Bur«ger-lijjke Stand PREDIKBEURTEN AAN VLISSINGENS BOULEVARD ZAL MODERNE FLAT VERRIJZEN WALCHEREN KLEURIG PAASPROGRAMMA MET VEEL LUCHTIG AMUSEMENT ZATERDAG y APRIL 1955 PROVINCIALE 2 h E U W tl h COURANT „DODE HOEKVERDWIJNT Nog dit najaar gereed? Als de werkzaamheden volgens plan verlopen zal ongeveer begin Septem ber een modern flatgebouw, met de bouw waarvan men in December van het vorig jaar is begonnen, de Vlis- sïngse boulevard sieren. Daarmede zal dan weer een van de gapende leegten, die de zeekant van de Scheldestad thans nog heeft, zijn ver dwenen. Het is de bedoeling, dat het flatge bouw twintig woningen zal bevatten, terwijl bovendien acht garages ge bouwd zullen worden. Dezer dagen hoopt men de werk vloer voor het flatgebouw te storten, waarna in de loop van de volgende week de funderingen gelegd zullen worden. De garages zijn vrijwel ge zweed. De woningen zullen deels over één, deels over twee en deels over drie slaapkamers beschikken. Voorts is er één woonkamer, een douche-cel en zo wel aan de voor- als aan de achter kant wordt een riant balcon aange bracht. De flat behoort tot het zogenaamde „halve galerij type", een combinatie van een „normaal" flatgebouw en een galery-flat. Belangrijk hierbij ls, dat de bewo ners ten dele van het achterbalcon ge bruik moeten maken om hun wonmg te betreden. Via het trappenhuis voert een brede entree naar de balcons, waar de deuren op uitkomen. BESCHERMING BRANDGEVAAR Een goede vondst, die thans regel matig wordt toegepast, is ook het leggen van een „cushveller-vloer". Hierdoor wordt het brandgevaar aan zienlijk beperkt en mocht er onver hoopt In het complex toch brand uit breken, dan zullen de vlammen in de ze vloer een geduchte tegenstander vinden. In de vloer is circa acht ton ijzer verwerkt, terwijl er in totaal (zonder het dek) vijftien ton ijzer wordt gebruikt. Bij het opstellen van de bouwplan nen voor het gevaarte, dat in lengte het in de onmiddellijke nabijheid aan wezige flatgebouw nog overtreft, heeft men rekening gehouden met het „overslagwater". Het was dus nood zakelijk, dat men de beschikking kreeg over een achteruitgang. Naar uitvoerder G. Bakx, van het aanne mersbedrijf „De Heijkamp" mededeel de, is dit de enige Vlissingse flat met zo'n „achteruitgang". De reeds bestaande flat zal worden uitgebreid. Op die manier zal de ge hele „dode hoek" aan dit deel van de boulevard worden volgebouwd. De aanwezigheid van de betonnen onderbouw betekent vanzelfsprekend ook een belangrijke bescherming voor het dijklichaam. Behalve over architectonische pro blemen heeft men uiteraard ook re kening gehouden met aestetische vra gen. Het geheel is thans zo uitgeba lanceerd, dat de flat niet alleen in wo ningbouwkundig opzicht, maar ook wat het stedeschoon van Vlissingen betreft, een aanwinst voor de boule vard zal bljjken te zijn. RAAD BORSSELE. Groot aantal subsidie verzoeken ingewilligd De gemeenteraad van Borssele ver- faderde onder voorzitterschap van urgemeester P. J. Dominicus. De verbetering van de brandweergarage werd gegund aan de gebr. De Muijnck voor 2822. Het bestuur van de bijzondere la gere school kreeg voor de aanleg van een rijwielbergplaats een subsidie van 1428,75. Het Wit Gele Kruis ontving een subsidie van 120 per jaar, en de stichting 1940—1945 75. Voor de 5 Mei-viering werd 150 beschikbaar gesteld, voor het uitrei ken van herinneringsbekers aan de schooljeugd 165. Aan de Noordkant van de Borsselse dijk zullen enkele bomen verkocht worden. Voor aankoop plantrecht zal voortaan .50 gerekend worden. De arbeiderswoningen