Residentieorkest in de Burgerzaal BARAKKEN-KAMP VLISSINGEN II SLOOT ZIJN POORTEN VLISSINGS ECHTPAAR DUVEKOT VIERT 65-JARIGE BRUILOFT SPEELAUTOMAATPRAKTIJKEN IN GOES ONTOELAATBAAR Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 15 APRIL 1955 In de Burgerzaal van het Middel burgse Stadhuis werden Donderdag avond dirigent en leden van het Re sidentie-orkest door het gemeentebe stuur officieel ontvangen, nadat in de Concert- en Gehoorzaal voor de Z.V. U. concert was gegeven. Namens het gemeentebestuur sprak de wet houder van kunstzaken, jhr. mr. T. A. J. W. Schorer een begroetingswoord. In een sympathiek toespraakje ge waagde hij van zijn grote waardering voor het werk van de Z.V.U., in het bijzonder voor dat van haar voorzit ter. Jhr. Schorer haalde voorts enke le persoonlijke, geestige herinnerin gen op aan zijn vroegere contacten met het Residentie-orkest, dat hy vervolgens van harte gelukwenste met het vijftigjarig bestaan. Hij wees er op, dat een concert, zoals dat Don derdagavond te Middelburg was gege ven, bijzonder stimulerend werkt voor de zelfwerkzaamheid van de eigen orkesten. De voorzitter van de Z.V.U., mr. F. W. Adriaanse, getuigde op zijn beurt van zijn waardering voor de wijze, waarop provincie en gemeenten als Middelburg het werk van de Z.V. U. metterdaad steunen. Hij herinner de er aan, dat sinds 1945 niet minder dan vier concerten door het Residen- nisch Orkest. Voor de oorlog echter was er slechts één concert van der- fêorh Drinkservies naar gelijke allure, namelijk door het Concertgebouworkest onder leiding van Willem Mengelberg. Ook mr. Adriaanse wenste tenslotte het or kest geluk met zijn jubileum. De voorzitter van Het Residentie orkest, de heer Everhard van Beinum sprak een dankwoord, waarin hij er aan herinnerde hoe ook in Zeeland in het verleden en ook thans op muzi kaal gebied het nodige werd en wordt gepresteerd. Dr. Johan Wagenaar gewaagde een 25 jaar geleden reeds met lof over het werk van musici als Joh. H. Caro en dr H. v, d. Kamp uit Domburg. De wethouder van kunstzaken van Middelburgjhr. T. A. J. W. Schorer rechtsbegroet in de burgerzaal van het stadhuis de dirigent van het Resi dentieorkest, Willem van Otterloo. Geheel links de beide concertmeesters van het orkest, Theo Olof en Herman Krebbers. (Foto: P.ZC.) UITTOCHT AMBONEZEN Rusthuis zal er straks voor in de plaats komen. Krakend sloeg Woensdagmiddag het hek van het barakkenkamp Vlis- singen II aan de Koudekerkseweg te Vlissingen dicht achter circa 150 Ambonese bewoners, en daarmede kwam een eind aan een vierjarig verblijf van deze mensen in dit woon oord. Met bussen werden zij vervoerd naar het speciaal daartoe ingerichte kamp nabyhet vliegveld te West- Souburg ter hoogte van het Meteo- station. De verhuizing nam enkele uren in beslag en is zonder moeilijk heden verlopen. Onder leiding van de adjunct-in specteur Ambonezenzorg te Vlissin gen, de heer A. van Boxtel, werden de verhuizingswerkzaamheden uitge voerd. De verhuiswagens reden af en aan, nadat omstreeks 8 uur Woens dagmorgen de evacuatie was begon nen. Tegen één uur had men het grootste deel van deze „operatie" achter de rug. YAN :mn TOT <5 iffic TAMBOERKORPS Vorig jaar kwam ter gelegenheid ran het 75-jarig bestaan der muziek- van het 7o-jang vereniging „E.M.M." te Kort; de Arnhemse Politiekapel met haar tam boerkorps naar Noord-Beveland om dit feest muzikale luister bij te zetten. Enkele ingezetenen kwamen toen op het idee, dat ook „E.M.M." een derge lijk korps behoorde te bezitten. Het is niet bij het plan gebleven; er werden besprekingen gevoerd en het resultaat was de oprichting van een tamboer korps. De moeilijkheden waren echter vele; allereerst moest rekening ge houden worden met het feit, dat de muziekvereniging niet financieel krachtig genoeg was om de benodigde WENS 't Middernachtelijk uur was reeds lang voorbij, toen het oor van een Vlissingse huisvader getroffen werd door een voor vele huisvaders onge twijfeld vertrouwd geluid. Een geluid, dat velen zelfs in hun slaap waarne men. 