KA PPIEEN HET MONSTERKANON GEWEST ZEELAND N.C.V.B. TE GOES BIJEEN V>eN Kilometers n Beter 1 WALCHEREN Waar zijn onze schepen? ZEEUWSE CHR. KRUIDENIERS VERGADERDEN IN MIDDELBURG WOENSDAG 20 APRIL 1955 PROV1N01ALE ZEEUWSE COURANT Dinsdag werd in de „Prins van Oranje" te Goes de gewestelijke ver gadering van de N.C.V.B. gehouden, waar de afgevaardigden van alle afdelingen aanwezig waren. Na de opening door de gewestelijke presidente, mevrouw J. de Jong Bikker te Middelburg, werden de no tulen gelezen van de laatste gewes telijke vergadering. Tevens bracht de gewestelijke secretaresse, mevrouw LankampVader, verslag uit van de conferentie van gewestelijke besturen op 19 Januari 1.1. in „De Witte Hei" te Huis ter Heide, waarin zij o.m. een beknopt overzicht gaf van de daar gehouden redevoeringen over: „De taak van de Nederlandse Chris tenvrouw in Europees en Wereldver- band" door Jonkvr. Wttewaal van Stoetwegen en „De aanpassing van de jeugd aan de maatschappij van van daag" door prof. Van Dijk, professor in de sociologie aan de Vrije Univer siteit. Verder werd in de morgenvergade ring, na de behandeling van verschil lende mededelingen en voorstellen van het hoofdbestuur, een causerie gehouden over „De Christelijke Emi gratie Centrale" door mevr. M. Kui persKlapwijk, penningmeesteresse van het hoofdbestuur. In de middagsamenkomst kwamen Koewacht te sterk voor E.M.M. E.M.M. heeft het in Koewacht niet tot winst kunnen brengen. De grens bewoners zijn thuis moeilijk te ver slaan en zy behaalden een 41 ze ge. Hoewel de bezoekers niet slech ter voetbalden, waren zij bij duels niet tegen het fel, maar fair spelen de Koewacht-elftal opgewassen. Voor rust was het een aardige wedstrijd. Het spel golfde snel op en neer. Koewacht opende de score door midvoor Buijs, maar na een kwartier bracht de Vlissingse midvoor Bras ser de stand weer op gelijke voet. Nog voor de rust nam de thuis club weer de leiding (21). Na de thee speelde Koewacht sterker, en wist dat in twee doel punten van Buijs en Geijsel uit te drukken. Hiertegen stelden de Scheldestadbewoners geen enkel doelpunt, zodat niet 41 het einde kwam. Motorclub „De Zeeuwen" hield een geslaagde „trial" De Middelburgse motorclub „De Zeeuwen" hield vorige week een zeer geslaagde „Trial" naby Vrouwenpol der. De voor Zeeland nog tamelijk on. bekende tak van motorsport viel bij de deelnemers zeer in de smaak. Van de 15 rijders viel er één uit. De uit slag luidde: 1. T. Uil, 65 strp.; 2 J. Moens, 105 strp.; 3 C. Crucq, 140 strp; 4 J. Vogel, 165 strp; 5 J. Geldof, 185 strp.; 6 J Damman, 185 strp.; 7 J. Parent, 190 strp.; 8 P. den Hollander, 195 strp.; 9 W. Leijnse, 200 strp.; 10 P. Kodde, 205 strp,; 11 P. Blok, 260 strp.; 12 P. Louws, 300 strp.; 13 L. de Klerk, 315 strp.; 14 J. Wattel, 410 strp. (Advertentie) N.V. Ver. Ned. Rubberfabrieken 1 Heveadorp (Gld) meer de gewestelijke zaken aan de orde. Zo vroeg de presidente de aan dacht voor de Landdag. Zij deelde mede, dat deze Woensdag 15 Juni te Axel zal worden gehouden. Aan de afgevaardigde van de afdeling Axel verzocht de presidente de verdere bij zonderheden aan de vergadering be kend te maken. Voorts werd een en ander over het werk in de afdelingen door de afge vaardigden verteld en kwam