Toeristenbezoek aan Goes neemt ieder jaar sterk toe VELPON liimt het vast en zeker beter! Zeeuwse Almanak HALF MEI WORDT WEER OP GOLFLINKS GESPEELD L.J.G. ZEELAND ORGANISEERT PROVINCIALE SPORTDAG Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 0 APRIL 1055 V.V.V, MOET WIEKEN KUNNEN UITSLAAN Vele belangen voor de middenstand Ieder jaar brengen vele touristen een bezoek aan Nederland en liet vreemdelingenverkeer levert, ons land dan ook een behoorlijk bedrag aan deviezen op. In het afgelopen jaar bedroeg deze som ongeveer 160 mil- lioen gulden, waarvan de provincie Zeeland geacht wordt 25 millioen gul den te hebben genoten. Hoewel dit op het oog een belangrijk aandeel mag schijnen, ligt dit bedrag procentueel gezien toch aan de lage kant. Het gro te aantal Belgen, Engelsen, Fransen en Duitsers, dat onze provincie be zoekt, bewijst dat Zeeland een aantrekkelijk oord voor de tourist is. In 1952 vervoerden de veerboten van Breskens naar Vlïssingen en Kruinin- gen naar Walsoorden 3.573.528 per sonen en 499.434 motorvoertuigen. In de laatste twee jaren was dit aantal echter nog veel hoger Bij een con- tróle, welke het E.T.I. in 1954 in de grensplaatsen tussen België en Zee land heeft gehouden telde men 300.000 personen. Hierbij is de graf plaats Putte nog buiten beschouwing gelaten. Goes, als centrumplaats van Zuid- Beveland, blijkt steeds meer in de belangstelling van de vreemdelin gen te komen. Vooral op de markt dagen en tijdens het weekeinde wemelt het 's zomers van de bui tenlanders. Voor de Goesse mid denstanders betekenen deze be zoeken een belangrijke stijging van de omzet. Niet alleen de ver kopers van souvenirs, sigaren en sigaretten doen goede zaken, doch ook in de horeca-bedrijven beziet men de komst van de touristen met welgevallen Naar schatting bedraagt de totale omzet van deze zakenmensen bijna drie millioen gulden. Ook de niet di rect met het tourisme in contact ko mende bedrijven pikken hiervan een graantje mee. Ongeveer 75 pet. van ae omzet wordt weer besteed bij de leveranciers van voedingsmiddelen. 20.000 folders Hoewel er reeds een goede belang stelling voor Zuid-Beveland en met name voor Goes bestaat is de afde ling Goes van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer bezig met grote plannen om het tourisme ver der te activeren. Binnenkort zullen naar alle windstreken van de wereld ruim twintigduizend nieuwe folders worden verstuurd. In het afgelopen jaar heeft men proeven genomen met de verspreiding van soortgelijke folders in de Belgi sche kuststreek, waarmede reeds goe de resultaten geboekt werden. Het blykt echter veelvuldig voor te ko men, dat men in het buitenland wei nig van Zeeland weet. Het bestuur van de V.V.V. is thans intensief met de propaganda bezig, doch hiervoor zijn financiële midde- reeds vele middenstanders'het belang van het vreemdelingenverkeer in te zien en zij dragen bij aan de kosten Van de propagandavoering. Vooral nu men in September een fruitcorso wil organiseren, waaraan o.m. de Neder landse Fruittelers Organisatie mede werking verleent, wil men door pro paganda veel bezoekers trekken. De Goesse V.V.V. heeft, zelf een Startkapitaal bijeengebracht teneinde reeds nu reclame te maken over West- Europa. Wanneer echter alle belang hebbenden hun steun aan de plannen verlenen is het welslagen van dit groots evenement welhaast verzekerd. H. J. Kruyder f In de nacht van Donderdag op Vrij dag overleed in „De Drie Gasthuizen" in Arnhem 'op 86-jarige leeftijd de heer II. J. Kruyder, die