't Geluid namelijk van een hui lend kind. Onze Vlissingse huisvader begaf zich, zoals het een goed huisvader be taamt, dan ook naar het slaapvertrek van zijn zoon. 't Ging wat moeizaam, niet geheel en al spontaan, maar goed: hij strompelde dan toch slaap dronken derwaarts Zoon drie jaar oud, blond gekruld had zich rechtop in z'n bedje ge plaatst en in deze verheven houding sloeg hg belangstellend liet binnen treden van papa gade. Papa informeerde wat aficezig wel ke de moeilijkheden waren. „Ik wil een glas met suikerwater", sprak de driejarige dromerig. .Met suikerwater? Waarom nou tn liét holst van de nacht suikerwa ter??", vroeg papa in opperste ver bazing en met diep iit zich een ontlui kend driftgevoel. ,J)aar hou ik zo van", verklaarde Joost eenvoudig materialen aan te kopen. De heer P. C. Schippers, de enthousiaste in structeur van het korps, bracht vele moeilijkheden tot oplossing, toen hij van vele zijden geld bijeen „trommel de", zodat verscheidene instrumenten konden worden aangekocht. Particu lieren. verenigingen, middenstanders en het „Ere-conüté 75-jarig bestaan E.M.M." droegen hun steentje bij en zo werd stukje na stukje het instru mentarium volledig, zodat half Janu ari met oefenen kon worden begon nen. Men heeft nu onder meer de be schikking over zeven kleine trommels, twee dieptrommen en een overslag. Het eerste officiële optreden van het korps is vastgesteld op 30 April aan staande. op welke dag ook de unifor men aan de Koninklijke muziekvere niging „E.M.M." zullen worden over gedragen. Vanzelfsprekend zijn ook de leden van het tamboerkorps ge üniformeerd. EEN VLEUGJE ZWEDEN. Een vleugje Zweden zal nu te zien zijn in alle Zweedse geschenkwonin gen te Oosterlanid. want de bewoners werden verrast met een keurig inge lijste foto van het Zweedse landschap. Tevens ontvingen zij ter bevesti ging in de hal van de woning een gedenkplaat. Enkele weken geleden meldden wij reeds, dat de bewoners van de Noorse woningen een soortge lijk geschenk ontvingen. „HEETHOOFDEN". Het betere weer van de laatste dagen we hebben immers en kele dagen de zon gezien bracht enige „heethoofden" onder de met Paasvacantie zijnde Axel- se schooljeugd er toe om Woens dagmiddag een koele duik te ne men. Zy verrichtten deze byzon- dere prestatie in het nog wat frisse water van het zwembad aan de zogenaamde „Kleine Kreek". LAUWERTAK De junioren van de korfbalvereni ging te Borssele keerden dezer dagen met een lauwertak huiswaarts. Zij hadden die verdiend door bij de serie- wedstrijden korfbal te Delft in hun. afdeling de eerste prijs te behalen. De Ambonezen, bestaande uit on geveer 22 gezinnen en 60 vrijgezel len, betrokken het barakkenkamp aan de Koudekerkseweg in het voor jaar van 1951. Het kamp telt 11 ba rakken; voorts zijn er nog enkele bij gebouwtjes zoals de cantine enz. De bewoners toonden zich natuurlijk Woensdag niet bijster enthousiast over hun gedwongen verhuizing. Niettemin had deze uittocht een or delijk verloop. Het thans leeg staande barakken- complex heeft echter zijn langste tijd gehad. Nadat men voor het on derbrengen van de Ambonezen de op lossing „Souburg" gevonden had, zal binnen afzienbare tijd tot het slopen van de barakken worden overge gaan. TEHUIS VOOR OUDJES. Op het dan beschikbaar geko men grondoppervlak zal een mo dern, aan de eisen des tijds vol doend tehuis voor ouden van da gen verrijzen, waarmede de