Fiona's tweestrijd GOESSE JONGEDAME GAAT ZES WEKEN NAAR FRANKRIJK SPORT EN WEDSTRIJDEN WRICLEY JIMMY op het onbekende eiland HET BEZOEK VAN MINISTER MANSH0LT AAN ZEELAND Chefarine 4" 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 20 APRIL 1955 JEUGDIGE „GOOD-WILL"-AMBASSADRlCE Op uitnodiging van „World Veterans Federation" De vijftienjarige blonde en blauw ogige Mia Westdijk uit Goes is uit genodigd als enige uit Zeeland ices weken vacantie door te brengen in het zomerkamp, dat de World Vete rans Federation, de Wereldfederatie van Oud Strgders, van 15 Juli tot 31 Voor de Politierechter Maand gevangenisstraf voor koopman Doorgereden na vernieling van een hek Voor de Politierechter te Middel burg stond gisteren de 44-jarige koop man C. M., zonder vaste verblijf plaats terecht, die op 15 Dec. j.l. te Kapelle een hek aanreed met een auto en dit grondig vernielde. Na de botsing reed verdachte door en voor de Politierechter verklaarde hij, dat hij er zelfs helemaal niet ge weest was. Maar verschillende getui gen, die hem goed kenden, legden voor de Kantonrechter verklaringen af, waardoor het tegendeel van zijn beweringen wel bewezen was. Hij werd door deze magistraat veroordeeld tot zes dagen hechtenis en toewijzing van de civiele vordering van 87.50. Voor de Politierechter moest hij zich verantwoorden omdat hij na het feit was doorgereden, hetgeen thans ook strafbaar is gesteld. Het was verd., naar hij verklaarde, niet duidelijk waarom hij nu nog weer terecht moest staan. „Bovendien ben ik er in het geheel niet geweest", hield hij hard nekkig vol. Het vreemde was dat deze koopman had afgezien tegen het von nis van de Kantonrechter in appèl te gaan. „Dat maakt zoveel kosten", zo luidde zijn verweer op dit punt. Maar de Officier van Justitie, mr. J. L. Andreae, liet duidelijk blijken, dat hij ook dit verweer niet aanvaardbaar vond. Met zijn 27 vonnissen weet verd. zeer wel, dat een dergelijke zaak voor de rechtbank in Middelburg behandeld wordt en niet in Den Haag of waar dan ook. In Juni van het vorige jaar heeft hij ook al eens voor een dergelijke zaak terecht gestaan. De eis luidde een maand gevangenisstraf en het vonnis was conform. Prestige „Als je er mee naar buiten komt, dan weet je wat er gebeurthad de commissionnair C. K. te St. Philips- land tegen zijn zoon gezegd. Maar op een kwade dag ioas liet dan zover. Wachtmeester W. kwam er om en de vader ging naar binnen om zijn zoon en'vriend, die beiden in huis waren, er bij te halen. „Hij stond gelijk ook al in de keuken", vertelde de vader, onaangenaam verrast door het tem po, waarmede de wachtmeester op trad. De daarna volgende strijd om de buks bracht de commissionnair voor de Politierechter te Middelburg. Hij was het er aanvankelijk in het geheel niet mee eens, dat dit bezit van zijn zoon zo maar in beslag genomen kon worden. En de windbuks, stomme getuige op de groene tafel vóór de Politierech terverried 'wat er verder gebeurd was. De loop van het wapen was vol komen krom. Verbogen door een toornige vader, die het moest aan zien, dat zijn voorgenomen effect volle rede in duigen viel en.dat de windbuks in beslag genomen werd door liet wettig gezag. ,JIet spijt me reusachtig"zei verdachte voor de Politierechter. „Er is in onze ge meente geen enkele ontspanning voor de jeugd. En ik had ze nog zó ge waarschuwd Een prestige-kwestie stelde de Of. ficier, koel resumerend vast. Van de vader tegenover de wachtmeester. „Die buks blijft hier". In aanmerking genomen, dut er al een flinke strop was, bleek de Officier mild in zijn eis: f 25.boete, subs. 5 dagen hech