Kê PPIS EN HET MONSTERKANON BURGEMEESTER VAN HULST FEESTELIJK INGEHAALD WALCHEREN JUBILERENDE DOKTER BLOOS KREEG TELEVISIETOESTEL MONUMENT RAMPSLACHTOFFERS TE 00STERLAND ONTHULD MAANDAG 18 APRIL 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE O O U E A N 'i (Slot van pag. 1). eroot maken van Hulst, naar het die nen van de bevolking en daardoor ook naar meer welvaart voor de pro vincie. De heer Warmer sloot deze bijzon dere raadszitting. Een knapenkoor bracht vervolgens twee coupletten van het Wilhelmus ten gehore, waarna de heer Warnier zich met een welkomstwoord richtte tot de talrijke genodigden. Rij van sprekers. Een rij van sprekers, geopend door de voorzitter van het ontvangstcomi té, drs. Th. Adriaansens namens de bevolking van Hulst, bood de nieuw benoemde burgemeester en' diens fa milieleden gelukwensen aan. De waarnemend Commissaris der Koningin in Zeeland, de heer C. Plii- lipse, sprak namens het provinciaal bestuur. Hij zeide o.m. dit te doen met gemengde gevoelens; enerzijds immers is er in het college dankbaar heid en blijdschap over de benoeming van de heer Lockefeer, anderzijds weemoed door diens afscheid als lid van G. S., een functie, die de heer Lockefeer negen jaar bekleedde. „In die jaren zijn er hechte banden ont staan", aldus de heer Philipse, die zijn vertrouwen uitsprak in de leiding van de heer Lockefeer als burge meester van Hulst. „Moge het U ge geven zijn te werken in het waarach tig belang van deze stad", zo besloot de heer Philipse. Vervolgens voerden het woord de deken van Hulst, pastoor G. van Dijk, de president-kerkvoogd van de Ned. Hervormde gemeente, de heer H. Bruinoge, de gemeente-secretaris van Hulst, de heer J. P. van Denderen, pater Oosten namens de paters Ma- risten, mr. P. H. W. P. Teilegen, burgemeester van Terneuzen namens de Ver. van Burgemeesters, Secreta rissen en Ontvangers in Oost Zeeuws-Vlaanderen, de heer E. Th. Lockefeer als oud-wethouder van Hulst en als oom van de nieuwbe noemde burgemeester en majoor W. H. van Ballegoyen de Jong, districts commandant der Rijkspolitie te Mid delburg. Geschenk. Namens het Economisch Techno logisch Instituut in Zeeland, van welke stichting de heer Lockefeer voorzatter was, "Bood mr. B. Kolff, burgemeester van Vlissingen, als lid van het dagelijks bestuur een boek werk aan. Mr. Kolff sprak een dank woord voor het vele werk, dat de heer Lockefeer in het belang van het E.T.I. verricht heeft. Namens het personeel van dit instituut sprak de directeur, drs. M. C. Verburg. Namens „Zevibal" (Ver. tot Bevor dering van de Zeeuwse Visserijbelan- gen), waarvan de heer Lockefeer voorzitter zal blijven, sprak de heer L. van Oorschot. Namens de nabuur gemeenten de burgemeester van Graauw. mr. F. J. Schlüter, namens de P.Z.Ë.M. de heer R. A. M. Vis, be- drijfsingenieur voor Zeeuws-Vlaan- KERKNIEUWS. Afscheid vicaris ds. B. van der Lelie van St. Laurens. Zondagmorgen nam ds. B. van der Lelie, vicaris bij de Nederlands Her vormde Gemeente in St. Laurens tij dens de afwezigheid van ds. W. A. Kalkman, afscheid van deze gemeen te met een prediking naar aanleiding van de woorden, door Jezus uitge sproken en te vinden in Johannes 6, 7 en 8, waar Hij zegt: Ik ben het brood des levens. Ik ben het levende water en Ik ben het licht der wereld. Hij, Jezus Christus, kan onze geeste lijke behoeften vervullen evenals spijs, drank en licht in ons stoffelijk bestaan nodig zijn. Na de prediking sprak ds. v. d. Lelie enkele woorden tot ds. en me vrouw Kalkman, de kerkeraad, de organist, kleinkoor, kostersechtpaar, de familie, die hem