Krantenstaking in Londen heeft terugslag op het gehele leven JIMMY op het onbekende eiland Fiona's tweestrijd WALCHEREN ZEEUWS ZAALHANDBALSEIZOEN AANTREKKELIJK AFGESLOTEN Zwitsaletten™1 DINSDAG 5 APRIL 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 DE BRIT MIST ZIJN DAGBLAD Zelfs op de beurs is men lusteloos door gebrek aan nieuws (Van onze Londense correspondent) Hoezeer onze gecompliceerde maatschappij „drijft" op papier ervaart men pas ten volle als door een krantenstaking de grote stilte over het mensenleven is gedaald. Londen, de grootste stad ter wereld, is nu reeds een week huig zonder kranten, en het gemis van de dagelijkse „nieuws- tydinghe" is pijnlijk en nadrukkelijk merkbaar. De onzekerheid, veroor zaakt door de ondanks aanvullende radio-nieuwsberichten vrij grote on wetendheid over wat er in de wereld omgaat, strekt zich uit over alle levensterreinen: men weet niet precies wat het Britse standpunt is ten aanzien van mogelijke onderhandelingen met Sowjet-Rusland, maar even zeer weet men niet welke concerten, toneel- en bioscoopvoorstellingen e.d. er gehouden worden. En wat erger is: de goklustige Britten ontberen nu de beschrijvingen en uitslagen van de paardenrennen en de voetbalwed strijden, en dat terwijl zij er hun kostbare geld aan gewaagd hebben. En het ergst van al: zij moeten het dorre dagelijkse leven doorworstelen zónder hun sterkende dosis van Jane, de Gambols, Garth, Flook, Jeff Haw- ke en hoe de helden der stripverhalen nog verder mogen heten. Zelfs de beurs ondervindt de terugslag van de onmogelijkheid de beursnotities te publiceren en is uiterst mat en luste loos. Fleetstreet verlaten De anders zo levendige Fleetstreet, waar het grootste deel der dagbladen gevestigd is, biedt een akelig-rustige, troosteloze aanblik. Ja, heel Londen is van aanzicht veranderd, eenvoudig omdat de pittoreske figuren der krantenverkopers ontbreken, en hun roep over „Bevan" of „de laatste ny- lonkousenmoord'-' wordt slechts node gemist. Hun inkomsten staan autO' matisch stil, al hebben sommigen het originele idee gehad zelf vlugblaad- J'es met sportuitslagen te laten druk- :en,. die tegen de prijs van drie stui ver ten verkoop worden aangeboden en gretig aftrek vinden. Anderen zijn tijdelijk overgestapt in de „maand bladen-branche", en doen daarin pro fijtelijk zaken, want de leeswoede der Londenaars moet toch op de een of andere manier gestild worden. Ja, die Londenaars. Men kan zeg gen dat de krantenstaking een ver edelende, sociale invloed op hen uit oefent. Bij millioenen trekken ze da gelijks naar en van hun werk, stee vast gewapend met ochtend- of avondblad. Zij lessen daarmee, het spreekt vanzelf, allereerst hun lees- dorst, maar de onbevooroordeelde toeschouwer vraagt zich toch wel eens af of alleen leesdorst oorzaak is van het opmerkelijke feit, dat er da gelijks in Londen 16 millioen ochtend en 4 millioen avondbladen verkocht worden. Want de Londenaar gebruikt zijn krant om zich te verbergen, zich af te schermen, van zijn stad- en land genoten. Tot een gezellig buurpraatje in trein of bus is hij niet makkelijk te verleiden; voor zich uit te staren met een stompzinnige uitdrukking op het niets-zeggende gezicht hadt hij. En daarom breidt hij zijn krant voor zich uit, ook al heeft hij het nieuws- orgaan van A tot Z gelezen. Ineens is hem dat beschermende pantser ontnomen en wordt hij in volle, weer loze hevigheid geconfronteerd met zijn mede-mensen: hij ontdekt hen als het ware, ziet dat zij ook gezichten hebben, mensen zijn zoals hij, moei lijkheden, problemen en vreugden kennen zoals hij. Zo is het onbestaan bare werkelijkheid geworden: de zwijgzame, stugge Londenaar doet aan bus- en tremconversatie en ont dooit. Daarom: hoera voor de kran tenstaking! Arme journalisten Met wie wij te doen hebben, dat