AFSCHEID VAN DE HEER N.J.C. LAMBRECHTSEN-VAN RITTHEM WALCHEREN Burgerlijke Stand ZOMERVERGADERING DER Z.L.M. TE KL00STERZANDE 0. DE MOOR VOOR „PRO REGE": VAN COLBERT NAAR UNIFORM" VRIJDAG 15 APRIL 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 RAAD TERNEUZEN Nieuwe sportterreinen in 1957 of 1958 gereed Tijdens de Donderdagavond in Ter- neuzen gehouden raadvergadering werd afscheid genomen van het raads lid, de heer N. J. C. Lambrechtsen- van Ritthem (V.V.D.), die reeds van voor de Tweede Wereld-oorlog met slechts een korte onderbreking, onaf gebroken zitting in de raad had. De voorzitter, mr. P. H. W. F. Tei legen, wees er in een toespraak op, dat door de heer Lambreclitsen-van Ritthem gebleken is, van welke waar de het is, dat iemand, die nauw be trokken is bij de Rijkswaterstaat, deel neemt aan liet beleid der gemeente. Gedurende 27 jaar is de heer Lam- brechtsen-van Ritthem rijks-haven meester te Terneuzen geweest en het moet hem zwaar vallen van de ge meente, welker belangen hij steeds op de voorgrond stelde, afscheid te ne men. De heer Teilegen herinnerde er aan hoe op een voorstel van het scheiden de raadslid tijdens de laatste vrije raadszitting in de tweede wereldoor log besloten werd de woorden van het volkslied in de raadzaal aan te bren gen. Spreker wenste de heer Lam- brechtsen-van Ritthem tenslotte een nog lange en goede rust toe. In zijn antwoord verklaarde de heer Lambrechtsen-van Ritthem, dat het Onthulling rampmonument te Oosterland. Zaterdag a.s. des namiddags twee uur zal te Oosterland het monument ter herdenking van de rampslachtof fers op de begraafplaats worden ont huld. Deze plechtigheid zal geschie den door Burgemeester S. W. A. Lau- rense. Uitslagen finales schoolvoetbal Tot besluit van het schoolvoetbal- tournooi in het district Walcheren speelden de kampioenen van Middel burg en Vlissingen tegen elkaar om het kampioenschap van Walcheren. De O.D.S. I Souburg en de Prins Willemschool speelden eerst nog om het Vlissingse kampioenschap van de afdeling A. De Souburgers wonnen met 21 en kwamen dus uit tegen de Hervormde school Zuidsingel uit Middelburg. De Middelburgers won nen op het nippertje (01) en zullen dus in de Pinkstervacantie Walcheren vertegenwoordigen in het tournooi om het kampioenschap van Zeeland. In afdeling B won Nijverheids school VI Vlissingen met niet minder dan 80 van Openb. Ulo I Middel burg en in afdeling C bleef Nijver heidsschool III Vlissingen met 21 baas over de Chr. Ulo I uit Middel burg. In afdeling D tenslotte leverden Nijverheidsschool I Vlissingen en de Rijkskweekschool een spannende strijd, die eerst na verlenging in het voordeel van de kwekelingen beslist werd (12). Er gingen dus twee ti tels naar Middelburg en twee naar Vlissingen. Vlissingse Turnvereniging De Vlissingse Turnvereniging hield haar jaarlijkse adspiranten wedstrijden. Deze stonden ditmaal in het kader van het 55-jarig bestaan, zodat alle deelne- mertjes een verrassingspakket kregen. De prijzen werden als volgt toegekend: Meisjes: A. Loesje Groendijk, Greta Post, Riekje Cracao, Ferci Boef en Dieni van Santé; B. Hanneke Reynhout. Mar tha Fleurbaay, Annemarie Visser, Marij ke v. d. Hout en Uileke Karelse: 1ste klas Sjacky Swint. Coby v. d. Berg, Jannie van Belzen, Marianne v. d. Kreke en Win- ny Segeler; 2de klas Martha van Sabben, Ria de Pree, Ria Schrijver. Willy Bout en Sonja van Sabben; 3de klas Marian van Poelje, Els Vader, Ineke