herbergde, de burgemeester en tenslotte tot de ge hele gemeente die hem gastvrijheid schonk en waarmee hij blijdschap en droefheid deelde. Namens de burgerlijke gemeente sprak burgemeester W. Baas, die wees op de bescheidenheid van de vi caris en hem Gods zegen toewenste in zijn a.s. gemeente Buurmalsen. Ds. W. A. Kalkman sprak na een persoonlijk woord namens kerkeraad en gemeente, die met dankbaarheid het werk van ds. v. d. Lelie geden ken. Daarna werd de scheidende Ps. 134 3 toegezongen. Het kerkgebouw was geheel ge vuld. Velen namen in de consistorie persoonlijk afscheid. 1 Mei a.s. zal ds. v. d. Lelie zijn intree doen bij de N. H. Gemeente te Buurmalsen. NED. HERV. KERK. Beroepbaarstelling: de heren J. v. Hartingsveld, vic. te Wehe (Gr.), C. Knijff, voorm. zendingspred. te 's-Gravenhage en H. v. Arkel, voorm. zendingspred. te Oegstgeest, stellen zich beroepbaar. Beroepen te Ridderkerk, H. Harke- ma te Zeist. GEREF. KERKEN. Beroepen te Nieuwolda (Gr.), A. v. d. Kooy, cand. te Amsterdam. GEREF. KERKEN ART. 31 K.O. Beroepen te Zwolle (voor mis. dienst voor Oost-Soemba), C. v. Kal keren te IJsselmonde-Bolnes-Slikke- veer. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te St. Thomas (Ontario- Canada) (Free Chr. Ref. Church), J. Overduin te Almelo. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Dordrecht, J. W. Kersten te Genemuiden: voor Pater- son Peoples Park (U.S.A.), J. W. Vergunst te Corsica (U.S.A.), (voor heen te Zeist); voor H.I. Ambacht, J. W. Kersten te Genemuiden, deren en tenslotte voerden nog het woord de heren Brouwers, voor de Diocesane Middènstandsbond, G. Vlek van de Ned. Chr. Middenstandsbond en C. v. d. Walle, voorzitter van de R.K. Middenstandsverenigihg. afde ling Hulst. Burgemeester Lockefeer dankte voor de vele waarderende woorden en gelukwensen. Zanghulde. Intussen hadden zich op het Markt plein honderden kinderen, vrolijk met vlaggetjes zwaaiend, opgesteld om begeleid door hét harmoniegezel schap de burgemeester een auba de te brengen. Zij brachten o.m. het Wilhelmus en het Zeeuws-Vlaamse volkslied ten gehore. Burgemeester Lockefeer dankte de scholieren har telijk, in een geestig toespraakje, en richtte zich vervolgens tot de bur gers van Hulst, van wie hij vertrou wen vroeg in zijn beleid en die hij o.m. zeide verheugd te zijn als Zeeuws-Vlaming onder de Zeeuws- Vlamingen te mogen werken. Met een drukbezochte receptie voor de bevolking eindigde deze plechtigheid. In de avonduren was er nog een concert door het harmoniegezelschap en werd een lampionoptocht gehou den. In hotel „De Koning van Enge land" was er een diner met de geno digden. LAATSTE NIEUWS Soekarno opende conferentie van Bandoeng „Een nieuw Azië en een nieuw Afrika" Het staatshoofd van Indonesië, pre sident Soelcarno heeft de conferentie van Bandoeng geopend met een in het Engels uitgesproken rede. Daarin kondigde hy de komst van een nieuw tijdperk voor de volleen van Afrika en Azië aan. Na het kolonialisme in al zijn vor men veroordeeld te hebben, leverde spreker critielc op de politiek van blokvorming, veroordeelde hij de atoomwapens en deed hij op de 29 de legaties een klemmend beroep tot vre de en „eenheid in de verscheidenheid". „De volken van Azië en Afrika heb ben een beperkte macht en haar eco nomische mogelijkheden rijn verspreid en onvoldoende. Wij beoefenen niet de diplomatie van de vuistslag". 