harte- wens van het college van regen ten en regentessen van het Gast huis te Vlissingen in vervulling zal gaan. Kort na de oorlog werden reeds plannen gesmeed om tot de bouw van een dergelijk tehuis over te gaan. Thans zijn deze plannen naar „Den Haag" gezonden, waarna, zodra het fiat is ontvangen, tot de aanbeste ding zal worden overgegaan. Het ligt in de bedoeling dat het tehuis aan 172 ouden van dagen plaats zal bie den. Er komen zowel onderkomens voor alleenwonenden als voor echt paren. Voorts zullen er enkele flat woningen „uit de grond gestampt" worden. Het spreekt vanzelf dat op de eerste plaats Vlissingse ouden van dagen in dit gebouw een onbezorgde oude dag zullen kunnen hebben, doch daarnaast zullen ook enkele oudjes van buitenaf hier hun laatste levens jaren kunnen doorbrengen. Met spanning wordt dus een gun stige Haagse beslissing- over de thans ingediende plannen tegemoet gezien, zodat het voormalige woonoord Vlis singen II spoedig kan worden omge toverd in een fraai oudelieden-tehuis. Eerste paal Peulvruchten- trum 19 April grond in Naar wij vernemen, zal Dinsdag 19 April a.s. de eerste paal voor de bouw van het Peulvruchtencentrum Zuid-West Nederland in Middelburg de grond in gaan. Dit zal geschieden om 11 uur des morgens, in aanwezig heid van bestuur, architect, aanne mer en andere officiële genodigden. Deze eerste paal is er éen van een serie z.g. franchipalen, waarop het gebouw komt te rusten. Zoals bekend, wordt het Peul vruchtencentrum, een achthoekig bouwwerk, gesticht op het Middel burgs groot-industrieterrein aan de Kleverskerkseweg in de onmiddellijke nabijheid van de silo, de voormalige „meelfabriek". Architect is de heer Chr. de Heer uit Rotterdam, aanne mer de heer S. A. Versluijs uit Mid delburg. Men hoopt het centrum reeds op 1 September a.s. in gebruik te kunnen nemen. Geen fusie in de Zeeuwse dierenbeschermingswereld Besluit van „Dieren in Nood" Er zal geen fusie tot stand worden gebracht in de Zeeuwse dierenbe schermingswereld. Dit hebben de le den van de Zeeuwse vereniging „Die ren in Nood" met algemene stemmen besloten tijdens een Donderdagavond in restaurant Wöhler in IMiddelburg gehouden vergadering. Zoals bekend, werden over deze kwestie verleden jaar tussen de be sturen van „Dieren in Nood" en van de Zeeuwse afdelingen van de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren besprekingen gevoerd. Van deze besprekingen werd een bandopname gemaakt, die tijdens de ledenvergadering van de beide ver enigingen afgedraaid werd. Dit ge schiedde Donderdag ter vergadering van „Dieren in Nood". De leden beslo ten het bestuur in zijn mening te vol gen. Dit wilde wel fuseren, maar slechts wanneer de Nederlandse Ver eniging naar „Dieren in Nood" over kwam. De Nederlandse Vereniging gevoelde hiervoor echter niet. Ter vergadering bleek uit het ver slag van de secretaris-penningmees- ter, de heer J. P. Bakker, dat net le dental in het afgelopen jaar van 730 tot 771 steeg. Er werd een batig sal do behaald. De aftredende bestuursle den werden herkozen. Medegedeeld werd, dat ook dit jaar weer een hon denshow zal worden gehouden, tevens vermoedelijk een show voor poesen en een konynenhokkenkeuring. De bijeenkomst stond onder voorzit terschap van de heer J. P. Goeman uit Middelburg, die bij de aanvang het overlijden van C. L. Van Hoek herdacht, én van de op richters van de thans vijfjarige ver eniging en van het Zeeuwse Dieren- asyl. Stremming scheepvaart. Van de zijde van de Rijkswater staat, directie Zeeland, wordt be kendgemaakt, dat ten behoeve van de uitvoering van werken in de Oost- sluis te Sas van Gent de vaart door die sluis volledig zal zijn gestremd op: Donderdag 21 April van 5.50 13.46, Vrijdag 