Flipse, Corrie van Splunder en Reina Hamelink; 4de klas Adrie de Bos, Rietje de Nooyer, Truus Ventevogel, Jamny Doonus, Alie Wille en Hennie Snel. Jongens: A. Piet den Duter, Jan Bar- ting, Sjaak Pattenier en Herman Pels; lste klas Freddy Schinkel, Louis Hen- ning, Henk Bonnier. Wim Hofman en Adrie- van Ochten; 2de klas Henk Koole, Jan Goedvolk. Piet v. d. Staal' en Reinier de Rooy; 3de klas Anton v. d. Berg, Ri- nus Koole. Max van Sabben. Adrie Leve ring en Robbie Schot. hem niet gemakkelijk valt afscheid te moeten nemen van Terneuzen en haar bevolking, daar hij in deze haven plaats steeds een aangenaam verblijf heeft gehad. Naar zijn mening moeten er door de ligging van Terneuzen voor de stad, zowel op het gebied van ha ven, als van industrie, grote mogelijk heden in de toekomst liggen. Hij be sloot, met na "bedankt te hebben voor de steeds prettige samenwerking, Ter neuzen het beste toe te wensen. Boddaert: dividend 6 In de op Vrijdag 22 April te hou den vergadering van aandeelhouders Ijzergieterij en Machinefabriek Bod daert Co. te Middelburg, zal wor den voorgesteld over het afgelopen boekjaar een dividend te betalen van 6 KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Benoemd tot zlekenhuispred. te Amers foort, G. W.. K. Hugenholtz, a.s. em, pred. te Nijkerkerveen. GEREF. KERKEN ART. 31 K. O. Beroepen te Zuidiaren W. G. de Vries te Winschoten. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Toronto (Ontario-Canada) (Free Chr. Ref. Church), I. de Bruyne te Hilversum-Centrum. REM. BROEDERSCHAP. Tweetal te Amsterdam (vac. J. F. v. BAPTISTEN GEMEENTEN. Beroepen te Pernis M. Boeschoten te Stavoren. GEREF. GEMEENTEN'. Beroepen te Werkendam, W. C. Lamain te Grand Rapids (U.SA.). Aangenomen naar Rilland-Bath, J. B. Bel te Krabbendijke, die bedankte voor Aagtekerke en voor Scheveningen. Middelburg Zendingspredikant ds. Baars nam afscheid van gemeente Tijdens een voor dit doel in de Bogardzaal gehouden avond van de Nederlands Hervormde Gemeente in Middelburg, nam de Zendingspredi kant ds. D. J. Baars afscheid in ver band met zijn aanstaand vertrek naar het district Sarmi op Nieuw- Guinea. De voorzitter ds. F. Don leid de met enkele woorden ds. en mevr. Baars in. Mevrouw Baars sprak over de po sitie van de vrouw in de Papoease maatschappij. Een van de grote pro blemen is ,de juiste opbouw van het gezinsleven op Nieuw-Guinea. Het gaat erom, dat het Evangelie ook in het gewone leven doorwerkt. Vervolgens sprak ds. Baars over de adatgebondenheid van de Papoea. Sterk is de invloed van de overleve ring en van de gewoonte. Er is geen geschreven recht, doch slechts ge woonterecht. De rechtspraak is in handen van het dorpshoofd. Aan de hand van voorbeelden liet ds. Baars zien, hoe relatief deze rechtspraak is. In wezen is zij heidens. De adatge- bondenlieid dient dan ook doorbroken te worden door de Christelijke cul tuur. Van grote betekenis aldus spreker is het optreden van de kerlceraad, die een goede invloed kan uitoefenen. Ds. Baars vertoonde een filmstrook, die een goede indruk gaf van het zendingsdistrict Sarmi. Tenslotte werden ds. en mevr. Baars namens de gemeentelijke zendingscommissie toegesproken door ds. P. F. Th. Aal- ders. Familie-avond. De afdeling MiddelburgVlissingen van de Ned. Christelijke Grafische Be drijf sbond hield Woensdagavond in restaurant „Suisse" te Middelburg een familie-avond, waarbij ook de da mes der leden aanwezig waren. De