de pro paganda in het gewest ter sprake. Ge constateerd werd, dat overal met veel liefde en. enthousiasme wordt gewerkt. Om ongeveer half vijf werd deze goed bezochte vergadering door de présidente gesloten. Aansluitend aan deze vergadering begon om zes uur de conferentie voor de penningmeesteressen met het ge westelijk bestuur. Op duidelijke wijze werd in déze bijeenkomst de nieuwe regeling van de financiën der afdelingen door me vrouw .KuipersKlapwijk behandeld en toegelicht. (Advertentie) Middelburg Ontspanningsavond COAK Uitgaande van de Dienst Welzijns zorg Leger werd Maandagavond in het Middelburgse Schuttershof een ontspanningsavond voor het perso neel van de C.O.A.K. gehouden. In een kort woord vooraf kon le luite nant R. van der Spek de garnizoens commandant, overste D. Kornet en de commandant le C.O.A.K., majoor J. Potteboom met hun dames welkom he ten. De medio vorig jaar opgerichte to neelgroep „Studio" bracht hierna het Amerikaanse stuk „The Intruder" (De indringster) op de planken. De vertol king er van door „Studio" viel te lo ven. Speciaal het spel van Ingeborg Uijt den Bogaard viel op, maar ook Eduard Palmers, Janny van Oogen, Betty van Brussel en Han Surink droegen bij tot een geslaagd geheel. Hierbij zij vermeld, dat Palmers we gens ziekte zich niet voldoende had kunnen voorbereiden, hetgeen deson danks nauwelijks merkbaar was. Aan het slot van de avond bood majoor Potteboom de medespelende dames bloemen aan. Vergadering „Humanitas" De afdeling Middelburg van de Ver eniging voor Maatschappelijk Werk op Humanistische Grondslag „Humanitas"' hleid Maandag haar algemene ledenver gadering. Uit het verslag van de secre taris bleek, dat het maatschappelijk werk slechts zeer moeizaam op gang kan ko men wegens gebrek aan geschikte en ge schoolde krachten. Zo kon de sectie ge zinsverzorging nog geen aanvang met de werkzaamheden maken, daar er geen ge zinsverzorgster beschikbaar was. Wel is er thans uitzicht dat zo'n kracht in September in Middelburg tewerkgesteld kan worden. Het ledenaantal zal dan echter nog wat moeten worden opge voerd. De voorzitter, de heer P. J. Sitton, moest wegens vertrek uit Middelburg, zijn functie neerleggen. Ih zijn plaats werd gekozen de heer A. J. Schuitema. Tot secretaris koos de vergadering de heer C. B. Helm. Na het huishoudelijk gedeelte werd ver toond een film over reclassering, die werd ingeleid door de heer Hutte, reclasse- ringsambtenaar voor „Humanitas", Over de film werd een geanimeerde nabespre king gehouden. De avond Wérd besloten met een film over de inpoldering Van de Noord Oost Polder. Marktberichten VISMIJN TE VEERE, 19 April. Export garnalen, aanvoer 3412 kg, 65—72. Schar, aanvoer 191 kg, 17— 38. Bot, aanvoer 348 kg. 16—23. Middel tong, aanvoer 18 kg, 80210. Rog, aanvoer 93 kg, 17—50. Kabeljauw, aanvoer 11 kg. 47—96. Wulken, aanvoer 47 kg, 41>—50. Aalsum 14 te Bahrein. Aagtekerk 18 n.m. te'Port Said, Akkrumdijk 17 te Bremen. Alphard 18 v. Paranagua. Alwaki 17 450 m, Z.W. v. Las Palmas. Almdijk 18 v. Houston n. Havre. Arendskerk p. 19 Vliss. n. Rotterdam. Averdijk 19 nm.te New York, Axeldijk 17 te Santos. Boschfontein 18 240 m. W. van Monrovia. Bali 17 435 m. O.t.Z. v. Okinawa. Batavier I p. 18 Kaap Espichel. Biijdendijk 