OVERLEG MET P.Z.E.M. OVER ELECTRIFICATIE BUITEN KOM WALCHEREN PAASVEE-VETVEEMARKT IN GOES BRACHT KWALITEIT Waar zijn onze schepen? WOENSDAG 23 MAART 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 RAAD NIEUW- EN SINT JOOSLAND Wijziging uitbreidingsplan is nog niet voltooid In de raadsvergadering van Nieuw en St. Joosland, die dezer dagen on der voorzitterschap van burgemeester mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijck werd gehouden ontstond een uitgebrei de discussie over een schrijven van de P.Z.EJVI. betreffende aansluiting op het electriciteitsnet van een 8-tal boer derijen en woningen aan de Binnen dijk en de Bijleveltpolder. De gemeen te zou een zeer belangrijk bedrag voor deze aansluitingen moeten beta len, terwijl dan nog vele percelen in de gemeente van electriciteit versto ken zouden blijven. Mede met het oog op eventuele onbillijkheden tegenover de vroeger reeds aangesloten boerde rijen en de daarvoor van gemeente wege verleende subsidies, werd beslo ten het thans ingediende plan aan te houden en met de P.Z.E.M. in over leg te treden over de mogelijkheid van aansluiting van alle percelen bui ten te kom. Aan de Vereniging het Groene Kruis werd over 1954 een subsidie verleend van f 800.in de kosten van de wijkverpleegster. Een verzoek van de bewoners van de Julianastraat en de "\Vilhelminastraat om het achter de huizen lopende pad als voetpad open te stellen en de hekken te verwijde ren, werd ingewilligd. De heer J. Knuijt (PvdA) wees op de wenselijk heid hier een lichtpunt te plaatsen hetgeen door B. en W. nader onder zocht zal worden. Aan het comité tot herdenking van de bevrijding op 5 Mei a,s. werd een subsidie verleend van 1.per schoolkind. Aan de heer C. Willeboordse werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als plaatselijk deurwaarder. In zijn plaats werd met algemene stemmen benoemd de heer P. M. van Maaren. De heer P. Boone kreeg op zijn verzoek eervol ontslag als grafdelver. Bij de rondvraag informeerden de heren Janse en Polderdijk naar de wijziging van het uitbreidingsplan en de aankoop van grond in dit plan. De voorzitter deelde mee dat het overleg nog niet afgesloten is. De heer S. Jan- se (PvdA) vroeg de bestrating achter de kerk iets breder te maken, omdat ter plaatse veel auto's geparkeerd Oostkapelle Eindles Chr. lagere landbouw school in Oostkapelle Diploma's voor 17 leerlingen Tijdens de Maandagmiddag gehou den eindles van de Christelijke lagere landbouwschool van de C.B.T.B. Oostkapelle kon ir J. Versteeg, c sulent voor het landbouwonderwijs op de Zeeuwse eilanden, aan 17 leer lingen, die deze 4-jarige cursus had den gevolgd, het diploma uitreiken. Eén leerling moest worden afgewezen. Tevoren hadden ir Versteeg en het hoofd der school, de heer A. Haan- drikman, de cursisten verschillende vragen gesteld. Voor deze bijeenkomst bestond gro te belangstelling. De voorzitter, de heer J. Wattel uit Gapinge, kon bij de aanvang onder meer burgemees ters en wethouders van verschillende gemeenten en vele ouders welkom he ten. Na de uitreiking der diploma' voerde een aantal sprekers het woord om gelukwensen uit te brengen. De heer H. J. Ikkink uit Middel burg overhandigde daarbij namens het Centraal Bureau van Coöperatie ve Veilingen een collectie voedermid delen en hulpmeststoffen, terwijl hij toezegde, dat nog een hoeveelheid zaaizaden zal volgen, als welkome aanvulling van de leermiddelen der school. De heer Ton uit Middelburg sprak uit naam van de C.B.T.B. Uit naam van de leerlingen dankte de heer Wattel de leraren, de heren Haandrikman en R. Krijger, voor het genoten onderwijs, onder aanbieding van geschenken. Het hoofd der school wees de geslaagden op het belang van een verdere studie op dit