tenis, verbeurdverklaring van de buks. ,Jk wil die buks toch niet te rug" verzuchtte verdachte. ,rDe boete valt me echt meeMaar het zou nóg milder worden, want het vonnis werd 10.subs. 2 dagen. ,J3n als de politie eenmaal iets beslag genomen heeft, moet u er afblijven", besloot de Politierechter. Dat had verdachte nu wel begrepen. ,.Ik dank u vriendelijk voor deze uit spraak". Achter de Rijkspolitieman ging hü de zaal uit om de boete maar meteen te betalen. Augustus in het dorpje Asp et in de Franse Pyreneeën organiseert. De World Veterans Federation heeft zes van de vele Nederlandse oorlogswezen, die een middelbare school bezoeken en wier vader in dienst van de staat der Nederlan den is gesneirveld in staat gesteld een zesweekse buitenlandse vacantie door te brengen. Tezamen ipest leeftijdgenootjes uit negenentwintig verschillende landen zal Mia in een internationaal jeugd kamp worden ondergebracht. Het lag oorspronkelijk in de bedoeling dit kamp in Griekenland of in Ame rika te houden maar uiteindelijk is de keus van de Federatie op Frank rijk gevallen. „Gelukkig maar", vond mevrouw Westdijk, „want Amerika is toch wel heel ver". Mia zelf had echter wel iets voor het vliegtocht je naar „de States" gevoeld, maar Frankrijk vindt ze toch ook heel aardig. Zij bezoekt 't Sint Wïllebrordcollege in Goes en heeft een voorliefde voor ta lenstudie. Allemaal achten", zei haar moeder trots, en Mia werd er ge woon wat verlegen van. Het is niet de eerste keer dat zij alleen op reis gaat naar het buitenland. Op uitnodiging van de Stichting „Het Vierde Prinsenkind" is zij drie jaar geleden een week in België ge weest en verder heeft zij samen met haar moeder Oostenrijk wel eens be zocht. Verleden jaar kreeg zij van de Wereldfederatie 'n uitnodiging voor een zomerkamp in Yoegoslavië, maar aangezien haar moeder veer tien jaar te jong vond voor zo'n reis werd de uitnodiging afgewezen. Maar de kans, die ze nu krijgt, kon zij toch niet voorbij laten gaan en nu is het maar dagen tellen. „Nog drie maanden", zei ze bij ons weg gaan, en daarbij klapte zij de atlas dicht. KERKNIEUWS. Prof. dr. A. H. Edelkoort veertig jaar predikant Vooraanstaand in drankbestrijding Prof. dr. A. H. Edelkoort, hoogle raar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, herdenkt 25 April de dag, waarop hg veertig jaar geladen het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Op 25 April 1915 werd ds. Edel koort in Markelo in het predikambt bevestigd. In 1921 vertrok hij naar Dedemsvaart, in 1927 naar Meppel. In 1930 deed dr. Edelkoort intrede in Rotterdam-Feyenoord en op 4 Sept. 1935 in Amsterdam. Deze gemeente heeft hij tien jaar gediend. Dr. Edel koort werd in 1945 benoemd tot hoogleraar aan de universiteit te Utrecht als opvolger van wijlen prof. dr. Joh. de Groot om onderwijs te ge ven in de oud-testamentische vak ken, n.l. inleiding en uitlegging van het oude testament, geschiedenis van de oud-testamentische religie en practisehe exegese. Van de hand van prof. Edelkoort zijn verscheidene werken versche nen. Hij beweegt zich op verschillend gebied. In de Prot. Chr. drankbestrij ding is hij een vooraanstaande fi guur. De jubilaris is o.m. voorzitter van het-hoofdbestuur van de Nat. Chr. geheelonthoudersvereniging, en redacteur van het wetenschappelijke tijdschrift van de Nat. Commissie te gen het alcoholisme. Ook heeft hg zitting in de commissie voor bijbel vertaling van het Ned. Bijbelgenoot schap voor het oude testament, en is voorzitter van de Ned. Chr. Radio Vereniging. NED. HERV. KERK. Beroepen voor Gieterveen: J. J. van Embden, vic. te Terneuzen. Bedankt voor Ouderkerk aan de IJs- sel: G. Boer te Gouda. GEREF. KERKEN. Beroepen te Schoonhoven: H. C. Mooy te Gorkum. 