KAPPH EN HET MONSTERKANON PLUIMVEEHOUDERIJ IN ZEELAND BOEKTE GOEDE RESULTATEN WALCHEREN Waar zijn onze schepen? RIOLERINGSPLAN VOOR KOM GEMEENTE WORDT OPGEMAAKT MARKTBERICHTEN WOENSDAG 30 MAART 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 JAARVERGADERING IN GOES Ledenwinst van 10 De Vereniging1 tot Bevordering van de Pluimveehouderij in Zeeland hield Dinsdagmiddag haar jaarverga dering in „De Prins van Oranje" te Goes. In zyn openingswoord deelde de voorzitter, dr. G. Wagenaar, me de, dat de algemene toestand van de V.P.Z. vooruit gaat. In het afgelo pen jaar kon een ledenwinst van on geveer tien procent geboekt worden. Nadat de notulen van de vorige vergadering waren vastgesteld, hield dr. D. M. Zuijdam van de Rijksserum- inrichting uit Rotterdam, een lezing over pluimveeziekten. In znn inlei ding wees spreker er op, dal Neder land het grootste eieren exporteren de land van de wereld is, wat tot uitdrukking komt in twee milliard eieren, die in het afgelopen jaar wer den uitgevoerd. De grote pluimvee stapel wordt echter ieder jaar zwaar fetroffen door ziekten zoals cocci- iose, wormziekten, leucose, pokken, pseudo-vogelpest en dergelijke. Spre ker ging vervolgens nader op enke le pluimvee ziekten in en besprak uitvoerig de verschijnselen van de leu cose. Ook behandelde hij de ziekte, welke zich vooral de laatste jaren snel ontwikkelt, namelijk de paraty- phus onder de kuikens. De enige mo gelijkheid om de besmetting tegen te gaan zag spreker in de ontsmet ting van de broedeieren. Tenslotte gaf hij een kort over zicht van het ontstaan en de gene zing van coccidiose, wormziekten, pokken, diphterie en tuberculose. Na Westkapelle Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Westkapelle kwam onder voorzitterschap van de burgemeester, mr M. Tydeman, bijeen. Er werd besloten de Stichting 1940 1945 een subsidie van 50 te verlenen. Aan de heren K. R. Verhulst en J. Minderhoud werd vervolgens finan ciële bijdrage toegezegd voor woning verbetering. Naar aanleiding van een schrijven van Gedeputeerde Staten werd enkele wijzigingen aangebracht in de politieverordening. Besloten werd twee percelen grond van de he ren K. Minderhoud en W. Clijsouw aan te kopen, daat j.iïeigening van deze grond te bezwaarlijk is. Ook werd besloten de Markt een moderne electrische verlichting aan te brengen. Naar aanleiding van de aan te brengen verlichting sprak de wet houder W. Gabriëlse er zijn teleurstel ling over uit, dat de P.Z.E.M. niet met de opgedragen werkzaamheden aanvangt, maar het steeds uitstelt. Aan de muziekvereniging O.K.K. zal een bijdrage worden verleend in de onkosten van het solistenconcours. Voorts werd nog besloten voor de bouw van een gemeenteschimr een herbouwplicht aan te kopen. Het vis recht in de Kreek zal worden verpacht aan de visser J. J. Daalhuizen te Sou burg. Tot slot werd gesproken over herstel of nieuwbouw van de school met de bijbel. Ritthem Chr. Historische Kiesvereniging De Christelijk-Historische Kies vereniging te Ritthem hield vorige week haar jaarvergadering. Uit de verslagen van secretaris en pen ningmeester bleek, dat het leden aantal weer iets was teruggelopen, tengevolge van vertrek en overlij den. Tot bestuursleden werden herko zen de heren W. Cevaal Azn., Joh. de Visser en H. C. A. Varel. Door het bestuur werd aanbevolen om zich te abonneren op het nieuwe C.H.U.-maandblad „Contact", waar mee de aanwezigen accoord gingen. Men wil eerst trachten proefnum mers te verkrijgen om langs deze weg de lezerskring uit te breiden. Voorts werden de voorstellen van verschillende kiesverenigingen voor de algemene vergadering bespro ken. afloop van de lezing beantwoordde de heer Zuydam verscheidene vragen. Na de pauze werden enkele huishou delijke zaken afgehandeld. