LEZERS sem-MN SPORT-_i Voorzitter Hopster leeft tussen hoop en vrees WALCHEREN DONDERDAG 31 MAART 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 SPORTIEVE WAARNEMINGEN K.N.V.B. niet op 4, maar op 2 zuilen (Van een sportmedewerker) Ingenieur H. F. Hopster, demissionnair voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond, leeft tussen hoop en vreze. De hoop, dat de Bondsvergadering het project van de reorganisatie der Nederlandse voet balmaatschappij onvoorwaardelijk zal goedkeuren: de vrees, dat dit niet zal gebeuren. En als dit laatste het geval zal zjjn, wat dan? De Bondsvoorzitter heeft ons, toen wij hem dezer dagen spraken, deze vraag niet kunnen beantwoorden. Hij weet niet wat er gebeuren zal als de Bondsvergadering afwijzend tegen over het resultaat van het vele werk, dat een tiental K.N.V.B.-functionaris- sen in de reorganisatie-commissie on der zijn leiding heeft verzet. Niemand kan het weten. Men kan slechts be vroeden, dat dan aan het einde van driekwart jaar opbouw een totale af braak staat. Maar ir. Hopster gelooft niet, dat de afgevaardigden de moed zullen hebben hun eigen trotse Bondsgebouw te slopen. Zijn hoop is; zoals dat een leider betaamt, sterker dan zijn vrees. Men zal zich goed moeten realise ren, dat het reorganisatie-voorstel, zoals dat thans ter kennis van de be langhebbenden is gebracht de grote (voornaamste) lijnen aangeeft, waar langs straks-in de Bond gewerkt zal moeten worden. Als zodanig moet men het rapport op de Bondsvergade ring, die naar mijn smaak wel een maandje eerder dan 4 Juni gehouden kan worden, ook behandelen. Afdalen naar alle mogelijke finesses, die nog niet uitgewerkt en omschreven zyn, houdt het gevaar in van een verwar de, zinloze discussie, welke tot geen enkel resultaat leidt. Financiële problemen De heer Hopster is er zich terdege van bewust, dat indien het reorgani satie-voorstel door het Bondsparle- ment geratificeerd wordt, de moei- lijkheden, die uit de ommezwaai zijn voortgevloeid, nog lang niet tot het verleden behoren. Zo ziet hij voor 110 betalende vereni gingen in ons kleine landje geen plaats. Het Nederlandse publiek zal de centen, die de kosten van het be taalde voetbal moeten dekken, met de beste wil van de wereld niet kun nen opbrengen. Een van de grote, nog onopgeloste problemen die zich straks zullen presenteren is dan ook de vraag, of een semi-beroepsclub, die het financieel niet zal kunnen bolwer ken in de rijen van de amateursver enigingen zal kunnen terugkeren. De heer Hopster kan hierover mo menteel niets zeggen, maar voor hem staat wel vast, dat de K.N.V.B. op generlei wijze ook maar de geringste verantwoordelijkheid voor de komen de financiële moeilijkheden van ver eniging op zich zal nemen, pf de voorzitter en het gehele bestuur zich dan niet min of meer schuldig achten aan de mogelijke ondergang van een groot aantal verenigingen Hadden zij, die zich bewust zijn van het feit, dat er zich veel te veel clubs voor de sectie betaald voetbal aan meldden, dan niet een limiet moeten stellen voor het quantum aanmeldin gen? „Neen zo betoogt Ir Hopster dat hebben wij niet kunnen doen. Het is tenslotte nog altqd zo, dat betalen of niet betalen een volkomen interne aangelegenheid van de verenigingen is. Het Bondsbestuur heeft het uiter ste gedaan om via reële voorlichting het voor en tegen van betalen aan de verenigingen duidelyk te maken. In de beslissing zijn de clubs volkomen vrij gelaten, omdat zij autonome lichamen zijn. Zelfbesturende lichamen, die alleen omdat zij verenigd zijn in een bond, aan bepaalde eisen van die bond moe ten kunnen voldoen. Maar verder dan het stellen van enkele eisen zoals 50.000 garantie en accommodatie voor minstens 7000 toeschouwers i heeft de K.N.V.B. beslist niet kunnen gaan. Het vraagstuk van de overschrij vingen heeft de reorganisatie-com missie ook druk bezig gehouden. In