14 v. Baltimore n, Rott. Britsum 17 1200 m. O. v. Bermuda. Bontekoe 18 te Gorontalo. Blommersdijk p. 17 Messina. Cistula 17 te Frederïca. Cottica 17 1300 m. O.N.O. v. Barbados. Delft 18 te La Guiana verw. Dongedijk 19 San Francisco. Elmina 19 te Takosadi. Esso - Amsterdam 17 19 m. W v. Tarlfa. Grootekerk 18 v. Hongkong n. Shanghai. Gouwe 16 te Port Gentil. Heemskerk p. 17 Messina. Ivoorkust 17 te Amsterdam. Kieldrecht 17 450 m. O.t.N. v. Rangoon. Kalydon 17 390 m. Z. v. Panama. Korovia 18 v. Geelong n. Miri. Katelysia p. 18 Azoren n. Rotterdam. Krebaia 16 270 m. Z.O.Z. v- Kaap Race. Loppersum p. 17 Lissabon. Larenberg 17 280 m. W.Z.W v Ouessant. Lawak 15 v. Napels. LeopoldSkerk 14 te Damman Lekhaven p. 18. nm. Fern Noronlta. Lekhaven p. 18 nm. Fern. Noronha. Liberty Bell 17 20 m. Z. v. Kuriah Murla Lievevrouwekc k 15 te Bombay. Maas 17 te Izmir. Malea 18 v. Bombay n. Abadan. Mariekerk 17 480 m. O. v. St. Helena. Mataram 18 te Port Swettenham. Mijdrecht 17 v. New York n. Aruba. Merweüe 15 te Houston. Molenkerk 17 van Djibouti Noordam lb '10 m. W.t.Z. v Land's End. Oldenbarnevelt J. v., 18 270 m. Z.O. van Cairns. Qndina 17 400 m. Z.O. v Muscat. Oranje p. 18 Burlings Oranjefontein 13 v, Pon Elisabeth. Polydorus 17 van Alleppey Peperkust 17 van Abidjan. Perna 16 te Malta. Raki 19 v. AlexandriÖ n. Port Said. Rotula 15 500 m. Z.W. v. Cocos Eil. Ridderkerk p. 17 Gibraltar. Schie 16 120 m. N.W. v. Finisterre. Statue of Liberty 17 nm. v. Port Said. Soestdijk 19 8,30 uur v. rede Vliss. naar Rotterdam. Teiresias 16 van Djibouti. Tomori 16 te Singapore. Triton 17 te Houston. Teiamon 17 250 m. Z.W. v. Kaap Hatteras. Tjisadane 14 te Kobe. Utrecht 16 te Tjilatjap. Willem Barendsz 18 210 m. v. Las Palmas Westland 17 330 m. v. St. Paul's Rock. Weltevreden 17 te Probolinggo. Waerwijck van, p. 16 Sabang. Zaan p. 17 Rugen. Examen. Voor het analisten-examen, alge meen gedeelte, slaagde te Rotterdam mej. N. J. de Koning uit Middelburg. Oogst van de straat Bü de Middelburgse gemeentepolitie, zijn Inlichtingen te verkrijgen over de volgende, in het tijdvak van 5 tot en met 15 April, gevonden voorwerpen: huis sleutels, Wanten en handschoenen, munt biljetten, klerenhanger, rol bruin papier, onderkleding, herenhoed, medaille van wandelsport, rood wollen kindenvant, blauwe alpino, damesportemonnaie met inh., aluminium deksel, sleutel van rol schaatsen, kindertasje, metalen armband je, rode damesportemonnaie met inh., 1 paar bruine glacé herenhandsc-hoenen, rode kinderportemonnaie, glacé hand schoen, nagelgarnituur, zilveren oorknop, speelgoed-eend, doosje hoofdpijn-tablet ten, deurkruk, hondenpenning, grijze da meshoed, rood kindertasje: penning voor stellende militaire apotheek, hangertje met steen, gladde goudkleurige ring, bruine kinderportemonnaie, schakelarm band, koperen armband, gebreide hand schoen, zwarte vulpen, doos met drie ge wichten, muntbiljet, goudkleurige arm band, rood-zwarte sjaal, zilveren broche, bruine glacé handschoen, groene dames handschoen, nikkelen' wieldop van een auto, portemonnaie met inh., 1 paar zwarte galcé handschoenen, rode porte monnaie met inh., pop, zilveren oorknop, gouden ring, klein sleuteltje, 1 pak vee koekjes, muntbiljet, grijs herenvest, kort