voorzitter, de heer J. Marijs, opende de vergadering met Schriftlezing en gebed en heette alle aanwezigen van harte welkom op deze bijeenkomst. De film „Langs ongebaande klingen" van de Nederlandse Heide-maat- schappij gaf de „typo's" een duidelijk beeld van het werlt dezer maatschap pij- De heet; J. Willeboordse gaf enkele voordrachten ten beste. Enige leden haalden herinneringen op uit de „goe de oude tijd" en vergeleken die met de toestanden van heden, waaruit duidelijk bleek, hoezeer de sociale po sitie van de typografen in de achter liggende jaren is verbeterd. Nadat men nog enige tijd gezellig bijeen ge weest was, sloot de heer A. Flipse deze zeer geslaagde familie-avond. Jaarvergadering N.R.V. De afdeling Middelburg van de Ne derlandse Reisvereniging kwam in jaarvergadering- bijeen, onder voorzit terschap van de heer A. P. H. Goos- sen. Uit-het jaarverslag van de secre taris, de heer J. C. Pluijmers, bleek o.m., dat het ledental, mede dank zij de samenwerking met de Z.V.U. op het gebied van lezingen, van 777 tot 900 was gestegen. Bij de bestuursverkiezingen werden de dames H. A. van Visvliet, F. Pie- ters en de beer Pluijmers bij acclama tie herkozen. Als afgevaardigde naar de algeme ne vergadering van de N.R.V. werd benoemd de heer C. A. J. van Herwij- VLISSINGEN. Bevallen: A. G. VaderWeug, d.; G. Hofkamp—De Rouwe, d.; J. Heijslek— Vader, z.; A. AdriaanseHerder, d.; J. M. DiericlcxLensen, z.; E. C. J. Groen Brasser, z.; G. B. Wlnk—De Lange, z.; M. van Kortenhof—De Nooijer, zM. P. PronkHerlé, d.; A, BrasserDe Lange, d.; J. P. WiegmansKlaasse, z,; M. P. BlaakmanMijnsbergen, d.i J. M. Dees Jansen, z. Ondertrouwd: J. J. de Groot, 28 j. en J. W. Scheers, 23 j,; R, J. Burgemeijer, 25 j. en A, Masman, 24 j.; II. de Pag ter, 24 j. en N. van Vossen. 21 j.; C. N. Groot, 27 j. en E. Leertouwer, 19 j.; W. Markwat. 27 j. en E. J. Flipse, 24 j. Getrouwd: M. W. de Bruine. 27 j. en A. c. v. d Jagt.; C. G. van Boksel, 21 j. en D. F. p Jacobs. 28 j.; J. C. W. Jong- mans, 25 j. en J. W. Tabak. 27 j.; C. Krul, 22 j. en W. A. Kokelaar, 19 j. Overleden: M. Verhoog, 4; j.. echtgenoot van J. Janse; F. C. Wijsveld, 74 j., echtg. van W. C Maaks; E'. van Vugt. 82 jr., wednr, van H v Kollenburg; H. A. M. Hengeveld, 49 jr.. echtg. v. E. Lam- mertink; M. E. de Vos 71 jr.» wed. van G. Roose; J. F. Geleijn, 57 j„ echtg. van M. A. Roelse; C. Dingemanse, 73 j„ we duwe van H. Dekker; H. Schroevers, 70 j., echig, van F. W. Geldhof: M. C. Reijerse, 57 Ir., echtg. van F. J. van Leeuwen. MIDDELBURG. Bevallen: L. A. AdriaansenZwarte- poorte, z.; J. L. KlootwijkDen Boer. d.: A; de WolfPiening, d.; E. J. Eppings Vercoulen, z.; C. J. van DaalenDqur- lein, z.; F. JansenMatthijsse. z.: T^ J. de KlerkDe Kam, z.; C. de VisserJoos- se, d. Ondertrouwd: J. A. Heyse, 27 j. en Jkvr. D, A. Storm van 's Gravesande, 22 j,; A. Scheermeijer, 21 j. en E. Gore, 23 j.; A. P. van Mourik. 28 j, en A. E. Wille boordse, 29 j..- A, M. van Sommeren, 28 j. en B. C. de Groot, 34 j.: J M. Besuyen, 37 j. en J Boone, 37 j Getrouwd: K Oslnga, 23 j en C. S. Adriaanse, 24 j.; H. P. Hariot, 36 j. en M. W. Franchimont. 21 j.; A. E. N. Biuna, 24 j. en J. F. Tlïroe, 25 j.; K. Schrijver. 39 j. en L. Bostelaar. 37 j. Overleden: A. S. van Houte, 72 j'.. gi-n met A. Joosse; B. J. C. Broodman, 63 geh, met L. Reijnhout; S. C. L, Smit, 58 jgeh. met H. Philipse; W. Th. Baardt- wijk. 73 j.; S. P. d. Keijzer, 88 j„ wede A Wagensveld; J. C. van der Boudt, 67 i geh. met M. E. Rozemond; G. Roelse. 