KA PP IE EN HET MONSTERKANON Teleurstelling over uitblijven subsidieregeling dijkherstel WALCHEREN MARKTBERICHTEN NIEUWS in een NOTEDOP ZUID-BEVELAND DINSDAG 5 APRIL 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WATERSCHAP SCHOUWEN BIJEEN Moet de polder calamiteus worden verklaard Tijdens de Maandagmiddag ïn hotel Van Oppen te Zierikzee gehouden vergadering van het waterschap Schouwen heeft de voorzitter van het dagelijks bestuur, de heer J. Klompe, de plannen van het waterschap voor dijkverbetering nader toegelicht. Hij besprak daarbij de algemene toestand op het eiland, waarbij hij er op wees, dat voor de herbouw van boerde rijen hoge lasten van de gedupeerde worden gevergd. „De toestand op ons eiland is in sommige opzichten ondragelijk geworden", aldus de heer Klom pe. Sprekende over de veiligheid van het eiland zeïde hij er zeer teleur gesteld over te zijn, dat Rijkswaterstaat niet doorgaat met versterking van de dijken. Deze week had hij een bespreking gehad met de directeur- generaal van de Rijkswaterstaat, ir A. G. Maris, maar deze kon niets me dedelen over subsidies aan het waterschap voor versterking van de zee weringen. De aanvankelijk gedachte norm van 50 procent is voor Schouwen onaan vaardbaar, daar een plan tot verste viging en versterking van de nood zakelijkste plaatsen in de zeewering vijftien millioen gulden bedraagt. Op een vraag van de heer A. M. den Boer uit Zierikzee of de mogelijkheid overwogen kpn worden, wanneer het Rijk niets d&et, de polder calamiteus te verklaren, wees de voorzitter op de plicht de polder te onderhouden. Het calamiteus verklaren is daarbij het laatste redmiddel. De heer P. M. Panny te Zierikzee wees op het be lang van de zeedijken van Schouwen- Duiveland voor heel ons land. De heer Klompe kon daarop de me dedeling van de heer Maris overbren gen, dat de delingsdijk weliswaar doorgaat, maar eerst aandacht aan de buitenzeewering geschonken zal wor den. In een nota deelde het waterschaps bestuur mede, dat ondanks de beëin diging van de noodwet dijkherstel 1953. per 1 Januari, nog een aantal zwakke plaatsen overgebleven is. Om te beginnen voldoen de havendijken •van Zierikzee en Brouwershaven ab soluut niet aan de eisen, welke er aan gesteld moeten worden. Daar deze dijken niet bij het waterschap „Schou wen" in onderhoud zijn, heeft het be stuur zich tot Ged. Staten van Zee land gewend, met het verzoek te be vorderen, dat aan deze dijken nood zakelijk aan te brengen voorzieningen zo spoedig mogelijk worden getroffen. Herstelwerken De vergadering ging, na toelichting van de heer Klompe, accoord met en kele urgent uit te voeren herstehver- ken. In de dijkval bij de haven Kloos ternol is zinkwerk aangebracht, een noodinlaagdijkje is gelegd en de glooi ing ter plaatse wordt volgewassen. Om in deze calamiteit definitief te voorzien zal deze val worden gevuld en bezonken. Verder zal tot de aan leg van een definitieve inlaagdijk achter de Plattedijk ten Oosten van de haven Kloosternol worden overge gaan. Voorts zal de vooroever van de Langendijk worden bezonken, waar voor ca 18.000 vierk. meter zinkstuk nodig zal zijn. De zeedijk van Den Os- se naar Brouwershaven moet over een lengte van 4000 meter t.z.t. verbeterd worden, wat een raming van ongeveer drie millioen gulden betreft. Eveneens zal de zeedijk van Cauwesinlage tot en met Suzanna-inlage over een leng te van 3300 meter