RMPPIS EN HET MONSTERKANON KWEEKLUST" MIDDELBURG VIERDE 35-JARIG BESTAAN WALCHEREN DIPLOMERING EN BEVORDERING BIJ BEËINDIGING CURSUSSEN 'n Best nummer! Waar zijn onze schepen? VRIJDAG 1 APRIL 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE O O U R A N 'l 99 JUBILERENDE VOLKSTUINDERS Geslaagde feestavond. Op 1 April van het vorig jaar be stond de Vereniging tot Exploitatie van Land- en Tuinbouw „Kweeklust" in Middelburg 35 jaar. Enige tijd ge leden gingen onder de leden-volks tuinders stemmen op om dit zevende lustrum niet zonder meer voorbij te laten gaan. Er vormde zich een feest commissie, die plannen voor een vie ring van het 35-jarig bestaan maakte. Tijdens een geslaagde feestavond in het Schuttershof werden deze plannen Donderdagavond uitgevoerd. Er zijn daarbij hartelijke woorden gesproken, speciaal aan het adres van het be stuur. Het was de voorzitter van de feest commissie, de heer Iz. Janse, die de dank van de leden aan het bestuurs college uitte. Speciaal de voorzitter, de heer M. Kleinepier en de secreta ris-penningmeester, de heer J. Antheu- nisse, werden in deze hulde betrok ken. In zijn rede memoreerde de heer Janse voorts enkele feiten uit de ge schiedenis van de 5-jarige vereniging, die als „kasplantje" door een klein groepje idealisten werd opgericht en een stevige opbloei beleefde. Ook het oude probleem, namelijk het feit, dat nog steeds geen vast terrein voor „Kweeklust" beschikbaar kan worden gesteld, passeerde de revue. De wethouder van openbare werken van Middelburg, de heer S. J. van t Westende, die het gemeentebestuur vertegenwoordigde, verklaarde ten aanzien van dit vraagstuk bij het uit- Harde woorden in raad van Zierikzee. In de gisteravond te Zierikzee on der voorzitterschap van burgemees ter jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije gehouden raadsvergadering, heeft mr. K. A. Kcuning (Het Roer Om) als enig raadslid tijdens de algemene be schouwing over de begroting 1955 't woord gevoerd. Mr. Keuning lanceerde een felle aanval op de houding van het raads lid S. A. van Gastel (Onafh.), die zijn plaats in de raad wilds ïfstaan. Het door de heer Van Gastel schrif telijk gegeven antwoord noemde spr. een leugenachtige verdraaiing van de feiten. Mr. Keuning merkte op van een en ander melding te maken ter attentie van raadsleden, die het standpunt huldigen, „dat iedere stem er één is." De uitslag van de wethoudersver kiezing achtte spr. niet in het belang van de gemeente. Over de begroting zei mr. Keuning de lijst van kapi- taalswerk/n voor de eerstkomende tien jaren als een „zoethoudertje" te beschouwen, „dat jaren mee kan". Na een opmerking van de voorzitter verklaarde mr. Keuning zich bereid deze woorden terug te nemen. De begroting werd, met enkele kleine wijzigingen, aangenomen. Prijsuitreiking „Slatogo" in Goes. De nationale slagersvakwedstrijd „Slatogo III" te Goes werd Donder dagavond besloten met de prijsuitrei king in zaal-Krijger. Behalve verschil lende prijswinnaars uit Zeeland, wa ren er ook deelnemers uit Gelderland, Zuid-Holland en Brabant gekomen om persoonlijk de hun toegekende extra-prijzen in ontvangst te nemen. De voorzitter van de tentoonstel lingscommissie, de heer J. D. de Jon ge, sprak een openingswoord, waarin hij