KA PP Si EN HET MONSTERKANON ZUSTERS IN HET GASTHUIS KREGEN RIANTE HUISKAMER WALCHEREN BRITANNIA-GEBOUWEN IN GEBRUIK GENOMEN i MAANDAG 3 APRIL 1955. PROVINCIALE ZEEVW8E OOURANT 1 LANG GEKOESTERDE WENS Specialisten boden practisch geschenk aan Sinds Zaterdagmiddag hebben de verpleegsters van het Gasthuis ie Goes nu een echte, gezellige huiskamer, waar zij in hun vrije tijd kunnen vertoe ven. Bij de officiële overdracht op deze zonnige voorjaarsmiddag werd er wel op gezinspeeld, dat er lang gewacht moest worden, doch wat thans tot stand kwam, heeft wellicht ook veler verwachting overtroffen. Tegenover de Lange Vorststraat werden naast de afdeling voor ouden van dagen zes nieuwe zusterkamers gebouwd en daarboven kwam de ruime, riante huis kamer. Een zonnig vertrek, buitengewoon smaakvol ingericht met tal van moderne zitjes, een leestafel, bibliotheek, piano en aquarium. Geen wonder, dat er op deze enigs zins feestelijke middag, welke behalve door, het Gasthuisbestuur ook werd bijgewoond door de wethouders J. J. van Melle en J. H. Roose, alsmede enkele specialisten, niet anders dan opgewekte gezichten te zien waren. De voorzitter van het Gasthuisbe stuur, de heer C. van Zweeden, herin nerde eraan, hoe ruim twee jaar gele den besloten werd tot uitbreiding van ihet zusterhuis. Doordat niet voldoen de verpleegsters intern woonden, werden de moeilijkheden zo groot, dat enkele kamers gebouwd moesten wor den. Van deze gelegenheid heeft mèn toen gebruik gemaakt, om er tevens een verdieping met huiskamer op te bouwen. Er was immers geen plaats voor de zusters om in hun vrije tijd op rustige en gezellige wijze bijeen te zijn. Een lang gekoesterde wens gaat daarom thans in vervulling. Dank bracht spr. aan het gemeentebestuur voor de mede-werking. Na zich tot de aanwezige specialisten, alsmede tot de zusters te hebben gericht, beval de heer Van Zweeden deze nieuwe aan winst in de hoede van de „huismoe der", mej. De Vries, aan. Verder bracht hij mevr. J. M. Scherphui: Voogd nog dank voor haar bijdrage bij de inrichting e.d., waarna hij het zusterhuis aan de directeur-genees heer, dokter G. J. Scherphuis, over droeg. Deze aanvaardde op zijn beurt deze nieuwe aanwinst met grote dank baarheid. Er moet in dit ziekenhuis vaak on der moeilijke omstandigheden worden gewerkt, zodat het prettig is dat de zusters thans een gezellig verblijf hebben, waarin zij zich na "gedane ar beid kimnen" terugtrekken. Namens de specialisten wees dokter Scherp huis op de uitstekende verhouding tussen dokters en verpleegsters. Daarom bood hij namens alle spe cialisten het voor een huiskamer wel zeer practische geschenk, n.l. een Middelburg Instructieve filmavond P.T.T. In „De Gouden Poorte" in Middel burg werd Donderdagavond voor de P.T.T .-Bedrijfszelfbescherming een filmavond gegeven, waarop een groot aantal Instructie-rolprenten werd ver toond, waaronder enkele in kleuren. De films vestigden o.a. de aandacht op de verschrikkingen van een we reldoorlog, zo, o.a. in de documentaire over de strijd in Normandië en in de Pacific en over de V 1 bombardemen ten op Londen. Voorts was er een film, die beelden gaf van het eerste bezoek van Koningin Wilhelmina na de bevrijding aan het Zuiden van-het land. De rolprenten werden ingeleid door de inspecteur der P.T.T., de heer W. A. L. G. M. Jeurgens, die ook een slotwoord sprak. Geref. Kerk Middelburg over 