haar rapport wordt evenwel niet ge rept van het geval, dat een contract speler naar een andere semi-beroeps club wil, maar geen toestemming van zjjn oude vereniging krijgt. Terwijl wtf ir. Hopster deze kwestie voorlegden, was zijn antwoord, dat een semi-beroepsvoetballer zonder toestemming van zijn vereniging waarschijnlijk nooit overschrijving zal kunnen krijgen naar een andere beta lende club. Waarschijnlijk, het staat dus nog niet helemaal vast. De heer A. Martens voorzitter van de VEK, lid van de reorganisatie-commissie en straks ongetwijfeld een van de grote figuren in de sectie betaald voetbal, vertelde ons, dat er momenteel in derdaad geen andere oplossing ge zien wordt. „Wij voelen wel de be zwaren, zoals de beknotting van de individuele vrijheid van de spelers maar als de spelers zichzelf op de transferlijst kunnen plaatsen, dan is hiermee de poort naar louter winst bejag geopend. De spelers ontvangen immers 10 pet. van het transferbedrag en als de contractspelers zonder toestemming van hun vereniging overschrijving kunnen krijgen, dan zullen er zijn, die zich alleen maar om der wille van 't financieel voordeel om de zoveel tijd op de transferlijst laten plaatsen". Om tot slot nog even naar de heer Hopster terug te keren: bij hem domi neert dus de hoop, dat het reorgani satieplan door de bondsvergadering geaccepteerd wordt, boven de vrees, dat het verworpen zal worden. Als een ieder maar goed begrijpt, dat het amateurvoetbal en het betaald voet bal elkaar nodig hebben. We moeten niet over 4 zuilen (amateurs, semi- profs, Zaterdag-voetbal en Afdelin gen), waarop de bond gaat steunen spreken, doch over 2 zuilen: amateur- en betaald voetbal. Beide secties wor den zo goed als geheel zelfstandig, maar zullen als het er op aankomt in goede harmonie de algemene belangen aie van de K.N.V.B., moeten beharti gen. Oost- en West-Souburg Buurtfeest Dezer dagen gaf de buurtvereni ging Ritthemsestraat en omgeving een buurtfeest in de zaal van dc heer Verbeem te Souburg. Na het openingswoord van voor zitter J. Melse werden onder leiding van mejuffrouw Jo Melse enkele aardige zangnummers en sketches gebracht. De opvoering van „De volmaakte samenzwering" werd een groot succes. Mejuffrouw Melse kreeg een aardig aandenken aan geboden. Middelburg Voorstellen aan de raad B. en W. van Middelburg stellen de raad voor medewerking te ver lenen aan het pestuur van de R.K.- school aan de Bachtensteene tot het aanschaffen van een nieuw leer middel. Het gevraagde omvat let terdozen .voor het eerste leerjaar De inspecteur van het lager onder wijs acht een aantal van 30 dozen voldoende. Dit brengt een uitgave van 204,met zich mee. B. en W. stellen de raad voor de begroting van de nieuwe stichting goed te keuren. Deze begroting, die betrekking heeft op het tijdvak 1 Juli 1954 tot-en met 31 December 1955 heeft een geraamd nadelig sal do van 554,60. Bij een gehouden inspectie bleek, dat de blusuitrusting van de brand weer dringend aanvulling nodig heeft om het geheel op peil te brengen. In totaal is voor een be drag van 4.773,nodig. Uit het beschikbaar gestelde crediet werd reeds voor 1.967,aangeschaft, zodat nog 2.806,aangevuld moet worden. Het in werking treden van het voorschrift verstrekking uniformkleding stelt de gemeente voor een uitgave van 4.180,die eenmalig zal zijn. De kledingtoelage vereist bovendien een bedrag van 1.945,In totaal moet derhalve 8.931,worden uitgegeven. De betrokken post op de begroting ver meldt 4.000,opdat het college verzoekt dit bedrag met 4.931, te verhogen. Voorts dient uniform kleding te worden aangeschaft, waartoe een crediet van 7.780, wordt gevraagd. Deze bedragen worden op de betrokkenen verhaald. Centrale commissie voor „Jonge Kerk"-werk gevormd Daar het „Jonge-Kerk"-werk door de Hervormde gemeente in Middel burg thans wijksgewijze in de vijf wjjk-gemeenten is