85 jwede. 1 Minderhoud; J. Bongers, 87 j., wede. E. A. Hubregtse; E, Bos, 59 j., geh. met N. A. C. Brombaclier. nen. Voorts besloot men een jubileum fonds in te stellen. Tot besluit van deze vergadering werden enkele kleurenfilms vertoond over Bem en het Graubiindenland. Vlissingen Voor de Poolse wezen. De afdeling Vlissingen van de Pool se Volksvereniging geeft Zaterdag aanstaande een feestavond in het „Scheldekwartier", waaraan mede werking wordt verleend door het ca baret-gezelschap „De Zuidwesters". De baten van deze avond komen ten goede aan de Poolse wezen, voorna melijk in Duitsland. RAAD DOMBURG Belangrijke rijkssubsidie restauratie kerktoren De gemeenteraad van Domburg vergaderde Donderdagavond onder voorzitterschap van burgemeester W. J. E. Crommelin. De stichting 1940 1945 werd een subsidie verleend van 5 cent per inwoner. Besloten werd een kasgeldlening aan te gaan van f 80.000.Aan stichting „Werk plaatsen Walcheren" zal worden deelgenomen. De rijksgoedkeuring' voor de restauratieplannen van de toren was ontvangen; er zal een bij drage van 55 procent worden ver leend. Tot schoölschoonmaakster werd benoemd mej. A. Jobse. Tot plaatselijk deurwaarder werd wegens het ontslag van de heer Willeboordse de heer B. F. van Maren aangesteld. De gemeenterekening 1951 en de rekening van het waterleidingbe drijf werden aangeboden. Deze zul len door de raadsleden W. Bos (G. B.) en J. de Visser worden gecontro leerd. De rekeningen van Sociale Zorg 1951 en 1952 en van de stich ting Badplaatsenbelangen 1953 en 1954 werden goedgekeurd. Besloten werd van de „Centrale Suikermaatschappij" de voormalige suikerbietenopslagplaats aan te ko pen voor f 12.000. De heer Joh. de Visser (S.G.) onthield zich hierbij van stemming. Een voorstel tot ont eigening van grond werd aanvaard. De heer Joh. de Visser wenste aan tekening dat hii tegen was. De begroting van de stichting Bad- plaatsbelangen 1955 werd met de ge raamde gemeentebijdrage, groot f 2300, goedgekeurd met aanteke ning dat de heren Jac. en Joh. de Visser tegen waren. Aan mevr. H. G. de Vries en de heer T, Bimmel werd grond toege wezen. Op een voordracht voor een commissarisplaats in de waterlei dingmaatschappij „Midden Zeeland" werden burgemeester Crommelin en wethouder A. Passenier resp. als nummer een en twee geplaatst". RAAD ZOUTELANDE Bijdrage van f 300.voor bevrijdingsfeest De raad der gemeente Zoutelande, welke Donderdagavond in openbare vergadering bijeenkwam onder voor zitterschap van burgemeester D. Kod de, besloot om aan de Oranjevereni ging voor de feestelijke viering van de bevrijding op 5 Mei aanstaande f 300.subsidie te verdelen. Een voorstel van de heer P. Kleinepier (Gem. Bel.) om voor de feestelijkhe den een bijdrage van f 400.te ver lenen vond in ae ogen van de overige leden geen genade. De voorzitter deelde mede, dat de zijkant van de Duinweg met puin zal worden opgevuld. De vergoeding over 1954 voor de Chr. lagere school werd vastgesteld op f 2952.vermeer derd met f 318.44 voor het vakonder wijs. Een verzoek van de gemeente ontvanger om vergoeding voor kan toorruimte werd afgewezen. De gemeentebeg'roting voor 1955 onderging enige wijziging evenals die van het burgerlijk armbestuur over 1955. In besloten zitting werd tenslotte het uitbreidingsplan besproken. Aagtekerke Raad komt bijeen. De raad van de gemeente Aagtekerke komt Dinsdagavond