KAPPIE EN HET MONSTERKANON CHR. MILITAIR TEHUIS NA DE UITBREIDING WEER IN GEBRUIK WALCHEREN EERSTE STAP OP WEG NAAR KROTOPRUIMING IS GEZET WEINIG BELANGSTELLING VOOR PAASVEEMARKT TE OOSTBURG Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 31 MAART 1955 PROVINOIALE ZEBOW BE O ORAN T 1 MET EENVOUDIG CEREMONIEEL Toneel en kleedkamers aangebracht. In het Christelijk militair tehuis „De Meerpaal" aan het Bellamypark te Vlissingen, werden gisteravond in te genwoordigheid van enkele officieren van land- en zeemacht en vertegen woordigers van verenigingen uit Vlis singen, het nieuwe toneel en de kleed kamers officieel in gebruik genomen. Door de architect, de heer J. Jobse en de aannemer, de heer J. Blaasse, is de uitbreiding van het militaire te huis op grondige en voortreffelijke wijze verricht. De bestaande berg ruimte in de zaal is omgetoverd in een toneel, terwijl de bergplaatsen onder de zaal, waar o.m. kolen opge slagen werden, in kleedkamers zijn veranderd. In de met vele bloemstukken ver sierde zaal werd het welkomstwoord gesproken door de heer J. P. Vente vogel, .voorzitter van de afdeling Vlissingen van de Koninklijke Neder landse Militaire Bond „Pro Rege" „Vele malen", aldus de heer Vente- vogel, „is gebleken, dat wij. een toneel nodig hadden. In de leeszaal werden wel toneeluitvoeringen gegeven, maar dat voldeed toch niet aan de gestelde eisen". Alvorens het woord te geven aan de bondsvoorzitter, onthulde de heer Ventevogel nog het ge heim van het „verdwenen biljart". Het biljart kan namelijk onder het toneel geschoven worden, wan neer mne een grote ruimte nodig heeft. Vervolgens werd het openings woord gesproken door de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Mili taire Bond „Pro Rege", de kolonel b.d. K.N.I.L. G. Wielinga, die onder meer sprak over de veranderingen, die na de oorlog hebben plaatsgevonden Een van de prettigste veranderingen vond de heer Wielinga wel de waar dering voor de Nederlandse strijd macht door het Nederlandse volk. De ze waardering komt volledig tot uiting in de belangstelling en in de steun voor de militaire tehuizen van de be volking. DE OPENING. Na de toespraak werd de openings plechtigheid door het verwijderen van de Nederlandse vlag door kolonel Wie linga, verricht. Nadat door de heer Ventevogel een dankwoord was gesproken, werd' achtereenvolgens nog het woord ge voerd door de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten, door de com mandant Maritieme Middelen Vlissin gen, tevens commandant van Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck" de kapitein ter zee, N. W. Sluyter en namens het bestuur van het Provinciaal Verband van „Pro Rege", de heer N. van Vel- zen. Ook de kapelaan C. Kroon sprak enkele woorden. Hij maakte van deze Westkapelle Solistenconcours Tijdens het tweede gedeelte van het solistenconcours te Westkapelle heeft de heer M. Wondergem uit Waarde in de afdeling uitmuntendheid solisten de eerste prijs behaald met 69 punten. De heer A. Kalland uit Westkapelle op bariton kreeg in dezelfde afdeling de eerste prijs met 65 punten. Oostkapelle Plichtsgetrouw agent legt functie neer. De heer J. Wondergem te Oostka pelle, die ruim tien jaar als agent de belangen van de Provinciale Zeeuwse Courant in zijn woonplaats heeft be hartigd, zal