1.400.000.000 mensen van deze volken willen echter „de morele krachten der landen mobiliseren ten gunste van de vrede", aldus Soekarno, die aldus zijn rede besloot: „Ik hoop, dat de confe rentie het bewijs zal leveren, dat een nieuw Azië en een nieuw Afrika zijn geboren. Middelburg Zilveren jubileum directeur Van Gend en Loos. De heer G. van Kruiningen, direc teur van Van Gend en Loos in Mid delburg vierde Vrijdag zijn 25-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan werd in de stationsrestauratie van de N.S. een bijeenkomst gehouden, waar in de zilveren jubilaris van verschil lende zijden werd toegesproken. De eerste, die zulks deed was hoofdinspec teur A. Rudolfes, die namens dé direc tie waarderende woorden tot de heer Van Kruiningen richtte, onder aanbie ding van de traditionele enveloppe. Als vertegenwoordiger van het per soneel sprak daarna de heer M. van Balen, die dè chef dankte voor de ?ofn ge- ^ljze' waarop men sinds ijöu onder hem mag werken. Voorts spraken de heren J. Schouwenaar, Zeeuwse Confectie Fabrieken, C. Bre- kelmans, namens de bond van dirèc- !?ure" Ya" G. en L„ B. Jenkins, sta- tionsehef NS. G. A. Romijn, ontvan- £Ü,d belastingen en A. Caljouw, efni SwS0Srd,e':.r Vn de bodevereni- ..Walcheren Sommige sprekers veïïïzehlUd™e" ^enke'n5 Openbare verkoping ni^ia^is iJ' van der Harst heeft Donderdag in het Notarishuis in Mid- v?rkocht het winkelhuis met R wmJtu? aan de Kro»"ne Weele 8 m Middelburg, groot 1 a 12 ca. Het ko°P toegewezen aan de heer C. Willemse, makelaar in Mid delburg, voor de som van 5400. Feestavond buurtvereniging. De buurtvereniging .,Over De Seis- brug hield Vrijdagavond in de gro te zaal van het Middelburgse Schut tershof haar jaarlijkse feestavond. In zijn welkomstwoord sprak' voorzitter. P. de Vos o.a. de .hoop uit, dat meer buurtbewoners zich daadwerkelijk aan het verenigingsleven zullen willen ge ven. Hierna brachten „De Waterlanders" bestaande uit Riek van Loo, Jopie van Leerdam, Theo Hendfikse, Jo Brood man en aan de 'vleugel Baby den Toonder, een gevarieerd cabaretpro gramma voor het voetlicht. Dit werd afgewisseld door het optreden van hét duo James MondeelJohn Verweij en niet te vèrgetèn van het echt paar Mulder, dat dezer dagen zijn 50- jarig huwelijksjubileum vierde. Deze krasse echtelieden deden het talrijke publiek met hun herinneringen aan de oude tijd herhaaldelijk schateren van het lachen. Na afloop was er een gezellig bal onder leiding van de heer A. Wagen voorde en met muzikale medewerking van het elavioline-quintet. Oostkapelle Bazar werd groot succes De bazar, die de gymnastiekvereni ging in Oostkapelle Tweede- en Derde Paasdag hield, is een groot succes ge worden. Zowel in als buiten de gemeente trok dit evenement veel belangstelling. Het drukke bezoek kwam tot uiting in de bruto-opbrengst van de bazar, namelijk ongeveer f 3500 Jaarvergadering ABVA Onder voorzitterschap van de heer J. M. Geljon hield de afdeling1 Mid delburg van de A.B.V.A. vrijdag avond in het „Nederlands Koffie huis" te Middelburg haar jaarverga dering. De aftredende bestuursleden werden herkozen. De gebruikelijke jaarverslagen en enkele bestuursbe sluiten werden goedgekeurd. Na het huishoudelijk gedeelte hield de bezol digd bestuurder, de heer C. W. Fran ken, een réde, waarin hij op uitvoeri ge wijze vele aspecten van de laatste loonronde belichtte. Voorts besprak hy de salarispositie van de ambtena ren in vele takken van dienst. Hier op volgde een geanimeerde discussie tijdens welke vele leden het woord voerden. De heer Franken beant woordde daarop op duidelijke en ge documenteerde wijze een groot aan tal vragen. De voorzitter kon in zijn slotwoord concluderen, dat de afde ling wat de salarispositie aangaat, achter de mening van het hoofdbe