ACTIEF ZEEUWS RODE KRUIS GROEIT STERK IN LEDENTAL Frisse vreugrde ELKE MORGEIN WALCHEREN DOKTER BLOOS 25 JAAR ARTS IN SOUBURG Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 14 APRIL 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 BELANGRIJKE KRINGVERGADERING OP 28 APRIL Onderscheidingen voor de afdelingen Tholen en St. Philipsland Het ledenaantal van het Nederlandse Rode Kruis in de Kring Zeeland bedraagt thans ruim 17.000. Binnen een jaar tijds kwamen er niet minder dan 3000 leden bij, hetgeen een bewijs er voor is, dat het werk van het N.R.K. in onze provincie grote waardering ondervindt. De grote stijging van het ledencijfer is ook te danken aan wervingsacties, waarbij speciaal Zie- rikzee moet worden genoemd. In de stad Zierikzee boekte men namelijk in het laatste kwartaal van 1954 ruim 500 nieuwe leden! Deze groei gaat ge stadig voort, zodat men hoopt dit jaar nog een ledencijfer van 20.000 te be reiken. Op 23 April zal de Kring Zeeland J daartoe bestaat, is in diverse plaatsen van het N.R.K. in Goes een belangrijke van Zeeland werkzaam. Zo houden vergadering houden. Deze bijeenkomst kinderen inzamelingen van zilverpa- is daarom belangrijk, omdat daarin pier e.d., waardoor zij zieke leeftijds- liet „landelijk inzamelingscampagne- genoten helpen. bord" door een lid van het dagelijks bestuur aan Zeeland wordt uitgereikt. Dit bord van aardewerk is een trofee, die elk jaar wordt gegeven aan de kring, die het beste figuur slaat in de inzamelingscampagne. Zoals be kend, kwam in 1954 Zeeland op de eerste plaats met een bedrag van 53.542, dat wil zeggen 19.16 cent per inwoner en 74 procent van het streefbedrag. Het afdelingscampagne- bord gaat naar Tholen, dat temidden van de Zeeuwse afdelingen het beste resultaat behaalde. De afdeling St. Philipsland sloeg Tholen echter ruimschoots door liefst 365 procent van het streefbedrag in te zamelen, maar dat gebeurde buiten de gestelde inzamelingstijd laatste week Mei en eerste week Juni. Ook St. Philipslnad krijgt een bord, dat ter plaatse zal worden uitgereikt, evenals de landelijke erewimpel, die de St. Philipslanders verdienden, om dat zij over geheel Nederland naai verhouding per afdeling het meeste inzamelden. Nieuwe afdelingen Gedurende de laatste tijd zijn nieuwe afdelingen van het N.R.K. in Kapelle, Hontenisse, Hulst, Sas van Gent en St. Jansteen hun werk offi- ciëel begonnen, doordat de besturen werden geïnstalleerd. Kapelle, dat vroeger deel uitmaakte van Zuid-Be veland West startte met 250 leden, Hontenisse met 350. Hulst met 250, Sas van Gent met 100 en St. Jansteen met 300. Iets nieuws is de vorming van on derafdelingen, die men tot dusver in Zeeland niet kende. Hiermee is de af deling Duiveland begonnen in Nieu- werkerk, Ouwerkerk, Oosterland, Bruinisse en Dreischor. Hierdoor zal het werk beter verricht kunnen wor den. Ook Zierikzee heeft twee onder afdelingen opgericht, namelijk in Kerkwerve en Zonnemaire, Men verwacht, dat Brouwershaven, Noordgouwe en Duivendijke wel ke plaatsen ook onder Zierikzee res sorteren zullen volgen. Het Rode Kruis organiseert ook dit jaar boottochten voor chronische zie ken met de „Kasteel Staverden". Aan één van deze trips nemen ook patiën ten uit Zeeland deel, namelijk 4 uit Middelburg en 1 uit St. Philipsland. De Zeeuwse chronische zieken varen te zamen met de patiënten van de afde ling Rotterdam van 23 tot 28 Mei door een deel