gebied. Ook de voorzitter en ir Versteeg drongen er op aan, dat men gebruik maakt van de mogelijkheden tot het volgen van verdere cursussen. De heer P. Wattel sprak nameris de ouders een dankwoord, waarna de heer A. P. Koster, lid van de commissie van toe zicht, de bijeenkomst sloot. De namen der geslaagden luiden: P. Gilde, Sint Laurens; J. Janse, J. de Kam, J. Maljaars, W. C. Maljaars, A. de Visser, C. de Visser en L. Wat tel, allen te Oostkapelle; A. Lange- beeke en H. Minderhoud te Ga pinge; J. P. Louwerse te Vrouwenpol der; C. J. Meijers, S. de Visser en J. Wondergem te Serooskerke (W.); A. de Visser en P. de Visser te Aagte- kerke en L. Wisse te Domburg. De drie beste leerlingen, J. Janse, L. Wattel en L. Wisse, ontvingen een boekwerk. Onderwijsbenoeming Mej. C. de Voogd te Oostkapelle is tot onderwijzeres benoemd aan de Chr. school te Domburg. Ned. Chr. Bouwarbeidersbond De afdeling Oostkapelle van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond hield dezer dagen een jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer M. Schout. Na behandeling van de jaar verslagen werd besloten het bestuur met één lid uit te breiden. De heer A. Maljaars Joh. zn werd gekozen. Hij zal tevens de functie van bode ver vullen. De avond werd verder door gebracht met „mastklimmen" en an dere spelen. Tot slot van de avond werd nog een kort woord gesproken door de voorzitter van de afdeling Domburg, de heer J. Vreke. Westkapelle Toneelavond In het Hervormd Jeugdgebouw te Westkapelle voerde de amateur-to neelgroep „Vlissingen" Zondagavond het toneelstuk „Verbroken Banden" staan in de zachte berm. Dit zal door B. en W. bekeken worden ter gelegen heid van de aanleg van riolering in deze straat. De heer Knuijt vroeg nogmaals aan dacht voor de onhoudbare toestand, dat enkele percelen aan de Oude Dijk nog steeds niet zijn aangesloten op de waterleiding, hoewel de bewoners naar water snakken en dit van elders moe ten aanvoeren, hetgeen hun grote kos ten oplevert. De voorzitter zegde toe, dat nogmaals op uitvoering van dit project zal worden aangedrongen. Verder ging een aantal agendapun ten zonder meer onder de hamer door. Besloten werd de woning Molendijk 3 onbewoonbaar te verklaren. Aan de Vereniging voor Chr. lager onderwijs werden gelden toegekend voor aan schaffing van nieuwe schoolmeubelen. Voor de ambtenaren ter secretarie werd een nieuwe jaarweddenregelïng vastgesteld. Het gemeentepersoneel werd de 6 pet. loonsverhoging, ingaan de 1 Januari 1955, toegekend. Het schoonmaakwerk der gemeente-gebou wen werd gegund aan mevrouw J. BaasBaas. De woning Julianastraat 9 werd verhuurd aan G. Vinke. Tot le den der commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd de heren S. F. Alberts, H. J. Boom, W. A. Kloet, P. C. Reijnoudt en S. Baas. Een subsidie-verzoek van het Humanistisch Thuisfront werd afgewezen. Vastge steld werden een nieuwe Kinderbij slagverordening, een nieuw ambtena renreglement en nieuwe rechtspositie regelingen voor de secretaris, ontvan ger en ambtenaren van de burgerlijke stand. Walstraat zal op 5 Mei baden in een zee van licht Het feestelijk karakter van de 5- Mei-viering in Vlissingen zal worden onderstreept door een speciale feest verlichting en versiering in de Wal straat. Dit bleek tijdens een Dinsdag avond in gebouw „Concordia" te Vlis singen gehouden vergadering van de buurtvereniging „Walstraat en Om geving", die onder voorzitterschap stond van de heer C. Plasse. In zijn inleidend woord zette de voorzitter het aandeel van de buurt vereniging in de Vlissingse 5 Mei-vie ring uiteen. Aan de optocht zal wor den deelgenomen met een praalwagen, welke de capitulatie van Nederland in Mei '40 tot uitdrukking zal bren gen. Op deze praalwagen