Verrassende wending aan slot van Helderse rechtszaak Fiona's tweestrijd STRUCTUUR WERKGELEGENHEID TENGEVOLGE RAMP VERANDERD nog even een R OXY. 'n ROXV .Ja (fuuity f OFFICIËLE PUBLICATIES GETREX - Uw „eerste hulp bij ongelukjes" 4 PROVINCIALE ZEEUWSE C Q R A N T DONDERDAG 31 MAART 3955 VERSLAG DISTRICTSARBEIDSBUREAU Gunstige ontwikkeling arbeidsmarkt Uit de cjjfers, die in het jaaroverzic ht van het Districtsbureau voor de Arbeidsvoorziening in Zeeland zijn opgenomen, blükt, dat de arbeids markt in onze provincie gedurende 1954 een gunstige ontwikkeling te zien gaf. De geregistreerde arbeidsreserve van mannen werklozen en op aan vullende werken tewerkgestelden bedroeg in dat jaar gemiddeld 1430, tegen 1197 in 1953. Wanneer men deze cijfers beziet met betrekking tot de beroepsbevolking dan blijkt, dat de geregistreerde arbeidsreserve in 1954 en 1953 achtereenvolgens 17 en 14 per 1000 mannelijke beroepsbeoefenaren omvatte. De vraag naar en het aanbod van vrouwelijk personeel ontwikkel de zich in het verslagjaar gunstig. Het verslag geeft als oorzaak daarvan aan, dat de vrouw steeds meer in het arbeidsproces wordt opgenomen. Daardoor wordt de werkgelegenheid voor deze arbeidskrachten groter. Ook in 1954 liet de gunstige invloed van de Februarirarap op de werkgelegen heid zich gelden. Tengevolge daarvan veranderde ook de structuur van de werkgelegenheid in Zeeland. Weinig emigranten. Het aantal minder-valide arbeids krachten, dat in het bedrijfsleven kon worden geplaatst bedroeg in de laren 1952, 1953 en 1954 achtereenvolgens 149, 239 en 184. De plaatsingen bren gen nog steeds moeilijkheden met zich mee. Plannen voor stichting van be schuttende werkplaatsen die in Goes en Middelburg reeds bestaan zijn in Terneyzen, Oostburg en Zierlk- zee in een vergevorderd stadium, De grote herverkavelingen, die in Schouwen-Duiveland, Tholen en Zuid- Beveland begonnen, verschaften reeds in het vorig jaar werk aan velen. De vraag naar mannelijke arbeidskrach ten bedroeg gemiddeld in 1954 938 tegen 891 in 1953. Het belangrijkste is deze vraag in de bouw- en metaal nijverheid. Opvallend groot name lijk 2003 was de vraag naar man- nelrjke toachten in September 1954. meJlJt het ve,,s1ag De plaaWn."van Dit werd verooizaakt door de grote oudere arbeidskrachten leverde, wat vraag naar seizoenarbeiders in de landbouw en de vraag naar personeel voor de beide in Sas van Gent geves tigde suikerfabrieken. Het gemiddelde aanbod van de vrou welijke arbeidskrachten is gedaald van 192 tot 187. De vraag is in deze sector dan ook groot, vergelijking van het aantal openstaande aanvragen in 1954 met dat van het voorgaande jaar toont een vermeerdering van 50%. De cijfers luiden achtereenvolgens 268 en 179. Deze stijging wordt in het ver slag verklaard door het feit, dat de meeste meisjes zich niet meer geroe- £en voelen tot het aanvaarden van uishoudelijk werk, maar zich liever gerangschikt zien onder winkel- of kantoorpersoneel. Uit het overzicht van de arbeidsbe middeling blijkt, dat het aantal plaat singen van mannen in 1954 10.479 be droeg (v.j. 16.332). Ook met betrek king tot de jeugdige,arbeidskrachten gaf de arbeidsmarkt in 1954 een gun stige ontwikkeling te zien. ItaliëDuitsland 21. In het Neckar-stadion te Stuttgart heeft Woensdagmiddag het voetbal team van Italië met 21 van Duits land gewonnen. Deze stand was bij de rust was bereikt. Volleybalkampioen schappen Het tournooi om het afdelingskam pioenschap volleybal in Breda zal niet, zoals aanvankelijk was vastgesteld, op Zaterdag 2 April worden gespeeld, maar op Vrijdag 1 April. Aan dit tour nooi wordt deelgenomen door de da mes- en herenkampioenen van de af delingen Tilburg, Breda en Walcheren. Walcheren zal dus zijn vertegenwoor digd door het damesteam van Mara thon en de herenploeg van MTS. M. Haasdonk uit Goes onderscheiden In Utrecht werd de