aan de Noorderweg no. 18 en 20 zullen verbe terd worden. Een premie-aanvraag woningverbetering van de heer Van Liere werd aangehouden. Vlissingen Coaster had moforschade Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur heeft het bergingsbedrijf Van den Ak ker het Nederlandse kustvaartuig „In geborg" de haven van Vlissingen bin nengebracht. De „Ingeborg", welke ongeveer 500 ton meet, dreef met mo- torschade op de Westerschelde ter hoogte van het Sloe. Het schip zal in Vlissingen worden hersteld. Gevonden voorwerpen De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat in de periode van 30 Maart tot en met 5 April 1955 de vol gende voorwerpen als gevonden aan zijn bureau zijn gedeponeerd: damesparapluie, lipssleutel aan lederen bandje, overall, vulpen, fietssleuteltjes, 2 contactsleutels, knot witte wol, diverse wanten en hand schoenen, herenrij wielen, zeildoeken tas, rode step op luchtbanden, rolschaatssleu- tel, riem, bruin jasje, zilveren broche en bruin petje; en dat omtrent de vol gende gevonden voorwerpen inlichtingen aan zijn bureau zijn te bekomen: bruine alpino, diverse wanten, muntbiljteten, le deren mqlorhandsehoenen, fietssleuteltje, zilve/ren idoosje (bijbelvorm), zakdoek, lindbergeape, gloeilamp, rode portemon- naie met inhoud, blauwe alpino, tas met tijdschriften, wollen sjaal, baal met le dige zakken, zilveren speld met blauwe steen, strandschop, bruine hond. Collecte De Simavi-collecte heeft te Vlissin gen f 652,28 opgebracht. Middelburg MIDDELBURG Bevallen:' C. de Krijger-Huijsman, d.; M, R. J.' Bróekens-Ooms, z.; A. H. Baas- Nueuwdorp z.; J. Koenders-Willeuïsen, d.; J. C. Baas-Oudljn d.; Ondertrouwd: J. G. den Exter 19 jr. en J. den Hollander 18 jr.; G. J. A. G. van den B'erg 27 jr. en A. M. P. Verburg 30 jr.; C. H. Kerken 27 jr. en D. C. B. ter Weer 25 jr.; C. P. M. Houtepen 29 jr. en D. Witte 22 jr.; F. M. Meijer 38 jr. en N. L. Grim 24 jr.; J. H. Brouwer 41 jr. en W. J. Melis 40 jr.; J. H. Ooms 26 jr. en M. W. Th. Houtepen 26 jr. Getrouwd: M. J. van Kerkvoort 25 jr. en B. A. Wisse 23 jr. Overleden: S. van de Putte 88 jr.; J. Wagenaar 74 jr. geh. m. N. Bastiaanse; I. E. Geldof 15 mnd,; W: Gunter 76 jr.; C. J. de Koster 64 jr. geh. m. M. J. Reijnier- se. VLISSINGEN Bevallen: C. 3". v. d. Kerkhof-De Ruij- ter, d.; M. L. Zijlstra-v. d.' Welle, z.; J. A. Brulns-Holthuis, z.; P. J. v. Geel-Goe- deigebuure d; J. J. V. Kooten-Grootjen, d; C. C. Meijer-Jonkman, z.; M. C. v. d. Voordie-B'ulthuls, d.; D. M. Kortsmit-v. Aert, d.; S. Verweij-De Kreek, d.; J. Bai- denmann-v. Velthoven. d.; C. Balr-Kegge, z.; H. J. J. v. Gilst-Lemmers, z.; M. J. P. Vink-Vergeer, d.; Bevallen: G. A. H. de JongeDe Greef, z.; M. B'erger—Van Kooijdonk, z.; S. C. Unawekla—Otto, d.; J. I. Cijvat—Roskam, z.; J. Wirthv. a. Sluis, d.; C. E. Rött- jersDe Caluwé, d. Ondertrouwd: J. Wisse 28 jr. en M. v. d. Heijden 21 jr.; J. van ae Woestijne 23 jr. en L. J. de Visser. 22 jr.; J. Jaarsma 26 jr. en K. F. Schout, 22 jr.; T. v. d. Horst 24 jr. en M. P. Bos 33 jr.; C. Krul 22 jr. en W. A. Kokelaar 19 jr.; A. E. Sichterman 25 jr. en P. C. Beerens 22 jr.; Ondertrouwd: P. Pleijte, 21 j. en M. Nieuwersteeg, 21' j.; J. Nolet, 25 j. en S. Roelse, 18 j.; C. Vader, 24 j. en M. B. J. Kleinjan 18 j.: A. Hartog 22 j. en Y. M. Lenaevts 21 j. Getrouwd: A. A, v. Leeuwen 62 jr. en E. H. Meerholz, 58 jr.; M. Izeboud 23 jr.; en L. Pierens 20 jr.; C. J, v. BTois 54 jr. en A. J. v. d. Heuvel 50 jr.; J. J. A. Kint 21 jr, en A. C. v. O.verbeeke 19 jr. Getrouwd: L. L. C. Koster 23 j. en C. C. F. de Jonge 21 