Chr. Ulo Wissekerke kreeg nieuw eigen schoolgebouw itvin tS.ijpe Zmsp Almanak SCHILDERS HIELDEN TE GOES EEN TECHNISCHE DAG jfflJDS BOUW PEULVRUCHTENCENTRUM IN MIDDELBURG BEGONNEN Agenda 2 PROVINCIAL E ZEEUWSE COURANT W OhiiN zu ii/jJ NA ZES JAAR INWONING Gedeputeerde A. Schout verrichtte de symbolische opening De zevenjarige Aartje van Elven, dochtertje van het schoolhoofd, over handigde Dinsdagmiddag plechtig de sleutel van het fonkelnieuwe school gebouw van de Chr. ULO-school te Wissekerke, aan het lid van Ged. Sta ten, de heer A, Schout. Met een ferme zwaai zette de heer Schout uitnodi gend de voordeur open, om daarna vergezeld van zijn echtgenote en vele andere genodigden deze aantrekkelijk ingerichte school schepping van de Goesse architect J. Au de Bruyne te gaan bewonderen. En in de harten ran velen was er grote blijdschap en dankbaarheid over dit nieuw verworven bezit. Vóór deze officiële opening ver enigde men zich eerst in de Ned. Herv. kerk, waar in een bijzondere bijeenkomst van schoolbestuur, per soneel, genodigden, ouders en leer lingen, vele sprekers hun voldoening uitspraken over hetgeen bereikt was. Nadat de voorzitter van het school bestuur, dokter V. 't Hart, de bijeen komst met Schriftlezing en gebed had geopend en gezamenlijk een Psalmlied was gezongen, gaf de voor zitter een terugblik op de geschiede nis van deze schoolvereniging. „Er is een danktoon in ons hart, omdat God de nog jonge vereniging zo rijk heeft willen zegenen", aldus spr. In 1948 werd een initiatiefcomité gevormd, dat op 14 Juli 1948 tot oprichting van de vereniging kwam, waarna op 1 April 1949 het onderwijs kon be ginnen met 34 leerlingen en twee leerkrachten. Onder de leiding van het hoofd, de heer H. van Elven groeide de school snel uit, zodat op 1 September 1953 reeds een derde leerkracht kon worden benoemd. De huisvesting van de school was echter zeer moeilijk. Behalve in de lagere school verbleef men ook in de con sistorie van de Herv. kerk en in een verenigingsgebouw. Op 31 Maart 1954 kon de bouw van de nieuwe school worden aanbesteed. Dank bracht spreker tenslotte aan alle instanties en personen, die tot de bouw hebben bijgedragen. „DUBBELE RENTE". Het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, sprak er zijn voldoening over uit, dat het in Nederland moge lijk is zoveel voor het onderwijs te doen. „De gemeenten kunnen door de Lagere Onderwijswet wel eens fi nancieel in moeilijldieden komen, maar men moet bedenken, dat alles wat aan onderwijs wordt uitgegeven, met dubbele rente terugkomt". Spreker was verheugd over de groei van deze school. Dat er behoef te was aan een Chr. Uloschool op dit eiland stond voor hem vast. Zij ont- f Advertentie.) wikkelt zich niet ten nadele van de andere uloschool. De heer Schout, die grote verwach tingen voor de toekomst van Noord- Beveland heeft, was van mening, dat het Drie-eilandenplan reeds een ge heel ander aanzien aan liet eiland kan geven. Spr. dacht aan klein-in- dustrie. Ook hiervoor zijn Ulo-leer lingen nodig. De heer Schout besloot met de be de, dat God over de nieuwe school zal waken en dat bovenal de leerlingen nooit zullen vergeten, wat deze school hun heeft geboden tot eeuwig behoud. GELUKWENS. Nadat de voorzitter een brief met gelukwens van de inspecteur van het L.O., de heer A. A. Leenhouts had voorgelezen, boden nog tal van spre kers hun gelukwensen aan. De heer C. J. de Smit deed dit als oudste raadslid van Wissekerke. Verder spraken achtereenvolgens de wnd. burgemeester van deze gemeente, de heer J. van Halst, die een-plant voor de school aanbood, de heer A. A. Schuit, burgemeester van Kortgene, de heer H. C. van Donk uit Goes, die namens liet hoofdbestuur van de Ver. v. Chr. Ulo zgn gelukwensen ook vergezéld deed gaan van een bloem stuk. Namens de besturen en 't perso neel