in leven in Zeeland een zeer bekende persoonlijk heid was. De overledene, die in 1869 in Zwolle werd geboren, kwam op 1 Ja nuari in Middelburg als eigenaar van de fa. D. de Jager Jr's Ijzerhandel. Hij dreef deze zaak tot 1943, in welk jaar hij Middelburg metterwoon ver liet. De heer Kruyder, die o.a. ook in vakkringen algemene bekendheid ge noot, was één der oprichters van de Nederlandse Vereniging van IJzerhan- delaren. Nadat hij zich uit het zaken leven had teruggetrokken woonde de overledene achtereenvolgens in Gors- sel, Ruurlo en Arnhem. De teraardebestelling zal Dinsdag middag 12 April a.s. geschieden op de algemene begraafplaats in Middelburg. Werkloosheid daalde in Maart Gunstige conjunctuur duurt voort. In Maart daalde het aantal werklo ze mannen van 65.484 tot 46.596 terwijl de bezetting van de aanvullende wer ken toenam van 18.383 (een door weersomstandigheden zeer gering aan tal) tot 19.346, zodat het aanbod van arbeidskrachten in totaal met 17.925 verminderde. Deze daling 'n gevolg van de intrede van het voorjaar kwam vooral tot uiting onder de bouwvakarbeiders, de landarbeiders, de losse arbeiders en de veenarbei ders. Geraamd wordt, dat de mannelijke arbeidsreserve van rond 66 000 voor ca. 27.000 bestaat uit seizoen werklozen, voor 15.000 uit wrijvingswerklozen, voor 11.000 uit structuurwerklozen en voor ca. 13.000 uit minder geschikt-en. In het algemeen kon ook tijdens deze verslagmaand van een voortduren van de gunstige conjuctuur worden ge sproken. Voor Zeeland was het aantal werk lozen eind Maart '54 1314, eind Febru ari '55 1427, eind Maart '55 1015; per 1000 mannelijke beroepsbeoefenaren Februari 1955 17, Maart 1955 12. De relatieve werkloosheid was eind Maart het hoogst in Drente met 39 werklozen per 1000 mannelijke be roepsbeoefenaren en het laagst in Lim burg met 7, terwijl het rijksgemiddel de 15 bedroeg tegen 21 op 28 Febru ari. Het aantal als werkloos geregistreer de vrouwen daalde van 4926 tot 4417. De geregistreerde vraag naar vrouwe lijk personeel steeg van 29.766 tot 30.775. Vooral de behoefte aan huis houdelijk personeel en hotelpersoneel nam toe. Vrijdagmiddag is een personenauto, bestuurd door de heer J. P. V. uit Roosendaal, tijdens het uitwijken van een werk in uitvoering op de Rijks weg tussen Smokkelhoelc en Vlake- brug te Biezelinge in de sloot gere den, wuarby de bestuurder een lichte hersenschudding opliep en een naast hem zittende dame, mej. J. B. uit Rotterdam, door glasscherven flinke verwondingen opliep. De wagen loerd zwaar beschadigd. De bestuurder van de auto moest met een ziekenauto naar huis worden vervoerd. VAN m TOT IN ééN KLAP. De Hervormde school te Koudeker- ke kampt met financiële moeilijkhe den, die worden veroorzaakt door de nasehade van de inundatie in 1944 en 1945. Het bleek niet mogelijk om uit de ontvangsten deze schade geheel te dekken. Men zal nu trachten door houden van een bazar „in één klap" de benodigde gelden bijeen te bren gen. Daartoe heeft zich onder voorzitterschap van het hoofd der RAPPORTEN 't Paasrapport is in vele gevallen mee naar huis gebracht, de spanning is weer gebroken en de stemming is óf gespannen of ontspannen gewor den in vele Zeeuwse gezinnen. Een in spannende zinsnede, maar ge komt er wel uit, hopen wij. In 's-Gravenpolder werden op school ook rapporten uitgereikt en in deze gemeente ging het al precies zo als het in vele.andere gemeenten ge gaan zal zijn: de jongelieden met 'gunstige cijfers gingen, zoals dat vroeger ook de gewoonte wgs, met