KAPPIE EN HET MONSTERKANON MIDDELBURGER JAN BAL 50 JAAR WERKEND K.N.G.V.-LID WALCHEREN MARKTBERICHTEN Pejeha Knap óp die kale schutting met DINSDAG 22 MAART 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT UNIEK ZEEUWS TURNJUBILEUM Bijna 67-jarige „Achilles" directeur 37 jaar leider Een bekende figuur in de Zeeuwse turmvereld en ook daarbuiten viert Woensdag 23 Maart een jubi leum, dat vrijwel uniek kan worden genoemd. De heer Jan A. Bal in Mid delburg is namelijk op deze datum een halve eeuw werkend lid van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek- Verbond (KNGV). De jubilaris, die volgende maand 67 jaar wordt, is sinds de oprichting van de Middel burgse Gymnastiekvereniging „Achil les" in 1923 daarvan de ziel. Al die tijd reeds bekleedt hij de functie van directeur, maar hij is ook secre taris. Eigenlijk is de heer Bal reeds van 1902 af „in de sport". Toen werd hij namelijk op 16-jarige leeftijd lid van' het niet meer bestaande „Ons Huis". Hij zou dus nu reeds 53 jaar lid van het KNGV zijn, ware het niet, dat hij van 1911-1914 in Genève werk zaam was en daar in die periode een plaatselijke club diende. In 1908 sloot hij zich bij „Medioburgum" aan, bij zijn terugkomst uit Genève opnieuw en in 1918 was de heer Bal directeur van deze club. De thans jubilerende hielp „Achil les" oprichten in 1923. Het werd een dames- en meisjes gymnastiekvereni ging, waaraan toen grote behoefte werd gevoeld. In 1934 kwamen er he ren en jongens bij, zodat de naam van „Achilles" in de huidige werd ver anderd. Inmiddels was in 1929 de Signaal-afdeling opgericht, die later grote bekendheid verwierf. In al deze initiatieven had de heer Bal een groot aandeel. Zo was „Achil les" de eerste vereniging, die in Zee land wandeltochten in clubverband organiseerde in 1933. „Achilles" was ook één van de verenigingen, die de Walcherse Athletiekbond opricht ten, het latere Zeeuwse KNAU-dis- trict Onderscheidingen De verdiensten van deze jubilaris werden reeds vele malen erkend. Zo bezit hij de zilveren medaille, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau, de zilveren medaille en de ere-speld van het KNGV en de ere-legpenning van dit verbond. De KNAu onder scheidde hem diverse keren en verder is de heer Bal lid van verdiensten van zijn eigen vereniging en bezit hij een ganse reeks sport-diploma's. Zeven en dertig jaar is de heer Bal j. turnleider. Geheel belangeloos doet hg dit alles en met liefde. Thans offert hij voor dit doel nog 12 uren per week op, maar het is vroeger meer geweest. Of hij er binnenkort mee ophoudt? Neen, hoewel zgn ge zondheidstoestand de laatste tijd iets achteruit is gegaan, voelt hij er nog niets voor om het turnstokje vaak gebruikt de heer Bal een stok voor het aangeven van de maat er bij neer te leggen. ..Natuurlijk komt er een tijdstip, waarop ik zal moeten stoppen", zo zegt hg. „Maar voor het zover is hoop ik nog een kleine bgdrage te kunnen leveren tot de lichamelijke opvoeding van velen". Kap- en knipfestijn in Vlissings Concertgebouw In het Vlissings Concertgebouw han teerden Maandagmiddag en -avond vele vaardige vingers kam en schaar op het regionale concours van de eer ste ronde der landscompeittie van de Nederlandse Bond van Technische Clubs voor Kappers. 