dank bracht aan het gemeentebe stuur van Goes, dat vertegenwoordigd was door burgemeester mr. W. C. ten Kate. Voorts aan de jury en de heren J. M. Meijler en J. C. Krijger, Burge meester Ten Kate ontving een smake lijke surprise, de voorzitter van de jury, de heer Z. v. d. Zwaag, ontving een klok en mevrouw Krijger bloe men. De voorzitter der jury, de heer Van der Zwaag, gaf hierna zijn in drukken over deze vakwedstrijd weer. Over de bereikte resultaten was hij tevreden. In de afdeling fijne vlees waren werden er van de 735 inge zonden artikelen 573 of 77.9 be kroond. In de afdeling sierstukken was dit percentage 100 en in de afdeling étalagfeschotels 93.1 totaal Er werden in totaal 33 ereprijzen, toege kend. Spreker constateerde, dat bijna een kwart van de inzending, fijne vleeswaren in pasteivorm was, het geen op een evolutie in het slagersbe- drijf zou kunnen wijzen. Hij bracht dank aan de commissieleden, van wier arbeid de gehele Goesse slagersstand uiteindelijk profiteert en nam tenslot te in verband met zijn benoeming tot directeur van de vakschool voor de veehandel afscheid als jurylid. Vervolgens werden de diverse extra prijzen, bestaande uit bekers, medail les, enz., uitgereikt, waarna de voor zitter, de heer J. D de Jonge, eindigde met een kort slotwoord Noodlottige trap van paard. De heer L. K. uit West-Souburg kreeg van een van zijn paarden een trap tegen het hoofd. Zwaar gewond moest het slachtoffer naar een zieken huis vervoerd worden. N.C.V.B. vergaderde De afdeling- Vrouwenpolder van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse vergadering. Als spreekster trad op mej. Reinders uit Zeist. Op boeiende wijze vertelde zij van haar arbeid als onderwijzeres en zendelinge on der de Chinezen in Midden-Java. Officiële publicaties VLISSINGEN. GEVRAAGDE MEDEWERKING INGEVOLGE ART. 72 L.O. WET 1-20. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de Raad dezer gemeente bij zijn besluit van 25 Maart 1955, no. 6 aan de Vereniging tot bevorde ring van christelijk onderwijs alhier de gevraagde medewerking voor een uitbrei ding van de onder het bestuur staande Oranjeschool aan de Bloemenlaan met 2 lokalen is geweigerd. Vlissingen, 26 Maart 1955. spreken van zijn gelukwensen, dat het gemeentebestuur terzake diligent blijft. Het zal trachten alles te doen om aan de gerechtvaardigde eisen van de volkstuinders tegemoet te komen. Een woord van felicitatie kwam ook van één der oprichters, ir. D. Bloems- ma uit Apeldoorn, die daarbij getui genis aflegde van de geest, die de pio niers bezielde in 1919. Dbkter D. N. van Gelderen sprak hierna namens de geschillencommissie, waarop de voorzitter de sprekers be dankte en de feestcommissie in het bijzonder lof toezwaaide voor de or ganisatie van een en ander. „ACHTER DE WOLKEN". Het officieuze gedeelte van de avond omvatte in hoofdzaak het optreden van de toneelvereniging „De Golf brekers" uit Zoutelande. Een aantal leden van deze vereniging bracht het stuk in drie bedrijven „Achter de wol ken schijnt toch de zon". „De Golfbrekers" hebben met deze opvoering de nodige eer ingelegd. Tot besluit van de avond was er een gezellig samenzijn. Examens Op 29 en 30 Maart werden op „Vrederust" te Bergen op Zoom de overgangsexamens en het eindexa