zijn de redacteuren en de zetters. Zij gaan gewoon voort met hun werk, schrijven veri. len, bewerken de te lex-kopij, voorzien de stukken van dit alles in de haast zekere wetenschap dat het vergeefse arbeid is, dat het werk hunner handen nooit onder de ogen van het Londense mensdom zal komen. Nochtans moet er voortge- ploeterd worden, want als de staking Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg In 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, en h j flesje 1 Likdoornmiddel veel ellende ten einde loopt moet binnen het uur de krant op straat komen. Al worden er in Londen geen kran ten gedrukt, toch zijn er uitverkoren nen die triomfantelijk en lichtelijk- opgeblazen een heuse krant onder de arm kunnen klemmen. Zij zijn de ge lukkigen, die geabonneerd zijn op de nog steeds verschijnende provinciale bladen of de degelijke „Manchester Guardian". Op de ramen van vele café's kan men de uitnodiging lezen: „Gebruik hier uw lunch en lees de „Manchester Guardian"Het be zoek aan de leeszalen, waar de pro vinciale bladen ter inzage liggen, is enorm toegenomen. Krachtens een ongeschreven wet hebben de nog ver schijnende bladen him oplaag niet vergroot, om niet te profiteren van moeilijkheden, waarin andere bladen door arbeidsconflicten geraakt zijn. En zo moet Londen het stellen met de nieuwsuitzendingen van B.B.C. en televisie! die niet onbelangrijk zijn toegenomen), de week- en maandbla den, de sportkranten en de beeldro mans. Angst voor sneeuwbal Ook de Zondagsbladen zijn door de staking verhinderd te verschijnen. Alleen al in Londen bedraagt de ge zamenlijke oplaag der Zondagsbladen 26 millioen exemplaren, waaruit wel blijkt hoe verzot de Britten zijn op hun Zondagmorgenlectuur. Zo is heel het leven veranderd en verschraald door de krantenstaking. Het gewel dige, machtige apparaat van Fleet street is ineens stilgelegd door een groepje van niet meer dan 700 elec- triciens en technici. De dagblad-di recties hebben deze onontbeei'lijke werkkrachten een loonsverhoging van f 7 per week toegestaan, doch de vakbonden vragen viermaal zo veel. Zouden de directies toegeven, dan zou door heel de krantenwereld de eis tot loonsverhoging als een sneeuwbal rollen, een sneewbal, die licht in een vernietigende lawine kan ontaarden. Maar intussen is de Me tropool Londen verstoken van nieuws en nóg is het eind niet in zicht Middelburg Geslaagde turnuitvoering van vereniging Achilles" De Middelburgse gymnastiekver eniging „Achilles" hield Zaterdag avond in het Schuttershof de tweede jaarlijkse uitvoering, waarop ditmaal de oudere leden aan de beurt kwa men. Voorzitter K. de Vries kon in zijn welkomstwoord tot het talrijke publiek o.a. de wethouders L. J. van 't Westende en A. J. Berenpas, com missaris van politie M. A. Reneman, afgevaardigden van de Zebra Turn kring van zusterverenigingen en de pionier van de Signaalafdeling, de heer A. Bal begroeten. Dit laatste korps trad onder leiding van Jan de Graaf tevoren voor de tweede maal in het nieuwe uniform op. Het zorgde met o.a. enkele dienstmarsen, de Fra- tinie-mars en de „Achba-mars 1955" van de instructeur-leider, voor een opgewekt begin van deze turnavond. Het programma, dat voor en na de pauze een vijftiental nummers bevat te, bestond zowel uit oefeningen zon der als met toestellen. De meisjes, jongens, dames junioren en dames presenteerden deze nummers in een aantrekkelijke volgorde. Daarbij kon worden geconstateerd, dat leidster en leiders het afgelopen jaar hun beste krachten hadden gegeven om een zo hoog mogelijk peil te bereiken. Zo verdienen bijzonder vermelding het brugnummer van de dames A en de lange mat, waarop de dames hun kun nen toonden. Doch ook de meisjes en de jongens 3e klasse oogstten veel bijval, o.a. met een gecombineerde vrije oefening op de tonen van de