stuur staat. Vlissingen Benoeming. De heer P. Stroo uit Vlissingen werd benoemd tot machinist le klas bij de Pro vinciale Limburgse Electriciteits Maat schappij Roermond. Oost- en West-Souburg Toneeluitvoering S.T.E.C. Voor een vrijwel uitverkochte Con certzaal „De Zwaan" te Souburg heeft het Souburgs Toneel en Caba ret Zaterdagavond een uitvoering gegeven van „Verbroken banden", een toneelspel, geschreven door Tom Dekker. Hoewel het onderwerp van dit stuk nogal gezocht en sen timenteel is, bleek de dialoog dik wijls met vakmanschap te zyn ge componeerd. Vooral enkele humoris tische wendingen in de tekst vielen op. De meeste van de negen toneel amateurs, die het spel in de schijn werpers zetten, toonden begrip te hebben voor de wat dramatische sfeer van „Verbroken banden". Vooral mevrouw C. Frankin dwong bewondering af door haar onge kunsteld optreden, terwijl ook de heer B. Reyerse een gave vertolking ?;af. Naast dit geroutineerde twee- al domineerde de verschijning van mej. J. Boogaard. Regisseur A. C. Jansens uit Vlissingen bleek ook voor de overige rollen een capabele be zetting te hebben gevonden. Tijdens de opening van deze avond gewaagde de tweede voorzitter van S.T.E.C. van een steeds toenemend aantal donateurs. Zijn welkomst woord richtte hij in het bijzonder tot burgemeester A. H. S. Stemerding, die vergezeld van zy'n gezin, van zijn belangstelling blijk gaf. en tot wet houder J. de Priéster. Na afloop van het toneelspel was er nog een gezellig bal. Veere Auto tegen bordes. Zaterdagmorgen omstreeks zeven uur zwenkte een vrachtauto van de fa. Eland uit Vlissingen, die over de Kade van Veere reed, plotseling naar de kant van de weg. De wagen reed teiren het bordes van een der huizen en drukte een leien plaat, die dit bor des bedekte, geheel van zijn plaats. Een hekwerk werd hierbij geheel ver wrongen. Het ongeluk gebeurde, doordat de hand van de chauffeur van het stuur gleed, toen hij een van de zitbank val lend broodtrommeltje wilde grijpen. (Advertentie) i tieit-eJeti U wet- mwi ituaakh:. omdol U-een verkoudheid voeli opkomen, is hel de hcrogsle lijd om ASPIRIN le nemen. Bij hoofdpijn, griep en leumoliek I helpt ASPIRIN snel en betrouw- Nederland winnaar van Clare Benedicttoernooi Zwitserland werd tweede. Nederland heeft het Clare Benedict- schaaktournooi gewonnen met 15)'* punt uit vijf wedstrijden. Op de twee de plaats eindigde Zwitserland met ÏIV* punten, derde werd Oostenrijk met IOV2 pnt, vierde Italië met 9 pun ten, vijfde Engeland met 8 punten en zesde België met 5/2 pnt. Na het uitspelen van de afgebroken partijen werd de uitslag "van de ont moeting BelgiëEngeland 1%2Va. Uitslagen vijfde ronde: ZwitserlandBelgië 3%V2Enge land—Italië IVa—2%; Oostenrijk—Ne derland 'A314. Euwe, Prins en Bouw meester wonnen hun partijen, Kramer speelde remise. DRUKKE RECEPTIE TE SOUBURG Sympathieke toespraken. Onder overweldigende belangstel ling is dokter J. S. Bloos, die Zaterdag zijn 25-jarig jubileum als huisarts te Souburg vierde. Zaterdagmiddag In een met talloze bloemstukken versier de cnocertzaal „De Zwaan" gehul digd. Deze huldiging was voorbereid, door een daartoe uit patiënten samen gestelde commissie, die onder leiding stond van Souburgs burgemeester, de heer A. H. S. Stemerding. De vele sympathieke en waarderende woor den, die men tot de jubilaris richtte, werden onderstreept door de aanbie ding van enkele geschenken, waaron der een televisietoestel van de patiën ten. Omstreeks drie uur Zaterdagmid dag betrad dokter Bloos, die ver gezeld was van zijn echtgenote, twee zoons en enkele