met ingang van morgen deze functie overdragen aan de heer J. Paardekoper te Oostkapelle. De heer Wondergem heeft 2ich doen ken nen als een ijverig en accuraat agent, die voor de P.Z.C. steeds op de bres stond. gelegenheid gebruik om de kapitein ter zee, Sluyter, te verzoeken „een busdienst" in te stellen tussen de twee militaire tehuizen in Vlissingcu en de marincbasis. Na de pauze trad op de heer Jo No bel, voordrachtkunstenaar uit Amers foort. Muzikale medewerking werd verleend door een blokfluitclub onder leiding van de heer G. M. Prins. Bij de officiële opening waren o.a. aanwezig de commandant van de C. O.A.K. te Vlissingen, de le It. L. H. Cornelisse, de le officier van de „Heemskerck", de kapitein luitenant ter zee J. J. Steensma, de kapitein der mariniers, P. Sinke, de O.S. en 0.-of- ficier, de luitenant ter zee 2e klasse, G. Heinekamp en de vlootpredikant, ds. A. J. Oostenrijk. Vrachtauto uitgebrand. Dinsdagmiddag is ter hoogte van de boerderij van de neer C. Krabbe op de Rijksweg te Oosterland plotseling de auto van de vodden- en oud-ijzer- koopman O. in brand gevlogen. Dooi de felle wind was een brandblusappa- raat onbruikbaar. De brandweer van Oosterland werd onmiddellijk ge waarschuwd. Ofschoon deze spoedig ter plaatse was, kon niet worden voorkomen, dat de auto geheel uit brandde. Koninklijke onderscheiding voor inwoner Kerkwerve. Aan de heer J. J. de Jong te Kerk werve, die 29 Maart 1905 als land arbeider bij de heer M, M. Hanse, eveneens te Kerkwerve, in dienst trad, is Woensdag, bij de herdenking van znn vijftigjarig jubileum, de ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau in brons, uitgereikt. Burgemeester S. Francke overhan digde deze hoge onderscheiding tfl- dens een korte plechtigheid en bracht de gelukwensen van het gemeente bestuur over. Middelburg „Het beeld Gods". Tijdens een onder voorzitterschap van de heer H. J. Ikkink gehouden vergadering van de Hervormde Man- nenvereniging „In Dienst der Kerk" in Middelburg heeft ds. J. F. Wage- ner, Hervormd predikant uit Zoute- lande, gesproken over „Het beeld Gods." Spr. meende, dat het beeld Gods geen hoedanigheid of deugd van de mens is. De gedachte, dat de ziel onsterfelijk zou zijn en gevormd naar het beeld Gods, is in wezen heidens en vindt in de Bijbel geen grond. Ge schapen zijn in het beeld Gods wil zeggen, dat de mens leefde en had te leven in relatie tot zijn Schepper. De mens is in het beeld Gods ge schapen om daarin te leven als in zijn element, zoals een vis in het wa ter. Uit dit beeld vallen, de betrek king tot God prijsgeven, is voor de mens het verliezen van de zin van zijn bestaan. Zoals het Oude Testament'spreekt van „In het beeld Gods", spreekt het Nieuwe Testament van „in Christus." Jezus Christus is het ware beeld Gods, de afstraling van zijn heerlijk heid. Door hem komen wij opnieuw in relatie tot God. „Het is merkwaar dig", zo zei spr., „dat het Nieuwe Testament een nauw verband legt tussen beeld Gods en heerlijkheid. Hierop volgde een aantal vragen, waarna ds. Wagener tenslotte een kort verslag gaf van de in Utrecht gehouden algeméne vergadering van ,In Dienst der Kerk." Begroetingsavond ds. De Boer. In de geheel gevulde Bogardzaal, begroetten de leden van Wijk I van de Gereformeerde Kerk hun nieuwe, van Nyverdal