Kamer zet debat voort over gelijk loon voor man en vrouw Wordt U gekweld DRIE EERSTE KLASSEN BIJ DE AMATEURS Ëegüt, de e&g. Tneó 7ëcr_-jAM JIMMY op het onbekende eiland BIERVLIET II-MIDDELBURG III (2-1) HIELP VLISSINGEN RED BA 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 23 MAART 1955 ER ZIJN 628.279 VROUWEN IN LOONDIENST Staatssecretaris blijft bij geleidelijke invoering (Van onze parlementaire redacteur) Het debat in de Tweede Kamer over de gelijke beloning van mannen en vrouwen voor arbeid van gelijke waarde heeft Dinsdagmiddag na een uit eenzetting van het regeringsstandpunt door de staatssecretaris van sociale zaken, dr Van Rhijn en na de repliek van enige afgevaardigden, een voor lopig slot gevonden. Die repliek leverde nog een tweetal moties op, één van mej. mr. Tende- loo (PvdA), waarin geconstateerd werd, dat de bewoordingen van het ver drag over de gelijkstelling der beloning, dat door de internationale arbeids- conferentie van 1951 is aangenomen, een geleidelijke verwezenlijking van het beginsel der gelijke beloning niet in de weg staat en waarin de rege ring wordt uitgenodigd alsnog ten spoedigste tot het verdrag toe te treden. De tweede motie was van pater Stokman (KVP). Hij bedoelde uit te spreken, dat de gelijke beloning als rechtvaardig beschouwd moet wor den. Van de regering verwachtte deze motie, dat zij ae geleidelijke verwe zenlijking er van zal bevorderen, in de eerste plaats door het beginsel volle dig door te voeren in de overheids dienst en vervolgens door bij de Stich ting van de Arbeid aan te dringen op de zo spoedig mogelijke toepassing van het hetzelfde beginsel in het ge hele bedrijfsleven. Er was bovendien een reeds verle den week door mevrouw Lips—Odi- not (CPN) ingediende motie, waarin eenvoudig wordt uitgesproken, dat de regering het verdrag dient te ratifi ceren. Om deze drie moties zal pas Dins dag a.s aan het begin der vergadering gestemd worden. Deze week komt de Kamer namelijk niet meer in het openbaar byeen. De motie van mej. Tendeloo, die mede namens de WD was ingediend, raakte de kern van het gehele debat. De gedachtenwisseling Üep namelijk voortdurend over de vraag of de ge lijkstelling geleidelijk kan worden in gevoerd als Nederland het verdrag ratificeert. „Ja", zeiden de vrouwelijke afge- door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Uw toe vlucht tot Togal. Het middel dat baat, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar gebruik regelmatig Togal. Togal zuivert door de nieren" en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. ƒ0.95 vaardigden mej. Tendeloo (PvdA), mevrouw Lips—Odinot (CPN), me vrouw Fortanierde Wit (VVD) en jvr. Wttewaal van Stoetwegen (CH) „Neen", antwoorden de heren Sta pelkamp (AR), Stokman (KVP) en Lemaire (KNP). Niet zo overtuigend „Neen", zei ook met grote stellig heid de staatssecretaris. Maar toch blijkbaar niet zo overtuigend, dat zrjn opponenten tot andere gedachten kwamen. Integendeel, met de hulp van drs Roemers (PvdA) interum- peerden.de dames hem herhaaldelijk om hem op een foutieve argumentatie te wijzen. Mr. dr. Van Rhijn verheug de zich er over, dat de gehele Kamer uit levensbeschouwelijke en uit maat schappelijke overwegingen op het standpunt staat, dat voor gelijkwaar dige arbeid aan mannen en vrouwen- gelijk loon betaald moet worden. Hij hield echter vol, dat, wanneer het verdrag geratificeerd is, geen uitstel van of uitzondering mogelijk is. W erkclassificatie Van belang noemde de staatssecre taris het door werkclassificatie pre cies uit te maken wat gelijkwaardige arbeid is. Hij waarschuwde