Verfraaid Miniatuur-Walcheren gereed duizenden te ontvangen HANDIGE VINGERS KNUTSELDEN FRAAIE EXPOSITIE IN ELKAAR Zeeiim Almanak „HANDELSBELANGEN" GOES ORGANISEERT VERKOOPACTIE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 14 APRIL 1955' HEROPENING 30 APRIL A.S. Dit jaar kwam unieke samenwerking met industrie tot stand MINIATUUR-WALCHEREN is een merkwaardige en bloeiende gemeen schap! Overal in Nederland worstelt men met het probleem van bouwvolu me en woningnood, maar de mensen van dit „eiland-in-het-kleïn" gaan blij moedig aan al deze moeilyke zaken voorbij, want zij hebben er geen last van. Integendeel, op him zevenduizend m2 grond verrijst thans pand na pand, worden oude gebouwen bekwaam en met liefde gerestaureerd en wordt er gestaag verder gewerkt om dit gehele complex van steden, dor pen, duinen, strand, havens en wat er al zo bijhoort, („zo model") mogelijk te krijgen. Op 30 April a.s. is de heropening van „Miniatuur Walcheren" en het geheel zal dan nog fraaier en nog attractiever zijn dan vorig jaar. Tientallen nieuwe modellen werden toegevoegd en de bestaande werden stuk voor stuk bekeken, hersteld en verbeterd. Alle objecten werden voor zien van een 8 cm dikke fundering van gewapend beton, waarvoor niet minder dan 120 balen cement nodig waren. De wandelpaden werden gron dig versterkt, de „straatverlichting" werd uitgebreid, kortom het geheel is weer grootser dan vorig jaar. liggen se ha- De voorbeelden daarvan voor het grijpen: de Vlissingse venbassins werden aanzienlijk ver groot, de nieuwe keersluisbrug, com- f'leet met verlichting en hefinrich- ing, werd aangebracht, er kwam 'n pracht van een baggermolen, hotel Britannia, Vlissingens nieuwste aan winst, kwam op de Boulevard met nog verscheidene andere panden; ook de galerij op het strand werd natuur getrouw opgetrokken. Westkapelle kreeg een kerk en een school, alsme de nieuwe woningen, ook Arnemui- den zag zijn „woningvoorraad" uit gebreid, hier werd ook een scheeps werf gebouwd en aangelegd. Veere onderging eveneens uitbreiding, er kwamen b.v. sluizen, in Middelburg werden diverse objecten verbeterd en verfraaid, de glas-in-loodramen van de oude gebouwen zijn met behulp van fijne reepjes lood nu inderdaad echte „glas-in-lood-ramen" gewor den, het carillon van de Lange Jan werd verbeterd, de klok wijst de tijd aan, de muziekschelp werd aanzien lijk vergroot en zo zou men nog enige tijd door kunnen gaan Industrie Maar er is nog één belangrijk punt, dat bijzondere vermelding veraicnt, namelijk de uitzonderlijke wijze, waarop dit jaar de aandacht op de industrie wordt gevestigd. Er is namelijk een grote galerij gebouwd, een glazen vitrine, waarin de pro ducten van de Walcherse industrie zijn tentoongesteld. Daardoor is wel een buitengewone combinatie ontstaan: enerzijds het schilderachtige, pittoreske Miniatuur- Walcheren, anderzijs de producten van de nijverheid. Walcheren is im mers niet alleen een toeristengebied, maar het is ook een bedrijvige streek waar velen in de industrie een be staan vinden. De dynamiek van de industrie kent men op Walcheren evengoed als el ders en daarom is het zo verheugend, dat op het Miniatuur een trefpunt van duizenden en nog eens duizenden toeristen op zulk een waardige wij ze de aandacht op dit element wordt gevestigd. Gids Ook dit jaar is weer een uitsteken de gids voor de bezoekers vervaar digd, die van alle objecten een zake lijke en goede verklaring geeft. Bo vendien is hierin opgenomen een kor te historische beschouwing per plaats van de