gekomen predikant, ds. J. H. de Boer, die Zondag zijn in trede deed. De heer B. H. Lavooy, hoofd van de wijkvergadering van Wijk I, sprak een hartelijk welkomst woord tot de nieuwe predikant. Het dubbel-kwartet, onder leiding van de heer B. Leynse, zong vervolgens eni ge liederen. Mevrouw Van Kamer Van Driel declameerde, In zijn antwoord dankte ds. De Boer, de heer Lavooy voor zijn wel komstwoord namens de gemeente en ontvouwde hij zijn plannen als predi kant van Wijk I. Een en ander werd afgewisseld met gemeenschappelijke zang van de aanwezigen. In de pau ze maakten de vele aanwezigen van de gelegenheid gebruik om met de nieuwe predikant kennis te maken. De heer B. J. van den Berg, sloot de uitstekend geslaagde avond met dankzegging. Opvoering van „Dr. Lexo". Voor leden van de Nederlandse Chr. Bond van Overheidspersoneel, afde ling Middelburg werd Woensdag avond in de Schouwburg het blijspel in 3 bedrijven „Dr. Lexer' van Joop Spit voor het voetlicht gebracht. In dit pretentieloze stuk, dat echter lang niet van kwaliteiten gespeend is, speelt alles zich af rond de figuur van Lexo, een rustend arts, fel in zijn GEMEENTERAAD KOUDEKERKE Koudekerkse scholieren ontvangen 5-Mei tractatie. De gemeente Koudekerke heeft de eerste stap op de weg naar de krot opruiming gezet. Tijdens de Woens dagavond onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans ge houden raadsvergadering, verklaarde de raad zich accoord met het voor stel van B. en W. aan de heer L. van de Velde te Koudekerke een toeslag te verlenen, ten behoeve van de bouw van een eensgezinswoning ter ver vanging van de krotwoning Bigge- kerksestraat 7. Deze toeslag is berekend naar 15 procent van de premie, welke door het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting zal worden toege kend op grond van de premie- en bij drageregeling woningbouw 1953. Hierbij werd door de heer P. Flip- se (G.B.) de „rooilijn-kwestie" aan gesneden. De voorzittear deelde mede, dat de rooilijn veertig centimeter zal terug genomen worden. Door de overige agenda-punten werkte de raad zich snel heen. Zon der hoofdelijke stemming verklaarden de leden zich accoord met het voor stel van B. en W. aan de Stichting 19401945, die zich de behartiging der sociale belangen van de nagela ten betrekkingen van verzetsslacht- offers aantrekt, een eenmalige sub sidie toe te kennen van 130. De gemeentebegroting 1955 werd, overeenkomstig de door B. en W. ge dane voorstellen, gewijzigd en aan gevuld. De daarin vervatte uitgaven kunnen worden gedekt door verho ging van een aantal inkomsten-pos ten. Uit het ontwerp-kohier straat belasting kan de opbrengst voor het jaar 1955 geraamd worden op 6950. Aanvankelijk was 6500 uitgetrok ken. TRACTATIE SCHOOLJEUGD B. en W. adviseerden 360 be schikbaar te stellen voor de trac tatie van de Koudekerkse scho lieren ter gelegenheid van de vie ring van het tweede lustrum der bevrijding. Een deel van dit be drag zal besteed worden aan de aankoop van een „blijvend" aan denken gedacht wordt aan een beker het restant aan het aan bieden van consumpties. De heer K. van Spavrentak (AR) suggereerde of deze geste niet in pro vinciaal of landelijk verband kan ge schieden, waarop de voorzitter me dedeelde, dat deze zaak nader bezien zal worden. Dat was ook het geval met