verbeterd worden. Het herstel van de stormschade van 23 December is in volle gang; de kos ten hiervan kunnen op f 275.000 ge raamd worden. Deze kosten zullen nog onder de noodwet vallen, voor zover het betreft de kosten van her stel in de toestand, waarin dijkherstel de dijken heeft achtergelaten. Waar zijn onze schepen Aalsum p. 2 Suez n. Bahrein. Aagtekerk 3 v. Rott. n. Leningrad. Abbekerk 3 v. Casablanca n. Antw. Alphard 3 v. Recife n. Bahia. Aiwa lei 2 te Vitoria. Alamak 4 v. Genua n. Rott. Almdijk 1 te New Oorleans. Amsteidijk 2 te Portland Oregon. Amerskerk 3 te Fremantle. Appingedijk 3 te Trinidad. Arendskerk 3 v. Alexandrië n. Genua. Axeldijk 4 v. Buenos Aires n. Monte video. Banka 3 n. Singapore. B'ritsum 1 te Antwerpen. Blommersdijk 1 10 mijl NO v. Casquets. Boissevain 26-3 te Singapore. Delft p. 3 Ouessant. Dongedijk 3 te Cristobal. Esso-Amsterdam 3 1-30 miil ZO van Kreta. Grootekerk 4 te Singapore. Japara 3 te Genua. Kieldrecht 4 van Bombay n. Colombo. Kota Baroe p. 3 Oran. Kota Gede 2 te Rotterdam. Laagkerk 25-3 te Calcutta. Lawak 4 te Djibouti. Leopoldskerk 4 te Dubai. Lekhaven 4 te Rotterdam. Liberty Bell 3 van Suez. Mariekerk 4 te Durban. Meerkerk 2 v. Aden n. Mombasa. Muiderkerk 3 te Djibouti. Mijdrecht 4 te New York. Molenkerk 160 mijl N.W. van Kp. St. Vincent. Naki 2 v. New York n. Rott. J. v. Oldenbarneveldt 2 460 mijl ZW, v. Cocos-eilanden. Oran]e p. 3 Sabang n. Colombo. Oranjefontein 3 v. Port Elizabeth. Peperkust 4 te Bordeaux. Perna 2 te Berre. Rotula p. 3 Kp. Guardafui. Ridderkerk 4 te Genua! Rijndam 4 te New York. Schie 3 v. Hamburg n. Antw. Stad Leiden p. 3 Ouessant. Straat Malakka 1 van Djakarta n. Semarang. Tomori 2 v. Aden n. Singapore. Telamon 3 te Caracol. Tibia 2 v. Rott. n. Singapore. Utrecht 3 van Mombay n. Cochin. Westland 4 v. Hamburg te A'dam verw. Zuiderkruis 3 van Las Palmas. Wethouder A. M. den Boer uit Zie rikzee wees in dit verband erop, dat de drie buitenwaterkeringen geen in terne zaak betreffen, maar het behoud zijn van het eiland. Zijn conclusie was dan ook dat het Rijk, en niet de 23.000 inwoners hier voor de financiën moe ten zorgen. De heer H. J. Gast te Brouwersha ven, refereerde zich aan een medede ling, dat de minister dertig millioen gulden heeft uitgetrokken voor zwak ke plaatsen en raadde aan hiervan iets trachten binnen te krijgen. De voorzitter critiseerde de houding van de overheid in het verleden, toen men voor het eiland veel te zuinig is ge weest. Nu blijken de gevolgen en moe ten bewoners van 9000 hectare, niet alleen alle wegen onderhouden, m ook nog 35 kilometer zeewering. De vergadering machtigde het dagelijks bestuur een kasgeldlening aan te gaan voor 4,5 millioen gulden en verzocht het voor het verkrijgen van subsidie diligent te blijven. Jhr A. van Citters, burgemeester van Burgh, vestigde de aandacht op de onmogelijkheid, bij een calamiteit in de Langendijk, van het Oosten naar het Westen te vluchten. Ook bij hulp verlening zal er dan geen verbin dingsweg zijn. Dit punt zal met de dienst herverkaveling besproken wor den. Op de vraag van de heer Van Citters of er een ingenieur door het waterschap benoemd zal worden, deel de de heer Klompe mede, dat dit niet het geval zal zijn, zolang over de con centratie van de waterschappen niets bekend is. Trouwens, over dit onder werp sprekend, oordeelde de heer Klompe dat deze plannen dit jaar wel niet meer verwezenlijkt zullen wor den. De heer P. Verbeek te Zierikzee vroeg naar de beplanting van het eiland. In overleg met de dienst her verkaveling wordt hier alle aandacht aan besteed. Bij de kreken zal bos worden aangeplant. Aan het begin van de vergadering herdacht de voorzitter wijlen de heer R.