hand van de heer H. Pieters, bibliothecaris van de Provinciale Bi bliotheek. Opening Kleuterschool Ouwerkerk. Voor de opening van de kleuter school te Ouwerkerk a.s. Zaterdag middag door de Canadese gezant, zul len 160 leden van de „Tafelronde" uit geheel Nederland, naar Duiveland komen. Zoals bekend heeft deze or ganisatie veel gedaan voor de tot standkoming van dit gebouw. PETER PAN EN SCHELP-MOZAÏEKEN Welpen tonen zich ware handenarbeid-kunstenaars In een der bovenzalen van de voor malige Willem m kazerne aan de Oranjestraat te Vlissingen herleeft het oude sprookje van Peter Pan en de rover-kapitein in een fraai werk stuk, dat de eerste prys behaalde op de „reizende tentoonstelling" van de Nederlandse welpen. De tentoonstel ling, welke ook vandaag voor het pu bliek openstaat, werd Woensdagmid dag geopend door de onder- districts commissaris van de Ned. Padvinders te Vlissingen, de heer C. S. Luitwieler. Freddy Wijsmuller, een elfjarige welp, knutselde terwijl zijn ouders even „weg" waren, het sprookjes schip met de legendarische beman ning in elkaar. Hij had nog nooit te voren aan handenarbeid gedaan! Henry Boer uit Beverwijk, vervaar digde een attractieve schelpen-mo zaïek, waarmede hij in zijn afdeling een derde prijs veroverde. Uit heel het land en uit de over zeese rijksdelen kwamen inzendin gen binnen voor deze tentoonstelling, bij de organisatie waarvan akela Lindt uit Den Haag een belangrijk aandeel had. Op het in deze stad gevestigde hoofdkwartier van de padvinders VAN m TOT olijfje KACHEL VIEL OM. In een kamertje op de bovenver dieping van een huis te Anna-Jaco- bapolder, bewoond door de heer F. A. Vaders, viel een petroleumkachel tje om. Dit veroorzaakte een derma te sterke rook-ontvilkkeling, dat men onmiddellijk de brandweer waar schuwde en inmiddels in afwach ting van de vuurbevechters met behulp van enkele buren en een breekijzer van buiten af een raam trachtte te forceren. Met tuinslangen werd daarna de blussing in volle ijver begonnen en de resultaten van dit gezamenlijk optreden waren van dien aard, dat de brandweer niet meer behoefde in te grijDen. Dank zij het drastisch optreden van bewo ners en omwonenden bleef de schade beperkt tot een vrijwel geheel ver nielde vloerbedekking en een dito be hang. HEITJE.. Bankier uit Zierikzee veroordeeld Tot een maand gevangenisstraf De rechtbank te Middelburg heeft gisteren de bankier C. v. d. V. te Zierikzee veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Op 1 April j.l. be handelde de rechtbank de zaak te gen deze verdachte, waarbij de Of ficier van Justitie, mr. Ph. M. Schen- kenberg van Mierop, een gevangenis straf van drie maanden eiste. Verd. heeft in Maart 1953 voor zijn op drachtgeefster, mevrouw L.-v. d, V., grond aan een pachter verkocht voor een totale koopsom van 8.699,60. Nadat de notaris was vertrokken, ontving hij contant van de pachter 1735. Van deze transactie was zijn opdrachtgeefster niet oij de hoogte, terwijl de pachter niet wist, dat verd. dit geld, dat hij als provisie be schouwde, voor zichzelf zou houden. De raadsman van verdachte, mr. Du Croo in Zierikzee deelde ons mede, dat men van dit vonnis in hoger beroep za£gaan. Ingebroken in het arbeidsbureau Zware straf voor twee Middelburgers Op 15 Februari hebben de Middel burgers D. G. en J. C. W. ingebroken in het arbeidsbureau in de Zeeuwse hoofdstad. Zij bereikten de lokalen door via de tuin naar binnen te ko men. De buit was gering, slechts 10 o-ulden Vervolgens bezochten zij een café te Vlissingen, waar W. kleren stal. Op de terugtocht ontvreemdde G. een rijwiel, zodat zij niet naar hun woonplaats behoefden te lopen. De eis was tegen ieder van hen een jaar gevangenisstraf, waarvan ne gen maanden onvoorwaardelijk en drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De rechtbank te Middelburg deed gisteren uitspraak in deze zaak en veroordeelde ieder der verdachten conform de eis. 