EINDLES LAGERE LANDBOUW SCHOOL SCHERPENISSE WALCHEREN EERSTE „OPEN" JAARVERSLAG VAN N.V. BODDAERT EN CO. TERNEUZEN ONTVANGT GENTSE BURGEMEESTER EN SCHEPENEN DONDERDAG 21 APRIL 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DIPLOMA'S UITGEREIKT Hartelijk afscheid van voorzitter J. H. Hage Woensdagmiddag1 is voor het eerst in het nieuwe gebouw van de lagere landbouwschool te Scherpenisse de eindles van de vierjarige cursus gehou den. „Een blyde gebeurtenis", zeide de heer J. H. Hage, voorzitter van de Commissie van Toezicht, die aan negen jonge boeren het einddiploma mocht overhandigen. Maar voor hemzelf viel er een schaduw over deze heuglijke gebeurtenis want liet was de laatste maal dat hy deze eindles presideerde. Na een en veertig jaar het landbouwonderwijs van Scherpe nisse actief te hebben geleid legde hij nu op 71-jarige leeftyd de functie van voorzitter neer. Een behoorlijke leeftijdsgrens, vond hy zelf, maar toch bleek hij nog jeugdig van hart te zijn getuige de woorden waarmede hy zich tot de jongeren richtte en waarin hij hen met nadruk erop wees ern stig te trachten hun arbeid op goede wyze uit te voeren. woorden van dank tot de heer Hage. Als afscheidsgeschenk kreeg de heer Hage een nieuwe pyp en tabakszak. Voorts werd nog het woord gevoerd door de heer A. J. van der Weele, lid van de commissie van toezicht en de heer H. Eckhart, oud-leerkracht van de school. Burgemeester Bouwense memo reerde de actieve propaganda, welke de voorzitter steeds voor de school had gevoerd. In een korte afscheidsspeech sprak de heer Hage zijn dank uit voor de goede woorden en geschenken, welke hem ten deel waren gevallen, waarna de bijeenkomst werd besloten. In tegenwoordigheid van ir. M. A. Geuze, voorzitter van de Z.L.M., mr. J. F. G. Schlingemann, secretaris- penningmeester, burgemeester D. C. Bouwense van Scherpenisse en Sint Maartensdijk en ir. J. Vei-steeg, di recteur van de Rijkslandbouw Win ter School werden de eindcandidaten nog enkele examens afgenomen, heer A. C. van Heusden, het hoofd van de school, en de heer J. Markus- se stelden allereerst vragen omtrent plantenteelt, bemesting en landbouw- werktuigkunde waarna ir. Versteeg de leerlingen tenslotte nog een klein examen in graanziekten afnam. Er werd vlot geantwoord en het oordeel van de examinatoren en de toehoor ders was dan ook onverdeeld gunstig. In een korte toespraak wees ae voor zitter van de commissie van toezicht, de heer J. H. Hage, op de belangrijk heid van deze studie, waarna hij het diploma overhandigde aan J. H. de Boef, Tholen, A. C. Gakeer, Stave- nisse, G. A. Heyboer, Sint Annaland, J. L. Niemandsverdriet, Poortvliet, A. Duijnhouwer, Scherpenisse, J. J. Meijl, Oud-Vossemeer, J. Ridderhof, Sint Annaland, J C. de Wilde, Scher penisse en M. L. van Ast, Poortvliet. GELUKWENSEN. Ir. J. Versteeg liet als eerste spre ker zyn gelukwensen vergezeld gaan van de goede raad te proberen de verworven kennis zoveel mogelijk in de practijk toe te passen. Wanneer het voortzetten van de studie niet mogelijk zou zijn kan de jonge boer zijn kennis bijhouden met het lezen van leerboeken, vakliteratuur en het bezoeken van lezingen. Vervolgens richtte hij zich tot de heer Van Heus den, voor wiens wijze van doceren spreker grote lof koesterde. Ook ir. Geuze deed zijn gelukwensen aan de pas geslaagden toekomen waarna hij de leerkrachten en het hoofd der school dank bracht voor hun werk zaamheden. Met enkele persoonlijke woorden wendde hij zich hierna tot de scheidende voorzitter, de heer J. H. Hage. Namens de Zeeuwse Land bouw Maatschappij bood spreker de heer Hage een fraaie tabakspot als blijk van waardering voor zijn