Mussinanmars. De verschillende groe pen dames junioren kwamen goed voor de dag met klassikaal brug. De meisjes 4e klasse vertoonden zich in een gracieuze bewegingsoefening en de jongens 4e klasse leverden goede prestaties in een vrije oefening en aan het rek. Na afloop van deze geslaagde avond volgde het traditionele Gymnasten bal onder leiding van de heer W. M. X. Meeuse en met muzikale begelei ding van Babyton's Band. Vergadergebouw stichting „Het Kruisleger" heropend Vorige week werd het nieuwe ge bouw van de stichting „Het Kruisle ger" aan de Lang-e Giststraat 20 te Middelburg met een korte plechtig heid hei-opend. Commandant J. de Ko ning hield een toespraak, waarin hij het doel van de stichting, de lijdende mensheid te helpen, belichtte. Voorts besprak hij het sociale werk der B.I. N.O.-zusters. Hij deelde mede, dat er iedere Donderdagmiddag spreekuur wordt gehouden van 15 tot 16.30 uur. Dinsdagmiddag zal 1?r moederbond" gehouden worden. De leider van het Kruisleger in Zeeland, de heer J. Schuil voerde vervolgens het woord. Kapitein Chr. Christophersen verleen de vocale medewerking. Paaszangbijeenkomsten De Commissie voor Paaszangen or ganiseert op Eerste Paasdag des mor gens om 8 uur op de Middelburgse Markt een bijeenkomst, waarin Paas- liederen zullen worden gezongen. Daarna zal men op verschillende pun ten in de stad Paaszangen zingen. Na de kerkdiensten zal om half twaalf we derom een bijeenkomst op de Markt worden gehouden. De toneelvereniging „Cadzandria" hield in het café van de heer M. Le- kens te Cadzand een geslaagde jaar vergadering. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer A. de Koe ne, bracht de secretaris, de heer J. Vasseurvan Sluis een jaarvei'slag uit. Getracht zal worden het ledental van de vereniging, die tijdens het to neelconcours een wisselbeker met lau werkrans in de wacht sleepte, op te voeren. De heren A. de Koene en J. van Hee werden by acclamatie tot bestuurslid herkozen. Besloten werd aan het concours 1955-1956 deel te nemen. Overwogen zal worden voor het „Zeeuws Landjuweel" in te schrijven. Voorts werd het verzoek van de commissie 5 Mei-viering, om in sa menwerking met de „Jong Hervorm den" het historische spel „Drie bur gers" op te voeren, besproken. O Het aantal doden tengevolge van de aardbeving op de Philippijnen is tot dus ver op 343 vastgesteld. Men verwacht evenwei, dat dit cijfer tot 400 zal stijgen. Vlissingen Vlissingse Nulsspaarbank Bij de Vlissingse Nutsspaarbank werd in de maand Maart 1955 i totaal ingelegd 634.444,82, en te> rugbetaald 401.246,87, zodat het tegoed met 233.197,95 opliep tot 12.297.836,02. In deze maand wer den 221 nieuwe rekeningen afgeslo ten, terwijl 103 rekeningen werden afbetaald; het totaal aantal rekenin gen liep dus met 118 op tot 20.570. Bii de onderscheiden diensten werd ingelegd, respectievelijk terugbe taald: Hoofdkantoor: 359.535,61; 247.258.73; Afhaaldienst: 9043,20 8103,89; Souburg: 36.130,11" 18.037,66; Goes: 152.934,58" 85,030,94; Wolphaartsdük 28.326,06; 18.827,17; TerneuZen 42.631,63; 18.238,70; Zaamslag 516; 2999,59; Axel: 5027,63 2750,19. Mandoline-klanken in feestgebouw „Concordia" De Vlissingse mandoline-vereniging „T.O.V.I.D.O." heeft zich Zaterdag avond niet laten ontmoedigen door 't feit, dat slechts weinigen de weg had den gevonden naar gebouw „Concor dia", waar zij een uitvoering gaf. De voorzitter, de heer G. Jasperse, sprak zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst. Om die reden had men de zaal in „cabaret-stijl" inge richt, hetgeen het geheel een gezellige aanblik verleende. Jammer was het, dat de musici het niet wat meer in het populaire genre gezocht hadden, werken als het „Standchen" van Heykes bewezen dat dergelijke num mers bij het publiek het meest „aan sloegen". Niettemin heeft „T.O.V.I.D.O." ver dienstelijk gemusiceerd. Strauss' „Zi geunerbaron", het reeds genoemde „Standchen" en „Balsirenen" van Lé- har waren daar o.m. 