georganiseerd, ontstond de behoefte aan een over koepelende commissie, welke dit werk in de gemeente, voor zover het cen traal moet geschieden gemeenschap pelijke avonden, week-ends, contact avonden met de C.O.A.K. enz.), re gelt. In verband hiermede werd een Centrale Commissie benoemd, waarin ook vertegenwoordigers van „De Jon ge Kerk" op 't Zand en van de jon geren van de Vereniging voor Vrijzin nig Hervormden, werden opgenomen. Deze commissie is als volgt samen gesteld: Joop van den Brink, voorzit ter, Johan Leynse, secretaris, Coby de Lange, penningmeesteres, de heer W. P. Baars, ieugd-ouderling, Wim Don, Nel Martijn (wijk 5) en Han Nieuw- dorp („Jonge Kerk" 't Zand), mej. Is verstand iets minderwaardigs In de P.Z.C. van jl. Zaterdag kwam een verslag voor van een redevoering van dr. Okke Jager. In dit verslag trof ik de volgende zin aan: „De ver heerlijking van het verstand is bijv. voorbij". Mijns inziens zou deze Uit spraak kunnen leiden tot de gedachte, dat het verstand, de rede ,iets min derwaardigs is vergeleken met geloof- en liefdevermogen. Dit gaat regelrecht in tegen de lijn die de Bijbel geeft .Daar toch krygt het verstand, de rede een ereplaats. Die Bijbel zegt mij: dat de rede zit en moet zitten als heerseres op de troon van het ego, de ikheid. De Bij bel verwacht niets van onverstandi- gen. De rede is de grote gave Gods, die de mens plaatst boven alles hier op aarde. Het zou te veel ruimte vergen dit in den brede uiteen te zetten. Toch mag ik wel op het volgende wijzen? Er is in het Nieuwe Testament een woord, in de grondtekst, dat maar éénmaal voorkomt nl. „dusnoètos". Dit is een samengesteld woord nl. uit: „dus" en „noètos". Noètos betekent: enkel voor het denken en „dus" is, in dit geval, een versterkend voorzetsel, er staat dus: absoluut enkel voor het denken. U vindt dit woord in 2 Petr. 3 16, en vertaald door „moeilijk te verstaan". Dit Bijbelgedeelte staat in verband met de wederkomst van Christus en dit woord zegt ons dus, dat enkel en alleen door denken, dus door het verstand, de rede, deze din- fen kunnen worden verstaan. Wel een ewijs hoe belangrijk de Bijbel het verstand, de rede, acht. Het eerste krieken van de geloofs-morgenstond begint niet het verstand. Nu nog een beeld uit het gewone leven. De atoom-geleerden zullen nog heel wat moeten denken om bv. het „mesonen-mysterie" dat zijn die din getjes, die slechts een millioenste deel van een seconde bestaan, te doorgron den. Daar is een bonk verstand voor nodig, maar weet U wel dat er ook nog tamelijk wat verstand nodig is en doordenken, om een speld op te rapen van een glad, hard vlak, wan neer men in het bezit is van dikke vingertoppen en korte nagels, zonder gebruikmaking van technische hulp middelen? Probeer het maar eens. Het gaat o, zo eenvoudig als je het maar weet. Als je 't maar weet, ja, maar daar is denken voor nodig en dat doe je met je verstand. Als besluit: het zou zeer „onRE- DElyk" zijn het verstand, de REDE, te zien als minderwaardig, daar we zonder haar tot niets in staat zijn. We zouden niet kunnen: geloven, lief hebben, vertrouwen, hopen, enz. en daarom: DE REDE AAN DE TOP! Middelburg. W. DE WIJZE, Zuidsingel 14. Fenna Moes (Vereniging van Vrijzin nig Hervormden), ds P. F. Th. Aal- ders, mej. A. M. Teunissen, jeugdleid ster en mej. Ria Moens (vertegen woordigster district Walcheren), ad viserende leden. „Pro Rege" vergaderde De afdeling Middelburg van de Ko ninklijke Nederlandse Militaire Bond „Pro Rege" hield onder voorzitter schap van de heer L. M. Naaktgebo ren een algemene ledenvergadering in het Protestants Militair Tehuis. De voorzitter herinnerde er aan, dat vo rig jaar 7 nieuwe militaire tehuizen konden worden geopend, waardoor het totaal aantal over het gehele land tot 52 is gestegen. Uit de gebruikelijke jaarverslagen bleek, dat de financiële positie gun stig genoemd kan