jaarlijkse alge mene vergadering van het Neder lands Handbal Verbond gehouden. De voorzitter, de heer Jac. van der Rey- den, gewaagde in zijn openingswoord van de grote groei van het NHV, die voor een belangrijk deel zijn oorzaak vindt in de nog steeds toenemende belangstelling voor het zaalhandbal. Enkele functionarissen werden on derscheiden met de speld van ver dienste. Onder hen bevond zich de heer M. Haasdonk, oud-voorzitter van Hellas uit Goes. Het voorstel van de afdeling Zee land inzake een landelijke omslag van de reiskosten voor de competitie werd, na een inleidend woord van de heer P. Naerebout uit Vlissingen, druk besproken. Hoewel de afgevaar digden zich uit ideële motieven wel met het voorstel konden verenigen, was er een aantal practische bezwa ren, met name voor de clubs uit de grote handbalcentra. Het voorstel werd echter niet verworpen, maar ter bestudering verwezen naar een spe ciale commissie onder voorzitter schap van de bondsbestuurder J. Nijssen. de handarbeiders betreft, in 1954 wei nig moeilijkheden op. Voor de hoofd arbeiders was de plaatsingsmogelijk heid niet steeds gunstig. In het verslag werden 100 aanmel dingen voor emigratie genoteerd, be trekking hebbend op in totaal 267 mensen. Het aantal vertrokken emigran ten bedroeg 265, betrekking hebbend op 118 gevallen. De belangstelling voor emigratie was derhalve in Zee land niet groot. Z|j was voornamelijk gericht op Canada, de U.S.A. en Zuid- Afrika. Het aantal toegelaten vreemde ar beidskrachten steeg in 1954 tot 2200 mannen. Bij de vrouwen onderging het cijfer weinig verandering; per eind December bedroeg het 760. De meeste van deze buitenlandse arbeids krachten waren Belgen. De belang stelling voor de omscholingscursus sen aan de Rijkswerkplaats voor Vak ontwikkeling in Middelburg neemt steeds toe. Aan het begin van 1954 waren er 13 cursisten, aan het einde van dat jaar 39. De scholing met zg. trainingstoeslag in een bedrijf vindt in Zeeland weinig opgang. duurt nog voort. Bulletins voor een kwartje. Dinsdag hebben de Londense dag- bladelgenaren bij verrassing ver scheidene duizenden stakende techni sche personeelsleden per 15 April ontslagen. Een conservatief parlementslid heeft Churchill verzocht een officieel nieuwsblad uit te geven, zoals hij dat ook bij de algemene staking van 1926 heeft gedaan. Churchill was toen mi nister van binnenlandse zaken. Een "groep Londense zakenlieden heeft een bulletin met beurs-, sport en parlementair nieuws op straat ge bracht voor de prijs van een kwartje. De krantenstaking heeft het dag gemiddelde op de Londense effecten beurs van 11.000 transacties tot 7500 teruggebracht. Nederlandse eenheden bij vlootoefeningen in Kanaal. Eenheden van het Nederlandse smal deel 5, dat na een oefentocht in de Middellandse zee op weg is naar Ne derland, hebben gisteren deelgenomen aan gecombineerde Brits-Amerikaans- Nederlandse oefeningen in het Kanaal. Bij de oefening werd er van uit ge gaan, dat aanvallen werden gedaan met atoombommen en door onder zeeërs. Bij de „aanvallende partij" wa ren lange afstandsbommenwerpers van de Engelse marine-vlieguienst, die ge- stationneerd waren in Zuidwest-Enge- land. Als verdedigers traden op En- jelse vliegtuigen, die van andere ba ses opstegen. dan wordt elke morgen een goede morgenl Met xo'n heerlijke geurige Roxy ga je 's morgens met plezier en energie aan de slag. Roxy, de karaktervolle sigaret voor mensen met smaak. 