inten sieve arbeid aan. De drie leerlingen, die met de hoogste cijfers waren ge slaagd mochten ook nog een ge schenk in ontvangst nemen. De heer J. Ridderhof kreeg een boekwerk terwijl de heren A, C. Gakeer en G. A. Heyboer een exemplaar van de landbouwgïds werd toegezegd. Namens de leerlingen bracht de heer J. H. de Boef de leerkrachten dank voor het genoten onderwijs waarbij hij hen een klein geschenk overhandigde. Het hoofd der school, de heer Van Heusden, sprak vervolgens enkele Officiële publicaties VLXSSINGEN, HINDERWET. Verzoeken om vergunning. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secre tarie. 2e afdeling, ter inzage liggen de volgende verzoeken met bijlagen van: J. Verhage te Vlissingen om vergunning tot het uitbreiden van de bestaande brood- en banketbakkerij. door het plaat sen van een stalen heetwateroven en 3 electromotoren, met een gezamenlijk ver mogen van 4',2 P.K. in de percelen Sint Jacobsstraat 5 en Vrouwestraat 0; A. J. DE MULDER, inspecteur van het Belgisch Loodswezen te Vlissingen, lm deze vertegenwoordigende de Belgische Staat, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het autogenisch lassen en snijden van metalen, waarin 2 electromotoren met een gezamenlijk ver mogen van 2 P.K. gebezigd zullen wor den, alsmede een opslagplaats voor vloei baar gas in stalen cylinders, in het per ceel Breewatci.s'.raat boek Noordzeestraat, Gedurende 10 dagen, te rekenen van 14 April 1955 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het verlenen van deze vergunnin gen in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op Dinsdag 2G April, des v.m. resp. 10 en 10,30 uur, ten gemeen tehuize, een openbare zitting worden ge houden, waarin mondeling bezwaren te gen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de terzake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvragers van deze vergunningen en degene, die in persoon of bij gemachtigde op dc bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot be roep gerechtigd degene die. zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 14 April 1955. Notabel gekozen In de vacature van notabel bij de Ned. Herv. kerk te Kleverskerke ont staan door het vertrek van J. Onder lijk naar Vlissingen, is gekozen de neer B. C, Janse uit K'everskerke Collec De in de Ned. Herv Kerk te Ka- pelle gehouden Paascollecte heeft opgebracht 519.24 en een collecte voor avondmaalszilver 514,41. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Utrecht (toez.) (als stud, pred.), E. J. Beker t< Workum. GEREF. KERKEN. Beroepen te Wons (Fr.) H. Bos wijk, cand. te Ermelo. GEREF. KERKEN ART. 31 K.O. Beroepen te Monte Allegro (Bra- zillië) E. Koop te Zaandam. NED. HERV. KERK. Tweetal te Oosterland, C. J. Bak te Ouwerlcerk a.d. Amstel en J. C. Schoonenboom te Zutphen, waarvan eerstgenoemde beroepen is. Gereformeerde Bond over de vrouw in het ambt Op de jaarvergadering van de Ge reformeerde Bond in de Ned. Herv. Kerk welke Woensdag te Utrecht is gehouden, is uitvoerig de considera tie besproken over het voorstel van de Synode inzake „De vrouw in het ambt", zoals deze door de kerkeraad van Nieuwerkerk aan de IJssel was aangenomen. In de consideratie wordt gesteld, dat de openstelling van alle ambten voor de vrouw betekent een ondank bare ongehoorzaamheid aan Schrift als regel voor geloof en leven en voor de wyze waarop men in het huis Gods moet verkeren. Voorts betekent het, aldus deze consideratie „een breken met de belij denis der vaderen en een al te cri- tiekloze binding aan het heden". Middelburg Aanbesteding In het gebouw van de Rykswater- staat, dii'ectie Zeeland, in Middelburg, werd Woensdag aanbesteed