regenjasje, wollen dameshandschoen, wit doekje waarin geld, 1 paar grijze wollen dameshandschoenen, rode knip, Lipssleu- tel, 1 paar blauwe kinderwantjes. Viissingen Rolschaatsfestijn tijdens viering bevrijdingsfeest. Voor de Vlissingse jengd van 6 tot 14 jaar zal in .het kader van de vie ring van de bevrijding op 5 Mei een groot rolschaatsfestijn worden geor ganiseerd, waarvoor zich tot dnsver reeds 350 deelnemers hebben aange meld Het grote aantal deelnemers maakt het de organisatie-commissie, welke is samengesteld uit leden van plaatselij ke sportverenigingen, noodzakelijk op Koninginnedag voorwedstrijden te houden. Deze zullen in de morgenuren plaats vinden. Er is nog geen defini tief wedstrijdterrein aangewezen. Er worden vier groepen gevormd van jongens en meisjes afzonderlijk, namelijk, van 6 en 7 jaar, van 8, 9 en 10 jaar, van 11 en 12 jaar en van 13 en 14 jaar. Voor de groepen van 6 en 7 jaar zal de afstand 60 meter bedra gen, voor die van 8, 9 en 10 jaar 80 meter en voor de overigen 100 meter. Er wordt in de voorwedstrijden ge reden in series van drie, waarvan de winnaars telkens in de volgende ron de komen. Tenslotte zullen er vier van elke groep in de finale komen. Deze finales worden gehouden op 5 Mei, des middags van half vijf tot zes uur in de Brouwenaarstraat. Hier zal in elke. groep een halve competitie worden verreden, hetgeen een totaal van 48 series betekent. Alle finalisten ontvangen een prijs. De eerste prijs in elke groep bestaat uit een paar rol schaatsen. Voorts zijn er nog 50 inschrijvingen binnengekomen voor wedstrijden schoonrijden. Dit programma-onder deel zal waarschijnlijk door de IJs club worden geregeld. Knaapje brak been In de Paul Krugerstraat te Viissingen is Dinsdagmiddag omstreeks kwart voor twee het vier-jarig zoontj'e van de fami lie A. uit de Pres. Rooseveltlaan bij het plotseling oversteken van de rijweg te gen een bromfiets gelopen. Het knaapje kwam te vallen en moest met een gebro ken been in het St. Josephziekenhuis worden opgenomen. De bromfietsberijder treft geen schuld. Flat, café en snackbar op dode hoek Walstraat In nieuwe wijk komen spoedig 278 woningen I De „dode" hoek, die sinds geruime tijd de Vlissingse Walstraat ontsiert, zal spoedig verdwijnen. Op het kruis punt Zeilmarkt-Walstraat verrijst thans een fraai flatcomplex van drie woonlagen met elk drie woningen. De benedenverdieping wordt gevormd door een café-restaurant annex snackbar. Met de bouw van het com plex, waarmede in het najaar van "54 is begonnen, hoopt men omstreeks eind Juli gereed te komen. De woningen zullen twee en drie slaapkamers tellen, voorts is er een woonkamer, keuken, douche-cel, berg hok en toilet. Het betreft hier her- bouwplichtwoningen. Bovendien zal door de Zuid Neder landse Bouw- en Handelscombinatie, welke de bouw voor haar rekening neemt, aan de Zeilmarkt een complex van 16 woningen worden opgetrok ken. Ben flatcomplex van eveneens 16 woningen aan de Wilhelminastraat staat reeds onder de kap. Dezelfde maatschappy zal binnen afzienbare tijd in Viissingen overgaan tot de bouw van 278 woningen in de vrije sector. Deze worden geplaatst tussen de President Rooseveltlaan en de Van der Helstlaan. Dit zullen ge- deeltelyk een-, twee- en