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer C. Remeijnse bleek, dat in 1954 2160 negenweekse hennen als geschenk zending naar het rampgebied werden gezonden. Aan de reorganisatie van de opfok werken thans 22 opfokkers mee. In het afgelopen jaar steeg het ledental van 397 tot 432. Betreffen de de afzet van eieren behaalde de afdeling Zuid-Beveland een goed re sultaat, daar men bij de Goesse vei ling een betere prijsregeling wist te verkrijgen. Voorts werd besloten de contributie op 1,50 te handhaven, waarna de begroting werd vastgesteld. Na een korte rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Sportweek Souburg van 20 tot en met 25 Juni De commissie, welke jaarlijks te. Souburg een sportweek organiseert," kwam dezer dagen in vergadering bij een. Gezien de belangstelling voor dit gebeuren werd besloten, om ook dit jaar weer een sportweek te organi seren en wel van 20 tot 25 Juni. Het voorlopige programma werd als volgt vastgesteld: Maandag: mars van alle deelne mende verenigingen naar het sport veld; opening door de burgemeester; duiven lossen; estafettewedstrijden. Dinsdag: demonstratie met politie honden; handbal wedstrijden. Woensdag: gymnastiekdemonstra- ties'door „Astrow" en de „Zuidwes ters". Donderdag: judo- en boksdemon- straties door de sportschool Felix Janssens en de boksclub „D.O.S." uit Vlissingen. Vrijdag: korfbalwedstrijden van „Animo" en de „Zuidwesters"; vol leybal. Zaterdag: ringrijden; zwem- en polowedstrijden; duiven lossen en voetbalwedstrijd tussen „R.C.S." en een nog nader aan te wijzen tegen stander; sluiting van de sportweek. Middelburg Medewerking bouw nieuwe Chr. ulo aan Oimenlaan. Zoals gemeld, wil de Vereniging „De Christelijke Burgerschool" in Middel burg een nieuw gebouw stichten voor een ulo-school, ter vervanging van het bestaande aan de Singelstraat. B. en W. van Middelburg stellen de raad thans voor de gevraagde medewerking te verlenen. Zij herinneren er daarbij aan, dat de raad zich in 1953 reeds uitsprak voor medewerking aan de verbouwing van de bestaande school. Gebleken is echter, dat de verbou- wingskosten dermate hoog zouden zijn, dat dit werk financieel niet ver antwoord is. De toestand van het ge bouw is zodanig, dat vrijwel tot af braak ook van de voorgevel zou moeten worden overgegaan. Boven dien is de beschikbare ruimte te ge ring. Om die reden stellen B. en W. voor de medewerking te verlenen door het beschikbaar stellen van gel den voor de bouw en voor het ver krijgen van bijbehorend terrein. Zo als bekend, zal de nieuwe school aan de Olmenlaan verrijzen. „Gejaagd door het verleden". In de Middelburgse Electro-bios- coop zal Donderdagavond tweemaal de film „Gejaagd door het verleden" worden vertoond. De opbrengst van beide voorstellingen is ten dele be stemd voor het Joods Nationaal Fonds. Dit fonds stelt zich o.a. ten doel gel den in te zamelen voor het opbouw werk in Israël. De gelden van deze voorstellingen, die in vele plaatsen van Nederland worden gehouden, zijn spe ciaal bestemd voor de uitbreiding van het werkdorp Parod. Het J.N.F. heeft aan een en ander tevens een lo terij verbonden. Causerie over de Cévennen In de Doopsgezinde kerk in Middel burg hield ds Ch. Cabanis uit Leiden voor leden van de Waalse gemeente een causerie over de Cevennen. Aan de hand van een groot aantal licht beelden gaf spreker een levendige be schrijving van deze streek en van zijn bewoners, zowel op historisch en