men in de geloofsleer gehouden. Aan het overgangsexamen van het eerste naar het tweede leerjaar namen deel 3 verplegers en 19 ver pleegsters. Van dezen slaagden de broeders: J. Bol en S. v. d. Bosse, van de zusters slaagden: J. C. Arendse, A. C. Blankenburgh, C. Boelhouwers, E. Cevaal, M. E. Da- vidse, M. E. Davidse, J. S. v. Eenen- naam, D. S. Geelhoed, H. Geertse- ma, M. K. v. d. Hoek, D. v. Iwaar- den, P. Luteijn, W. Meliefste, A. M. Rosenbrand, J. H. Rosenbrand, W. v. Selm, C. Theuns. Aan het overgangsexamen van het tweede naar het derde leerjaar na men deel 5 verplegers en 10 ver pleegsters. Van dezen slaagden de verplegers: R. Boon, C. Poots, K. Tangeman en C. de Wolf. Van de verpleegsters slaagden: J. H. v. d. Berg, J. C. v. Betuw, L E. Cevaal, J. M. Clark, J. F. Cornelisse, M. G. Goedegebuure, G. Karelse, K. de Wolf, L. de Wolf, O. Th. Zwanen beek. Aan het eindexamen namen deel 2 verplegers en IC verpleegsters. Van dezen slaagden de verplegers: A. Ouwerkerk en H. Sakko. Van de verpleegsters slaagden F. C. Arend- se, W. C. v. d. Berg, A. D. v. d. Berg, A. Besseling, P. J. Gakeer, C. W .Gunst, A. 't Hart, J. de Looff, P. Melse, M. R. Schunselaar. Middelburg Jaarvergadering A.N.M.B. Onder voorzitterschap van de heer H. Joziasse hield in „De Gouden Poorte" Woensdagavond de afdeling Middelburg van de Algemene Ne derlandse Metaalbedrijfsbond haar jaarvergadering. In zijn uitvoerig overzicht omtrent de gang van za ken in 1954, meldde de secretaris D. Rijkse Jr. o.a., dat het ledenaantal de 500 is gepasseerd. Het cijfer is nu 519. hetgeen een vooruitgang van 40 betekent. De penningmeester de heer J. Kraak, bracht verslag uit over de financiële toestand, die gun stig werd genoemd. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Na een pauze was het woord aan de districtsbestuurder, de heer K., van Wagtendonk uit Vlissingen. Deze vertoonde een belanj filmstrip over de Europese en Staal Gemeenschap (K.S.G.). aan de hand waarvan nij een dui delijke uiteenzetting gaf van doel en werkwijze van dit sinds enkele jaren werkzame lichaam. „Volksonderwijs" vergaderde Onder voorzitterschap van mr. A. Veenhoven hield de afdeling Middel burg van „Volksonderwijs" dezer dagen haar jaarvergadering in het Nederlands Koffiehuis. Na een toe lichting van de voorzitter werd uit voerig van gedachten gewisseld over de toestand van het kleuter onderwijs in de Zeeuwse hoofdstad. De vergadering nam er met genoe gen kennis van, dat B. en W. een nota aan de raad hebben gericht, waarin de bouw van twee kleuter scholen wordt aangekondigd. Mr. Veenhoven merkte voorts op, dat het gebrek aan goede gymnastiek lokalen één der oorzaken is, dat aan de openbare scholen niet het voorgeschreven aantal uren, doch slechts één uur per week besteed kan worden aan het vak lichamelij ke oefeningen. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedge keurd. Daaruit bleek, dat het leden- cijfer thans 559 bedraagt. De pen ningmeester, de heer H. J. Leuve- link, werd als zodanig herbenoemd. De secretaris de heer W. H. Hardon, zag zich wegens drukke werkzaam heden genoodzaakt zijn functie neer te leggen. De heer G. J. van Holt- huijsen kwam voor hem in de plaats. De voorzitter bracht de heer Hardon hartelijk dank voor hetgeen deze in de tien jaren, dat hij het se cretariaat waarnam, voor 'de ver eniging deed. Jaarvergadering V.A.R.A. De afdeling Middelburg van de V.A.R.A. kwam Woensdagavond in jaarvergadering bijeen in „De Gou den Poorte" onder voorzitterschap van de heer J. K. Radder. Deze merkte op, dat het afgelopen jaar voor de vereniging een rustig jaar was geweest. De stijging van het aantal leden met 76 gaf een relatief juist beeld van de positie, die de V.A.R.A. in Middelburg inneemt. Het jaarverslag van de 2e secretaris dat hierna aan de orde kwam gaf een indruk van de toename van het aantal leden over het gehele land en schetste op vaak humoristische wijze het afgelopen Middelburgse V.A.R.A.-jaar. Uit het overzicht, dat de penningmeester had opge steld, bleek een batig saldo van 46.05. Bij de bestuursverkiezing werden aftredende leden, de heren J. Reijnhout, G. M. de Leeuw, A. Bliek en C. M. Pluijmers, allen herbe noemd. Vervolgens werden het" jaar verslag en het omroeprapport be handeld. Daarbij werden de aanwe zigen in de gelegenheid gesteld wensen en critiek ten aanzien van de radioprogramma's tot uiting te brengen. Tot slot was er een geani meerde rondvraag. Vlissingen Oogst van de straat Bij het bureau der gemeentepolitie te Vlissingen zijm inlichtingen te verkrijgen over onderstaande gevonden voorwerpen: huissleutels, diverse dames- en heren handschoenen. kinderbril, kinderwantjes, pyamabroelcje alpinomuts, kinderporte- monnaie, lampekapje, hondenriem, sleep- strop en windjack, wieldop en dat de adressen van de navolgende gevonden voorwerpen aan zijn bureau zijn te beko men: slee, teddybeertje, wanten, dames hoed, zakdoekje, handschoenen, huissleu tels. kinderarmbandje, vulpen, zilveren kruisje, kinder tennisracket, vierkleuren potloot, oorbel, kinderkousjes, dameshor loge. rokje, sigarettenpijpje, kindermuts, tas. bril. verschillende rijwielen en kin derrijwiel. Uitvoering adspiranten „Oranje-Nassau". Oe Christelijke gymnastiekvereni ging „Oranje Nassau" te Vlissingen is: langzamerhand een grote familie ge worden en telt, zo deelde mevrouw J. KemelingVan Noorden, voorzitster, Donderdagavond mede, thans om streeks 500 leden. Daarom is het niet meer mogelijk alle leden in één avond op het toneel te voeren om aan een uitvoering deel te nemen. Donderdag avond gaven de adspiranten, meisjes en jongens van 8 tot 12 jaar, hun uit voering in het „Concertgebouw" te Vlissingen, waarvoor wederom veel belangstelling bestond. Het programma vermeldde acht tien nummers, die vlot werden uit gevoerd. De kinderen ongeveer 180 in getal toonden hun bedrevenheid op de evenwichtsbalk, op de bank en op de lage brug en voorts waren er vrije oefeningen, een aantrekkelijke vlagoefening, bokspnngen en derge lijke. Aardig was vooral het kabou- terspel van de meisjes B I. Vrouwenpolder Oranjevereniging De Oranjevereniging te Vrouwen polder hield dezer dagen onder voor zitterschap van de heer M. v. d. Broeke een vergadering ter bespre king van de feestelijkheden op 5 Mei. Op 4 Mei zal er een samenkomst zijn, waar de plaatselijke predikan ten zullen spreken. Voor 5 Mei is het, vólgende programma vastgesteld: zang en dans voor de kinderen. Ook zullen de kinderen getracteerd wor den, terwijl hen een herinnering