driegezins woningen worden. Vlissingse kruideniers openden fraai magazijn Emballage-opslagplaats nog op programma Met enkele welgekozen woorden droeg Dinsdagmiddag de heer H. Kamphuis namens de „Bouwcommis sie" een nieuw gebouw aan de Cru- quiusstraat te Viissingen over aan de voorzitter van de Vlissingse Kruide niersvereniging, de heer J. van de Kettern en daarmede kregen de Vlis singse kruideniers, aangesloten bij de V.K.V., de beschikking over een hy permodern magazyn en kantoor. Omstreeks 2 uur hadden zich talry- ke belangstellenden, o.w. vele fabri kanten en hun vertegenwoordigers, de heer P. Renkema, directeur van het „Nederlands Sperwerverbond" en de leden van de V.K.V. met hun dames, verzameld in het ruime gebouw, dat o.m. bestaat uit een demonstratiezaal, een magazijn met speciale koelinrich- tingen, een tegen brandgevaar gevrij waarde bergplaats, een vergaderzaal, een kantoorruimte voor de bedrijfslei- der en een voor het kantoorpersoneel, en een kleed- en wasgelegenheid voor de employe's. Er zyn een „tuimeldeur" en een T.L.-verlichtings-installatie aange bracht. Ook is er een woning voor de bedrijfsleider, de heer J. v. d. Bree, bijgebouwd.. Na het welkomstwoord van voorzit ter v. d. Kettery volgde de overdracht. De heer Kamphuis overhandigde de V.K.V.-voorzitter de sleutels en de be- drijfsbescheiden, waarna de heer v. d. Ketterij iets vertelde over de bouw van het complex. De heer Renkema belichtte de nood zakelijkheid van samenwerking tussen de kruideniers. Hy vroeg tevens de aandacht voor de veelzijdigheid van deze branche, die de noodzaak van samenwerking tussen de zelfstandige kruideniers accentueert. Na het overbrengen van zijn geluk wensen en het namens de fabrikanten aanbieden van een cheque voor de aanschaf van kantoormeubilair en een album, onthulde de heer Renkema een in het gebouw aangebrachte gedenk steen. Het gezelschap begaf zich daarop het restaurant „Unitas", waar velen van de gelegenheid gebruikmaakten 't bestuur met het gereedkomen van het complex geluk te wensen. Hierna volgde er voor de genodigden een feestelijke lunch, 's Avonds waren de feestende kruideniers nog geruime tijd Het bestuur van de Vlissingse Krui deniers Vereniging hoopt, dat spoedig met de bouw van een emballage-ma gazijn kan worden begonnen, welk ge bouw in de nabijheid van de thans in gebruik genomen opslagplaats zal verrijzen. Burgerlijke Stand. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: L. P. Blokpoel-Janse, z.; C. Tevel-Aarnoutse. d/.; T. Daniëlse-Rein- houdt, z.\ S. Leljnse-de Wolff, d.; C. vam Klinken-Wlilenise, z.: A. E. Wagemakers- Bostelaar,- z.; M. Matthijsse-Hugense, z. Ondertrouwd: E. J. Brugghe. 21 jaar. en H. Strobos, 17 jaar; F. A. de Looff. 18 jaar, en J. J. de Bree, 17 jaar Getrouwd: J. H. C. van der Rest. 25 jaar, en J. Leeman, 23 jaar Overleden: J. Ltjnse, 78 jaar. echtge note van P. Breel. P. Renkema over„Eigen onderneming en organisatie" Uitgaande van de Christelijke Kruideniers Bond, afdeling Zeeland, werd Dinsdagavond in restaurant Wöhlcr in Middelburg een bijeen komst gehouden. Tijdens deze verga dering sprak de hondsvoorzitter, de lieer P. Renkema, over het onder werp „Eigen onderneming en eigen organisatie". In zijn uitvoerige rede