andere familie leden de concertzaal. Bij de ingang kwam de acht-jarige Lenie Schout naar voren en bood mevrouw Bloos ongedwongen een ruiker aan. Het was burgemeester Stemerding, die als eerste de jubilaris toesprak. Hij deed dat in een vaak geestig speechje, waarin hij de nadruk legde op de hechte band, die er gegroeid is tussen dokter Bloos en zijn talrijke patiëntenschaar. Hoewel het de jubi laris meestal niet aan belangstelling op zijn spreekuur ontbreekt, kon bur gemeester Stemerding toch met ze kerheid opmerken, dat dokter Bloos nog nooit tevoren zo'n drukbezocht spreekuur meegemaakt heeft! „De ze grote belangstelling eh massale huldiging komen U toe, aldus spreker, want U hebt er voor gezorgd, dat de grote vooruitgang op medisch gebied, SOBERE PLECHTIGHEID Door burgemeester Laurense. Op de begraafplaats te Oosterland heeft burgemeester S. W. A. Lauren se Zaterdagmiddag het monument onthuld, dat daar is geplaatst ter na gedachtenis aan hen, die tengevolge van de ramp op 1 Februari 1953 het leven lieten. In het monument van Franse kalksteen, een massief geheel, staat aan de voorzijde gebijteld: „Ter gedachtenis aan hen, die door de wa tersnood werden weggerukt". Deze woorden worden gekroond door een embleem, dat een aantal kruisen bo ven de zee voorstelt. Op de beide zij kanten van het monument zyn on der de wapens der gemeente Ooster land de namen te lezen van de slachtoffers. Ondanks het vrij gure weer was de belangstelling voor deze onthullings plechtigheid vxy groot. Vóór de ont hulling sprak burgemeester Lauren se de aanwezige nabestaanden en be langstellenden toe. Hij bracht de vre- selyke slag, welke ons land en in het bijzonder Oosterland trof op die ramp zalige Februarinacht, in herinnering en gewaagde van de grote offervaar digheid, die alom werd gevonden, toen het er om ging de getroffenen te helpen. Spreker hoopte, dat dit monument aan het nageslacht zal tonen, wat in voorbijgegane jaren is gebeurd. De gemeente zal het onderhouden zolang Ritthem Viering vijf Mei. De Oranjevereniging te Ritthem heeft voor de bevrijdingsfeesten het volgende programma vastgesteld: Om 8 uur klokluiden, 8.30 muziek vanaf de toren door een koper-kwar tet van O.N.D.A., 9 uur vertrek van de feeststoet met muziek vanaf de school naar het gemeentehuis, waar burge meester P. Daniëlse een toespraak zal houden, 9.30 Herdenkingsdienst in de Ned. Herv. Kerk, 10.30 kinderspelen opgeluisterd met muziek van de plaat selijke muziekvereniging. Van 2 tot 6 uur volksspelen, om 8 uur concert van O.N.D.A., waarna de dag besloten wordt met een muzikale wandeling door het dorp. het blijft bestaan. Het monument kon worden opgericht, dank zij de offer bereidheid van de burgerij'. Na de onthulling bracht de burge meester dank aan de comitéleden voor hun belangeloze medewerking en aan de firma Timmerman uit Zierikzee, die het monument ontwierp en ver vaardigde. De heer C. M. Zeijler, voorzitter van het comité, dankte de burgerij voor haar offervaardigheid en het gemeen tebestuur voor de bereidwilligheid het monument te verzorgen. Namens het gemeentebestuur leg den burgemeester Laurense en wet houder 31. J. Zeijler een krans bij het monument, waarna de plechtigheid met een défilé van nabestaanden en belanghebbenden werd besloten. Scholte won titel hoofd klasse libre biljarten. Door Kees de Ruyter in de laatste partij van het toernooi te verslaan heeft de 22-jarige Eindhovenaar Henk Scholte de nationale titel hoofdklasse libre behaald. Hij versloeg in de laat ste partij Kees de Ruyter. Op de twee de plaats in dit toernooi