KAPPSS EN HET MONSTERKANON JUBILEUMBONDSDAG C.J.M.V. IN KAPELLE WALCHEREN PLANNEN IN MIDDELBURG VOOR EEN BROMFIETSCURSUS ZEEUWSE CHR. GEREF. JEUGD OP TOOGDAG IN MIDDELBURG 5 doktoren ElMffl DINSDAG 12 APRIL 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 (Slot van pag li zou er geen tekort aan leiders en leidsters zijn. Overal neemt ook de ontkerstening toe. Bij de viering van de bevrijding zal daarom de grote vraag moeten zijn Hoe gebruiken wij ónze vrijheid?" „Pasen is liet feest van de grote bevrijding. Christus heeft de over winning behaald en wij mogen delen in Zijn overwinning. Het is onze hei lige plicht en roeping, aldus ds. Veen, aan de jonge mensenwereld het Evangelie te brengen. Stel je in de hand van de Meester met je gaven, tijd en krachten en Hij zal he. 'tot stand brengen. Door zo te handelen, gebruikt men zijn verkregen vrijheid goed." Hoezeer het C.J.M.V.-werk in Zee land de waardering van de burgerlij ke en kerkelijke autoriteiten geniet, bleek duidelijk bij de gelukwensen, welke de provinciale commissie wer den aangeboden. De heer C. Pkilipse, wnd. Commissaris der Koningin, sprak namens het Prov. bestuur. Hij onderstreepte de woorden van ds. Veen en wees op de grote betekenis van het C.J.M.V.-werk. „Groot is de dank van Zeeland voor het werk van de Prov. Commissie". Onder een hartelijk applaus speld de de heer Philipse de koninklijke onderscheiding op de borst van de zeer verraste voorzitter. De heer M. Allewijn sprak namens de Prov. Commissie "woorden van dank en ge lukwens tot de heer Leunis, terwijl mevr. Leunis een ruiker bloemen werd aangeboren. Staande werd daarop het echtpaar Leunis Gez. 180 1: „Beveel gerust uw wegen" toe gezongen. Voorts spraken nog de heer H. G. van Suylekom, burgemeester van Kapelle, ds. H. M. Straling, die met de heer P. van Kleunen, assessor, de Prov. Kerkvergadering der N. Herv. Kerk vertegenwoordigde, ds. E. P. J. Ebbink, Ned. Herv. predikant te Ka pelle, die namens zijn kerkeraad en de plaatselijke Geref. kerk de geluk wensen aanbood en de heer C. Duve- kot uit Goes namens de Vrij Evang. gemeenten. De heer D. H. W. Ver gers uit Koudekerke, werd gehuldigd als de oudste jongensleider. Namens de Prov. Commissie werd hem een boekenbon aangeboden. Aan de koffiemaaltijd voor de Prov. Commissie en genodigden in de zaal „Obadja", mocht de commissie nog de gelukwensen ontvangen van de heer C. Couvreur uit Aalst, voorzit ter van de Vlaamse afdeling van het Belgisch Verbond voor Jongemannen, de heer Th. Thalen uit Bergen op Zoom, secretaris van de Vi'ijz. Clir. Jeugd-Centrale, de heer W. v. d. Vrie uit Kattendijke, namens de Vrij Ev. Jeugdorganisatie, de heer J. P. Ven- tevogel uit Vlissingen als oud-C.J. M.V.-er, mevr. JebbinkPaap uit Kapelle voor de C.J.V.F., ds. J. v. d. Leek, Geref. predikant te Kapelle en de heer J. L. Hamelink uit Terneu- zen. De middagbijeenkomst was gewijd aan ontspanning. Er was gestreefd naar' een programma voor 'elk wat wils, waarin de commissie zeer zeker is geslaagd. De mandolinevereniging „Excelsior" uit Kruiningen presen teerde zich onder leiding van de heer B. Leijs als „De Trekvogels" en de „Flamingo's" met een opgewekt en populair programma, dat vanzelf sprekend bij de honderden jongeren veel succes oogstte. De dames en heren van de gym nastiekvereniging „Luctor et Emer- go" uit Hoedekenskerke, onder lei ding van de heer N. Gelok, gaven en kele oefeningen aan brug en paard, terwijl de junioren van deze vereni- een aardig nummertje gymnastiek ten beste gaven. Jubileumgeschenk Een voor de prov. commissie aan trekkelijk programma-onderdeel vormde de aanbieding van het jubi leum-geschenk. Bij monde van de heer P. de Leeuw uit Zaamslag werd het resultaat van de financiële actie onder