het gewichtig document de boer op! Naar tantes en ooms, oma's en opa's, buren en kennissen. De rekening van de betoonde vlijt presenteren! Over het algemeen bleven die re keningen in 's-Gravenpolder niet on betaald. Menig dubbeltje, of zelfs kwartje, kwam in handen van een braaf scholier en in de namiddag was het dan ook een drukte van belang in.een ijssalon! De gesprekken bewogen zich op een uiterst materialistisch niveaü: ..Hoeveel heb jij?" „Vijf en veertig cent". „Daar kun je d'r wél vier voor ko. PC]lj)at hoef jij me niet te vertellen. 'k Heb een'acht voor rekenen „Wie is er aan de beurt?", vroeg zakelijk de ijscoman. Hij zou ze wel allemaal tienen wa len geven.„..~ schooi; de heer Chr. Schipper een commissie gevormd. De bazar wordt Maandag Tweede Paasdag en Dins dag voor de Walchenaren Derde Paasdag gehouden in het Vereni gingsgebouw. „AEREPELKAPPERS." De leden van de kort geleden opge richte en sedert dien succesvolle Axelse band „De Aerepelkappers", maakten Donderdagavond in Axels costuum en onder leiding van de „hoofd-kapper" niet te verwarren met de schaar-en-kam-kunstenaar een muzikale wandeling door de ge meente. De bedoeling was de verkoop van de laatste loten ten bate van het uniformfonda der harmonie „Concor dia" te stimuleren. De vrolijke klan ken zullen het de toeschouwers on getwijfeld gemakkelijker hebben ge maakt diep in de portemonnaie te tosten. RIJDEND bIJBELHUIS. Vier dagen lang heeft het Ne derlands Bijbelgenootschap op de Markt te Axel zijn bijbels ten toongesteld in het zogenaamde „Rijdend Bijbelhuis". Er werd ech ter niet alleen geëxposeerd, maar ook verkocht en wel voor ruim 800 gulden. Enkele Axelse jonge ren verdienden door hun ijverige en belangeloze medewerking het N.B.G.-insigne. SCHOORSTEENBRANDJE. Een schoorsteenbrandje, dat uit brak in de woning van de heer Jac. A. Jeroense aan ae Westelijke Ach terweg te Sint-Anr.aland, alarmeer de enkele leden van de plaatselijke vrijwillige brandweer. Met de hulp van een brandblusapparaat waren de vuurbestrrjders de vlammen spoedig meester, zodat de schade beperkt bleef. In ieder geval was het voor brandweer een goede oefening. Viertal aanbestedingen bij Ruilverkaveling Middelburg In het gebouw Ruilverkaveling in Middelburg werd Donderdag een vier tal werken aanbesteed. Bestek P 92 omvatte het maken van 2 kunstwer ken in gewapend beton en het aan brengen van versterkingen in gewa pend beton aan 2 kunstwerken met bijkomende werken in de Westwate ring van de Polder Walcheren. Hier op werd als volgt ingeschrevenAan- nemings-maatschappij Zeeland, Mid delburg, f 55.624; J. A. Houssolt, Ber gen op Zoom, f 53.950; C. v. d. Klippe, Vlissingen, f 59.000; E. G. Linden- bergh, Vlissingen, f 58.000. Op bestek P 93, het aanbrengen van een definitieve bestrating in slakken- zand op de uitvalsweg Middelburg Sint Laurens en op de Seisdwarsweg met bijkomende werken in de Oost watering van de Polder Walcheren, werd als volgt ingeschreven: Aanne- mings-maatschappij Zeeland, Middel burg, f 114.980; Gebr. Knuist, Goes, f 115.750; M. Wandel, Souburg, f 118.700; K. Lucasse, Walsoorden, f 128.500. Op bestek P 94, het opruimen van kunstwerken van gewapend beton, stampbeton en/of metselwerk met bij komende werken in de Oostwatering van de Polder Walcheren, werd inge schreven als volgt: K. W. Dekker, Veere, f 57.400; C. J. Eland, Vlissin gen, f 55.000; Van de Akker, Zoeter- woude, f 72.000; Aannemings-maat- schappij Zeeland, Middelburg, f 67.111. Op bestek P 95, het maken van 4 stuwen