Secretarissen voor cultureel en maatschappelijk werk RDTERDDN Kilometers Beter AUTO MET 3 INZITTENDEN REED IN VAART TE SLUIS hmmv Almanak stil uw pijn met SNEL EN ZEKER VOOR ZEEUWSE FRUITTELERS BREEKT DRUKKE TIJD AAN AANTAL INGESCHREVEN DIEREN VARKENSSTAMBOEK NAM TOE Agenda a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG ÖU MAAKT 1955 PROV. KERKVERGADERING HERVKERK BENOEMDE: Adviescommissie voor de Herverkaveling wordt gevormd De Prov. Kerkvergadering van de Ned Herv. Kerk, Dinsdag te Goes bij een, heeft tot een tijdelijke oplossing besloten voor het destijds uitgestelde Commissariaat voor maatschappelijk en Cultureel werk. Voor één jaar zjjn ds. H. M. Strating te Goes en ds. S. J. M. Hulsbergen te Hoedekenskerke, tot secretarissen benoemd, die voor de helft van huui tijd als zodanig zullen werken. Indien de beide betrokken kerkeraden daarmee accoord kunnen gaan en de vervanging geregeld kan worden, zal het werk van het commis sariaat kunnen beginnen. Het commissariaat zal zich o.m. be zighouden met coördinerend werk en- met het onderhouden van contact, zo wel naar buiten als intern met de kerkelijke organen. Zoals bekend zijn in de Zeeuwse kerkprovincie een aantal organen van hijstand werk zaam op maatschappelijk en cultureel terrein. Tot dusver traden deze com missies óp zonder dat er intensief on derling contact bestond, terwijl dit niettemin gewenst wa^, omdat de werkzaamheden van de onderscheiden commissies vanzelfsprekend vele raakvlakken kennen. Men denke bij voorbeeld aan de Hervormde Jeugd raad en de Culturele Commissie, die zich beide o.m. bezig houden met het lekespel. Samenwerking kan nu met name geschieden door middel van dit nieuwe commissariaat. Ook voor het contact naar buiten, o.a. met de over heid is een samenbundeling van krach ten gewenst. Tenslotte kan via deze nieuwe instelling de verbinding lopen van de kerkelijke vergaderingen met de organen van bijstand. Het commissariaat is directe ver antwoording schuldig aan de Provin- oiale Kerkvergadering, die als bestu rend orgaan het beleid aangeeft. De verantwoordelijkheid van het commis sariaat ligt dan ook niet in de eerste plaats in de beleidssfeer daarvoor is en blijft de Provinciale Kerkverga dering verantwoordelijk maar in de functionele sfeer. De secretarissen zorgen er mede voor, dat de richtlijnen van de Provinciale Kerkvergadering en hogere organen, ook in het beleid van de diverse com missies van bijstand tot uitdrukking komen. Voor de beide secretarissen is deze arbeid niet geheel nieuw. Ds. Hulsber gen is als scriba van de Provinciale N.V. Ver. Ned. Rubberfabrieken Heveadorp (Gld) Kerkvergadering reeds in allerlei centraal werk betrokken, terwijl ds. Strating tot dusver met name in het jeugd- en maatschappelijk werk werk zaam was. ANDERE PUNTEN. In dezelfde vergadering werd in de plaats van ds. G* H. van Willens- waard uit Domburg, die zijn benoe ming tot praeses niet kon aanvaar den, als zodanig gekozen ds. F. Kloos terman te Vlissingen. Bij monde van de assessor, de heer P. van Kleunen te Goes, werd ds. Van Willenswaard dank gebracht voor het geen hij in de afgelopen drie maanden als praeses heeft gedaan, terwijl ook de nieuwe praeses welkom werd ge heten. Als lid van het Breed Moderamen werd gekozen ouderling-kerkvoogd M. J. Bevelander te Oud-Vossemeer. Tot leden van de commissie voor het opzicht werden benoemd ds. A. C. Honders te Sas van Gent en ouderling J. Lako te Sluis. Voorts werd ds. M. J. W. Schopenhauer te Schoondijke tot lid van de Prov. Kerkvoogdijcom missie gekozen en ds. S. J. M. Huls bergen te Hoedekenskerke als lid van de Prov. Diaconale Commissie. De overige reeds in laatstgenoemde com missie zittende leden werden herko zen. Het bestuur van de Stichting Her vormd Kerkcentrum werd aangevuld met de heren J. A. de Cramer te Mid delburg en P. van .Kleunen te Goes, terwijl de Hery. Stichting voor Gees telijke Volksgezondheid is