22 April van 6.30 14.20, Zaterdag 23 April van 7.00 14.59, Maandag 25 April van 8.30 16.30, Dinsdag 26 April van 9.15 17.21, Woensdag 27 April van 10.10 18.12, Donderdag 28 April van 11.10 19.10 en Vrijdag 29" April van 12.15 20.16 uur. WAAR WERD OPRECHTER TROUW „We hebben het steeds goed met elkaar kunnen vinden Morgen, Zaterdag, zal het in huize Duvekot, Molenstraat 17 te Vlissin gen een komen en gaan zyn van blij de mensen als het echtpaar A. Duve- kot-van Eenennaam zijn 65-jarige bruiloft viert. Natuurlijk zullen de zes kinderen, twintig kleinkinderen en de talrijke achterkleinkinderen even by hun 84-jarige opa en 85-ja- rige oma komen binnnenwippen om hen met dit unieke huwelijksfeest ge luk te wensen! In de 65 jaar, dat de heer en me vrouw Duvekot samen lief en leed gedeeld hebben, is er vanzelfsprekend heel wat veranderd in hun woonplaats Vlissingen. De energieke bruidegom, die iedere dag weer of geen weer een ochtendwandelingetje door Vlissingen maakt, en thans ruim een kwart eeuw van zyn pensioen geniet, kan daar van getuigen. Als 20-jarige jongen trad hij als kolenwerker m dienst van de Pro vinciale Stoombootdiensten in Zee land. Hoewel in. hart en ziel zeeman, wilde hij toch geen afstand doen van zijn Zeeuwse hoerendracht. Aan de wal of op het water bleef hij dit costuum trouw! Mevrouw Duvekot is de laatste ja ren wat slecht ter been. Zij is daar door aan haar woning gebonden, doch zij verveelt zich geen ogenblik. Iedere dag leest zij de Provinciale Zeeuwse Courant „dat doen wij al 65 jaar!" en zy blijft daardoor ook op de hoogte van wat er in Vlissingen voorvalt. Natuurlijk halen de oudjes nog dik wijls herinneringen op uit de tijd, dat kolenwerker Duvekot nog met een weekloon van f 9 naar huis ging. Of uit hun eerste huwelijksjaren, de bar re winter van 18901891. Toenter tijd lagen er in de Vlissingse haven circa 80 stoomboten vastgevroren! Een droevige herinnering heeft de jubilaris aan het ernstige ongeval, ECHTPAAR DUVEKOT: ....rustig leven.... ONGEWENSTE TOESTAND Voorstel van B. en W. aan de raad B. en W. van Goes willen het gokken met speelautomaten tegengaan. Uit een rapport van de Inspecteur van Politie is namelijk gebleken, dat zich in Goes door middel van dergelijke automaten praktijken voordoen, die niet door de beugel bunnen. Aan de hand van het wetboek van Strafrecht is het practïsch niet mogelijk hiertegen op te treden. Daarom wordt de raad voor gesteld, de verordening op de straatpolitie met een nieuw artikel aan te vullen. dat een in de Vlissingse haven gele gen marine-vaartuig in de eerste we reldoorlog overkwam. Toen dit schip •explodeerde waarbij een marine man het leven verloor en een ander ernstig werd gewond ontkwam de heer Duvekot ternauwernood aan de dood. Wel werd hij getroffen door een stuk weggeslingerd staaldraad, een wond, waar hij nog wel eens last van heeft! Het geheim van een lang huwelijk: „Stil en rustig leven. Wij hebben het altyd goed met elkaar kunnen vin den", aldus de bruid, en met een op passende echtgenoot als de lieer Du vekot, die dagelijks alle boodschap pen doet, kan dat ook niet anders! In dit artikel wordt het verboden op of aan de openbare weg, hetzij in of op een voor het publiek toegankelijke ruimte of plaats, winkels inbegrepen, een automaat aanwezig te hebben, be stemd voor spel, ook ander dan ha zardspel. Wel wordt in dit artikel aan B. en W. de bevoegdheid gegeven, al of niet voorwaardelijk ontheffing te verlenen. De gemeenteraad, die Woensdag, 20 April, des avonds acht uur in open bare vergadering bijeenkomt, zal te vens moeten beslissen over een voor stel tot het verlenen van medewer king ingevolge art. 72 der L.O. wet, voor de stichting van een U.L.O.