van Nederland, via de route RotterdamUtrechtAmsterdam- Kampen, DoesburgVreeswijkRot terdam. Het Rode Kruis is niet slechts ac tief voor volwassenen, doch ook voor de jeugd. Het Jeugd Rode Kruis, dat Jaarverslag N.R.V. De secretaris van de afdeling Wal cheren der Nederlandse reivereniging, de heer- I. C. Pluijmers, meldt in zijn jaarverslag over 1954 een stijging van het ledenaantal van 777 tot 900. Hij schrijft deze opmerkelijke toename toe aan de vele afdelingsavonden, die gehouden zijn, waardoor en vooral door de samenwerking met de Z.V.U. de belangstelling voor de N.R.V. groter werd. Betreurd wordt, dat de samenwerking met de Z.V.U. niet ver der kan worden doorgetrokken, bij voor concerten. Het verslag weidt verder uitvoerig uit over de verschillende activiteiten gedurende 1954. Gezegd wordt nog, dat de conversatieclubs Frans en En gels tanend zijn en dat plannen van het afdelingsbestuur voor het organi seren van een tennisclub-dansclub geen doorgang konden vinden, wegens gebrek aan belangstelling. Scapino-ballet voor A.N.G.B.-jeugd Voor de kinderen van de leden der Zeeuwse afdelingen van de Algemene Nederlandse Grafische Bond. werd Woensdagmiddag in de Schuttershof zaal te Goes een voorstelling gegeven door het Scapino-ballet uit Amster dam. Onder artistieke leiding van Han Snoek en Balletmeester Jean Revel werd na een inleiding en uiteenzet ting een ballet-programma vertoond, waarvan de kinderen volop genoten Na de pauze werd het bekende ver haal „Het Vrouwtje van Stavoren" opgevoerd. De jeugd werd getracteerd, terwijl na afloop ieder kind een zakje met versnaperingen werd uitgereikt. Kinderen uit Terneuzen, Kruinin- gen, Middelburg, Vlissingen en Goes woonden de voorstelling bij. Marktberichten VEILING MIDDELBURG 13 April. Appelen; Jonathan I 19—41, K 9—21. Peren: St. Rémy I 18—22, K 13. Groenten: Boerenkool 7—12, sav. Icool 25—39, rode kool 4348, prei 3646, andij vie 2543, witlof 3652, uien per kg 6— 15, rapeii per kg 3—10, peen per kg 17— 18. sla per kg 10—30, veldsla 2—IS. radijs 11—18, spinazie 70—78, bloemkool A 83, B 45—52, C 31—41, D 9—24, Sla St. A 10— 18, B 6—14, C 5—7. VISMIJN VEERE 13 April. Export garnalen, aanvoer 2578 prijs per kg 65—80. Schar 13J 21—49 Bot 224. 16—29 Middel tong 7, 1.83—2 80. Rog 51, 2938, Kabeljouw 23, 3674. Wulken 26. 36-45. Ook zal worden begonnen met EH- BO-opleidingen voor de jeugd. O.a. is dit het geval in Kapelle. Het Rode Kruis zal ook dit jaar weer een inzameling houden. Van 23 Mei tot 5 Juni zal door middel van lijsten en z.g. zakjes geld voor dit doel worden gevraagd. Aan grensovergan gen en bij de veren in Zeeland zullen collectanten met bussen staan. Op initiatief van het Zeeuwse Rode Kruis wordt ook het werk van de Moe- dermelkcentrale op bredere basis aan gepakt. Er is nu een commissie ge vormd, die zich met dit werk bezig houdt en die als volgt is samengesteld. A. de Lange, Goes, namens het Groe ne Kruis, J. Hommes, Nieuwdorp, Oranje-Groene Kruis, mevr. Heeffer, Terneuzen, Wit-Gele Kruis, mevr. P. Francken-Daniëls, Goes N.R.K.. Voorts hebben zitting alle districtsverpleeg sters voor de kinderhygiëne in Zee land. Secretaris is de heer A. D. Con- standse, kringsecretaris van het Rode Kruis. Technische dag Zeeuwse en West-Brabantse schilders De drie schilderpatroons-organisa ties en de sciiildersstudieclubs te Goes en Bergen op Zoom organiseren op Dinsdag 19 April a.s. in het „Schut tershof" te Goes een technische dag voor de schilderspatroons en -gezellen uit Zeeland en Westelijk Noord Bra bant. Een aantal fabrikanten zal exposeren en demonstreren. Diverse sprekers zullen enkele actuele onderwerpen be handelen. Overzicht watersnood '53 in West Z.