j.; G. de Rooij, 53 j. en J. de Smit 38 j.; M. de Graaf, 28 j. en A. P. v. As, 22 j. Overleden: A. Smit 61 jr. echtg. van W. H. P. Leeuwenburg: J. C. de Kok 61 jr. echtg. van A. Jansen: F. L. Vinke 70 jr. echtg. van J. Houtzager; J. Poerstam- per wed. v. M. Gilde 83 jr.; C. Batus 59 jr. wean, van M. E. de Kok.; M. v. d. Heuvel 59 jr. wedn. van A. Steenaard. Overleden; J. Th, Nauwen, 71 j., e. v. G. Schrier; W. Bleijenberg, 73 j., wedn. van N. v. d. Meet; P. Brasser, 69 j., e. v. A. A. Leenhouts. AAGTEKERKE. Bevallen: A. J. Kodde—Janse. d. KOUDEKERKE Bevallen: M. Bazen-Westdorp, z.; C. van Sluijs-Francke, d.; M. Blaakman-De Vos, z.; M. Westplate-De Ridder, z.; L, Kïeinepier-Roose, d.; E. Boogaard-Dek ker. z. Getrouwd: J. G. Timmerman 26 jr. en C. E. Kaan 24 jr.; L. Rodriguez de Mi randa 29 jr. en H. G. Lems, 25 jr.; W. Reijnierse 23 jr. en C. W. Haas 20 jr. Overleden: K. Wandel 81 jr.; M. Schoe. w. v. Polderman 78 jr.; J. M. J. de Groot 70 jr.; C. van Dam me wedn. v. G. van Wingen 80 jr.; A. Wielemaker 62 jr.; J. H. W. van Gent 80 jr. Bevallen: P. Koppejam-De Wolf, z.; S. Boogaard—Melse, d. Getrouwd: E. van der Puijl, 26 J. en G. Vreeswijk, 26 j.; R. Joosse, 23 j. en J. B. Matthijsse, 22 j. BIGGEKERKE. Bevallen :'P. Arentse—Pleijte, z,; J. Ver- hageJanse, z. Getrouwd: P. Wielemaker, 22 J, en L. Geschiere, 20 j. VEERE. Bevallen: N. Brouwer—De Bruine, d.; L. KasseDingemanse, d.; E. v. d. Hiele v. d. Kreeke, z. Getrouwd: A. Langebeeke, 27 j. en W. J. de Nood, 23 j. Overleden: J. G. C. von BernuthGer ritsen, 65 j. ZOUTELANDE. Bevallen: A. C. J. Simons, z. Overleden: E. Louwerse, 85 jweduwe van. P. Machielse; M. A. de Pree 17 mmd.; J. J. E. de Klerk, 66 j„ weduwe van P. L. Franke. SINT LAURENS. Ondertrouwd: M. Vaane en M. A. den Boeft. Getrouwd: J. Mesu 26 jr. en J. Ovaa, 25 j.; J. Gilde, 24 j. en J. N. Francke, 24 3- Overleden: N. de Bree, 94 j., weduwe van H. Polderman; C. J. Risseeuw, 77 j., gehuwd met J. W. van t Holf. RITTHEM. Bevallen: W. MusteVis, d.; A. M. S. BatCornells, d. Ondertrouwd: J. Mesu, 26 j. en J. Ovaa, 25 jr. GRIJPSKERKE. Getrouwd: A. Janse, 27 j. en J. de Wolf, 23 j.; M. Verhage, 27 j. en M. de Wolf, 23 jaar, NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Getrouwd: L. Ndeuwenhuijse, 22 j. en N. C. van Waarde, 20 j. Overleden: C. Brakman, 75, weduwnaar van J. A. Reijnoudt. SEROOSKERKE (W.j. Bevallen: K. J. Fietje—Verhage. d.; G. WondergemLouwerse, z.; J. den Her der—Remijnse, d.; J. C. Maas—Flipse, z.; Ondertrouwd: A. L. Jacobse, 48 j. en J. Louws, 42 j. Getrouwd: K. Keesman, 28 j. en S. M.' Melis, 27 j.; M. Ramp, 23 j. en J. Ge schiere, 24 j.; Overleden: T. Wisse, w. v. A. Melis, 90 j.: M. van Keulen, echtgenoot van A. Kooman, 54 j. WESTKAPELLE. Bevallen: K. GabriëlseDe Kam, z.; P, WatermanWesterbeke, d, Getrouwd: Chr. Flipse, 32 j. en E, Min- derhoud, 27 j. DOMBURG. Bevallen: P. J. HoumesLievense, d. Ondertrouwd: J. Antheunisse, 26 j. en A. van Zetten, 22 j. Getrouwd: J. de Pagter, 38 j. en K. B. Pape. 37 j. VROUWENPOLDER Bevallen: A. P. Redegeld-Van Beijere Berge Henegouw. Filmavond P.Z.E.M.-personeel In de koffiekamer van het P.Z.E.M.- gebouw te Middelburg hield de perso neelsvereniging der P.Z.E.M. Dins dagavond haar laatste contactavond in dit seizoen met een filmavond, wel ke werd verzorgd door de Koninklijke Shell. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer J. Huser, was het woord aan de heer Metz, die een viertal films vertoonde, waarvan de eerste betrekking had op het zoeken naar olie, de tweede op Caracas, het land van de eeuwige lente, de derde de wederopbouw van Goeree-Over- flakkee en de laatste een film van TT- races in 1954. Bij iedere film hield de heer Metz een korte causerie en na de pau ze vertelde hij iets over de historie en structuur van de maatschappij. Het waren Uitstekend geslaagde films, terwijl de heer Metz op een zo danig aantrekkelijke en interessante wijze wist te vertellen, dat zijn toe hoorders geboeid naar hem luister den. De voorzitter bracht dan ook aan het slot de dank van alle aanwezigen over en bood een aandenken aan. De be langstelling voor deze avond was bui tengewoon groot. Kerkdiensten Geref. Bond Tijdens een vergadering van de Cen trale kerkeraad der Hervormde Ge meente in Middelburg werd verslag uitgebracht over de met de plaatse lijke afdeling van de Geref. Bond ge houden samenspreking. Besloten werd, dat geen uitbreiding gegeven zal wor den aan de kerkdiensten, die thans éénmaal per maand vanwege de Geref. Bond worden gehouden en ook geen wijziging te brengen in het karakter, yan deze diensten. „De kinderen van Jeruzalem" In de op Donderdagavond in de Koorkerk gehouden kerkdienst van de Vereniging van Vrijzinnige Her vormden te Middelburg, waarin ds W. C. F. Metz voorging, hebben de kin deren van de Zondagsschool en ca techisatie het bekende, door ds Mod derman geschreven lekespel „De kin deren van Jeruzalem" gespeeld, waar in werd uitgebeeld hoe de kinderen van Jeruzalem indertijd op het gebeu ren in de lijdenstijd reageerden. Voor deze dienst bestond veel belangstel ling. Uitzendingsdienst De zendelingspredikant, ds. Baars, zal tijdens een op Tweede Paasdag in Middelburg te houden dienst uitgezon den worden naar Sarmi, het zendings- gebied, dat onlangs door de classis Walcheren van de Nederlands Her- ZUID-BEVELAND Kapelle Raad komt bijeen De raad te Kapelle zal in openbare vergadering bijeenkomen op Donder dag 14 April a.s. des avonds om half zeven. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot ruiling grond met de N. V. Vinks Fruithandel te Eist; ver plaatsing loods op het gemeenteter rein aan de Vroonlandseweg; verhuur woningwetwoning Nieuwe Kerkplein 9 te Schore, voorstel tot aankoop schuur, staande achter de woning Nieuwe Kerkplein 9 te Schore, uit voering uitvalsweg Biezelinge-Rijks- weg; bijdrage aan de stichting 1940- 1945 ter gelegenheid van haar 10- jarig bestaan, bijdrage aan de plaat selijke comité's viering bevrijdingsdag 1955 voor tractatie schoolkinderen. Aanbesteding Ten gemeentehuize te Kapelle werd aanbesteed het bouwen van een ambtswoning voor de burgemeester van Kapelle. Er werd ingeschreven als volgt; Fa. schrijver en Zn. te Goes 40.000; Fa. Jac. de Jonge en Zn. te Biezelin- ge 40.800; D. van Maris te Kapelle, 41.650; Fa. J. de Kok en Zn. te Goes 41.750; J. A. Leijs te Kapelle voor 41.800; Joh. Baayens te Kapelle 42.900; A. Priem te Lewedorp voor 43.620; C. Kasteleyn te Kruiningen voor 44.000. De gunning werd aan gehouden. Biezelinge Jonge kerk-bijeenkomsï De afdeling Jonge Kerk te Bieze linge kwam in vergadering bijeen, on der leiding van dhr. W. A. 