aangeboden zal worden. Vervolgens een uitvoering, die het verleden, het heden en de toekomst zal uitbeelden, 's Avonds is er een uitvoering van de muziekvereniging. Koudekerke Handicap-wedstrijd De uitslagen van de dezer dagen in Koudekerke gehouden kam- fioens-handicap wedstrijd biljarten weede en derde klasse luiden als volgt: 1 de heer De Nooijer, 10 pnt., gem. 2.88, hoogste serie 24; 2. de heer De Jonge, 9 pnt., gem. 2.63, hoogste serie 38, 3. de heer Van Ham, 8 pnt., gem. 2108, hoogste se rie 19; 4. de neer Walrave, 7 pnt., gem. 2,24, hoogste serie 15; 5. de heer Doene, 6 pnt., gem. 3,08, hoog ste serie 33; 6. de heer Post, 6 pnt., gem. 2,26, hoogste serie 20, 7. de heer Verhage, 6 pnt., gem. 2,20, hoogste serie 14; 8. de heer So- hier, 4 pnt., gem. 2,94, hoogste se rie 26. „Het Groene Kruis" Door de Chr. Wijkverpleging „Het Groene Kruis" werden in Koudeker ke enkele middagen gehouden voor oudere dames en grootmoedei's. De districtsverpleegster, zuster Speel- weg besprak enkele nieuwe metho den voor de zuigeling- en kleuter verzorging. De daarna volgende bespreking over de nieuwe methode werd met veel interesse gevolgd. Het ligt in de bedoeling ook in andere plaatsen in Zeeland soortgelijke middagen te houden. NIJVERHEIDSAVONDSCHOOL MIDDELBURG Wethouder Kögeler reikte 180 getuigschriften uit. Dezer dagen werden de cursussen aan de Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs in Middel burg beëindigd. Donderdagavond werd in een van dc zalen van de Techni sche School, waar steeds de verschil lende lessen werden gegeven, de jaar lijkse bijeenkomstgehouden, tijdens welke de bevorderingen worden be kendgemaakt en de diploma's in han den van de bezitters kwamen. De wet houder van onderwijs, de heer J. \V. Kögeler heeft in aanwezigheid van de leden der commissie van toezicht, de directeur en de leraren de cur sisten op de hoogte gesteld van de resultaten, die zij behaalden. De ongeveer 180 leerlingen kwamen in drie ploegen naar de zaal om de uitslag te vernemen. Ieder van hen kreeg een toepasselijk woord: van lof of van vermaning. Tevoren wees de heer Kögeler er op, dat men zonder diploma's tegenwoordig weinig kansen van slagen heeft. Maar daarom be hoeft men nog geen schitterende lijst te hebben, want de practijk bewijst in vele gevallen, dat leerlingen, die op school een middelmatige aanleg blijken te bezitten, het later in de maatschappij ver brengen, aldus spr. BEVORDERING. De uitslagen der bevorderingen luiden: Cursus A le klas: J. MesuG. J. Dille en J. Goenewegen. Middelburg;"D. D Lobbe- zoo. Souburg; P. D. A. Mol. Middelburg; P. Schoe, Oostkapelle; D. Wisse, Middel burg; P. Roelse. Koudekerke. He klas houtbewerkers: L. Jobse, Veere; J. Neufeglise, Middelburg; J. P. D. Stroo, Arnemuiden; IIE klas metaalbewerkers: A. C. van Baaien, Grijpskerke; A. M. van Boven. R. C. Brozius, L. de Rijke, J. van Tatenhove, W. J. J. van Tol, P. de Vey, P. S. Schenk, allen Middelburg. Cursus B. le klas houtbewerkers: L. Adriaanse, Zoutelamde; L. Baljeu, Souburg; P. Boo ne, Vrouwenpolder: J. Dingemanse, Zou telande; P. A. Grim, Middelburg: J. A. Marie, Domburg; J. Marinissen. St. Lau rens, prijs: P. Riemens, Serooskerke; J. Versluys, Veere; H. van Waarde, Nw.