het verzoek van de heer J. de Kroo toe stemming te verlenen tot het plaat sen van een „tank" in gemeente grond. Tijdens de rondvraag wilde de heer P. Flipse (G.B.) weten hoever de plannen tot verbetering van de Sta tionstraat gevorderd zijn. B. en W. zullen te zyner tijd met een nader voorstel komen. Zowel de heer J. W- Christiaansen (G.B.) als de heer J. Vos (C.H.) waren slecht te spreken óver de toestand van de vuilnis stortplaats aan de Melncrsweg. De voorzitter zegde een onderzoek toe. woorden, maar goed in zijn daden. Deze man, die met name zrjn nabu ren en zijn schoondochter niet kan uitstaan, krijgt zijn'kleindochter te logeren, die door haar moeder syste matisch „klein" werd gehouden. Hij zorgt dat zij een levenslustig meisje wordt, dat uiteraard voor de beide „jeune premiers" van het spel grote aantrekkingskracht bezit. Onder het schijnbaar niet wakend oog van Lexo dingen er drie naar hand en hart van het meisje Aridia, dat aan het eind haar keuze doet uitkomen. „Dr. Lexo" is een stuk, dat, vooral in de vele spitse dialogen een uiterste concentratie van speelsters en spelers eist. Sommigen van hen kampten by deze eerste opvoering nog wat met plankenkoorts, hetgeen de rolvast heid niet ten goede kwam. Heden avond, wanneer het stuk nogmaals wordt gebracht dan voor de leden van de bjj de C B.B, aangesloten or ganisaties zullen hierin wel de no dige verbeteringen zijn aangebracht. Als geheel echter heeft het enthousi aste groepje amateurtonelisten de toets der critlek goed doorstaan. Vermelding verdienen de vertolkin gen van mej. J. G. Oranje (Aridia), de heer B. Hogendorf (Lexo), de heer A. J. C. Constandse (Hein) en M. v. d. Buuse (Noesta). Vlissingen Ned. Chr. Vrouwen Bond Dezer dagen hield de afdeling Vlis singen van de N.C.VJ3. onder voorzit terschap van mevrouw A. M. de Brui- ne-Goedegebuur een vergadering. Me vrouw M. W. Johannes V. d. Brink hield een lezing over het onderwerp „Het Vluchtelingenprobleem", waarna de actie voor hulp aan Karinthië door mevrouw P. van Noppen-Duyvekot nader toegelicht werd. Alle aanwezi gen waren spontaan bereid aan deze actie medewerking te verlenen. Na de pauze werd door mevrouw Johannes een film vertoond. Door een zangkoortje onder leiding van me vrouw De Groot-Bakker werden ten slotte enkele Paasliederen ten gehore gebracht. Schoorsteenbrandje in Vlissingse woning. Woensdagavond omstreeks half ze ven ontstond een schoorsteenbrandje in de woning van de alleenwonende mejuffrouw D. aan de Kolvenierstraat 13 te Vlissingen. De spoedig ter plaatse zijnde brandweer wist het vuur snel te doven. Er was geen ma teriële schade. Koudekerke Vergadering „Vrederust" De afdeling Koudekerke van de Vereniging voor Geestes- en Zenuw zieken „Vrederust" hield dezer da gen onder leiding van de tweede voorzitter, ds. A. Elshout, een ver gadering in de Nederlands Her vormde Kerk. Als spreker trad op de heer F. Boon uit Halsteren, die een rede hield over „Vijftig jaren Christelijke verzorging van Gees tes- en Zenuwzieken". Hij herinner de aan de moeilijkheden, waarmee de vereniging in de verstreken pe riode te kampen heeft gehad en aan de zegen, die zij mochten ontvan gen. De heer Boon betoogde verder, dat het een groot voorrecht is, dat de vereniging een Christelijk ideaal nastreeft. Hij wekte