worden en dat de afdeling thans 315 leden telt; het aan tal begunstigers bedraagt 311. Tijdens de discussies naar aanleiding van de ze verslagen werd er onder meer op- gewezen, dat met name op Walcheren niet alle gemeenten „Pro Rege" sub sidiëren. Van bestuurszijde werd me- gedeeld, dat regelmatig pogingen in het werk worden gesteld om hierin de gewenste veranderingen te brengen. Bij de bestuursverkiezingen zagen de aftredende leden de heren M. de Valk en N. van Velzen, zich in dit college herbenoemd. Medegedeeld werd voorts, dat het tehuis zich in het afgelopen jaar in druk bezoek mocht verheugen. Tenslotte deed de tehuis- vader, de heer J. S. Bakker, medede lingen over de gang van zaken in het tehuis gedurende 1954. Voorzieningen electriciteits'aet De afgelopen winter is het kabel net in Middelburg dermate belast geweest, dat enkele voorzie ningen urgent zijn geworden. B. en VP. stel len de raad dan ook voor e<en cre diet van 27.500,voor het -uitvoe ren van een tweetal werken. Er zal dan een hoogspanningskabel vanuit de transformatorruimte aan het Domburgs SchultylQt naar de transformatorruimte aan het Seis- plein worden gelegd, ter verbete ring van de hoogspanningsvoorzie ning. Ter verbetering van de ïaag- spanningsvoorziening is het raodig een kabel te leggen vanuit de trans formatorruimte Kerspel naar de sectiekast in de Beddewijkstraat en een kabel vanuit de transformator ruimte Helm naar de sectiekast in de Schuttershofstraat. Tentoonstelling tekenwerk van Nijverheidsavondschool Telkenjare wordt tegen het einde van de cursussen aan de Gemeentelij ke Avondschool voor Nijverheidson derwijs in Middelburg in enkele loka len van de Technische School een ten toonstelling ingericht, waarop oudiers en verdere geïnteresseerden dan een overzicht kunnen krijgen van hetgeen de leerlingen in het afgelopen school jaar hebben gepresteerd. Dit ge schiedde ook dezer dagen weer en de bezoekers van deze bescheiden, doch geslaagde expositie kwamen ruim schoots aan hun trekken. Timmerlieden, bankwerkers, metse laars en schilders in spé, allen hadden hun bijdrage geleverd voor deze ten toonstelling, are dan ook een aantal zalen besloeg. De „stand" van de schilders met affiches, ontwerpen voor borden, figuurvoorstellingen e.d. is steeds het meest spectaculair, om dat men hier met kleurrjke voorstel lingen wordt geconfronteerd. Doch dit neemt niet weg, dat het andere werk evenzeer de moeite van het aanschou wen waard is. Zo getuigden de aanwezige werk tekeningen van meer op de techniek gerichte afdelingen van arbeidsvreug de en grote nauwkeurigheid, gepaard gaande met vlijt. Er mag dan ook ge constateerd worden, dat door deze tentoonstelling de indruk is gevestigd dat de avondscholieren onder leiding van de docenten die ter toelichting aanwezig waren in het algemeen goed hebben gewerkt. Gezellige avond v.g.I.o.-school Onder leiding van het hoofd der school, mej. J. Janse, hield de afde ling meisjes van het v.g.l.o. in Middel burg een gezellige avond in het C.J.M. V.-gebouw, speciaal bestemd voor ou ders en ander belangstellenden. Het programma, dat de leerlingen vrijwel §eheel zelf verzorgden, bevatte o.m. e opvoering van enkele toneelstuk jes, o.a. het sprookje „Beliefeleur" en van een lintenspel. Ook was er decla matie en werden zangstukjes ge bracht. Het optreden van de meisjes ondervond van het publiek grote waardering. Tot slot vertelde de jeugdleidster mej. M. A. Teunissen aan de hand van de flanellen lap het verhaal „Laurens' overwinning", waarna ds E. Sneller, Hervormd pre dikant, een slotwoord sprak. Examens. De heer A. Meerman uit Vlissingen, leerling van de Middelburgse Machi- nistenschool, slaagde in Den Haag voor het Voorlopig Diploma Scheeps- werktuigkundige. Vlissingen Bestuursverdeling in Vlissingse Sportraad Het bestuur van de Adviesraad voor de Sport te Vlissingen heeft tijdens haar eerste vergadering dc functies als volgt verdeeld: C. öreel, voorzit ter; Lu Blind, secretaris: H. Nieuw- poort, penningmeester; G. de Pagter, vice-voorzitter en W. A. M. Jacobs, algemeen adjunct. N.V.V.