a.s. om half acht in een openbare vergadering bijeen, Grijpskerke Coliecte De in de Nederlands Hervormde kerk te Grijpskerke gehouden collecte voor de zending heeft 191.30 opge bracht. Bouw boerderijen. Ie Oosterland is thans een begin gemaakt met de bouw van de eerste tweè saneringa-boerderijtjes aan de pas aangelegde weg, die loopt van Graafjeswegir.de richting Sirjans- land. Morgen zijn weer de St. Joriswandeltochten De afdeling Terneuzen van „De Ne derlandse Padvinders" organiseert morgen weer de jaarlijkse St. Joris wandeltochten. Er hebben zich reeds 350 deelnemers aangemeld, waaron der een flink contingent Belgen. Tussen twee uur en half drie wordt van de Markt te Terneuzen vertrok ken. Voor verkenners, padvindsters en gidsen bedraagt de afstand 20 km, voor welpen en kabouters 10 km. De finish is ook weer cp de Markt. De deelname staat alleen open voor padvinsters en padvinders. Iedere deelnemer, die dé tocht volbrengt, krijgt een herinneringsmedaille. De vorig jaar door het St. Jorisvendel uit Goes en de Sionie Horde uit Oost burg gewonnen wisselbekers, zijn weer beschikbaar voor de winnende troepen, die uit tenminste acht wan- elaars moeten bestaan. Naast deze wisselbekers zijn er dit jaar tevens groepsprijzen voor elke afdeling. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 13 April: North Anglia van IJmuiden, Jonex I van Ant werpen, Indus van Antwerpen, Bebox van Antwerpen, 14 April: Brem van Antwer pen, Barendz van Antwerpen, Frejo van Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen 13 April: Donau van Oostende, Mame van Stock holm, Servus van Wisbeck, IJsel van Le Havre, 14 April: Albert Willem van Vel- zen, Saba van Whitstable naar Gent, Texel van Londen. Vlissingen vertrokken 13 April: Catha- rina naar Burntisland, Jonex I naar Lon den, 14 April: Brem naar Lissabon, North Anglia naar Montreal, Indus naar Sunds- vall. Gepasseerd van Antwerpen 13 April: Al- dabi naar Rotterdam, Markelo naar Bel fast, Johnny naar Gothenburg van Gent, Wegro naar Helsingfors van Terneuzen, 14 April: Mary naar Londen. (Slot van pag 1 vast, dat drie muziekgezelschappen de gebeurtenissen zullen opluisteren. Extra boten De directie van 'de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland heeft op aanvraag van het Z.L.M.-bestuur toegezegd op het traject Kruiningen- Perkpolder gedurende de Z.L.M.-da- gen zo nodig extra boten te zullen inschakelen. Men verwacht namelijk, dat de toevoer van belangstellenden zoals gebruikelijk bijzonder groot zal zijn en reeds thans heeft het Z.L.M.-bestuur maatregelen genomen om eventuele stagnaties te voorko- Voor dit jaar verwacht men boven dien nog belangstelling uit het bui tenland. Er is namelijk contact opge nomen met „zakenrelaties" in Zuid- Afrika en het is niet uitgesloten, dat belangstellenden uit dit land, speciaal met het oog op de rundveejdag, een bezoek aan de Z.L.M.-manifestatie zullen brengen. De tentoonstelling De tentoonstelling zal wederom be trekking hebben op landbouwwerk tuigen en aanverwante artikelen. Dit maal zal de handel evenwel niet wor den ondergebracht in één grote tent, maar in kleine stands, die in een ring rond het demonstratieterrein ge plaatst zullen worden. Er zal dus als het ware een grote markt ontstaan en hierdoor hoopt men de aantrekkelijkheid van het geheel te vergroten. Bovendien vertrouwt men er op, dat door de ze wijze van opstellen de aandacht ook tijdens de demonstraties