uitgebreid met ds. Van Willenswaard te Dom burg. Van de ring Borsscle was een ver zoek ingekomen om een prov. kerke lijke commissie te vormen, die als ad viescommissie kan optreden met be trekking tot de herverkaveling. Het gaat niet om een doublure van de com missies die er reeds zijn cn waar men met klachten kan komen, doch om bet geestelijk en kerkelijk aspect dat de herverkaveling heeft, Voor deze com missie znllen worden gevraagd ir. M. A. Geuze te Poortvliet, J. Kwekke- booni te Goes en J. Jonker te Middel burg. Verder behandelde de vergadering nog verschillende jaarverslagen over 1954. NOODLOTTIGE VERGISSING Vrouw verdronken. De reddingspogingen bij het noodlot tig ongeval in Sluis werden o.m. met behulp van ladders en een bootje uit gevoerd. VAN <£m)L in TOT AFSCHEID. De heer P. Vermant, opziener der visserijen te Yerseke, zal op 1 April aanstaande afscheid nemen van de visserijpolitie. Het laat zich aanzien, dat deze dag niet onopgemerkt zal passeren, want collega's en oester kwekers hebben het plan opgevat de heer Vcrmaat, die in de loop van de lange jaren veel voor de oestercul- tuur heeft gedaan, deze dag tot een onvergetelijke te maken. De schei dende opziener stond langer dan 40 jaren een ieder met raad en daad ter zijde en hij zal dit zo vernemen wij ook nog blijven doen, want liij gaat di\ Itorringa assisteren. HUISVLIJT. Tal van Nederlandse welpen heb ben zich In het afgelopen jaar vol animo op de handenarbeid geworpen en producten van velerlei aard ge wrocht. Een aantal hiervan uiter aard de mooiste worden thans in verschillende plaatsen tentoongesteld. Zelfs de padvinders-distrieten Cura sao en Suriname deden mee en ook hun werkstukken zijn op de tentoon stelling te aanschouwen. In Vlissingen komt deze expositie op Woensdag en }iHEI Daar zit ge dan weer met alle voor- jaars-illusies in de hou. De zonnige overpeinzingen hebben geen enkele bestaansreden meer, Jt heeft al weer gevroren in Zeeland Maart zal nog even zijn staart roe renook al is het op de valreep. Het is weer huiveren geblazenen wollen sjaals, plus winterjassen. De bruine bonen met spek misstaan beslist nog niet op het menu en de eerste, prille kassla glijdt er maar koeltjes in. De aardbeien zijn nog lang met r\jp en met de kersen zullen we ook nog even geduld moeten hebben. Wie heeft daar „hei" geroepen, alvorens we over de brug waren Het eerste, na de lange, lange win ter zo vreugdevol begroette lenteweer heeft weer moeten wijken voor de overmacht van vorst en Noordenwind, t Valt dubbel zwaar, na de eerste voorjaarsbeloften in de natuur. Nooit meer „hei" roepen, alvorens óver de brug te zijn.' Donderdag 13 en 14 April in de voor malige Willem Hl-kazerne. ENQUÊTE. Onder de passagiers van de veelomstreden en evenveel gepre zen busdienst SluiskilBreda wordt momenteel door de onder neemster een enquête gehouden om de interesse van het publiek te peilen voor het vervroegen van de eerste rit op Breda en het ver laten van de laatste rit uit Breda. Volgens de thans geboekte menin gen zal het worden gewaardeerd, wanneer deze voorgenomen veran deringen worden ingevoerd, waar door men twee uren meer de tijd krijgt om zijn Brabantse zaken af te handelen. SEVIAVI COLLECTEERT. Evenals elders in den lande zullen deze week in vele Zeeuwse gemeen ten de collecte-bussen rammelen voor de SIM AVI. Zoals bekend, verricht deze instelling barmhartigheidswerk in Suriname, Nieuw Guinea en Indo nesië. Het plan is nu door middel van deze collecte gelden bijeen te brengen voor geschenkzendingen naar het zie kenhuis in Hollandia (Nieuw-Guinea) waar vorig jaar een felle brand heeft gewoed, tengevolge waarvan een grote hoeveelheid medicamenten ver loren ging. ZILVEREN JUBILEUM. Het 25-jarig bestaan van de land en tuinbouwvereniging „Sint-Anna- land en Omstreken" zal niet onopge merkt voorbijgaan. Dit besluit werd dezer dagen genomen tijdens een al gemenie vergadering van deze ver