-vrouwen vergaderden In het verenigingslokaal van de jeugdgroep „Jonge Strijd" aan de Coosje Buskenstraat te Vlissingen hield de Vrouwenbond van het NVV de jaarvergadering. Na behandeling van de jaai-verslagen van de penning- meesterésse en de secretaresse wel ke getuigden van een opgewekt ver enigingsleven werd het bestuur uit gebreid met een 2-tal dames, mevr. Ragut en mevr. Stroo. Mevrouw M. K. Kolff-Kruisinga gaf een uiteenzeting van de binnen kort te houden inzameling voor de Vluchtelingen in Karinthië. Zij riep op deze actie krachtig te steunen. Vele vrouwenclubs hebben inmiddels medewerking toegezegd. Oostkapelle Viering vierde lustrum „Sursum Corda" Onder grote belangstelling vierde het Chr. gemengd koor „Sursum Cor da" het vierde lustrum in het Vereni gingsgebouw te Oostkapelle. De voor zitter, de heer L. Wondergem, memo reerde in zijn openingswoord hoe 20 jaar geleden een 30-tal jongelui onder leiding van wijlen de heer A. Francke met de zangrepetities een aanvang nam. Onder de bezielende leiding van deze dirigent wist het koor het tot in de hoogste afdeling van de Ring Zee land van Chr. Zang en Oratoriumver enigingen te brengen. Al zijn de laat ste jaren het koor de moeilijkheden waarmede haast alle koren te kampen hebben, niet gespaard gebleven, en was het ontvallen van dirigent Francke een groot vèrlies, er is alle De Vt-jarige Hilversumsc zwemster Mary Kok is er Maandagavond t» ge slaagd in het overdekte zwembad aan de Kapelstraat te Hilversum het wereld- en Europese record op dc JjOO ■meter wisselslag persoonlijk te ver beteren. Dit recorddat sinds 18 April 195S met een tijd van 5 min. r,0J, sec. op naam stond van de Hongaarse Eva Szekely, mankte Mary i» een tijd van 5 min. Jt7,3 sec. ZWEDEN ONTVANGT Sportbeoefenaren uit tal van landen zullen in 195S naar Zwe den trekken om er aan interna tionale tournooien deel te ne men. Niet minder dan drie van dergelijke gebeurtenisen zullen zich dat jaar in dit Scandinavi sche land afspelen. De wereld kampioenschappen gymnastiek worden er gehouden, de wereld kampioenschappen voetbal en de strijd om de Europese athle- tiektitels.' De grootste publieke belangstelling bestaat ook in Zweden voor het tournooi om de Coupe Jules Rimet, de hoog ste trofee op voetbalgebied. De moeilijkheid hierbij is, dat Zwe len geen grote accommodaties voor toeschouwers bezit. Daar om is men genoodzaakt over het gehele land verspreid wed strijden te doen spelen. Er is slechts één stadiondat in aan merking komt voor de finale: dat van GÖtheborg,waar 500.000 kijkers een plaatsje kunnen vin den. Ook wat de turners be treft, zal men voor problemen komen te staan, met name op het stuk van huisvesting. Waar schijnlijk zullen 25 landen een vertegenwoordiging zenden naar dit tournooidat in Stock holm wordt gehouden. Tenslot te staat men ook bij de organi satie van de athletiekkam- pioenschappen voor vraagstuk ken, met name wat de accom modatie betreft. Ter oplossing hiervan ligt het in de bedoeling het stadion van Stockhohn te verbeteren en uit te breiden. Men kan er dan ook van op aan, dat de gastvrije Zweden alles zullen doen om lum collega's- sportbeoefenaren van buiten de grenzen zo goed mogelijk te ontvangen. SCHAAKCONFLICT Doorgaans is het in de we reld van de Nederlandse denk sporten rustig en gemoedelijk. Men gaa,t er kalm zyn gang en over ernstige moeilijkheden, verschillen van mening, wordt vrijwel nooit gehoord. 'Het valt dan ook op, dat er thans een klein conflict binnen de Ko ninklijke Nederlandse Schaak bond is ontstaan. De Amster damse Schaakbond heeft name lijk met uittreding gedreigd. Het motief werd daarbij niet bekend gemankt, maar het is algemeen bekend, dat de A.S.