't Heitje speelt deze week weer een voorname rol in de samenleving. De grote moeilijkheid is evenwel om tel kens opnieuw een kanoeitje te verzin nen en hoewel de organisatoren wel willend zegeltjes afstaan om op deur en raam te plakken, teneinde her haald bezoek te voorkomen, wil dit laatste toch nogal eens gebeuren. Er zijn ook amateurs onder de kar~ weitjeszoekers. Surrogaat-padvinders die met de èclite voor spek en bonen mogen mesdoen cn die dan wat afhan kelijk op je stoep komen staan. Na dat er in het Goesse flatgebouw die morgen voor de derde maal op alle bellen ivas gedrukt ondanks de ze geltjes verscheen er voor de vierde ■maal zo'n opgewekt duogevormd door één echte en één namaakpadvm- der. De echte voerde het woord. Het hulpje, gehuld in onder meer een ge scheurde broek, stond er wat overbo dig bij. 't Ging vanzelfsprekend om een karweitje. De vrouw des huizes dacht ingespannen na, maar ook bij haar was de gedachtengahg een bekend re frein: alle schoenen gepoetst, alle boodschappen gedaan, de aardappe len geschildde stoep geschrobd.... De knaapjes wachtten geduldig. Ze wisten het ook allemaal al zo goed. t Waren gerijpte karweitjeszoekers Ze gingen dan ook zonder morren heen, toen mevrouw echt niets meer wist te bedenken. Alleen het hulpje mompelde nog zacht verwijtend tot z'n geüniformeerde collega: Jullie motte zelf es wat bedenke. Grote men sen tvete ook niet alles. LADEN EN LOSSEN. In de maand Maart van dit jaar vonden weer vele zee- en binnen schepen de (zee) weg naar het Ne derlandse deel van het kanaal Gent- Terneuzen en de daaraan gelegen plaatsen. In Sas van Gent werden 4 zeeschepen gelost of geladen, in Sluiskil waren dat er 15 en in Ter- neuzen 21. Voor de binnenscheep vaart waren deze getallen: Sas van Gent 103, Sluiskil 216 en Terneuzen 169. BETONNING. Normalisatie is een vereiste van de moderne tijd, ook in de betonning en daarom wordt in het zesde district van het Loodswezen voortgang ge maakt met de vervanging van de be tonning volgens het uniforme sys teem. Deze vervanging werd dezer dagen verwezenlijkt in de Eendracht, het Bergse Diep, het Tholense Gat en de Nieuwe Haven. TUSSEN SCHIP EN KADE. Het ongeveer zevenjarige Vlis singse padvindertje Julius Jelle- ma raakte Woensdagmiddag om streeks half vier in de Vissersha ven te water tussen de kade en een daaraan gemeerd schip. Na enige moeite gelukte het een op varende van het douane-patrouil le-vaartuig „Albatros" het jonge tje op het droge te brengen. GEEN RIJWIELEN. Rijwielberijdende bezoekers aan 't Vlissingse strand en de boulevards zij er op gewezen, dat het van 15 Mei tot 1 September verboden is rij wielen te plaatsen op de trottoirs aan weerszijden van de boulevard tussen de panden Boulevard Evertsen 32 en Boulevard Bankert 102. Dit geldt uiteraard niet voor fietsen, die ge plaatst worden in de daarvoor be stemde rekken. kwamen niet minder dan 14.000 werkstukken binnen. Na zorgvuldige selectie bleven er ongeveer 175 over, welke thans worden tentoongesteld. Zaterdag zal de expositie in Nijme gen worden geopend. De tentoonstelling werd ingericht naar een ontwerp van de Rotterdam se