'Jacquet. Geopend werd met schriftlezing uit Johs. 19, vers 31 en het zingen van Gezang 45. de verzen 1 en 2. Na af doening van de huishoudelijke zaken behandelde de heer Joh. Landman het onderwerp „Christen zijn in deze we reld". hetwelk in bespreking werd ge geven. De dagsluiting werd verzorgd door mej. Koos Zuidweg, waarna de heer Jacquet sloot met dankgebed. LAATSTE NIEUWS Ir. E. J. Hofstede bij auto-ongeluk omgekomen Slachtoffer werkte aantal jaren in Zeeland Vrijdagavond ls bij een auto-onge luk in de kom van de gemeente Ha ren (Groningen) de 65-jarige techni sche adviseur van het aardgasbedrijf in Delfzijl (Groningen), ir. E. J. Hof stede, om het leven gekomen. De vrouw van het slachtoffer, die zich eveneens in de verongelukte auto bevond, is met een zware hersen schudding en enkele gebroken ribben in het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen opgenomen. Haar toestand is kritiek. Een derde persoon, die zich in de verongelukte auto bevond, de 36-ja- rige mej. H. L. Spoor, sociale werk ster uit Delfzijl, is later in het Aca demisch Ziekenhuis aan haar ver wondingen bezweken. Ir. Hofstede en zijn echtgenote wa ren op weg van Delfzijl naar hun woonplaats Zeist. Ir. Hofstede over leed kort na het ongeluk ter plaatse. Het tweede slachtoffer, mej. Spoor, had van de ingenieur en zijn vrouw in Delfzijl een „lift" gekregen. Ir. E. J. Hofstede begon in 1909 als volontair bij het gasbedrijf in Goor (Geld.) en werd in 1913 benoemd tot opzichter bij het gemeentelijk gasbe drijf in OostburgZuidzande. Na en kele jaren werkzaam te zrjn geweest als hoofdopzichter in Zuthpen, kwam hij in 1918 in dienst bij het gasbedrijf in Hilversum. Vervolgens vervulde hy verschillende functies bij het gasbe drijf in Amsterdam. Op 1 Januari 1941 werd ir. Hofste de benoemd tot directeur van het gas- en waterleidingbedrijf. Sinds zijn pensionnering in Assen js hij in dienst geweest van de gemeente Delfzijl om de overschakeling van ko- lengas op aardgas voor te bereiden. vormde Kerk werd geadopteerd. In die dienst, die om 11.30 uur in de Nieu we Kerk aanvangt zullen voorgaan ds. E. Durkstra, Hervormd predikant op 't Zand in Middelburg, voorzitter van de classicale Zendingscommissie en praeses van de classis en ds. Baars. Arnemuiden Muziek en toneel in Verenigingsgebouw Woensdag en Donderdag gaf de muziekver. „Arne's Genoegen" te Arnemuiden een geslaagde muziek uitvoering. Het openingswoord werd gesproken door de heer M. Geluk. Di rigent was de heer S. Lako. Na de pauze kwam „Arne's Glorie" op de planken met „Amor in de mosterd". Tijdens de pauze speelde de Boeren- kapel van Arne's Genoegen enkele po pulaire nummers. De uitvoeringen werden gegeven in het Verenigings gebouw. FILMS IN ZEELAND Avontuur en romantiek domineren Het filmprogramma voor deze week is minstens even kleurig als de Paas eieren in deze dagenhet is uitsluitend luchtig amusement en in geen der theaters zult ge probleemstukken voorgezet krijgen. Met „Warenhuis op stelten" spant Electro (Middelburg) wat „luchtigheid" betreft de kroon, in de overige theaters wordt in over vloedige mate avontuur en romantiek voorgeschoteld. „Warenhuis op stelten" biedt wat de titel aangeeft; een gooi- en smijt- film, waarin Norman Wisdom het on handige mannetje speelt, dat de boel in een warenhuis aardig in de war weet te schoppen. Er zijn in deze_ rol prent enkele uiterst geslaagde scènes, die meer aan humor bieden dan gooi en smijtwerk alléén kan doen en dank zij deze ogenblikken bereikt „Waren huis op stelten" een hoger niveau dan de gemiddelde filmklucht. Er gebeu ren vele dwaze dingen in deze ge schiedenis, die vaak tot een gulle schaterlach noden. „Ridders van de ronde tafel" (Al- hamlira, Vlissingen) is een avontuur lijke geschiedenis uit de riddertijd, op genomen in kleuren en cinemascope en met Robert Taylor, Ava Gardner en Mel Ferrer in de hoofdrollen. Een romantische historie, onder regie van Westkapelle Paas-jeugddienst 3ji de Ned. Herv. kerk te Westka pelle zal Zondagavond een Paas- jeugddienst worden gehouden. Ds. Sneller zal spreken over het onder werp „Je naam wordt genoemd". Me dewerking verleent het kerkkoor en Christelijke gemengde zangver- „Looft den Heere". Viering 5e Mei Het programma voor de viering van de 5e Mei te Westkapelle luidt als volgt: 9.15 uur interkerkelijke bevrij- dingsdienst in de Ned. Herv. kerk. Daama zang van de schoolkinderen bij het gemeentehuis. Na afloop uitrei king van herdenkingsbekers aan de schooljeugd. 