leden en oud-leden bekendge maakt. Een bedrag van ruim 877 was ingezameld dat gebruikt zal worden voor de zo noodzakelijke ka dertraining. Nadat ds. Baars, zendingspredi- kant van de classis Walcheren zich nog tot de jongeren had gericht en enkele verlotingen tijdens de pauzes vele gelukkige prijswinnaars had ge bracht, gaf een toneelgroep, uit 's-Gravenpolder. onder leiding van drs. A. P. Cornet, een opvoering van het bekende toneelstuk ,,'n Zomer zotheid". Mede door de verzorgde costume- ring, de decors en de uitstekende ge luidsinstallatie werd de vertolking van dit stuk als hoofdschotel van dit ontspannings-programma, een bui tengewoon succes. De bloemen en ca- deaux welke de uitvoerenden na af loop mochten ontvangen, waren dan ook zeer verdiend. Tussen de bedrij ven door hielp een gezellige samen zang, onder leiding van Wika M. J. Bijleveld, de stemming verder verho gen, zodat het in alle opzichten een opgewekte middag yverd. Tegen half acht zong een koortje, onder leiding van de heer D. Burger te Kapelle, nog een tweetal geeste lijke liederen, waarna de heer M. Al lewijn deze bijzonder geslaagde jubi- leumbonsdag met gebed sloot. Middelburg Gouden Vitrite-jubilaris koninklijk onderscheiden De heer A. C. Wolf ontving bronzen medaille Orde O.N. De heer A. C. de Wolf uit Vlissin gen, die zijn gouden jubileum vierde in dienst van de Vitrite Works in Mid delburg, heeft Zaterdagmorgen tij dens een liuldigïngsbijeenkomst in de conferentiezaal van deze Middelburg se industrie de versierselen, behoren de bij de bronzen medaille verbonden aan de Orde Van Oranje Nassau ont vangen. Het eremetaal werd hem op de borst gespeld door wethouder W. Poppe, waarnemend burgemeester van Vlissingen. Tevoren betoogde de heer Poppe, dat het voor een bedrijf van groot be lang is, wanneer het trouwe mensen in dienst heeft. Hij noemde dit de pit, waaruit de vrucht voortkomt. „Kwa liteitsproducten kunnen alleen gele verd worden door mensen, die kwali teit bezitten", zo zei spr., die vervol gens de jubilaris van zijn onderschei ding in kennis stelde. Bij de aanvang van deze bijeen komst sprak de directeur, de heer B. A. Hesseling, de heer Wolf in waar derende bewoordingen toe. Hij ver klaarde, dat de jubilaris zijn werk steeds met grote zorg heeft verricht, en wierp een korte terugblik in de verstreken periode vanaf 1905, in welk jaar de heer Wolf in dienst van het bedrijf trad. De directeur betoogde, dat de jubilaris grote verdiensten je gens het bedrijf heeft verkregen en merkte nog op, dat de heer Wolf vroeger een beroemd „kegelzetter was en 34 jaar in het Middelburgs Muziekkorps speelde. Tenslotte ont- „VEILIG VERKEER" VERGADERDE Verkeersexamen op 10 Mei a.s. In de te Middelburg gehouden be stuursvergadering der Vereniging voor Veilig Verkeer Middelburg werd onder leiding van de heer E. Vis- scher o.m. gesproken over de ver- keersexamens, waaromtrent de voor zitter der examencommissie, de heer M. A. Reneman, rapporteerde. Beslo ten werd het practische examen te doen afnemen op Dinsdag 10 Mei a.s. De resultaten van het schriftelijk examen waren over het algemeen gunstig. Ongeveer 25 van de 600 kin deren, die meededen, moesten worden afgewezen. De algemene indruk was, dat de leerlingen van de scholen op de dorpen het iets beter eraf hadden ge bracht dan die van de stadsscholen. Het is de bedoeling, dat in het ver volg de verkeersdiploma's aan de kin deren van de dorpsscholen op de dor pen zullen worden uitgereikt. Er werd ook in den brede gespro ken over het organiseren van een bromfietscursus. Enkele jaren geleden gaf de Vereniging zo'n cursus in Mid delburg en Goes, maar algemeen voel de men de noodzaak van meer cur sussen op dit gebied. Gaan de plan nen door, dan begint de cursus