van de Chr. scholen op het eiland Dierenmishandeling niet bewezen geacht De ploegbaas M. v. d. W, uit Brou wershaven begaf zich op 7 Jan. j.l. van zijn werk naar huis toen hij het meis je J. R. passeerde, die met twee hon den naar buiten ging. Een van deze huisvrienden, een keeshond, ging nog al te keer en blafte allerlei voorbij gangers aan. Plotseling had de hond een wonde boven zijn rechteroog. „De man heeft de hond geslagen", zei het meisje, een 17-jarige dienstbode, die van een bezoek aan haar tante naar huis wilde gaan. „De hond is tegen mijn breekijzer aangelopen" meende de ploegbaas, die voor de Politiei'ech- ter verklaarde, dat hij dit werktuig onder zijn arm hield en dat hij er beslist niet mee had geslagen. Het was omstreeks kwart voor zes in de avond en erg donker, daar er ook geen lantaren in de buurt was. Het meisje hield aan haar verklaring vast en de Officier van Justitie meen de. dat de aard van de wond boven het rechteroog er op wijst, dat ver dachte de hond geslagen heeft. Een hond loopt niet zomaar tegen een staaf rie dagen hechtenis. De Politierechter sprak verdachte vrij, daar hij niet be wezen achtte, dat hij de hond inder daad geslagen heeft. VAN TOT CLUBHUIS HOBBYCLUB. Een onbewoond huis aan de Walen- straat te Groede is door leden van de hobbyclub „Bezige handen" herscha pen in een aantrekkelijk clubhuis. De burgemeester van Groede, de heer J. C. Everaars, opende dit clubhuis Za terdagmiddag symbolisch met het wegzagen van een versperring, waar na de genodigden de gezellige zaal van het clubhuis konden betreden. De lei der van de hobbyclub, de heer Van Ooyen, sprak een welkomstwoord, o.m. tot de burgemeester en diens echtgenote, tot wethouder J. Caste- leyn, pastoor A. A. H. Wolters en ds. M. de Jong. Hij verzocht de burge meester de club en het clubhuis „in bescherming" te willen nemen. De heer E'veraars bracht het club bestuur dank voor het vele werk, dat reeds is verzet om met het eigenlijke werk te kunnen beginnen. In het bij zonder-sprak hij een dankwoord tot de heer Van Ooyen, de initiatiefnemer, Transactie In een lJzendijks koffiehuis was een party biljart gaande, die de bijzonde re belangstelling trok van een onge veer vijftienjarige knaap. Zijn bewon dering ging' klaarblijkelijk uit naar de man, die het partijtje met veel ge mak won. In de ogen van de jongeling ongetwijfeld een soort biljartwonder Het biljartwonder bleek niet onge voelig voor de bewondering van zijn jeugdige aanhanger. Bij het verlaten van het koffiehuis schonk hij hem al thans spontaan drie repen chocolade! De knaap accepteerde het onver wachte geschenk genadiglijk, bezag het even nadenkend en wendde zich toen tot de dienster. „Die kan ik ze ker wel ruilen voor een pakje sigaret ten", sprak hij achteloos. Het meisje bezag hem taxerend, knikte zwijgend en de transactie was toen wéldra een feit. De jongeling stak met nonchalante gebaren een sigaret op en verklaar de, luchtig een rookwolkje omhoog blazend: „Hij dacht zeker met een kind te doen te hébben" en hij sprak de hoop uit, dat de jeugd hier goed werk zou mogen doen. Tot besluit bezichtigden de genodig den het tentoongestelde werk, dat o. m. fraai gesneden schaakstukken en voorts een grote verscheidenheid van pitriet- en raffiavlechtwerk, zaag- en boetseerwerk, snijwerk en model bouw omvatte. WIJKVERPLEEGSTER. Met het aanstellen van een perma nente wijkverpleegster voor het Groe ne Kruis te Scherpenïsse wil het niet erg vlotten. Vorig jaar vertrok zuster Don, die enkele maanden later werd opgevolgd door zuster D. Geuze, maar ook deze verpleegster zal niet lang meer blijven. Ze heeft namelijk het plan om binnen afzienbare tijd in het huwelijk te treden. Nu gunnen de in woners van Scherpenisse de zuster dit natuurlijk van ganser harte, maar zij zitten met het probleem om een nieu