~Gerritsen, sinds 1932 hoofdingeland van gebouwd eigendom. Middelburg - Jeugdconcerfen V.A.R.A.Z.V.U. In de Middelburgse Concert- en Ge hoorzaal heeft Maandag de V.A.R.A. in samenwerking met de Z.V.U., voor het gezamenlijk programma van de Nederlandse Radio Unie een tweetal jeugdconcerten verzorgd, waarvoor van de zijde der Middelburgse scholie ren grote belangstelling bestond. De uitvoerenden waren Joachim Röntgen, viool; Piet Nijland, viool; Manuel Steuer, altviool en Comelis Preuyt, cello, tezamen vormen zij het Rönt- gen-kwartet. Het programma omvat te werken van Joseph Haydn, Henk Badings, ÏYanz Schubert en Ludwig van Beethoven, die ingeleid werden door dr. John Daniskas. Het eerste concert, dat in de morgenuren werd gegeven, werd op de band vastgelegd, waarna het te zijner tijd wordt uitge zonden. Van onze adverteerders Aan dc Lange Geere 24-26 te Mid delburg heeft de Radiateurenfabriek T. R. F. A. J. W. van Tiel uit Terneu- zen Maandag een filiaal geopend. De benedenverdieping van hel pand, waarin voorheen een constructiewerk plaats was gevestigd, werd geheel voor dit doel ingericht en aanmerke lijk gemoderniseerd. Men beschikt er over de nodige apparatuur voor nieuwbouw, vernieuwing en reparatie aan alle mogelijke radiateuren van auto's en tractoren. Hoewel de ruimte nog iets te wen sen overlaat, kan toch aan een vrij grote behoefte worden voldaan. Het is de bedoeling, dat eerlang het ge hele pand voor deze zaak wordt be stemd. Met de vestiging van dit filiaal kan de Temeuzense industrie zijn klanten kring op Walcheren beter bedienen dan voorheen het geval was. Filiaal houder is de heer J. Neels. De nieuwe zaak mocht zich reeds in goede be langstelling verheugen. Serooskerke (W.) Jaarvergadering „Martha" Dezer dagen hield de Christelijke Meisjesvereniging „Martha" te Se rooskerke (W.) haar jaarvergadering in het Verenigingsgebouw. Ds. F. H. A. vau der Wind opende deze feestelijke bijeenkomst met een korte toespraak. Hierna las mej. N. Cornelisse haar Bijbelinleiding voor over de verzoeking van Jezus in de woestijn, welke met aandacht door het publiek, voornamelijk uit jeugd bestaande, beluisterd werd. Een acht tal bij het kampvuur gezeten meisjes bracht vervolgens enige door haarzelf samengestelde schetsjes. Na de pauze trad wederom een aantal meisjes voor het voetlicht, dit maal om op keurige wijze een toneel stuk in vier bedrijven, getiteld „Nienke" en geschreven door J. de Jong, te vertolken. In zijn slotwoord merkte ds. Van der Wind o.m. op, dat men op een geslaagde avond kon te rugzien. Vlissingen Zangdiensten De kerkeraad der Geref. kerk te Vlissingen besloot aangemoedigd door het succes in andere kerken, o.a. te Middelburg om enige minuten vóór de aanvang van de kerkdiensten in gemeente-samenzang enkele Chris telijke liederen te zingen. Er zal ge zongen worden uit de bundel „Stem men des Heils" en wel in beide dien sten telkens 2 maal 4 coupletten. De eerste zangdienst is bepaald op le Paasdag, Zondag 10 April a.s. Gemeente-vergadering In de Maandagavond gehouden ge meente-vergadering der Geref. kerk te Vlissingen, werden