-Vlaanderen Voor het waterschap „Het Vrije van Sluis" schreef de heer F. A. Ko- lijn te Oostburg een vrij uitvoerig overzicht van de watersnood op 1 Fe bruari 1953 voor wat betreft West Zeeuwsch-Vlaanderen. De samenstel ler wijdt hiex-in aandacht, zowel aan de waterstaatkundige als aan de eco nomische en organisatorische moei lijkheden en voorzieningen; welke zich voordeden en getroffen werden. In dit overzicht is ook opgenomen het schaderapport van het water schap, dat opgemaakt werd op 7 Fe bruari 1953 en dat een gedetailleerde indruk geeft van de vernielingen, die werden aangericht. Voorts is het gestencilde overzicht voorzien van een aantal illustraties. Melkauto maakte brokken Woensdagmorgen omstreeks uur is op de Patijnweg te Goes een trekker met aanhangwagen geladen met bussen melk en bestuurd door de heer S. uit Alphen (N.B.) van de weg geraakt en in de berm terecht geko men. Over een afstand van zestig me ter gingen de wagens over de groen strook, waai'bij niet minder dan 17 betonnen paaltjes, enkele struiken en een mast van de eleetrische straat verlichting „sneuvelden". Nadat de chauffeur even had ge stopt is hij doorgereden naar Middel burg, waar hij later is achterhaald. Ook de beide wagens bleken bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Advertentie, j Sportlieden uit Scarborpugh in Augustus in Vlissingen Van 20 tot 30 Augustus zal weel een groep sportmensen uit de En gelse stad Scarborough in Vlissin gen te gast zijn. Het is echter nog niet bekend, hoe groot het Engelse gezelschap zal zijn en welke takken van sport zullen zijn vertegenwoor digd. Het tegenbezoek van het Vlissing- se elftal aan Bromley, dat aanvan kelijk voor Pasen was vastgesteld, kon, ondanks alle voorbereidingen in Bromley, niet doorgaan. Ook met Pinksteren is zulks onmogeiyk, om dat dan in Engeland het gesloten voetbalseizoen reeds is begonnen. Bromley heeft nu voorgesteld, deze wedstrijd te doen spelen op Zater dag 20 Augustus, Voorstel benoeming hoofd openbare U.L.O.-schooI De Vlissingse gemeenteraad zal Vrijdagavond een vooi-stel van B. en W. behandelen tot benoeming van een hoofd voor de openbare school voor U.L.O. De vooi'dracht voor deze be noeming luidt: 1. de heer H. W. Zwa german te Edam; 2. de heer A. W. Gossye te Oostburg. Ambtenaren hielden jaarvergadering Dezer dagen hield de afdeling Vlis singen van de Algemene Bond van Ambtenaren de jaarvergadering. De secretaris, de heer J. C. Con- standse bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat da afdeling in het afgelopen jaar grote activiteit heeft ontwikkeld. Het ledenaantal werd op gevoerd tot 732. Bij het loodswezen zijn er 186 leden, bij de Prov. bedrij ven werken 148 personen die bij de Vlissingse afdeling zijn aangesloten. Het jaarverslag werd goedgekeurd, evenals dat van de penningmeester, dat een batig slot uitwees. De voorzitter, de heer N. H. Schuur man, stelde zijn functie ter beschik king. Hij werd opgevolgd door de heer P. J. Greinen. De voormalige voor zitter blijft echter een bestuursfunc tie vervullen. De heer J. de Nóoijer ontving het zilveren insigne wegens zijn 25-jarig