's Middags kwamen circa vijftien heren onder het mes, die door een ge lijk aantal kappers uit de provincie Zeeland gekapt en geknipt werden, onder het wakend oog van de jury. Speciaal de technische leider, de heer J. Huis uit Rotterdam, volgde de ver richtingen met kennersblik, er vooral op toeziend of alles wel volgens de re gels der knipkunst verliep. Nadat de heren onder het mes ge weest waren kwam een vijftal- dames aan bod. Evenzovele Zeeuwse haar- kunstenaars toonden zich ware mees ters in het sierlijk bewerken van de charmante dameshoofden en de jury zag zich, toen de .laatste dame van „onder de kap" kwam voor een moei lijke taak gesteld. Na veel wikken en wegen kwamen de volgende deelne mers als kap-prominenten uit de bus: In de heren-afdeling ging de heer P. J. van Setten uit Middelburg met de eerste prijs strijken. De tweede prijs ging naar de heer J. H. Kuper uit Vlissingen. De heer A. Boer, eveneens uit Vlissingen, verwierf de derde prijs. In de bedienden-competitie sleepte de heer C. J. v. d. Have uit Terneuzen de eerste prijs in de wacht. Kapper J. Corbeel te Vlissingen zag zich in de dames-afdeling als eerste prijs-winnaar geklasseerd. Zijn stadge noot, de heer A. V. M. Goormachtig, verkreeg de tweede prijs. Uiteraard viel deelnemers en mo dellen een hartelijk applaus ten deel. Bij de opgewekte klanken van „The Merry Rowdies" uit Rotterdam bleef men daarna nog geruime tijd gezel lig op de dansvloer bijeen. De tweede ronde van de landscompetitie der N.B. T.C.K. zal op 19 April te Rotterdam worden gehouden. Sarong veroorzaakte valpartij met bromfiets Zaterdagmiddag raakte de sarong van een op de duo van een bromfiets zittende Ambonese dame in de Bone- dykestraat te Vlissingen verward tussen het achterwiel. Zij kwam hier door te vallen. Een juist passerende bromfietsberijder trachtte uit te wij ken, waardoor hg eveneens kwam te vallen. De Ambonese dame liep lichte hoofd- en handwonden op. Na uit haar moeilijke positie bevrijd te zijn, werd zij ter behandeling naar het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen overgebracht. Bij de valpartij werden beide bromfietsen licht beschadigd. Kampioensfeest „Olympus" De Vlissingse Sportvereniging Olympus heeft in de zaalhandbalcom petitie een zeer opmerkelijke presta- tie geleverd. Alle drie de deelnemende teams hebben namelijk het kampioen schap van hun afdeling behaald. Olympus gaat deze kampioenschap pen feestelijk vieren. Zaterdagavond is er bij Huvers in de Dishoek kam pioensfeest met bal na. „Ambon in Nederland" De oud papier inzameling welke Zaterdag in Vlissingen werd gehouden ,.„v, ,-nnr Ambon in - opgebracht. Veerdienst Kortgene Wolfaartsdijk Dezer dagen is de veerboot „N.- Beveland", welke gewoonlijk tussen Kortgene en Wolfaartsdijk vaart, voor periodiek onderhoud naar Vlis singen vertrokken. De dienst wordt nu uitgevoerd door de „Gorkum I", welke in de middaguren wordt geas sisteerd door de „zandkreek", zodat het veelal drukke middagverkeer kan worden opgevangen. Bijscholingscursus voor wijkverpleegsters Vorige week werd in hotel „Duin heuvel te Domburg een bijscholings cursus voor wijkverpleegsters van de Groene en Oranje Groene Kruisvereni gingen in Zeeland gehouden. Deze cursus werd door jhr. R. Röell te Haamstede, voorzitter van de Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis" geopend. De zusters waren ge durende enkele dagen in internaat- verband bijeen. Donderdag bracht Mademoiselle Kabbarra uit Libanon, uitgezonden door de wereldgezond heidsorganisatie ter bestudering van het sociale werk en van de gezond heidszorg, een bezoek aan de cursus, teneinde zich hiervan een indruk te kunnen vormen. De volgende onderwerpen werden behandeld: „Leefwijze en persoonlijke verzorging" door mevrouw L. Klap te Amsterdam, „Omgang met onszelf" en „Omgang in ons werk" door dr A. v. d. Torre te Driebergen, en „Psycho somatische geneeskunde" door dr. H. Pelser te Amsterdam, 's Avonds wer den o.a. practijkproblemen besproken. Een tweede cursus met dezelfde on