het ver nieuwen van een geleidesteiger en van een damwandscherm met bijkomende werken in Veere. Op dit werkwerd als volgt ingeschreven: 1 A. v. d. Hoek, Óostvoorne 90.500; 2 Th. W. Blyle- vens, Oosterhout 94.230; 3 Aann. bedr. E. Blok, Rotterdam 114.130; 4 fa. A. Verhagen, Breda 114.200; 5 Aann. bedrijf Dir. Verstoep, Den Haag 117.600; 6 N.V. Van Splun- der's Aann. Mij., Ridderkerk 119.600. De gunning werd aangehouden. Examen In Amsterdam slaagde voor het ge tuigschrift Kerkorganisten van de Ne derlandse Organisten Vereniging, mej. Ineke de Wit, oud-leerlinge van de heer Jan Rijn in Middelburg, thans wonende in Zeist. Van onze adverteerders Aan de Lange Delft 59 in Middel burg heeft Naaimachinehandel Bo- gaert, die reeds vyf vestigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen bezat, Donder dag een filiaal voor Walcheren ge opend. Dit geschiedde tijdens een enigszins officiële bijeenkomst, die door de eige naar, de heer J. Bogaert uit Oostburg werd geopend. Deze schetste in het kort de ge schiedenis van het bedryf, dat in 1947 werd opgericht. Onder degenen, die een woord van gelukwens spraken, bevond zich burgemeester mr. K. Hoekzema van Oostburg. Voor het inrichten van deze naai machinehandel diende het pand op de begane grond geheel te worden ver bouwd. Hierdoor is men er in geslaagd een bijzonder aantrekkelijk geheel te verkrijgen. Met gebruikmaking van de nieuwste ideeën op dit gebied, werd de zaak ingericht. Zij is daardoor smaakvol en uiterst overzichtelijk, zo dat de uitgebreide sortering goed tot haar recht komt. De firma Bogaert mocht zich op deze openingsdag in een druk bezoek verheugen. Vlissingen Zomeravond-concerten in ere hersteld. Volgende week Zaterdag beginnen drie Vlissingse muziekverenigingen, „Sint Caecilia", „Ons Genoegen" en „Crescendo", een serie zomerconcer- ten, welke op drie plaatsen in- de stad zullen worden gegeven. .Het zomer- programma dat tot 31 Augustus loopt, ziet er als volgt uit: Zaterdag 30 April: „Sint Caecilia", BellamyparkZaterdag 30 April: „Ons Genoegen", Havendorp; Zaterdag 30 April: „Crescendo", Bloemenlaan/hoek Hogeweg. Deze concerten duren van 19.30 tot 21 uur. Donderdag 5 Mei: „Ons Genoegen", Bellamypark; Za terdag 7 Mei: „Crescendo", Haven dorp; Zaterdag 28 Mei: „Ons Genoe gen", Bellamypark; Zaterdag 4 Juni: „Sint Caecilia", Bellamypark; Zater dag 11 Juni: „Ons Genoegen", Bella mypark; Zaterdag 18 Juni: „Sint Cae cilia", Bellamypark; Zaterdag 25 Ju ni: ,,0ns Genoegen", Bloemenlaan/ hoek Hogeweg; Woensdag 29 Juni: „Sint Caecilia", Bellamypark; Zater dag 2 Juli: „Ons Genoegen", Bellamy park; Zaterdag 9 Juli: „Crescendo", Bellamypark; Zaterdag 16 Juli: „Ons Genoegen", Bellamypark; Zaterdag 23 Juli: „Sint Caecilia", Bellamypark; Zaterdag 30 Juli: „Ons Genoegen", Bellamypark; Zaterdag 13 Augustus: „Sint Caecilia", Bellamypark; Zater dag 20 Augustus: „Ons Genoegen", Havendorp; Zaterdag 27 Augustus: „Crescendo", Bellamypark; Woensdag 31 Augustus: „Ons Genoegen", Bella mypark; Woensdag 31 Augustus: „Sint Caecilia", Bloemenlaan/hoek Hogeweg. C.M.B. -ers feestten in stampvol Concertgebouw Woensdagavond waren enkele hon derden leden van dc Christelijke Me taalbewerkers Bond in het Concert gebouw te Vlissingen bijeen ter vie ring van het 54-jarig bestaan van de Vlissingse C.M.B.