1954. Verschenen is de statistiek van de Gereformeerde Kerk te Middelburg over het jaar 1954. Uit deze statistiek blijkt, dat het aantal belijdende- en doopleden óp 1 Januari 1955: 3567 bedroeg, terwijl dit .aantal een jaar tevoren 3473 was. Een stijging alzo van 94 leden. Belijdenis des geloofs werd afge legd door 43 personen. In 1954 hebben zich 9 leden onttrok ken aan de gemeenschap der kerk, terwijl 19 leden uit andere kerken zijn overgekomen. De doop werd bediend aan 33 jon gens en 44 meisjes, in totaal dus aan 77 personen. Het aantal huwelijks bevestigingen bedroeg 30. De ontvangsten van de Diaconie van de Geref. Kérk bedroegen in '54 32.665,67 (in '53 31.148,39), ter wijl de uitgaven in 1954 31.716,24 waren. Van het door de Diaconie ontvangen totaal-bedrag was een be drag groot 22.322,65 afkomstig uit gewone collecten, terwijl de winter- collecte 6.412,55 opbracht. De rekening van de Kerk over 1954 sluit met een bedrag groot 100.011,26, terwijl de begroting Voor 1955 81.200 bedraagt. De Zendingscommissie boekte aan ontvangsten 8.717,20 (in 1953 9.418,46). De begroting voor dit jaar sluit met een bedrag groot 8450. De uitgaven van de Centrale Evan- felisatie-commissie bedroegen over et verslagjaar 4396,75. Het Rusthuis te Middelburg van de Geref. Kerk had een uitgaaf in '54 groot 32.610,25, terwijl de rekening- van het Jeugdgeböuw aan de Sin- felstraat met een bedrag groot 10.740,90 (waaronder 7.445,23 verbouwingskostensluit. „Lente-bal" M.H.B.—N.S.L. In de Sociëteit „De Vergenoeging" in Middelburg hielden de schoolvere nigingen van de R.H.B.S., M.H.B., en van het gymnasium, N.S.L., vorige week een gecombineerd „Lente-bal", waarvoor grote belangstelling be stond In geanimeerde steer werd ve le uren gedanst op de tonen van de Babyton-band. Het bal, dat door ve le attracties werd afgewisseld, stond onder leiding van de heer F. Drijko- ningen. Tijdens deze avond wrerden ook de uitslagen van de M.H.B.-knikkerwed- strjjd en van het N.S.L.-tafeltenhis- tournooi bekend gemaakt. Het e'erste evenement kende twee winnaars, F. Germing en W. Koers, het tweede werd een overwinning voor J. van Woerden. De voorzitter van M.H.B., G. Snip, sprak een openingswoord, terwyl de N.S.L.-praeses, K. Michiel- sen, het bal sloot. electrische naaimachine, aan. Bij monde van de jongste leerling-ver pleegster, zuster Christoffel, werd hun hiervoor hartelijk dank gezegd. Wethouder J. J. van Melle heeft hierna nog met een vriendelijke speech de gelukwensen van het ge meentebestuur met deze uitbreiding- aangeboden. Enkele verpleegsters zongen met pianobegeleiding van mevrouw J. M. Scherphuis-Voogd nog enkele liede ren van Purcell, Cesar Franek en Fe lix Mendelssohn, waarna men nog eni ge tijd gezellig bijeen bleef, totdat de plicht van de zusters hen weer naar j men de tractor weer in het rechte de ziekenzalen riep. I spoor brengen. Veerboot had half uur vertraging Tengevolge van een ongeval met 'n tractor kon Zaterdagmiddag de veer boot voor Zierikzee, die om half vier van Katseveer moest vertrekken, eerst een half uur na de vastgestel de tijd afvaren. De tractor, gekoppeld voor een aanhangwagen, die beladen was met voederbieten, wilde langs de laagwaterbrug de veerboot oprijden. Hoewel de chauffeur remde, werd de tractor op een gegeven opgenblik door de aanhangwagen te ver vooruit geduwd, zodat enkele oprijplanken van de steiger verschoven. Hierdoor kantelde de tractor en kwam met een der wielen boven het water te han gen. Door middel van een takel kon Vlissingen Vergadering A.R. kiesvereniging Vorige week hield de A.R.