folkloristisch gebied als wat betreft de kunst en de litteratuur. Daarbij deed ds Cabanis duidelijk uitkomen, dat mentaliteit en zeden van de Cé- vennenbewoners in vele opzichten overeenkomen met die in ons land. De oorzaak daarvan is het feit, dat aan de cultuur in beide landen het Pro testantisme ten grondslag ligt. De in teressante causferie werd, voorts om lijst met provencaalse muziek. Gelden „Jeugdnatuurwacht" Zoals bekend, is in Middelburg on langs een „Jeugdnatuurwacht" inge steld. B. en W. stellen in een schrijven de raad hiervan in kennis. De natuur- wachten worden geleid door een Aalsum 26 60 m. W. v. Algiers. Aagtekerk 26 te Antwerpen. Akkrumdijk 28 te Norfolk. Alphard 27 420 m. N.O. v. St. Pdulé R. Alamak 28 v. Port Said n. Genua. Almdijk 27 te Tampico, Amerskerk 27 830 m. Z.t.W. v. P, de GaJle Andijk 20 Le Havre verw. Averdijk 29 07.15 u. Vliss., Antw.-R'dam Banka 27 te Calcutta. Batavier 1 27 150 m. W. v. de Gironda. Britsum 27 440 m. N.O. v. Azoren. Beininkusi 26 te Lagos. Cottica 28 te Amsterdam. Dongedijk 27 950 m. N.O v Guadeloupe. Esso Amsterdam 27 7 m. W. v. Tarifa. Grootekerk 27 60 m. Z.W. v, Colombo. Heemskerk 27 57 m. W.N.N. v. Fremantle Japara 26 Perim. Kalydon 28 n Valparaiso. Korovia 27 te Ras Tanusa. Kota Baroe 27 te Suez. Katelysia 27 540 m. N.O. v. Faxal. Kota Gede 27 v Barcelona. Kieldrecht 26 te Bombay. Laagkerk 25 te Calcutta. Loppersum 27 115 m. N.O. v. Finisterre. Laurenskerk 28 te Calcutta. Lutterkerk 20 te Rastanura. Leopoldskerk 27 n. Bahrein. Lekhaven 27 te Antwerpen. Liberty Bell 28 te Madras. Lievevrouwekerk 28 Kreta n. Pt. Said. Limburg 26 Guardafui. Marisa 28 v. Madras n. Calcutta. Mataram 27 te Semarang Macoma 25 te Stanlow. Meerkerk 27 35 m. Z. v. Kreta. Meliskerk 28 n. Las Paimas. Muiderkerk 27 135 m. W. v. Kp. Matapan. Noordam 23 te New York. Oldebarnevelt J. v. 28 v. Fremantle. Ondina 27 te Pladju. Oranje 24 te Djakarta. Oranjefontein 28 te Kaapstad. Polydorus 29 v. Priok n. Singapore. Peperkust 27 te Amsterdam. Perna 27 te Tripoli. Rondo 27 Ouessant. Rotula 27 Suez. Ridderkerk 27 600 m, Z.Z.O. v. Suez. Rijndam 28 490 m. Scillys v. Halifax. Schie 26 Le Havre. Sarangan 24 New York. Schouten 26 Lar es Sliedrecht 25 n. Land's End. Statue of Liberty 28 Port Said. Soestdijk 28 v. Galveston n. N. Orleans, Smabang 27 te Brisbane. Stad Leiden 25 te Antwerpen. Tjibodar 27 te Makassar, Tjimenteng 26 te East Londen. Tomori 27 te Port Said. Triton 26 n. Willemstad. Telamon 25 v. Aruba n. La Guira. Tibia 26 Ouessant. Utrecht 27 te Bombay. Westiand 27 te Bremen. Weltevreden 27 v. Semarang n. Surabaia Zaan 27 te Leixoes. Zuiderkruis 28 n. Las Paimas. plaatselijk comité. De activiteiten lo pen van plaats tot plaats uiteen, naar gelang van de mogelijkheden. Men tracht o.a. de jeugd daadwerkelijk te betrekken bij de natuurbescherming door het houden van excursies naar plantsoenen, buitenplaatsen e.d. Het college deelt mee, dat het in de bedoeling van het Middelburgse co mité ligt zo nu en dan een excursie te organiseren en prijsvragen uit te schrijven, een en ander om het enthousiasme van de jeugd aan te wakkeren. Hieraan zijn uiteraard kos ten verbonden, reden waarom B. en W. de raad voorstellen een bedrag van 250 beschikbaar te stellen voor dit doel. Wandeltochten in Middelburg De Middelburgse gymnastiekvere niging „Achilles gaat weer een aan tal wandeltochten organiseren. Op 11 en 12 Juni worden de jaarlijkse bondswandeltochten gehouden over afstanden van 30 km voor senioren en 15 km voor junioren. Op Zondag 3 Juli staat een prestatiemars op het programma. Hierbjj is gedacht aan een andere