- school door de Ver. tot het geven van Voor de echtelie den C. P. H. Mul der, G. W. Mulder- Overweel, Joden- gang 80 in Middel burg, was 't Don derdag een bijzon der feestelijke dag. Zij vierden name lijk het feit, dat zij vijftig jaar gele den, op Hf April 1905, voor de amb. tenaar van de bur- gerlijke stand in de Zeeuwse hoofd stad verschenen om in de echt te worden verbonden. Bovendien is de lieer Mulder dezer dagen 50 jaar werlczaam in zijn branche, het meubelvak. Hij 75 jaar en zijn vrouw jaar zyn beiden nog zeer vitaal. Er kon ■nog een jubileum worden gevierd: de heer en mevrouw Mulder plegen na melijk reeds een vijftig jaar lang op feestavonden hun bijdrage te leveren ter verhoging van de stemming door een optreden als het „duo Mulder" met een vrolijk liedje. 'Ook vanavond zal dit het geval weer zyn op de feest avond van hun buurtvereniging. Om met een jubileum te besluiten: het echtpaar Mulder is thans ook een halve eeuw abonné op dit blad; eerst op de Middelburgse Courant, la ter op de P.Z.C. Deze levenslustige gouden huwelijkspartners zijn Don derdag niet vergeten door liun talrijke vrienden en kennissen, het werd dan ook een vreugdevol en drukbezocht feest. onderwijs op Geref. Grondslag (Ge- ref. gemeente). Voorts op een verzoek van de Vereniging „Handelsbelangen" om toestemming tot het langer open houden van de winkels op 5 Mei a.s. en tot 't onbewoonbaar verklaren van de woning Westerstraat 1. Verder zijn er voorstellen tot het verlengen van de ontruimingstermijn van de onbe woonbaar verklaarde woningen 's- Heer Hendrikskinderendijk 44 en 48 en tot het verlenen van eervol ont slag van de wnd. gemeente genees heer. Kamer op bovenhuis in Middelburg uitgebrand Doordat 'n gasstel in afwezigheid van een bewoonster bleef branden is Don derdagmiddag tussen 12.15 en 12.30 uur de voorkamer op de eerste ver dieping van een perceel aan het Ach ter 't Hofplein in Middelburg vrij wel geheel uitgebrand. Het huis wordt bewoond door de familie Van B. De vrouw des huizes, die bezig was met strijken, liet de strijkbout ter verhitting op het gas staan. Zy ging daarna weg en in die tussentijd vatten de gordijnen vlam door cle warmte van het brandende gas. Toen mevrouw Van B. terugkwam, pro beerde zij aanvankelijk het vuur met een emmer water te blussen, doch dit lukte niet. De brandweer, die spoedig aanwe zig was, slaagde er in het vuur tot de bewuste kamer te beperken. Een kwartier later was men de brand meester. De zolder boven de eerste verdieping liep aanzienlijke water schade op. De naburige panden kwa men niet in gevaar en werden niet beschadigd. Tevoren wist mevrouw Van B. haar kinderen in veiligheid te brengen. Het vuur verwoestte nagenoeg het gehele interieur van de betrokken kamer. Het meubilair is niet verzekerd; de schade aan het huis kan door verze kering worden gedekt. KUNST Residentie-orkest speelde subliem Z.V.U.-concert te Middelburg Willem van Otterloo is een dirigent van uitzonderlijke kwaliteiten dat bleek ook gisteravond weer tijdens het concert, dat onder grote belang stelling in de Middelburgse Concert en Gehoorzaal werd gegeven door het jubilerende Residentie-orkest. Na zulk een subliem optreden kan men de verleiding niet weerstaan om Van Otterloo's grote bekwaamheden als orkestleider aan een nadere beschou wing te onderwerpen, omdat men hier een samengaan aantreft van al lerlei boeiende hoedanigheden. In de eerste plaats herkent men dan de brillante vakman, de knappe techni cus, die de orkestklank behandelt zo als een bekwaam ambachtsman een goed en degelijk werkstuk onder han den neemt. Een dergelijk stuk wordt uit elkaar genomen, onderdeel na on derdeel, om tenslotte na een grondi ge inspectie weer te worden samen- fevoegd