de financiële verslagen over 1954 uitgebracht. De ontvangsten voor de eredienst bedroe gen 28.392.29, w.o. aan vrijwillige bijdragen 25.243.17, de uitgaven 31.614.63; de exploitatie van het Jeugdgebouw bracht op 960. De ontvangsten en uitgaven voor de Dia conie waren 14.772.82 met een na delig saldo van 932.47. Officiële publicaties MIDDELBURG WIJZIGING ALGEMENE POLITIEVERORDENING B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secre tarie (kamer 14) voor een ieder ter inza ge is neergelegd het besluit van de Raad dier gemeente van 8 Maart 1955 tot wij ziging van de Alg. Politieverordening. Door deze wijziging is het, tenzij met vergunning van de Burgemeester, verbo den vuurwerk of ontplofbare stoffen te verkopen of af te leveren. Dit besluit is, blijkens bericht van ont vangst van 22 Maart 1955, door Gedepu teerde Staten van Zeeland in afschrift ontvangen. De wijziging treedt in werking op 10 April 1955. Middelburg, 2 April 1955. OPHALEN HUISVUIL De Directeur van Gemeentewerken brengt ter openbare kennis, dat het huis vuil van de wijk van Vrijdag 8 April a.s. zal worden opgehaald op Donderdag 7 April a.s. De wijk van 11 April a.s. (2e Paasdag) zal worden opgehaald op Dinsdagvoor middag 12 April a.s. Middelburg, '2 April 1955. VIERING BEVRIJDINGSDAG B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op 5 Mei as. de ge meente-secretarie en alle andere gemeen telijke diensten gesloten zullen zijn we gens de viering van de 10-jarige herden king van de bevrijding. Middelburg, 2 April 1955. VLISSINGEN. SLUITING BUREAUX DER GEMEENTE OP DE GOEDE VRIJDAG. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op de Goede Vrijdag 8 April a s., de bureaux van alle open bare instellingen der gemeente voor het publiek gesloten zullen zijn, zulks met uitzondering van het bureau van de Bur gerlijke stand, welk kantoor op die dag zai zijn geopend des morgens van 9 tot 10 uur. Geslaagde Passie-avond van Parochieschool Maandagavond traden in Concor dia te Zierikze de leerlingen der hoogste klassen van de R.K. parochie school voor het voetlicht met een pas siespel van frater M. Bellarmimus Mol. Hoewel, zoals het hoofd van de school, de heer J. de Raarj, in zijn openingswoord mededeelde, de kinde ren slechts enkele weken geoefend hadden, werden de aanwezigen in de overvolle zaal enige uren bekoord door het onbevangen spel en de kin derlijke overgave van de jeugdige spelers. Twee groepen, van Jongens en meisjes afzonderlijk, bepaalden met gedeelten uit de Bijbel en de liturgie, de aandacht op het gebeuren van Goede Vrijdag. Na de voorspellingen in het Oude en het Nieuwe Testament van het lij den van Christus in het eerste gedeel te, volgde in het tweede deel de tref fende uitbeelding van het laatste avondmaal, de rechtszittingen van de hogepriester en Pilatus en de verlos singsdood van Christus op Golgotha. De liturgische gezangen, begeleid door de heer B. W. M. Odijk, klonken helder en gevoelvol en plaatsten de toeschouwers onmiddellijk in de sfeer van het grote lijden. Naast de heer De Raaij, die de algehele leiding op zich genomen had, is het slagen van deze avond ongetwijfeld te danken aan Benni Klerx, die met volle over gave de tableaux leidde en met zijn ijle jongenssopraan de kruiswoorden zong. Ook Fons Gunne, die een zeer moeilijke opgave had, riciteerde op rustige wijze zijn tekst. Examens melk- en zuivelhandel Op het enige tijd geleden te Goes en Terneuzen gehouden examen voor de melk- en zuivelhandel verwierven de volgende candidaten bet vakdiploma melkhandelaar: G. C. de Jonge, Zierik zee; J. van der Linde, Scharendijke; M. de Ronde, Bruinisse; C. D. Geschiere, Heinkenszand; I. A. Goedbloed, Middel burg; F. Maljers, Arnemuiden; Mevr. M. E. Marlcussede Ligny, Serooskerke (W.); B. de Nooijer, Vlissingen; C. de Visser, Middelburg; B. E. Wamelink, O.