-kiesver- eniging „Nederland en Oranje" te Vlissingen een ledenvergadering in het verenigingslokaal der Chr. Geref. kerk. De goedbezochte vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer B. H. Ligteringen. Tot voorzitter werd gekozen de heer C. Harinclt. De heer Ligteringen wenste de heer Ha- rinck geluk met het door de leden in hem gestelde vertrouwen, terwijl hij tevens een woord van afscheid sprak tot de vergadering en de leden dank te voor het heni .gedurende 20 jaar feschonken vertrouwen. De heer M. e Klerk sprak namens bestuur en le den de scheidende voorzitter in harte lijke bewoordingen toe en overhandig de hem als blijk van waardering een boekenbon. In de vacature Ligterin gen werd gekozen de heer J. Vreeke. Door de heer C. van Veenendaal werd een toelichting gegeven op de voorstellen tot reorganisatie van de Anti-Revolutionnaire Partij, waarna door de leden der A. R. Raadsfractie verschillende facetten der gemeente politiek werden behandeld. Verschil lende filmpjes, onder meer de storm van December 1954 werden vertoond door de heer ir. J. H. Krietemeijer. Jaarvergadering C. en O. Vrijdagavond hield de onderafdeling van de K.A.B., de C. en O.-club te Vlissingen een jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer P. Wanst. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat er een batig saldo is. Tot lid van de kascómmissie werd benoemd de heer P. Malcontent. De aftredende bestuursleden de he ren P. Wanst, C. v. d. Bos en Kauf man, werden bij acclamatie herkozen. Tot voorzitter werd de heer P. Wanst herbenoemd. Medegedeeld werd, dat C. en O. tot besluit van het seizoen een feestavond zal geven op Zondag 17 April Het programma zal verzorgd worden door het „Gezellen Toneel" uit Bergen op Zoom, met het blijspel „Deining om een Dorpsdokter". Eind 1955 hoopt C. en O. zijn eerste lustrum te vieren. Er worden plannen gesmeed om bij deze gelegenheid de leden „iets bijzonders" aan te bieden. Collecten Troelstra-oord De opbrengst van de tijdens de uit voeringen van de Arbeiders Kunst Kring te Vlissingen gehouden collec ten bedraagt resp. 46,43 en 57,78. Nutsbibiiotheek Het boekenbezit van de Nutsbibiio theek te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende werken; O'Connor P. Fitzgerald: Haai in zicht. Qlav Gullvag: Kain de schoen maker. Wilma: Moeder Stieneke. So merset. Maughaer: Koek en Bier. P. Gallico: Haven der eenzamen. Ellert Gerhardt: Bittere vrijheid, James R. Ulhnan: De berg der verschrikking. Upton Sinclair: Einde van de wereld, Tussen twee werelden. Sytsen: Gods ravijn. Daphne de Maurier Mary-Anne Nel van der Zee; Secretaresse'van de chirurg. Marianne v. Udinga: Apo theek Duinoord. Barend de Graaf: Om 't Stenen paard. Guus Betlem; Het nijlpaard van José. Ernst Wieehert: Missa Slni Nomine. Biggekerke In Utrecht slaagde voor het exa men lerares-coupeuse mej. J. Lam- pert te Biggekerke. Veere Middenstanders bijeen Dezer dagen werd in de Campveèr- se Toren te Veere een vergadering gehouden door de Veerse middenstan ders onder voorzitterschap van de heer S. Kodde. Hij pleitte voor eens gezindheid, die hij in verband met het drie-eilandenplan een eerst vereiste noemde. Tijdens vissen top van