binnenhuisarchitect Carel Wirtz en de Delftse student ln de bouw kunde, de heer Lex Haak. Opvallend is de harmonische wijze, waarop het geheel is opgesteld. Bo vendien is er een rijke verscheiden heid aan werkstukken: boetseer- talrjjke ZEEUWSE „KUNSTENAAR" Tot de originele inzendingen behoort zeker het werkstuk van de achtjarige Souburgse welp Robbie Lucas. Onder het wakend oog van- akela E. L. M. Herman van de welpengroep II „De Vi kings" te Vlissingen, produceerde hij een alleraardigst scheepje uit een cocosnoot. Natuurlijk ontbrak Robbie niet toen de expositie Woensdagmiddag werd geopend De Vlissingse welpen hebben zich voorts ingespannen met het bouwen van zand-kastelen aan het Vlissingse strand, waarvan enkele foto's een in druk gaven. Een uitbeelding van de „ster-eisen" een creatie van het Eindhovense pad vindertje Leo Baardman, trok even eens grote belangstelling. Een goede vondst op deze handenarbeidexpositie was ook de „bewerking" van yog hurt- en meikflessencapsules, waar door aardige figuren ontstaan wa ren. De leeftijd van de jeugdige kunste naars loopt uiteen van 8 tot 12 jaar, De tentoonstelling in de Willem ni- kazerne werd opgebouwd door de le den van het onder-district Vlissingen van de N.P.V. Zij blijft tot heden avond 9 unr geopend. Wedstrijden van de Zeeuwse Rode Kruis Korps-colonnes Kring- en bekertournooien op dezelfde dag Besloten is, voortaan de kring- en bekerwedstrijden van de Zeeuwse Ro de Kruis Korps-colonnes te doen sa menvallen op één dag. Voorheen werd de kringwedstrijd in het voor jaar gehouden en de bekerwedstrijd In het najaar. Beide evenementen zijn thans voor het eerst op één datum geprojecteerd, namelijk op Zaterdag 14 Mei, in Goes of in Middelburg. Deze verandering zal een betere ing van zaken ten goede komen, oordat beide wedstrijden nu tegelijk worden gehouden, zullen de deelne mende ploegen vrijwel voortdurend aan het werk zijn, zodat zoals tot dusver geen lange wachttijden meer voorkomen. Ter bevordering van de saamhorig heid in streekverband zullen ook weer, dit jaar te beginnen, districtswedstrij den worden ingesteld. Zij zullen ge houden worden op Zaterdag 7 Mei door de gehele provincie in Middel burg, Goes, Terneuzen en Tholen. De winnende ploegen in deze strijd gaan naar de kringwedstrijden. Zoals bekend, wordt in de bekerwed strijd gestreden om een trofee, die, ten deel valt aan de colonnes van helpers en helpsters uit één bepaalde plaats, die tezamen het hoogste pun- tenaantal behalen. Vorig jaar viel aan de Goesse dames en heren deze eer te beurt. De winnaars van dit jaar wor den afgevaardigd naar de landelijke wedstrijd, die op 11 Juni in Maas tricht wordt gehouden. MIDDENSTANDERS BIJEEN Evenementencommissie 1955 zal er ook van profiteren De Evenementencommissie 1955, die naast een fruitcorso nog tal van an dere activiteiten wil ontwikkelen om in de komende maanden te Goes leven in de brouwerij te brengen, zal op een bijdrage van de Goesse middenstand van tenminste j 5000 kunnen rekenen. De middenstandsvereniging „Handels belangen", welke Woensdagavond in café „Flora" in spoedeisende vergade ring bijeenkwamen, besloot namelijk om van 26 April tot 7 Juni wederom een verkoop-actie, zoals in de herfst 1953, te organiseren. De deelnemende winkeliers zullen hiertoe 3 procent bijdragen (de sigarenwinkeliers en krui deniers 2 procent), waardoor naast de uit te betalen prijzen aan het publiek «en flink bedrag aan de evenementencommissie zal kunnen worden af gedragen. Met gepaste trots bekijken Robbie Lucas uit