eindigde De Ruyter, derde werd Van Oosterhout, vierde Teegelaar. Scholte zal Neder land in het toernooi om het Europees kampioenschap in Saarbrücken ver tegenwoordigen. Nieuw- en Sinl Joosland 5 Mei'viering In Nieuw- en St. Joosland zal aan de viering van de 5e Mei actief worden deelgenomen. Verschillende verenigingen zegden hun medewer king toe. Het programma luidt: 8 8.15 uur klokluiden; 8.15 uur tot 9 uur rondgang muziekvereniging; 9 tot 10 uur tractatie schoolkinde ren; 10 tot 12 uur kinderspelen in de middaguren gecostumeerde voetbalwedstrijd, hindernisrijden op fiets of bromfiets, hardlopen, hinder- nislopén, kruiwagen-race en een éta lagewedstrijd. 19 April Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.AJ». U.+N.AP. 11.56 12.21 0.09 0.31 0.51 1.77 1.94 1.71 0.95 1.14 12.52 13.12 13.26 2.11 1.31 1.52 U.—N.A.P. U.N.A.P. 5.43 1.71 18.05 1.57 6.05 1.84 18.29 1.70 6.34 2.01 19.01 1.87 6.29 1.60 18.59 1.38 6.31 1.84 19.07 1.60 33. „Windt U toch niet zo op", zei de president van Nlcaras sussend, „als ik U alles heb Uitgelegd, zult "U begrijpen, waarom U in de ze gevangenis moet ver blijven". „Ik zal ja nooit begrijpen, waarom onschul dige mensen worden opge sloten!", brieste Kappie. „Rustig toch", vermaande de president „houdt U kalm en luister. Zoals U weet, be zorgde het monsterkanon mij veel last, omdat leger en vloot het belde wilden bezitten. Maar nu het kanon zich met Uw schip op een zandbank bevindt, is dat ge schil opgelost: Immers, een zandbank behoort zowel tot de zee als tot het land, zodat zowel leger als vloot het kanon nu op hun ter rein hebben. Generaal Car los en admiraal Emanuel gaan beiden met deze oplos sing accoord, zodat ik op hun steun kan rekenen, wanneer ik mij weer als president herkiesbaar stel". Maar IK ga er niet blijft liggen I" „Juist", z tel ijk, dus daarom is het genis blijft. Laat het U ei de president U'lomfan- beter, dat U in de gevan- echter een troost zijn, dat U hier zit uit landsbelang. Gij drieën zult hier als martelaren voor de eenheid in onze geschiedenis boekjes worden vermeld." gedurende de laatste kwart eeuw, ook in Oost- en \Ve3t-S0uburg zyn weg heeft gevonden". Ook mevrouw Bloos, die haar man bijna 25 jaar als apothekerésse heeft bijgestaan, werd door He burgemees ter betrokken in zijn waarderende toespraak. Het televisietoestel, dat de heer Stemerding namens de patiënten aanbood, ging vergezeld van een fraai album, waarin de namen prjjktèn van meer dan duizend patiënten. De heer J. Priester, voorzitter van de afdeling Souburg van het Groene Kruis, waarvan de jubilaris bestuurs lid is, bood dokter Bloos een lang speelplaat aan. Ook het Rode Kruis van Souburg was aanwezig. Namens deze instelling sprak de heer F. Leen- hout, voorzitter van de plaatselijke afdeling, vele waarderende woorden. Dokter M. Huijgens, gewestelijk commandant van het Rode Kruis, bracht de dank van de kring Zeeland over voor het vele werk, dat door dok ter Bloos in de afgelopen kwart eeuw voor het Zeeuwse Rode Kruis werd verricht. Mede namens zijn vrouw dankte dokter Bloos de patiënten en de me dewerkers voor deze huldiging. Tijdens deze receptie plaatsten monteurs een televisiemast op het huis van dokter Bloos, zodat de jubi laris bij thuiskomst nog een verras sing wachtte. Des avonds bracht de muziekvereni ging „Vlijt en Volharding" de jubila ris een serenade. Zeeuwse KRO-Paasei was in Middelburg verborgen Voor Zeeland lag er Zaterdag avond in' Middelburg een ei op dê vinder te wachten. Dit werd om 22 uur 's avonds bekend gemaakt bij de aanvang van de jaarlijkse K.R.O.