-afdeling. De bijeenkomst werd ingeleid met een propagandistisch woord van de districtsbestuurder, de heer J. Lod der, die de waarde van de Christelij ke vakbeweging besprak. „The Rhythm' Strings" onder leiding van de heer H. Roelse speelden daarop met vrolijke wijsjes er de echte feeststemming in. Onder regie van de heer H. M. Ha- rinck Jr. kwamen daarna „De Jonge C.N.V., op de planken. Met veel vaart brachten de tonelisten de grappige drie-acter „De nieuwe veearts". Zij wisten met dit spel, waaraan van zelfsprekend een „happy ending" niet ontbrak, de talrijke bezoekers een ge noeglijke avond te bezorgen. De ere palm gaat naar de jeugdige Martha Harinck, die haar rol volkomen be heerste. Ook Jan Gunter als de vee arts verdient een pluim. Kees Gunter als de schoonzoon was eveneens goed op dreef. Nadat alle medewerkenden een cadeautje in ontvangst hadden mo gen nemen, werd de geslaagde feest avond, waarover de C.M.B.-ers zeker nog geruime tijd zullen nakaarten, besloten. Tijdens de pauze, die met lichte amusementsmuziek werd opgeluis terd, werd er gecollecteerd voor „Draagt elkanders lasten". Met dr. W. G. N. van der Sleen naar Congo en Rhodesia In een boeiende lezing, welke met talrijke fraai gekleurde lichtbeelden en kleurendia's werd verlevendigd, heeft de bekende globetrotter en au teur dr. W. G. N. van der Sleen Woensdagavond talrijke bezoekers in het Vlissingse „Britannia" meege voerd naar de schoonheid en roman tiek van Transvaal, Congo en Rhode sia. Na het openingswoord van de heer F. J. Clowting namens de Zeeuwse Volksuniversiteit, die de avond in sa menwerking met de Nederlandse Reisvereniglng had georganiseerd, vertelde dr. v. d. Sleen allereerst iets over Transvaal. Tezamen met zijn echtgenote heeft hy circa twee en een half jaar rondgezworven in „donker" Afrika. Behalve aan dit land heeft dr. Van Sleen, die zijn reizen maakt in een „caravan", bezoeken gebracht aan de Belgische Congo, waar hij bijzonder schone natuuropnamen heeft gemaakt en aan Rhodesia en Kenya, het land van de Mau Mau". Dr. v. d. Sleen sprak üians voor de vijftigste maal deze causerie uit, die hij in vier talen, het Frans, Duits, Engels en Nederlands heeft gehouden. Hij is voornemens binnenkort door Europa te gaan zwerven. Voor deze interessante avond, waar op o.m. een aantrekkelijk reisfilmpje werd vertoond, bestond grote belang stelling. Oranje-Groene Kruis hield jaarvergadering In het Hervormd Verenigingsge bouw te Vlissingen hield Woensdag avond de plaatselijke Oranje-Groene Kruis-vereniging haar algemene le denvergadering onder voorzitter schap van ds. J. Kwast, die er in zijn openingswoord onder meer zijn spijt over te kennen gaf, dat tot dusver de verschillende kruisverenigingen in de gemeente nog niet tot samenwerking zijn kunnen komen. Besloten werd o.m. een aanvang te maken met de preventieve gezondheidszorg en een propaganda-commissie samen te stel len voor het opvoeren van het leden aantal. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester gaven een bevredi gend beeld van de financiële en maatschappelijke positie der vereni ging. Het ledental bedroeg aan het eind van het afgelopen jaar 1240; dat is ongeveer 100 meer dan eind 1953. Er werden in 1954 627 verplegingsar- tikelen in gebruik afgestaan en de heide wijkzusters legden in totaal 13.442 bezoeken af. In het bestuur werden herkozen de heren C. C. Sluijter en W. de Wolf en in enkele vacatures werd voorzien door de benoeming van de dames J. E. de RuiterJanssen en L. van Dammele Feber en de heren J. Da me en C. Verheij. Oogst van de straat BH het bureau van gemeentepolitie te Vlissingen zijn inlichtingen te ver krijgen over de volgende gevonden voorwerpen rijwielen, kindert ruitje, ceintuur, portemonnaie, diverse sleutels, korte khalii jas, enige handschoenen, speel goedauto's, colbertjasje, capuchon, snoer kralen, sierspeld, zijden shawl tje, leesboek, speelgoed konijntje, wiel van kinder-driewielfietsje, padvin- dersriem, enige huissleutels, dames hoed, muntbiljet, diverse handschoe nen, kinderportem., dubbele rijwiel tas, blauwe damesregenmantel met capuchon, kindertasje, broche, bril, vulpen, armbandje van dames-pols horloge, rieten boodschapmandje, da mespolshorloge, ringetje met steentje, linnen tas met 2 paai* kinderschoen- Spelers", een onder-afdeling van het tjes en damesschoen. Examen Geslaagd voor het examen scheeps- werktuigkundige diploma B I. de heer A. Kodde, leerling der „De Ruyter- school" te Vlissingen. Middelburg I won E.H.B.O.