van gewapend beton met bij komende werken in de Oost- en West watering van de Polder Walcheren, werd als volgt ingeschrevenK. W. Dekker, Veere, f 64.300; Aannemings maatschappij Zeeland, Middelburg, f 65.400. De gunningen van deze werken werden aangehouden. Examens De heer J. W. Oranje, leerling van de De Ruyterschool te Vlissingen, slaagrie voor het examen derde stuur man G.H.V. Programma installatie van burgemeester te Hulst Zoals gemeld, zal de heer A. L. S. Lockefeer Zaterdag 16 April a.s. als burgemeester van Hulst worden ge ïnstalleerd. Voor deze dag is daartoe een uitgebreid programma vastge steld. In die R.K. kerk zal om 10 uur een plechtige H. Mis worden opgedragen, de volgende dag, Zondag, zal om 10.30 uur in de Hervormde kerk een bijzondere dienst worden gehouden. Om 14.30 uur, 's Zaterdags, zal de nieuwe burgemeester worden verwel komd en afgehaald aan zijn woonhuis in de Grote Bagijnestraat. Daarbij wordt de volgende, route gehouden: Grote Bagijnestraat, Nieuweweg, Pot- testraat, Bontehondstraat, Bierkaai straat, Dubbele Poort, Overdam- straat, Steenstraat, Markt. Tijdens de daarop volgende om 15 uur aan vangende buitengewone raadsver gadering zal de heer Lockefeer offi cieel worden geïnstalleerd. Daarna wordt, omstreeks 16 uur, gelegenheid gegeven de nieuwe eerste burger van Hulst in de raadzaal toe te spreken. Het gesprokene zal buiten gevolgd kunnen worden, door middel van een geluidsinstallatie. Omstreeks 17 uur wordt op de Markt een zanghulde gebracht door leerlingen van lagere seholen, waarna de burgemeester de bevolking zal toe spreken. Van 17.3018.15 uur is het daarna algemene receptie voor de ge hele bevolking. Het avondprogramma begint om 20 uur met een concert door de Konink lijke Stedelyke Harmonie op de Markt. Vervolgens is er een lampion optocht, waaraan alle verenigingen kunnen deelnemen. De Hulstenaren wordt verzocht op dez vlaggen uit te steken. Geen gemeenschappelijke diensten in Scharendijke In de laatste gecombineerde ker- keraadsvergadering van de Gerefor meerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente in Scharendijke kwamen de gemeenschappelijke kerkdiensten op Zondag ter sprake. Van Hervormde zijde werden hierbij bezwaren naar voren gebracht, die in hoofdzaak be trekking hadden op het nog niet rijp zijn van de Hervormde gemeenteleden voor een dergelijk kerkelijk samen gaan. Hoewel de bezwaren in Gerefor meerde kring op dit punt niet zo sterk golden, bleek men volledig begrip te hebben voor de houding van de Her vormde kerkeraad. Uitdrukkelijk stel de men vast, dat het contact niet ver- broken wordt. Voor de Bevrijdingsdag bijvoorbeeld achtte men een gemeen schappelijke dienst gewenst. Vermiste jongeman terecht De 19-jarige jongeman J. V. uit Mid delburg, die zoals Vrijdag werd gemeld sinds Dinsdagavond werd gemist, is thans terecht. De Rotter damse kinderpolitie heeft V. in de.i Maasstad aangetroffen. Hij wordt hei den op transport naar Middelburg ge steld. GOED BERICHT VOOR EN UIT DOMBURG Er zal ook een clubgebouw worden opgetrokken Voor het eerst sinds 1940 zal er dit jaar weer gespeeld kunnen worden op de golflinks van Domburg. Er is in het duinterrein ten Westen van Domburg aan de weg naar Westkapelle de laatste jaren hard gewerkt om het oude golfterrein geliefd bij vele spelers uit Nederland en uit het buitenland weer in zijn oorspronkelijke staat te herstellen. Dat was geen eenvoudige zaak, want reeds in 1941 hadden de Duitsers er gesoliuts- opstellingen en bunkers op gebouwd, die in de herfst van 1944 een zwaar R.A.F.