3 Roxy Rook Redenen: )f Dubbel gefermenteerd Jf Dubbel gezuiverd >tStandvastige melange NA DE PLEIDOOIEN; Een der verdachten in vrijheid Na een requisitoir van twee uur kwam de officier van justitie bij de Alk- maarse rechtbank, mr. dr. J. Vellinga, gistermiddag" tot zijn eis in de zoge naamde „Helderse zaak". Tegen de 81-jarige hoofdverdachte, ir. N. H. M., bedrijfsingenieur bij de bewapeningswerkplaatsen van de rijkswerf, eiste hjj drie jaar gevangenisstraf, tegen de 45-jarige technisch hoofdamhtenaar F. J. J. twee jaar en tegen de 35-jarige ambtenaar bij de bewapeningswerk plaats P. H. F. anderhalf jaar, in alle drie gevallen met aftrek van voor arrest. Maar de zaak zou een verrassende wending nemen: na de pleidooien werd P. H. F. in vrijheid geste^J. De laatste zitting van de Alkmaarse lechtbank in de geruchtmakende zaak tegen drie hoofdambtenaren van de rijkswerf te.Den Heidér werd besteed aan het verhoor van de derde ver dachte, de 44-jarige technisch hoofd ambtenaar bij de bewapeningswerk plaatsen J. F. L. uit Den Helder, Ook hem was ten laste gelegd, dat hij steekpenningen had aangenomen van de N.V. Navigator te Amsterdam, voor het bevoordelen van deze firma bij leveranties aan de marine. Voorts was hem ten laste gelegd bestellingen voor textiel zodanig te hebben inge kleed, dat deze aan de Navigator wer den gedaan, terwijl hij andere, con currerende firma's verkeerde mon sters van deze textiel had toegezonden Verdachte ontkende steekpenningen te hebben aangenomen. Hij had nl., aldus zijn verklaring, een soort slag wapen uitgevonden, dat hij aan-Na vigator had verkocht voor 3000 gul den. Dit geld kon echter niet ineens worden betaald; daarom ontving hij periodieke uitkeringen van telkens 150 gulden. Hij ontkende twee aande len te hebben ontvangen van de L.K. M.-werken, die practisch door de fir- mante van Navigator was opgezet. Verdachte ontkende ook dat hem een auto door de N.V. ten geschenke was aangeboden. Hij had de wagen gedeeltelijk uit eigen .middelen, ge deeltelijk met geleend geld van de N. V. betaald. Deze verklaring werd door getuige Kemperink bevestigde. In zijn requisitoir besprak mr. Vel linga de positie van de N.V., waar de verdachten bij betrokken waren. Vóór de oorlog, zo zeide hij, was de N.V. Navigator een bescheiden firma in scheepsbenodigdheden, daarna lever de zij een groot aantal artikelen aan de bewapeningswerkplaatsen van de rijkswerf. Merkwaardig achtte de Of ficier het, dat met de omzet ook de winstmarge steeg van 50 tot 80 Naar globale schatting is het rijk voor 450.000 benadeeld, en in sommige gevallen werd 3004500 winst ge maakt. Het aannemen van een directeursbe- noemjng door ir, M., achtte de Offi cier in strijd met het ambtenarenreg lement. Hij wilde niet geloven, dat het hier een opvolgingskwestie be trof, en nam aan, dat bevoordeling van de Navigator het doel was. Doordat op het aanschaffingsbureau van de Rijkswerf geen krachtige figu ren de leiding hadden en de superieu ren afgingen op de adviezen van de ondergeschikten, konden verdachten hun bevriende relaties aan orders hel pen. De Officier was van oordeel, dat verdachten in strijd hadden gehandeld met hun plicht als ambtenaar, er op wijzend, „dat ambtenaren meer ver antwoording hebben dan burgers". Hij achtte het ten laste gelegde, met uit zondering van een enkel detailpunt, bewezen. De verdedigers van de drie ver dachten, mr. dr. C. Berkhouwer, mr. J. Muller Massis en mr. H. Scholten wezen er in hun pleidooien op, dat van het aannemen van steekpennin gen van zowel de N.V. Navigator als van de N.V. „L.K.M." geen sprake kon zijn. De drie verdachten hadden, naar zij uiteenzetten, voor het ont vangen geld werkzaamheden verricht. Verdachte ir. M. deed dit in theore- tisch-technische vorm, verdachte J. F. C. had een zelf uitge vonden slagwapen verschaft, terwijl verdachte Ph. F. wetenschappelijke onderzoekingen had verricht en uit gebreide adviezen uitgebracht. Ook het uitoefenen van een nevenfunctie als ambtenaar achtten z|j niet in strijd met het rijksambtenarenregle ment. Tenslotte concludeerden zij geza menlijk, dat de dagvaardingen moes ten worden verworpen en verzochten de rechtbank de drie verdachten, die reeds een jaar in voorarrest hebben doorgebracht, in vrijheid te stellen. Nadat de