'CHR. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Drachten: H. Groen te Bussum. Japanse dames verloren van Roemenië (2—3) Wereldtitels tafeltennis In de finale der dameslandenwed- strijden om de wereldkampioenschap pen tafeltennis te Utrecht, viel een grote verrassing, doordat wereldkam pioen Japan door Roemenië met 32 werd geslagen. De beslissing viel in de allerlaatste partij waarin Ella Zei ler voor de grote sensatie zorgde door Yoshiko Tanaka te kloppen. De uit slagen van deze ontmoeting waren: Fujie Eguchi (Jap.) Ella Zeiler (R.) 21—19, 21—7; Yoshiko Tanaka (Jap.) Angelica Rozeanu (R.) 16— 21, 21—19, 9—21; Fujie Eguchi en Kiiko Watanabe (Jap.) Ella Zeiler en Angelica Rozeanu (R.) 2119, 21 13; Fujie Eguchi (Jap.) Angelica Rozenau (R.) 13—21, 16—21; Yoshiko Tanaka (Jap.) Ella Zeiler (R.) 21 —14, 16—21, 20—22. De Engelse meisjes verloren van Japan met 13, maar zij wonnen het dubbelspel. Van deze wedstrijd luiden de resultaten: Rosalind Rowe (E.) Fujie Eguchi (J.) 19—21, 23—21, 8—21; Diane Rowe (E.) Kiiko Watanabe (J.) 12—21, 10 21; Rosalind en Diane Rowe (E.) Fujie Eguchi en Kiiko Watanabe (J.) 10—21, 2119, 21—13; Rosalind Rowe (E.) Kiiko Watanabe (J.) 1621, 21 —8, 10—21. Internationale deelname handbaltournooi „Tonido" Het jaarlijkse handbaltournooi van Tonido te Goes op 29 Mei, dat dit maal in het teken van het tienjarig jubileum van deze vereniging staat, belooft bijzonder interessant te wor den door de deelname van een zestal sterke buitenlandse clubs. Uit België komen Welta (Mechelen) en Uylen- spieghel (Antwerpen)uit Duitsland Frankfurt am Main, Herzhorn (Ham burg) en Bleidenfeld (Hamburg), Tenslotte zal Joego-Slavië vertegen woordigd zijn door Radnicki uit Bel grado. Sterrit naar Zonneveld" op Tweede Pinksterdag Op 2de Pinksterdag wordt ten bate van „Sport Steunt Zonneveld" een sterrit haar het zeehospitium „Zon neveld" te' Oostkapelle gehouden on der de naam „Zonneveldrit", georga niseerd door de M.A.C. „Schelde- gouwen," De deelname aan deze sterrit staat open voor alle automobilisten, motor en scooterrijders en bromfietsers uit binnen- en buitenland. Er behoeft feen voorgeschreven route of bepaal- e afstand te worden gereden. Op de route naar Zonneveld wordt de deelnemerskaart slechts drie keer afgestempeld. De stempelcontroles zijn alle in Zeeland. De finish is op Zonneveld, tussen 11 en 16 uur. Alle rijders krijgen een speciaal ontworpen herinneringspla quette. Geiler Russisch schaak kampioen Grootmeester Geiler is schaakkam pioen van Rusland geworden. Zijn partij van gisteren tegen Smyslov bleek beslissend. Na de serie remises in deze beslissingsmatch om de titel, boekte Geiler de eerste overwinning. KAuW heerlijk - verfrissend zuivert de adem - verhoogt uw energie en levenslust 78. Toen de zon boven de kim was verschenen en de dag was aangebroken, wist Jimmy zeker, dat iemand hem een-boodschap had overgebracht. Een heel ver blijdende boodschapGa zodra het dag is geworden naar uw schip en zet de motor in werking". Dat had men hem tot driemaal toe gezegd en eerst toen Jimmy had gedacht: ja, dat zal ik doen, ik zal tegen kapitein Brulboei zeggen dat hij morgenochtend met mij mee moet gaan om de ketel van de „Voorspoed" op te sto ken, toen eerst was de vreemde prikkeling opgehou denJimmy was nog even blijven liggen. „Dit is héél vreemd", dacht hij. „Deze vreemde wezens kun nen mij via hun gedachten commando's geven. Ik weet zeker, dat dat zo is. maar ais ik dat straks aan de an- deren zou gaan vertellen