route dan die van de Elf Steden en Dorpentocht. Wel zal de afstand 55 km bedragen. Tenslotte worden de traditionele Herfstwandel- tochten over afstanden van 10, 15 en 25 km gehouden op Zaterdag 1 Octo ber. Vlotte revue „De Voltreffers" Het cabaretgezelschap „De Voltref fers" uit Vlissingen bracht onder lei ding van de heer Jac. de Vos in de grote zaal van het Middelburgse Schuttershof een vlot en afwisselend revue-programma. Na een geslaagde Vlissingen „Anna Christie". Het Nederlands Volkstoneel heeft Dinsdagavond in het „Concertge bouw" te Vlissingen voor dc leden van de Arbeiders Kunstkring een goede vertolking gebracht van Eugè- ne O'Neill's toneelspel „Anna Chris tie". Het stuk behandelt het aloude thema van een jonge, aan lager wal geraakte vrouw, die eindelijk de man entmoet, die haar werkelijk liefheeft, doch van mening is, dat zij hem niet inag trouwen om haar donker verle den. Dit leidt tot felle botsingen, maar uiteindelijk overwint de liefde. Een toneelspel dus met een sterk dramati sche werking. De schrijver heeft ken nelijk gemeend de niet al te sterke dialoog te moeten kruiden met een overvloed van krachttermen, die aan de waarde van het stuk veel afbreuk doen. Het gegeven is ongetwijfeld knap uitgewerkt, maar O'Ncil, zowel als de vertaler Ferd. Sterneberg, heb ben de hun ter beschikking staande woordenschat te veel doen overhellen naar de wat al te ruwe kant. Frits van Dijk was ongetwijfeld een goed getypeerde kapitein Christo- phersen, maar kwam niet aan de pres taties, die van hem mogen worden verwacht. Andrea Domburg vervulde "de zware titelrol daarentegen op uit stekende wijze en was afwisselend een wat lichtzinnige en een tuisen hoop en wanhoop voortgedreven jonge vrouw. De wat ruwe, maar goedhar tige stoker Mat Burke vond in Wim Hoddes een rolbezetting, welke wel aan de minimaal te stellen eisen vol deed, maar geen grote hoogte bereikte. Aaf Bouber en Ad van Gessel ten slotte, die Mathy Orven een vrien din van kapitein Christophersen en de kroegbaas Larry speelden, maakten van deze bijrollen een spran kelend en met enthousiasme gebracht geheel. Kleuters van „Oranje Nassau" gaven een uitvoering Circa tweehonderd kleuters hebben Zaterdagmiddag in een overvol Con certgebouw te Vlissingen bewezen, dat er in de jeugdafdeling van de Christelijke gymnastiekvereniging „Oranje Nassau" te Vlissingen hard wordt aangepakt. Nadat mevrouw J. Kemelingvan Noorden de kleuteruitvoering had ge opend, toonde het jonge volkje in een gevarieerd turnprogramma, waarin zowel vrije- als toestel-oefeningen waren opgenomen, de grondbeginse len van het turnen al aardig onder de knie te hebben. De jongens A 1 voerden o.m. zeer verdienstelijk enkele bankoefeningen uit. Het spel „Een dagje uit", waarin het jonge volkje zich naar hartelust kon uitleven, viel niet alleen bij de bezoekers, doch vooral bij de jonge gymnastiekliefhebbers in goede aarde. Ook de deelnemende meisjes waren behendige turnsters. De heer P. van Limberg voerde met vaste hand de regie over deze kleuteruitvoering, welke Donderdag en Vrijdagavond gevolgd zal worden door resp. een uitvoering door de ad- spiranten en de leden. Rie van Zwe den begeleidde op de piano. Het spreekt vanzelf, dat de spor- opening met een revue-parade, die on-, i tieve kleuters na afloop voor hun middellijk als een „voltreffer" insloeg,' prestaties volop getracteerd werden! viel o.a. te genieten van zang door Nel Gilde, solo-accordeonspel van Ger Audenaardt en verder van een aantal frisse sketches. Daarin traden vooral Jac. de Vos, Corrie v. d. Linde en Nel Gilde naar voren, zodat zij vermelding