zullen o.m. 2 verslagen Nederlandse militairen en de Nederlandse Maagd plaats nemen. Nadat de vergadering deze plannen had goedgekeurd werden de verlieh- tings- en versieringsplannen uitvoerig besproken. In de Walstraat zal o.m. een groot aantal licht-strips worden aangebracht. Van verschillende zijden werd aan gedrongen, op nauwere samenwerking met de Sint Jacobsstraat, de Nieu- wendijk en het Bellamypark. Een werkcomitié, bestaande uit de heren P. Steketee, J. Smitz, L. Goed- bloed en H. Duim zal zich belasten met de verdere uitwerking van het aandeel, dat de buurtvereniging in de 5 Mei-viering heeft. Voorts ging de vergadering accoord met de suggestie bij de buurtbewo ners aan te kloppen voor een gelde lijke bijdrage, teneinde de bestaande plannen te kunnen realiseren. Het ligt in het voornemen de verlichtings- apparatuur na 5 Mei niet te verwij deren, doch deze ook tijdens de zo- meractie en in hetnajaar te gebrui ken. Nadat nog door verschillende be zoekers vragen waren gesteld, sloot de heer Plasse de vruchtbare verga dering. Middelburg Filmavond voor leden van drie bakkersverenigingen Voor de leden van de Nederlandse Banketbakkersvereniging, afdeling Zeeland, de Nederlandse Bakkersbond, afdeling Middelburg, en de Christelij ke Bakkerspatroonsvereniging, afde ling Walcheren, werd Maandag in de Sociëteit „De Vergenoeging" in Mid delburg een filmavond gegeven. De heer M. H. de Vos uit Middel burg, voorzitter van de afdeling der Banketbakkersvereniging, sprak een welkomstwoord, waarin hij de heer Dudok van Heel van de filmdienst van een Nederlandse cacao-industrie ,die de avond verzorgde, inleidde. De heer Dudok van Heel sprak een kort voorwoord, waarna een tweetal films werden vertoond. De eerste rol prent: „Bruin Goud", belichtte de ge schiedenis van de cacaoboon, sinds de „ontdekking" door Europeanen in Me xico in de 16e eeuw en gaf verder een beeld van de fabricage en van het we- reldverbruik van dit voedings- en ge notmiddel. „Dwars door de Sahara" is de film, die vervaardigd werd door een Nederlandse filmgroep, met de cineasten Louis A. van Gasteren en Theo J. van Haren Noman. Deze ex peditie trok van Algiers naar Kano en terug in een speciale woestijntruck. De film, die zij meebracht, geeft een uitstekende indruk van dit uitgestrek te gebied en van de mensen, die er wonen. Voor deze filmavond bestond een zeer grote belangstelling uit Middel burg en omgeving en uit Vlissingen. Vlissingen Partij van de Arbeid bijeen in A.N.M.B.-gebouw In het A.N.M.B.-gebouw te Vlis singen vergaderde Maandagavond de afdeling Vlissingen van de Partij van de Arbeid onder voorzitterschap van de heer M. J. van Poelje. In zijn openingswoord verwelkom de de voorzitter in het bijzonder een aantal nieuw toegetreden leden. Daarna werden enige filmstroken vertoond, welke onder meer betrek king hadden op het Bisschoppelijk mandement en op verschillende par tij-aangelegenheden. De filmstroken werden met een beknopte uiteenzet ting verduidelijkt. Van de gelegenheid tot vragen stel len werd daarna druk gebruik ge maakt. Voorzitter Van Poelje ging uitvoerig in op de gestelde vragen. Poolse oudstrijders bijeen De Kring Vlissingen van de Vereni ging van Poolse Oudstrijders de grootste Poolse onafhankelijkheidsor ganisatie in het buitenland hield onlangs in de „Zilverpool" haar jaar vergadering. Als voorzitter werd herkozen ir. J. Minkiewicz. als secretaris de heer P Benski. Het voornaamste doel van deze ver eniging is de strijd voor de vrijheid van Polen. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende nieuwe werken: Chittenden, Bizar entree; Cloete, De laatste wraak; Knap, Bent U ook zo'n vader; Marshall, De man die niet arriveerde; Van Raephorst, Klein als sterren; VisserRoosendaal, Eerst ikVan Vlaanderen, Mo nique op de wilde vaart; Waltari, De zwarte engel; Williams, En de hemel is haar rechter; Christie, Des tination unknown; Feraoum, La ter- re et la sang; Schrijver, Leerboek der graphologie; Baarslag, De Bij belse geschiedenis, Dl. 3; Van pries ters en profeten; Jager, De humor van de bijbel; Wattel. Harem; Sprey, De weg van Hellas; Berkhof, Onder de zon van Mexico; Pos, Op vleugels naar Zuid-Afrika; Kadt, Inleiding tot het denken van Karl Marx; Stoll, Van drie tot zeven; Dresden. Algeme ne muziekleer; Cardus, Kathleen Ferrier; Willink, Een halve eeuw film. RAAD BIGGEKERKE Voormalige trambaan in eigendom aanvaard Vrijdag kwam de gemeenteraad van Biggekerke in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans. Het eerste raadsvoorstel betrof het aan vaarden in eigendom in het kader van de herverkaveling van de gehele voormalige trambaan, voor een drag van f 3078.Door het aan vaarden van dit aanbod van de her verkavelingscommissie vervalt het bezwaarschrift der gemeente tegen het plan van toedeling der gronden. Besloten werd toe te treden tot de Stichting Werkplaatsen Walcheren. Ook werd het besluit genomen een zandstrooier aan te schaffen voor f 280.De eigenlijke bestemming van het toestel is het verspreiden van gier, maar bij een demonstratie is gebleken dat het als strandstrooier uitstekend voldoet. Het is aanmerke lijk goedkoper dan een eigenlijke zandstrooier. Voorstellen werden aanvaard tot wijziging van de gemeentebegroting voor 1954, de dienst 1955 en tot voor lopige vaststelling van de gemeente rekening voor 1953. De pensioen grondslagen van gemeenteontvanger, gemeentesecretaris en gemeentewerk man werden vastgesteld. Aan de school voor C.V.O. werd een voor schot verleend van f 289.50 voor een handwerkonderwijzeres. Subsidies werden verleend aan A. Koets en P. Verhage Lzn., voor woningverbete ring, resp. f 367.50 en f 50.Ook werd f 45.subsidie verleend aan de Stichting '40'45. Voor de a.s. 5- Mei-viering door de schooljeugd zal per leerling f 1.worden gegeven. Een op de vorige raadsvergadering ingediend voorstel om bij de begrafe nissen de klok te luiden, werd op ad vies van B. en W. niet aanvaard. Koudekerke Jaarvergadering Herv. mannen- en vrouwenverenigingen Dezer dagen hielden de Hervormde Vrouwen- en Mannenverenigingen te Koudekerke, haar gecombineerde jaar vergadering in het Gem. Verenigings gebouw, onder voorzitterschap van dc heer Chr. Schipper. Na opening met gebed en samenzang, volgde de Bij belinleiding door de voorzitter. Een vrouwenkoortje zong op verdienste lijke wijze diverse liederen. De jaar verslagen der verenigingen getuigden van een gezond verenigingsleven. Opgevoerd werd het toneelstuk „Waar leed is, is Zegen nabij". Het stuk speelt in 1953, tijdens en na de watersnood-ramp. Het werd goed ge speeld en met intense aandacht ge volgd. Het werd besloten met het staande zingen door allen van het zesde couplet van het „Wilhelmus' Ds. E. Durkstra besloot de avond met gebed. Bekerwedstrijden biljarten De uitslagen van de bekerwedstrij den biljarten 2e en 3e klasse Walche ren en Zuid-Beveland,die in café Cen traal in Koudekerke werden gehou den, luidden: De Jonge 115343, 48—38, Doene 87—34, 2,55—8; De Nooyer 105—39—2,56—14, Verhage 60391,539; De Jonge 11549 —2,34—17, Sohier 12049—2,44— 15; Doene 105293,6224, Post 74—29—2,55—14Doene 9341— 2,26—11, Van Ham 85—41—2,07—7; De Jonge 115452,5513, Walra ven 105452,3315; De Nooyer 105—28—3,75—21, Sohier 97—28— 3,46—21; Verhage 105—33—3,18—14, Van Ham 67—332,0311; De Nooyer 105—28—3,75—10, Post 55- 28—1,96—9. Meliskerke Jaarvergadering Ned. Bijbelgenootschap Vorige week hield de afdeling Me liskerke van het Nederlands Bijbel genootschap haar