- B. bezwaren heeft tegen liet z. g. reisfonds van de K.N.SJ3. Dit is een fonds, waarvoor alle schakers op dezelfde wijze con tributie betalen. De opbrensten worden besteed om de reiskos ten van de onderbonden ten be hoeve van eigen competities zo veel mogelijk te nivelleren. In de randgebieden liggen deze kosten namelijk hoger dan in de grote steden. Door de wer king van dit- reisfonds dragen de- gunstig gelegen onderbon den het hunne bij om de lasten in de minder gunstig gelegen gebieden te verlichten. „SOEPELE" OPLOSSING? Opmerkelijk is overigens, dat de Amsterdamse Schaakbond in zijn protest alleen staat. An dere grote onderbonden, als Den Haag en Rotterdam die beiden ook weinig met reiskos ten te maken hebben waren altijd voorstander van 't fonds. Over deze kwestie werd ter ver gadering van de bondsraad van de K.N.S.B. gesproken. Als de A.S.B. zich afscheidt, zullen 12 verenigingen van deze onder- kaleidoscnop bond niet meegaan en toch f» de K.N.S.B. blijven, zo werd toen medegedeeld. De bonds raad nam daarop een motie aan, icaarin het bestuur wordt gemachtigd de problemen „zo soepel mogelijk" op te lossen. Waf het bestuur in deze moet doen? Niets anders dan door overleg de „dissidenten" in ei gen huis" proberen te houden. Toegeven kan men niet, daar de meerderheid van de bond vóór het reisfonds is. Hopelijk sla gen voorzitter Van Steènis en z[jn collega's in. hun moeilijke taak de eenheid te bewaren. Van een splitsing in een sport bond vloeien zelden goede din gen voort, hoewel zoiets toch een enkele keer nuttig effect kan sorteren... Maar'hier ze ker niet. ER ZIJN TALENTEN! Goede wielersprinters heeft ons land vaak gekend en ook nu nog is zulks hét geval. Men be hoeft alleen maar de namen Arte van Vliet en Jan Derksen te noemen, die weerklank heb ben in internationaal milieu. Maar Derksen en Van Vliet worden ouder en ouder en de tijd komt naderbij, dat zij er mee ophouden, al denken zij daarover nu nog niet. En wie zal hen dan moeten opvolgen On- 7er deze beide cracks is een 'leemte, die door niemand kan worden opgevuld. De jongeren voelen zich kennelijk niet voor deze tak va.n de wielersport aangetrokken. Bovendien was er tot dusver geen stimulans. Dat er geen talenten onder hen zouden schuilen, is een bewe ring. die geen steek houdt. Het is dan oók verheugenddat de K.N.W.U. thans een poging in het werk gaat stellen om nieuwe sprinters te kweken. Daartoe is een kampioenschap op de weg over 800 meter in gesteld, waaraan deelgenomen kan worden door amateurs en nieuwelingen. Langs de weg: clubkampioenschappen, provin ciale kampioenschappen en een landelijke finale hoopt men tot een sprintkampioen van Ne derland op deze nieuwe afstand te komen. ARTE GEEFT „AANWIJZINGEN" Er zijn in Nederland zeker veelbelovende sprinters. Maar zij moeten een kans krijgen him talenten te tonen. En er dient iemand te zijn, die hun daarbij behulpzaam ie. De K.N.W.U, heeft voor deze „functie" een man gevonden, die wel bij uit stek geschikt is, namelijk Arie van Vliet. Op de vraag of hij genegen t.s aan sprinters in spé wat leiding te geven heeft de Woerdense oud-wereldkam pioen bevestigend geantwoord. ..Ik heb ja gezegd", zei Van Vliet, toén hem gevraagd werd wat zyn plannen in deze rich ting waren, „maar ik zal geen school van snrinters gaan vor men, noch als schoolmeester fungeren voor jonge renners. Degenen, die de energie kunnen opbrengen om. een naar maal in de week naar de stadianbaan in Amsterdam te komen en de moed bezitten om door te zet., ten. wil ik wel helpen. Die jon geren mneten dan aanleg voor de sprint hebben, nnders heeft het geen zin. Ik zal dan op ze letten, als ik müzelf voorbereid voor het seizoen. Zij hebben een mond om te vronen, zij hebben overige zal Ik die jonge sprin- ogen om te zien en voor het fers met aanleg en die zijn er heus welaanwijzingen