aan het eind van de zomer of het begin van de herfst. Enkele op dit punt des kundige bestuursleden verklaarden zich bereid als docenten op te treden. De voorzitter, de heer Visscher, deelde mede. dat hij zich op verzoek van de directeur van de R.H.B.S. te Middelburg bereid heeft verklaard gedurende twee uur per week ver- keersonderwijs te geven aan de H.B. S. en twee uur aan de middelbare meisjesschool. Het verkeersonderricht op de lagere zowel als op de middel bare en de kweekscholen vormde onderwerp van discussie. Er moet wat dit betreft nog heel wat meer gebeu ren, want de beruchte „zwarte vlek", die zich tot voor een jaar of vijf zes nog vrijwel tot de grote bevolkings centra beperkte, heeft zich onrustba rend snel ook tot Zeeland uitgestrekt. Een prettige mededeling van de se cretaris, de heer L. A. van Hoeve, was dat zich sinds de vorige vergade ring niet minder dan 60 nieuwe leden hebben opgegeven en dat verschillen de grotere bedrijven in de stad bereid zijn de Vereniging met een subsidie te steunen. Speciaal met het nog op het komende landelijke congres van het Ver hond zal aan Ged. Staten om een subsidie van f 500.worden ge vraagd. Met enkele welgekozen woorden in stalleerde de voorzitter de twee nieu we bestuursleden, de heren J. Later, Rijksinspecteur van het Verkeer, en C. Bruins, directeur van de N.V. Stoomtram Walcheren. DISTRICTEN. In deze vergadering werden ook aan de orde gesteld de nieuwe voor stellen omtrent de structuur van het Verbond van Verenigingen voor Vei lig Verkeer en de verhouding1 van dit Verbond tot de Vereniging. Tn het al gemeen komt het erop neer, dat men tussen de verenigingen en het Ver bond districten wil instellen, welke o.m. minder actieve verenigingen zou den moeten stimuleren. Op het eerste gezicht voelde men niet veel voor de ze oplossing. De voorstellen zullen nu onder de bestuursleden circuleren na te zijn voorzien van kanttekeningen van het bestuurslid, mr. Ph. M. Schen- kenberg van Mierop. De voorzitter werd aangewezen als afgevaardigde naar de buitengewone algemene ver gadering van het Verbond, die op 25 Mei a.s. te Utrecht zal worden gehou den. Tenslotte kwam het in Middelburg- op 29 en 30 September a.s. te houden congres aan de orde. De gasten zullen op 29 September om 4 uur door het bestuur in Hotel „De Burg" worden ontvangen, waarna om 5 uur een of ficiële ontvangst door het gemeente1 bestuur in de Burgerzaal volgt. Tg- dens het diner des avonds in „De Burg" zal waarschijnlijk het West- kappels Dameskoor optreden. Ge tracht zal worden een carillonconcert te doen geven. De volgende dag wordt de vergadering in het Schuttershof gehouden. Zij wordt onderbroken door een Zeeuwse koffiemaaltijd in Hotel „Du Commerce". De dames zullen des morgens Miniatuur Walcheren en de Prov. Bibliotheek bezoeken en gaan des middags naar Veere. ving de jubilaris de gebruikelijke en veloppe. Gelukwensen kwamen verder nog van de heren J. Sinke, namens de be ambten, onder aanbieding van een fraai geschenk en P. Meliefste, waar na de heer Wolf alle sprekers dank bracht. Zendingspredikant nam afscheid In de goedbezette Nieuwe Kerk in Middelburg werd tijdens de morgen dienst van Tweede Paasdag afscheid genomen van ds. D. J. Baars, zen dingspredikant van de Nederlands Hervormde Kerk, die sedert 11 April j.l. de classis Middelburg (Walche ren) als zodanig vertegenwoordigt. Deze dienst stond onder leiding van ds. J. de Boer, voorzitter van de clas- sicale zendingsraad uit Vrouwenpol der. Het Woord werd bediend door ds. E. Durkstra, praeses van de classis, die op hartelijke wijze namens deze classis afscheid nam van ds. Baars en echtgenote. Beiden vertrekken zeer binnenkort naar de zendingspost Sarmi op Nieuw-Guinea. Ook ds. Baars zelf voerde het woord tijdens deze dienst, die door vele predikanten van Walcherse Her vormde gemeenten werd bijgewoond. Vlissingen Personenauto slipte bij Keersluisbrug Zondagmiddag slipte bij de Keer sluisbrug te Vlissingen een personen wagen, bestuurd door de heer N. De wagen botste tegen een paal en werd daarbij ernstig beschadigd. Een in de nabijheid geparkeerd rijwiel liep, eveneens schade op. Er deden zich.1-™n geen persoonlijke ongelukken voor. - Vergadering Drankweer-comité Dezer dagen hield het Vlissingse Drankweer-comité een jaarvergade ring. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Koops tot voorzitter ge kozen, in de plaats van de heer J. W. Daamen, die bijna 32 jaar deze functie heeft vervuld, maar zich nu niet meer herkiesbaar stelde. De heer K. Gun- ter werd tot twede secretaris gekozen. De Biauwe-week-actie, die in de, week van 16 t.m. 21 Mei zal worden gehouden, werd druk besproken. Bij zondere aandacht zal worden besteed aan de collecte, die ten bate komt van de oprichting van een nieuw consul tatie-bureau. Terneuzen-De Zeeuwen 6—2 In een niet op hoog peil staande wedstrijd, waarin de bezoekers tech nisch zeker niet de minderen waren van de gastheren, doch waarin deze laatsten meer strijdlust aan de dag legden, heeft Terneuzen tenslotte een verdiende overwinning behaald. Na een aantal wederzijdse ver kenningen, was het in de 20e mi nuut linksbuiten Rouw, die aan een combinatie SandriniKlouwers— Jansen de laatste voet legde, 10. Ruim een kwartier later gaf Klou wers een afgemeten voorzet naar Koch, en de bordjes wezen 20, met welke stand de rust inging. Na de thee pakte Terneuzen di rect energiek aan en een onver wacht schot van Leunis bracht al spoedig de score op 30. Kort daarop was het De Bart die er 31 van maakte, doch Terneu zen diende van repliek en uit een scrimmage voor het doel werd het 41. Klouwers zorgde bij een door braak voor nummer vijf en Koch benutte een voorzet van Rouw, 6—1. Enkele minuten voor het einde was het middenvoor Visser van De Zeeu wen die de eindstand op 62 bracht. Teraardebestelling F. C. Wijsveld Op Tweede Paasdag is te Vlissin gen het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer FC. Wijsveld, oud-onderwijzer, die vo rige week op 74-jarige leeftijd over leed. Hij was een bekende figuur m het Vlissingse kerkelijk- en vereni gingsleven. In het kerkgebouw van de Evangelisch-Lutherse Gemeente werd vooraf een uitvaartdienst ge houden, waarin voorging ds. H. Jo hannes. Deze las 1 Corinthen 15, de verzen 53 tot 58 en hield een pre dikatie, waarin hij met name het werk van de overledene voor dc kerk herdacht. „Zijn leven kan wor den geschetst met twee woorden", aldus ds. Johannes „.namelijk: Kerk en School. Tot het laatste heeft hij hiervoor gearbeid". De predikant herinnerde aan het woord vaii Lu- ther: een vlijtige, vrome school meester, die de kinderen getrouw opvoedt, kan men niet genoeg belo nen. Bij de beer Wijsveld liep het werk vóór Kerk en School parallel en in beide zaken was hij getrouw. Voor velen buiten Zeeland was hij de personificatie van het Luthera nisme in Zeeland, want men zag hem overal in den lande, op verga deringen, congressen enz. Ds. Jo hannes schetste de overledene voorts als een man, die begrip had voor anderen, een man van verzoe ning. „Ook voor hem geldt, dat de dood niet het laatste woord heeft. Christus immers is opgestaan en heeft over de dood gezegevierd". Namens de Evangelisch-Lutherse Synode sprak ds. P. C. Roodenburg uit Breda, die zich aansloot bij de woorden van ds. Johannes: „De overledene was inderdaad een man van de verzoening, een vriendelijk mens, die alles zou doen om te bou wen. Het valt moeilijk afscheid van hem te nemen, maar we mogen dankbaar zijn, dat hij