- wedstrijden Walcheren Dinsdagavond werden in de Bo- gardzaal de laatste wedstrijden ge houden voor de competitie van het district Walcheren vari de E.H.B.O. Middelburg I werd winnaar van deze kamp en daardoor ook van de gehe le competitie. Middelburg III eindig de op de tweede plaats. Middelburg II bezette de tweede plaats in het eindklassement en zal met Middel burg I Walcheren vertegenwoordi gen bij de op 10 Mei in de Prins van Oranje in Goes te houden provincia le wedstrijden. De uitslag luidt als volgt: 1. Mid delburg I, 245 pt.. leider 90 pt.; 2. Middelburg IH, 235 pt., leider 90 pt.; 3. Middelburg II 208 pt„ leider 80 pt.; De jury bestond uit dokter D. N. van Gelderen, Middelburg, voorzitter, dokter P. J. Bom, Oostkapelle en mevrouw dokter J. Pel-Mellink, Mid delburg, leden. Burgerlijke Stand. Vlissingen Bevallen: S. Latuheru-Fattihuru, d.; C. D. v. d. Ent-Boon, z.; H. S. C. Arciszew- skl-de Koning, z.; C. Uijï-de Potter, z.; W. Contant-Post, d.; L. Polderman-de Looff, z.; E. J. Kllp-Everaers, z.; J. C. Bijleveld-de Kok, d. Ondertrouwd: P. de Nooijer, 25 jaar, en M. Ruedisueli, 22 jaar. Getrouwd: A. E. Sichterman, 25 'jaar, en P. C. Beerens 22 jaar; J. L. v. d. Lin den, 27 jaar, en E. Hendrikse, 23 jaar; J. Nolet. 25 jaar, en S; Roelse, 18 jaar; J. A. Roose, 22 jaar, en M. van Zweeden, 19 jaar; G. Molema, 22 jaar, en G. S. Tabak, 16 jaar. Overleden: H. Schroevers, 70 jaar, echt genote van F. W. Geldof; M. C. Reljerse, 57 jaar, echtgenote van F. J. van Leeu wen; S. de Pagler, 46 jaar, echtgenote van J. van Loon; Th. C. Hulbregtse, 54 jaar, echtgenote van W. Izeboud; J. Hou- mes, 70 jaar, echtgenote van J. Kamer mans: A. Lefevre, 64 jaar, echtgenote van M. Mulder; N. M. Goedhart, 59 jaar, echtgenote van J. H. Verdonk; F. E. Trommelen, 1 jaar. Westkapelle Collecte De in Westkapelle gehouden Emma- bloemcollecte heeft f 67.90 opgebracht. Veere Onderwi[sbenoeming De heer L. van der Zwan te Vee re werd benoemd tot onderwijzer aan de le Chr. School te Weesp. Voor de eerste maal sinds, 'e op richting van Boddaert en Co., ijzer- fieterij en machinefabriek te Middel- urg, is een „open" jaarverslag ver schenen. In 1954 werd namelijk deze zaak omgezet in een naamloze ven nootschap, zodat thans meer aandeel houders dan voorheen bij het bedrijf zyn geïnteresseerd. De directie heeft daarom gemeend een ruime toelich ting te moeten geven bij de officiële balans en verlies- en winstrekening. De verlies- en winstrekening toont een netto winst over 1954 (belasting vrij) van 70.092,06. De directie acht dit bedrag zeker geen maximum, om dat de onderbezetting, aan personeel nog vergroot door de watersnood in 195£ slechts geleidelijk kon wor den opgeheven. Bovendien is de winst nog verlaagd door 16.823,34 rente kosten. Indien de directie er in slaagt voorzover gewenst, vaste rentedra gende leningen ln aandelen om te zet ten of af te lossen, wordt het netto winstresultaat dus naar verhouding hoger. De totale afschrijving over 1954 be- Marktberichten VISMIJN TE VÈERE. 