eniging. Aan het bestuur vverd mach tiging verleend om gelden in te zame len voor de feestelyke viering van dit zilveren jubileum, welkte in de tweede helft van Mei in het veiling gebouw zal worden gehouden. In Sluis is Dinsdagavond een 'Bel gische personenauto piet drie inzit tenden te watér geraakt. De 44-ja- rige mevrouw G. Teirlinck kwam hierbij om het leven. Het ongeval ont stond tengevolge van een noodlot tige vergissing van de jhanffeur, de leraar R. S. uit Brugge, die zijn aan de vaart geparkeerde auto vooruit in plaats van achteruit reed. Er was onmiddellijk hulp aanwezig. De 33-jarige wachtmeester der Rijks politie, T. Jansen begaf zich te wa- er en slaagdeer in de bestuurder van de wagen op het droge te brén gen. De 18-jarige Johan Leenhouts uit Sluis wist, zij het met grote moeite, mevrouw Teirlinck en een 12-jarig neefje uit de auto te bevrij den. De man en de jongen konden met kunstmatige ademhaling worden, bijgebracht, bij de vrouw bleken de levensgeesten helaas reeds te zijn ;eweken. De beide overlevenden wer- Jen nadat medische hulp verleend was, vervoerd naar een ziekenhuis in Brugge. Het stoffelijk overschot van mevrouw Teirlinck, werd eveneens naar Brugge overgebracht. De auto, die tijdens de val twee- maan kantelde, werd met behulp van een kraanwagen aan de wal gezet. KNAAPJE OVERREDEN. In Tholen kwam het tweejarig zoontje van de familie J. Quist door een verkeersongeval om het leven. Het knaapje stak de rijweg over ter hoogte van het kruispunt Singel Nieuwe Rondweg te Tholen. Het werd door een passerende vrachtauto van de firma N. uit Rotterdam gegrepen en op slag gedood. Motorrijder reed in Goes tegen boom. TWEE GEWONDEN. Op de hoek Zaagmolenstraat-Wes- terstraat te Goes is Dinsdagavond omstreeks half zeven een motorrij der in de bocht tegen een boom ge reden. De motorrijder V. M. uit Middel burg, evenals de duorijdster, A. B., werden tegen de weg geslingerd. De vrouw brak daarbij een been, terwijl M. ernstig aan een voet werd gewond. Beiden zijn naar het ziekenhuis St. Joanna overgebracht. (Advertentie) Waarom steeds meer lijden en langer lijden - aan die ondragelijke Rheumatiek. Doe toch een bloedzuiverende kuur. Met Kruschen. Bij talloze rheuma- tieklyders ligt de oorzaak in onzuiver bloed. En daartegen is Kruschen de remedie. Door de aansporende wer king van Kruschen op de bloedzuive rende organen gaan deze weer krach tiger werken; het bloed gaat sneller stromen en blijft zo vrij van de on zuiverheden, die uw pijnen veroor zaken. Kruschen's zes minerale zou ten zijn over de hele wereld beroemd. En niet zonder reden. Begin ook met Kruschen. Liever vandaag dan mor gen. A. J. Bockstael, commies bij N.S., neemt afscheid Op 31 Maart a.s. zal de heer A. J. Bockstael, commies bij de Nederland se Spoorwegen te Sas van Gent, af scheid nemen van zijn collega's en relaties. Op deze datum heeft hij na 46 dienstjaren de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. De heer Bockstael is zijn gehele diensttijd in het station te Sas van Gent werkzaam geweest. Op 18-jari- ge leeftijd, in 1918, trad hij in dienst van de toenmalige Maatschappij „GentTemeuzen", die later over ging in „Mechelen—Terneuzen". Vooral tijdens het bestaan van deze laatste maatschappij heeft hij zich voor velen, die met het spoorwegver voer te maken hadden, op bijzondere wijze verdienstelijk gemaakt, Trein reizigers hebben nooit tevergeefs een beroep op hem gedaan. Steeds stond hij klaar, daar waar mensen of be drijven in en om Sas van Gent lm™ nodig hadden. In die 46 jaren heeft de heer A. J. Bockstael vele.collega's zien gaan en komen. Hij heeft duizenden treinen laten vertrekken met ladingen naar alle landen van Europa. Alleen het gewicht aan bieten en pulp dat hij in Sas van Gent zag aankomen en ver trekken, kan vergeleken worden met het laadvermogen van ongeveer 250 zeeschepen a 10.000 ton. Het aantal wagons dat de heer Bockstael zag vertrekken