13.30 uur „Vrije" gecos- tumeerde optocht met prijsuitreiking voor de beste categoriën. Aanmelden voor 25 April bij de schoolhoofden en de heer D. Huibregtse. Utreehtsestr. 3. Na de prijsuitreiking gymnastiek- demonstratie op de Markt. 19.30 uur; kinderkoor en „Krekels". Na afloop zinnebeeldige voorstelling door groe pen van de verwoesting, de bevrijding en de opbouw van Westkapelle, met medewerking van muziek en zang. 21.30 Volkszang. ZONDAG le PAASDAG. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Richard; Ar nemuiden 10 en 6 de heer Beekman, 2.30 ds. Don; Biggekerké 9.30 en 2 (H.A.) ds. Abbing; Domburg 10 en 7 (Bijz. dienst met koor) ds. v. Willenswaard; Gapinge 10 ds. de Boer (H.A.), 2 ds. Baars; Grijpsker- ke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleversker- ke 2 vie. Don; Koudekerke 10 ds. Kloosterman, 10 jeugdk., 2.30 ds. Durkstra, Vliss. str. 7 ds. Maas; 't Zandt 10 ds. Durkstra (HP.), 10.15 jeugdk., 7 ds. Oostenrijk; Melisker- ke 10 ds. v. Woerden, 2.30 ds. Maas; Middelburg Nw. Kerk 10 ds. Don, 7 ds. v. Woerden; Oostkerk 10 ds. Snel ler; Electro-bioscoop 10 ds. Aalders; Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.3Ó ds. Pijnacker Hordijk; Oost- en West- Souburg 9.30 ds. Haitjema (bev. lid maten), 11 ds. v. Duyne (bev. lidm.), 7.30 ds. v. Duyne en ds. Brederveld (Interk. Paaszangd. in Geref. Kerk), 9.30 jeugdkerk in „Concordia"Oost- kapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. Theu nissen; Ritthem 10 en 2.30 ds. van 't Hof; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 vic. v. d. Lelie; St. Laurens 10 ds. v. d. Lelie, 2.30 ds. v. d. Wind; Veere 10 vic. Don, 4.30 vic. Don (Paaszangdienst)Vlissingen (St. Jacobskerk 10 ds. de Groot (kerk koor), 5 ds. Kloosterman (H.D.) Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. Kwast, 7 ds. de Groot; Havendorp 10 de heer Barnard; Vrouwenpolder 10 de heer v. d. Linde, 2 ds. de Boer (H. A.); Westkapelle 9.30 Zondagssch. dienst, 2.30 ds. Oosthoek (H.D., 7 ds. Sneller (jeugdd.); Zoutelande 9.30 ds. Wagener, 7 ds. v. Nes en ds. Wa- gener (Interk. Paaszangdienst. G.G.N. Middelburg (Veilling) 9.30, 2 en 6.30 leesd. Zevendedags Adventisten. Vlissin gen (Za. 9 April) 9.15 ds. de Raad, 10.15 Bijbelstudie. Geref. Kerk. Middelburg (Hofplein- kerk) 9.30 ds. van Til (Openb. Belijde nis en voorber. H.A.)2 ds. van Til, 5 ds. de Boer; (Noorderlterk) 9.30 ds. de Boer, 5 ds. van Til; Luth. kerk 7.15 Arnemuiden 10 de heer de Jonge, 2.30 ds. de Boer; Domburg 10 en 2.30 Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra, (namiddag Openb. Bel. en voorber. H.A.)Grypskerke 10 en 2.30 ds. Goumare (namiddag Openb. Bel. en voorber. H.A.); Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 ds. van Nes. 2.30 ds. Boon; Oost- kapelle 10 en 2.30 (Openb. Bel.) ds. Dercksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld (voorm. Openb. Bel. en voorber. H.A.)St. Laurens 9.45 Paaszang, 10.10 ds. Boon, 2.30 ds. van Nes; Veere 10 en 2,30 ds. Streef kerk (voorm. Openb. Bel. en voorber. H.A.; Vlissingen 9.30 en 5 drs Ver schoor, (Oepnb. Bel.); Vrouwenpol der 10 en 2.30 drs Jager Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. v. d. Schaaf. Geref. Kerk (art. 31). Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Trimp; Zoutelande 10.30 ds. Trimp, 4 leesd. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 lees- dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom; Middelburg 9 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de vuyst. Ver. van Vrijz. Herv. Middelburg 10 ds. Metz. Ver. v. Vrijzinnig Herv. en Remon- str. Kring. Vlissingen (Engelse kerk) 7 ds. v. d. Wall. Evang. Lutli. Gem. Middelburg 10.30 ds. Johannes; Vlissingen 9 ge- zinsdienst. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 da de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst, Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat 5) 10 en 5 de heer Hobé. Leger des Heils. Middelburg 10 heil. dienst (inzegening soldaten), 7.30 verlossingssamenk. o.l.v. kapt. v. Greven; Vlissingen 10 heil. dienst, 7.30 verlossingssamenk. o.l.v. kapt. Eikenaar. Het Kruisleger. Middelburg 10.30 Wijdingsdienst, 7.30 Evang. samenk. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen (ka zerne Willem Hl) 10 en 5 ds. van Weizen, Donderd. 14 April 7.30 ds. de Reuver. 3LAANDAG 2e PAASDAG. Ned. Herv. Kerk. Arnemuiden 10 de heer Beekman; Domburg 10 ds. v. Willenswaard (Kinderd.)Middel burg Nw. Kerk 10.30 ds. de Boer, ds. Durkstra en ds. Baars; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Maas; West kapelle 9.30 leesd. Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 dans l'Eblise mennonite monsieur le Pasteur Forget (Service de Paques). Ned. Herv. Kerk. Middelburg (Koorkerk) 88.30 Interk. avond gebed; Vlissingen (Engelse kerk) geen Interk. avondgebed. Geref. Gem. Arnemuiden 9.30 leesd. Vrijdag 15 April 7.15 ds. Aangeen- brug; Oostkapelle 9.30 ds. Honkoop; Zoutelande 10 leesd. Doopsgez. Gem. Vlissingen 10 da de Boer (gezinsdienst) Leger des Heils. Vlissingen 2 te Breskens straatzang en 3.30 openl. samenk. Oranjeplein. Het Kruisleger. Middelburg 7.30 Evang. samenk. o.l.v. kol. Schuil. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: de heer C. F. Frumau, Groenmarkt 17, tel. 2635 (Eerste Paas dag); De heer W. Feikema, Dam 16, tel. 2903 (Tweede Paasdag). Vlissingen: de heer M. J. A. Bil, Singeï 74, tel. 619 (Eerste Paasdag); de heer L. P. Boone, Badhuisstraat 30, tel. 2950 (Tweede Paasdag). Koudekerke, Zoutelande en Westkapel le: de heer L. Sloos, Middelburgsestraat 1-, Koudekerke, tel. K. 1185—231. Veere, Serooskerke en Oostkapelle: de heer M. v. d. Sluys, Markt A 155, Veere, tel. K 1181271. (Eerste- en Tweede Paas dag). Apotheken: Middelburg: Van der Harst, Korte Delft 12, tel. 2789 (Eerste- en Twee de Paasdag). Vlissingen: Apotheek Engering. Singel 60, tel. 2025. (Eerste- en Tweede Paasdag). Richard Thorpe onderhoudend ver filmd en uiteraard rijk voorzien van kleurige «cènes. Britse edelen ten tij de van Koning Arthur leveren opwin dende tweegevechten, waar schone jonkvrouwen belangstellend bij toe zien. De décors zijn imposant en bo vendien namen de Amerikanen de moeite ook enkele authentieke opna men te maken van de omgeving, waar in het kasteel van Koning Arthur stond. Een geslaagd cinemascope-product. „Rose Marie" (Grand, Goes) is een nogal wilde jonge dame, opgegroeid in Canada's uitgestrekte bossen en na derhand toevertrouwd aan een lid van de Canadese bereden politie, dat voor haar opvoeding moet zorg dragen. Zo dra Rose Marie (Ann Blyth) volwas sen is wordt sergeant Mike Malone (Howard Keel) (vanzelfsprekend) prompt verliefd op haar en dan ko men er de nodige