verdienen, zonder daarbij dé overige medewerkenden tekort te doen. Al bij al hebben de „Voltreffers" hun pu bliek uitstekend geamuseerd. „The Heart breakers" zorgden voor passende muzikale omlijsting van het cabaretprogramma en voor begelei ding tgdens het bal, dat na afloop on der leiding van de heer W. M. J. Meeuse werd gegeven. Viering vijfde Mei Ook in Middelburg zal de tienjarige herdenking van de bevrijding op fees telijke wijze worden gevierd, zo delen B. en W. de raad mee. De organisatie van deze viering is in handen van een comité, dat een programma heeft ontworpen, waarmee het college reeds in grote lijnen accoord ging. De kos ten, die hieraan zijn verbonden, bedra gen 2000. B. en W. stellen de raad voor een eenmalige subsidie tot een maximum van 2000 uit de gemeen tekas te verstrekken voor dit doel. Oogst van de straat Bij de Middelburgse gemeentepolitie zijn inlichtingen te verkrijgen over de vol gende in het tijdvak van 22 tot en met 28 Maart gevonden voorwerpen: verschillen de wanten en handschoenen, sleutels, por- temonnaie's met en' zonder inhoud, pakje sigaretten, rood geblokte rubbertas, witte haarstrik, muntbiljet van f 1, wijnrode shawl, zilveren lepeltje, zwarte rubber regenpijpen, padvindersmes, zwarte rub ber regenpijpen, ballpointpen, vuilnisem mer no. 7412, voorslaghamer, gymnastiek schoen, boodschaptas, paar zwarte jon gensschoenen, wollen shawl, beschermkap van motorrijder, vulpotlood, actetas met inhoud, zakje met brood, 'zwarte vulpen, nummerbord van auto K 24826. knip- beursje met rentezegels, zwarte vulpen zonder dop. RAAD MELISKERKE Geldlening van 60.000 ten behoeve van woningen. De gemeenteraad van Mellskerke, die onder voorzitterschap van burge meester A. J. Huijsman bijeenkwam, besloot tot het aangaan van een geld lening van 60.000, Ingaande op 1 Mel a.s. ft 3 3,8 per jaar, met een koers van 100% en een looptijd van •10 jaar. De lening geschiedt ten be hoeve van de tien gebouwde gemeen tewoningen. Een voorstel tot deelna me aan de Stichting Werkplaatsen Walcheren werd eveneens goedge keurd. Aan B. en W. werd machti ging verleend tot het doen opmaken van een riolcringsplan voor de kom der gemeente, daar het plan voor de afvoer naar Westkapelle geen door gang kan vinden. Rond de speelweide aan de Corn. Jasperstraat zal een afrastering wor den aangebracht. Het werk zal wor den opgedragen aan de heer P. Met ers uit Serooskerke (W) voor 885,60. De gemeentewoningen Berg straat 13 en 15 werden verhuurd aan de heren Polderman en Adelaar. De raad benoemde in de vacature in het Burgerlijk Armbestuur, ont- Veere Bazar geopend. Dinsdagmiddag werd de vijfjarige metje" te Veere door de burgemees ter van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael, de bazar geopend, die wordt gehouden voor de vluchtelin gen van Karinthië. In zjjn openingswoord dankte de burgemeester in het bijzonder de da mes, die verschillende handwerkjes voor de bazar hadden vervaardigd, de winkeliers, die goederen hadden afgestaan, ajsmede het hoofdcomité voor de vgje werkzaamheden verricht om de bazar te doen slagen. Ook de giften van verschillende kunstenaars uit Veere ontbraken niet, waaronder een fraaie tekening van het havenhoofd van Zierikzee van Claire Bonebakker en enkele schilderijen van de heren Ort en Jos But. Serenade voor vijfjarige. Dnsdagmiddag werd de vijfjarige Jan de Bree uit Veere, die in het zee hospitium „Zonneveld" te Oostkapelle wordt verpleegd, en gisteren zijn ver jaardag vierde, wel op bijzondere wijze verrast, waaruit bleek dat zijn vrienden en vriendinnen hem nog niet vergeten hebben! De muziekvereni ging „Etla" uit Veere kwam de jarige namelijk een serenade brengen! Op blokfluiten, een gitaar en met wat zang werden enkele nummertjes voor de jarige uitgevoerd. Voor dit muzi kale geschenk werden de muzikanten door de directrice van de inrichting op limonade getracteerd. Voor Jan de Bree, die juist zijn ouders op bezoek had, is het een mooie dag geworden! VEILING MIDDELBURG. 