vormt een keten die bijna twee maal de omtrek van de aarde vormt. De Spoorwegen verliezen in de heer Bockstael een geroutineerde kracht, iemand die het spoorwegvak tot in de finesses kent en iemand die zich van zijn verantwoordelijkheid, bewust is geweest. Hij heeft hiernaar gehan deld in een geest, die respect af dwingt en die vele jongeren zich als ideaal kunnen stellen bij de uitoefe ning van hun dagelijks werk. Scheldebank N.V. Zierikzee wil 9 procent uitkeren Naar wij vernemen zal aan de a.s. vergadering van aandeelhouders der Scheldebank N.V. te Zierikzee worden voorgesteld over het boekjaar 1954 een dividend uit te keren van 9%., Opening nieuwe kleuterschool. Vrijdag 29 April, des middags om 3 uur zal de nieuwe Christelijke kleuterschool te Biezelinge officieel worden geopend. De' opening zal plaats hebben in het verenigingslo kaal, van de Ned. Herv. kerk te Bie zelinge. Na het officiële gedeelte zal er gelegenheid zijn het schoolgebouw te bezichtigen. Overplaatsing De marechaussee G. de Waard is. overgeplaatst van de brigade Bres- kens, naar de brigade Temeuzen. ACHTERGERAAKT MET WERKPROGRAMMA Grote belangstelling voor Paasveilingen te Goes en Kapelle Het aanhoudende winterse weer heeft de fruitkweker in de Zeeuwse fruitteeltgebieden en speciaal van de kleine gewassenteelt voor veel werk geplaatst. Maart is nu al byna gepasseerd en nog steeds heeft hy behalve zyn ivintersnoei weinig kunnen doen. Hy heeft tegen zyn wil een rustige winterperiode gehad. Maar nu het voorjaarszonnetje zich heeft laten zien, kan men in de fruitteeltgebieden een levendige be drijvigheid constateren. Door het steeds maar terugkerende winterweer is de fruitkweker danig op zijn werkprogramma achtergeraakt. Was men op andere jaren al druk bezig met het voorjaarswerk, dit jaar zal alles in korte tijd moeten ge beuren. Nu enkele dagen geleden de tempe raturen zijn gaan stijgen, zijn de sproeimachines van stal gehaald en is men begonnen met de winterbespui- tingen. Ook op de percelen ziet men de bedrijvigheid toenemen. Er wordt geplant en de grond wordt zaaiklaar gemaakt. In de afgelopen wintermaanden zijn weer vele oude percelen boomgaarden gerooid. Voornamelijk is de bijl ge slagen in de boomgaarden, die de laatste jaren onrendabel zijn geble ken, doordat het sortiment verouderd was en dus niet meer gevraagd werd. Daarnaast is en wordt er ook weer veel aangeplant. Van de late rassen zijn dit wel voornamelijk Cox's Oran ge Pippin, Golden Delicious en Win ston. De kersenteelt schijnt helemaal ten dode opgeschreven te zijn, want ook hierin werd de rooiactie voortge zet. GROTE VOORRADEN. De afzet van het bewaarfruit loopt de laatste maanden niet ge heel naar wens. Voor de tijd van het jaar liggen er in de koelhui zen pog gTote voorraden fruit opge slagen, hetgeen zijn oorzaak voorna melijk hierin vindt, dat er in de maan den Januari en Februari practisch geen afzet plaatsvond door een steeds afbrokkelende prijs tengevolge van de ixportbelemmeringen. Doch de laatste weken zijn de prij- „Zeven Provinciën" op rede van Vlissingen te circa vier uur zal op de i'ede van Vlissingen H. M.'s kruiser „Zeven Provinciën" ar- riveren. De staatssecretaris voor ma rine, vice-admiraal H. C. W. Moor man, die zich aan boord van de Ze ven Provinciën zal bevinden, debar- keert op de rede van Vlissingen en na aankomst bij de marinesteiger in de buitenhaven zal hij zich per auto naar Den Haag begeven. Residentie Orkest geeft concert in Middelburg. Naar Wtf vernemen, 'zal het Resi dentie Orkest in de reeks van zijn jubileumconcerten ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan op Donder dag 14 April a.s. in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg onder auspiciën van de Z.V.U. een concert geven, waarop o.m. werken van Weense meesters zullen worden uit gevoerd. Het programma vermeldt: Sympho- nie nr 8 van Ludwig van Beethoven, het vioolconcert in A gr. t. K