lidmaatschap van het N.V.V. Tijdens de rondvraag kwamen o.m. ter sprake de gevolgen van het ver breken van de samenwerking met de confessionele organisaties in het Unie- verband. Ook de staking van de ge meentewerklieden te Amsterdam werd besproken. Over het een en ander zal een hoofdbestuurder van de bond op 22 April een uiteenzetting geven. Na afloop van het officiële gedeelte werd een film vertoond, die door de tal rijke bezoekers ook de dames der leden waren aanwezig op prijs werd gesteld. Oogst van de straat Bij het Bureau van politie te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voprwerpen. Enige rijwielen en autopeds, zwarte dames schoen. zakkam in étui. ceintuur, enige dameshandschoenen en enige herenhand- sohoenen, bal. kinderschoentje en padvln- dersriem; en dat inlichtingen aan het bu reau te bekomen zijn van de adressen al waar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen: kinderportemonnale, mutsje, padvindersrlem, bril in doos, kindertasje, heren- en dameshartdschoenen. sigaretten aansteker* herenportemonnale, kunstge bit. sleutel, hevenpolshorloge. Middelburg Wie was getuige van aanrijding De commissaris van politie te Mid delburg verzoekt de bestuurder van de personenauto, die getuige is ge weest van de aanrijding tussen .een motorrijwiel en een voetgangster, welke aanrijding op Zondag 10 April 1955 te omstreeks 18.15 uur plaats vond op de Balans te Middelburg, zich aan zijn bureau te melden. Residentie-orkest 6000 concerten Vanavond concerteert in de Concert en Gehoorzaal te Middelburg het Re sidentie-orkest voor de Zeeuwse Volksuniversiteit. Dit concert wordt gegeven in het kader van het „Gou den Jubileumtournee" van dit orkest, welk tournee begonnen is na de vie ring van het vijftig jarig bestaan van dit Haagse orkest. Wij hebben des tijds ter gelegenheid van dit gouden feest een beschouwing aan het Resi dentieorkest gewijd, zodat wij thans volstaan met het noemen van enkele feiten. Het orkest werd in 1904 opge richt door mr Henri Viotta, die als eerste dirigent optrad. In 1917 werd als dirigent benoemd dr Peter van Anrooy, die het orkest tot 1935 leid de. In 1938 kwam de leiding na een interim-periode in handen van Frits Schuurman, die in 1949 werd opge volgd door Willem van Otterloo. In de afgelopen vijftig jaar werden bijna 6000 concerten gegeven onder leiding van ruim 200 dirigenten. Het orkest heeft zowel in binnen- als buitenland een grote reputatie. Het progi-amma van vanavond be vat werken van Beethoven, Mozart en Strauss. Als solist treedt op Theo Olof. Jaarverslag A.B.V.A. De afdeling Middelburg van de Al gemene Bond van Ambtenaren bezat per 1 Januari 1954 een ledental van 3o4, tegen een ledental van 352 op 1 Januari van dit jaar, zo meldt het jaarverslag over 1954 van de secreta ris, de heer I. C. Pluijmers. Deze merkt op, dat aan de hand van dè de- tailcijfers geconstateerd kan worden, dat er een sterke doorstroming in het ledental aanwezig is. In het verslag, waarin vele activi teiten worden opgesomd, deelde de penningmeester, de heer J. Kraak, mede, dat over 1954 een batig saldo van 1.502,18 werd behaald. De to taaltelling van de rekening luidt 10.606,92. Zouielande Gemeenteraad vergadert Donderdagavond half acht zal de gemeenteraad van Zoutelande in openbare vergadering bijeen komen. Na afloop van de vergadering zal er een samenspreking worden gehou den met ingenieur 't