't bewijsvan. Het programma na de pauze bevatte de opvoering van het blijspel „Het hing in de lucht" van Bert Peets onder re gie van de heer J. Ie Clercq. Na afloop volgde een geanimeerd bal. P.v.d.A. vergaderde De afdeling Vlissingen van de Par tij van de Arbeid kwam dezer dagen in vergadering bijeen. De heer M. J. van Poelje sprak een openingswoord. Hij deelde o.m. mede, dat sinds de laatste vergadering 30 nieuwe leden werden ingeschreven. Voor de op 23 April te Goes te houden gewestelijke voorjaarsvergadering werden de voor stellen besproken. Tevens werden de afgevaardigden aangewezen. De heer L. J. Geldof en F. C. Smit brachten verslag uit van het in Lei den gehouden congres. Medegedeeld werd, dat het Mei feest dit jaar op 2 Mei gevierd zal worden in het Concertgebouw. Zilveren metselaar Mulder werd hartelijk gehuldigd Zaterdag vierde de heer H. Mulder, gemeente-metselaar te Vlissingen, het feit, dat hij precies een kwart eeuw als zodanig in gemeentedienst was. i Ter gelegenheid hiervan werd hij Za-1 terdagochtend in de Stadsschuur in het bijzijn van zijn collega's en supe rieuren hartelijk gehuldigd. Wethouder J. Post sprak enkele vriendelijke woorden aan het adres van de zilveren metselaar en bood hem een geschenk onder couvert aan. De heer J. Moll, directeur van ge meentewerken, opzichter J. K. Kleis- ma en de heer H. D. Kemeling compli menteerden de jubilaris eveneens. Van zijn collega's ontving hij een fraaie tabaksdoos. De heer Mulder dankte met enkele welgekozen woorden voor de belangstelling en de ontvangen ca- deaux. MET BIJZONDER PROGRAMMA Er komt een centrale training met 25 deelnemers De eerste Zeeuwse zaalhandbal competitie, die ecu bijzonder succes is geworden, werd Zaterdagavond besloten met een aantal bijzondere wedstrijden, waarvoor veel belang stelling bestond. Bij de dames bond oud-E.M.M. de strijd aan tegen oud- Marathon. De dames bleken de kunst nog niet verleerd te zijn. Hoe wel er niet gescoord werd, viel er van een aardig en vinnig partijtje te genieten. Ook bij de heren duelleerden de oudjes van beide verenigingen. Aan vankelijk ging de strijd gelijk op, maar nog voor de rust werd het technisch betere spel van E.M.M. be loond met een doelpunt van Murk, gescoord uit een strafworp. Mara thon maakte met een strafworp door Rosario gelijk, waarna E.M.M. door goed samenspel een 31 voor sprong nam. Het einde kwam met een 32 overwinning voor E.M.M. Schoorsteenbrandje Een sehoorstenbrandje veroorzaak te Zondagavond omstreeks half acht wat opschudding in de woning van de fam. de B. aan de Leeghwaterstraat 9 te Vlissingen. De spoedig ter plaatse zijnde brandweer maakte echter met de vlammen korte metten en wist het vuurtje spoedig te bedwingen. Er ont stond hoegenaamd geen materiële schade. Kermis wordt dit jaar van 18 tot 23 Juli gehouden De Vlissingse kermis die dit jaar van 18 tot 23 Juli gehouden zal wor den belooft een heel feest te worden! Een groot aantal amusements-gele- genheden zal de bezoekers in staat stellen zich aangenaam bezig te hou den. Behalve de „klassieke" kermis- inrichtingen, zullen er ook enige spec taculaire amusements-inrichtingen te vinden zijn. Er komt o.m. een rupsbaan, auto scooter, zweef carrousel, somnambule, "olfbaan, kangaroe-show, cake-walk enz. De kermis zal gehouden worden in het Bellamypark, op de Nieuwendrjk, in de Zeilmarkt en in de Graven straat. Natuurlijk zullen verschillende olie bollen- en frites-kramen niet ontbre ken. Meliskerke Eindles landbouwwintercursus Dezer dagen werd in Meliskerke de eindles gehouden van de 3-jarige land bouwwintercursus, die gegeven werd door de- heer G. Beukelman. De na men der geslaagden zijn: W. P. Da- vïdse, J. Dekker, C. W. Koene, P. Maljaars, A. Matthijsse, P. van Nes en M. Provoost, allen Meliskerke, A. Hollebrandse, Grijpskerke en J. Ver- hage, Aagtekerke. Ir. J. Versteeg uit Goes, Rijksland- bouwonderwijsconsulent voor de Zeeuwse eilanden, sprak de cursisten toe. Burgemeester A. J. Huijsman van Meliskerke, reikte met een toe passelijk woord de diploma's uit. .De oudste leerling, de heer A. Hol lebrandse, dankte namens zijn colle ga's de onderwijzer onder aanbieding van een geschenk. De junioren van E.M.M. bleken heel wat sterker dan de Rest van Zeeland. Door doelpunten van Honds- merk (4), Beuning (3) en Dieleman wonnen zij met 8—0. Ook de dames-kampioensploeg van Marathon bleek te sterk voor de Rest van Zeeland, dat roemloos met 50 ten onder ging. De doelpunten kwamen van mevrouw Weststrate (3), mej. Elve en mej. De Lege. Een tegenpunt zou zeker %-erdiend zijn, doch het uitstekende doelverdedigen van mej. Soetemcyer wist dit te voorkomen. Door een ongelukkige val moest de doelverdedlgster van het Zeeuwse team worden vervangen. De hoofdschotel van dc avond, de ontmoeting tussen Tonido en de Rest van Zeeland. Is oen teleurstel ling geworden. Er zat geen enkel verband in de Zeeuwse ploeg en de Goessenaren wisten met hun uitste kend ingespeelde ploeg een ver diende 129 overwinning te beha len .De doelpunten bij Tonido wer den gescoord door Jacobs (3), Cor- stanje (3), Verijzer (2), De Jong (2). De Waard en Milhous; bij de Zeeuwse ploeg door J. Wisse (5), De Rijcke (2), Van Straten en Oranje. Laatstgenoemde speler mis te nog een zeven meter worp. Vooral in de laatste wedstrijd bleek duidelijk de noodzakelijkheid van een centrale training. Naar wij vernemen, is het de bedoeling, dat hiermede binnenkort een aan vang wordt gemaakt. Er zal een 25-tal dames en heren voor worden uitgenodigd en de training zal te Goes er Vlissingen worden gehou den. Na afloop vond in decantine van het Middelburgse veilinggebouw de prijsuitreiking plaats. Voorzitter Jaap de Looff van E.M.M. dankte de directeur van de veiling, de heer W. Kweldam, voor de bereidheid het veilingsgebouw beschikbaar te stel len en meesterknecht Bakker voor het vele werk, dat hij elke Zaterdag avond voor E.M.M. heeft verricht. Hierna mocht elke deelnemende vereniging een herinneringsvaantje in ontvangst nemen en kregen de aanvoerders van de kampioensteams een bekertje. 66. Jimmy nad zich niet laten vermurven. HIJ had Ras Wama ijskoud opgesloten in de hut van de machi nist en daarna had hij de terugtocht ondernomen. Hij meerde de sloep in de kreek en ging te voet verder. Onderweg klom hij een paar maal ai een kokospalm om wat rijpe noten te plukken en toen hij in het kamp was teruggekeerd, was zijn eerste werk zijn tochtgeno ten zoveel mogelijk kokosmelk te laten drinken. Zij op perden natuurlijk wel de nodige bezwaren, vooral Mie bet die beweerde dat ze er altijd zo'n vreselijk jeuk op haar rug van kreeg, maar Jimmy trok zich van al die tegenwerpingen niets aan. „Kokosmelk drinken, zoveel mogelijk kokosmelk drinken", commandeerde hij. „En jij, Jackie", zei hij, .jii gaat telkens nieuwe kokosno ten plukken, zodra de voorraad op is. Denk er aan, jul lie mogen alleen kokosmelk drinken en niets anders" Ze keken hem alle drie een beetje beduusd aan. De ka pitein trok een gezicht, waarop duidelijk te lezen stond, dat hij van mening was dat het Jimmy in het hoofd was geslagen. „De meester is mal geworden" fuisterde hij Miebet in het oor. „Kom ga mee. dan gaan we op dat stuk zand een beetje hinkelen, 't Is wei een meisjes spelletje, maar als jij dan straks meedoet met boksprin gen danDe rest verstond Jimmy niet eens meer. Zij waren al weggelppenJimmy maakte opnieuw wat mondvoorraad in orde en daarna zette htf in zijn eentje koers naar de Vogelkop. Serooskerke (W.) Viering 