wees spr. op de betekenis en de in houd van deze beide grootheden: on derneming en organisatie, deze gesteld in het licht van Gods Woord. Tevens besprak hij enkele actuele problemen, die in de wereld van het kruideniers- bedrijf leven. Wat de organisatie betreft, herin nerde de voorzitter aan de onlangs tot stand gekomen C.A.O. voor het Domburg Gezamenlijke broodmaaltijd tijdens 5 Mei-viering Het 5 Mei-programma te Dom burg luidt als volgt: 8.30 toespraak van de burgemees ter, kinderzang en tractatie van de jeugd; 911 uur kinderspelen; 11 12 uur gecostumeerde voetbalwed strijd met muziek; 1.302.30 wieler wedstrijd; 2.304.30 ringryden in „sjezen"; 4.305.30 „tobbeltje" ste ken; 5.307.00 gezamenlyke brood maaltijd op het gazon van het „Bad hotel" bij welke gelegenheid burge meester mr. J. W. E. Crommelin een herdenkingsrede zal uitspreken. Tij dens de maaltijd zullen zo mogelijk gymnastiek-demonstraties worden gegeven, alsmede dansen en ballet nummers. Muzikale medewerking verleent „Apollo". 7.309 uur con cert door de zangverenigingen „Vol harding leidt tot het Doel „Looft de Heere" en de muziekvereniging „Apollo"; 9 uur openluchtfilm. Op 30 April wordt een zoek- en lintenwedstrijd gehouden, waarvan de uitslag op 5 Mei wordt bekendge maakt. Koudekerke 5 Mei-viering Het programma voor de viering van de 5e Mei te Koudekerke luidt: 9.30 uur kinderaubade voor het ge meentehuis. Toespraak van de burge meester ,de heer J. L. Dregmans; 10.30 uur kinderoptocht met muziek, na af loop tractatie van de schooljeugd. Mocht het weer slecht zijn, dan wor den de kinderen in het verenigings gebouw bezig gehouden met muziek, filmvoorstelling en tractatie; 24 uur jeugdwedstrijd; voor de ouderen is er stoelendans met paarden en ring- rijden met sjees of wagen; 45 uur gecostumeerde voetbalwedstrijd op het sportterrein; 56 uur défilé van de, plaatselijke gymnastiekverenigin gen; 78 wielerwedstrijd voor jon gens vanaf 15 jaar; 89 uur kruiwa gen-rijden voor dame en heer op het Dorpsplein; 910 uur optreden van de gymnastiekvereniging „Swift" op het Dorpsplein; 1011 uur zang en muziek in de tent; 11 uur fakkelop tocht. Strand- en duinloop De V.V. en A.V. „De Zeeuwen" gaat op Zondag 24 April a.s. des mor gens half twhalf een strand- en duin loop houden te Westduin, Koudeker ke. Het parcours loopt over strand en duinen. Behalve voor junioren en se nioren zal de E-klasse voor scholie ren en militairen worden opengesteld. Bij voldoende deelname kunnen de oud-athleten van boven dertig jaar aan de start komen. MIDDELBURG. Bevallen: M. E. Sïmpeïaar-de Bruin, z.; L. M. Moor-de Vuijst, d.; E. M. L. Ber- wald-Wolf, d.; A. Thenu-Huatanassij, z.; C. M. E. Versluis-Midavaine, z.; C. E. Klaver-Koster, z.; L. de Wjjze-Barentsen, d.; M. Geers-den Engelschman, d.; E. Stufkens-Loodewijk, z. S. M. Wöhler- Murk, d. Ondertrouwd: A. Tevel, 25 jaar, en J. C. Vermeulen, 25 jaar. Getrouwd: J. G, den Exter, 19 jaar, en J. den Hollainder, 18 jaar; A. C. van Lan- geraad, 30 jaar. en E. C. P. Heeren, 24 jaar, Overleden: G. de Meulmeester, 73 jaar, weduwe van J. Koppejanj J. Francke, 48 jaar; J. Overbeeke, 75 jaar, weduwnaar van Z. C. v. d. B'erg; J. Barentsen, 79 jaar. gehuwd met E. Meijers; A. Fran- soijs, 58 jaar, gehuwd met C. C. de Voogd; A. de Pagter. 