we verpleegster te krijgen. Gelukkig blijft zuster Geuze nog tot November in functie, zodat er ruimschoots tijd is om naar een opvolgster uit te zien. KLEUTERSCHOOL. Te Westdorpe is enige tijd ge leden een aanvang gemaakt met de bouw van een nieuwe kleuter school. De werkzaamheden aan dit gebouw vorderen zodanig, dat men hoopt het over vijf of zes we ken te kunnen opleveren. JUBILEA. Ook vandaag zijn er in onze pro vincie weer enkele feestelingen. Zo is. het voor de heer P. E. A. Velleman te Vlissingen vijf en twintig jaar gele den, dat hij werd aangesteld tot agent van de „Holland"-groep Verzekerin gen. Het echtpaar Jac. van ReestVer- strate te Sint Philipsland viert van daag zijn gouden huwelijksfeest. spralc de heer W. Damman, die een ets aanbood. Ds. A. Postma uit Kamperland, sprak namens de Herv. kerken van Nooi'd-Beveland, ds. Van Aller van Geersdijk vóór de Geref. kerken en de heer J. M. Bustraan voor de Geref. gemeente. Voorts spraken de heer U. Schuil, oud-lioofd van de Chr. school te Meppel, die tot de oprichters behoorde, de heer H. van Elven, het hoofd der school, waarop na een dankwoord van dok ter 't Hart. de vorige voorzitter, ds. H. Scholing, Geref. predikant te Zuidland een slotwoord sprak. Met ebed werd de byeen- samenzang en geb komst beëindigd. Het schoolgebouw, dat drie ruime, frisse leslokalen, een natuurkundelo- kaal en een kamer voor het school hoofd bevat, is buitengewoon smaak vol uitgevoerd en mag een aanwinst voor het eiland worden genoemd. Oc* QUICK DR^ ie\l met NYLON snêldroogia^ Nog een kudde op dijken van Kortgene Behalve de kudde schapen, waarover wij onlangs berichtten, bevindt zich op de dijken en schorren rond Kort gene, Westelijk van de Veerdam, nog een kudde witgewolde viervoeters. Eigenaar is de heer J. van Maldegem te Kortgene. Kerkwerve ontvangt f 22.000 voor bouw kleuterschool De burgemeester van Kerkwerve ontving Dinsdagmorgen een cheque van 2.200.000 fr (ongeveer 22.000) voor de bouw van een kleuterschool. Deze gift was afkomstig van het ge meentebestuur van Bordeaux in Frankrijk en bedoeld als bijdrage van deze stad in het adoptie-plan. In Kerkwerve heeft men terstond beslo ten zo spoedig mogelijk met de bouw van een kleuterschool te beginnen. Een standwerker op de Technische Dag te Qoes Oogstte véél belangstel ling met een' demonstratie, waarbij door middel van stoom oud behang van de muur geweekt kan worden. Foto P.Z.C.) STEEDS MEER MACHINES Aantrekkelijke tentoonstelling en interessante inleidingen Hoewel het „uitgelezen" weer voor buitenschilderen was, kwamen Dins- dag toch vele seliilders uit Zeeland en West-Brabant, naar het „Schutters hof' 'te Goes, waar, „binnen" iets te leren viel. De Technische dag, welke hier werd georganiseerd door de drie schilderspatroonsbonden en de studie clubs uit Goes en Bergen op Zoom, bracht naast een aantrekkelijke ten toonstelling met demonstraties, tevens een bijeenkomst, waarin prominen te figuren uit de schilderswereld tal van problemen belichtten. De tentoonstelling bleek een af spiegeling van de evolutie, welke zich ook in het schildersvak aan het vol trekken is. Natuurlijk waren er de bekende schildersattributen als kwas ten en plamuurmessen te vinden, doch verschillende machines als schuurmachines, spuitinstallaties enz. lieten zien, dat ook de techniek steeds meer haar intrede in dit vak doet. Zoals de heer C. Wisse uit Goes namens de organisatoren bij de ope ning ook opmerkte, is er de laatste zes a zeven jaren veel meer nieuw materiaal aan de markt, dan in voor gaande jaren ooit het geval was. Wat ér op het gebied van de tech niek gaande is, blijkt niet gering. Om brj te blijven, moet de schilder hier van kennis nemen. En juist hiertoe biedt een technische dag een uitste kende gelegenheid. WAT DE SCHILDER MOET WETEN. Het zijn echter niet