tot slot op tot gebed voor en medeleven met de mensen, die geestelijk zijn gestoord. In de afgelopen tijd heeft de Kou dekerkse afdeling een actie ter ver hoging van het contribuantenaantal gevoerd, die zeer geslaagd mag he ten. Er kwamen 173 contribuanten bij, waardoor het cijfer steeg tot 317. Zoutelande Gemeenteraad vergadert Donderdagavond half acht zal de gemeenteraad van Zoutelande in openbare zitting bijeenkomen. OOSTKAPELLE Aan onze agent de heer J. Wondergem met wie wij gedu rende enkele jaren op aangena me, wijze mochten samenwer ken is op zijn verzoek met in gang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend. In zijn plaats is aangesteld, de heer J. PAARDEKOOPER Dorpstraat 46 Abonnementen en Adverten ties worden aan dit adres gaar ne aangenomen. Administratie Prov. Zeeuwse Courant Serooskerke (W.) Jaarvergadering M.V. en J.V. De Meisjesvereniging en Jongelings vereniging op G.G. te Serooskerke- (W.) hielden een gecombineerde jaar- vergadéring. Voorzitter W. Sanderse opende deze feestelijke bijeenkomst met het lezen van Lucas 12:35-40 en sprak naar aanleiding daarvan een openingswoord over het voortgaan in het jeugdvereniglngswerk. Hierna kreeg S. Jongepier gelegenheid zijn zeer goed ingeleid onderwerp over de catholiciteit der Gereformeerde Kerk voor te lezen. Als laatste punt voor de eerste pauze kwamen volgens het programma de jaarverslagen, die een gunstig beeld gaven. Na de pauze kwam het met span ning tegemoet geziene optreden der Mlbramaja's, een kwartet van twee dames en twee heren. De door hen naar voren gebrachte liederen werden met grote aandacht beluisterd. De hoofdschotel voor deze jaarvergade ring werd gevormd door het toneel stuk in 5 bedrijven, getiteld: „Als het koren rijpt". Onder regie van de heer F. de Steur brachten ae speelsters en spelers op keurige wijze de door hen te vertolken rol tot uitdrukking. Ou derling P. Meyers sloot deze welge slaagde avond met dankgebed. Sint Laurens Gemeente-avond N.H. kerk. TtJdens een gemeente-avond van de Nederlands Hervormde Kerk in St. Laurens, die onder leiding van ds. B. van der Lelie in het verga derlokaal werd gehouden, werden de rekeningen over 1954 en de begrotin gen voor 1955 aan de gemeenteleden voorgelegd. Namens de diaconie gaf de heer G. F. Karstanje een toelich ting, terwijl de heer J. Hillebrand dit deed voor de Kerkvoogdij. Hierop volgde een drukke bespreking. Na een rondvraag sloot ouderling L. Koole met dankgebed. Programma feestelijkheden op 5 Mei werd besproken Tijdens een vergadering van de Oranjevereniging in St. Laurens on der leiding van de tweede voorzitter, de heer J. Koole Dzn., werden de op 5 Mei a.s. te houden feestelijkheden besproken. Het programma, dat opgesteld werd. omvat o.a.: 's morgens kinder spelen, 's middags tal van wedstrij den voor de oudere jeugd, waarne vens de jeugdverenigingen 's avonds in de Van Cittersstraat en in het Ver gaderlokaal een deel van de feestelijk heden zullen verzorgen. Aan de vooravond van de 5e Mei WEER WERKTE TEGEN Wel goede prijzen. De jaarlijkse Paasveem3rkt tc Oost burg heeft Woensdagmiddag niet de omvang bereikt, welke er van werd verwacht. Vele handelaren hebben er niet toe kunnen besluiten het vee in de heersende koude uit de stallen te halen en daardoor kwam het, d3t het