V 219 van W. A. Mozart het Theo Olof als solist en na de pauze, werken van Joh. Strauss (Ouverture Die Fleder- maus, Annen Tolka, Perpetuum Mo bile en G'schichten aus dem Wiener- wald) en Joseph Strauss (Mein Le- benslauf ist Lieb' und Lust). FOKKERIJ IN 1954 Algemene vergadering in Middelburg. De varkensfokkerij was in 1954, dank zij de goede biggenprijs van 50 tot soms ruim 60 per stuk, zeker rendabel. Het aantal by het Varkens stamboek voor Zeeland ingeschreven dieren nam ook aanmerkelijk toe, waaraan de geschenkzendingen in belangryko mate hebben bygedragen. Tocli rust het stamboek thans op een zwakke basis, doordat het ledental van de vereniging verder afnam van 344 in 1953 tot 297 in 1954. Boven dien is hieronder nog een groot aantal niet-werkende leden begrepen. Deze enendeels optimistische, anderde els pessimistische geluiden waren te beluisteren In het jaarverslag, dat de secretaris-penningmeester, de heer M. Nieuwenhuyse uit Middelburg, Dinsdagmiddag uitbracht in de algemene vergadering van het Varkensstamboek. De in hotel „Centraal" te Goes ge houden vergadering stond onder voorzitterschap van de heer D. M. Rouw uit Goes en werd o.m. bijge woond door de adviseur, ir. W. L. Harmsen, rijksveeteeltconsulent. Bij de mededelingen merkte de voorzitter o.m. op, dat de door de Centrale vereniging verstrekte pre mies bij aankoop van premieberen in 1955 voor het laatst zullen worden toegekend. De dan vrijkomende gel den zullen in de toekomst worden benut voor propaganda-doeleinden, met name om de aankoop van ge merkte biggen te stimuleren. De rekening over 1954 sloot met een batig salao van 15,99, terwijl de begroting 1955 werd goedgekeurd met een eindcijfer van J 2460,99. JAARVERSLAG. In liet jaarverslag van de secreta ris werd met waardering melding gemaakt van de geschenkzendingen biggen, waarmee weer een basis is gelegd voor een gedegen fokkerij. De gezondheidstoestand van de varkens was goed. In 1954 werden in het stamboek ingeschreven 57 zeugen, 21 beren en 946 biggen. In vergelijking met het rampjaar 1953 waren deze cijfers aanmerkelijk hoger. T.o-v. de cij fers van 1952 was er echter slechts weinig verandering. Het aantal ge merkte tomen, alsmede geboren en i grootgebrachte biggen geeft een toe neming t.o.v. 1953 te zien. Noord- Beveland is thans sinds 19ol weer in de geregistreerde fokkerij betrok ken. De cijfers wyzen uit, dat 't aan beveling verdient om te streven naar een lager percentage uitvallers onder de grootgebrachte biggen. Dit is nl. 27 tegen rond 19 in een na buurprovincie. Over de kwaliteit van het mannelijk materiaal kan men over het algemeen tevreden zijn. Er is een verdere daling van het aantal zeugen zonder geprimeerde afstam ming te zien. Nadat besloten was de inschrijf gelden, contributie en boetes onver anderd te laten, werden aan de ver gadering enige mededelingen gedaan over de nationale tentoonstelling van varkens en schapen op 16 September a.s. in Den Bosch. Zeeland mag' 12 varkens inzenden. Een commissie zal nagaan, welke dieren hiervoor in aanmerking komen. Overwogen wordt om een excursie naar een fok- dag en naar de nationale tentoon stelling te organiseren. Bij ae rondvraag ontwikkelde zich een gedachtemvisseling over het feit, dat liet streven naar betere kwali teit varkens nog te weinig beloond wordt door hogere pryzen. In de 's morgens gehouden be stuursvergadering werden als be stuursleden herkozen de heren W. P. K. Moelker, Tholen; G. A. de Hond, Tholen en C. J. dc Kam, Wissekerke en als plv. leden de heren D. A. v. d. Wekken, Haamstede; C. Polderman, Oud-Vossemeer en W. de Buck, Co- lijnsplaat. zen weer wat gestegen, zodat er vooral naar kwaliteitsfruit voor ex port vraag is gekomen. Goudreinette is op een enkele kleine partij na, opgeruimd. In korte tijd vond de afzet van dit sortiment plaats, doordat Frankrijk enkele weken ge leden zijn grenzen opende. Voor het verpakte fruit en voorna