- en St. Joosland; P. A. Walraven, Middelburg; P. J. Reynoudt, Nw.- en St. Joosland; J. van Belzen en C. M. Francke, Arnemui den; P. Izeboud. Serooskerke. le klas metaalbewerkers: A. W. Kem- pe. Souburg; J. Wouters. Biggekerke; A. P. van Moolenbroek, Middelburg. le klas schilders: K. W. v. d. Gruiter, Veere; P. M. Jansen, Middelburg; D. W. v. d. Klooster, Souburg; L. K. Minder- houd, Westkapeile, prijs; J. J. de Vroe, Souburg. le klas electriciens: K. A. Bomer, Vlis singen; M. Boone en A. D. de Bree, Kou dekerke; G. Deegens, Middelburg; P. J. Fey, St. Laurens; J. W. v. d. Garde, Mid delburg; A. Goedhart, Souburg; J. Hui- brègtse, Westkapeile; A. A. Korsuize en W. M. Machielse, Middelburg; G. Mara- nus. Domburg; J. A. Oranje, Souburg; C. P. van Pamelen, Vlissingen; A. Scout, Vrouwenpolder: A. Smaardijk, Middel burg: W. A. Wijkhuis, Vlissingen; P. E. Dingemanse, Middelburg; J. W. Eckhardt, Vlissingen. 2e klas houtbewerkers: J. Adriaanse, Middelburg; J. Arendse, Souburg; A. Boogaart, J. W. Boone, A. Dekker, J. L. Dingemanse, allen Middelburg; H. Francke, Oostkapelle; I. Goverse, Nw.- en St. Joosland; L. Kodde, J. P. Mesu en C. P. H. Muider. Middelburg; P. Roelse. Rit- V an onze adverteerders GOUDEN JUBILEUM KREYMBORG Vrijdag 8 April a.s. zal het 50 jaar jaar geleden zijn, dat de heer Anton Kreymborg in Amsterdam de firma A. Kreymborg en Co oprichtte. Ón der het beleid van de oprichter-eige naar groeide het bedrijf voortdurend en werden steeds nieuwe kledingma gazijnen geopend. Als N.V. A. Kreym borg en Co viert dit detail-kledingbe drijf thans zijn gouden jubileum met 25 vestigingen in alle belangrijke, ste den van Nederland. Drie zoons van de oprichter, de he ren F. G. B., J. J. M. en L. A. K. Kreymborg herdenken tevens het feit, dat zij in 1955 25 jaar deel van de di rectie der N.V. uitmaken. De viering van het jubileum zal over het gehele land gepaard gaan met een prijs vraag. In Zeeland bezit deze N.V. twee zaken: in Middelburg aan de Lange Delft 6062 en in Vlissingen aan de Walstraat 84. them; J. C. Schreyenberg, Arnemuiden; Westkapeile; Schoc, Middelburg; P. Biggekerke; J. Siereveld, L. C. van Vaardighem. Wattel, Middelburg; B. Wondergem, Serooskerke. le klas automonteurs: C. A. Heyboer, Breskens; J. den Hollander. Oostkapelle, C. Krijger. Aagtekerke: A. Maranus. Oost kapelle; P. Roelse en A. Toutenhoofd. Westkapeile; M. Vader, St. Laurens; H. Verton, Middelburg; C. A. Wlelemaker en J. Wielemaker, Koudekerke. GEDIPLOMEERD. Cursus A: Ille klas houtbewerkers: J. P. Adam. J. Janissen, C. de Looff, H. Simons en N. A. Grootjans (verklaring), allen Middel burg. Metaalbewerkers Ille klas: C. J. Jozias se en W. Bernhard. Middelburg. Cursus B: Metaalbewerkers lie klas: G. Bos. Mid delburg; A. van Boven, Nw.- en St. Joos land; D. W. Caljouw, L. Christiaanse, J. van Iren, M. Mol, prijs, J. A. Overweel en M. Prince, allen Middelburg. Schilders lie klas: J. A. Cammelot, Domburg: J. H. Klopmeyer, Domburg; C. Maranus, Aagtekerke; N. Minderhoud. Westkapeile, prijs; D. Stroo, Arnemuiden; G. J. de Voogd, Nw- en St. Joosland; A. Provoost, (verklaring). Domburg. Electriciens He klas: J. J. van Aartsen, Middelburg; L. J. Akkerdaas, Domburg; P. S. Castel, Souburg; J. G. den Exter, Middelburg; M. Goedhart, Arnemuiden; J. S. van