Viruly startte in Goes zijn actie „Een boek voor Arnemuiden" PEULVRUCHTENCENTRUM ZAL IN MIDDELBURG VERRIJZEN PHILIPPINE VIERT FEEST MET 450-JARIG BESTAAN VAN Itvin Immv Almanak ROTERDDN SNEL EN ZEKER Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 23 MAART 1955 „DE ZEE EN DE OVERKANT Zijn hoorders brachten zestig exemplaren mee Met ile brede gulle lach hem eigen gaf de bekende vlieger-schrijver A. Viruly Dinsdagavond in het Goesse Schuttershof uiting aan zijn voldoening over de wijze, waarop de Bevelandse Z.V.U.-leden op zijn verzoek hadden gereageerd een boek voor Arnemuiden te willen meebrengen. In een hoekje van de zaal stonden zestig boeken van allerlei genre opgestapeld: „Dat vind ik leuk". Wanneer vandaag en morgen in Middelburg en Oostburg dezelf de goedgeefsheid getoond wordtI Viruly is het eiland Walcheren, waar hij als burgemeesters-zoon in Westkapelle zijn jeugd doorbracht, nog niet vergeten. Hij vertelde er ook gisteravond van in zijn lezing over zijn nieuwste boek ..De zee en de over kant". Over de tijd, waarin hij bij meester G. Houtekamer de tegen woordige secretaris van de provinciale V.V.V. op de schoolbanken zat en over de jaren van de eerste wereld oorlog, toen hij op de dijk over de zee naar de overkant keek naar de oorlog in België. Datzelfde Westkapelle bezorgde hij na 1945 door een actie nieuwe instrumenten voor de plaatselijke fanfare en later nog een partij boeken. „O ja, weet U dat nog?" is zijn vriendelijke opmerking. „Of ik door bepaalde banden met Ar nemuiden verbonden ben? Neen, dat niet. Ik weet waar het ligt, maar als U het precies wil weten: de actie om tydens myn lezingen voor de Z. V.TJ. boeken voor Arnemuiden in tc zamelen kwam doordat de dichter mr. Van Schagen uit Domburg er mijn aandacht op vestigde. Deze vroeg me of ik niet eens iets voor de bi bliotheek kon doen. En zo kwam ik op het idee En om te bewijzen hoezeer dit ini tiatief ook in Arnemuiden op prijs wordt gesteld, zond de vroegere ont vanger van deze gemeente, de heer A. Bugs, onlangs een uitvoerige brief aan de heer Viruly. Gelden uit Tas- manië hebben na de ramp de eerste Opgewekte 55-jarige bruiloft Niet alleen voor het echtpaar Jo- ziasse-Koppejan te Souburg was het Maandag feest, maar voor alle Braam straat-bewoners, die de heer en me vrouw Joziasse in verband met hun 55-jarige bruiloft kwamen feliciteren. „Vlijt en Volharding" zette het feest muzikale luister bij, voor welke ge legenheid de muzikanten hun nieuwe uniformen hadden aangetrokken. Op de vrolijke tonen van de muziek maakte het levenslustige echtpaar nog een feestelijke ronde-dans. Aanrijding Op de hoek van de Jac. Valcke- straat en de Wilhelminastraat te Goes ontstond Dinsdagnamiddag rond vijf uur een aanrijding tussen een perso nenauto en een motorrijwiel, hetgeen gelukkig met slechts lichte materiële schade afliep. De auto, bestuurd door zekere C. uit Bergen op Zoom, kwam van de Jac. Valckestraat, doch gaf geen voorrang aan de over de hoofd weg in de richting Bergen op Zoom rijdende motorrijder G. uit Rilland- Bath. honderdzestig jeugdboeken verschaft voor de leesbibliotheek, die als dank van de schenkers de naam „Abel Tas man" kreeg. Later is aan deze biblio theek een afdeling voor volwassenen toegevoegd. Geldmiddelen om boeken aan te schaffen ontbraken de voorlo pige bibliothecaris, de heer Buys, ech ter. Maar mede door bemiddeling van de heer Van Schagen zag hij het boe kenbezit toch groeien, zodat op 10 November met de uitgifte kon worden begonnen. Tot heden is de minste uit gifte op één avond 195 boeken ge weest. Er is dus groot gebrek aan goede lectuur in Arnemuiden en omdat ook Viruly zelf van het goede boek houdt de inhoud van