melijk Golden Delicious worden zeer goede prijzen betaald. De prijzen hiervoor variëren van 72 tot 85 cent per kg voor boven de 70 mm maat en 37 tot 59 voor de maat 60/70 mm. Voor stoofperen, met name de Saint Remy, blijft de interesse klein. De prijs hiervoor kan nog steeds de 20 cent per kg niet benaderen. Thans wordt alles weer geconcentreerd op de Paasveilingen, welke door de vei lingen Goes en Kapelle over enkele dagen worden gehouden. Grote hoe veelheden kwaliteitsfruit alleen al te Kapelle verwacht men 6 tot 7000 kratten verpakt fruit benevens een 40 ton niet verpakt doen exportabel fruit zullen op deze veilingen wor den aangeboden. Voor deze veilingen bestaat dan ook een grote belangstel ling zowel van kwekers als van ko perszijde. Deze veilingen zullen dan ook een speciaal karakter dragen, zodat het beste van het beste aange voerd zal moeten worden. KERKNIEUWS. Ds. Muller te Bilthoven overleden Na een langdurig lijden is in de ou derdom van 75 jaar te Bilthoven overleden ds. M. F. Muller, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk. Ds. Franciscus Marinus Muller werd op 20 Februari 1880 in de Her vormde pastorie te Den Ham in Over ijssel geboren; bezocht het gymna sium te Kampen en studeerde vervol gens aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat cand. Muller in 1906 door het Provinciaal Kerkbestuur van Drente was toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk, werd hij op 11 Augustus van het daaropvolgende jaar (1907) door wijlen ds. Bakhuizen van den Brink van Utrecht te Heinkenszand (clas sis Goes) in het ambt bevestigd. Daarna stond de thans overledene achtereenvolgens nog te Krabbendij- ke 1912—1921; Kerkdriel 1921—1925; Gorinchem 19251928 en tenslotte nog 11 jaar te Eindhoven, waar hem met ingang van 1 September 1939 om gezondheidsredenen vervroegd emeritaat werd verleend. Tijdens zyn verblijf in Gorinchem was ds. Muller lid van het classicaal bestuur van Dordrecht en bestuurs lid van de Christelijke Normaalschool te Gorinchem. Verder werd door hem te Gorinchem ook nog een gebouw Voor Chr. doeleinden gesticht. Te Heinkenszand werd door ds. Muller een Christelijke kleuterschool opge richt; te Krabbendijke en te Eind hoven werden tijdens zijn ambtspe riode nieuwe kerken gebouwd. De begrafenis heeft in alle stilte plaats gevonden. Ds. Frans Kooyman overleden. Bekende figuur in de oecumene. Tijdens een Nederlandse kerkdienst in Genève is Zondag bekend gemaakt, dat ds. Frans Kooyman, de geestelijke leider van de oecumenische „Neder landse Protestantse Gemeente" van Genève, de dag tevoren in Velp was overleden. Ds. Kooyman, die sedert 1952 in Genève woonde als administra teur aan het bureau van de Hoge Com missaris voor de vluchtelingen bij de Verenigde Naties, had in die periode het initiatief genomen voor de vor ming der gemeente. Gedurende de af gelopen winter kwam deze in feite tot stand, maar nog voordat de oprich ting officieel kon worden bezegeld door aansluiting van de nieuwe ge meente bij de nationale kerk van Ge nève, moest haar predikant met ziek teverlof naar Nederland terugkeren. Alle bladen van Genève wijdden gisteren aandacht aan het overlijden van ds. Kooijman, die „een door allen geachte en beminde herder" wordt ge noemd, wiens heengaan een gevoelig verlies voor de Nederlandse gemeente betekent. GEREF. KERK Dr J. H. Becker, predikant te Den Bommel, heeft het beroep naar de Geref. kerk te Nieuwerkerk aangeno men. GEREF. KERK ART. 31 K.O. Ds G. Zomer te Vrouwenpolder heeft het beroep naar de Geref. kerk art. 31 k.o. te Bunschoten-Spakenburg niet aangenomen. VANDAAG. Middelburg Electro: „Knock on wood", (a.l.), 19 en 21.15 uur. Vlissingen Alhambra: „The Glenn Mil ler Story", (a. 1.), 19 en 21 uur; Lu xor: „Tijdrit met de dood", (18 jr.), Goes Grand: „Saskatchewan", (14 .jr.). Zalen Krijger: „Skandlnavian Ex press", 11—22 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2