of later aan Piet Potlood, dan zou niemand er één woord van willen gelovenJim my stond op en liep naar de slaaphut van kapitein Brul boei. „Kapitein, maak je gereed", riep hij, „We moeten naar de „Voorspoed". We moeten proberen het qchip onder stoom te krijgen. Denkt u dat ons dat zou luk ken?" De zeeman krabbelde uit zijn hangmat. Jimmy had hem nog nooit zo'n verbaasd gezicht zien trekken „Bïown", zei hij, „wat is dat vreemd. Weet je dat ik in m'n droom een lang gesprek heb gevoerd met iemand, die mij vertelde, dat ik ons schip in gereedheid moest brengen en inou kom jij mij zeggen dat we moeien pro beren de motor aan de gang te maken. Ik begrijp hier niks vanJimmy keek kapitein Brulboei op zijn beurt een beetje verbluft aan. „Hoe zag die man in uw droom eruit, kapitein?", vroeg hij. „Dat.... dat kan ik me niet herinneren", antwoordde de zeeman op een dro merige toon. Graag geschonken., met smaak gedronken jf Moscalel Zoete, rode Kaapse wijn, waarvan Uw gasten evenveel zullen genieten als Uzelf. Hockeyteam van Middelburg deelde punten met Warande Dames verloren van DES Op een zeer effectvol veld met voor hockey te lang gras hehben Warande en Middelburg in Oosterhout voor de hockey-competïtïe 2e klasse A heren de punten gedeeld (22). Door dit resultaat bezet Middelburg thans de tweede plaats. De eerste 20 minuten werd getracht hockey te spelen, maar dit bleek vrij wel onmogelijk. Daarna kwam Mid delburg toch op toeren en binnen en kele minuten scoorden de gasten twee maal (20) door F. Boogaert en G. van der Peijl. Toen leek het er op als of Middelburg een grote zege zou gaan behalefl, maar tot' aan de rust werd er niet meer gescoord. Na de rust kwam een feller Waran de in het veld. Uit een scrimmage werd de eer gered (12). Tien minu ten voor het einde maakten de gast heren de gelijkmaker (22, uit een rollertje, dat met veel effect onder de schoen van de Middelburgse keeper doorslipte. De wedstrijd werd toen rommelig en beide partijen vochten hard voor de winnende goal, die ech ter uitbleef. De strijd stond op laag peil. De dames van Middelburg verloren met 20 van D.E.S, De Zeeuwsen ver schenen met 3 invalsters. Toch had den de gasten in de eerste helft de meerderheid, maar het voorhoedespel was te onsamenhangend om tot doel punten te kunnen komen. In de twee de helft was de strijd gelijk opgaand en tot 8 minuten voor het einde was de stand dubbel blank. De thuisclub opende toen de score en 2 minuten voor het einde vergrootte D.E.S. de voorsprong uit een strafcorner (20). Het was een sportieve wedstrijd. De jeugdwedstrijden van Middel burg werden op verzoek van de te genstanders Breda B en Push B uit gesteld. (slot van pagina 1) De heer Mausholt legde vooral de nadruk op de noodzakelijkheid het landbouwonderwijs aan de nieuwe mogelijkheden van het eiland aan te passen. De mechanisatie stelt hoge eisen aan de landarbeider, die te ver gelijken is met een goede industrie- arbeider. De delingsdijk kwam zijdelings nog ter sprake. Zonder een oordeel uit te spreken meende de heer Mansholt, dat hier de belangen van veiligheid of zeventig hectare grond zorgvuldig tgeen elkaar zijn afgewogen. Sprekende over de financierings- schaal voor de vergoeding van ver woeste boerderijen kwalificeerde de minister deze schaal als redelijk. De heer A. M. Geluk, voorzitter van de Zeeuwsche Landbouwmaat- schappij, lering Schouwen-Duiveland, wees er nog op, dat er een wettelijke regeling komt, waarbij de sanering van kleinere naar grotere bedrijven wordt geregeld. Hoofdzaak is dat de landbouwer volledig begrip voor de ze maatregel heeft. De minister