-bombardement tengevolge hadden. In 1953 kon nadat vele moei lijkheden waren overwonnen echter met het herstel worden begonnen en op aanwijzing van de thans 82-jarige secretaris van de Domburgse Golfclub, de heer P. J. Elout van Soeterwoude, werd onder de bekwame leiding van de Ned. Heide Maatschappij het werk uitgevoerd. De moeilijkheden, die moesten wor den overwonnen, lagen onder meer in het financiële vlak. Zo moest men de onontbeerlijke D.U.W .-subsidie be machtigen, omdat zonder deze bijdra ge her-aanleg eenvoudig ondenkbaar was. Dat dit gebeurde was mede te danken aan de voorspraak van de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot. Uiter aard werd deze zo voortvarende en spontane hulp op hoge prijs gesteld. Maar ook in ander opzicht heeft de Domburgse Golfclub, na jaren van tegenslag, de wind mee gehad, want Nieuwe haven voor St. Annaland Beslissing van Ged. Staten over havens op Tholen Ged. Staten hebben thans een beslis sing genomen over de havens op Tho len en deze beslissing aan de betrok ken gemeentebesturen medegedeeld. De havens van Sint Maartensdijk, Schcrpenisse en Stavenisse zullen worden afgesloten, terwijl Sint Anna land een nieuwe haven krijgt, die te allen tijde voor de scheepvaart te be reiken zal zijn. Deze maatregelen zijn nodig in verband met de versterking van de zeewering. Inplaats van de havens van Sint Maartensdijk en Scherpenisse (de Pluimpot) zal aan de mond van de Pluimpot een een voudige loswal komen. In de toekomst zal men op Tholen dus de beschikking hebben over twee havens, namelijk de nieuwe van Sint Annalahd, de be staande bij de stad Tholen, alsmede over een loswal bij Scherpenisse. Bijna 2 millioen oesters verzonden De oesterkwekers in Yerseke heb ben vorige maand 1.993.333 oesters verzonden. Dat is ongeveer 400.000 meer dan in Maart van het vorige jaar. Toen werden er 1.540.939 ver zonden. Nederland zelf consumeerde er vo rige maand rond 100.000. De rest ging naar het buitenland. Het leeuwenaan deel van de export was voor België, dat er ruim 1.600.000 afnam; Enge land kwam op de tweede plaats met 170.000. ZATERDAG 28 MEI OP NOORD-BEVELAND Er zal ook een nieuwe voorzitter worden gekozen In de dezer dagen gehouden hoofd bestuursvergadering van de Land bouw Jongeren Gemeenschap Zeeland is besloten de jaarlijkse provinciale Sportdag ditmaal op Noord-Beveland te houden. Voorlopig is Zaterdag 28 Mei als datum gekozen. Er ïs reeds veel geregeld onder leiding van de heer J. Goedee uit Goes, zodat de or ganisatie mede dank zij de ruime 'inanciële bijdrage nit de provinciale kas aan alle eisen zal kunnen vol doen. De excursiecommissie zal worden verzocht een programma voor een binnenlandse excursie van 2 a 3 dagen bijv. naar Groningen en Friesland en een excursie naar het buitenland voor 4 5 5 dagen te ontwerpen. Op de landelijke ploegwedstrijd van de P.J.G.N., die op 16 April in Spijke- nisse wordt gehouden, zal de L.J.G. vertegenwoordigd worden door de he ren A. van Dijke uit 's Heer Arends- kerke, L. C. Groenewege uit St. Maar tensdijk en A. Verkruijsse uit Schoon- dijke. Ter tegemoetkoming in de on kosten zal hun een subsidie in het vooruitzicht worden gesteld. Besloten werd verder het initiatief te nemen tot het houden van een ploegwedstrijd om het Zeeuws kam pioenschap. De landarbeiders-, de landbouw- en de landbouwjongeren- organisaties in Zeeland, aangesloten bij de Stichting Technisch Platte lands Jongerenwerk, zullen worden uitgenodigd