- en W.-Souburg: C. C. de Badts, Oostburg; J. G. Butler, Schoondijke; J. R. van Dam me, Sluis; M. A. F. D'hoore, Sluis; G. C. Dreve, IJzendijke; C. W. de Kraker, Breskens; J. A. Neve, Waterlandkerkje; F. E. Quataert, Aardenburg; J. Hoekman, Axel; G. A. Mangnus, Beveren (België); J. C. Mangnus, Clinge; L. P. Mangnus, Clinge; P. B. Mangnus, Nieuw Namen; P. de Regt, Axel; P. J. de Waal, Hengst dijk; A. Rennen, Kiel bij Antwerpen (België). Het vakdiploma zuivelhandelaar ver wierven: A. E. Dezutter, Aardenburg; I. W. Jansen, Zuidzande; W. van Male, Zuidzande; P. A. Coenen, Koewacht; J. A. vanr Duijse, Sint Jansteen; R. Vael,1 Sint-Jansteen; mej. M. M. L. Blonimaert, Clinge. VISMIJN VEERE. 4 April. Aangevoerd: 2141 kg export- garnalen 1,651,95; 55 kg schar 2940; 212 kg bot 25—31; 7 kg rog 47—53; 10 kg kabeljouw 3898; 4 kg wulken 43. VEEMARKT ROTTERDAM. 4 April. Aanvoer in totaal 1770. waar van 1050 vette koeien en ossen en 720 varkens. Prijs in cents per kg: vette koelen le kw. 260, 21 kw. 230. 3e kw. 238; varkens (levend gewicht) le kw. 184. 2e kw. 182. 3e kw. 178. Prijs in guldens per stuk: vette koeien le kw. 248. 2e kw. 200, 3e kw. 230. Prijzen: vette koeien wat hoger in prijs, prima's boven notering; varkens terug gaande prijzen, enige prima's boven no tering. Gisteren, op de zesde verjaardag van de NA.V.O., zijn de plannen voor het permanente hoofdkwartier van de NA V.O. ter goedkeuring aan de Parijse auto riteiten voorgelegd.. Als de plannen wor den goedgekeurd zal nog deze zomer met de bouw worden begonnen en zal het hoofdkwartier over twee jaar verhuizen. Het Zwitsers meteorologisch instituut is op grond van een onderzoek sedert het begin van de afgelopen winter tot de conclusie gekomen, dat de atoomont ploffingen aan de andere kant van de Atlantische Oceaan niet verantwoordelijk zijn voor het slechte weer in Zwitser land. Er waren geen radio-actieve deel tjes geregistreerd. Nieuw- en Sint Joosland Ouderavond Chr. school Dezer dagen werd in de Christelijke school van Nieuw- en Sint Joosland de jaarlijkse ouderavond gehouden. Alvorens de bijeenkomst begonnen werd, was er gelegenheid om contact op te nemen met het onderwijzend personeel. Bij ontstentenis van de voorzitter, werd de avond geleid door de heer J. Kwekkeboom. Na zijn ope ningswoord was het woord aan de heer N. Verboon, leraar paedagogiek aan de Christelijke kwe'ekschool voor Zeeland in Middelburg. In een boei end betoog vertelde deze over het moeilijke werk der opvoeding. Hij be lichtte vooral de opvoeding der kinde ren in de puberteit m verband met de nieuwste psychologische inzichten. Na de pauze sprak de heer De Bruijne van het Gewestelijk Arbeids bureau over de noodzaak van een ver antwoorde beroepskeuze, waarmee op vele scholen baanbrekend werk wordt verricht. In aansluiting op deze cause rie werd de film „Tussen spel en le ven" vertoond. Het hoofd der school, de heer H. J. Boon, uitte de wens nog vaak met de beroepskeuze-adviseur