jaarvergadering on der leiding van de heer P. Murre. Uit de verslagen bleek o.m. dat de plaat selijke afdeling thans 117 leden telt en dat de penningmeester een batig saldo noteerde. De heer P. Murre werd met algemene stemmen als bestuurslid herkozen. Sint Laurens Vrouwen voeren actie voor vluchtelingen Karinthië De echtgenote van de burgemees ter van St. Laurens, mevrouw D. H. BaasKemp heeft voor haar ge meente het initiatief genomen in het kader van de actie der Federatie voor Vrouwelijke Hulpverlening ten behoeve van de vluchtelingen m Ka rinthië. Maandagmiddag werd ten huize van burgemeester Baas een vergadering gehouden, waarin onder voorzitterschap van mevrouw Baas vertegenwoordigsters van de Geref. en Hervormde vrouwenver eniging en van de Nederlandse Chris tenvrouwenbond, alsmede de leidsters van de Gereformeerde en Hervormde meisjesverenigingen van St. Laurens aanwezig waren. Er werd een comité gevormd, dat de actie zal gaan voeren. Voorzitster is mevrouw Baas, secretaresse me vrouw M. RooseLievense, penning- meesteresse mevrouw Van der Hof stede—Coppoolse. Verder hebben zitting vertegenwoordigsters van de genoemde verenigingen. Besloten werd een circulaire aan de bevolking van St. Laurens te rich ten, waarin een collecte wordt aan- ekondigd en waarin het doel van ieze collecte zal worden uiteengezet. Voorts zal een „oliebollendag" wor den georganiseerd, die eveneens na der per circulaire wordt aangekon digd, wanneer eenmaal de plannen zijn uitgewerkt. Dammers verloren met grote cijfers van Grijpskerke (515) Maandag werd in het verenigings gebouw m Sint Laurens een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tus sen een combinatie van Sint Laurens en de Damclub Grijpskerke. Grijps kerke verloor met zeer grote cijfers (15-5). De gedetailleerde uitslag luidde: B. v. d. BroekeJ. J. Engelvaart 2 0; P. de Kam—A. Geldof 2—0; I. Wal ravenL. de Lignie 02; W. Rooze P. Walraven 11; W. DavidseJ. Dekker 2—0; J. Dingemanse—J. v. d. Broeke 02"; B. LeijnseJ. Dommisse 20; C. MarinussenL. Wagenaar 2 0; C. HollebrandseL. Bimmel 2 0; C. Geldof—A. v. d. Broeke 2—0. Dit seizoen speelden deze verenigin gen 4 wedstrijden. Sint Laurens, won er 3 en Grijpskerke 1. „Daar was laatst een meisje loos" De buurverenïgïng Brigdamme in St. Laurens gaf Zaterdagavond een heropvoering van het toneelstuk ..Daar was laatst een meisje loos". De leiding van deze avond berustte bij de voorzitter, de heer J. J. Snoep. Onder de aanwezigen bevond zich burgemeester W. Baas. Het stuk werd weer op dezelfde vlotte wijze febracht. Evenals de vorige avon- en werd een verloting gehouden ten bate van het te organiseren kinder uitstapje. Oost- en West-Souburg Propaganda-avond Chr. Volksonderwijs Souburg heeft een nieuwe toneel vereniging, „Contact" genaamd. Het was deze vereniging, die dezer dagen in „De Zwaan" voor de Contact-com missie van het Christelijk Volksonder wijs te Souburg optrad met het to neelstuk „Mijn vrouw verlangt sala ris", een vrolijk spel in drie bedrij ven van Wim Dumont. Twee stakende huisvrouwen willen naast hun huishoudgeld ook nog een „zakcentje" hebben. Allerlei dwaze verwikkelingen ontstaan hierdoor. Maar uiteindelijk gaan de mannen op hun knieën en de eis der vrouwen wordt ingewilligd. Alle spelers waren stuk voor stuk voor hun taak berekend. In het bijzon der de heer A. II. Jager als Hans Everhart en mej. J. Antheunisse als zijn vrouw, speelden zeer goed spel. De regisseur, de heer 1\J. Kloosterman, heeft eer van zijn werk gehad en het applaus na afloop was dan ook wel verdiend. Grimeur was de heer A. Julianus. Aan alle medewerkenden werd een kleine surprise aangeboden door de heer C. de Visser, voorzitter van de Contact-commissie. Deze sprak aan het begin van de