20 April. Export garnalen, aanvoer 1612 kg, 65—66. Schar, aanvoer 221 kg, 16— 30. Bot, aanvoer 303 kg, 16—24. Middel tong, aanvoer 25 kg, 133—278. Rog, aan voer 64 kg, 1852. Kabeljauw, aanvoer 5 kg, 23—69. Wulken, aanvoer 22 kg, 38—52. VEILING GOES. 20 April. Witlof A I 31—48, A II 26— 41. B I 9—38, afw. 15—24. Kropsla A I 12—17, A II 12, B I 7—1-1, afw. 7. Stoof- sla 11—30. Uien 17—19. Radijs 10—18. Spinazie 4779. Bloemkool 2442. Rode kool 21. Rabarber 50. Prei 3335. VEILING MIDDELBURG. 20 April. Appelen. Jonathan I 2139, K 8—18. Peren: Provisiepeer K 14—20. St. Remy I 22—23, K 18. Bloemkool A 58—76. B 25^4, C 18— 40, D 621. Rode kool 2950. Andijvie 35—62. Witlof 16—37. Prei 15—34. Spinazie 54—80. Radijs 17—24. Rapen 5—7 Uien 14—20. Peen 13—17. Sla 10—22, A 8— 19. B 5—13, C 5—9. Rabarber 38—49. Kroten 6. VEILING BERGEN OP ZOOM. 20 April. Prei A 18—iO. B 13—19. Kroten 13^—15. Spinazie 6379. Sla A 14—19. B 10—14. Witlof A 17—44. B 1027. Radijs per bos 1421. Kelen per bos 913. Bloemkool 55. Koolra pen 6. Andijvie 7378. Asperges 500. Jonathan 2728. BEVRIJDINGSFEESTPROGRAMMA Damesvoetbalelftallen ontmoeten elkaar In de raadszaal van het Temen- zense gemeentehuis vergaderde Woensdagavond onder voorzitter schap van de heer S. W. Henry het RAAD AAGTEKERKE. Geen adhaesie aan verzoek gemeente Ellewoutsdijk Dinsdagavond kwam de raad der gemeente Aagtekerke in openbare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. Geuze. Allereerst werd het verzoek van de gemeente Ellewoutsdijk om adhae- siebetuiging aan het verzoek tot op hoging der zeedijken, gericht aan de minister van Waterstaat, behandeld en afgewezen. Besloten werd toe te treden tot de Stichting Werkplaat sen Walcheren. De plaatselijke Ver eniging ter Verbetering van het Rundvee kreeg een bijdrage van 5. Aan het bestuur der diaconieschool werd een bedrag van 2520 toege wezen ter plaatsing van een terrein afsluiting rondom de nieuwe school. De verordening tot het verrichten van persoonlijke diensten in geval van nood werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het nieuwe ambtenaren-reglement werd even eens aanvaard. De pensioengrondsla gen van de secretaris, ontvanger en ambtenaar burgerlijke stand werden herzien en vastgeseeld. In verband met1 de tien-jarige be vrijd ingsherdenking besloot de raad een bedrag van 200 beschikbaar te stellen ten einde de schoolkinderen te kunnen tracteren. Het overigens in alle eenvoud te vieren feest zal des morgens om acht uur aanvan gen met vlaghijsen, waarbij de schooljeugd enkele liederen zal zin gen. Hierna worden de klokken ge luid en vervolgens is er een kerk dienst in de Ned. Herv. Kerk. Des namiddags zullen kinderspelen ge houden worden en zal de rij vereni ging van Nieuw- en Sint Joosland een demonstratie geven. Des avonds zal men met zang en muziek beslui ten. In de rondvraag werd door de heer J. Mons (AR) gevraagd om verbete ring van de Molenweg. Daar dit echter zowel figuurlijk als enigs zins letterlijk een weg is met ve le voetangels en klemmen, zal het nog wel even duren alvorens een op lossing gevonden zal worden. feestcomité voor de viering van de bevrijdingsdag. De heer Henry wees er in zijn openingswoord o.m. op, dat men na veel beraadslagingen thans een programma kan voorleggen, dat voor de gehele bevolking zo aantrek kelijk mogelijk is gemaakt. Verder deelde de voorzitter nog mede, dat op de bevrijdingsdag de Gentse poli- tie-harmonie medewerking zal ver lenen en dat burgemeester, schepe nen en secretaris, de directeur van de haven en de hoofdcommissaris van politie van de stad Gent een bezoek aan Terneuzen zullen brengen. He definitieve programma voor de 5 Mei-viering werd hierna met alge mene stemmen als volgt vastgesteld: 7.308.00 voorlezen van een pro clamatie op verschillende punten in de