zijn jongste werk legt hiervan getuigenis af kwam liij Arnemuiden graag te hulp. Met. zijn lezing over „De zee en de overkant", waarin hij op vaak geesti ge wijze tal van wederwaardigheden uit zijn vliegersloopbaan weergeeft, doch tegelijkertijd ook enkele ernsti ge levensvragen aansnijdt, beloont hij de gevers van de boeken. Aanleg waterleiding geeft moeilijkheden De gemeenteraad van Zierikzee zal zich Donderdagavond uitspreken over de moeilijkheden ontstaan bij de aanleg van de waterleiding voor de bouw van de 131 woningen in het plan Buyse. In een schrijven aan gemeenteraad delen B. en W. mede, t de waterleidingmaatschappij op van hoofdleidingen onrendabel is. B. en W. van Zierikzee delen dit stand punt niet. Teneinde de in aanbouw zijnde woningen over enige tijd be woonbaar te doen zijn, stellen B. en W. de raad oor, aan de maatschappij een renteloze kasgeldlening te ver strekken voor één jaar van f 22.463. Zodra de maatschappij wat ruimer over kasgeldmiddelen beschikt kan zij tot aflossing van de kasgeldlening overgaan. B. en W. zijn er zich van bewust dat de gemeente Zierikzee hierbij enigermate een wissel op de toekomst trekt, maar bet belang van het gereed komen van de 131 wonin gen is zo groot dat dit voorstel ver antwoord geacht wordt. Kamerfractie P.v.d.A. naar Schouwen-Duiveland De Tweede Kamerfractie van de Partij van de Arbeid is voornemens in de loop van Juni een excursie te on dernemen naar West Brabant en Zee land. Het ligt in de bedoeling, daarbij kennis te nemen van de stand van de herstelwerkzaamheden op Schouwen en Duiveland, Advertentie N.V. Ver. Ned. Rubberfabrieken Heveadorp (Gld) Jongen bij aanrijding gewond Dinsdagmiddag omstreeks kwart over één is op de Scheepstimmerdijk te Zierikzee een vrachtauto, bestuurd door C. B. N. te Burgsluis, in botsing gekomen met de uit tegenovergestel de richting komende, veertienjarige wielrijder J. S. te Zierikzee. De jongen kwam te vallen en kwam met zijn rechterbeen onder 't linlcerach terwiel van de zwaarbeladen vracht wagen. Het gevolg was dat de knaap een ernstige beenbreuk opliep en op advies^van dr Vogelaar direct naar het ziekenhuis werd overgebracht. Bij de reconstructie van het ongeval door de gemeente-politie bleek dat de aanrijding gebeurde op het moment dat de auto, in de richting van het Sas rijdend, een rechts van de weg geparkeerde vrachtwagen passeerde. De chauffeur beweert dat S. op de weg, die ter plaatse niet breed is, stil stond, wat door het slachtoffer wordt tegengesproken. Slachtoffer ongeval in Vlissingen overleden Dinsdag is de 70-jarige heer V. uit de Hurgronjestraat te Vlissingen in het ziekenhuis „Sint Joseph" aan zijn verwondingen bezweken. Zoals ge meld, werd de heer V. Maandag zeer ernstig gewond, toen hij in de Paul Krugersfraat werd aangereden door de 21-jarige motorrijder L. uit Sou burg. De heer L. werd eveneens naar het „Sint Joseph-ziekenhuis" over gebracht. Voor zijn leven wordt nog gevreesd. MET EERVOL ONTSLAG Bij K.B. is aan mr. B. D. H. Telle- gen, rechter-plaatsvervanger in de arrondissementsrechtbank te Middel burg, met ingang van 1 Mei a.s. op zijn verzoek eervol ontslag verleend als zodanig. STREEFDATUM 15 AUGUSTUS Nog deze week wordt begonnen met de eerste voorbereidingen Naar wij vernemen is thans besloten het Peulvruchtencentrum Zuid west Nederland in Middelburg te bouwen. Het gebouw zal verrijzen op het Middelburgse groot-industrieterrein, van de grote weg af gezien rechts van de silo. Er zal met de bouw grote spoed worden betracht omdat liet de bedoeling is het centrum reeds op 1 S eptember a.s. ingebruik te hebben. De streefdatum voor de aannemer, de heer S. A. Versluys, is 15 Augustus. Nog deze week