met MILITAIR TEHUIS GEEN „KOOI" 99 „Vlissingen" viert volgend jaar 80-jarig bestaan „Ongeveer 65 procent van de jonge reeruten geeft bij het in militaire dienst treden desgevraagd op ,;ge- woon" te zijn. Daarmede geven zij dan te kennen geen enkele godsdienst te beljjden. Dit zei Donderdagavond in het christelijk militair tehuis „De Meer paal" te Vlissingen de heer O. de Moor, secretaris van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront op de jaar vergadering van de afdeling Vlissin gen van de Koninklijke Nederlandse Militaire Bond „Pro Rege". De bijeen komst stond onder voorzitterschap van de heer Joh. P. Ventevogel. In zijn lezing „van colbert naar uni form" wees de heer De Moor op ver schillende aspecten van de geestelijke ZUID-BEVELAND Goes A.B.V.A. over salariëring De afdeling Goes van de Algeme ne Bond van Ambtenaren hield Woensdagavond een ledenvergadering- in „de Prins van Oranje" te Goes on der voorzitterschap van de heer W. J. Teske. Het belangrijke punt van deze avond was de inleiding, welke het hoofdbestuurslid, de heer J. W. Dutman uit Den Haag, hield over de in behandeling zijnde salarisverho ging voor overheidspersoneel. Spre ker gaf allereerst een korte beschou wing op de onderlinge verhouding tussen de C.N.V., de Kabo, de Arka en A.C.O.P. in het overleg na de ver breking van de samenwerking tenge volge van het bisschoppelijk amande- ment. Voorts schilderde spreker de achtergronden van de confessionele bonden met betrekking tot de door breking van de geleide loonpolitiek. Uitvoerig besprak de heer Dutman de redenen, waarop de regering haar standpunt ten aanzien van de salaris kwestie heeft bepaald, waarbij hij te vens de reden aanhaalde waarom de A.C.O.P. zich achter de regering heeft geschaard. Nadat verscheidene leden nog vragen aan de heer Dut man hadden gesteld sloot de heer Teske de vergadering. Bevag in het zilver In verband met het vijfentwintig jarig bestaan van de Bovag Neder land organiseerden de leden van de afdèling Zuid en Noord-Beveland Donderdag een feestelijke bijeen komst in „de Prins van Oranje" te Goes. Tijdens een koffiemaaltijd in hotel Centraal, welke aan de feest avond voorafging, sprak de voorzit ter van de afdeling, de heer J. van der Vliet een feestrede, uit waarna de voorzitter van de afdeling Wal cheren, de heer W. Mullié, in een toespraak de ontwikkeling van de Bovag releveerde. Voorts werd het woord gevoerd door de heer M. de Dreu uit Goes, 's Avonds kwamen de leden en de genodigden in „de Prins van Oranje" bijeen waar het cabaret gezelschap de Zuid-Westers voor en kele aangename uurtjes zorgde. Hierna bleef men nog enige tijd in gezellig samenzijn bijeen. Yerseke Raad vergadert. Hedenavond zal de gemeenteraad van Yerseke in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.m.: beëdiging waarnemend secreta ris; wijzigingen in de gemeentebe grotingen 1954 en 1955; toelating raadslid; vaststelling vergoeding art. 101 en 101 b' L.O. wet 1920 over 1954; verkoop grond aan de Paarden markt; verhuur grond aan de Dam straat en vaststelling verkeersveror- dening. verzorging in de strijdkrachten. Hij vroeg de aandacht voor de problemen waarmede veldpredikers en vlootpre- dikanten te kampen hebben en merk te op, dat militaire tehuizen geen „kooien" mogen zijn, waarin militai ren veilig worden „opgeborgen" doch centra van geestelijke activiteit. De lezing werd gevolgd door een geani meerde discussie. Tevoren