alleen vaktech nische problemen, die de schilder moet oplossen. Dit bleek uit een in leiding van de heer Joh. de Weijer, hoofdinspecteur van het Bedrijfschap Schildersbedrijf, die des morgens een causerie hield onder de titel „Iets over wat de schilder moet weten". Hij roerde hierbij de ook uit Zeeland vaak komende klachten over over treding van de Vestigingswet 1947 aan. Er bleek weinig r.e doen tegen personen, die het schildersbedrijf uit oefenden zonder vestigingsvergun ning. Practisch altijd volgde "vrij spraak, daar de betrokkene volgens de geldende jurisprudentie slechts veroordeeld kan worden, indien deze een „inrichting" bezit. De nieuwe Vestigingswet, waardoor deze en an dere problemen worden opgelost, zal volgens spreker deze maana of uiter lijk in Mei a.s. in werking treden. Zuid-Bevelandse paardenfokdag Op 29 Juni a.s. te Goes In de Dinsdagmiddag in hotel „Cen traal" te Goes gehouden vergadering van de Bond van Zuid-Bevelandse paardenfokkers werd met algemene stemmen het besluit genomen op 29 Juni a.s. in Goes een algemene fok- dag voor heel Zuid-Beveland te or ganiseren. Hieraan zal door alle klassen en fok- groepen deelgenomen kunnen worden, waaronder ook vierspannen en hengs ten met afstammelingen. Tevens zal een kampioen en een reserve-kam pioen merrie worden aangewezen. Bij de afwikkeling van de huishou delijke zaken kwam ook de bestuurs verkiezing aan de orde. De heren D. A. Timmerman, P. Scheelede Put ter en I Luteijn, die aan de beurt van aftreden waren, werden herko- Smokkelauto (800 kilo boter) liep in de val. Onder de gemeente Nieuw-Namen werd een smokkelauto met ongeveer 800 kg boter in beslag genomen. De vervoerders wisten in de duisternis te ontkomen. „Het Vrije van Sluis" vergadert Maandag a.s. zal de algemene ver gadering van het waterschap „Het Vrije van Sluis" in een spoedvergade ring bijeenkomen. Het voornaamste punt van de agenda is een voorstel om de wegen te herstellen in samen werking met de Cultuur-Technische Dienst. Hiermede is f 150.000 gemoeid. Reeds eerder werd f 10 per ha meer geheven, doch voor de voorgestelde plannen dient alsnog f 450 000 te wor den geleend. In totaal zal ongeveer 20 kilometer weg worden aangelegd van zwaardere constructie dan tot dusver gebruikelijk was. Het gewij zigde karakter van het moderne ver keer stelt zware eisen aan de wegen, zodat het bestuur van mening is de tot heden gevolgde werkwijze te moe ten verlaten. Verder vermeldt de agenda de vast stelling van een kindertoelageregeling volgens de Rijksregeling, een tege moetkoming van de 6 procent loons verhoging, het aankopen van grond- stroken voor de verbetering van wa terleidingen, verkopen van grond en aanschaffing van een dragline. Ut alle itluftklasien Uittonde/Jjfitj&ed EERSTE PAAL WERD GESTORT Voorzitter PJBom gaf het officiële startsein Maandagmorgen is op het Middelburg-se groot-industrieterrein de bonw van het Peulvruchtencentrum voor Zuid-West Nederland officieel begon nen. De voorzitter vaji het centrum, de heer P. J. Blom uit Coljjnsplaat, gaf het „startsein" door middel van het drukken op eon handle. Daarmee stel de hij de machine in werking voor het storten van de eerste betonnen paal, de z.g. franki-paal, die niet in de grond, wordt geslagen, maar als het ware wordt „gegoten." De heer Bom deed zulks in aanwezigheid van het bestuur, leden van deelnemende coöperaties, architect, aannemer en vele andere offi ciële genodigden. In totaal zal het achthoekige gebouw op 144 van zulke palen komen te rusten. Men hoopt acht van deze palen, die een extras-ver zwaarde voet krijgen, per dag in de grond te storten. Dit werk zal op deze wijze ongeveer 20 dagen duren, waarna de aannemer met zijn arbeid kan aanvangen. Na deze handeling hield de heer Bom een korte toespraak, waarin hij duidelijk liet uitkomen, dat