voor eco nomische terugslag, bijv. in de textiel nijverheid, waarin veel vrouwen werk zaam zijn en waar de stijging van de lonen de uitvoer zou kunnen bemoei lijken. De volledige doorvoering van het beginsel van gelijk loon voor ge lijkwaardige arbeid zal, wanneer wij het nationaal inkomen op 20 milliard stellen, tussen de 272 en 480 millioen 51 deelnemers aan oriënteringsrit De MAC Scheldegouwen hield haar laatste clubavond in dit seizoen, wel ke begon met een wandel-oriënte- ringsrit, waarvoor niet minder dan 51 deelnemers werden ingeschreven. De opdracht bleek vol slimmigheidjes te zitten, maar desondanks kwamen en kelen zeer goed uit de bus. Bij de dames ging de beker naar mevrouw Roelse uit Souburg, bij de heren naar A. Verdonk uit Middelburg. De uit slag was: Dames: 1. mevrouw Roelse, Sou burg 66: 2. mej. Uyl, Middelburg 96; 3. mej. Rottier, Borssele 107/4. me vrouw v. d. Wetering, Middelburg 112; 5. mevrouw de Pree, Middelburg 132; 6. mej. Dingemanse, Goes 131. Heren: 1. A. Verdonk, Middelburg 66; 2. de Ruysscher, Vlissingen 82; 3. A. de Pree, Middelburg 86; 4. J. Huis- soon, Middelburg 91; 5. J. Pik, Goes 91; 6. A. Eversdijk, Goes 94. De num mers twee tot en met vijf in beide groepen kregen een medaille. Hierna werd nog een wedstrijd in het zaklopen gehouden, welke onder grote hilariteit bij de dames gewon nen werd door mej. Dingemanse uit Goes en bij de heren door van Hyfte uit Krabbendijke. Scherp Zeeuws kampioen dammen eerste klas Het kampioenschap van Zeeland •erste klasse dammen is gewonnen ioor O. Scherp uit Kortgene met 17 punten uit 11 partijen. In deze klasse moet nog één partij worden gespeeld, die echter van geen enkele invloed meer is voor de bezetting der eerste plaats. De jongste resultaten luiden: O. ScheipP. van Sorge Wzn 2 0; J. IngelseP. van Sorge Wzn 1 1; C. StangeJ. Ingelse 20; P. van BovenO. Scherp 02; C. W. van DammeP. van Boven 11; I. Vin- ke—C. J. Hollestelle 0—2; P. van Sorge WznJ. J. Ganseman 11; C. StangeW. Kootstra 2—0; J. C. NijssenJoh. v. d. Berge 02; P. van BovenJ. Ingelse 20. In de hoofdklasse moet op 26 Maart nog een laatste volle ronde worden gespeeld, en de spanning voor de eer ste plaats is zeer groot geworden. Blom is thans uitgespeeld en behaal de ongeslagen 16 punten uit 10 par tijen, Sinke en Anderson behaalden echter uit 8 partijen elk 12 punten, zodat zij hun laatste 2 partijen moe ten winnen om gelijk te eindigen met Blom, Voor Sinke is dit wel een zwa re opgaaf, daar zijn tegenstanders zijn Heydra en De Smet, doch Ander son heeft iets lichtere tegenstanders, n.l. D. Davidse en Corstanje. De re sultaten van de laatste partijen wa ren: H. de VliegerJ. Strooband Jr 02; W. HeydraR. Rijkse 11; D. DavidseJ. Blom 02. Nederlands elftal op 11 Mei tegen Chelsea Het is thans definitief dat het voor lopig Nederlands elftal op 11 Mei a.s. in Amsterdam een oefenwedstrijd zal spelen tegen de Londense eerste divi sie-club „Chelsea". ulden kosten, aldus deelde de heer .'an Rhijn nog mee. Daarbij is uitge gaan van een aantal van 628.279 vrou wen, die in loondienst zijn, onder wie 194.498 die als huispersoneel dienst doen. Sympathiek stond de staatssecreta ris, zo verklaarde hij tenslotte, tegen over het doen instellen van een onder zoek naar de kosten van levensonder houd van zelfstandige ongehuwden en van gehuwden zonder kinderen. Hij meende, dat deze kosten elkaar niet veel zullen ontlopen. Tegen de motie van pater Stokman had hij geen be zwaar. Ook jvr. Wttewaal van Stoet wegen liad dit niet, hoewel zy ook voor de motie van mej. Tendeloo wil de stemmen, zodat de motie van de heer Stokman dus een goede kans maakt aangenomen te worden. Marathon-dames en M.T.S, De volleybalwedstrijden welke Za terdag voor de Walcherse Volleybal competitie werden gespeeld, deden twee kampioenen uit de bus komen. In de damescompetitie werden de Marathondames kampioen. M.T.S. werd kampioen in de eerste klasse. De uitslagen luiden als volgt: Heren: Hoa Moa IIU.O.C. II 3 0; M.T.S.