Hooft over het uitbreidingsplan. Balletgroep „Majo" De balletgroep „Majo", die op Uit nodiging van de plaatselijke gemeen schap Oostburg zal optreden, zal niet op Woensdag 20, maar op Dinsdag 19 April naar Öostbui'g komen. Uitslagen schoolvoetbal op Walcheren Vanmiddag de finales De uitslagen van het schoolvoetbal- toumooi te Vlissingen en Souburg waren als volgt: Afdeling A: O.L.S. n-Souburg-St Paulusschool III 1-0; Frans Naere- boutschool-Hervormde school Koude- kerke 2-0; Oranjeschool-Vincent van Goghschool 1-3; OLS I Souburg-Gere formeerde school 4-0; St. Paulus school Il-Jacob Catsschool 2-1; Julia- naschool Soubui-g-Bouwen Ewout- school 2-0; Pi*ins Willemschool-Bone- dgkeschool 3-0; OLS n Souburg- Frans Naereboutschool 1-0; Vincent van Goghschool-OLS I Souburg 0-2; St. Paulusschool II-Julianaschool Souburg 0-7; Prins Willemschool-OL S II Souburg 2-1; OLS I Souburg- Julianaschool Souburg 1-0. Afdeling B: VGLO I-RHBS IH 0-1; St. Paulusschool I-VGLO II 6-0; Nij verheidsschool VI-op. ulo III 9-0; Nij verheidsschool VII-Op. Ulo II 0-9; Chr. Ulo II-RHBS III 0-6; St. Paulus school I-Nijverheidsschool VI 0-6; Op. Ulo H-RHBS IH 1-0; Nijverheids school vi-öp. uio n 5-0. Afdeling C: Nijverheidsschool Hl-Op. Ulo I 3-2 (na strafschoppen); Chr. UUlo I-Nijverheidsschool V 2-1; Op. Ulo I-Nijverheidsschool IV 3-1; RHB S H-Nijverheidsschool Hl 0-9; Chr. Ulo I-Op. 12-3 (na strafschoppen). Afdeling D: Nijverheidsschool H-MT S EE 1-2: Nijverheidsschool I-MTS I 2-0; RHBS I-MTS H 1-0; Nijver heidsschool I-RHBS 1-0. Vandaag (Donderdag) spelen de OLS I Souburg en de Prins Willem- school om het Vlissingse kampioen schap in de afdeling A. Kampioen van de afdeling B werd Nijverheids school VI, van de afdeling C Nijver heidsschool III en van afdeling D Nijverheidsschool I. In Middelburg werden Woensdag de laatste wedstrijden gespeeld. De uitslagen luiden: Afdeling B: v.g.l.o.- Chr. Burgerschool Ulo II 1-3; Openb. Ulo I-Chr. Burgerschool Ulo H 8-0, zodat de Openbare Ulo I winnaar in deze afdeling werd. Afdeling C: Chr. Burgerschool Ulo I-RHBS II 3-0, Technische School IH-Chr. HBS I 0-2Chr. HBS I-Technische School II 0-7; finale: Chr. Burgerschool Ulo I- Technische School II 1-0; zodat Chr. Burgerschool Ulo I winnaar in deze afdeling werd. Afdeling D: Ulo Nieuwe Haven-RHB S I 0-0 (RHBS won na strafschop.) Rijkskweekschool-Chr. Kweekschool 8-0; Technische School I-Machinisten School 4-0; finale: RHBS I-Riiks- kweekschool 0-2, zodat de Rijks kweekschool zich hier winnaar mag noemen. Vanmiddag worden in Vlissingen de finales om het kampioenschap van het district Walcheren gespeeld tus sen de kampioenen van Vlissingen er Middelburg. Dit. zijn de volgende wed strijden: afdeling A: Hervormde school Zuidsingel Middelburg-win naar OLS I Souburg/Prins Willem- school; afdeling B: Op. Ulo I Mid delburg-Nijverheidsschool VI; afde ling C: Chr. Burgerschool I Middel burg-Nijverheidsschool UT; afdeling D: Rijkskweekschool Middelburg-Nij verheidsschool I. Zaterdag a.s. Dokter J. S. Bloos uit Souburg viert Zaterdag a.s. /jjn 25-,jarig .jubi leum als huisarts, IIoOwcJ hij het grootste gedeelte van zijn jeugd in één van Nederlands grootste steden, namelijk Rotterdam, heeft gewoond, leefde er toch al jong in hem de drang zich op het platteland te vestigen. Waarschijnlijk is dat dan ook één der voornaamste redenen, dat dokter Bloos 25 jaar geleden, om precies te zijn op 