tot een groot geheel. Dat oet Van Otterloo nu met die buiten- f ewoon ingewikkelde combinatie van rillingen, die globaal en gemakshal ve als „orkestklank" 'wordt aange duid. Terwijl zijn mensen musiceren, ontrafelt hij het fenomeen klank, in specteert de onderdelen, poetst waar nodig hier en daar de zaken wat op, zorgt voor de juiste verhouding der delen en reguleert de gang in de tijd, het tempo. Deze analytische manier van dirigeren echter kan* verkeerde gevolgen hebben, wanneer de zorg voor de onderdelen die voor het grote geheel verdringt. Maar ook in dit op zicht blijkt het vakmanschap van Van Otterloo: er is geen moment, waarop het uiteindelijke doel het werk als totaal aan zijn aandacht ontsnapt, geen moment dus, waarop het detail over de grote lyn zegeviert. Dat is één aspect van de dirigent Van Otterloo: zyn fameuze vakman schap. Maar vakmanschap kan in ve le gevallen worden geleerd en het ga randeert by de muziek eigenlijk al leen maar, dat notenschrift technisch verantwoord wordt omgezet in klank. Wil deze klank echter leven, wil ook inspiratie van de componist her en, dan is lcunstenaarscnap nodig. En ziet, hier is het andere aspect van de dirigent Van Otterloo, het kunste naar-zijn. Ware hy dat niet, dan zou het spel van het Residentie-orkest te vergelijken 2ijn met een dood voor werp, dat dank zijn perfecte techniek beweegt. Een Beethoven-symphonie zou in dat geval doen denken aan een goed lopende race-fiets, met ver chroomde buizen en goed-gesmeerde wielen. Maar Beethoven's Achtste werd gisteravond geen machine, maar klonk onder de bezieling van de kun stenaar Van Otterloo als boeiende muziek, vlekkeloos gespeeld met een „gepolijste" techniek, maar altijd muziek! Het vakmanschap van deze dirigent is ondergeschikt gebleven aan de geest, dat merkwaardige ver schijnsel, dat zich zo moeilijk in woorden laat omschrijven. Dit over Van Otterloo. Hij werd gisteravond bijgestaan door Theo Olof, die Mozart's vioolconcert in A speelde. Met opzet formuleren wij dit aldus, omdat hier sprake was van een grote gelijkgezindheid bij dirigent en solist Wat hierboven is geschreven over Van Otterloo geldt mutatis mu tandis ook voor Olof en daardoor klonk ook Mozart's concert in een technisch-perfecte stijl, 'in een 20- eeuwse musiceertrant, zonder dat evenwel Wolfgang Amadeus Mozart in een confectle-costuum was gekleed. Na de pauze overrompelden Van Otterloo en de zijnen de vele bezoe kers met de onbezorgde muziek van Johann en Joseph Strauss, een diver tissement van de hoogste orde. En ook hierin speelde het orkest subliem, zo zelfs dat zich een soort „stoelen- aan-de-kant" stemming van de hoor ders meester maakte. Ovationeel ap plaus was het gevolg van deze mee slepende driekwartsmaat, tevens een hulde voor het gouden Residentie-or kest, dat ook ditmaal in Middelburg kwam, speelde en volledig overwon. De befaamde „Tritsch-tratsch-polka" werd als toegift gespeeld en zorgde opnieuw voor luide toejuichingen. Bij het begin van de avond had de voorzitter van de Z.V.U., mr. F. W. Adriaanse, dirigent en orkest gehul digd door het aanbieden van een fraaie krans. de K. VANDAAG. Middelburg Electro: „Als vrouwen be geren", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; Prov. Bibliotheek: Expositie Bijbels en Bij bel-illustratie, 10—12.30, 13,30—18 en 1921 uur; Soc. „De Vergenoeging": Kon. Ver. „Oost en West", Lezing D. v. d. Meulen over Hadramaut, 20 uur. Vlissingen Luxor: „Charge van de lan ders", (14 jr.) 20 uur. Alhambra: „Onteerd", (18 Jr.), 19 en 21 uur. Goes Grand: „White Christmas", (a.l.), 20 uur; Prins van Oranje, 20 uur, „Grafin Mariza" door Goesse Operette Vereniging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2