29 Maart. Aardappelen. Koopmans Blauwe 56.90. Bintjes 55.30. Appels: Jonathan I 3244. II 15. K 9 29. Goudreinetten I 2235. K 1626. Gol den Deïicious I 49, n 29. Peren: St. Re- my I 21. K 19—20. Groenten: Boerekool 2334. Rode kool 3347. Savoye kool 3041. Spruiten 43— 91. Witlof 4055. Andijvie 6076. Uien per kg 1925. Peen per kg 16—24. Rapen per kg. 2—11. Sla per kg 10—88. Veldsla 7879. Spinazie 49—66. Radijs 29—33. Prei 36—61. Rabarber 62—64. VEEMARKT ROTTERDAM 29 Maart. Aangevoerd werden in totaal 6882 (8781) dieren, waarvan naar schat ting 800 vette koeien en ossen: 1643 (989) stuks gebruiksvee, 265 (153) vette kalve ren, 2938 nuchtere kalveren, 410 varkens, 146 biggen, 264 paarden. 6 veulens, 327 schapen of lammeren, 16 weide-zuigram- meran, 67 bokken of geiten. Prys in ct p. kg in gld. p. st. le 3e kwaliteit Vette koeien 256 270 230 Vette kalv. 300 325 280 Graskalveren Nucht. kalv. Biggen Sl.paarden Schapen Lammeren Vare koeien Vaarzen Pinken 240 220 200 le 2e kwaliteit 250 200 220 295 230 260 375 275 200 44 40 36 64 54 44 710 635 550 700 600 475 450 350 275 Vette koeien: Aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijshoudend boven notering. Vette kalveren: aanvoer even groter, randel willig, prijshoudend. Graskalveren: aanvoer iets meer, han del goed. Prijzen wat stijver. Nuchtere kalveren: Aanvoer groot, han del stug, prijzen onveranderd. Biggen: Aanvoer iets minder, handel goed, prijzen niet hoger. Slachtpaarden: Aanvoer ruimer, handel stroef, hoger in prijs. Schapen: Aanvoer groter, handel traag, iets lager in prijs. Lammeren: Aanvoer groter, handel traag, iets lager in prijs. Kalfkoeien: Aanvoer redelijk, handel kalm, prijzen ais vorige week. Melkkoeien: Aanvoer redelijk, handel kalm, prijzen als vorige week. Vare koeien: Aanvoer iets ruimer, han del stroef, prijzen onveranderd. Vaarzen: Aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen ruim prijshoudend. Pinken: Aanvoer gewoon, handel kalm, ruim prijshoudend. VISMIJN TE VEERE. 29 Maart Export garnalen, aanvoer 1524 kg, 162207. Schar, aanvoer 14 kg, 47- 50. Bot, aanvoer 210 kg, 33—61. Rog, aan voer 16 kg. 4750. Kabeljauw, aanvoer 5 kg. 56—60. Officiële puMfcuties MIDDELBURG. KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. B, en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op Dinsdag 5 April 1955, des voormiddags van 910 uur, ge legenheid bestaat tot kosteloze inenting en heriinenting tegen pokken in het Me disch Centrum, Eigenhaardstraat 2. Er wordt in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inenting moet worden beschbuwd. Voor een juiste vermelding in de vac cinatiebewijzen van de namen en geboor tedata der kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt medegebracht. Middelburg, 16 Maart 1955. 