16 April 1930, zich als arts in de plattelandsgemeente Oost-Souburg vestigde. Hij studeerde in Leiden en kwam op 1 November 1929 met vlag en wim pel door zijn artsexamen. Reeds op 16 April 1930 nam hij de artsenpraetrjk in Souburg over van wijlen dokter Pronk. Naast het werk voor een drukke practijk, vragen verschillende vereni gingen en instellingen veel tijd en aandacht van de jubilains. Zo had dokter Bloos een belangrijk aandeel in de oprichting van een afdeling van het Rode Kruis in Oost-Souburg. Mo menteel is hij bestuurslid van deze af deling, terwijl hij bovendien' als com mandant optreedt van het district Walcheren van het Rode Kruis. Ver der is de jubilaris voorzitter van het Algemeen Ziekenfonds Walcheren, bestuurslid van de Vereniging voor Ziekenhuisverpleging op Walcheren, bestuurslid van het Groene Kruis te Officiële puMïcuties VLISSINGEN. VERBOD TOX PLAATSEN RIJWIELEN OP TROTTOIRS. B. en W. van Vlissingen, gelet op arti kel 5, 6e lid sub c van het Wegenver keersreglement, brengen ter openbare kennis: dat zij in het belang van de vrij heid van het verkeer op grond van artikel 4, le lid sub i en artikel 5, le lid sub c van genoemd reglement-hebben besloten gedurende het tijdvak van 15 Mei tot 1 September een verbod in te stellen tot het plaatsen van rijwielen op de trottoirs, welke zich bevinden ter weerszijden van het gedeelte van de Boulevard gelegen tussen de panden Boulevard Evertsen 32 en Boulevard Bankert 102, de trottoirge deelten voor deze twee panden inbegre pen, met dien verstande, dat dit verbod niet van toepassing ls op rijwielen ge plaatst in rijwielrekken; dat dit besluit voor een ieder ter inza ge ligt ter gemeente-secretarie, 2e afde ling kamer 1; dat ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid van het Wegenverkeersreglement bovengenoemd besluit in afschrift is toe gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in Zeeland, aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, aan de A.N.W.B., aan de K.N.A.C. en aan de K.N.M.V. Vlissingen, 12 April 1955. Gemeentebestuur Middelburg ontving Gentse „Melomanen" Zeeuwse hoofdstad krijgt opnieuw een „torenwachter" Het gemeentebestuur van Middel burg heeft Woensdagmiddag m de Burgerzaal van het stadhuis de leden van de Gentse Koninklijke Maat schappij „De Melomanen" ontvangen, die 's avonds in het kader van de uit wisseling met „Het Middelburgs Di- letanten Toneel" in de Schouwburg een opvoering van Graham Greene's „De kamer, waarin wij leven" gaven. De waarnemend burgemeester jhr mr T. A. J. W. Schorer burge meester mr. dr. N. Bolkestein is met vacantie heette de Gentenaren op hartelijke wijze welkom. Hij herinner de aan de verwantschap, die tussen Gent en Middelburg bestaat en sprak er zijn vreugde over uit, dat het Gent se gezelschap opnieuw met .en to neelopvoering de vriendschapsbanden komt versterken. Op het succes van deze opvoex-ing hief jhr Schorer ten slotte het glas. Namens „De Melomanen" sprak de heer A. E. de Frenne, die opmerkte, dat het gezelschap welbekend is met de gulhartigheid Van de Middelbur gers. „Spontaan ging men dan ook accoord met 't plan tot 't spelen in Middelburg, in de le plaats, omdat wij dit graag doen en in de tweede plaats omdat vvij bij ondervinding weten, dat het Middelburgse publiek een goed publiek is," aldus spreker. De heer De Frenne bood hierna 'n „torenwach ter" aan, een beeld van een van de 12 