dit pro ject een vorm van samenwerking is tussen een groot aantal coöperaties in de Zuidwesthoek van ons land. Dat zulk een gebouw voorbereid en ont worpen kan worden, getuigde naar sprekers mening van de activiteit en Expositie van Gothische kerkelijke bouwkunst In de kunstzaal van de Middelburgse boekhandel Van Benthem en Jutting zal Dinsdag 26 April a.s. een expositie ge opend worden van Franse gothische ker kelijke bouwkunst. Zij zal onder meer gewijd zijn aan de beroemde kathedralen van Chartres, Reims en Amiens. Om 17 uur zal ir. N. Luning Prak uit Vlissingen de tentoonstelling openen. In aansluiting hierop houdt ir. J. j. Terwen. lector aan de Leidse universiteit, 's avonds in de Koorkerk, een lezing met lichtbeelden over: „Wat wilden de bouwmeesters der Gothiek eigenlijk?" Arbeidsmarkt in Zeeland Blijkens opgave van het districts bureau voor de Arbeidsvoorziening stonden op 15 April bij de verschil lende G.A.B.'s in Zeeland in totaal 1678 werkzoekenden ingeschreven. Per 31 Maart. j.l. stonden 1913 werk zoekenden ingeschreven Het aantal mannen, dat geregis treerd werd, bedroeg 1329 Hiervan waren 599 geheel werkloos, 430 werk zaam op aanvullende objecten en 300 tewerkgesteld op G.S.W.-objecten. Van de zijde der werkgevers kwamen 830 aanvragen binnen. On 15 April stonden 349 vrouwen ingeschreven197 waren geheel werk loos, 152 waren niet-werkloos. De werkgevers deden 298 aanvragen voor vrouwelijk personeel. Faillissementen in Maart Het aantal faillissementen, dat in Nederland gedurende de maahd Maart werd uitgesproken bedraagt 106 (vo rig jaar 127). In .Zeeland werd in deze maand 1 (vorig jaar 3) faillissement ten uitgesproken. Het aantal faillisse menten van 1 Januari tot en met 31 Maart uitgesproken, bedraagt 316 (vo rig jaar "56 het doorzettingsvermogen van de coö peratieve verenigingen. „Wij kunnen trots zijn op deze sa menwerking en dankbaar over het bereikte resultaat", aldus de heer Bom, „trots en dan lebaar zullen wij ook kunnen zijn als het gebouw ge reed is." Zich tot de architect, de heer Chr. de Heer uit Rotterdam en de aannemer, de heer S. A. Versluijs uit Middelburg, richtend merkte de voor zitter op, dat ook zij met gerechtvaar digde trots dit werk kunnen aanvan gen. Hij wenste hen daarbij alle suc ces. Op het bouwterrein, dat is gelegen aan het Kanna' door Walcheren in de nabijheid van de graansilo, sloeg men daarna het werk van de machi ne, die get ooid was met de driekleur, nog enige tijd gade. Trok deze wijze van „heien" veel belangstelling, een levendige interesse wera ook aan de dag gelegd voor de maquette van het centrum, die in een der bouwketen was opgesteld. Er is haast bij Voor de genodigden, onder wie zich bevond de heer W. H. M. Bleyenberg, adjunct-directeur van gemeentewer ken Middelburg, was er daarna een samenzijn in het Nederlands Koffie huis, gevolgd door een lunch. Tijdens de maaltijd sprak de heei Bom een kort woord, waai ra hij er vooral de aandacht op vestigde, dat men er naar streeft, om met de bouw reeds op 15 Augustus a.s. gereed te zyn. „Als de oogst achter de rug is moeten wij in staat zijn met ons cen trum het aanbod van producten te verwerken", zei de voorzitter. In dit verband sprak hij zijn vertrouwen uit in de aannemer van het werk. Vermeld zij nog, dat het achthoeki ge bouwwerk een middellijn van 42 m zal bezitten. De dakhoogte be draagt 8.20' m, de grootste hoogte in het midden komt een kleinere acht hoek, die boven het overige deel uit steekt wordt» 11 m. De diameter van deze binnenste achthoek, waarin de installaties zijn geprojecteerd, be draagt 14 m. Elke zijde van het gebouw bevat een ingang, waardoor aan- en afvoer overal mogelijk is en wordt 17.40 m lang. In het centrum komt een be- tonzolderino;, die als een balkloze z.g. loer wordt uitgevoerd. Het zal dan mogelijk