—M.V.C. 3—1; M.T.S. n— M. de Ruyter 0—3; M.V.C.—E.E.V.C. I3; V.C.U.Marathon 13; Zuid westersM.V.C. 03; M. de Ruyter II—V.C.U. n.o. Dames: E.V.V.C. IMarathon 2 2; U.O.C. I—U.O.C. II 3—1; E.V.V.C. IIMarathon 13; MarathonU.O. C I 3—0; U.O.C. H—E.V.V.C. H 3— 1. Geslaagde beirouwbaarheidsrit van motorclub „De Zeeuwen" De Middelburgse motorclub „De Zeeuwen" hield Zaterdag een zeer geslaagde betrouwbaarheidsrit door Zuid-Beveland. Het grootste deel van het parcours leidde over modderige landwegen, terwijl op een zeer onbe gaanbaar traject een „non-stop" was ingelast. Zodoende hadden de deelne mers een zware opgave. Er versche nen 22 rijders aan de start van deze strijd, waarvan de inzet was de „Zil vermeeuw" plaquette. De uitslag luidde: 1. A. Bouwens, 17 strp.; 2. W. Janse, 20 strp.; 3. J. Moens, 24 strp.; 4. C. Ringelberg, 38 strp.; 5. J. Geldof, 42 strp.; 6. P. Blok, 43 strp.; 7. J. Parent, 44 strp.; 8. J. Vogel, 45 strp.; 9. R. Joosse, 47 strp.; 10. L. Scheele, 52 strp. oudaak/j {ïd-mooük meet.. als U nergens zin in hebr, om. dat U een verkoudheid voelt op. komen, is het de hoogste tijd om ASPIRIN Ie nemen. Bij verkoudheid, hoofdpijn, griep i en reumatiek helpt ASPIRIN snel en betrouwbaar. Als sissend schuim spuit het water van het Ullswater Cumberland (Engeland) weg onder de achterste ven van de straal-raceboot ,Jiluebird" welke tijdens proefvaarten door de ontwerper en bouwer Donald Camp bell, de zoon van wijlen Sir Malcolm Campbell, tot zo hoog mogelijke snel heden wordt „opgezweept". Piet Rentmeester werd kampioen „Scheldemond" De W.S.C. Scheldemond te Vlissin gen hield zijn vijfde en laatste trai- ningsrit. De uitslag was: 1. J. Huis- soon, Yerseke, 55 km in 1 uur 45 mi nuten; 2. J. Verstraeten, Eede; 3. A. Murijn, Aardenburg; 4. Theo van Wijchen, Goes; 5. P. Rentmeester, Yerseke; 6. M. Dominicus, Nieuw- dorp; 7. W. de Backere, Sluis; 8. V. de Ruysscher, Hoofdplaat; 9. S. Ver hoef, Goes; 10. M. Wondergem, Mid delburg. Hierdoor is Piet Rentmeester in het eindklassement met 93 punten op de eerste plaats geëindigd. De verde re stand is: 2. J. Verstraeten 92; 3. Theo van Wijchen 86; 4. Dominicus 775. J. Huïssoon 73; 6. A. Murijn 66; 7. W. de Backere 44; 8. H. Vernooy, Sluis 29; 9. W. Wondergem 22; 10. A. Versluys, Vlissingen 20; 11. A. de Dreu, Goes 14. Goudsmit won inter nationaal bridge-tournooi In Monte Carlo is een individueel bridgetournooi gehouden, dat vijf da gen duurde en waaraan vele meesters uit verschillende landen deelnamen. Na zeer spannende strijd slaagde onze landgenoot, mr. F. W. Goudsmit, er in de eerste plaats te veroveren. Tweede werd Harrison Gray (Enge land) en derde Finkenstein uit Bel gië. PROJECT VOOR VOETBALCOMPETITIE Systeem van pyramidale opbouw (Van onze èportredacteur) De Sportkroniek van deze week bevat de competitie-indeling van de standaardelftallen der amateurs voor het seizoen 19551956. De indeling komt nagenoeg overeen met de voorstellen van de commissie voor het ama teurvoetbal. Slechts in één onderdeel heeft het bondsbestuur het project der commissie niet kunnen volgen, namelijk in het aantal eerste klassers. Hoewel men besefte, dat de reiskosten voor enkele clubs hoger zullen zijn dan normaal, heeft