derwerpen zal van 24 tot 26 Septem ber a.s. worden gehouden voor 41 an dere Zusters. Middelburg Signaalafdeling van „Achi'lles" in uniform tijdens uitvoering Enige tijd geleden, kon gemeld wor den, dat de Middelburgse gymnastiek vereniging „Achilles" een actie op touw had gezet om tot uniformering van haar Signaalafdeling te komen. Dit geschiedde door middel van het uitgeven van renteloze obligaties. De actie is reeds thans voor een groot deel geslaagd, zodat een bedrag bij een is, op grond waarvan reeds be stellingen konden worden gedaan. Met name de leden van „Achilles" hebben flink hun steentje bijgedragen. Als alles verder volgens de plannen verloopt, zal de Signaal-afdeling zich op de jaarlijkse uitvoeringen Vrij dag 1 en Zaterdag 2 April a.s. dan ook reeds in het uniform aan het pu bliek kunnen voorstellen. Chr. Historische Vrouwengroep Maandagmiddag sprak voor de Chr. Historische Vrouwengroep in Middel burg het Tweede Kamerlid jkv. mr. C. W. I. Wttewaal van Stoetwegen uit Den Haag. In een couserie, getiteld „Dingen van de dag" besprak zij de zaken, die thans in ae Tweede Kamer aan de orde zijn. De vergadering stond onder leiding van mevrouw TS. Strubbe-Van Veen. Jaarvergadering werknemers in het Transportbedrijf Zaterdag j.l. werd te Vlissingen in „Concordia" de jaarvergadering ge houden van de Centrale Bond van Werknemers in het Transportbedrgf, afdeling Vlissingen. Het openings woord werd gesproken door de vice- voorzitter, de heer J. Siegers, waarin de hoofdbestuurders, de heren R. Laan Jr. en J. Pantus, twee bestuur ders van de afdeling-Middelburg en de oud-secretaris de heer A. R. Kö- nig in het bijzonder welkom werden geheten. Na de huishoudelijke zaken werd een zestal jubilarissen gehul digd in verband met het feit, dat zij 25 jaar lid zijn van de organisatie. Aan de heren J. Siegers en J. Bliek werden het zilveren N.V.V.-insigne en een oorkonde overhandigd. Voorts werd nog het woord gevoerd door de oud-secretaris, de heer A. R. König, door de oud-voorzitter de heer J. van Eenennaam en de hoofdbe stuurder, de heer J. Pantus. Oogst van de straat. Bij het bureau van de gemeentepolitie te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrij gen van de volgende gevonden voorwer pen: enkele autosteppen, enkele rijwie len, rekenboekje van Patti, huissleutel, diverse wanten en handschoenen, een rood-groen geblokte tas, 1 paar zwarte turnschoenen, doosje met koperen schroe ven, bivakmuts, autocontactsleutel, das, Llpssleutel langmodel, Llpssleutel in étui, ring met sleutels, borduurschaartje en dat omtrent de volgende gevonden v( werpen aan zijn bureau inlichtingen zijn te verkrijgen: te weten: diverse wanten en handschoenen, bruin kinderschoentje, bruine portemonnale met inhoud, schroef- sleuteltje, Lipssleutels aan ring, arm bandje met hangertje, rood plastic-kinder- portemonnaietje, blauwe turnschoen, wit kinderschoentje, bruine capuchon, pad vinderspet. schuifladder, zijden shawl, étui met sleutels, boodschappentas. Voorlichtingsbijeenkomst kankerbestr ij ding Zoals gemeld zal Woensdagavond het Schuttershof te Middelburg een bijeenkomst worden belegd door de Nederlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelminafonds, in sa menwerking met de plaatselijke fede ratie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. Deze avond staat on der voorzitterschap van burgemeester mr dr N. Bolkestein. Dr J. J. Okker zal spreken over de kankerbestrijding en voorts is er een vertoning van de eerste Nederlandse film over het kan- kervraagstuk „Er is en tijd van ko menDeze voorlichtingsbijeen komst wordt belegd om te wijzen op de grote noodzakelijkheid