Ham, Vlissingen; B. M. de Jon ge, Middelburg; A. A. Kodde, Domburg; A. C. de Ridder, Arnemuiden, prijs; J. J. de Rijke, Souburg; B. Sturm, Aagtekerke; A. J. Walraven, Middelburg; J. P. de Wijs, Vlissingen. IHe klas houtbewerkers: K. Duvekot, Vrouwenpolder; J. van Eijzeren, Middel burg; J. Jobse, Oostkapelle; J. Kleinepier. Biggekerke; P. Lous, Zoutelande; L. van Moolenbroek, Oostkapelle. prijs; J. A. Passenier, Domburg; P. Poortvliet, Arne muiden; P. I. Verstraate, Westkapeile; A. J. v. d. Vliet, Souburg; P. de Visser, Vrouwenpolder: A. de Wijze, Koudeker ke; J. J. de Groote, Nieuwvliet. Automonteurs lie klas: A. Adriaanse, Middelburg; D. Kaljouw. Grijpskerke; R. A, Duzebout, Breskens; J. Hengst, West kapeile; A. Janse, Serooskerke; D. J. Jan se en J. Janse, Middelburg; M. Onderdijk, Nw - en St. Joosland; J. Overbeeke, Arne muiden; J. Toutenhoofd, Westkapeile; A. Wouters, Ritthem; A. den Hollander. Oostkapelle; D. v. d. Wiele, Middelburg. VIRGINIA N9 10 Universitair examen. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde mej. J.. J. den Herder. Goes, voor het cand. ex. wis- en natuur kunde. Pellenaars sprak voor winkeliers in Kapelle. Op de tweede dag van de door de Kamiac-winkeliers georganiseerde lenteshow in hotel De Zwaan te Ka pelle, heeft het aan belangstelling niet ontbroken. Onder de bezoekers waren er velen die een praatje kwa men maken met de leider der Tour de France-ploeg Kees Pellenaars, die op uitnodiging te gast was. Uit een gesprek dat we met bem hadden, bleek dat nu hij als ploeglei der voor de Nederlandse afvaardiging in de Tour de France en Giro is aange wezen, hij nog geen vaste ploeg heeft gevormd. Hij hoopt er echter op kor te termijn mee te beginnen. Op de vraag, hoe hij denkt zijn ploeg te for meren, kon hij ons nog geen antwoord geven, doch naar wij uit het gesprek konden opmerken, zal Wagtmans er zeker weer bij zijn. Aalsum 18 v. A'dam n. Bahrein. Aagtekerk 30 te Rotterdam. Abbekerk 30 te Marseille. Akkrumdrjk 30 té New York. Albireo 28 830 m. N.N.O. v. Fern.' Nor. Alphard 31 te Recife. Alwakl 29 v. B. Aires n. Rotterdam. Alamak 28 v. Port Said. Alchiba p. 29 Finisterre. Alm dijk 30 v. Tampico n. New Orleans. Amsteldijk 19 te Vancouver. Amerskerk 29 1800 m. N.W v. Fremantle. Andijk 31 te Vlissingen. Appingedijk 29 v. Norfolk n. Trinidad. Arendskerk 29 180 m. Z.Z.O. Port Sudan. Averdijk 29 te Rotterdam. Axeldijk 24 te Montevideo. Baud 24 v Tjirebon n. Djakarta. Bali 28 te Biak. Banka 27 te Calcutta. Batavier I p. 29 Kaap Roca. Blijdendijk 29 300 m. W. v. Azoren. Britsum 30 Ouessant gep n. Antwerpen. Beninkust 26 te Lagos. Bontekoe 24 te Surabaja. Delft 30 te Amsterdam. Dongedijk 27 950 m. N.O. v. Guadeloupe. Eimina 30 te ^Antwerpen. Esso - Amsterdam 29 13 m. N.O. v. Kaap Ferrat. Grootekerk 30 te Penang. Gouwe 29 600 m. N.O. v. Dakar. Heemskerk 29 570 m. Z.Z.W. v. Cocoseil. Japara 900 v. Suez n. Genua. Kieldrecht 28 te Bombay. Kalijdon 29 240 m. Z.W. v. Panama. Korovina 29 100 m. N.N.W. Ras al Hadd. Kota Baroe 29 75 m. N. v. Alexandrië. Kota Gede p. 29 Gibraltar. Laagkerk 25 te Calcutta. Loppersum 31 te Benisa. Larenberg 29 120 m. W. v. Key West. Laurenskerk 28 te Calcutta. Lawak 30 v. Mombasa n. Djibouti, lutterkerk 29 te Ras Tanura. Leopoldskerk p 29 