het bestuur niettemin het aantal tot 36 willen beperken. Als redenen noemt het: men wil vervlakking van het spelpeil voorkomen; de indeling van één groep over twee districten behouden; tenslotte de aan trekkelijkheid der competitie bewaren. Wat de indeling betreft, in de eer ste klasse krijgt men door samentrek king der zes districten drie eerste klassen, waarin elk 12 clubs komen, in totaal dei-halve 36. Aan het einde van het lopende seizoen worden ach tereenvolgens districtsgewijs van de tweede klas alle, niet naar het be taalde voebal overgegane nummers één, daarna de nummers twee, ver volgens de nummers drie, enz. in de eerste klas ingedeeld, tot het aantal van 36 is bereikt. Voor de tweede en lagere klassen worden de districten niet samenge voegd en blijven dus afzonderlijk voortbestaan. In elk van deze zes worden twee tweede klassen onderge bracht. in totaal dus 144 elftallen. Er komt in de tweede klas dus ruimte voor 36 verenigingen plus voor Onge veer 44 verenigingen, die de plaatsen zullen innemen van de clubs, die naar het betaalde voetbal zullen overgaan. In alle zes districten worden vier derde klassen gevormd van twaalf advertentie. Specialiteit: Verse Sinaasappel jam 82 ct. per pot. clubs, wat dus een totaal uitmaakt van 28S. Hiervoor zullen tenminste 80 verenigingen uit de vierde klas wor den aangetrokken, plus een aantal der verenigingen uit de derde klas, nie naar het betaald voetbal zijn over gegaan. In alle districten komen een nog niet bepaald aantal vierde klassen van 10 clubs. Men wil namelijk vast houden aan de normale promotie van ongeveer 48 elftallen uit de afdelin gen. Pas wanneer men- zich een beeld kan vox-men van het aantal clubs dat men overhoudt voor deze klasse, zal het aantal afdelingen worden be- 55. Jimmy onderzocht heel voorizchtig, maar nauw keurig de kleren van de dwerg. Hij vond niets. Met eer stuk touw dat nog van de „Voorspoed" afkomstig was begon hij de dwerg aan handen en voeten vast te bin den en daarna legde hij het lichaam naast, zijn veldbec neer. Met een Drandende toorts in de hand verliet Jim my zijn hut en begon stukje voor stukje de grond vlak voor de ingang af te zoeken en hü was daar ampei mee begonnen toen hij reeds vond wat hij zocht... Hij bukte zich en raapte voorzichtig een bronzen naald op waarin een smalle gleuf was aangebracht. Jimmy bekeek het ding vol aandachtIn de gleuf glinsterde een heldere vloeistof!" Het gif, dat voor mij bestemd was", mompelde Jimmy. Hij wikkelde de naald, die wel een vinger dik was, doch in een heel venijnige punt uitliep in zijn zakdoek en verborg net ding in zijn slaap hut. Zie zo, dat werkje zat er op. Wat hem betref, mocht zijn gevangene het bewustzijn wel terug krijgen Hij was er op gebrand hem eens stevig aan de tand tc- voelen. Hij boog zich over hem heende dwerg zou toch niet dood zijn.... Hij had hem nog al hardhandig aangepakt, Tot Jimmy's opluchting bemerkte hij na enige tijd, dat zijn gevangene langzaam en bijna onmerkbaar ademde. Het volgende ogenblik de'nsde Jimmy achter uit. Er verscheen opnieuw een gedaante in de ingang van zijn slaaphut. „Vader, wat voer je toch uit!" zei iemand. Het was Jackie die nieuwsgierig was gewor den naar het gestommel in Jimmy's slaaphut. Hij had ..vader" gezegd. Jimmy keek hem scherp aan. Zou Jackie's geheugenverlies zich nu al hersteld hebben. Noormannen Schoondijke Domburg Walcheren IJzendijke Groede Retranchement Sluis Nederlands jeugdelftal voor vanavond De samenstelling van het Neder lands jeugdelftal, dat vanavond een oefenwedstrijd speelt te Amsterdam tegen de Amsterdamse tweede