5e Mei Onder leiding van' de heer J. Ce- vaal kwam de Chr. Oranjevereniging in Serooskerke in vergadering bij een om de plannen voor de feestvie ring op 5 Mei en de herdenking van het 25-jarige ambtsjubileum van burgemeester P. Dregmans verder uit te werken. In de vacature van penningmeester werd voorzien door de benoeming van de heer N. J. Noordhoek. De herdenkingsdienst op 4 Mei zal om 8 uur 's avonds worden gehou den in de Geref. Kerk, met mede werking van het Ned. Herv. kerk koor. Het plan een optocht op de middag van 5 Mei te liouden gaat met door in verband met te geringe deelname. Inplaats daarvan zullen volksspelen worden gehouden, onder meer hindernisrijden met motoren, stoeltje-rijden en kleiduivenschieten. De vergadering ging verder ac- coord met het vieren van het burge- meestersfeest op 21 Mei a.s. Na een speciale raadsvergadering om één "ur. s middags en een receptie, bei de te houden in het verenigingsge bouw zullen verder volksspelen plaats hebben, waaraan iedereeen van groot tot klein kan deelnemen. Het bestuur zal zich nog beraden over de feestviering des avonds. Oostkapelle Jaarvergadering „Vrederust" - PVde consistoriekamer van de kerk - £eï?eenAe te Oostkapelle kwam de afdeling Oostkapelle van de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom in jaarvergadering bijeen on der leiding van ds. H. M. Dercksen. Ojt de jaarverslagen bleek, dat de afdeling 434 leden telt. De lieer H. de Voogd bracht verslag uit over de jaarvergadering in „Vrederust". De voorzitter en de heer Jac. Maljaars werden tot bestuurslid herkozen. Hier na hield dokter P. Bom een interes sante lezing over „Parapsychologie", waarop een levendige bespreking volgde. Ds. Richard sloot de bijeenkomst. Tegen KIESPIJN, ZEN UW PUN: FEUILLETON door MARGARET MALCOLM 38 Reeds lang voordat er sprake van een huwelijk was geweest, had ze be seft dat Wayne een druk-bezet man was en ze was dan ook dolgelukkig met de tijd die hij in haar gezelschap doorbracht. Haast ieder weekend gin- fen ze samen zeilen en tot Fiona's lijdschap ontdekte ze, precies zoals Wayne het had voorspeld, dat ze door ervaring veel meer le'erdc dan ze ooit door lessen had kunnen doen. Hoe langer hoe minder hoefde hij haar te helpen en hoewel hij er niet veel van zei, merkte ze duidelijk, dat hij verheugd was over haar snelle vor deringen. Toch scheen het haar steeds opnieuw toe dat de kleine boot onder zijn bekwame handen nieuw leven kreeg. Ze vertelde hem dat enigszins verlegen, maar hij scheen dat volko men vanzelfsprekend te vinden. „Boten zyrt net als paarden", zei hij „Ze zijn uiterst gevoelig voor de han den die hen besturen. Je bent nu nog niet ver genoeg, maar op den duur be reik je dat stadium ook". „Als het helpen kan dat ik het dol vind, dan vast", beaamde ze. Ze hadden nimmer gebrek aan on derwerpen voor 'n gesprek, maar één ding bespraken ze nooit hun toe komstig leven samen. De bungalow en de tuin wel. maar het persoonlijk con tact dat zo belangrijk was voor hun geluk, lieten ze aan de toekomst over. Het waren niet alleen gelukkige, maar ook zeer drukke dagen. Tot Pio na's verlegenheid stonden haar oom en tante erop, haar een beeldige uit zet cadeau te doen. Ze was te zeer wouw om niet verrukt te zijp met de beeldige jurken, die ze nu haar eigen dom kon noemen, maar hoewel ze het een heerlijk vooruitzicht vond dat ze ze voor Wayne zou dragen, had ze het land aan al het passen. Ze had nog zo veel andere dingen te doen. Weliswaar stonden alle meubels reeds in de bun galow opgesteld, maar nu het huis weldra bewoond zou worden, moest er nog van allerlei gebeuren. Kasten moesten worden ingeruimd en perso neel worden gezocht. Door middel van een vriendin van mrs. Brindsley kreeg ze echter contact met een butler die een prima karakter had en op advies van haar