een getuige was en dat God hem heeft willen gebruiken om ook het Evangelie te verkondigen". Op de begraafplaats waren velen samengekomen om de overledene de laatste eer te bewijzen en aan de groeve werd door verscheidene spre kers het woord gevoerd. Als eerste sprak de heer J. R. Harting namens de Evangelisch Lutherse Gemeente. „De heer Wijsveld laat een plaats na, die niet vervuld kan worden", aldus deze spreker. De 'heer J. But ler sprak als oud-collega en als be stuurslid van de afdeling Walcheren van de Algemene Nederlandse Bond van Gepensionneerden. Hij schetste de heer Wijsveld als een uitstekende leerkracht, aan wie honderden kin deren mede hun opvoeding hebben te danken. Ds. M. de Boer sprak na mens de Doopsgezinde Gemeente: „Er was een grote verbondenheid en vriendschap tussen hem en de Doopsgezinde Gemeente,, maar ook een geestelijke verbondenheid, na melijk in Christus". Ds. B. F. C. de Groot, Ned. Herv. predikant te Vlis singen en ds. M. van Empel, emeri tus-predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Middelburg, spraken een persoonlijk woord tot de nabe staanden en ds. Johannes leidde de begrafenis-liturgie Een schoonzoon, de heer A. C._ lane uit Zuid-Bei jerland, dankte voor de belangstelling. De baar was gedekt met verschei dene bloemen en kransen, o.a. van de Koninklijke Nederlandse Vereni ging „Onze Vloot", waarvan de overledene afdelingsvoorzitter was. kant ROOS RIDEAUX afgepaste glasgordijnen PAASVERGADERING IN LUTHERSE KERK Geslaagde bijeenkomst met twee belangwekkende referaten De Zeeuwse Chr. Geref. jeugd heeft op Tweede Paasdag liaar jaarlijkse tóogdag gehouden in de Lutherse Kerk in Middelburg. Vele afgevaar digden van de bij het Zeeuwse Ver band aangesloten vereniging woonden deze Paasvergadering bij. Zij hebben o.a. geluisterd naar twee belangwek kende referaten: „De Satan onder ons" door ds D. Slagboom, Chr. Ge ref. predikant uit Middelburg en „Voor Hem zij jeugd en ionge kracht" door de heer C. Harinek uit Vlissin gen. Nadat de heer J. C. Sp.aans uit Zie- rikzee, provinciaal voorzitter, een Ergerlijke baldadigheid Een aantal Vlissingse jongelieden heeft zich dezer dagen schuldig ge maakt aan ergerlijke baldadigheid. Aan de juist gestorte cementen vloer van de te bouwen woningen aan de Van Dishoeckstraat werden verschil lende beschadigingen aangericht. De politie heeft de zaak in onderzoek. Aanbesteding Door de Ned. Heidemaatschappij werd in hotel „Zeeland" te Tholen voor rekening van de herverkavelings commissie aanbesteed het egaliseren en het graven van kavelsloten in de Schakerloopolder. De laagste inschrij- ster was de firma Jansen en Ver- sluijs met een bedrag van f 297.400. (Advertentie) waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Als u geregeld laxeermiddelen slikt, Ia er nu een manier om er van ai te komen. 83 van de 100 personen lukte het: u kunt het ook. En wel zo: Drink In de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw inge wanden ln staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelij k vertragen, neem dan tüdeUjk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang té helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en ver valt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes. 11.20 per flacon. 