van kanker bestrijding. Niettegenstaande het Ne derlandse volk zich de urgentie van deze bestrijding wel bewust is en bij speciale aansporingen belangrijke be dragen geeft, is het totaalbeeld toch onbevredigend. Geleerden van inter nationale betekenis kunnen hun zo noodzakelijke onderzoekingen niet volledig verrichten doordat kostbaar instrumentarium vaak onvoldoende aanwezig is. Ook voor de therapeuti sche arbeid schieten de middelen vaak tekort. Daarnaast wijzen statistieken uit, dat kanker de volksvijand num mer een- is, zodat met de bestrijding de gezondheid van het Nederlandse volk is gemoeid. Teneinde dit alles uiteen te zetten aan een zo groot mo gelijk publiek is deze voorlichtings samenkomst georganiseerd. Contaciavond padvindsters Onder het motto „Logboek-Flitser." gaven de padvindsters en de kabou ters van het Nederlands Padvindsters Gilde, Middelburg, Lutem-groep, Za terdagavond in één van de clubloka len een contactavond voor ouders en huisgenoten. Er was een (imitatie) kampvuur, waarbij diverse beelden werden gebracht van het padvindsters- spel, dat iedere week des Zaterdags middags wordt gespeeld. Er waren ook verschillende flitsen van kampen uit de afgelopen jaren, er werd jakar- gedraaid en er waren bovendien een paar aardige voordrachten. Mevrouw Hordijk gaf een kort fi nancieel overzicht, waaruit bleek, dat de groep in geldelijke moeilijkheden zit. Er werd besloten te trachten»do nateurs te werven, waarmede onmid dellijk een begin werd gemaakt. Het resultaat was een jaarlijks bedrag van 105; een gehouden verloting, waar voor diverse aardige, zelfgemaakte prijzen beschikbaar waren, bracht 60 op Door vernieuwing van het tenten- materiaal werd besloten een lege fles- sen-actie te houden. Het geheel was een aardige avond, waarvoor van de zijde der ouders en huisgenoten een zeer goede belangstel ling bestond. Waar zijn onze schepen? Abbekerk 20 te Genua. Albireo p. 19 Finisterre n. Buenos Aires. Alchlba 21 te St. Vincent verw. Algenib 19 te Vitoria. Appingedijk 20 te Philadelphia. Caltex Delft 19 v. R'dam n. Sidon. Dalerdijk 20 te Rotterdam. Daphnis 20 te Houston. Delfland 10 v. Santos n. Rlo Grande. Delfshaven 20 te Melilla. Diemerdijk 20 te Balboa. Dongedijk 19 v. Londen n. Curacao. Drente p. 20 nm. Socolra n. Aden. Esso Den Haag p. 20 Finisterre n. Sidon. Indrapoera 21 te Tjibouti. Japara p. 20 Ceylon n. Aden. Johan van Oldebarnevelt 20 v. Pt. Said Suez. Korovina 20 te Menaalahmadi. Lekkerkerk 20 v. Suez n. Aden. Limburg 21 te Pt. Said.. Lindekerk 20 te Kuwait. Maasdam 21 te New York. Maasland 21 te Rio de Janeiro. Merwede 20 te Antwerpen. Muiderkerk 19 Gibraltar n. Genua. Nieuw Amsterdam 19 v. L, Palmas n. Algiers. Peperkust 20 te Bremen. Perna 20 te Napels. Ridderkerk 19 v. Mombasa n. Suez. Rondo 18 v. Genua n. Barcelona. Rijnland 19 v, Buenos Aires n. Montevideo Sarangan 21 te Boston verw. Stad Leiden 20 v., R'dam n. Hamburg. Tawali 21 te Menaalahmadi. Telamon 13 v. New York n. Curacao. Willem Ruijs 20 te Gibraltar. Alblasserdijk 20 v. R'dam. Coryda 20 v. Brunsbuttel n. Trinidad. Cottica 21 te Madeia. Gooiland 20 v. Bahia n. Recife. Groote Beer p. 19 Startpoint n. Halifax. Madoera 20 v. Cochin n. Penang. Molenkerk 20 nm. te Antwerpen. Oranje 19 23 m. O. Ceylon n. Belawan. Oranjefontein 20 180 m Z Freetown n. Kaapstad. Oranjestad 19 80 m. NW. Ouessant n. Trinidad. Schiedijk 20 v, Cristobal n. Liverpool. Sibajak p. 20 eil'. Balabak n. Singapore. Abbedijk 20 te Antwerpen. Akkrumdijk 19 te Boston. Alamak 21 te Aden. Alcyone 19 te Rio de Janeiro. Aldabl p. 21 Ouessant, 22 te Antw. Arendsdijk 21 te Antwerpen. Esso Amsterdam p. 21 04.10 