zijn, tegen overtreders op te treden, want net criterium van deze wet zal zijn: ieder die schilderwerk voor derden uit voert, moet in het bezit zijn van een bedrijfsvergunning. Hierdoor wordt het ook onmogelijk gemaakt, schil derwerk als „vriendendienst" te ver richten. Voor de beheerder van een filiaal zal alleen een vakdiploma worden verlangd. De heer De Weger besprak aan de hand van praktijkvoorbeelden nog verschillende regelingen, welke de schilder in zijn eigen belang dient te kennen. Nadat over een en ander nog van gedachten was gewisseld, was het woord aan de heer H. A. van Lin- schoten, secretaris van de Neder landse Bond van Schilderspatroons, die het onlangs verschenen kleuren- boek voor schilders uitvoerig be sprak. Er blijkt voor dit boekwerk, dat honderd stalen van functionele kleuren bevat, zulk een grote belang stelling te zijn, dat men thans aan ae derde oplage bezig is. Vervolgens werd het woord ge voerd door de heer P. A. Schaafsma, van de Nederlandse Christelijke Schil derpatroons'Bond, die er zgn vreug de over uitsprak, dat brj deze tech nische dag ook gelegenheid werd ge boden voor de sociaal-economische factor van de schilderswereld. De heer J. A. Lammers, hoofdcoh- troleur van het landelijk leerlingstel sel besloot de serie spreekbeurten met een uitvoerige bespreking van het leerlingstelsel voor het schilders bedrijf. Show van „basis-kleding" in Britannia (Van on2e redactrice.) Van hoe groot belang de juiste „ba sis-kleding" voor het uiterlijk van elke vrouw is, werd Dinsdagmiddag en -avond nog eens duidelijk aange toond tijdens een uitgebreide „foun dation-show", welke het Vlissingse magazijn „De Ooievaar" in samenwer king met de Amsterdamse Wala-fa- brieken in de congreszaal van „Bri tannia" hield. De mooiste japon, het meest correc te costuum komen pas dan tot hun recht, wanneer er volmaakt-passende basiskleding onder gedragen wordt, en daarom is het bijzonder nuttig dat de Zeeuwse vrouw, behalve de vele shows van confectiekleding, ook dit jaar weer een dergelijke expositie van foundations heeft kunnen zien. Vijf mannequins, op deskundige en zakelijke wijze geïntroduceerd door een explicatrice van de Wala-fabrie- ken, toonden het nieuwste, wat déze Nederlandse fabrieken op het gebied van corsetten. gaines en beha's bren gen voor iedere maat; voor 't slanke, het „volslanke", het zware en ook.... voor het zéér zware figuur! Elk der toeschouwsters heeft ongetwijfeld de juiste modellen voor zichzelf in deze uitgebreide en verzorgde collectie kunnen vinden, vanaf de „sportieve" basis-kleding welke liefhebsters van sport de nodige bewegingsvrijheid ga randeert, tot fraaie, meer luxueuze foundations welke onder het cocktail- en het avondtoilet gedragen worden. Ook de zijden en satijnen onderjur ken waarvan de maten corresponderen' met die van de basis-kleding, waren de bijzondere aandacht waard. Na de pauze werd een tweetal kleu renfilms van een der grootste Ameri kaanse corsetfabrieken vertoond, waarin het grote belang van een goede „ondergrond" voor modieuze kleding wel zeer aanschouwelijk naar voren kwam. Films, welke een leerzaam slot van een leerzame demonstratie vorm den Goedennacht U slecht door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Verdrijft in al die gevallen snel en afdoende die pijnen en U slaapt heerlijk. Togal baat! Zuivert door de nieren en is onscha delijk voor hart en maag. Bij apo theek en drogist 0.95, 2.40 en 8.88 VANDAAG. Middelburg, Electro: „Het zwarte commando", (14 j.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: CFA, „Roman Holiday", a.l.), 20 uur; Schuttershof: Congres Bond van Bierhand, en Min. water- fabr. 11.30 uur. Vlissingen. Luxor: „Vuurgevecht in de bergpas" (14 j.), 20 uur; Alham- bra: „Pepe le Moko", (18 j.) 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2