stad; uitsteken der vlaggen; 8.00 10.00 diverse kerkdiensten; 10.30 11.00 klokluiden; de kinderen van de lagere scholen begeven zich naar de Markt onder leiding van het on derwijzend personeel; 11.00 opening van het bevrijdingsfeest op de Markt door de voorzitter van het feestcomi té; vaandelmars; hijsen der vlaggen; 11.05 toespraak door de burgemees ter van Terneuzen; 11.10 aubade door meer dan 1000 schoolkinderen met medewerking van de harmonie „Ter- neuzen"; 11.30 muzikale wandeling door de binnenstad door de harmonie „Terneuzen"; in de ochtenduren wordt verder een poppenkastverto- ning gehouden voor de oudere kin deren van de kleuterscholen en voor de kinderen van de eerste klassen der lagere scholen; 13.3015.30 ganzen bordspel voor de jeugd in het Bloe- menkwartier en in het Oranjekwar tier; 15.30 afmars van twee'dames voetbalelftallen, Utrecht en Amster dam, vanaf de Markt met de harmo nie „Terneuzen" naar het voetbal veld aan de Molendijk; 16.0016.30 eerste helft van de voetbalwedstrijd; 16.3017.00 pauze; prijsuitreiking van het ganzenbordspel en optreden van de gymnastiekvereniging „E.M. M."; in de pauze zal voorts worden gecollecteerd voor de Stichting 1940- '45, 17.0017.30 tweede helft van de voetbalwedstrijd; 17.45 afmars met muziek naar de Markt; 20.3021.30 grote taptoe op de Markt door de po litieharmonie uit Gent; 22.0022.30 groot vuurwerk op de Westelijke wandelpier; 22.45—23.30 muzikale wandeling door de stad door de poli tieharmonie uit Gent; vervolgens tot 2.00 dansen in diverse gelegenheden in de stad. Besloten werd, dat alsnog getracht zal worden medewerking te verkrij gen voor een passende versiering van de stad. draagt J 40-632,14. Het aandelenkapi taal is nominaal groot 430.000, waarvan 250.000 is geplaatst. Direc tie en commissarissen verzoeken de vergadering van aandeelhouders machtiging tot plaatsen van aande len voort t- gaan, omdat het gewenst wordt geacht de nog niet geplaatste aandelen alsnog onder te brengen. In verband met de omzetting in een N.V. is het mogelijk de fiscale wins ten tot nul te reduceren, zodat gedu rende de eerstkomende jaren de N.V. vrij is van vennootschapsbelasting. Toch stelt de directie voor van de commerciële winst een bedrag af te zonderen ter grootte van de vennoot, schapsbelasting, die by een andere si tuatie zou worden geheven. Dit be drag ad 30.000 gaat dan naar een algemene reserverekening. Daarnaast wordt voorgesteld 1092,06 te be stemmen voor provisie en bestrijding van enige kosten. Volgens de statuten moet hierna 5% per jaar aan de aan deelhouders worden uitgekeerd, waar voor nodig is 5% op oude aandelen en 2%% op de nieuwe, aangeziendeze slechts voor een half jaar in de winst meedelen. Dit vereist een bedrag van 10.000. Als extra dividend worat 1% op de oude en op de nieuwe aan delen voorgesteld, waarmede 2000 is gemoeid. Voor tantième personeel dient 7250, voor tantième directie en honorarium eveneens 7250 te worden afgezonderd, zodat tenslotte een restant van 12.500 naar de re serve kan. Over de situatie van het bedrijf wordt medegedeeld, dat de markt voor gieterijproducten thans gunstig is en het bearyf ruim van orders is voorzien. In de afgelopen jaren werd het gehele bedrijf hersteld "an oor logsschade, terwijl tevens behoorlijk werd gemoderniseerd. De omzetindex ten opzichte van 100 in 1948 is in 1954 gestegen tot 230, hetgeen gedeeltelijk uit kostenstijging voortvloeit. Tenslot. te gewaagt het jaarverslag van de dank van de directie jegens de werk nemers voor de grote ijver en plichts betrachting waarmede zij in het afge lopen jaar hun taak hebben vervuld. De vergadering van aandeelhouders wordt morgen gehouden. Examen steno en typen De uitslag van de examens, afgeno men door de Nationale Vereniging v. Leraren in Stenografie „Groote" op 16 Anril te Vlissingen, luidt; Geslaagd voor machineschrijven Nederl. 