u. Vliss. n. Antwerpen. Mapia 19 v. A'dam n. Indonesië. Waterman p. 21- 06.00 u. Gibraltar, 24 18.00 u. Hoek van Holland verw. Zaan 20 v. London n. Leixoes. Wonosobo 20 te R'dam. Uilslag verkoping Notaris J. L. van der Harst in Mid delburg heeft dezer dagen een vijftal panden openbaar verkocht. Het huis met aparte opgang aan de Noordstraat 1315 werd in koop toegewezen aan de heer M. G. Witlo uit Vlissingen voor 5800. Het huis met tuintje Noordsingel 146 werd het eigendom van de heer G. A. van Wezel uit Mid delburg voor 3050. Het huis met tuintje Noordsingel 148 werd ver kocht aan de heer G. Wattel q.q. uit Middelburg voor 2800. Het geheel gerestaureerd huis met aparte op gang Herenstraat 2121A kwam in het bezit van de heer A. de Plaa q.q. uit Middelburg voor 4500. Het huis en erf Vlasmarkt 24, met pakhuis Sim- pelhuisstraat 5, ging naar de heer J. van Schaik uit Middelburg voor 3200. Wijkavond N.H. gemeente Wgkgemeente drie van de Hervorm de gemeente hield onder leiding van haar predikant ds J. van Woerden een zeer geslaagde en goed bezochte wijk-avond in de Bogardzaal in Mid delburg. Na een openingswoord van ds van Woerden sprak de heer A. den Boer, hoofd van de Hervormde school aan het Molenwater over het onder werp „Mens tegenover mens" vyaarbij hij uitging van het gebod der naasten liefde. Spreker gaf een uitvoerige uit eenzetting van hetgeen z.i. onder het begrip naastenliefde moet worden verstaan, terwijl hg een scherpe ana lyse gaf van de verschillende vormen waarin dit begrip zich in onze samen leving voordoet. De heer Den Boer be antwoordde hierna enige vragen. Na de pauze vertoonde de heer Baars ,die binnenkort weer naar Amerika ver trekt, een tweetal prachtige films, re spectievelijk betrekking hebbend op Mexico en op de Verenigde Staten (U. S.A.). Collecte De voorjaarsinzameling voor de zending der Nederlands Hervormde Gemeente in Middelburg heeft 1733,38 opgebracht. Deze opbrengst bedraagt ongeveer 200 meer dan in 1954. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Rotterdam. 21 Maart. Kleiaardappelen mm opwaarts: Eigenheimers 7. 15.—; Bintjes 6.256.75; Alpha's 6.—; Bevelanders t 10.50— 11.50: Furore 9.11.—: Roodstar 15.—: Meer- landers 7.—; IJselster 6.50. Zandaard- appelen: IJselster t 5.50: Libertas I 7. Veldgewas 450. Voeraardappelen 3.50 4.50. Prijzen berekend per 100 kg en op handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEILING BERGEN OP ZOOM 21 Maart. Waspeen 24; prei 27—57; Kro ten 2430; savoye kool 3031; gele kooi 38; spruiten 1.08—1.28; witte kool 24; wit lof 27—67; koolraap 10; boskelen 10—11; bosradijs 9; kas spinazie 8290: boeren kool 28—31. Appelen: Jonathan 1427: L. Calville 38 Peren: St. Remy 16—21. Advertentie J Voor goede maatkleding Prima stoffen toor prtlligl prtjzen. Vraagt Uw kleermaker Wij maken uitsluitend uw costuum van P.J.H.-stoffen. Voor prima pasvorm en voordelige prijzen staan wij in. Vraagt reizigersbezoek. RAMMELOO—-FONTENOY, Nieuwstraat 34. Terneuzen, Tel. 2618. GRAANBEURS ROTTERDAM Officieuze noteringen per 100 kg fran co Rotterdam. Tarwe: rode op vochtcon- ditie tot 27.75. Voedergranen kalm Zomergerst naar kwaliteit en vochtgehal te 1 25.50—/ 26.75: geschoonde gedroogde tot 27.50. Haver naar kleur en vocht gehalte 1 24.71—/ 25.50; extra blanke tot 26.25; rogge doorsneekwaliteit I 2050— 21.50; baksoorten I 23.—; peulvruchten —kalm groene erwten tot 60.—; schokkers tot 9250: blanke bruine bo nen tot 51. VISMIJN VKERE 21 Maart. Export garnalen, aanvoer 1344, prijs per kg 149—170. Schar 54, 33—44. Bot 168. 25—39. Kabeijouw 14. 47—96. VEEMARKT ROTTERDAM Rotterdam. 