avond een openings woord en heette de vele aanwezigen wélkom. De heer J. Deij, hoofd der Juliana- school sprak een propaganda-woord voor het Chr. Volksonderwijs, waarin hij o.a. zei dat de bijbellessen niet tot de Zondag beperkt moeten blijven en dat de Bijbelse geschiedenis geen tijdverlies betekent voor andere vak ken. Collecte 9 De voorjaarscollecte voor de zending ii: de Ned. Herv. kerk heeft te Souburg ruim 400 opgebracht. GOEDE COLLECTIE DIEREN Er was een willige handel met goede prijzen „Zo'n uitstekende Paasvee-vetveemarkt als vandaag hebben ive in Goes nog niet meegemaakt", zo verklaarde ons Dinsdag een der deskundigen na afloop van deze markt. Tal van veehouders en handelaren kwamen weer naar de Ganzestad en konden daar een collectie dieren bewonderen, welke uitmuntte in kwaliteit. De groep viertanders was bijv. van een klasse, wel ke nergens te verbeteren is, zo verklaarde men. De kwaliteit was over het algemeen minstens gelijkwaardig aan wat in Rotterdam aangevoerd pleegt te worden. Zowel voor de Zeeuwse veehouders als de handelaren is dit ze ker een compliment. De resultaten bleven niet uit, want er was een willige handel, met buitengewoon goede prijzen. Voor het gewone publiek vormde deze bijzondere veemarkt weer een aantrekkelijk schouwspel. Op de Bees tenmarkt stond het rundvee opgesteld, terwijl op de Vlasmarkt de inzendin gen varkens waaronder enkele ko lossale exemplaren vooral ook de belangstelling van de jeugd trokken. Het hoogtepunt van deze vetvee- markt vormde des middags de prijs uitreiking. Het kampioenschap van het vetvee van handelaren werd behaald door een vaars met 6 brede tanden van de fa. J. Koster Zn. Yerseke Het reserve-kampioenschap ging naar de vaars met vier brede tanden van de heer J. Blokpoel, Goes. Het kam pioenschap dikbillen kwam toe aan de vaars van de heer J. Blokpoel. voornoemd. De burgemseter van Goes, mr. W. C. ten Kate hing de kampioenen een krans om en bood de eigenaren zijn gelukwensen aan. De heer M. Mol uit Wolfaartsdijk. die met zijn os het kampioenschap van het vetvee van veehouders behaalde, ontving uit handen van burgemeester Ten Kate een beker. Het reserve-kam- Feestavond jongensclubs C.J.M.V. De C.J.M.V. „Weest Getrouw" te Souburg, hield in de zaal „Rehoboth" haar jaarfeest. Voorzitter J. Wille boordse heette de vele aanwezigen welkom. Het programma vermeldde enkele schetsen en een toneelstuk, ge titeld „Die niet sterk is". Medewer king verleende voorts een mondorgel club uit Zoutelande met de welluiden de naam „De zuug- en blaesclub". Al met al een goede avond, die door ds. J. A. van Duyne met een dagsluiting werd beëindigd. Biggekerke C.J.V.F. en C.J.M.V. speelden „De schuur aan de grens" Zaterdagavond werd in zaal Sim pelaar te Biggekerke het gecombi neerde jaarfeest gehouden van de verenigingen van jonge en oudere meisjes, de Christelijke jongensclub en de C.J.M.V. te Biggekerke. Voor de pauze boden de jongens en de jonge meisjes een afwisselend pro gramma aan dat, onder leiding van mej. S. F. Klaassen, vlot werd afge werkt. Na de pauze voerden leden van de C.J.V.F. en C.J.M.V. het toneelstuk „De schuur aan de grens" op. Ds A. D. H. Rose am Abbing open de en sloot de geslaagde avond. Gemeenteleden bespraken restauratie N.H. kerkgebouw De kerkvoogdij der Ned. Herv. ge meente te Biggekerke belegde een gemeente-avond in verband met de plannen tot restauratie van het kerk gebouw. Na lang wikken en wegen en nadat een commissie de gemeente leden had bezocht om na te gaan hoe er over de plannen werd gedacht, werd het definitieve plan bekend ge maakt en nog eens besproken. Na af trek van de subsidies zal de kerkelg- ke gemeente nog f 21.000 moeten be talen. Hiervan hadden de gemeente leden reeds f 