61 jaar, gehuwd met W. van den Broeke. HOOG EN LAAG WATER 21 April Viissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.-fN.A.P. 0.52 1,86 1.22 2,02 1.53 2,14 2.17 1,23 2.35 1,47 U.+N.A.P. 13.19 2,20 13.46 2,35 14.29 2,49 14.50 1,51 15.00 1,76 Ü^-N.AP. 7.19 2,08 7.47 2,21 8.20 2,38 7.51 1,78 8.10 2,07 U.—N.A.P. 19.20 1,91 19.59 2,04 20.32 2,21 20.06 1,52 20.31 1,78 35. Na een flink eind te hebben gezwommen, be reikte Okki de kade van La Palon.a. Hij klom op het droge en schudde zich als een natte hond. Maar nu wachtte hem nog een zeer moeilijke taak: hij moest naspeuren, waar Kappie en zijn mannen waren opgeslo ten en proberen hen te be vrijdengeen geringe taak voor een kleine scheepsjongen I Maar Okki was voor geen kleintje ver vaard Zich zoveel mogelijk in de schaduw houdend, sloop hij voort, tot hij een statig huis zag, dat door een grote tuin werd omgeven woont natuurlijk de presi dent", dacht Okki. „Laat ik daar eerst eens kijken". Hij klom over het hek en sloop door de tuin naar een open staand raam. waaruit een lichtschijnsel viel Voor zichtig gluurde hij naar bin nen. Aan een rijkbeladen latei zaten daar de pre sident. generaal Carlos en admiraal Emanuel broe derlijk bijeen. De president, die zich voor deze gele genheid in volle ambtstooi had gestoken, hield juist een mooie redevoering, waarin hij erop wees, dat hij de eerste president van Nicaras was. die leger en vloot met elkaar wist te verzoenen. „Ik zal in de ge schiedenis worden vermeld als „de wijze", betoogde „Alle hoge pieten bij mekaarda s Jofel", mom pelde Okki, terwijl hij de kattepult uit zijn zak haalde kruideniersbedrijf. Ongeveer een der de van het totaal aantal Nederlandse kruideniers werkte door middel van zijn bond aan de totstandkoming van dit belangrijke stuk mee. Het overi ge deel parasiteert door ztjn afzijdig heid op de door de organisaties be reikte resultaten. In dit verband wek te hij op tot activiteit voor de orga nisatie, die er toe zal leiden, dat het ledental omhoog gaat. WAAR IS COMPENSATIE? Tenslotte behandelde spr. enkele „vraagstukken van de dagDaarby besteedde hij vooral aandacht aan de Prjjzenbeschikking Handelsmarges 1955, die de minister van Economi sche Zaken heeft uitgevaardigd. Hij noemde dit besluit zeer onrechtvaar dig, daar het groepen van de midden stand treft, die dit niet verdienen. Daartoe behoren ook de kruideniers en de heer Renkema vroeg zich af op welke wijze zij compensatie kunnen vinden voor de hogere lonen, die zij krachtens de nieuwe C.A.O. moeten uitbetalen, wanneer zulks door be perkende maatregelen wordt belem merd. Deze vergadering stond onder lei ding van de heer J. Blankenburgh uit Viissingen, voorzitter van de af deling. die er bij de aanvang op wees, dat men op deze wijze hét vereni gingsleven van de C.K.B. in Zeeland hoopt te activeren. Vergadering te Goes Centraal Stierenstation Hoewel de resultaten bij kunstma tige inseminatie in het afgelopen jaar niet onbevredigend waren, hebben zij toch niet volledig aan de verwachtin gen voldaan. Een der oorzaken hier van is het feit, da» betreffende het aantal geïnsemineerde dieren de ge volgen van de watersnood nog goed merkbaar waren .Een andere oorzaak was, dat