rechtbank zich in raad kamer had teruggetrokken om over de onmiddellijke invrijheidstelling van de drie verdachten te beraadslagen, maakte de president mr. A. D. van Regteren Altena bekend dat besloten was alleen de 35-jarige verdachte P. H. F. in vrijheid te stellen, doch niet de verdachten J. F. L. en ir. N. H. M. De uitspraak is vastgesteld op Dinsdag 12 April a.s. FACILITEITEN BIJ HERBOUW OF HERSTEL. Het Ministerie van Financiën deelt het volgende mede: Voor gebieden, waar voldoende gelegen heid heeft bestaan voor herbouw of her stel van aldaar door oorlogsschade ge troffen gebouwd onroerend goed, worden geen financiële faciliteiten meer verleend, indien de aanvrage daartoe niet is inge diend: a. vóór 1 April 1955 (zoals reeds eerder is gepubliceerd) voorzover de bijdrage op 30 September 1954 reeds was toege kend of was ingeschreven in het groot boek voor de wederopbouw, met be trekking tot gebouwd onroerend goed, gelegen in de provincies Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel, Utrecht, Noord-Holland en Limburg, met uit- f Advertentie; VLEKKENWATER VAN CETA-BEVER zondering van de gemeenten Gronin gen Amsterdam, Bergen (N.-H.), Den Helder, Velsen, Zandvoort, Susteren en Venlo; b vóór 1 Juli 1955! voorzover de bijdrage op 31 December 1954 reeds was toege kend of was ingeschreven in het groot boek voor de wederopbouw, met be trekking tot gfbouwd onroerend goed, gelegen in de provincies Gelderland, Noord-Brabant en Zuid-Holland, met uitzondering van de gemeenten Arn hem, Nijmegen, 's-Gravenhage en Rot terdam. c. uiterlijk zes maanden na de datum van inschrijving of toekenning van de bij drage voor onroerend goed in de ge noemde gebieden: voorzover de toe kenning of inschrijving later is ge schied dan onder a. en b. is vermeld en, voorziver tegen de vaststelling van de bijdrage beroep of hoger beroep is aangetekend, uiterlijk zes maanden na het tijdstip, waarop de uitspraak in kracht van gewijsde is gegaan. In andere beschikkingen gestelde ter mijnen blijven onverlet. Loonregeling voor de landbouw Minister Suurhoff licht voorwaarden toe In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de begro ting 1955, heeft de minister van socia le zaken, de heer Suurhoff, o.a. ge wezen op de overneming van het bu reau oogstvoorziening door de direc tie voor de arbeidsvoorziening. Getracht zal worden een zo ruim mogelijk gebruik te maken van de a- regeling (de vroegere regeling „sub sidie op het vervoer"), waarbij de ar beiders in dienst komen van de aan vragers-werkgevers. Het vervoer en eventueel de huisvesting zullen wor den verzorgd door de directie voor de arbeidsvoorziening. Bij de b-regeling (voorheen de z.g. colonneregeling) komen thans de ar beiders in dienst van de als uitvoe rende lichamen erkende organen. Door deze organen zal aan de boer- opdrachtgever in rekening worden ge bracht het volgens de C.A.O. c.q. bin dende regeling voor lonen en andere arbeidsvoorwaarden vastgestelde ta rief (eventueel veftninderd met de bij slag in verband met de inwerkingtre ding van de werkloosheidswet en het voor regenverlet-risico ingecalculeer de percentage), verhoogd met 120% voor sociale lasten, regenverlet, toe zicht, administratie e.d. Vanwege het departement van sociale zaken en volksgezondheid zal een subsidie wor den verleend van 60% van het boven- fenoemde zuivere loon. Deze overeen- omst geldt voorlopig voor het jaar 1955. Verpleegster hield baby onder wanne kraan. Tot 25 boete veroordeeld. „Hoe kun je dat nou doen, een kind van anderhalf jaar onder een warme kraan houden? En wat nog het erg ste ia, eerst doen alsof de blaren die het dan oploopt onverklaarbaar zijn". Deze woorden werden gisteren door dc politierechter te Amsterdam ge richt tot een 22-jarige leerling-ver pleegster van het Willi elminagasthuis aldaar, wegens een eind vorig jaar begane