was het huishoudelijk ge deelte van de vergadering gehouden. Na het welkomstwoord van de voor zitter, de hèer Joh. P. Ventevogel, 'werden door de secretaris, de heer L. D. Joziasse en de penningmeester, de neer J. S. Adriaanse, de jaarversla gen uitgebracht. Hierna werd een be stuursverkiezing gehouden. De beer Joziasse werd opnieuw tot secretaris benoemd, terwijl de heer J. A. Geluk de vacante bestuursplaats, ontstaan door het vertrek van de heer A. Lok ker, zal vervullen. LEDENWERFACTIE Besloten werd binnen de afdeling, welke in Mei van het volgend jaar haar 80ste verjaardag zal vieren, een propaganda-commissie in het leven te roepen. Deze commissie zal een belangrijk aandeel hebben in de grote ledènwerfactie, die „Pro Rege" binnenkort aanvangt. Men hoopt het aantal leden op 500 te brengen. Per 31 December 1954 bedroeg het aantal leden 158 en het aantal dona teurs 227. Men venvacht het aantal leden te kunnen opvoeren na een in tensieve huisbezoek-campagne. Voorts wordt overwogen "in het na jaar in het christelijke militaire te huis een bazar te hoiiden, waarvan de opbrengst als jubileumgeschenk zal worden aangewend voor de verbete ring van het exterieur van gebouw „De Meerpaal". De gevel behoeft na melijk dringend restauratie. Voor dit doei wordt thans een „spiikeractie" gevoerd; op initiatief van dë „ouders" van het tehuis is een „meerpaal" aan gebracht, waarin men tegen betaling van een geldstuk een spijker kan slaan. De opbrengst hiervan zal door de ouders namens do bezoekers bij de viering van het jubileum worden aan geboden. Sportfeest in Wissekerke. In Wissekerke is Dinsdag een sportfeest gehouden. Gestart werd met de ronde van Wissekerke, een 1800 m loop, die gewonnen werd door A. Boey uit Wemeldinge, wat hem een medaille en een wisselbeker op leverde. Tweede werd M. Huibregt- se, die de zilveren medaille kreeg, welke was beschikbaar gesteld dooi de waarnemend burgemeester J. van Halst, en derde J. de Schipper, die een bronzen medaille in ontvangst mocht nemen. De overige winnaars waren: Hard lopen meisjes 80 m: Ineke Filius. Hardlopen met hindernissen voor jongens (200 m): K. de Visser. Vèin springen jongens: M. Huibregtse. SpeerwerpenA. J. C. van der Velde. Kogelstoten: A. L. Geelhoed. Hardlo pen grotere meisjes (100 m): Riek van Li ere. Hardlopen heren 100 m: B. de Bruyn. Estafetteloop 4 x 100 m: Kamper land. Een voetbalwedstrijd tussen Wissekerke en Kamperland werd door laatstgenoemde met 21 ge wonnen. paarden en rundvee zal uitgaan naar de expositie, hetgeen vorige jaren wel eens te wensen overliet. Op de tentoonstelling zal grote aan dacht worden geschonken aan de me chanisatie in de landbouw. Op dit ge bied wordt een groot aantal inzendin gen verwacht. De handel zal weder om present zijn met artikelen op het gebied van zaaizaad, kunstmest, vee voeder. bestrijdingsmiddelen, werk kleding voor boeren, enzovoort. Uiteraard zullen ook de diverse voor lichtingsdiensten weer acte de pré- sence geven: landbouwvoorlichtings- dienst, plantenziektekundige dienst, cultuur-technische dienst, tuinbouw- voorlichting, veeteelt, enz. Het terrein zal op de Z.L.M.-dagen van des morgens tien uur tot 'savonds zes uur toegankelijk zijn en het laat zich aanzien, dat het drük bevolkt zal zijn! „In feite kent Zeeland geen centrum zoals andere provincies dat kennen en het kan mede als een ver dienste van de Z.L.M.