van dergelijke figuren, die op het Gentse Belfort staan. Een vorige maal reeds mocht Middelburg zulk een geschenk ontvangen en de heer De Frenne merkte op, dat hij tot zijn schrik had bemerkt, dat de vorige torenwachter en het beeld, dat hij thans had meegebracht dezelfde wa renIn plaats van het laatste zal echter nog een andere wachter wor den gezonden. ij ontstentenis van de voorzitter van H.M.D.T., de heer W. de Pagter, sprak nog de heer B. A. van Verre namens de vereniging. Deze wees op het belang van de culturele uitwisse ling Middelburg-Gent en op de goede beti-ekkingen, die met „De Meloma nen" bestaan. Men zal dan ook trach ten dit contact te behouden. Erehaag Rode Kruis Korps bij eerste steenlegging Zierikzee Wanneer koning Gustaaf VI Adolf van Zweden op Donderdag 28 April in Zierikzee de eerste steen zal leggen voor de bouw van het door zijn land geschonken Rode Kruis-ziekenhuis, zal ook het Zeeuwse Rode Kruis Korps acte de présence geven. Een groot aantal colonne-leden, zowel helpsters als helpers, zal een erehaag vormen voor het Zweeds koninklijk paar. De Zierikzeese colonne zal in zijn geheel aanwezig zijn. Bovendien züllen alle overige Zeeuwse colonnes één helpster en één helper afvaardi gen naar dit voor het Zeeuwse Rode Kruis belangrijke evenement. De R. K.K. colonnes zullen onder comman do staan van dokter C. M. van Hoorn uit Zierikzee. Aalsum 12 Muscat gep. n. Bahrein. Alwaki p. 12 Fernando Noronha. Alamak 13 te Rotterdam. Almdijk 12 te Corpus Chrïsti. Amsieldijk 12 v. Lus Angeles n. Rott. vla Cristobal. Applngedijk 13 te Rlo de Janeiro Aïeüdskerk 12 te Casablanca. Axeldijk 11 90 m. O. v. Lizard Head. Baud 11 te Surabaja Bali 13 te Surabaja. Batavier I p. 11 Finisterre. Britsum p 13 te Azoren. Beninkust p, 12 Las Palmas. Bontekoe 12 te Menado. Bossevain 12 van Mauritius Cottiea 12 130 m. Z.W. v. Finisterre. Delft 10 785 m. Z.W v. Flores. Dongedijk 12 te Los Angeles. Elmina p. U Las Palmas n. Dakar. Garoet 12 van Boston Grootekerk LI van Bangkok. Gouwe 11 30 m. Z. v Cape Palmas. Heemskerk 11 60 m. O.N.O. v. Djeddah. Korovina 11 240 m. N.W. v. Kaap Leeuwin Katelysia 11 125 m. NJJ.W. v St. Maar ten. Laagkerk :2 te Vizagapotam. Larenberg 11 390 m. W. van Fayal. Lawak p. 12 Kreta n Napels. Limburg 13 te Priok Marisa 12 te Bombay. Macoma 11 te Avonmouth. Meliskerk 13 te Kaapstad. Muiderkerk 13 te Penang. Merwede 11 60 m. O. v. Abaco Island. Moienkerk 12 te Port Said (verb.) Ondina 12 v. Colombo n. Fao. Oranje 13 v. Port Said n. Napels. Poiydorus 9 te Belawan. Peperkust 13 v. Dakar n. Freetown. Perna 13 v. Saloniki n. Malta. Raki 11 130 m. W.N.W. v. Madeira. Rotula 11 100 m. O. v. Chagos Eil. Rijndam 14 te Cobh verw. Sarangan 12 v. Panama n. Los Angeles. Schiedijk 12 te Liverpool. Statue of Liberty 10 175 m N.N.W. van Muscat. Soestdijk 10 1430 m. W.t.Z. van Land's End. Sinabang 11 v. Sorong n. 'fawao. Stad Leiden 11 30 m. Z. v. Kaap Verde. Straat Malakka 10 100 m Z W v. Bandjer- masin. Tjibodas 9 390 m. W. v. Manilla. Tegelberg 11 van Hongkong. Triton 8 te Santiago de Cuba. Telamon 10 te Baltimore. Tibia 11- 20 m. Z.t.W v. Kaap Passero. Willem Ruys p 12 Malta. W'estland 11 180 m. \V. v. Lissabon. Zaan 9 te Schiedam. KERKNIEUWS. NED. HERV. Kerk. Beroepen te Zoeterwoude (toez.) C. J. Embden, vic. te Terneuzen. Aangenomen naar Leeuwarden (vac. J. H. Boerlijst) Ph. Loggers te NSgtevecht. Bedankt voor Delft (toez.) C. Treure