onvoorzichtigheid, waarvoor hij haar veroordeelde tot een boete van 25 plus een week voorwaarde lijke hechtenis met een proeftijd van een jaar. De officier van justitie had 30 boete geëist plus een week voorwaar delijke gevangenisstraf daar hij van oordeel was dat verdachte niet alleen had gehandeld in strijd met haar in structies ('t badwater moest eerst in een tobbe worden gegoten) en met de redelijke voorzichtigheid, maar ook tegen de goede moraal noor te trach ten haar fout te verzwijgen. De 13-jarige scholier J. van H. uit Rosmalen, leerling van de lagere tech nische school in 's Hertogenboseh is, toen hij op de fiets enkele voor hem rijdende fietsers probeerde te passe ren in de nauwe doorgang onder het Veemarktviaduct in Den Bosch, ko men te vallen TTij werd daarbij ge raakt door een nitsteeksel van een hem tegemoet' ende vrachtauto en op slag gedood FEUILLETON door MARGARET MALCOLM 34 Hij keek haar nadenkend aan. „Dat is merkwaardig. De meeste mensen zouden hebben gezegd: aan mijn vrienden thuis. Heb je niet meer het gevoel, dat Engeland je „thuis" is?" „Ik weet het niet", zei ze verward door zijn inzicht. „Ik koos mijn woorden niet bewust". Vind je het hier prettig?" vroeg hij langzaam. „O, ja, heerlijk!" zei ze warm. „Maar ik moet hier natuurlijk weer weg. Ik ben hier alleen maar te logeren, weet je". Ja, ze zou weer weg moeten gaan. Dat wist ze. Zelfs indien de Brinds- ley's haar zouden vragen te blijven, zou dat toch geen verschil maken. Ze moest uit Wayne's leven verdwijnen, opdat haar liefde hem niet in moei lijkheden zou brengen. En misschien zou ze er overheen komen neen, dat toch niet. Maar dan zou ze tenminste niet voortdurend op haar qui vive be hoeven te zijn uit vrees dat hij iets zou vermoeden. Plotseling werden haar gedachten doorbroken door een kreet uit het huis achter hen, mr. Brindsley kwam te voorschijn, met mrs. Brindsley vlak achter hem aan. In zijn hand had hij een open telegram. Wayne stond op en Fiona, ge schrokken door het uiterlijk van haar oom. eveneens. Blijkbaar was er iets ernstigs gebeurd, want mr. Brinds- ley's gezicht was paars en hij stikte haast van emotie, zodat hij nauwelijks kon spreken. Wayne Wayne, mijn jongen", zei hij moeilijk. „Ik weet niet hoe ik het je moet vertellen Lys hij schudde zijn hoofd, niet in staat ver der te gaan. Er was iets met Lys gebeurd ee" ongeluk misschien Fiona zag alle kleur uit Wayne's gezicht wegtrek ken. maar zijn stem klonk vast t sen hij zijn hand naar het telegram uit stak en sprak: „Laat het me zelf le zen". Wat er ook in het telegram stond en Fiona kon er slechts naai* raden Wavne liet niets van zijn gevoelens blijken, terwijl hjj las. Zijn gezicht was volkomen zonder uitdnikking, terwijl hij het teiegiam langzaam op tafel legde en toonloos zei: „Dat is dus het eind". Mr. Brindsly's woede richtte zien toen plotseling tegen Wayne, want hij keerde zich zo fel naar hem toe alsof hij hem wilde slaan. „Is dat alles wat je te zeggen nebtï" sprak hij verontwaardigd. Hij graai de het telegram naar zich toe en ïas hardop: „Ben gisteren met Tommy Sandage getrouwd. S.V.P. aan Wayne meedelen. Brief volgt". Hij smeet het weer neer en keek Wayne woedend aan. „Mijn dochter verbreekt het en gagement met je en het enige wat je te zeggen hebt is dat dat het eind is!' „Robert, doe niet zo dwaas!" inter rumpeerde mrs. Brindsley. „Ik vind dat Wayne zich bijzonder fatsoenlijk gedraagt. Per slot van rekening kan hij zich tegenover haar ouders niet laten gaan, wat hij ook van Lys moge denken! In ieder geval moet je wel bedenken, dat jullie niet echt verloofd waren, is het niet Wayne?" Fiona's hart sprong op. Als dat waar was Voordat Wayne echter had kunnen antwoorden, was mr. Brindsley reeds tussenbeide gekomen. „Als je bedoelt, dat ze geen ring droeg, dan heb je gelijk, maar je wéét net zo goed als ik, dat het een