vinger verspeeld Vrijdagmiddag raakte tijdens het vissen een vinger van schipper J. van Belzen van de Arn. 40 uit Veere be-r kneld tussen een staaldraad. Zijn vin gertop werd afgekneld. Hij koerste onmiddellijk naar de haven, waarna hij zich naar Middelburg begaf om zich in het ziekenhuis te laten be handelen. Burgemeester vertelde eén Veerse legende In „Het Lammetje" te Veei'e werd door het bestuur van de voetbalver eniging aan de leden en donateurs een cabaretavond aangeboden. Er werden enkele vermakelijke sketches opgevoerd. Na de pauze vertelde de burgemeester van Veere, jhr I. F. den Beer Poortugael, een Veerse le gende. De geslaagde avond werd met een gezellig bal besloten. RAAD ZOUTELANDE Herziening uitbreidingsplan Donderdagavond vergaderde de ge meenteraad van Zoutelande onder voorzitterschap van burgemeester D. Kodde. Aan het schrijven van de raad van Ellewoutsdijk, waarin er bij de minister op aan gedrongen wordt de zeedijken te verhogen, werd geen ad hesie betuigd. De weg vanaf de Molenweg tot aan de Houtenburgseweg zal de naam dragen van Thijsweg\ Het subsidiever zoek van de Stichting 1940-1945 werd door de raad afgewezen. Tegen stem de de heer P. Kleinepier (Gem. Be lang) De raad verklaarde zich bereid de onbewoonbaarverklaring van de woning Timmermansstraat 7 mits toestemming wordt verkregen, op te heffen. In de verordening van de ge meentewet op de persoonlijke diensten zal artikel 5 gewijzigd worden. In plaats van 10 gulden wordt de som voor afkoop voor een jaar nu honderd gulden. Door Gedeputeerde Staten was me dedeling ontvangen, dat een herzie ning van het uitbreidingsplan nodig werd geacht en wél voor 1 December 1955. Op 14 April zal ir 't Hooft de schets voor het nieuwe uitbreidings plan bespreken. Viering 5 Mei Door de Oranjevereniging te Zou telande is een programma vastge steld voor de 5 Mei viering, 's Mor gens zullen herauten te paard een proclamatie voorlezen, waarna mu ziek, zang en een toespraak van de burgemeester, sjeesrijden of stoel- tjesi-ijden te paard, oplaten van bal lonnen en aanbieding van een herin nering aan de schoolkinderen. Ook voor de zieken en ouden van dagen zullen in de feestelijkheden betrok ken worden, 's Middags is er weder om muziek, ringsteken op de fiets en een optocht, terwijl 's avonds het spel „Walchertje en de weerwolf" op gevoerd zal worden. Om 11 uur zul len de feestelijkheden met een vreug devuur besloten worden. Ook een etalagewedstrijd staat op het pro gramma. Op 4 Mei zal er 's avonds een interkerkelijke herdenkingsdienst worden gehouden. Van onze adverteerders NIEUW „SCHOENENHUIS" Zaterdagochtend is in het Bellamy- park (no. 12) Willy's Schoenenhuis geopend, waarmee het Vlissingse za kenleven is uitgebreid met een spe ciaalzaak in damesschoeisel. In het pand, waarin dit Schoenenhuis geves tigd is, was voorheen een kledingzaak ondergebracht. De winkelruimte bleek ook voor het etaleren en verko pen van schoenen zeer geschikt, zo dat geen grootscheepse verbouwing nodig was. Het interieur onderging dan ook slechts weinig wijzigingen, waaronder het aanlegden van een mo derne verlichting, aangebracht door de fa. v. d. Berg. Bij de samenstelling van de voorraad van het schoenenhuïs heeft men er naar gestreefd alleen die schoentjes in de zaak te brengen, die een combina tie zijn van sierlijkheid en gemak. De collectie schoenen mag dan ook ver zorgd genoemd