klas sers is als volgt: Doel: Schouten (OSV); achter: Van der Lee (Xerxes) en Kraay (DOS); midden: Dahrs (Blauw Wit), Wink (SVV) en Van Ham (Zeeburgia), te vens aanvoerder; voor: Kick (Am sterdam), Bosselaar (Feyenoord), Rutten (Roda Sport), Butter (Ajax) en Moulijn (Xerxes). ZONDAGVOETBALOVERZICHT Clinge II nam kop van Axel over Het programma van de Zondagvoetbalcompetitie in de afdeling Zeeland is voor een groot deel afgewerkt. Er behoefden slechts 6 wedstrijden afge last te worden. Grote verschuivingen in de ranglijsten hadden de uitslagen niet tengevolge en er werden weinig verrassingen genoteerd. De belangrijke wedstrijd SchoondijkeDomburg ging in 1 A niet door. In res. 1 A is het Biervliet op eigen terrein gelukt Middelburg, zij het met gering verschil (21), te kloppen. De positie van Vlissingen III werd daardoor niet onbe duidend versterkt, zodat de rood-witten een stapje nader tot de titel kwa men, zonder overigens te spelen. Nu Axel m niet speelde, profiteerde Clinge H daarvan door van Ria H te winnen (23) en de kop van de Axelaars over te nemen. Verrassend was de uitslag van Middelburg IVR.C.S.III. De Souburgers waren derhalve in de Zeeuwse hoofdstad zeer schotvaardig! In de eerste klasse A boekten Wal cheren en Noormannen regelmatige overwinningen, achtereenvolgens op IJzendijke (4—0) en Groede (50). De stand is nu: 16 12 2 2 26 29—21 13 10 0 3 20 62—27 12 9 0 3 18 58—17 12 8 1 3 17 42—17 13 6 1 6 13 25—34 13 3 1 10 7 23—68 14 2 1 11 5 22—55 14 1 0 13 2 26—77 In 1 B moest Kwadendamme thuis genoegen nemen met een 33 gelijk spel tegen Graauw, hetgeen wat tegen valt van de Zuid-Bevelanders. Vol harding kon het niet bolwerken te gen Lewed. Boys 3—5 en Vogelwaarde slaagde er zowaar in Robur de volle buit te onthouden. De stand luidt: Hansw. Boys 's-Heer Arendsk. Robur Vogelwaarde Lewed. Boys Kwadendamme Kruiningen Rapenburg Graauw Volharding 12 10 2 0 22 73—13 12 9 3 0 21 48—17 11 6 1 4 13 28—28 10 5 2 3 12 25—24 10 4 2 4 10 34—31 11 2 5 4 9 16—37 10 3 2 5 8 21—25 10 2 2 6 6 19—34 12 2 1 9 5 17—54 12 1 2 9 4 13—34 Veel uitvallers in in de Wilhelminapolder Romeijnsen en Gunst winnaars clubkampioenen De clubkampioenschappen van de Goesse wielerclub „De Locomotief" die Zaterdag op het parcours in „De Wilhelminapolder" zijn verreden, hadden ernstig te lijden onder de weersomstandigheden. Slechts 12 renners gingen van start en de pu blieke belangstelling was germg. Bovendien werden reeds in het beginstadium verschillende renners door pech achtervolgd, zodat het kleine veld dat met moed vertrok ken was, nog minder in aantal werd. Jo de Roo, één der grote kans hebbers bij de amaters, hoorde reeds in de eerste ronde de lucht uit zijn tube vliegen en staakte de strijd. Joosse, die eveneens lek reed in deze ronde, zette met grote ach terstand moedig door, maar werd spoedig gedubbeld. Reeds in de derde ronde viel de grote beslissing. Rien Verhelst en Romeijnsen, twee rivalen uit Axel, gingen met de nieuwelingen Gunst en Slabbekoorn aan de haal en wis ten een flinke bres te slaan. Op 200 m volgden Van Glerum, die kennelijk de „bus" had gemist, in gezelschap van Janssens en De Poorter. Me1 nog grotere achterstand volgden Geijs en Wouterse, van wie laatst genoemde bandenpech had gekre gen. Toen Slabbekoorn van fiets moest verwisselen, was daarmede meteen zijn plaats vooraan verloren, waarin dus alleen Romeijnsen, Verhelst en Gunst hun postitie tot aan het einde wisten te handhaven. Gunst, die als nieuweling enkele ronden minder moest afleggen dan de amateurs, werd onbedreigd win naar in zijn categorie. Romeijnsen en