zal begonnen wor den met het in orde brengen van het bouwterrein, zoals grondwerk, bouw keten enz. In de week na Pasen zal met het heien worden begonnen. Voor dit heien zal gebruik worden gemaakt van z.g. frankipalen. Zoals reeds ge meld bestaat het gebouw zelf uit een achthoekig gebouw ter lengte van 42 meter. De installaties zijn geprojec teerd in het midden van dit gebouw, Zaterdag korfbalprogram op de Middelburgse Markt Zoals reeds gemeld, zal Zaterdag 26 Maart a.s. op de Middelburgse Markt een korfbalwedstrijd worden gespeeld tussen de kampioen van Zeeland, Swift en de sterke westelijke eerste klasser Deetos uit Dordrecht. De baten komen ten goede aan „Sport Steunt Zonneveld". De Dordtenaren zullen uitkomen met hun sterkste twaalftal, waarin onder meer de oud-internati onaal en aanvoerder van het Neder lands twaalftal, Gerrit Seits, is opge steld. Het wordt dus een zware partij voor de „Swiftianen". Deze wedstrijd begint om 16.40 uur. Voordien, om 14.30 uur, zullen de adspiranten als tegenstanders van Swift B fungeren. Om 15.30 uur is er voorts een treffen van de junioren- ploegen van Swift en Deetos. Boven dien zullen de jongste Swift-adspiran- ten in de rust van de wedstrijd Dee tosSwift hun kunnen tonen. Tijdens dit programma, dat bijzon der interessant belooft te worden, zul len speldjes worden verkocht voor „Sport Steunt Zonneveld". Het be stuur van „Zonneveld" stelt voor de winnaar van de hoofdpartij een me daille beschikbaar. Vermeld zij nog, dat zowel de leden van Deetos als die van Swift bijdragen in de reiskosten. Collecte De collecte voor het N.V.V.-t.b.c.- fonds heeft in Arnemuiden f 112.28 opgebracht. TOT AFSCHEID BURGEMEESTER. De burgemeester van Noordgouwe, de heer Z. Cornells, die met ingang vail 1 April gepensionncerd zal wor den, zal op Maandag 28 Maart a.s. of ficieel afscheid nemen van gemeente raad en inwoners van Noordgouwe. Hiertoe zal een bijeenkomst worden belegd in de cantine van het werk kamp nabij de gemeente. SIMAVI-COLLECTE. In verschillende Zeeuwse gemeen ten wordt in de week van 28 Maart tot 2 April een collecte gehouden ten behoeve van het medische werk m CHRIS JE Omdat de gebruikelijke stilte voor de maaltijd reeds in acht was geno men, heerste er aan de tafel in het Vlissings gezin een verbüasde stilte, toen de vijfjarige Marietje plotseling op bevende toon sprak: „Nu allemaal even stil zijn!" Na deze ivoorden keek se af wach tend de kring rond. Aanvankelijk had se succes, maar na enkele seconden reeds werd Ma- rietje met vragen bestormd als een filmster op een persconferentie. 't Kind hoorde dat alles geduldig aan en begon toen aan een ernstige uiteensetting over haar beweegrede nen. „Chrisje is ziek", zo sprak ze, aanvankelijk nog wat duister. Maar weldra werd het duidelijk. Chrisje zat in deselfde klas en Chrisje was inderdaad ziek. Tot alle kinderen van de klas had de juf frouw. haar pupillen bewonderens waardig opstuwend naar naastenlief de en verdraagzaamheid, gesproken: „Nu moeten jullie thuis ook nog eens aan Chrisje denken Sindsdien roept Marietje tijdens elke maaltjjd op een gegeven ogen blik, met ontroerend plichtsbesef: allemaal even stil zijn!" En dan denkt iedereen devoot even aan Chrisje Suriname, Nieuw-Guinea en Indone sië, uitgaande van „Simavi". De op brengst zal o.m. ten goede komen aan de rfïedische uitrusting van het in De cember j.l. door brand verwoeste zie kenhuis te Hollandia (Nieuw-Guinea) HUISVLIJTTENTOONSTELLING. Op 23, 24 en 25 April zal in de zaal Van Leuven te Hontenisse een huis- vlijttentoonstelling worden gehouden, welke georganiseerd wordt door „Her wonnen Levenskracht". In 7 verschil lende afdelingen zullen ruim 400 werkstukken