worden.' Het ligt in de bedoeling eens per week in Willy's Schoenenhuis een zit- jsmiddag te houden. Belangstellen de dames kunnen zich dan deskundig laten voorlichten bij het kiezen van de juiste schoen. (Slot van pan i men» de A.N.V.V.V. bood spreker ge lukwensen aan, en hij kondigde aan, dat deze vereniging in Juni a.s. haar landelijk congres voor het vreemde lingenverkeer in Britannia zal hou den. Tenslotte bood spreker aan de pre sident-commissaris van Britannia 'n foto aan van hot verwoeste Britannia zoals dat er in 1944 uitzag. De directeur van Britannia, de heer W. ten Haaf gaf een korte beschrij ving van het gebouw en de inrichting, waarna hij de gasten uitnodigde in groepen het nieuwe Britannia te be kijken. De lunch Na de bezichtiging werd in de con greszaal een voortreffelijke war. Officiële publicaties VLISSINGEN*. KOSTELOZE IN- EN HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be neden de leeftijd van twee jaar gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting tegen pokken, en voor personen boven aie leef tijd tot kosteloze herinenting op Woens dag 6 April 1955 om vier uur des namid dags in liet- gebouw van het Medisch Centrum, Juldanal'aan 4. Het gehele meubilair en de stoffering van het nieuwe Hotel Britannia werd verzorgd door mi m BELLAMYPARK VLISSINGEN FABRIEKEN VAN BETIMMERING EN MEUBILAIR BREEVA ARTSTRA AT 65. ROTTERDAM, TEL. 51344 (5 I.) !Éïi Frans minister-president geïnterviewd door Prawda Commentaar was scherp De „Prawda", het blad van de Sow- jet-Russïsche communistische partij, publiceerde Vrijdag een interview met de Franse premier, Edgar Faure, waar in deze zich uitsprak voor een confe rentie van de Grote Vier, Engeland, Frankrijk, de Sowjet-Unie en de Ver. Staten. Er zouden zekere waarborgen moeten zijn. Faure noemde, aldus het blad, de jongste uitspraak van maarschalk Boelganin, de Sowjet-premier, ten gunste van viermogendhedenbespre- k-ingen, eerï „zeer belangrijk positief feit". Faure voegde hieraan toe: „Ik ben van mening, dat de vermindering der internationale spanning voornamelijk afhangt van de gemeenschappelijke inspanning van alle betrokken mo gendheden, waarbij rekening wordt gehouden met de gerechtvaardigde eisen ten aanzien van de veiligheid van elk dezer mogendheden. Ik zou graag zien, dat onderhandelingen in deze geest tot stand komen". „Deze onderhandelingen zouden ge makkelijker kunnen worden door een ontspanning in de betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en de Ver. Staten". Hij zei, dat naar zijn mening de ra tificatie van de Parijse overeenkom sten door het Franse parlement „ge heel en al verenigbaar is met Frank- rijks contractuele verplichtingen ten opzichte van zowel de Sowjet-Unie als Groot-Brittannië". In een commentaar op de woorden van Faure verklaart de „Prawda", dat de Franse regering in plaats van „ge meenschappelijke inspanning van alle betrokken mogendheden" de tactiek van „eenzijdige overeenkomsten van de ene groep van staten tegen andere staten" prefereert. De Parijse overeen komsten komen niet alleen niet overeen met de „gerechtvaardigde eisen van veiligheid" der Duitse buur landen, maar ondermijnen zelfs hun veiligheid, aldus het blad. In een hoofdartikel zegt de „Praw da", dat de regeringen van Frankrijk en Engeland, die „de bondgenoten van de militaristen in West-Duitsland zijn geworden, de'gehele verantwoordelijk heid voor de annulering van de Frans- Sowjet-Russische en Brits-Sowjet- Russische verdragen op zich nemen een annulering, die na de ratificatie van de Parijse verdragen onvermijde lijk wordt". Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Bevallen: W. G. M. RijkseVerheijen, z.: L. B"aljév. Wageninge, d.; J. P. Nieuwkerkv. Liere, ti.; M. M. Vader de Vries, z.; J. A. ter Meulen-Verpoten, d.; A. M. Snijdersde Poorter, 2 z.; O. J. Bosvan Steenbergen, z. Ondertrouwd: P. Roedema. 23 j. en P. W. Caljouw, 29 j.; L. L. C. Koster, 23 j. en C. C. F. de Jonge, 21 j. Getrouwd: P. J. de Leeuwen, 23 j. en M. E. de Rijke, 23 j.; J. Kempe, 26 3. en L. Louws, 26 j.; P. A. Saman, 26 j. en M. Mokoff, 22 j,; W. v. d. Hoek, 24 j. en C. Hubregtse, 25 j.; P. Bosselaar, 27 j. en J. C. v. d. Bergen, 22 j.; H. Hengeveld, 24 j. en A. W. Meulblok, 23 j.; K. J. Leef- tink, 23 j. en J. Geervliet, 20 j. Overleden: W. Wiegers, 55 j., e. v. J. Kars; M. E. de Kok. 60 j., e. v. C. Batus; W. Theune, 90 j„ we dn. v. L. de Bruijne; A, Smit, 61 j., e, v. W. H. P. M. Leeuwen burg: J. Chr. de Kok, 61 j„ e. v. A. Jan- me lunch geserveerd. Tijdens deze lunch werd nog het woord gevoerd door Ir. J. W. Boks, die vertelde van de bouw. en door de heer W. F. Chris- tlaansen, die de uitvoering van het werk besprak en een aardewerk-ta bleau (portret van M. A. de Ruyter) toezegde, dat de kunstenaar Louis v. Roden zal vervaardigen. De directeur van de wederopbouw en volkshuisves ting in Zeeland, de heer M. D. A. Gle- rum, verzekerde, dat zijn dienst gaar ne had meegewerkt aan het tot stand- komen van dit culinair-cultureel cen trum en de commissaris van de N.V. Britannia, de heer A. C. H. Kuyck aanvaardde enthousiast de toezegging van het De Ruyter-portret. Htj wees er op, dat juist tijdens deze maaltijd de kruiser Hz. Ms. „Zeven Provin ciën" zich juist op de Schelde voor Vlissingen bevond. Notaris J. Verhagen sprak harte lijke woorden namens V.V.V.-Vlissin gen en Nieuw Walcheren. Hrj bood voor V.V.V. een fraaie oorkonde aan. Nadat tenslotte nog de heren Van Poelje, Van Veenenburg en Meijer de laatste als Horecaf-voorzitter aan het woord waren geweest, kon mr. B. Kolff het slotwoord spreken. Enige honderden genodigden met druk-bezochte receptie, waarbij hon derden belangstellenden van de gele genheid gebruik maakten om directie en commissarissen geluk te wensen. Gala-avond Te omstreeks negen uur ving de gala-avond aan. Enige honderden genondigden met hun dames woonden deze gala-avond bij. Het officiële gedeelte bleef be perkt tot een rede van mr. B. Kolff, waarna het cabaretgezelschap van Bennie Vreden optrad met een zeer geslaagd program. Bennie Vreden had zelfs op embleem van Britannia de zeemeermin een leuke schets, geschreven, die door Kitty Knappert voortreffelijk ten tonele werd ge bracht, waarmee dan Vlissingen een cabaret-primeur kreeg! Benny Vreden mei zijn liedjes en conference, Piet Ekcl met zijn imita ties en zijn comische monologen, Kitty Knappert dansend en toneelspe lend en Katja Berndsen zingend en acterend zij wisten een stem ming van enthousiaste opgewekt heid te scheppen, waarin iedereen werd meegesleept. Jan Corduwener met zijn danszaal orkest paste in de na-avond zijn mu ziek in deze sfeer van opgewektheid voortreffelijk aan. Met spijt hoorde men tenslotte de tonen van het Wilhelmus weerklin ken, waarmee het einde van het feest kwam. Zondagavond werd maar dan voor iedereen een herhaling van het gala-avond-programma ge geven. Het nieuwe Britannia heeft zijn ac tiviteiten uitermate geslaagd ingezet! Advertentie, j MIDDELBURG. Bevallen: P. J. A. KosterHulmer, z.; OonkZegwaard, a.; A. Steur—Baan, z.