te Ederveen. Beroepen te Polderveen (toez.) C. J. Kronenburg, vic. te Luttegeest. Beroepen te St. Jacobleparochie, P. C. Schoonenboom. cand. te Zutphen. -GEREF KERKEN. Beroepen te Rottevaïle A. Moolenaar. cand. te Nunspeet. Aangenomen naar Appingeoam, (vac. D. J. Modderaar), N. Korenhoff te Tweede Exioërmond. Bedankt voor Middeistum—Kantens (2e pred. pl.) G. Veeneman te Nes (WJD.) Beroepen te Nederhorst den Berg, A. v. d. Kool, cand. te Amsterdam. Beroepen te Weesp. H. Bueyinga te 's- Gravenzande CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Driebergen, G Blom te Meerkerk en H. C. v. d. Ent te Werken dam. Beroepen te Nieuwpoort. B. Bijleveld te Noordeloos. BAPTISTEN GEMEENTEN. Aangenomen naar Heerle-Treebeek als evang. pred. H. P. de Boer te Deventer. Oost-Souburg, commandant van het Mobiel geneeskundig Team van Be scherming Bevolking in zijn woon plaats, adviserend bestuurslid van de vereniging voor Christelijke Wijkver pleging en secretaris van de huisait- senvereniging op Walcheren. Met dit al wordt er zoveel beslag op de vrije tijd van dokter Bloos gelegd, dat er niet veel gelegenh- iel overbluft voor zt'n hobby: de historie. Ondertussen deelt ook mevr. Bloos in de eer en de vreugde van het jubi leum. want sinds zij op 24 April 1930 met de jubilaris trouwde, heeft zij steeds de zorgen van de apotheek van de practjjk op zich genomen. Dat zij met dit werk wel raad wist. wordt duidelijk als men weet. dat zij vóór haar huwelijk als apothekersassisten te werkzaam was. Nagekomen advertenties. Heden overleed, na 'en langdurig, geduldig ge dragen lijden, zacht en kalm, mijn geliefde, zoi-gzame. Man ADRIAAN FRANSOOLJS op de leeftijd van 58 jaar. WED. C. C. FRAN- SOOIJSDE VOOGD-, Middelburg, 13 April 1955. Poelendaeleweg 75. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 18 April a.s. te 12.30 uur op de Al gemene Begraafplaats te Middelburg. Vertrek sterfhuis 12 uur. Heden overleed, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, onze geliefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom ADRIAAN FRANSOOIJS op de leeftijd tfan 58 jaar. Middelburg: WED. J. FRAN SOOIJS—DE MAN. Rotterdam: C. FRANSOOIJS. Middelburg: C. P. MONDEEL FRANSOOIJS. J. MONDEEL. P. C. FRANSOOIJS. Arnhem A. J. FRANSOOIJS. G. FRANSOOIJS— BABIJN. Rotterdam: G. ROELOFS— FRANSOOIJS CHR. ROELOFS. O - en W. Souburg: J. DE WILLIGEN— FRANSOOLJS. C. DE WILLIGEN en Neven. Middelburg, 13 April 1955. Heden overleed, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, zacht en kalm, onze geliefde Schoonzoon, Zwager en Oom ADRIAAN FRANSOOIJS op de leeftijd van 58 jaar. N.O.P.: P. DE VOOGD. Middelburg: G. M. DE VOOGD. 7.O.P.: F. VAN LIERE— DE VOOGD. J. VAN LIERE. Middelburg: L. DE VOOGD. J. C. F. DE VOOGD- DA VIDSE. Neven en Nichten. Middelburg, 13 April 1955. Heden overleed na een langdurig, lijden mijn mede-vennoot, de Heer A. FRANSOOIJS op de leeftijd van 58 jaar. Firma FRANSOOIJS- DE VOOGD Middelburg, 18 April 1955. Lageweg 53: Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader ADRIAAN WABEKE in de ouderdom van 67 jaar. Krabbendrjke: A. WABEKE—KLOS Gorinchem: J. C. SNOEK— WABEKE L. A. SNOEK RIK AARTJE Krabbendrjke: C. D. WABEKE E. K. WABEKE— VOGELAA1 ANNEKE Krabbendrjke, 13 April 1955. De teraardebestelling •a! plaats hebben op Zaterdc: 16 April. Vertrek van het sterf huis om 13 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3