meende, dat het ook de opgave van de diverse landbouworganisaties is, hier aandacht aan te schenken. Ten slotte deelde hg nog mee, dat het stuk bij de Schelphoek buiten de ringdijk als werkhaven bij het Del taplan dienst zal doen. Minister Mansholt werd op zijn tocht onder meer vergezeld door ïr. S. Herweger, directeur van de cul tuurtechnische dienst, ir. W. A. van de Plassche, directeur generaal van de landbouw, ir. M. A. Geuze, de heer C. Padmos, burgemeester van Eiker zee, de heer J. Klompe, vooi'zitter van het waterschap Schouwen, de heer A. M. Geluk, voorzitter van de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij Beroepsvoetballers in loondienst Richtlijn Rijksverzekeringsbank Door liet bestuur van de Rijksver zekeringsbank wordt thans, in af wachting van de consolidatie van de verhoudingen in de voetbalwereld, met betrekking tot de beantwoording van de vraag of een voetballer als zo danig al dan niet als verzekerd in loondienst is te beschouwen, het vol gend standpunt ingenomen: de Rijks verzekeringsbank maakt onderscheid tussen de beroepsvoetballers, die voorheen in de competitie van de Ne derlandse beroepsvoetbalbond (N.B.V. B.) speelden en de semi-proffessionals van de „oude K.N.V.B.-verenigingen, De contracten, die eerstbedoelden hebben gesloten, dragen het karakter van een arbeidsovereenkomst, en voor deze voetballers wordt dan ook door de Rijksverzekeringsbank loon- dienst aangenomen. De voetballers van de „ouae" K.N.V.B.-verenigingen, die een overeenkomst hebben gesloten overeenstemmende met het aoor de K.N.V.B. voorgeschreven model-con tract. zullen echter niet als in loon dienst worden beschouwd. Is van dit model-contract afgeweken, dan zal de loondienstverhouding afzonderlijk moeten worden bezien. Schouwen Duiveland cn de heer E. Muller, hoofd van het bureau herver kaveling Schouwen Duiveland. Na afloop voegde zich mevrouw Mansholt bij het gezelschap. In de loop van de dag had zij met enkele dames een bezoek gebracht aan Nieuwerkerk en het interieur van de Noorse geschenkwoningen bezich tigd. Geen betaald voetbal voor zes eerste klassers Voorwaarden te zwaar Aan de zes eerste klassers, EBOH, EDO, HVC, Limburgia, RODA Sport en Zwolsche Boys, is geen toestem ming verleend in het nieuwe seizoen deel te nemen aan het betaalde voet bal, aan de competitie dus van semi- profs. Dit besluit is genomen door de commissie voor het betaalde voetbal, die vaststelde, dat deze clubs niet vol deden aan de gestelde voorwaarden. Van de verenigingen, die toe willen treden tot het betaalde voetbal wordt geëist, dat zij koninklijk goedgekeurd zijn en dus rechtspersoonlijkheid be zitten. Verder wordt als voorwaard® gesteld, dat de accommodatie van de tribunes rond het speelveld van de clubs zodanig moet zijn, dat tenmin ste 7000 toeschouwers een wedstrijd kunnen vólgen. Bovendien moet een semi-profclub 50.000 of meer be zitten. Op dit bedrag mog'en ïn min dering worden gebracht, de jaarin komsten van a.s. seizoen. Deze in komsten worden berekend naar een femïddelde over de voorafgaande rie jaren. Bij de commissie zijn de aanvragen van de volgende verenigingen nog in behandeling: AGOW, DFC. Emma, LONGA, NAC, NOAD, Rïgtersbleek, Stormvogels, SW, Volewijckers, VS V en Xerxes. De eerste klassers RBC, Sittai'dia en Veendam hebben inlich tingen gevraagd, terwijl een onder zoek is ingesteld naar de gegevens van Brabantia, Eindhoven, Elinkwijk en Holland Sport, De overige 31 reeds toegelaten.' Van de tweede klassers zijn tot nu toe alleen DHG en RHC tot het be taalde voetbal toegelaten. Belangrijke vooruitgang bij pijnen en