worden ondergebracht. Bekers, medailles en diploma's wor den voor de inzenders beschikbaar gesteld. Het gemeentebestuur, diverse organisaties en particulieren schonken talrijke bijdragen. ZUIVERINGSINSTALLATIE. Te Axel is men aan de Noordzijde van de „Grote Kreek" begonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van de zuiveringsinstal latie waarop het stamriool „Plan West" zal worden aangesloten. KLOKKESTOEL. De klokkcstoel op de Ring te Ouwer- kerk is dezer dagen verwijderd en als „brandhout" verkocht. Dit in ver band met het ruimtetekort voor het te bouwen Ned. Herv. kerkgebouw. De grote klok „Salvator"wélke cir ca 1300 kilo weegt, bevindt zich thans tijdelijk op het schoolplein. Het op schrift op het gevaarte luidt: Salvator is mij de naam gegeven, Als men 1000 vond geschreven En 500 na des Heeren dood. 't Was Peter Waghevens, die mij te Meeden goot". De vlieger-sclirijver A. Viruly was Dinsdagavond best te spreken over de eerste boelcen-oogst. voor Arne muiden. Zoals beleend organiseert deze cvuteur thans een actie voor de bibliotheek van deze Zeeuwse gemeente. (Foto: P.Z.G.) Bijeenkomst „Youth for Christ" Ruim zeshonderd belangstellenden hebben Dinsdagavond de evangelisa- tiebijeenkonist bijgewoond, welke het Goesse comité van de „Youth for Christ" in „de Prins van Oranje" te Goes heeft gehouden. De bekende Ge reformeerde predikant, drs. Oklte Ja ger uit Vrouwenpolder en Revenrend Gordon Thomas van de Baptisten Kerk uit Londen waren de sprekers van deze avond, waarvoor ook van buiten-kerkelijke zijde veel belang stelling bestond. Nadat een groot zangkoor, ge vormd uit leden van de Evangelische, Hervormde en Gereformeerde kerken en de Oratoriumvereniging „Willem 't Hooft", onder leiding van Foppe Wassenaar de bijeenkomst met reli gieuze liederen had geopend sprak de heer A. Koole, lid van net Goesse co mité van de „Youth for Christ" een welkomstwoord, waarin hij zich spe ciaal tot de sprekers van deze avond richtte. Drs. Okke Jager sprak ver volgens over de geschiedenis van de rijke tollenaar Levi, die al zijn rijk dommen achterliet om Jezus te vol gen. Reverend Gordon Thomas, die op uitstekende wijze werd terzijde ge staan door de tolk van de „Youth for Christ,"-beweging, de heer J. J. van Capellevoen, bepaalde zijn gehoor tot een tekst uit de brief, die Paulus schreef aan de Colossenzen. Na afloop van de prediking wer den gezamenlijk verscheidene liederen gezongen waarna de heer van Capel- lcveen de bijeenkomst met dankgebed sloot. IÉÉ) Sti| Uw pijn mei -1 (Slot van pagina 1) Stad en Land De heer J. Ch. Cornells, hoofd van e R.K. Jongensschool te IJzendijke heeft ter gelegenheid van de viering van het 450-jarig bestaan van Philip pine de geschiedenis van deze plaats op schrift gesteld en zijn werkje zal vermoedelijk over ongeveer zes weken worden gepubliceerd onder de titel „Stad en Land van Philippine in de Historie". De schrijver heeft zelf vele jaren in het plaatsje doorbrachten en voor de samenstelling van zijn ge schrift onder meer de archieven van Brugge, Den Haag, Gent en Philippi ne grondig geraadpleegd. In zijn boek bestrijdt de heer Corne lls ook de opvatting, welke in enkele geschriften naar voren komt, dat de naam Philippine zou zijn ontleend aan Philips H. Van het oude vissersstadje is nu weinig meer over. De haven is ge dempt juist dezer dagen is een .aanvang gemaakt met de bouw van een nieuwe school op de plaats van de voormalige Haven en het kanaal do.et nog slechts dienst als afvoerka naal vooi' de Braakmanpolder. De Philippiner vissersvloot telde indertijd meer dan honderd vaartuigen, die uiteraard een veelvoud hiervan aan bemanningen vroegen. Nu wonen nog enkele oud-vissers