Souburg en akela E. L. M. Herman uit Vlissingen de inzending van een 8-jarige welp, een fraai scheepje, dat o.m. te bezichtigen is op de reizende welpen-handenarbeidten- toonstelling, welke Woensdagmiddag in Vlissingen werd geopend, (Foto: P.Z.O.) voor (Slot van pag l) St. Maartensdijk en Scherpenisse ge ven 17.000 ton te zien. De achteruit gang betreft vooral suikerbieten, aardappelen, uien en kunstmest. De vrachtauto, die „huis aan huis" le vert en geen hoge overslagkosten heeft (lonen!) wint zienderogen ter rein. De suikerbieten, meestal over korte afstanden vervoerd naar Roosendaal, Zevenbergen en Dintel- oord zullen in de naaste toekomst nog meer op de vrachtauto zijn aan gewezen. Aardappelen en uien worden steeds minder rechtstreeks per schip afgevoerd, maar via de eigen koel huizen in kleine partijen per vracht auto. Aldus kunnen gelijksoortige bij elkaar blijven en worden producten minder beschadigd. Kunstmest kan met de vrachtauto van de fabriek direct op het land worden gebracht. Ook de te verwachten inkrimping van het vervoer maakt dus havencon centratie aantrekkelijk. Het enige nadeel is, dat de landbouwers enige kilometers meer met hun producten moeten afleggen, wat hun opbreng sten wellicht met enige honderden guldens per jaar kan doen verminde ren. Waar dit het geval ïs, gaat de economische waarde van hun grond achteruit. De herverkaveling zou hiermee re kening kunnen houden door iets meer grond beschikbaar te stellen. Dit is in elk geval een goedkopere oplossing dan het aanleggen van drie in plaats van één nieuwe haven. Want dit kost iy2 min extra of zeker meer dan 100.000 per jaar. "Voordat dit blangrijke punbaan de orde kwam, werden onder leiding van de voorzitter, de heer A. Vermaire, eerst nog enkele huishoudelijke zaken afgehandeld. Besloten werd uit de verenigingskas een bedrag van 100 beschikbaar te stellen aan de Oranje vereniging voor het organiseren van het bevrijdingsfeest. Bij de bespreking van de nieuwe verkoop-actie, riep de_ voorzitter eerst de gang van zaken in de afgelopen WAT VÖOR AMBON KUNT DOEN stort ow iw; •«.'-rs'a—. OP postgirow te Eindhoven DPoor de Eeuwen Trou i Op 23 April Nationale betoging ln De» //Vnoane 3 "V nJT*-) rehondeo. (Aanvang -Itolaats m*g WUtU «kcr VS PH^sevrtacht 4. DenHaag- dan beden ^lo toegnns 6»tu .Sflm op TOtBftHÖ VBU maanden in herinnering. In Februari j.l. besloot „Handelsbelangen" plannen uit te werken voor een bijzondere ac tie, met een openluchtspel. Hierover werd ook contact opgenomen met het bestuur van de Hanze, doch tot op heden wacht men nog steeds op ant woord van deze vereniging, zo deelde de heer Vermaire mede. Intussen is het thans echter te laat geworden om een en ander nog te organiseren. Daar men het er unaniem over eens was, dat er iets moet gebeuren, heeft het bestuur van .Handelsbelangen" zich beraden over het organiseren van een winkelweek met prijzen voor de kopers bijv. het aanbieden van een hertenkamp aan de gemeente Goes. Nadat hierover in Den Haag inlichtin gen zijn ingewonnen, heeft men dit idee echter moeten laten varen, daar hieraan in verband met de voorwaar den van het departement van justitie, te grote bezwaren zijn verbonden. Uiteindelijk is het bestuur tot de conclusie gekomen, dat men opnieuw p.en actie moet organiseren, zoals in de herfst van 1953. Op bepaalde dagen wordt dan aan het publiek 25 procent van het geldsbedrag der ingeleverde in 1953 een groot succes, daar de 102 deelnemers gezamenlijk een omzet van ruim 5 millioen behaalden. In plaats van