ge ven". Het woord is dus vu aan ..die jonne sprinters met aan leg". Dat ei? de hun geboden kans grijpenl hoop dat het onder leiding van de huidige dirigent, de heer W. Gast, te Middelburg weer crescendo zal gaan. De voorzitter dankte het grote aantal begunstigers hartelijk voor de onder vonden steun. Van burgemeester F. G. Sprenger, die niet aanwezig kon zijn, was een hartelijk schrijven ontvangen. Het koor presenteerde daarna een vlot programma van koorzang, schetsjes, voordrachten, zang enz. en de éénac- ter: „De mooiste dag in je leven". Mevrouw J. VisserWalraven die haar medewerking verleende aan de piano, werden bloemen aangeboden, terwijl de voorzitter en de secretaris, de heer A. Coppoolse, die resp. 20 en 15 jaar deze functie vervulden, even eens een geschenk ontvingen. Jaarvergadering C.B.T.B. In de jaarvergadering van de afde ling Oostkapelle van de C.B.T.B. sprak de voorzitter, de heer A. Haandrik- man, over het onderwerp „Beroeps keuze". De jaarverslagen gaven reden tot tevredenheid. De afdeling telt nu 31 leden. Uitvoerig werd ook bespro ken de verhouding der C.B.T.B. tegen over het „Landbouwschap" met het oog op de contributie en H.A.-heffing. Vrouwenpolder Uitslag verkoping Notaris J. L. van der Harst uit Middelburg heeft dezer dagen in Vrouwenpolder pubhek verkocht het huis en tuin aan Nieuwe weg A 109 bij Oranjezon aan de heer A. de Rijcke Jr, Den Haag. voor f 4000. Bouwland aan de Westdijk in Seroos- kerke (W.), groot 1.85.30 ha werd in koop toegewezen aan de heer A. Tilroe. Vrouwenpolder, voor f 5600. Bouwland aan de Secretarisweg in Serooskerke, ter grootte van 35.45 a, werd het eigendom van de heer J. K. Boyenk, tuinder, Vrouwenpolder, voor f 1209. Weiland ter grootte van 40.95 a aan de Langeweg in Vrouwenpol der werd verkomt aan de heer J. Wattel Azn, landbouwer, Vrouwen polder, voor f 1343. Vergadering Z.L.M. De afdeling Vrouwenpolder van de Z.L.M. kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer A. Mesu. Voorzitter H. Maljaars was wegens ziekte afwezig. De heer P. Polderman bracht een rapport uit over de veefokkerij en de heer Dekker informeerde naar de tarwe-afzet. Ir. J. Bos hield een inleiding over „De po sitie van de Nederlandse landbouw", waarna het filmjournaal 1954 werd vertoond. Meliskerke Jaarvergadering A.R.- kiesvereniging De A.R.-kiesvereniging te Melis kerke hield de vorige week haar jaar vergadering onder voorzitterschap van de heer W. de Buck. De verslagen toonden o.m. aan, dat de vereniging thans 38 leden telt, terwijl het kassal do een klein tekort aanwijst. De heer G. Beukelman werd als bestuurslid herkozen. Over „Onze taal en dialec ten" werd gesproken door mevrouw Van Nes. Op deze voordracht volgde een geanimeerde bespreking. De ver gadering werd door de heer Beukel man besloten met gebed. Officiële publicaties VLISSINGEN. DRANKWET. VERZOEK OM VERLOF A. en W. van Vlissingen, gelet op arti kel 45 der Drankwet, doen te weten, dat bij heh is ingekomen een verzoek van I. P. J. C. van de Velde, wonende te Vlis singen, om verlof tot de verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein (ver lof A) voor de benedenlokaliteit van het perceel Badhuisstraat 84; dat vanaf heden gedurende twee we ken tegen het verlenen van het gewaagde verlof schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders voornoemd. VLISSINGEN. HINDERWET. B. en W. van Vlissingen. gelet op art. 12 cfer Hinderwet, brengen ter openbare ken nis, dat bij hun besluit van 23 Maart 1955 aan L. Cljvat te Vlissingen vergun ning is verleend tot uitbreiding van de 2- monadefabriek door plaatsing van 3 eiec- tromotoren met een gezamenlijk vermo gen van 4,2 pk, in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie D No. 1958 (ged.), plaatselijk gemerkt Fiessen- straat 13/17, Vlissingen, 25 Maart 1955.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 11