verwikkelingen met een stoutmoedige pelsjager en een Indianenmeisje. Ziedaar de gegevens voor de opgewekte operette, die in cinemascope en kleuren verfilmd werd en waarmede men zich enkele uren uitstekend kan amuseren. Een vrij ingewikkelde geschiedenis waarin een vluchteling via het IJze ren Gordijn in Tanger belandt, waar in een spion en vele avonturiers als mede knappe jongedames allemaal een rol spelen is „Avontuur in Tanger". (Luxor, Vlissingen). Er wordt gestolen en geroofd en een snufje liefde is evenmin vergeten, zo dat liefhebbers van spanning, avon tuur en romantiek hun hart kunnen ophalen. Joan Fontaine speelt een hoofdrol. Deze gelegenheid wordt overigens ook geboden in de Schouwburg- bioscoop (Middelburg), waar Yvonne de Carlo onrust zaait in vele harten, kloppend in de rolprent „Fort Al giers"» Tanger en Algiers zijn beide steden met een overdaad aan „sfeer" voor avonturenfilms en in beide films is hiervan een dankbaar gebruik ge maakt. TWEEDE PAASDAG. Tweede Paasdag brengt Electro (Middelburg) de verfilming van Shakespeare's drama „Romeo en Ju lia", waarbij men de originele geschie denis maar liefst moet vergeten. Dan blijft er voldoende te waarderen over in deze onder regie van Renato Ca- stellani vervaardigde film naar de al oude liefdesgeschiedenis. Er is -met veel overleg te werk gegaan en het resultaat was gelukkig een zuiver pro duct, waarin vooral ook knap camera werk te bewonderen valt. Van Zondag af draait in de Schouw burgbioscoop (Middelburg) „Apache"; een voortreffelijke Wild West, met Burt Lancaster in de hoofdrol. „Opstand der gedoemden" (Luxor, Vlissingen) speelt kort na de Ame rikaanse burgerkrijg in een stad, waar van de bewoners gebukt gaan onder het bestuur van een hardvochtige gou verneur, totdat een dapper jongeling in verzet komt. Er wordt nogal ge schoten, er is spanning en aan- roman tiek ontbreekt het evenmin. John Payne vervult de hoofdrol. Grand (Goes) en Alhambra (Vlissin gen) wisselen tweede Paasdag van programma. Marktberichten VISMIJN VEERE. 8 April. Aangevoerd: 1449 kg export garnalen 91—1,38; 17 kg bot 16; 57 kg rog 18—39; 2 kg tong 1,90—2^1. VEILING BERGEN OP ZOOM. 8 April. Waspeen 25—27: Prei A 36—44; B 19—30; Kroten 14—18; Savoye kool 21 —24; Gele kool 27: Spinazie 29—40; Sprui ten 86—1,29; Radijs per bos 8—16; Kelen per bos 11: Koolrapen 6; Witlof 2867; Sla A 18—22: B 11—17: Rabarber 70. Appelen: Jonathan 1829; Peren St Remy 1520; Gieser Wildeman 33. VEILING MIDDELBURG, 8 April. Appelen: Jonathan I 3447; keuken 6—25: Goudreinette I 34. Peren: St Remy I 24—26; keuken 22. Groenten: Boerenkool 22; Savoye kool 3243; Rode kool 3044; Andijvie 39—52; Spinazie 54—60: Prei 33—54; Witlof 22— 55; Uien per kg 715; Rapen per kg 2 10; Sla per kg 12-61; Sla per stuk 9—25; Spruiten 1,00—1.05; Radijs 17—26; Ra- berber 35—65. VEILING KAPELLE. 8 April. Groenten: Kropsla A I 15—20; Spinazie 47—50; Radijs 16—17; Bossel- derij 7. Nagekomen advertenties. Heden ontsliep nog onverwacht onze Zus ter, Behuwdzuster en Tante JACOBA FRANCKE A.d. in de ouderdom van ruim 48 jaar. Uit aller naam. J. FRANCKE Az Zoutelande, 8 April 1955. Duinweg- PAASFEEST ZANGFEEST Komt U ook naar de Markt te Middelburg op le Paasmorgen om 8 uur Van daar uit trekken we de stad in met ons blijde Paas- lied. MASSALE SAMENZANG op de Markt van 11.3012 uur, m.m.v. van het muziek corps van het Leger des Heils. Kort woord gesproken door ds. E. SNELT,ER, Ned. Herv. pred. te Middelburg. GEVRAAGD moeder voor veulen L. P. BRASSER, Veere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 19