in het stadje; hun aantal blijft beneden de tienEén van hen is de 69-jarige N. Begijn, die zich de grote bloeitijd van de mossel visserij nog maar wö.t duidelijk voor de geest kan halen en er sappig over weet te vertellen. De plannen voor de viering van het feest op 13, 14 en 15 Augustus a.s. zijn nog niet vastgesteld, maar wel wordt er druk over gesproken. De ge dachten gaan er naar uit om de ge meente gedurende ileze drie dagen in een 16de eenwse sfeer te brengen. Hiertoe wil men stadspoorten oprich ten compleet met tol laatmid deleeuwse dames en heren door de straat laten wandelen en zelfs de vigi- Kap- en knip-prominenten Tijdens het in het Vlissingse Con certgebouw gehouden kapperscon cours veroverde de heer M. G. Meijers te Vlissingen in de heren-afdeling de vierde prijs. De vijfde prijs ging naai de heer L. Frenks te Vlissingen. In de damesafdeling behaalde mej. L. Waes te Vlissingen de derde prgs. R.K. Z.-Vlaams Toneel neemt deel aan „Zeeuws Landjuweel" Het R.K. Zeeuwsch-Vlaams Toneel te Hulst, dat sinds kort een nieuwe regisseur heeft gevonden in de heer Dries Wieme uit Antwerpen, heeft be sloten dit jaar aan het „Zeeuws Land juweel" deel te nemen. Examen In Den Haag slaagde voor het Voor lopig Diploma Scheepswerktuigkunde de heer C. Woittiez uit Breskens, leerling van de Middelburgse Machi- nistenschool. Voor het examen costumière slaag den de dames J. Dieleman, F. Krijger en C. de Putter, allen te Terneuzen. Voor het examen coupeuse slaagden de dames I. Brandes, S. van Dronge- len en M. van Tatenhove, eveneens al len te Terneuzen. OUD-VISSER N. BEGIJN: ..meer dan honderd schepen.. lante zal niet ontbreken, welke ch „stadsdiensten" onderhoudt. Er zy>. ideeën voor een grootse aankomst van heer Jeronimus en koning Philips met uitreiking van de oorkonde voor de nieuwe kerk op de Markt. Tolgeld Vele inwoners kunnen zich het be staan van de tol bij Wissekerke nog duidelijk voor de geest halen; het was immers één der laatste in het land, die eerst in 1935 werd opgeheven. Voor de tijd van drie dagen zal de tol weer in ere worden herstel en zij het dat het tolgeld laag zal zfln, het kan een kleine tegemoetkoming bete kenen in de uitgaven, die de niet al te rijke gemeente zich moet ge troosten. Vele burgers verlenen hun medewerking om de juiste sfeer te scheppen, hetzij door het maken van passende kleding, het vervaardigen van straatlantaarns of anderzins. Op de Markt dan zal er iedere avond bij goed weer bal champêtre wor den gehouden en wie niet dansen wil of kan, vindt in één der zalen een hi storische toneelopvoering. Hoe is het plaatje bewaarheid ge worden, dat op Woensdag 15 Juli 1S96 in de Middelburgse Courant de duistere toekomst van de vissers plaats illustreerde in een gesprek tussen een oude visser, de minister van Waterstaat, een jonge visser en de minister van Financiën. De visser zag de toekomst terecht donker in, Philippine heeft immers als vissersplaats afgedaan. Ais toeristencentrum is het echter een geliefde plaats. Ontelbare Belgen vinden de weg er heen om te proeven van de smakelijk opgediende mosselen nu geïmporteerd: en op de Zon en feestdagen is er In het mosselres- taurant geen plaatsje meer te vin den. Heel Philippine pikt van deze „cv'.tuur" een graantje mee. zodat de producten van alle zijden kunnen worden aangevoerd. De ma chines vormen drie complete instal laties, onder meer voor grove scho ning, voor-sortering, fijnere sortering en na-schonen. De opslagcapaciteit zal ongeveer 2500 ton bedragen. Bij de bouw houdt men er rekening mee, dat later eventueel nog een verdieping op het centrum kan worden geplaatst. „Geestelijke achtergrond van Maarten Luther-film" „De geestelijke