aan de organisatie deel Aanbesteding Kruiningen Het bestuur van het waterschap Kruiningen heeft Vrijdagmiddag in hotel „De Korenbeurs" te Kruiningen in het openbaar aanbesteed'het her stellen van de stormvloedschade aan de wegen in het waterschap Kruinin gen met de bijbehorende en bijko mende werken. De inschrijvingen zijn als volgt: Fa Van Dijk-Petit, Bergen op Zoom, f 51.650; N.V. Knuist, Goes, f 51.800; Fa M. P. Hol N.V., Hulst, f 52.900; G. van Oord, Dordrecht, f 56.350; C. D. de Ruijscher, Biervliet, f 56.500; Gebr. Schelvis, Heemstede, f 59.200; Fa Theuns, Bergen op Zoom, f 60.400; W. de Wijs, Made, f 64.500. De gunning is voorlopig aangehouden. Advertentie Vraag de juiste soort te nemen. De wedstrijd zal waar schijnlijk eind September of begin October worden gehouden. De vergadering van de Prov. Raad zal op Zaterdag 7 Mei te Goes worden gehouden. Er zal een nieuwe voorzit ter gekozen moeten worden, daar de huidige voorzitter, de heer M. C. Ris- seeuw zich niet herkiesbaar stelt. Het hoofdbestuur zal tevens met een voor stel komen om de voorzitter volledige vergoeding van reis- en verblijfkosten toe te kennen, alsmede een billijk va catiegeld. Voor verloofden en jongge huwden wordt eind April een confe rentie op Hedenesse gehouden. Beslo ten werd hieraan medewerking te ver lenen en mej. M. Sanders als staflid, namens de L.J.G., aan te wijzen. Zeeuwse wederopbouw in tien jaar (Slot van nag 11 Ramp Acht jaar na de aanvang van de wederopbouw werd Zeeland getroffen door de ramp van 1 Februari 1953. Ook nu weer was deze provincie het zwaarst getroffen, niet alleen rela tief, maar ook absoluut, want bijna de helft van alle verwoeste woningen bevond zich in Zeeland. De 52 door de ramp getroffen Zeeuwse gemeenten zagen gemiddeld 3.4 pet. van hun woningvoorraad ver woest. De rampschadebureaux kregen 14.144 aangiften, waarvan 1107 be trekking hadden op verwoeste pan den, 12.648 op herstelbare panden en 389 op boerderijen. In bijna alle gevallen werd overeenstemming verkregen over de getaxeerde schadebedragen. Ook nu weer werd hulp van buitenaf verkre gen. Zeeland ontving 274 geschenk- woningen, benevens 140 zomerwo ningen, een vier-gezinsbarak alsmede materialen. Wie er bouwden Wanneer men de totaalcijfers van de sinds 1945 gereedgekomen wonin gen bestudeert, dan blijkt dat het me rendeel werd gebouwd door gemeen ten en woningbouwverenigingen, na melijk 5841 door gemeenten en 2579 door de woningbouwverenigingen. Er waren voorts 4870 particulieren, die met rijkssteun bouwden en 125, die het zonder rijkssteun deden. Het rijk zelfs bouwde 135 woningen. Na tien jaar mag dus worden ge concludeerd, dat de wederopbouw is voltooid. Maar.... het einde van de huisvestingsproblemen is nog niet ge komen en het ziet er helaas naar iiit, dat men verder dan ooit van het eind doel is verwijderd. toen eind September 1953 de „greens" en de „tee's" waren ingezaaid eigen lijk te laat zorgde een uitzonder lijk zachte herfst voor een goed» „groei". In de zomer 1954 werd hard ge werkt aan het verwijderen van de vele bomkraters, het inzaaien van de „fairways", het aanbrengen van een omrastering en de besproeiing van de greens en de tee's. Het bestuur stelt zich thans voor om half Mei de banen voor de spelers open te stellen. Een of ficiële opening zal hieraan niet worden verbonden, omdat er nog geen clubhuis is gebouwd en de gelegenheid te ontvangen vooralsnog ontbreekt. Er bestaan evenwel plannen om op korte termijn over te gaan tot de bouw van feen