Ledelplein, waar de markt werd ge houden, slechts voor een klein deel was bezet. Ook de belangstelling heeft onder de weersomstandigheden sterk geleden, maar desondanks was de be drijvigheid in de handelshoek vrij goed en waren de prijzen aan de hoge kant. Aangevoerd waren 22 ossen, koeien en vaarzen, 10 stieren voor in schrijving in het stamboek, 10 schapen, 4 varkens en een aantal biggen. Dc bijzondere belangstelling ging ditmaal uit naar een varken, aangevoerd door de heer A. Janse uit Zuidzande, dat het respectabele gewicht van om streeks 350 kg met zich droeg! De slagers hadden ter gelegenheid van deze Paasveemarkt hun etalages een bijzondere beurt gegeven en extra aantrekkelijk ingericht. De wedstrijd, welke hierin was uitgeschreven, werd gewonnen door de heer E. H. de Mil- liano. De tweede prijs was voor de heer J. A. Bertou.en de derde prijs ging naar de weduwe Versprille. De prijzen voor het vee werden als volgt toegekend: Stieren: le prijs: Witzij's Adema 774692, eigenaar W. de Feijter, Water landkerkje; le prijs: Jaap, 809815, ei genaar C. C. B. TasHeijcns, Water landkerkje; 2e prijs: Dorus 38061, eigenaar C. J. de Looze, Breskcns; 2e prijs: Eric van de Belt, eigenaar J. Basting, Oostburg; 2e prijs: Piet van de Biezen, eigenaar W. Vercraeije Aardenburg. Dikbillen: le prijs en kampioen: dikbil met 4 tanden, aangevoerd door Van Gijs, Groede; le prijs: dikbil zon der tanden, zelfde eigenaar; le prijs: dikbil zonder tanden, eigenaars Mal- jaars en Vermeulen; 2e prijs: dikbil met 4 tanden, eigenaar Van Gijs; 2e prijs dikbil met 2 tanden, zelfde eige naar; 2e prijs: dikbil zonder tanden, zelfde eigenaar. Koeien: le prijs en kampioen: koe van J. A. Bertou, Oostburg; le prijs: koe van P. van Hootegem, Breskens; 2e prijs: koe van Van Gijs, Groede. Ossen: le prijs: os van A. de Huls ter. Schoondijke; 2e prijs: os van J. du Bois en J. la Gasse, Nieuwvliet cn Retranchement. Vaarzen: le prijs: vaars van C. E. Pijfferoen, Eede; 2e prijs: vaars van Du Bois en La Gasse; 2e prijs vaars van Van den Driest, Souburg: 3c prijs: vaars van J. A. Bertou, Oostburg. Handclsvee: le prijs: kalf vaars van Van den Driest, Souburg; le prijs: pink van A. van Iwaarden, Zuidzande; 2e prijs: pink van A. Ricmcns, Oost burg; 2e prijs: groep van 5 schotten van R. P. van Daalen, Oostburg; le prijs: gemeste zeug van A. Jansen, Zuidzande; le prijs: koppel varkens van J. A. Bertou en Zn., Oostburg; 2e prijs: varken van M. Willems, IJzendijke; le prijs: nest met 5 big gen van A. Jansen. Zuidzande. Schapen: le prijs: groep van 5 één jarige schapen en een groep tweeja rige schapen, beide groepen van E. Gijzeis, Sluis. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 29 Maart: Rex van Rochester, Trio I van Antwerpen, Rolf Behrmann van Temeuzen. Gepasseerd naar Antwerpen 29 Maart: Josef Swenden van Swansea naar Gent, Schle van Le Havre, Westlaan van Lon den. Toni van Swansea. Marne van Stock holm, Alpha van Londen, 30 Maart: Oleum van Oostende, Albert Willem uit zee naar Gent, Eimina van Hamburg. Vlissingen vertrokken 29 Maart: Vrou wepolder naar Lissabon, 30 Maart: Rex naar Antwerpen. Gepasseerd van Antwerpen 29 Maart: Doklaan naar Rotterdam, Stad Leiden ï-.aar Leiden, Hink naar Goole, 30 Maart: Eemdijk naar Le Havre, Kon. Juliana naar