te mogen samenwerken. Hij deelde ten slotte nog mee, dat er 17 nieuwe leer lingen waren aangegeven, zodat het totaal-cijfer nu boven de 100 is ge komen. Goes Bestuurswisseling C.J.M.V. De heer G. de Voogd te Goes heeft bedankt als bestuurslid van de Ring Goes en Omstreken van het C.J.M.V. In zyn plaats werd benoemd de heer L. Fierloos uit 's-Gravenpolder. Het ringbestuur heeft besloten op 11 Mei in Kloetinge de jaarvergadering te houden. Muzikale instuifavond In het gebouw van de Christelijke Bewaarschool te Goes gaf dokter R. Suurenbroek Zaterdagavond in het kader van de instuifbijeenkomsten van de Hervormde Jeugdraad een pianorecital. Nadat wika D. E. Hiensch de talrijke jongeren welkom had geheten, gaf dokter Suurenbroek eerst een toelichting op het ontstaan en de ontwikkeling van de piano. In pauze speelden Jenny Platteeuw Willy Matla enkele quatre-mains waarna dokter Suurenbroek werken van Beethoven, Chopin en Debussy ten gehore bracht. Voorts deelde wi ka Hiensch mede, dat op 30 April het winterwerk van de Instuif met een 0._ellige sluitavond zal worden be- eindiga. Het ligt in de bedoeling op deze avond een geeöstumeerd volks dansfeest te houden in de gymna stiekzaal van het Goesse Lyceum. Voor de beste costumes zullen prijzen beschikbaar worden gesteld. Hervormd Rusthuis De bouw van het Hervormd Rust huis aan de Heernisseweg te Goes, welke zoals gemeld dezer dagen werd gegund, wordt met voortvarendheid ter hand genomen. Maandag jl. is de eerste spade in de grond gestoken, terwijl ook een be gin is gemaakt met het storten van puin voor de wegfundering. Waarde Gemeenteraad vergadert Woensdagmiddag 14 uur zal de i meenteraad van Waarde een openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.m. het vaststellen van een ontwerp wijziging bouwplan, het be noemen van een bezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand, het verstrek ken van een gemeente-subsidie in ver band met de viering van de 5e Mei en het vaststellen van de begroting van het burgerlijk armbestuur. Raadslid benoemd In verband met het vertrek naar de N.O.-polder van het gemeente raadslid van Waarde, de heer W. A. Schrier (Vrije Lijst) werd benoemd de heer P. Schrier Jr. (Vrije Lijst) van Fraassen. Kortgene Nieuwe Chr. kleuterschool in Kortgene 15 April in gebruik Vrijdag 15 April zal in Kortgene het nieuwe gebouw van de Chr. kleuter school in Kortgene worden geopend. De officiële ingebruikneming van de ze school, die zich aan de Snellen straat bevindt, zal om ongeveer 15 uur geschieden. Aan deze plechtigheid gaat een bijeenkomst in „De Stads- wijnkelder" vooraf. Borssele „De Scheldezangertjes" In Borssele gaf het kinderkoor „De Scheldezangertjes" onder leiding van de heer W. L. Harthoorn de jaarlijkse uitvoering. De heer C. v. d. Velde sprak een openingswoord. Het pro gramma bestond uit een aantal zang nummers en uit de opvoering van de kinderoperette „Hans en Grietje". Het was een geslaagde opvoering, die werd besloten met een korte toe spraak door de heer v. d. Velde. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 4 April. Klci-aardappelcn 35 mm op waarts. Eigenheimers 615. Bintjes 6.50 6.75. Alpha's 5.50. Bevelanders 9—10.50. Furore 99.50. Rodester 15. Meerlaa- ders 7. Zandaardappelen. veldgewas 4. Voeraardappelen 3.25, prijzen berekend per 100 kg en op handelsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van consu ment-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM. 4 April. Binnenlandse granen. 