21 Maart. Aanvoer in totaal 1866. Vette koeien en ossen 1277; varkens 589. Ie kw 2e kw Se kw Prijs in cents per kg Vette boeien 256 270 230 Varkens (lev. gew.) 190 180 Prijs ln guldens per kg le kw 2e kw 3e kw Vette koelen 250 200 220 Vette koieen: goed prijshoudend, pri ma's boven notering: varkens (lev. gew.) hogere prijzen. ten bate van „Vijf jaar Ambon in Nederland" heeft 432. Geref. Mannenvereniging De Geref. Mannenvereniging „Be- za" te Vlissingen hield in net Geref. Jeugdgebouw naar jaarvergadering, onder "voorzitterschap van /de heer A. de Klerk. Na het uitbrengen der jaarverslagen van secretaris en penningmeester hield ds. Goumare Geref. predikant te Grijpskerke, een inleiding over „het gebed". Daarna was er „Mastklimmen", hetgeen zeer in de smaak viel. Door verschillende afgevaardigden werden felicitaties uitgebracht. Examen Voor het vakexamen van de Eerste Nederlandse Modevereniging, gehouden te Breda, slaagden voor coupeuse mej. S. Germonpré te Vlissingen. voor costu- mière J. Germonpré te Vlissingen, M. Klijfhout en E. Klijfhout te Koudekerke. 23 Maart Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. 1.24 1.54 2.24 2.50 3.07 1.3C 1.55 U.+N.A.P. 13.51 2.13 14.17 14.57 15.20 15.30 2.27 2.41 1.54 L80 U.N.A.P. 7.52 2.20 8.19 8.52 8.23 8.44 U.- 2.33 2.50 1.74 2.03 -N.A.P. 19.59 2.0 20.28 21.02 20.34 21.01 1.48 1.74 Lezing Waalse gemeente Uitgaande van de Waalse gemeen te zal de heer Ch. Cabanis uit Lei den Zaterdag 26 Maart om 20 uur een lezing houden in de Doopsgezinde Kerk in Middelburg. Zijn onderwerp zal zijn de Cévennen, toegelicht met lichtbeelden. N.H.-lidmaten bevestigd In de geheel gevulde Nieuwe Kerk in Middelburg werden Zondagmorgen 44 nieuwe lidmaten van de Neder lands Hervormde gemeente bevestigd. De plechtige bevestigingsdienst werd geleid door dr. H. van der Linde, de bevestiging zelf door ds. E. Sneller. Nieuwe ambtsdragers gekozen Bij de gehouden verkiezing voor de ambtsdragers van de Nederlands Her vormde Gemeente op 't Zand in Mid delburg, werden tot ouderling geko zen: in de vacature-C. W. Begeer, C. A. P. Minderhoud, in de vacature-C. de Bie, J. Ligteringen en in de vaca- ture-H. van der Vlist, Th. Wijtman. Tot ouderling-kerkvoogd werden ge kozen: in de vacature-J. K. Kraak, J. de Vries en in de vacature-J. Ligte ringen, M. Bayens. Koudekerke Jaarvergadering C.M.B. Dezer dagen werd te Koudekerke de jaarvergadering gehouden van de Christelijke Metaalbewerkersbond, afdeling Koudekerke. De voorzitter, de heer J. Hart- hoorn, opende de vergadering met gebed en Schriftlezing en gaf een overzicht over 1954. Een prachtige documentaire film over de opbouw van Rotterdam met als motto „Houen zo", werd ver toond, waarna de heer J. Lodder, districtsbestuurder, een toespraak hield over het onderwerp: „Hij niet, ik wel". Hij wekte ieder op, om op eigen terrein uit te zien en nieu we leden te werven Het gouden C-N.V.-insigne we gens 25-jarig lidmaatschap werd uitgereikt, door de heer J. Lodder, aan vr. Dingemanse, bestuurslid der plaatselijke afdeling. Na de pauze werden enkele ko mische films vertoond, die de lach spieren in beweging brachten. Daarna volgde de prachtige film „De ware geschiedenis van het bos", een zeer indrukwekkende en spannende kleurenfilm over een be verkolonie ergens in de verlaten heid van een brok ongerepte na tuur. Ds. A. Elshout besloot deze avond met gebed. Sint Laurens Geref. Jongelingsvereniging vierde 60-jarig bestaan De Geref. Jongelingsvereniging Spr. 8 33a in St. Laurens vierde Zondag avond in de Geref. Kerk haar 60- jarig bestaan met een rede „Gilgal of Bochim", die werd uitgesproken door ds. J. Goumare. Geref. predikant in Grijpskerke. „Beide