Oporto, Westersingel naar Wicklow,. Mad- joe naar Aalburg, Schie naar Amsterdam, Bintang naar Southampton, Witsum naar Bristol, Aagtekerk naar Rotterdam. wordt een gemeenschappelijke kerk dienst gehouden. Burgemeester W. Baas werd benoemd tot ere-voorzitter van het feestcomité. Bydragen zullen worden verkregen door het houden van een lrjstcollecte. Deze vergade ring werd bijgewoond door afgevaar digden van de betrokken buurtver enigingen. Kp. Villano. Curasao. Aalsum 26 60 m. W. v. Algiers. Aagtekerk 26 te Antwerpen. Abbekerk 29 v. Genua n. Marseille. Akkrumdijk 28 te Norfolk. Albireo 28 830 m. N.N.O. v. Fernando N. Alphard 31 Recife verw. Alamak 28 v. Port Said. Alchiba 27 240 m. W.t.Z. v. Lissabon. Almdijk 27 te Coatzocoalcos. Amerskerk 28 780 m. W. v. Cocos eil. Appingedijk 28 nm, v. Forfolk n. Trinidad Arendskerk 27 v. Aden. A verdijk 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Axeldijk 24 Montevideo. Baud 24 n. Djakarta. Bali 28 te Blak. Bank a 27 te Calcutta. Batavier I 28 Finisterre. Blljdendijk 2 300 m. W. Britsum 28 190 m. N.O. v Beninkust 26 te Lagos. Delft 27 te Rotterdam. Dongedijk 27 950 m. N.O. v. Guardeloupa. Eimina 28 v. Hamburg n. Antwerpen. Esso - Amsterdam 28 60 m. W. v. Algiers Grootekerk 28 355 m. O. v. Colombo. Gouwe 27 260 m. N.N.O. v. Las Palmas. Heemskerk 29 570 m. Z.Z.W. v. Cocos eil. Japara 29 nm. te Suez. Kalydon 29 v. Panamakanaal. Korovina 28 150 m. W. v. Ras Kalhat. Kota Baroe 28 v. Port Said. Katelysia 29 140 m. W.t.Z. Fagal Az. n. Ra Cardon. Kota Gede 29 Gibraltar n. R'dam. Loppersum 29 Kp. St. Vincent n. Benisaf. Laurenskerk 28 te Calcutta. Lutterkerk 29 te Ras Tanura. Leopoldskerk 28 950 m. O.N.O. v. Mas- sawa.h Liberty Bell 29 Algiers n. Port Said. Limburg 28 900 m. W.N.W. v. Pointe de Galle. Marlsa 28 n. Calcutta. Mariekerk 24 te Beira. Mataram 28 v. Semarang n. Surabaia. Macoma 25 Stanlow. Meerkerk 29 v. Suez n. Aden. Meliskerk 28 Finisterre. Muiderkerk 29 te Port Said. Mijdrecht 29 v. Aruba n. New York. Merwede 29 Terceica Azoren n. Houston. Noordam 28 te New York. Oldenbarnevelt J. v. 29 n. Fremantle. Ondina 28 v. Pladju n. Singapore. Oranje 24 Djakarta. Oranjefontein 28 Kaapstad. Poiydorus 26 v. Tjiiatjap te Djakarta. Perna 28 v. Tripolis n. Algiers. Rondo 23 te Amsterdam. Rotula 28 n. Straat Gubal. Ridderkerk 28 300 m. Z.Z.O. v. Suez. Rijndam 350 m. N. Fayal Az. n. Halifax. Schle 30 Amsterdam verw. Sarangon 26 v. New York. Schouten 26 Dar es Salaam. Schiedijk 28 1220 m. Z.W.t.Z. v. Fayal. Statue of Liberty 28 Port Said. Soestdijk 28 v. Galveston n. N. Orleans. Sinabang 27 te Brisbane. Stad Leiden 25 te Antwerpen. TeLresia3 29 Tj. Priok n Singapore. Tjibodas 27 te Makassar. Tjimenteng 26 te East London. Tegelberg 29 te Belauan. Tomori 27 v. Port Said. Triton 27 220 m. Z.Z.O. v. Kp. Hattens Telamon 28 v. La Guaina n. Puerlo C. Tibia 28 140 m. Z.W. v. Finisterre. Utrecht 27 Bombay. West!and 29 te Hamburg. Zaan 27 te Leixoes. Zuiderkruis 200 m. Z. Mon. n. Las Palmas. Motorclub „Scheldegouwen" hield kaartleesrit De M.A.C. „Scheldegouwen" hield zijn tweede kampioensrit. Het was ditmaal een kaartleesrit door Wal cheren over een afstand van 72 ki lometer. Start en finish waren op de- Markt te Middelburg. Van de 19 deelnemers moesten er drie de strijd wegens pech staken. De uitslagen waren Soloklasee: 1. A. Bouwens, Mid delburg 7 strafpnt.; 2. J. Parent, Souburg. 