Perim. Lekhaven 28 te Antwerpen. Liberty Beïl 29 60 m W v. Algiers. Lievevro'iwekerk 79 165 m. N.W. v. Port Said. Limburg 2* HIKi r W.N W. v. Pointe de Galle. Maas 30 te Malta I Advertentie Bijna 100 jaar maken wij lakens en slopen, nog steeds kunt U geen betere kopen. Malea 21 te Bombay. Marisa 31 te Calcutta. Mariekerk 24 te Beira. Maetsuyker 31 te Singapore. Mataram 28 v. Semarang n Surabaja, Macoma 25 te Stanlow. Meerkerk 29 v. Suez. Meliskerk 30 te La Palmas. Muiderkerk 30 v. Suez n. Djibouti. Mijdrecht 28 v. Aruba. Merwede p. 29 Terceira. Molenkerk p. 30 Ouessant n. Genua. Noordam 29 te New York. Oldenbarnevedt J. v. 30 240 m. N.O. Dugo Garica. Ondina 23 v. Pladju n. Singapore. Oranje 24 te Djakarta. Oranjefontein 30 v. Kaapstad n. Pt. Elisa beth. Polydorus 29 v. Djakarta n. New York via Singapore. Peperkust 31 te Antwerpen Perna 30 te Algiers. Rotula 29 750 m. NJi.W v Perim Ridderkerk 30 v. Pt. Said n Genua. Rijndam 30 610 m. N.W Fayal n. Halifax. Schie 30 te Amsterdam Saragan 27 te Philadelphia Schouten 27 v. Dar es Salaam n Mombasa Schiedijk p. 30 Fayal n. Li-erpool. Sliedrecht 29 100 m. O. v. Kaap Bon. Statue of Liberty 29 15 in. Z.Z.O. v. Suez Soestdijk 28 v. Galveston n. N. Orleans. Sinabang 29 v. Brisbane n Hollandla. Stad Leiden 30 te Amsterdam Teiresias 29 v Djakarta n. N. York via Singapore. Tjibodas 20 te Semarang Tjimenteng 30 v. Morreibaa: n. Kaapstad Tegelberg 31 te Singapore Tomori p. 29 Daedalus Rit. Triton 29 150 m. N.O v. Turk's Eiland. Telamon 29 v. Puerto Cabello n. Marac. Tibia 30 te Rotterdam. Utrecht 27 te Bombay. Westland 29 te Hamburg Weltevreden 27 v. Tegai n. Semarang. Waerwijck van 27 v. Yokomama n. Hongk. Zuiderkruis 30 dw. Freetown n. Las Palmas Dr. HENRARD, huidarts, Vlissingen spreekuur Maandag en Donderdag 0 4 uur in Bethesda. 20. Nadat *amiraal Emanuel ;n generaal Carlos waren uitgevochten, raapten zij hun losgerukte versierselen op en gingen ieder huns weegs, elkaar de somberste bedreigingen naroepend. Kappie liep met de generaal mee. want hij kon wel ver wachten. dat deze hem te gen de admiraal zou helpen. „Ha, vreemdeling." zei de generaal, „hebt ge gezien, hoe ik die vlootworm ver sloeg? Hoe hij moest wij ken voor mijn beukende vuist?" „Ja." zei Kappie, „het was deksels knap. Maar nu wat anders, generaal, mis schien kunt U me helpen. Ik heb een groot kanon aan boord en mag niet weg varen. zolang dat niet is gelost. Maar nu verhindert die admiraal, dat ik het ka non aan land zet, zodat ik niet wegkom" „Wat? riep generaal Carlos. „Verhindert hij dat? Dan wil hij het leger wéér tekort doen Maar ik zal hem De heethoofdige generaa: wilde de admiraal weer achterna, maar Kappie hield hem ïegen. „Kalm. generaal", zei hij. „met al dat geplukhaar schieten we la niets op. Zeg me liever eerst, waar- om hij dat <anon niet aan land wil nebben". „Omdat het dan op MIJN terrein komt en dus aan het leger vervalt", antwoordde generaal Car los knarsetandend. ..Ah. is hét 'm dèt". zei Kappie. „Maar waarom laat hij hei aan niet op een andere schuit overzet- De generaal snoot. ..Omdat met de „Victorioso" hei enige oorlogsschip van onze vloot, dat het mon sterkanon kon dragen, is ondergegaan" antwoordde hij'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3