62 Moeilijkheden met Koreastrijders 176 Amerikaanse twijfelaars Het Amerikaanse ministerie van justitie onderzoekt 176 mogelijke vetraadgevallen, waarbij Ameri kaanse militairen betrokken zijn, die in Korea hebben gestreden. Dit is bekendgemaakt door William Tompkins, het hoofd van de veilig heidsdienst van het ministerie. Tot dusver is er nog geen enkele vervolging ingesteld voor een der gelijk geval, verraad kan volgens de Amerikaanse wet met de dood gestraft worden. Tompkins zeide ook, dat „een groot aantal mogelijke spionnage- gevallen" thans onderzocht wordt. Ch. Weiter gehuldigd op 75ste verjaardag Druk bezochte receptie in Den Haag In hotel „Witte Brug" te Den Haag is Zaterdagmiddag een druk bezochte receptie gehouden ter ge legenheid van de 75ste verjaardag van oud-minister Ch. J. I. M. Wei ter, lid der Tweede Kamer en voor zitter van de katholieke nationale partij. De voorzitter van het huldigings comité, prof. mr. P. S. Gerbrandy, zeide in een toespraak, dat de loop baan van de heer Weiter aantoont, dat hij kon dienen de gouverneur- generaal en het volk. „Heel het Ne derlandse volk", aldus prof. Ger brandy, „kijkt tot U op, omdat U zeven jaar voor het koninkrijk en het openbare belang hebt gevoch ten". Als stoffelijk blijk van hulde heeft men een reis willen aanbieden. Prof. Gerbrandy betrok ook mevr. Welter in de hulde onder aanbieding van een cheque. In zijn dankwoord zeide de heer Weiter o.a., dat politieke tegenstel lingen wederzijdse waardering niet behoeven uit te sluiten. Het is ge lukkig, dat dit in ons land zo is. 0 Het Philippijnse eiland Mindano Is Maandagochtend opnieuw door een reeks zware aardschokken getroffen. Het aan- •tal slachtoffers is nog onbekend. HOOG EN LAAG WATER 12 April Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+NA.H. CJ.-f-N-A.P. U—N.A.P. (J— N.A.P 4.49 2.04 17.08 1.85 11.11 1.88 23.26 1.75 5.15 2.19 17.38 2.00 11.40 2.00 23.55 1.87 5.51 2.33 18.10 2.18 12.14 2.18 6.19 1.32 18.36 1.22 11.54 1.67 6.34 1.57 18.54 1.46 12.08 1.91 28. De hele Nïcarese vloot was uitgevaren. om de Kraak te achterhalen. Gene raal Carlos en admiraal Emanuel waren him twis ten vergeten, nu een vreem deling ér met het monster-, kanon vandoor dreigde te gaan. „We moeten hem inhalen, voor hij de baai uit is", gromde de admiraal. We kunnen ons niet in open tee wagen, omdat onze vloot helaas niet zeewaardig is". Kappie, die op het achter schip van de Kraak de ach tervolgers in het oog hield, zag dat de afstand tussen hen steeds kleiner werd. Maar zolang zijn zwaarbe laden schip zich nog tussen de verradelijke ondiepten van de baai bevond, durfde hij geen opdracht te geven om sneller te varen. „We kunnen zo nog juist de open zee bereiken, voor ze ons hebben ingehaald", dacht hij. „En als we een maal daar zijn, gaan we er vol stoom vandoor". De achtervolgers waren tot op gehoorafstand ge naderd. „Stop!", schreeuwde admiraal Emanuell, „of1 openingswoord had gesproken, wer den de verslagen over het afgelopen jaar van de secretaris en penning meester uitgebracht. Daaruit bleken diverse activiteiten en wat dc finan ciële positie betreft, een batig saldo. In zijn rede schetste ds Slagboom het beeld van de Anti-Christ als dat van een vloedgolf, die langzamerhand rijst en poogt de Christenheid aan te vallen. „Reeds vandaag ontplooien zich de satanische krachten", aldus spreker, die hierbij een vergelijking trok tussen de stortvloed van deze bo ze machten en de vloed op een rivier. Wanneer het vloed wordt is de stroom in de rivier nog steeds zeewaarts ge richt. Maar reeds ver van zee af wij zen de peilschalen de vloed aan. „De peilschaal geeft aan, dat het water wast", zei ds Slagboom. „Satan gaat zijn krachten ontwikkelen tegen God, Zgn Woord en Zijn Kerk". Aan deze aanvallen moet tegenstand worden geboden. Naar de mening van spreker dient dit te geschieden door jonge, geoefende soldaten, leden van de jeugdverenigingen. „De soldaten, die in de frontlinie komen te staan, dienen bezield te zijn van een levend feloof in Christus", zo besloot ds lagboom. Hierop volgde een nabe spreking, waaraan velen, met name uit de kringen der oudere aanwezigen deelnamen, zodat een levendige dis cussie ontstond- Politieke interesse nodig