13.000 toegezegd. De kerkvoogdij kan daardoor tot uitvoe ring overgaan. De toren, eigendom van de burgerlijke gemeente, zal te gelijkertijd door deze worden geres taureerd. Zoutelande Chr. metaalbewerkersbond De afdeling ZoutelandeMeliskerke van de Chr. Metaalbewerkersbond gaf in samenwerking met de afdeling Zoutelande van de N.C.B. een film avond onder leiding van de voorzitter, de heer P. Brasser, in zaal Midden dorp te Zoutelande. De districtsbe stuurder, de heer J. Lodder, sprak een opwekkend woord voor de chris telijke vakbeweging. Albireo 20 750 m. N.N.O. v. Las Palmas. Andijk 18 70 m. N.t.O. v. Miama. Amsteldijk 16 San Francisco. Cottica 21 te Madeira. Delft 19 te Hamburg. Lareriberg 19 v. Puerto Barrios. Leopoldskerk n. Galveston. Maetsuycker 17 v. Singapore n. Fremantle Muiderkerk 20 530 m. Z.W. v. Genua. Mijdrecht 460 m. Z.W.t.Z. v. Bermuda. Ridderkerk 19 v. Mombasa n. Suez. Zaan 20 v. Londen n. Leixoes. Zuiderkruis 19 v. Amsterdam n. Kaapstad. Amerskerk 21 v. Aden n. Fremantle. Baud 20 v. Tegal te Surabaia. Kalydon 21 n. Beaumont te Curagao. Kota Baroe 18 40 m. W. v. Minikoi. Mariekerk 21 te Nacaza. Meerkerk 20 60 m. N.O. v. Kp, Palos. Meliskerk 18 te Antwerpen. Oranje 22 te Singapore. Oranjefontein 21 n. Kaapstad. Peperkust 19 v. Amsterdam n. Bremen. Perna 21 v. Napels n. Piraeus. Soestdijk 17 v. Newport News n. Tampu. Willem Ruys 20 v. Gibraltar. Appingedijk 20 v. New York te Philadel phia. Britsmn 20 960 m. W.Z.W. v. Azoren. Laurenskerk 15 v. Madras te Rangoon. Lawak 15 v. Zanzibar te Mombasa. Lutterkerk 17 te Bahrein. Merwede 20 te Antwerpen. Schie 18 te Makassar. Tomori 20 270 Z.W. v. Fayal. Liberty Bell 18 te Genua. Aaisum 20 50 m. N.O. Alchiba 21 v. St. Vincent n. Gdynia. Beninkust 20 te Lome. Batavier 1 21 Kaap Roca Dongedijk 13 te Londen Grootekerk 21 te Djibouti. Katelysia 19 te Liverpool. Kota Gede 20 v. Port Said. Malea 20 360 m. Z.Z.O. v. Bombay. Marisa 15 v. Abadan a. Madras. Stad Leiden 21 te Hamburg. Teucer 22 te Belawan. Axeldijk 20 te Rlo de Janeiro. Almdijk 17 v. Havanna n Vera Cruz. Elmina 18 Vlissingen. Heemskerk 14 te Adelaide. Japara 20 Colombo. Mataram 15 te Pladju. Schouten 19 Porto Amelia. Tjibodas 19 te Djakarta. Tegelberg 19 540 m. W.Z.W. v. Mauri.. Triton 20 900 m. Z.t.O. v Kp. Hatteras. Bali 16 te Sorong. Johan v. Oldenbarnevelt 21 v. Golf Suez n. Aden. Lieve Vrouwekerk 21 v Mar; nua. Teiresias 17 te Surabaia. ütreeht 20 te Khor ai ilupi,.: Weltevreden 22 te Prios Aiamak 18 400 m. N.O v Abbekerk 20 te Genua. Alwaki 19 te B. Aires. Alphard 22 v. Madeira o rtec.n Akkrumdijk 21 v. Boston n Phu- Ondina 16 te Singapore. Telamon 20 250 Z.Z.O. v Kp. Hatteras. Tibia 20 90 m. O.N.O. v. Derna. Ge- pioenschap in deze afdeling ging naar de vaars met 2 brede tanden, eigen dom van de heer A. Priester, Kort- gene. UITSLAGEN. De uitslagen van de Keuringen zijn als volgt: Vetvee van veehouders: Ossen met'6 of meer orede tanden: 3e prijs os van M. Mol, Wolfaartsdijk; 2e prijs id. v. fam. v. d. Maas. Wissekerke. Ossen met 4 brede tanden: le prijs os van M Mol. vnd., 2e prijs ;<i v. J. J. Klom- pe. Wolfaansdljk Ossen met 2 brede tan den: le prijs os van J. Q. C. Lenshoek, bedrijf Krabbendijke. Koeien, onversch. welke leeftijd; le prijs koe van P. D. Remijnse, Kamperland; 2e prijs ld. v. J. J. Klompe, vnd. Schotten en vaarzen, met 6 brede tanden: le A prijs Inz. v. A. Pries ter, Kortgene: le B prijs v. J. J. Klompe, vnd.; 2e prijs v. J. L. de Jager-De Vlie ger, Kapelle en 3e prijs v Gebr. Buys- rogge, Kloetlnge Vaarzen met 4 brede tanden: le A prijs vaars v. A. Priester, Kortgene: le B prijs td. v. C. J. v. d. Velde, Kamperland; 2e A prijs id, v. P, D Remijnse, vnd.: 2e B en 3e A prijs P. J. Klompe, 's-Heer Arendskerke; 3e B prijs id. v. J J. Klompe. vnd. Vaarzen met twee brede tanden: le A prijs, vaars van P. D. Remijnse. vnd., le B en 2e A prijs id. v. P. J. Klompe, vnd.; 2e B prijs A. Vos, Grijpskerke. Vetvee van handelaren: Ossen met 6 of meer orede tanden: le prjjs os van fa. Wlllems. Roosendaal. 