clubhuise, dat in Sep tember gereed kan zijn. Bij de vol tooiing van dit gebouwtje zullen dan mede de links officieel geopend kun nen worden. „Verladersbelangen Binnen scheepvaart Zeeland" In afgelopen jaar vele werkzaamheden verricht _^o Stichting Veiiadersbelangen Binnenscheepvaart Zeeland hield de zer dagen onder voorzitterschap van ir. R. II. van Krevelen uit Sas van Gent in Terneuzen haar jaarvergade ring. De secretaris, de heer A. Drost uit Middelburg,'merkte in het jaar verslag van dc raad van bestuur over 1954 op, dat dit jaar zich kenmerkte door velo werkzaamheden en serieuze behandeling van vraagstukken, die voor het bedrijfsleven van primair be lang zyn. Het werd verheugend genoemd In dit verband, dat de overheid met be trekking tot haar beleid op dit ge bied voortdurend overleg pleegt met het georganiseerd bedryfsleven, i.e. de verladers- en vervoerdersorganisa ties. Het overleg omtrent tariefsver hoging is met schippers en over heid aan de gang. De verladers tonen begrip voor het scheppen van een juiste verhouding van prijs en kwaliteit der vervoersdiensten. Daartegenover wordt echter ge steld. dat maatregelen tot het tot- standbrengen van vervoerszekerheden zullen moeten worden genomen. Er konden vele kwesties in 1954 worden afgedaan. Talrijke vraagstukken zijn nog in behandeling. Eén daarvan is de oprichting van schippersbeurzen on der leiding van een door het bedrijfs leven aangewezen bestuur, zoals in de Wet Goederenvervoer Binnenscheep vaart wordt voorzien. FINANCIËLE POSITIE. De staat van baten en lasten over 1954 meldde een vóórdelig saldo van 435,45 en een totaalfelling van 3700,90. Hetzelfde saldo treft men aan op de balans, die in totaal 2402.20 telt. Opgemerkt wordt hier bij, dat de financiële positie van de Stichting wederom is verstevigd. Tydens deze vergadering werden de twee aftredende bestuursleden, ir. Van Krevelen en de heer H. J. Ikkink, uit Middelburg, als zodanig herbe noemd. Naar de centrale afdeling van Verladersbelangen werden wederom afgevaardigd de heer G. P. A, van den Berg uit Sluiskil en drs. H. J. P. Ver- schaffel uit Sas van Gent. Hierna hield de Rijksinspecteur voor het verkeer in Zeeland, de heer J. La ter. een uiteenzetting over de Wet Goederenvervoer Binnenscheepvaart (W.G.B.) VANDAAG. Middelburg Electro: „Warenhuis op stelten", (a.l.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Fort Algiers", (14 jr.), 20 uur; Prov. Bibliotheek: Expositie van B'ijbels en Bijbel'-illustratie, 10— 12.30, 13.30—18 en 19—21 uur. Vlissingen Luxor: „Avontuur in Tan- ger", (14 jr.), 19 en 21 uur; ALham- bra: „Ridders van de ronde tafel", (14 jr.), 19 en 21 uur. Goes Grand: „Rose Marie", (a.l.), 19 en 21 uur. EERSTE PAASDAG. Middelburg Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21,15 uur; Schouwburg: „Apa che", (14 Jr.), 44.30 on 20 uur. Vlissingen Luxor: „Avontuur in Tan- ger", (14 jr.), 15, 19 en 2i uur; Alham- bra: „Ridder van de ronde tafel", (14 jr.), 15, i9 en 21 uur. Goes Grand: „Rose Marie", (a.l.), 15, 19 en 21 uur. TWEEDE PAASDAG. Middelburg Electro: „Romeo en Julia", (14 jr.). 15.30, 19 cn 21.15 uur; Schouwburg: als Eerste Paasdag, 14.30 en 20 uur; Prov. Bibliotheek: ais andaag, 10—12.30, 13.30—18 uur. Schuttershof: Dansen met Babyton- band, 8—01.00 uur. Vlissingen Luxor: „Opstand der ge- doemden". (14 jr.), 15, 19 en 21 uur; Alhambra: Rose Marie", (a.l.), 15, 19 en 21 uur. Kapelle Veilinghal: „Bondsdag C.J.M. V." Aanvang: 10 en 14 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2