De heer Harinek uit Vlissingen hield zjjn referaat in de middagver gadering. Hij begon met er aan te herinneren, dat 17 jaar geleden in Kapelle het Zeeuws Verband werd op gericht. In zijn boeiende rede wees spreker er verder op, dat het vereni gingsleven dermate belangrijk is .dat Satan alles probeert om dit aan te tasten en te vernietigen. Het vereni gingsleven dient om die reden een le ger te zrjn, dat voortdurend op aan vallen voorbereid is. Daartoe is het nodig, dat er naast een gedegen Bij belkennis interesse voor de politiek aan de dag wordt gelegd. De heer Ha rinek betoogde met nadruk, dat er krachten dreigen, die trachten bij de komende verkiezingen de Christelijke partijen te vernietigen. Ook in de po litiek dient Christus onze leidsman te zijn", zo zei spreker, die er op wees, dat een beginselpolitiek beginseltrouw vraagt. Deze politiek vraagt jonge mensen, die buigen voor Gods Woord en die bereid zijn daarvoor hun gehele persoon in te zetten. „Het komt aan niet alleen op jeugd en jonge kracht, maar ook op de Vreze des Heren", zo besloot de heer Harinek. Tussen de referaten door leverden de afdelingen Zaamslag, Zierikzee, Middelburg en Vlissingen hun bijdra ge tot de opgewekte sfeer, die bestond uit declamatie en muziek. DIT DE IETHER DINSDAG 12 APRIL HILVERSUM L 402 m. 746 kc/s. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en Ut. kal. 8.00 Nws., weerber. en kath. nws. 8.20 Gram. 9.00 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 „Lichtbaken, caus. 10.00 V. d. kind. 10.15 Gram. 10.35 Idem. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Amus. muz. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Ange lus. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 14.00 Brabants ork. en solist. 14.50 Koorzang. 15.05 Gram. 15.30 „Ben je zes tig?" 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17,00 V. d. kind. 17.40 Koersen. 17.45 Re- geringsuitz.: Rijksdelen overzee: dr. C. v. d. Berg: „Suriname en de Nederlandse Antillen in de Wereldorganisatie". 18.00 V. d. jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.- V.U.: dr. W. G. N. v. d. Sleen: „Veertig duizend kilometer met auto en kampeer wagen door Zuid-Afrika" (eerste lezing). 19.00 Nws. 19.10 Lichte muz. 19.30 Avond gebed en Ut. kal. 19.45 Gram. 20.40 Act. 20.55 De gewone man. 21.00 „Uit het Boek der boeken". 21J5 Sopr. en piano. 21.30 „De katholiek in het openbare leven van deze tijd". lezing. 22.00 Gram. 22.30 Ka- mermuz. 22.45 ..Ken 'n haan een ei Ug- gen?" 23.00 Nws. 23.15 Studentenork. 23.50 —24.00 Gram, 7.00 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram, 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AV RO: 8.00 Nws. 8.10 Gram. 9.30 V. d. vrouw. 9.35 Walerst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 R.V.U.: „Sprookjes van Andersen" door K. v. d. Geest. 11.30 Sopr. en piano. 1150 Gram. 12.00 Musette-ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 „Schouwen en Duiveland als toeristencentrum" caus. 12.40 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.40 HDammondorgel. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 14.30 V. d. jeugd. 15.00 Viool en piano. 1550 V d. vrouw. 16,00 Gram. 16.30 V. d. Jeugd 17.20 „De dierenwereld en wij", caus. 1750 Jazz- muz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 „Meer productiviteit brengt iedereen pro fijt". caus. 18.40 Orgelspel. 19.00 V. a. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 19.20 Harmonie-ork. 19.35 Gram. 19.45 To neelbeschouwing. 20.00 Nws. 20.05 Joum. 20.15 Gevar. progr, 22.20 De Antwoord man. 22.35 Volksüederen. 22.55 Ik geloof, dat. 23.00 Nws. 23.15 New York calling. 23.20 Gram. 23.25—24.00 Filmprog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3