stilzwijgende afspraak was en wat meer is, het hele eiland wist het! Wie voor de drommel is trouwens die Tommy Sandage?" „O, hij heeft wat te maken met dia mantmijnen hij is millionnair. Lys zal zich in de toekomst nooit meer iets behoeven te ontzeggen!" De vreugde in-mr. Brindsley's stem was onmiskenbaar en een ogenblik dacht Fiona dat de beide echtelieden ter plaatse ruzie zouden krijgen, maar tot haar opluchting beheerste hij zich, hoewel het uit zijn saamgeknepen lip pen en boze ogen duidelijk was te zien, dat er een uitbarsting zou komen. Hij wendde zich tot Wayne en sprak met een waardigheid die hem heel goed afging; „Wayne, ik kan je slechts mijn oprechte verontschuldi gingen aanbieden voor wat er ge beurd is. Ik zal het prettig vinden als ik iets kan doen wat de situatie ge makkelijker voor je maakt". Maar wie kon iets doen? Lys had hem gekwetst en vernederd op een wijze die weldra overal bekend zou ziin. Fiona kookte van woede bij de gedachte aan wat dit nichtje van haar dat zij nog nooit had gezien, hem had aangedaan. Als er iets ter wereld was dat ze voor hem zou kunnen doen maar wat kon ze beginnen? Plotseling hoorde ze Wayne heel bedaard zeggen; „Ja, u kunt iets voor me doen. Wilt u vier en twintig uur wachten met dit nieuws hekend te maken?" „Maar natuurlijk beste jongen", zei mr. Brindsley snel. „En", ging Wayne langzaam ver der, „zoudt u me met Fiona alleen willen laten?" Mr. Brindsley keek van de man die tot schoonzoon had bestemd, naar zijn nichtje. Hrj begreep het blijkbaar niet en scheen het verzoek niet prettig te vinden. „Maar, beste kerel begon hij, maar zijn vrouw kwam tussenbeide. „Robert, het minste wat we kunnen doen, is Wayne z|jn zin te geven! Kom mee!" Ze stak haar arm door de zijne en leidde hem het huis binnen en Wayne en Fiona bleven alleen achter. Omdat haar benen opeens te zwak leken om haar te dragen, liet Fiona zich op haar stoel neervallen. Wayne leunde zonder op haar te letten, met z|jn ellebogen op de ballustrade van de waranda en staarde zwijgend naar de prachtige tuin en Fiona voelde zich niet in staat dit stilzwijgen te verbreken. Eindelijk sprak h|j. „Dank je dat je niets gezegd heb. Ik wilde alles eerst goed overzien wilde uitzoeken hoe ik het best onder woorden kan brengen wat ik op mijn hart heb. Ik kan het echter alleen maar heel onbeholpen zeggen". Plotseling wendde h|j zich naar haar toe. „Fiona, wil je met me trouwen?" Fiona klemde de leuning van haar stoel vast, dat het riet in haar handen sneed. Haar lippen openden zich en ze keek hem verbijsterend aan. Wayne, van wie zij hield, maar die op z|jn beurt van Lys hield, vroeg haar met hem te trouwen. „Waarom?" vroeg ze haast onhoor baar. Dat was zo belangrijk. „Waarom?" hij haalde zijn schouders op. „Waarom niet Luister eerst, Fio na, het is onzin om op het ogenblik over liefde te spreken is besef vol komen dat die er niets mee te maken heeft. Maar het is een feit dat er veel voor een huwelijk tussen ons te zeg gen valt. Ik geloof dat we er allebei beter van zouden .worden. „Wat bedoel je?" fluisterde ze. „Nou wat jezelf betreft, je toe komst zou verzekerd zijn. En dat is op het ogenblik toch niet het geval? Je zou toch een baantje moeten zoe ken als je terug ging naar Enge land?" Zij knikte en hij ging voort: „Als mijn vrouw zou je niet bezorgd behoe ven te zijn voor de toekomst. Ik ben lang niet zo iyk als je oom, maar we zouden toch geen paupers z|jn in feite geloof ik dat ik je meer comfort zou kunnen bieden dan je in Engeland gewend was, al zal ik dan ook niet elke gril van je kunnen bevredigen, zoals Lys' echtgenoot dat lean. En bo vendien ging hij verder, zonder te letten op de kreet van protest die haar mond ontsnapte „zou je meeste res op Drywesdale worden en de tuin kunnen aanleggen zoals je dat zelf zou willen!" (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 4