2e prijs id. v M. HuJge, Goes Ossen met 4 brede tanden: le prijs os v J. de Kok. Goes, 2e en 3e prijs Id. v fa. C. Blokpoel Goes. Os met 2 brede tanden: le prijs v Fa. Willems. vnd. Koeien onverschillig welke teeeftijd: le prijs inz v. Pol's sla gerijen, Vlissingen, 2e prijs id. v. J. de Kok, Goes. Vaars met 6 brede tanden: le prijs inz. v. J Sinke, Goes. Schotten en vaarzen, met 6 brede tanden: le A, le B. en 2e A prijs v. J. Koster Sc Zn. Yerseke, 2e B prijs inz v. M. Hulge. vnd. Vaarzen met 4 brede tanden: le A prijs: vaars v. J Blokpoel, Goes, le B prijs id. v. J. Ka- relse, Kortgene, 2e A prijs id. v. J. de Kok, vnd. 2e B prijs td. v. fa. Willems, vnd. 3e prijs ld. v. V a Dries, Souburg. Vaarzen met 2 brede tanden: le prijs vaars van J. de Kok. vnd 2e prijs ld. v. V d. Dries, vnd. Vaarzen zonder brede tanden le prijs vaars v P v. Stee, Goes. 2e prfjs idem v. Wisse. Rilland. Dikbillen voor de mesterij: le A en le B prijs v. inz. v. A. Quist, Borsseie, 2e A en 2e B prijs inz. v. M. Hulge, vnd. Gemeste dik billen: Xe prijs inz. v. i Blokpoel, Goes. Varkens: zeugen boven 200 kg: le en 2e prjjs v. inz. Karelse, Schore. Varkens: 150200 kg: le prijs Inz. J. de Kok. vnd., 2e prijs inz. D. ïódjger Goes. Varkens: 100—150 kg: le. 2e prijs inz. v. D. Krij ger, vnd. Vet schaap: le prijs schaap v. L. B. M. v Nieuwenhuijze, Rilland. Serooskerke (W.) E.M.M. gaf uitvoering Zaterdagavond gaf het fanfare korps „E.M.M." uit Serooskerke (W.) onder leiding van de heer A. Jobse zijn jaarljjkse uitvoering in het nieu we verenigingsgebouw, voorzitter F. de Steur merkte in zijn openings woord op, dat E.M.M. als eerste ver eniging haar uitvoering in het nieu we gebouw geeft. Voor de pauze werd een aantal nummers ten gehore ge bracht, hetgeen bij het talrijke pu bliek zeer in de smaak viel. Na de pauze werd op vlotte wijze het toneelstuk in drie bedrijven van Joh. van Doorn „De Truc" opgevoerd. Het spel oogsttoe een dankbaar ap plaus. Jammer was slechts, dat de décors niet in overeenstemming wa ren met deze gloednieuwe omgeving. Het stuk wordt Donderdagavond herhaald, speciaal voor de donateurs. Vrouwenpolder Ouderavond De Christelijke school te Vrouwen polder hield dezer dagen de jaarlijkse ouderavond. Nadat het werk der leerlingen bezichtigd was, opende voorzitter A. van Sparrentak met Schriftlezing en gebed, waarna hij allen welkom heette. Hierna sprak dë heer Nonnekes, hoofd der B.L.O.- school te Middelburg, over het plaat sen van B.L.O.-leerhngen in de maat schappij. Vervolgens vertoonde spre ker een drietal films die op duide lijke wijze school, leermiddelen en werkwijze belichtten. De heer Non nekes sloot de bijeenkomst met dank gebed. Marktberichten VISMIJN VEERE 22 Maart Exporlgarna.en 1212 kg, 155— l'B. Schar 55 kg, 40IV Bot 130 kg 36— 44 Kabeljauw 16 kg, 44—89. Wulken 14 kg, 33—50. VEILING MIDDELBURG 22 Maart Aardappelen Koopmans Blau we 7.20—5.70. IJselster 5—3. Bintjes 5 5.50. Appelen: GouareSnette 1 25—36. K 15 —31. Jonathan 1 22—43. U 12—14. K 4— 22. Golden Delicious I 50. H 16, K 9. Peren: Gieser Wildeman K 30. St RCmy i 18—19, II 15. K 11-19 Groenten: Boerenkool 26—55. Sav. kool ■!4—53. Rode kool 33—48 Andijvie 55—85. r-reï 4766. Witlof 4075 Spruiten 3094. spruiten ischoon) 92—lOi Peer. per kg 10 21. Rapen per kg 2—L Uien per kg 9— f. Sla per kg 10—67. Veldsla 57-:io. Sia oer stuk 14—15. Spinazie 57 -88 K oten oer kg 30-38. Radijs 41.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3