namen", zo zei spr. o.a., „herinneren ons aan de strijd van Israël om Palestina. Gilgal was het begin en bij Bochim kwam het einde, waar het resultaat kon worden overzien. Daar kwam de vraag van de Engel des Heren: „Waarom zijt ge niet gehoorzaam geweest?" Gilgal is ook voor het Geref. Jeugdwerk het beeld van de aanval en Bochim de plaats van de verkeerde rust. Ds. Gou mare wekte in dit verband alle Gere formeerden 'op het jeugdwerk krach tig te steunen. De bijeenkomst werd geopend door de heer A. C. Simonse, die er aan her innerde, dat één van de oprichters, de heer P. Gilde, nog in leven is. Ter af wisseling liet een koortje van leden uit de J.V. en M.V. zich horen. Ds. C. Boon sloot met dankwoord en dank gebed. IN 11 FLEURIGE TINTEN. NAT EN GLANZEND 11. Nadat het monsterka non met veel moeite op de Kraak was overgebracht, sette Kapple Koers naar La Paloma, de hoofdstad van het republiekje Nicaras. „De schuit ligt zwaar met dat gewicht achterop", zei hij tegen de Maat. „Kijk nog eens goed na, of dat kanon stevig vastzit, want als de zaak gaat schuiven, kieperen we om". „Ik kom liever niet aan dat kanon", pruttelde de Maat. Ik vind het dood-eng! Verbeeld 1e, dat het opeens afgaat!" „Jij ziet ja altijd een bult moeilijkheden, waar die er niet zijn!" snauw de Kappie. „Zever niet lan ger, klont, en doe wat ik zeg)" Schoorvoetend volgde de Maat het bevel op. Hij on derzocht bevend de bouten, waarmee het kanon was vastgezet, elk ogenblik ver wachtend, dat het plotse ling zou losbranden Het wa. >oK meet zijn zenuwen konden verdragen. Loen olotseling ter hem een luide knal weerklonkMet een s pende gil schoot mij overeind. Hierbij zgn noofd he vig tegen het harde kanon stotend. Toen eerst ont waarde hij Okki, met een kapotte zak in de hand, Oostkapelle UIT HET ZAKENLEVEN De heer J. Kooman te Oostkapelle heeft in de Dorpsstraat, op de plaats, waar voorheen de wagenmakerij van de heer De Roo was gevestigd, Zater dag zijn nieuwe zaak in speelgoede ren, huishoudelijke- en tabaksartike len geopend. De belangstelling bij de ingebruikneming van dit moderne, ruime en smaakvol ingerichte, bedrijf, was groot en tal van bloemstukken versierden de nieuwe winkel, welke geheel van eikenhouten betimmering is voorzien en door de uitstekend ge kozen kleurencombinaties een lust voor het oog is. Achter het winkel pand is tevens een ruim magazijn aan wezig. Mocht Oostkapelle dan een bij het dorpsbeeld behorende wagenmake rij verliezen, er kwam een winkelpand voor in de plaats, dat zeker op zijn beurt als een aanwinst voor het dorp mag worden gezien. Officiële publicaties De burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat hij Woensdag 23 Maart a.s. verhinderd is spreekuur te houden. NAGEKOMEN ADVERTENTIES Heden nam God tot Zich, na een geduldig gedragen lijden, onze innig geliefde Man, Va der, Zwager en Oom, de Heer PIETER ABRAHAM BASTING in de ouderdom van 63 jaar. „Wie in Mij gelooft, zal leven, al was hij ge storven" Joh. 11 23. Breskens: C. M. BASTING— LUTELJN Amsterdam: Drs. W. J. BAS TING Breskens: J. P. A. BASTING Vlissingen: J. M. C. BASTING en Verloofde. Zwaar valt ons dit ver lies. Breskens, 21 Maart 1955. Dorpstraat 12. De begrafenis zal laats hebben op Don- erdag 24 Maart 1955 des namiddags 15.30 u. Heden overleed in zgn Heer en Heiland onze geliefde Zwager en Oom, de Heer PIETER ABRAHAM BASTING in de ouderdom van 63 jaar. Breskens: A. A. LUTEUN J. J. LUTEUN W. LUTELJN L. S. LUTEIJN— VROON W. M. LUTEIJN Amsterdam: J. AL DE KLERCK— LUTELJN J. J. DE KLERCK J. S. DE KLERCK P. W. J. DE KLERCK Breskens, 21 Maart 1955.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7