18. „Dit is ja te dolt" brieste Kappie. „Ik mag niet weg varen, omdat jullie kanon aan boord is en als ik het van boord wil zetten, ver tellen je me. dat het op mijn schip moet blijven." „Orders van de admi raal". (Meld de matroos stug vol. „Dan zal ik die admiraaj eens eventjes de waarheid vertellen 1" riep Kappie ver- hit. Hij stormde de loop plank af en snelde ondei luid ahoy-geroep achter de admiraal aan. Deze keerde zich verontwaardigd om. „Carrambal" riep hij. „hier in Nicaras schreeuwt men niet tegen admiraals Wat wil je. kerel?I" „Waarom heb je bevolen, dat net kanon op mijn schip moet bliivcn?" vroeg Kap pie woedend. „Dat is een staatsgeheim" antwoordde de admiraal, „daar heb ie niets mee te maken" „Daar heb ik, vooi den drommel. WEL wat mee te maken!" schreeuwde Kappie. „Eerst geef je me een blikken medaille als sleeploon en nou „Blikken medaille!' viel de admiraal hem in de rede, „aat .s de tweede maal, dat je de hoogste onderscheiding van Nicaras. het kruis met de an kers, beledigt!" „Klets 1" klonk plotseling een barse stem, „Niet net kruis met ae ankers, maat net kruis me» de zwaarden is de hoogste onderscheiding!' Kappie keerde zich verbaasd om en ontwaarde een nieuwe rijkversierde figuur...- staan door liet zich niet meer be schikbaar stellen van de heer E. dc Korte, de heer W. de Visser Pzn. Het aftredende lid, de heer Joh. Dekker werd herbenoemd. Op de hoek van de Valkenburgstraat zal een straatlan taarn worden geplaatst. Op 5 Mei a.s. zullen de schoolkin deren worden getracteerd. Zij ont vangen bovendien een z.g. bevrij dingsbeker, hetgeen voor ongeveer 220 kinderen 200 in totaal vergt. Voor het v.g.l.o. zullen van de P.Z.E. M. enkele komforen en een fornuis worden aangekocht; waarmee een uitgave van 400 is gemoeid. Volgens een mededeling van het college van B. en W. zal Meliskerke over 1954 273 aan het Wegschap Walcheren betalen. De rijkssubsidie voor de restauratie van de Neder lands Hervormde Kerk zal niet 48.513, maar 63.067 bedragen, hetgeen 15 meer is. Besloten werd verder aan de Stich ting 19401945 een subside van 5 cent per inwoner tg verlenen. Nu er geen algemene deelname van de be trokkenen is, zal de electrificatie van de Molenweg en de Pekelingseweg opnieuw worden berekend, in overleg met de P.Z.EM. Aan de beide lagere scholen en aan het v.g.l.o. werd, een voorschot op de gemeentelijke ver goeding toegezegd. NAGEKOMEN ADVERTENTIES Met diep leedwezen ge ven wij kennis, dat ten gevolge van een droe vig ongeval is overle den onze collega C. BATÜS op de leeftyd van 59 jaar. Gedurende 27 jaar heeft hjj met zjjn colle ga's op de meest aan gename wijze samen gewerkt. Zijn nagedachtenis zal bij ons ra hoge ere blijven. Het personeel van de S.H.V. Vlissingen, 28 Maart 1955. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze ge achte Patroon, de Heer J. D. JANSE te Kloetinge. Zijn nagedachtenis zal bij al zijn personeel lang geëerd blijven. Gezamenlijk perso neel van de Firma J. D. JANSE. 26 Maart 1955. Hiermede vervullen ij de treurige plicht kennis te geven van het overlijden van onze lie ve zorgzame Man, Va- Ier, Behuwdvader en Broer, de Heer CORNELIS JACOBUS DE KOSTER in de ouderdom van 64 jaar. Middelburg: M. J. DE KOSTER— RELTNTERSE Zeist: J. F. DE KOSTER Amsterdam: J. J. RAADERSMA— DE KOSTER J. A. RAADERSMA Middelburg: A. C. DE KOSTER Middelburg, 29 Maart 1955. Stationsstraat 3. De begrafenis zal zal plaats hebben op saterdag April 1955. Vertrek van het sterf huis om 3 uur. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze beste Schoonzoon. Zwa ger en Oom, de Heer CORNELIS JACOBUS DE KOSTER Middelburg: J. REIJNIERSE Den Haag: J. M. REIJNIERSE— FRANCKE Middelburg: L. J. STEENLAND T. STEENLAND— REIJNIERSE Leeuwarden P. REIJNIERSE A. REIJNIERSE— 4 KOOLÊ Middelburg: J. KRAMER P. J. KRAMER— REIJNIERSE Neven en Nichten. Middelburg, 29 Maart 1955. Wegens sterfgeval is de zaak van de Gebroeders Steenland, Stationsstraat 1 te Middelburg op Zaterdag 2 April na 12 uur GESLOTEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3