-dagen worden beschouwd, dat de landbouwers jaar lijks In de gelegenheid zijn zelf een centrum te vormen", zo meent ir. P. Ii. Bonman, technisch adviseur voor de tentoonstelling. Marktberichten VEILING BERGEN OP ZOOM. 13 April. Prei 26—49, Kroten 22, savoye kool 3540; spinazie 4161. spruiten 1.23; sla A 18—25; idem B 1217; radijs per bos 11—15; kelen per bos 13—14; witlof A 3248; idem B 1736; koolraap 8. Appelen. Jonathan 1734; Goudreinet- te 17; Golden Delicious 30—31; Bellefleur 20—22. EIERMIJN BERGEN OP ZOOM. De A.V.M. eiercommissie heeft de con sumptieprijs voor de eieren vanaf Vrij dag 15 April a.s. als volgt vastgesteld: prijsklasse I 0.17; idem H 0.16; Idem IH 0.15; idem IV 0.14. VEILING ST. MAARTENSDIJK Tarwe 28»A—27Ai, haver 24—26. gerst 24 —26. kleine erwten 40—50, schokkers 50 70. bruine bonen 3040, Koolzaad 63. maanzaad 186, kaxwïjzaaa 145. VISMIJN VEERE 14 April. Export garnalen, aanvoer 2108, prijs per kg 67—85. Schar 172, 16—56. Bot 206. 16—22. Middel tong* 15. 72—2.47. Rog 38, 29—39. Kabeijouw 4, 22—55, Wulken 9, 32—35. Waar zijn onze schepen Aagtekei-k 11 te Genua. Albireo 9 te Buenos Aires. Arendskerk 13 v. Casablanca n. Antw. Averdijk 12 270 m. v. Land's End. Banka 11 340 m. W.Z.W v Manilla. Batavier I 13 15 m. Z. v. Kaap Roca. Blijdendijk 11 te Baltimore. Blommersdijk 11 te Genua. Cottlca 14 te Funchal (Madeira). Delft 12 1090 ra. N.o.t.N. v. Trinidad. - Esso - Amsterdam 12 te Havre. Heemskerk 13 te Suez. Kieldrecht 13 te Madras. Kalydon 13 800 m. N.N.W. v. Valparaiso. Kreboia 10 320 m. Z. v. Nantucket. Lawak 14 te Napels. Lutterkerk 11 te Basra. Leopoldskerk- 9 te Bahrein. Lekhaven 12 690 m. N.O. v. St. Vincent. Liberty Bell 12 te Mena al Ahmadi. Lievevrouwekerk 10 te Karachi. Limburg 13 te Djakarta. Maas 12 v. Lattakia n. Saloniki. Mariekerk 11 te Kaapstad. Macoma 13 nm. v. Avonmouth n, Rott. Merwede 15 nm. te Houston verw. Molenkerk 13 v. Suez n. Djibouti. Oldenbarnevelt J. v. 13 v. Melborune n; Sydney. Oranje 13 160 m. N.W. v. Port Said. Polydorus 12 van Belawan. Raki p. 13 Gibraltar n. Alexandrië. Ridderkerk 10 te Marseille. Rijndam 13 290 m. W. v. Cape Claer. Schie 13 v. Amst. n. West-Indië. Sliedrecht p. II Gibraltar Statue of Liberty p. 13 Aden naar Suez. Sinabang 12 160 m. X. v. Ambor- Stad Leiden 12 240 m. N.N, v. Freetown. Straat Malakka 13 te Belawan. Teireslas 12 400 m. W. v. Minikol. Tomori 12 480 m. W. v. Sabang. Tibia 12 155 m. N. v Benghazi. Tjisadane 9 v. Yokohama n. Buenos A. Utrecht 13 v. Singapore n Priok. Van Linschoten 13 v. Hamburg n. Antw. Willem Barendsz (walv 12 180 m. Z.W. v. Monrovia. Willem Ruys p. 12 Kaap Bon. Westland 12 80 m, N. v. Madeira. Weltevreden 11 te Surabaia. Waerwijck van 12 te Singapore. Zaan 13 te Rotterdam. NAGEKOMEN AI1V KK I KNT1ES E! U' Op 30 April a.s. ho- ien onze vrienden de ieer en mevrouw A. DE JAGER— VAN DIJKE wonende Keizersgul- denwaard. Biesbosch te A Werkendam hun 25-ja- 5 :j: rige echtvereniging te herdenken. Hun blijde vriendenschaar. Met blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje CHRISTINA MARGARETHA J. LORIER C. A. LORIER— MARINISSEN Ritthem, 14 April 1955. Schroeweg 124. HOOG EN LAAG WATER 16 April Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P. 8.09 1.38 8.33 8.57 9.16 9.32 1.56 1.09 1.27 CJ.-fN-A.P. 20.43 1.09 21.07 21.26 21.47 22.08 1.27 1.46 0.80 0.97 1.46 2.07 2.37 2.51 2.41 1.45 1.58 1.75 14.21 14.42 15.10 15.25 15.20 1.25 1.37 1.55 1.28 1.41

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15