100 kg. franco. Tarwe, rode op vochtconditie tot 27.90. Voedergranen, zomergerst naar kwahtelt en vochtgehalte 24.5026. Kalm prijshoudend. Geschoonde, gedroogde tot 26.50. Haver naar kleur en vochtgehal te vast 25—25.75. extra blanke, tot 26.75. Rogge doorsnee kwal! telt vast 20.75 21.75. Bakrogge 23.50 Peulvruchten, Iets beter. Groene erw ten tot 60: Schokkers tot 91; Blanke bruine bonen tot 52. Nagekomen advertenties. 23, „Verrader!" herhaalde admiraal Emanuel, „je hebt de gulden regel van de pre sident gebroken Het leger mag niet aan boord van oorlogsschepen komen" „Maar dit is geen oorlogs schip!" riep geeneraal Car los. „Het is het wel!" riep de admiraal stampvoetend. „want het voert een kanon van de marine!" „Dat kanon hoort aan het leger toe!" brieste de generaal. „Nietes!" loeide de admi raal. Na dit gesprekje vlogen beiden elkaar weer in de haren est trokken aan elkanders snorren, tot hun de tranen in de ogen spron gen. Op het rumoer kwam een lang, zwierig gekleed per soon toelopen, die afkeu rend zijn hoofd schudde. „Generaal Carlos!" riep hij, „admiraal Emanuel! Hoe vaak heb ik jullie al ver zocht, om twistpunten tussen leger en vloot niet op deze wijze te behandelen?!" wijl zij eerbiedig salueerden... Heden overleed, ge heel onverwachts, mijn beste Man en onze zorgzame, onvergetelij ke Vader, Behuwd- en Grootvader JOHANNES CORNELIS VAN DEN BOUDT in de ouderdom van ruim 67 jaar. M. E. VAN DEN BOUDT— ROZEMOND. J. M. VAN DER HOEK— VAN DEN BOUDT. W. VAN DER HOEK en Kleinkinderen. E. A. ENGER— VAN DEN BOUDT. H. ENGER. Middelburg, 4 April 1955. Veersesingel 232. De teraardebestelling zal plaats hebben Don derdag 7 April a.s. op de Algemene Begraaf plaats te Middelburg. Vertrek vanaf het sterfhuis te 2 uur. Liever geen bezoek. Met diep leedwezen geef ik kennis van het onverwacht overlijden van mijn zeer gewaar deerde procuratie-hou der, de Heer JOHANNES CORNELIS VAN DEN BOUDT in de ouderdom van 67 jaren. Ruim 47 jaren heeft hij zijn allerbeste krachten aan het be drijf gewijd. Zyn toewij ding en vriendschap blijven voor mij onver getelijk. Handel in Bouwma terialen van D. M. BOONE. J. A. TA VENIER Jr. Middelburg, 4 April 1955. Korendijk 18. Heden overleed onver wacht onze zeer geach te chef en vriend, de Heer JOHANNES CORNELIS VAN DEN BOUDT in de ouderdom van 67 jaren. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. Het personeel van Handel in Bouwma terialen van D. M. BOONE. Middelburg, 4 April 1955. Heden is in alle stil te teraardebesteld, de Heer WILLEM BLEI JEN BERG Weduwnaar van NEELTJE VAN DER MEET, in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam G. VAN DEN BERG— VAN DER MEET. Leiden, 1 April 1955. Volmolengracht 17. Met diepe droefheid geven wij hierbij kennis van het overlijden in het ziekenhuis te Oost- burg van onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer A. J. VAN HOUTE, in de ouderdom van ruim 88 jaar. Biervliet: J. A. VAN HOUTE. T. J. VAN HOUTE— VAN BELOIS. iv*. E. DIELEMAN— VAN HOUTE. F. DIELEMAN. Aardenburg: A. J. P. VAN HOUTE M. E. DE JONGE— VAN HOUTE P. DE JONGE. Kinderen en Klein kinderen. Biervliet, 4 April 1955 Corr. adres: Nieuwlandsemolen 1- De begrafenis zal plaats vinden te Bier vliet op Donderdag 7 April 1955 te 3 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3