Verhelst betwist ten elkaar in een felle eindsprint de kampioenstrui, die veroverd werd door eerstgenoemde. De uitslag luidt: Amateurs: 1, Romeijnsen (Axel) 58 km in 1 uur 46 min.; 2. Verhelst (Axel). Nieuwelingen: 1. Gunst (Goes) 50 km in i uur 30 min.: 2. Geijs (Kwadendamme) op 5 min. Alle overige renners staakten de strijd. Waterpolocompetitie Het komende seizoen zullen twee Zeeuwse clubs met hun eerste zeven tal deelnemen aan de bondscompeti- tie waterpolo van de KNZB. Het zijn Bruinvis uit Sas van Gent en Luctor uit Middelburg. Zeehond uit Vlissin gen heeft zich teruggetrokken en zal waarschijnlijk weer in de Zeeuwse competitie uitkomen. Bruinvis en Luctor zijn in één afdeling ingedeeld met Baronie (Breda), Surea II (Bre da) en TZV IE (Tilburg). Behalve de zege van Biervliet II erd bij de reserves in 1 A genoteerd een overwinning van het bezoekende Oostburg II op Zeeuwen III, zodat de stand als volgt werd: Vlissingen III 11—20, Middelburg III 11—15, Biervliet II 12—15, Oostburg II 11—9 (x), EMM II 106, Zeeuwen III 126, Aarden burg II 9—0 (x). Bij de 1 B-reserves stond Goes Hi Luctor II niets toe (30), terwijl Hulst II tegen Sluiskil II allerminst struikelde (70); waar door de stand er nu als volgt uitziet: Steen II 11—18, Hulst II 12—16, Krui ningen II 1214, Goes HI 1111, Luc tor II 118, Terneuzen Hl 10—6, Sluiskil H 115. Andere klassen Noormannen II kwam van het be zoek aan Zeelandia II met alle winst terug (06 in 2 A. Vlissingen IV gaf Breskens III geen kans (53). De Bressiaanders stegen echter toch een plaatsje, als gevolg van Middelburg IV's nederlaag, getuige de stand: Noormannen II 1117, Zuidzande 10 14, Vlissingen IV 812, Breskens III 9—6 (x) Middelburg IV 9—6 (x), R- CS III 10—6, Zeelandia Hl 9—3 (x). In 2 B, waar Clinge II de kop nam, zoals boven werd gememoreerd, luidt de stand: Clinge II 11—15, Axel III 1114, Hansw. Boys II 1213, Honte- nisse III 11—12, Hulst III 11—7, Ria W II 115. In 2 C werd niet gespeeld. De verrassing in de 3e klasse A was, dat EMM III Domburg II met zulke grote cijfers versloeg (92). De Vlis- smgers passeerden daardoor hun grote tegenstanders, zoals de stand laat zien Lewed. Boys II 612, Schoondijke II 4—5, EMM III 7—5, Domburg II 6—4, Walcheren II 6—2. In 3 B won Vogel waarde II regelmatig van Steen III, waardoor het de titelkansen volledig behield (51). In Koewacht IIRo bur II was het niet ver van een gelijk spel af. Met 21 bleef de thuisclub echter juist in de meerderheid. De stand werd daardoor: 's-Heer Arends- kerke II 1218, Vogelwaarde II 10 15, Corn Boys III 712, Koewacht II 13—12 (x), Robur II 108, Rapenburg II 87, Kwadendamme II 74, Steen Hl 9—3, Luctor III 8—3. De aandachtige lezer van het Za- terdagvoetbaloverzicht, dat wij giste ren (Maandag) publiceerden, zal wel begrepen hebben, dat A.Z.V.V. ook al moest de wedstrijd tegen Zaamslag worden gestaakt door een tragisch on geval, toch kampioen van 2 E werd. Spui verloor namelijk van Hoek en zag daardoor zijn kansen op de titel verdwijnen. Het kampioensfeest kon echter door de schaduw, die over de gestaakte mach was gevallen, niet werden gevierd. A.Z.V.V. is de eerste Zaterdagmiddagkampioeu van dit sei- Advertentie. Voorkom risico! Neem toch HOOG EN LAAG WATER 24 Maart Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.-f-N.A.P. 1.54 2.05 2.25 2.19 3.04 2.27 3.27 1.38 3.43 1.64 U.+N.A.P. 14.21 2.26 14.47 2.40 15.36 2.52 15.57 1.59 16.07 1.86 U—N.A.P. 8.28 2.35 8.58 2.48 9.31 2.65 S.56 1.S0 9.17 2.11 U.—N.A.P. 20.32 2.13 21.04 2.26 21.39 2.43 21.07 1.52 21.32 1.80

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8