12 strafpnt; 3. De Klerk, Middelhui#. 12 strafpnt.: 4. W. Leynse, Middelburg, 78 strafpnt. Duoklasse: 1. Van Hijfte, Krab- bendllke, 9 strafpnt. Autoklasse: 1. Lenstra, Goes, 6 strafpnt.; 2. Van Dijke. 's-Heer Arendskerke, 7 strafpnt.; 3. M. van Oosten, Goes, 9 strafpnt.; i. Van Aartsen, Goes, 11 strafpnt.; 5. P. Tilroe, Wissingen, 12 strafpnt.; 6. A. de Pree, Middelburg, 16 strafpnt.; 7. Francois, Middelburg, 16 straf pnt.; 8. De Ruysscher, Vlissingen, 20 strafpnt.; 9. G. J. Eland, Vlissin gen, 28 strafpnt.; 10. J. v. d. Kree- ke. Middelburg, 57 strafpnt.; 11. R. Duunk, Middelburg, 286 strafpnt. Biljartwedstrijden om wisselbeker libre In „De Koophandel" te Middelburg werden de eerste wedstrijden gespeeld om de wisselbeker hoofd- en eerste klasse libre van het district Walche ren en Zuid-Beveland van de KNBB. De uitslagen waren: P. Verhage 220 19 1157 79 Reyn- houdt 160 19 892 35; A. de Bruvn 92 32 287 17 J. Rijk 185 32 578 27; J. Wisse 165 26 634 26 F. G. Melse 159 26 611 26: S. Sytania 128 21 512 22 A. de Bruyn 165 25 660 35; J. Leynse 165 21 785 27 J. Rijk 137 21 652 37: M. Reynhoudt 196 22 890 66 J. Wisse 165 22 750 31; P. Ver hage 220 21 1047 29 F. G. Melse 183 21 871 50; S. Sytania 92 22 418 15 Leynse 165 22 750 29; P. Ver hage 219 22 995 44 J. Rijk 185 22 750 29; P. Verhage 126 10 1260 55 S. Sytania 185 10 1850 64; A. de Bruyn 82 15 546 27 J. Levnse 165 15 1100 36; J. Rijk 185 20 9*25 35 Reynhoudt 220 20 1100 48; J. Rijk 185 17 1088 51 F. G. Melse 114 Ï7 670 21; A. de Bruvn 92 20 460 27 J. Wisse 165 20 825 32; F. G. Melse 141 24 587 17 Reynhoudt 220 24 910 45. Het hoogste gemiddelde in een par tij werd gemaakt door S. Sytania (18.50), hetgeen een zeer bijzóndere prestatie mag worden genoemd. De wedstrijden worden Zaterdag beslo ten. De stand is op het ogenblik: J. Rijk 5 7 877 112 51 7783; J. Levn se 3 6 495 54 36 9.17; J. Wisse 3 6 495 68 32 7.28; P. Verhage 4 4 785 72 79 10.90; M. C. Revnhoudt 4 3 796 85 66 9.36; S. Sytania 3 2 405 57 64 7.11; A. de Bruyne 4 2 431 92 35 4.68. Marktberichten VEILING GOES. 30 Mrt. Spruiten A II 48-50, afw. 46-50, Witlof A n 60—34, B 1 33-42. Rode kool 24—33. Witte kool 14. Uien 6—7. Prei 53 —54. Spinazie 63—70. Veldsla 54—56. Bos- selderij 13. Kroten 30. VISMIJN VEERE. 30 Maart. Export garnalen, aanvoer 1140 kg. 163185. Schar, aanvoer 2 kg. 31. Bot, aanvoer 176 kg, 23—35. Rog. aanvoer 3 kg, 57. Kabeljauw, aanvoer 3 kg, 53. „Bemoei U niet met vlootzaken, generaal Car- losl" bulderde admiraal Emanuel. „Kletsl" zei generaal Car los. En zich tot Kappie wen dend vervolgde hij„Laat U niets op de mouw spelden, vreemdeling. Het kruis met de zwaarden is de hoogsle onderscheiding van Nicaras. Het kruis met de ankers is slechts een orde van de vloot." „Leugens!" gilde de ad miraal wit van drift. „WAT?I" riep generaal Carlos, „ge durft mij een leugenaar te noemen?! Ver dedig Ui- Het volgend ogenblik vlogen zij elkaar in de ha ren. Zij trokken aan eikaars snorren, riepen" Caramba en plukhaarden, dat hun ver sierselen in het rond vlo gen. „Drommels", mompelde Kappie. verbaasd toekij- heethoofdïg in het vaarwater. dat dekselse kanon eindelijk kwijt te raken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15