griep! Door belangrijke ontdekkingen is het mogelijk geworden een tablet te maken, dat inderdaad beter en krachtiger helpt, ook daar waar andere middelen talen. Geleerden hebben ontdekt, dat een be paalde combinatie van geneesmiddelen beter werkt dan elk middel afzonderlijkI TEGEN PIJNEN EN GRIEP - 20 I ABLE I TEN 85 d FEUILLETON door MARGARET MALCOLM 50 maar een paar keer dacht ze dat ze Wayne iets hoorde mompelen en eindelijk was er geen twijfel meer aan. Snel ging ze naar hem toe en liet de deur openstaan, zodat ze voldoen de kon zien zonder in Wayne's ka mer licht te hoeven ontsteken. Ze legde haar hand op de niet-ver- bonden zijde van zijn hoofd. Het voel de vochtig en klam aan, maar zgn lip pen waren, te oordelen naar de wijze waarop hij er voortdurend met zijn tong langs streek, brandend droog. Plotseling begon hij volkomen duide lijk te spreken. „Lys!" Ze hield de adem in. Het was een dolkstoot in haar hart. „Lys! Mijn lieveling, je begrijpt het toch, is het niet Ze bleef sprakeloos staan met de hand aan haar keel. Toen vroeg hij opnieuw dringend: „Je begrijpt het toch, hé? Je weet toch dat er niets anders bestaat dan jij en ik cüe ander was een vergissing!" Ze stond daar als aan de grond ge nageld, die geschokt door deze ont hulling. Ze dacht geen ogenblik dat hij ooit zo tot Lys zelf had gesproken, maar nu hij min of meer ijlde van de pijn kon hij zich niet langer beheer sen. En omdat Lys voortdurend in zgn gedachten was, dacht hij in dit schemerige licht en in zijn verwarde toestand dat zij Lys was. „Je moet het geloven!" zei hij, met een poging om rechtop te gaan zitten. „Ik zeg je ik houd van jou, van jou, van jou". Zijn moed deed haar haar eigen verdriet vergeten. Hij moest gekal meerd worden, getroost en er was maar één manier waarop ze dat kon doen: door hem te laten denken dat zij Lys was. Ze duwde hem zachtjes in de kus sens terug. Toen nam ze zijn hand in de hare en wreef die langs haar zach te wang. „Natuurlijk weet ik het, mijn lief ste", sprak ze zacht. „Eerst was ik ongelukkig maar nu begrijp ik het". Hij slaakte een diepe zucht van ver lichting en ontspande geheel. „Zeg het me!" smeekte hij, en Fio na kon onmogelijk veinzen dat ze het niet begreep. Hrj vroeg haar het ge heim te openbaren dat ze zo zorg vuldig in haar hart had bewaard om dat hij het niet nodig had. Nu had hij dat nog niet. Maar hij dacht dat zij een andere vrouw was, de vrouw die hij liefhad, en dus kon ze het hem nu wel vertellen. En potseling stroomde haar hart over. Ze boog zich voorover, zodat haar gezicht het zijne bijna aanraakte. „Ik hou van je, mijn lieveling", sprak ze innig. „Met geheel mijn hart uit alle macht. En wat er ook moge gebeuren, ik zal het blijven doen. Dat geloof je toch, is het niet En dat het er niets toe doet, wat er vroeger is gebeurd „Ja", fluisterde hij. „Ik geloof je!" En toen na even stilte: „Met dat licht zo achter je is het of je een stralen krans om je hoofd hebt! En toch ben je, Gode zij dank, geen koude heilige. Je bent echt en warm en men.-elijk als die barrière tussen ons maai' niet bestond!" „Die is er niet", verzekerde ze hem vast. „Wees daarvan overtuigd. Way ne -Je z-ult heel gelukkig worden". Hij glimlachte slaperig alsof hij haar woorden mee wilde nemen in zijn dromen. En toen hij sliep bleef Fiona peinzend en vol liefde naar hem staan kijken. Maar haar hart bloedde. Want nu wist ze wat haar te doen stond. „Lieve Fiona, is het je gewoonte om op zo'n onchristelijk uur slaapka mers binnen te vallen?" vroeg ze ge prikkeld en sloeg de klamboe weg. „Ik zou niet. zijn gekomen als er niet iets ernstig