\ T. M. van der Bergv. d. Hout, z.; van Geel—Hendrikse, d.; D. J. van Moo- lenbroek—Jobse, d. Getrouwd: J. B. vam den Bussche, 67 j. i M. C. Machïelsen, 44 j.; W. Kroon, 62 j. en J. C. M. H. Kooman. 55 j.;- J. de Troije, 26 j. en M. Hamelink. 26 j. Overleden: M. Boogaard, 86 j., wede. W. Joziasse; G. C. van den Bosse, 57 j., wede an D. C. van Dort; C. Joziasse, 80 j., geh. met M. Adriaanse; K. Baljeu, 85 j., wede. de Keijzer; G. van Nederveen, 81 j„ geh. met S. de Vries. 22. Generaal Carlos liet niet lang op zich wachten. Aan het hoofd van zijn leger marcheerde hij naar de Kraak, om het monsterka non op de mannen van de vloot te veroveren. Bij de Kraak aangekomen, liet hij zijn leger beleefd voorgaar en joeg zijn dapperen mei bezielende strijdkreten dt loopplank op. Aan dek ontbrandde meteen een lel ie strijd tussen leger- en marinemannen. Het rumoei drong door tot in de kom buis waar Kapple en de 2U.- nen zich hadden terugge trokken. Okki werd er op gewonden van. „Waarom mogen we no> niet meedoen?!", riep hij verontwaardigd, „we willen toch ook die matrozen va) boord hebben?!" „Je blijft hier", zei Kap- pie beslist, „we moeten ons buiten de politieke verwik kelingen van dit land hou den. We hebben ja moei lijkheden genoeg". Intussen golfde de strijd over het dek op en neer Generaal Carlos stond op de kade en riep zijn le- ger toe. dat het tot de laatste mam moest vechten. Maar terwijl hij zo bemoedigende woorden stond te schreeuwen, daalde plotseling een vuist op zijn hoofd neer en een stem bulderde hem toe: „Verrader! Dat is tegen de regels!" 1 Admiraal Emanuel was ten tonele verschenen Sporttournooi middelbare scholieren in Goes Het Zeeuws Middelbare Scholieren Contact organiseerde Zaterdag een serie sportwedstrijden in diverse scho len te Goes, waaraan werd deelgeno men door de Vlissingse HBS, de Mid delburgse HBS, Het Goesse Lyceum, het Christelijk lyceum te Goes, de Ly cea van Zierikzee en Terneuzen en de Rooms-Katholieke HBS te Goes. Men had voor deze sportontmoeting de keuze op drie takken van sport la ten vallen, namelijk volleybal, tafel tennis en schaken. Bij de volleybalwedstrijden, die voor de heren in de gymnastiekzaal van het Christelijk Lyceum en voor de da mes in de zaal van het Goesse lyceum werden gehouden, waren de uitslagen als volgt: Heren: 1. Elk Wat Wils (HES Vlissingen), 2= Astra (Christe lijk Lyceum Goes). Dames: 1 Contact (Lyceum Zierik zee). 2. Goese Lyceum. Reserve Heren: 1. EWW n, Vlis singen, 2. Goesse Lyceum n. De uitslagen van het schaken luid den: 1. Middelburgse HBS, 2. Astra Goes, 3. Terneuzense Lyceum, 4. Elk Wat Wils, Vlissingen, o. Vlam, Goes se Lyceum, 6. Contact, Zierikzee En bij het tafeltennis: RKHBS Goes, 2. Contact I, Zierikzee, 3. Con tact II Zierikzee. In de zaal van het Goesse Lyceum reikte de organisator van het 'sport tournooi, de heer Huib van Schelven uit Zierikzee, de prijzen uit. waarna de Vlissingse HBS-band het gezellig samenzijn verzorgde. KERKNIEUWS. HERVORMDE KERK. Beroepen in Arnhem ds. W. C. F. Metz, Vrijzinnig Hervormd predikant in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7