om de tien dagen, zoals bij de herfstactie, zou men thans iedere week één dag willen aanwijzen, waar op 25 procent wordt terugbetaald. Door de deelnemende winkeliers een hoger percentage te laten betalen dan in 1953, zou een flinke bijdrage aan de evenementencommissie kunnen worden verstrekt om een fruitcorso enz. te organiseren. De heer M. Haasdonk, lid van deze commissie, zette uitvoerig de verschil lende plannen uiteen. Behalve het fruitcorso waarover wij reeds eer der schreven wordt bijv. gedacht aan het optreden van de Veluwse boe- rendansers op een Zaterdagmiddag, het organiseren van een boogschutters festijn, dat honderden Belgen naar Goes kan trekken, het doen houden van zeildagen door de plaatselijke zeilsportclub enz. Dit alles is alleen mogelijk, wanneer de middenstand voor een startkapitaal zorgt. Voor het fruitcorso willen bijv. ook de veilin gen een bijdrage geven, mits echter de middenstand niet achterblijft. En om het belang van een druk bezoek aan Goes voor de middenstand nog nader aan te tonen, wees de heer Haasdonk er op, dat bijv. vorig jaar alleen reeds door de A.M.Z. 1.4 millioen personen naar en van Goes werden vervoerd. Nadat de heer I. Luteijn, eveneens lid van de evenementencommissie, ge wezen had op de plichten van de Goes se middenstand, werd tenslotte be sloten deze verkoopactie te doen hou den. De evenementencommissie zal hierdoor minstens 5000 kunnen krij gen. Men verwacht zelfs het dubbele, zo verklaarde de heer H. D. Meulen- berg van achter de bestuurstafel. De actie zal uitgaan van „Handels belangen". doch ook niet-leden zullen KUNST „De kamer waarin wij leven". Schouwburg, Middelburg „De Mclomancn" uit Gent. HET IS BESLIST ONNODIG om in deze kolom de kwaliteiten van de Britse auteur Graham Greene te be lichten; deze mogen genoegzaam be kend worden verondersteld en er kan dan ook volstaan worden met de con clusie, dat ook het toneelspel „De ka mer waarin wij leven" van deze schrijver beantwoordt aan de ver wachtingen, welke men aan een stuk van Greene stellen kan. Het is een liefdesdrama, waarin de auteur het probleem stelt van de getrouwde, ou dere man de ongelukkig getrouw de man die meent het aards geluk te kunnen beërven met een jong meis je, dat hij waarachtig liefheeft en dat hem, op haar beurt;, oprecht bemint. Greene stelde het probleem niet zo simplistisch als het hier, in enkele woorden, wordt weergegevenhij ver scherpte het door voor de „hij-figuur een psycholoog te kiezen en voor de „zij-figuur" een katholiek meisje.. Ëen „vondst", die welhaast geniaal genaamd kan worden, omdat zij de mogelijkheid biedt om het vraagstuk in al zijn geledingen te behandelen. Graham Greene heeft dit in „De ka mer waarin wij leven" gedaan en hij deed dit bovendien tegen een sublie me toneelmatige achtergrond, bestaan de uit het gezin Browne, gevormd door twee in geloofsijver verstarde zusters en een ten dele verlamde broer, die., priester op non-actief is! In dit, bijna macabere gezin, wordt het oprecht verliefde meisje als nichtmet haar „minnaar" binnenge voerd. In enkele weken wordt dan de strijd om aards geluk gestreden in „de kamer, waarin wij leven"; een ver trek, dat door de gezusters Browne, waarin miss Helen domineert als de meest verstarde, als het enige bewoon bare wordt geaccepteerd, omdat er nog nooit zoals in andere kamers van het huis iemand gestorven is.. Miss Helen vreest de dood en isoleert zich van het leven, van de liefde. Die vrees wordt overwonnen; het probleem blijft onopgelost. Reeds uit deze summiere