was", verzekerde Fiona. „Ik kom niet voor de beleefd heid. weet je". Lys keek haar peinzend aan. Ze wilde het zichzelf niet bekennen, maar Fiona was nog altgd min of meer een mysterie voor haar. Je was gewend te denken dat ze groen en on ervaren was maar dan kwam ze plot seling met een opmerking voor den dag die je aan het denken bracht. „Nou, wat is er dan?" snauwde Lys. „Wat is er gebeurd?" Fiona ging zitten omdat opeens haar benen haar niet meer schenen te kun nen dragen. „Gisteren onder de lunch werd Wayne door de storm overvallen. Hij heeft een autoongeluk gehad en kreeg een gat in zijn hoofd", begon ze dap per. Lys ging plotseling rechtop in bed zitten. „Goeie hemel! Is hij ernstig ge wond „Ik geloof niet dat het ernstig ïs, maar het was toch erg genoeg om hem aan het ijlen te brengen. Neen, dat ook weer niet, maar hij was niet erg helder." Lys keek haar met saamgeknepen ogen aan. Het meisje was kennelijk ongerust over het een of ander, maar waarom zij bij haar, Lys, kwam met haar confidenties, begreep ze niet. Ze gaapte discreet. „Waar wil je eigenlijk naar toe?" vroeg ze met een verveelde stem, waarachter ze haar grote belangstel ling voor hetgeen haar nichtje ver telde, zorgvuldig verborg. „En wil je me dat zo gauw mogelijk vertellen, want ik wil nog een beetje slapen." „Hij zag mij voor jou aan", zei Fio na rustig, „en hij zei dingen „Over mg?" vroeg Lys snel. „Over jou en hem." Lys bedwong haar schrik. „Wat zei hij dan?" Fiona greep de armleuningen ste vig vast .Ze had zichzelf deze taak gesteld en moest die volbrengen, maar ze leed zoals ze nog nooit in haar leven had geleden en als Lys het een maal wist, was ze volkomen in haar macht en Fiona was zelf bezig haar die macht te geven. Maar daar moest ze niet aan denken. Slechts één ding was belangrijk: Waynes herstel. Hij mocht niet gaan beseffen welke ver gissing hij had gemaakt. „Hij maakte zich zorgen omdat hij dacht dat jij zou denken dat hij niet meer van je hield nu hij met mij was getrouwd", sprak ze op vaste toon. „Wat!" Zelfs Lys verloor bij deze mededeling haar zelfbeheersing. „Heeft hij dat tegen jou gezegd?" „O, hij wist niet dat ik het was", legde Fiona haastig uit. „Zie je. het was schemerig in de kamer en zoals ik je al vertelde, hield hij mij voor...." „Ja, ik begrijp het", zei Lys lang zaam. En toen vroeg ze nieuwsgierig: „Wat heb je in vredesnaam gedaan?" „Ik" begon Fiona en hield even op om zich te vermannen. „Ik heb ge daan alsof ik jou was. En ik heb gezegd dat alles in orde kwam, dat -ik dat je eerst ongelukkig was geweest, maar alles nu Degreep. En toen wilde hij nog meer zekerheid hebben. En dus vertelde ik hem, nog steeds net alsof ik jou was dat ik van hem hield", ze haperde even en ging toen verder, „en-dat ik dat altijd zou blijven doen. En dat niets wat er was voorgevallen ons huwelijk daaraan iets zou kunnen veranderen." Lys was zo verbouwereerd dat ze niet wist wat te antwoorden. „Wel, ik" begon ze en hield op. „Waarom ben je me dat eigenlijk ko men vertellen?" „O, begrijp je dat niet?" vroeg Fiona ernstig. „Hij slaapt nog hij sliep tenminste nog toen ik wegging. Als hij wakker wordt en mij vindt, zal hg dood-onge- lukkig zijn als hij zich herinnert wat hij gisteravond gezegd heeft." „Misschien herinnert hij het zich niet", zei Lys langzaam. „Of hij denkt misschien dat ik even bij hem ben ge weest." „Dat risico mag ik niet nemen", zei Fiona onrustig. „Begrijp je niet dat Wayne mij geen verdriet wil doen? Hij 'zou zoiets nooit gezegd hebben als hij geweten had dat ik het was." (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8