tengevolge van stagnatie bij de veerbootverbindingen op Schou wen en Duiveland, Tholen en Oost- Zeeuwsch Vlaanderen, in de winter maanden gebruik gemaakt moest wor den van sperma, dat lange tijd onder weg was geweest. Dit deelde dr. G. Wagenaar, directeur van de Gezond heidsdienst voor Dieren, Dinsdag middag mede tijdens de algemene ver gadering var. de Coöperatieve Ver eniging „Centraal Stierenstation Zee land G.A.", welke in de „Prins van Oranje" te Goes werd gehouden. In vergelijking met. 1953 zijn de re sultaten van het afgelopen jaar aan zienlijk beter. Van de geïnsemineerde dieren werd 86.6 procent drachtig, waarvan 53.4 procent na één insemi natie. De controle op de kalfjes bleek goed georganiseerd te zijn. Tevens werd de aandacht er op gevestigd de geboorte- berichten op de juiste tijd in te zen den Men heeft thans ook de huidige resultaten vergeleken met die van het vorig seizoen en de uitkomst hiervan geeft de hoop, dat het resultaat dit jaar voile tevredenheid zal opleveren. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P. J Goorden, W.Minaard en L. C. Pladdet herkozen, terwijl de plaats van de heer C. Steijaerf zal worden ingenomen door de heer A. Steijaert. De vereniging „Naar productief vee in Walcheren" onderging een belang rijke groei, waardoor een nieuw be stuurslid kon worden toegevoegd. Hiervoor werd de heer A. Poppe uit Grijpskerke gekozen. In de financiële commissie hebben thans zitting de heren M. H. van Lie- re, J. Poppe, A. Buijk en J. Verburg. Na de rondvraag vertelde dr. J. Brus, dierenarts van de gezondheids dienst voor dieren in Noord Brabant, aan de hand van een serie lichtbeel den over de studie in kunstmatige inseminatie, welke hij enkele jaren geleden in Amerika mocht volgen. Hierna sloot de voorzitter, ir. W. Ka- kebeeke, de vergadering. Examens Chr. Kwe kschool De afgelopen dagen slaagden de volgende candidaten van de Chr. Kweekschool voor Zeeland m Middel burg voor het examen in de Bijbelse vakken: J. M. Blankenburgh; mej. A. C. Duvekot; mej. L. van Kleunen, bei den Goes; mej. S. J Geelhoed, Hoek; A. van Have, Terneuzen; mej. D. Janse, St Laurens; J. Kloosterman, Kapelle; mej. G. de Lange, mej. A. F Munters. E. P D. van Ooijen. C. J. J Voogd, allen Middelburg; A. P. Meulenberg, Kamperland; P. Min- derhoud, Gapïnge; H M. v d. Putte, Souburg; mej. W. P Varei Ritthem; T. v. d. Veer, 's Heer Henrlrikskinde- ren Er werden geen candidaten afge wezen. Goesse stadsbeiaardier concerteert in België De stadsbeiaardier van Goes, de heer W. L. Harthoorn. is uitgenodigd op 24 April a.s. een beïaardconcert te geven te Meïse bij Brussel. Er is die dag een internationaal festival voor beiaardiers, waaraan Engelse. Franse. Belgische en Neder landse beiaardiers deelnemen. De heer Harthoorn zal o.a alle provinciale volksliederen van Nederland spelen. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed plotse' ling onze beste Zwager, Oom én Compagnon ABRAHAM WESTBROEK, op de leeftijd van 66 jaar en 6 maanden. Anna Jacobapolder: Wed. J. A. SCHOT MAAS. Bruinisse: C J. MAAS. J. M. M. MAAS— REYNGOUD'J Anna Jacobapolder: J. J. MAAS. M. A. MAAS—JOELE. en Kinderen, Anna Jacobapolder, 18 April 1955.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3