achtergrond van de Maarten Lutherfilm" was de titel van een rede, die de Amsterdamse hoog leraar prof. dr. W. J. Kooiman Dins dagavond in de Evangelisch-Lutherse Kerk in Middelburg hield. Spr. ging uit van een aantal momenten uit dit filmwerk, die hij als de belangrijkste beschouwde. Daarbij lichtte prof. Kooiman de strijd toe, die Maarten Luther heeft gevoerd om te trachten zich vrij te maken van de egocentri sche houding. Ook zette spr. uiteen hoe de reformator tot zijn opvatting van het zondebegrip is gekomen, het geen volgens prof. Kooiman, in de film duidelijk naar voren komt. Voorts besprak prof. Kooiman de principiële verschillen tussen de opvattingen der Reformatie en die der toenmalige Rooms-Katholieke Kerk. Door het „sola fide" alleen door het geloof gaf Luther eveneens op nieuw te verstaan wat genade is. Een ander belangrijk moment, dat de film weergeeft is, naar sprekers mening, ook de scène op de Rijksdag in Worms, waar men ziet en hoort hoe Luther de hem gestelde vragen slechts met ja en neen mag beantwoorden. „Hij kon daar geen getuigenis afleggen van het Evangelie, hij mocht zijn geloof niet belijden, men wist in die tijd niet meer wat geloofsbelijdenis was en Lu ther wilde dit juist duidelijk maken", zo zei prof. Kooiman. Tenslotte ging spr. nader in op en kele aspecten rond het betrokken film werk. Onder meer betoogde prof. Kooiman, dat de bezwaren van Rooms- Katholieke zijde z.i. vrijwel niet de hoofdmomenten uit de film raken. De vraag of het uitbrengen van de Maarten Luther-film in deze tijd van de oecumene dc kloof tussen protes tanten en rooms-katholieken zal ver breden, beantwoordde prof. Kooiman ontkennend. Hierop volg'de een nabespreking, tijdens welke enkele vragen werden gesteld. Ds. H. Johannes, Evangelisch- Luthers predikant, die de spreker in leidde, deelde nog mede, dat ook Za terdag en Maandag de Lutherfilm we derom in Middelburg zal draaien. KERKNIEUWS. Afscheid ds. E. S. de Lint Dinsdagavond nam ds. E. S. de Lint, Ned. Herv. predikant te St. Philips- land, afscheid van zijn gemeente we gens zijn vertrek naar elders. Ds. De Lint had als afscheidstehst gekozen Lucas 11 28. Na de predikatie richtte hij zich met een dankwoord tot. de gemeente, ker- keraad, kerkvoogdij en notabelen. Voorts bracht hij dank aan de afge vaardigden van classis en nabuurge meenten. Namens de burgerlijke gemeente werd het woord gevoerd door burgemees ter L. J. de Jonge, namens de Gere formeerde Kerk van A. J. Polder, ds. Smit, namens de ring Tholen door ds. J. Brons uit Scherpenisse en als voor zitter van de kerkvoogdij door de heer G. v. d. Dussen. Ouderling J. C. de Rooij sprak na mens de gemeente en dankte ds. De Lint voor zijn werk in St. Philipsland. Hij verzocht de gemeente de schei dende predikant te willen toezingen «salm 121 4. Ds. De Lint deelde nog mede, dat iet beroep naar St. Philipsland door is. F. van Dieren uit Hoornaar was angenomen. Prettige schoenen voor prettige prijzen i§ Schoenhandel Winkelgalerij, Middelburg. VANDAAG: Middelburg Electro: „Maarten Luther" (14 jaar). 19 en 21.15 uur; Concert en Gehoorzaal: lezing A. Viruly: „De zee en de overkant". 20 uur; Schut tershof propaganda-avond kanker bestrijding, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Maarten Lu ther", (14 jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „De verdedigers van de duivelsrots", (14 Jaar), 20 uur. Goes Grand: „Maarten Luther", (14 jaar), 19 en 21 uur; De Prins van Oranje: gemeente-avond Ned. Herv. Kerk, 20 uur. Woensdag: 3 en 7.30 Hotel De Koren beurs, modeshow firma Poïey. Donderdag: 20 uur Schuttershof, con cert Ver. voor Wetensch- Belangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2