120 aansl./m.: de dames W. A. van Beuzekom (met lof), A J. de Kam, J. Looise, J. H. Noback (met lof), M. T. Walraven en de heer J. A. de Rijk te Middelburg; de dames E. Danckaerts, M. J. Mussert, A. Rijn- ders, J. Stroo. W. Theune (met lof), L. A. Vanneuville en de heer J. M. L. Verhagen met lof) te Vlissingen; mej. M. M. Schelling met lof te Dom burg; mej. T. A. van Doorn te St. Laurens; de heer I. M. Kooiman te Souburg; mej. C. J. Tange te Sou burg, mej. M. de Nood te Veere. Machineschrtfven Nederl. 175 aan sl./m. mej. H. M. Kögeler te Vlissin gen. Machineschryven Frans 120 aansl./ m. de dames H. M. Kögeler en E. Kor- teweg te Vlissingen en A. de Nood (met lof) te Veere. Machineschrijven Duits 120 aansl./ m. de dames H. M. Kögeler, E. Korte- weg, J. j. Haas en G. J. Verdonk te Vlissingen. Machineschrijven Engels 120 aansl. lm. de dames J. J. Haas, H. if. Köge ler, E. Korteweg en M. M. Nijhuis te Vlissingen. Kantoorsteno Nederl. 130 lettergr. lm. de dames A. Kambier, A. N. Pluijmers (met lof) en H. A. A. R. v. d. Ven te Middelburg. Kantoorsteno Frans 100 lettegr./ m. de dames Th. H. A. M. Smals en G. J. Verdonk te Vlissingen. Kantoorsteno Duits 100 lettergr./ m. mej. M. A. Risseeuw te Zuidzande. Dictaat Steno Nederl. 130 lettergr./ m. mej. Th. H. A. M. Smals te Vlis singen. Steno-typen Nederlands mej. J. Cornelisse (met lof) te Middelburg. Steno-typen Engels mej. S. J. Ris seeuw (met lof voor typen) te Bres- kens. 22 April Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. 1.28 2,09 1.58 2,24 2.36 2,34 3.01 1,34 3.17 1,59 U.+N.A.P. 13.53 2,34 14.20 2,48 15.09 2,60 15.31 1,56 15.42 1,82 U.N.A.P, 7.56 2,21 8.27 2,34 9.01 2.51 8.29 1,80 8.46 2,10 U.—N.A.P. '20.07 2,06 20.40 2,19 21.14 2,36 20.42 1,58 21.05 1,87 Waar zijn onze schepen Appingedam 18 te Hamburg. Aalsum 20 te Damman verwacht. Aagtekerk 20 van Suez naar Adelaïde. Alphard 20 te Rio Grande do Sul. Alwaki 24 te Rotterdam verwacht. Amerskerk 20 v. Melbourne n. Sydney. Arendskerk 19 te Rotterdam. Eflommersdijk 20 te Port Said. Batavier I 19 25 m. Z. v. Finisterre. Blijdendijk 18 420 m. Z. v Kaap Race. Britsum 18 960 m. O v. Bermuda. Beninkust 18 te Duals Boissevain 20 te East London. Boschfontein 19 260 m Z. v. Monrovia. Cottica 19 260 m. N.O. v Barbados. Delft 19 te La Guayra. Heemskerk 19 te Genua. Indrapoera 16 te Suraöaia Japara 18 te Bremen Kleldrech; 19 te Rangoon Kalydon 19 van Panamakanaal. Kiebsia 20 te Mamonai Larenberg p 19 Ouessant n Rotterdam. Lawak 19 v. Casablanca n New York. Liberty Bell 18 250 m ONO v Aden. Maas 22 te Malta verw Mataram 19 van Penang. Muiderkerk 17 te Singapore. Merwede 17 v Houston n. Brownsville. Molenkerlc 18 ;io m. O.Z.O. v. Aden. Noordam 18 420 W. v Ouessanl. Oldenbarnevelt J v,. p 19 Kaap Flattery. Ondina 21 te Fao vervracht. Oranje 20 te Southampton. Oranjefontein 20 le Kaapstad. Peperkust 18 400 m. N.W v Kaap Lonez. Raki 19 te Port Said Rotula 18 370 m. Z.O v. Cocos Eil. Ridderkerk p. 18 Burlings Schie 18 330 m N.t.W v. Madeira. Sliedrecht 18 van Suez, Soestdijk 19 te Rotterdam Stad Leiden 18 390 m O. v St Helena. Teiresias 18 v. DJeddah. Tjimenteng 20 te Buenos Aires. Tegelberg 18 te Koba. Tomori 20 te Tandjong Priok Tibia 18 75 m. N.W. v. Djeddah. Tsjisadane 20 te Hongkong, Tjiluwah 19 te SingaDore Willemstad 20 van Funchal. Willem Ruys p. 19 Socotra. Westland p. 19 Fern. Noronha. Willem Barendsz p. 19 Kan. EU.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15