weergave van de inhoud zal duidelijk zijn, dat het spelen van dit stuk geen eenvou dige opgave betekent; zij het dan ook, dat het volmaakt werd geschreven, uitgebalanceerd tot op de letter. De Koninklijke Maatschappij „De Melo- manen" uit Gent, die het stuk gister avond als gast van het Middelburgs Dilettanten Toneel opvoerden in de Schouwburg te Middelburg, komt dan ook alle eer toe voor de wijze, waarop zij er onder regie van A. E. de Frenne in slaagde deze opgave te vervullen! Het is een boeiende, gave opvoering geworden, waarin de door Graham Greene geschapen figuren stuk voor stuk tot leven kwamen, waarin het probleem tot leven kwam en waarin waarlijk en met grote over gave toneel werd gespeeld! Twee hoogtepunten telde deze op voering: de climax aan het einde van het tweede tafereel in het eerste be drijf, waarin de verdooldheid van miss Helen Browne zegeviert over de weerloosheid van haar zuster Teresa, en de „biecht" van het nichtje Rose Pemberton bij de verlamde priester father James Browne. Twee hoogte punten, waarin de vertolkers van de ze rollen, respectievelijk F. van Rooy, A. Helskens. L. Premer en J. van Hel der, overtuigend hun kunnen bewe zen en daarmede de verwachting be vestigden, die zij door hun spel reeds eerder gewekt hadden. „De Melomanen", waarbij in dit stuk verder optraden A. Poppe als de psy choloog Michael Dennis, J. Bodino, als mr. Dennis en L. Ghesquière als Mary, de dienstbode, hebben met deze opvoering wederom bewezen te be schikken over spelers van formaat, want zonder meer kan worden vast gesteld, dat allen voor uitnemende ty peringen zorg droegen. De rolbezet ting was wel bijzonder gelukkig en met deze opmerking kan dan ook voor allen worden volstaan; de ten volle gerechtvaardigde lof kan over alle me despelenden gelijkelijk worden ver deeld. Rest nog te melden, dat de heer B. A. van Verre bij het begin van de voorstelling namens H.M.D.T. een bij zonder welkomstwoord' richtte tot de schepen van onderwijs van de stad Gent, de heer Hacquart en tot de wet houder van kunstzaken van Middel burg, jhr. mr. T. A. J. W. Schorer. Ook memoreerde hij de vruchtbare sa menwerking tussen Gent en Middel burg op cultureel gebied. Namens de Gentse gasten bood de heer De Fren ne bloemen aan. Aan het slot van de voorstelling overhandigde de heer Van Verre de heer De Frenne een her inneringsbeker en mochten de mede spelenden souvenirs in ontvangst ne- bonnen terugbetaald. Deze actie werd hieraan kunnen deelnemen. Bhaomatlseha Pijnen maken U end vóór Uw tijd. Laat het zo ver niet komen begin bijtyds uw Kruschen kuur. Iedere morgen de kleine dagelijkse dosis zo veel als er op een stuiver gaat en ge voelt U al gauw een heel an der mens. Dat doet Kruschen's bloed zuiverende werking, een ware stimu lans voor lever, nieren en ingewan den. Een heerlijk middel: Kruschen Salts smakeloos in uw morgen kopje thee. Collecte De collecte, op tste Paasdag gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Scherpenisse voor de kerkvoogdij, heeft f 79X6 opge bracht. VANDAAG. Middelburg Conc. en Geh. zaal. ZVU. Feestconcert (Weense avond) Residen tie-orkest, 20 uur; Electro: „Romeo en Julia", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Prov. Bibliotheek: Expositie Bijbels en Bijbel-illustratie, 10—12.30, 13.30—18 en 19—21 uur. Vlissingen: Luxor „Opstand der ge- doemden", (14 jr.), 20 uur; Alhambra: „Rose Marie", (a. 1.), 19 en 21 uur. Goes Grand: „Ridders van de ronde ta fel", (14 jr.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2