tante liet ze het aan hem over het overige personeel te zoeken, hoewel ze natuurlijk wel zorgvuld' e informaties omtrent hen inwon. Fiona had het gevoel dat alles een droom was. Ze stond op het punt meesteres van een mooi huis te wor den, met een staf bedienden tot haar beschikking. Haar gedachten gingen terug naar de dagen in Engeland toen ze practisch al het huishoudelijk werk' zelf had moeten doen. op de hulp van een werkster na. Ze merkte, dat ze zuchtte, niet uit medelijden met zichzelf, maar wegens het feit, dat ze zoveel meer voor Way ne zou hebben kunnen doen wanneer ze in Engeland hadden gewoond. Nu kon ze alleen toezicht op het perso neel houden. Gelukkig begreep ze heel goed, dat het maken van een werkelijk home niet uitsluitend een kwestie vi. i stop pen, wassen en koken is. Hoe belang rijk deze dingen ook waren, het ging uiteindelijk om de sfeer in huis en zij wist .dat die volkomen van haar af hing. Ze beloofde zichzelf, dat dit huis alles zou krijgen wat een werkelijk home nodig heeft. Wayne zou rust en tevredenheid en hartelijkheid vinden, wanneer hij thuiskwam. Ze zou op zijn stemmingen letten en zichzelf daar aan aanpassep. Ze zou bedenken dat er ogenblikken zouden zijn waarop hij alleen wenste te zijn en zelfs haar ge zelschap zou ontlopenmisschien juist haar gezelschap, bedacht ze met een zucht en nooi'. zou ze daar aan merking op maken. Deze voornemens kwamen de volmaaktheid nabij, dat wist ze, en het zou niet altijd gemak kelijk zijn, mai.r het was de moeite waard ervoor te vechten en met al haar zachtheid had Fiona moed ge-1 noeg. De tweelingen zouden natuurlijk bruidsmeisjes zijn en ze waren in een voortdurende staat van opwinding bij dat vooruitzicht. Geen van beiden had den ooit een bruiloft meegemaakt en ze dachten blijkbaar dat deze gebeur tenis speciaal voor hun plezier plaats vond. Dat ze er samen over discussi eerden, was niet meer dan natuurlijk, maar menig volwassene zou geschrok ken zijn over hetgeen de tweelingen allemaal hadden opgemarkt. Dapnne zei wy's tegen Jane: „Als ik hem was zou ik blij zijn dat ik met Fiona trouw de in plaats van met Lys. Lys wordt altijd boos en Fiona nooit". Waarop Jane antwoordde: „Ik zou weieens willen meemaken dat iemand boos werd op Wayne. Hij geeft ze de kans niet!". „Hij zou Lys niet hebben kunnen tegenhouden als ze boos had willen zijn. maar dat wou ze niet", legde Daphne uit. „Zie je. net zo als toen Lys meer geld van Pappie wilde los krijgen, toen was ze ook poeslief'. Jane dacht hierover na en zucht te toen diep. „Nou. fk wou In ieder geval maar dat Fiona ons zusje was!'' „Sufferd!" zei Danh ie verachtelijk „Snap je dan niet dat het in de prac- tijk zo zal zyn Zij blijft bij ons in de buurt wonen en Lys zit mijlen ver weg in Zuid-Afrika! Het zou leuk zijn als vvy daar ook maar niet naar toe moesten. Maar dat zal ook niet eeuwig duren, en Fiona zal er nog wel zyn als we terugkomen". „Laten we het hopen", zei Jane. „Maar ik heb Mammie horen zeggen, dat ze natuurlijk hoopte dat Fiona ge lukkig zou worden; maar dat ze het nooit hadden moeten toestaan en toen zei Pappie: „Dat is ook vreemd dat jij dat zegt! Het is grotendeels jouw werk!" Fiona's grootste probleem was het bedenken van iets wat ze Wayne als huwelijkscadeau zou kunnen geven. Zijn cadeau aan haar. dat wist zé, zou een paarlen-collier zijn maar het hare zou natuurlijk on p-prp stukken na zo kostbaar kunnen zyn. In de eerste plaats had ze daar hef sreld niet voor, en in de tweede plaats vond ze dat ze haar uiterste best moest doen. gezien het feit dat haar oom er uiteindelijk voor betaalde om iets werkelijk goeds uit te kiezen. En daar Wavne alles scheen te hebben wat zyn hart begeer de, was het erg moeilijk om tot een beslissing te komen. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 9