- Paaseierenrace. Vindplaats in dè Zeeuwse hoofdstad was het buiten hof van het stadhuis. Het bleek, dat het K.R.O.-bericht spoedig verbreid was, want slechts weinige minuten na het aanvangsuur van ae race we melde het op het pleintje van jonge Middelburgers, die allen gaarne het Èroduct van de kip wilden opsporen. tet buitenhof werd dan ook vrijwel „omgewoeld»'. Maar toch duurde het nog even, voordat de vinder zich meldde. Het was J. van der Aa van de Rouaanse Kaai. Deze „detective" was op het schrandere idee gekomen de pomp, die behoort tot de „inven taris" van het buitenhof, te onder zoeken. Met gunstig resultaat, want het vurig gezochte ei bleek verbor gen in de „slurf" van de monumen tale pomp. Verheugd snelde Van der Aa met het ei naar de „jury", i.e. de plaatselijke K.R.O.-contactman J. L, Deijnen en de K.R.O.-reporter F. "Disch. In een ware Paasstemming toog men daarna naar de Rooms-Katho- lieke pastorie aan de Bachten Stee- ne, waar de overhandiging van het „echte" ei geschiedde. Want dat ver stopt men uit overwegingen van breekbaarheid uiteraard niet op straat! In de pastorie was een ver binding met de studio in Hilversum tót stand gekomen, zodat de luister aars getuige konden zijn van deze „plechtigheid". Het was tenslotte de heer L. J. van »t Westende, die het Zeeuwse K.R.O.-Paasei met een kort woord weggaf aan Van der Aa, die velen te slim en te vlug af was geweest. Prot- Chr. Convent voor Vervoer vergaderde te Goes Zaterdagmiddag werd in „De Prins van Oranje" te Goes een vergadering van het Protestants Christelijk Con vent voor het Vervoer belegd. Dit convent is een overkoepelende organi satie waarin de Chr. Bond van Be- roepsgoederenvervoerders, de Chr. Bond van Beroepspersonenvervoer- ders, de Prot. Chr. Schippersbond, de Prot. Chr. Bond van Vervoersperso- neel de Ned. Chr. Beambtenbond en de Chr. Bedrijfsgroepencentrale samen werken. Wegens de geringe belangstel ling werd afgeweken van het oor spronkelijke programma. In plaats va» een lezing over het onderwerp „Heeft de Christelijke levensbeschouwing be tekenis voor het vervoer" spraken de heren mr. dr. J. P. I. van der Wilde, secretaris van de Chr. Middenstabds- bond uit Den Haag en T C. Cornet, secretaris van de Nederlandse Prot. Chr Schippersbond ovei de betékenis van het Convent, gezien uit het prin cipe van de eigen organisatie. Voorts werd er gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. De leiding van deze vergadering be rustte bij de heer J. van den Brink, hoofdbestuurder van de Chr. Bedrijfs groepen Centrale. Waar zijn onze schepen Arendskerk p. 15 Finisterre n. Antwerpen Beninkust p. 15 Finisterre n. Amsterdam. Cistula 13 v. Rotterdam n. Fredericia. Delft 15 te Trinidad. Kieldrecht 16 v. Madras n Rangoon. Lawak 15 v. Napels. Mijdrecht 15 te New York. Noordam 16 14 uur v. Rott. n. New York. Oldenbarnevelt J. v., 25 te Surabaia verw. Oranje 20 te Southampton. 21 te Amster dam verwacht. Oranjefontéin verm. 16 v. Durban n. Am sterdam. Perna 16 te Malta. Rijndam vertr. 20 14 uur v. Rott. n. New York. Soestdijk 15 v. Havre n. Antwerpen. Teiresias 16 njn. te Djibouti. Tegelberg 14 v. Maniia n. Japan. Willem Barendsz (walv.) p 15 n.m. Dakar Willem Ruys 22 te Colombc verw. Westland p. 15 Kaap St Vincent. Zuiderkruis verm. 20 v. Amsterdam naar Wellington. Als het zonnige weer aanhoudt, ko men de kersenbomen in de Zuid-Lim burgse boomgaarden tegen het einde van deze week in bloei. Ook een groot ge deelte van de pruimen- en perenbomen dan eerstdaags in bloei staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3