KAPPIE EN HET MONSTERKANON VIER GROEPEN IN GROTE HERDENKINGSOPTOCHT WALCHEREN S0LISTENC0NC0URS „HARMONIE EN FANFARE IN ZEELAND" KLMKM uit de AETHER MAANDAG 21 MAART 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 VLISSINGEN OP 5 MEI Comité wijzigde plannen Het organisatiecomité voor de vie ring van de 5de Mei te Vlissingen heeft zijn plannen voor de op die dag te houden optocht totaal ge\vyzig<L Er zuilen nu vier groepen worden ge vormd. Groep 1 geeft een beeld van de tijd vóór Mei 1940. Voorop gaat de Ne derlandse vlag, gevolgd door een groep van veertig turnsters, die het Wapen van Nederland en de elf pro vinciewapens zullen meevoeren. Daar achter komt dan een muziekgezel schap. De afsluiting van dit eerste deel van de groep wordt gevormd door een groep van 100 turnsters en turners met vaandels en vlaggen en een groep van 100 padvindstérs en padvinders met de afdelingsvlaggen. Hierna wordt uitgebeeld, hoe de jeugd de eerste mooie Mei-dagen van 1940 heeft begroet. Op een wagen wordt een kleine hofstede getoond, met lammeren in de wei, voorpaars- bloemen en jonge boompjes. Het ge heel zal worden uitgevoerd in mooie voorjaarstinten. Enkele jonge kinde ren zullen dit tafreel omgeven. De wagen wordt voorafgegaan, geflan keerd en gevolgd door jeugdorgani saties. Groep H wil een indruk geven van de bezettingstijd. In deze groep ko men zeven wagens, welke achtereen volgens symboliseren: de opmars van het Duiste leger, de capitulatie, het verzet, de in aanbouw zijnde „Willem Ruys", de opmars van de geallieer de legers, het aandeel van de koop vaardij in de bevrijding en Neder land weer onder het Huis van Oranje. „Nederland zal hen-ijzen" wordt gesymboliseerd in groep Hl. Achter eenvolgens zal men kunnen zien: de dichting van de dijken; een heistel ling met arbeiders; de boomplanting; de wederopbouw; een vissersvaar tuig; de sluizenbouw en „Nederland is herrezen". In deze grofep zal zich weer een muziekgezelschap bevin den. Groep IV tenslotte wordt geopend door de Vlissingse turnvereniging, voorafgegaan door haar signaalafde ling. Hierachter komen dan de ove rige sportverenigingen, de jachtclub, de zeeverkenners ((beide laatstge noemde mogelijk met een wagen) en deputaties met vlaggen. Verheugend is, dat zich nog ver schillende verenigingen hebben aan gemeld, zodat dit schema inderdaad zal worden verwezenlijkt. Sint Laurens Jaarvergadering C.H.U. De Christelyke-Historisehe Kies vereniging in St. Laurens hield Woensdagavond haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer H. van Langevelde. De secreta ris, de heer W. Davidse en de pen ningmeester, de heer C. van Slooten, meldden in hun jaarverslagen over 1954 achtereenvolgens een ledental van 42 en een nadelig saldo. Bij de bestuursverkiezingen werd de pen ningmeester herbenoemd, terwijl de heer J. Reinhoud als tweede voorzit ter in het bestuur werd gekozen. Een voorstel van het bestuur tot een aan zienlijke contributieverhoging werd met algemene stemmen aanvaard. Tenslotte hield de heer Reinhoud een referaat over de gemeentefinan- ciën, waarop een drukke bespreking volgde. NED. CIIRISTENVROUWENBOND In de vergadering van de Neder landse Christenvrouwenbond, afde ling St. Laurens, die dezer dagen on der voorzitterschap van mevrouw D. H. BaasKemp werd gehouden, sprak dr. P. C. Kraan, chirurg uit Vlissin gen, over „Sexuele voorlichting by de opvoeding." In plaats van mevrouw J. Luike naarRemynse, werd tot bestuurs lid gekozen mevrouw M. Franse Alewijnse. Medewerking zal worden verleend aan de vrouwenhulpactie voor de vluchtelingengezinnen in Ka- rinthië. Tijdens deze vergadering tra den 5 nieuwe leden toe, zodat de af deling thans e::i ledental van 54 telt. Gapinge Oranjevereniging organiseert viering tienjarige bevrijding De Gapingse Oranjevereniging hield onder voorzitterschap van de heer W. Louwersé haar jaarvergadering in het Verenigingsgebouw. De voorzitter ge waagde in zijn openingswoord van de 10-jarige herdenking der bevrijding, die'in Mei gehouden zal worden. De vergadering besloot na enige bespre- aantal festiviteiten te doen houden, zoals kinderspelen en volksspelen voor de jeugd. Uit het verslag van de penning meester, bleek, dat de vereniging over het afgelopen jaar een batig saldo no teerde. De aftredende bestuursleden, de heren W. Louwerse, N. Luteijn en L. Suurmond werden met meerder heid van stemmen herbenoemd. Oostkapelle Oranjevereniging hield algemene ledenvergadering De Oranjevereniging te Oostkapel le kwam in algemene ledenvergade ring b\jeen onder voorzitterschap van de heer C. Wondergem. Na. de jaarverslagen van secretaris en penningmeester en het rapport van de kascontrölecommissie, werd overgegaan tot bestuursverkiezing. De heer C. Wondergem werd herko zen. In de plaats van de heren A. J. de Broekert en K. Coppoolse, die zich niet herkiesbaar stelden, werden gekozen de heren J. C. Klok en A. Coppoolse. Vervolgens werden de plannen besproken voor de bevrij dingsdag. In de voormiddag zal een herdenkingsdienst worden gehouden in één der kerken. De Walcherse ruitersportvereniging zal worden uit genodigd in de namiddag op te tre den. Zo mogelijk zal een hindernis wedstrijd voor motoren gehouden worden. Des avonds zal „Crescendo" concerteren. Allen blijken bezield van een vaste wil tot samenwerking, om op de 5de Mei te komen tot een vreugdevolle en gepaste feestviering. Het Vlissing se Actiecomité heeft op zich geno men, om een aantal markante punten in de stad te versieren. De N.V. Ko ninklijke Maatschappij De Schelde heeft toegezegd, een aanzienlijke bij drage te geven in de kosten voor een eventueel af te steken vuurwerk. Het is thans vrijwel zeker, dat alle leerlingen van de lagere scholen een blijvende herinnering zullen ontvan gen aan deze tiende bevrijdingsher denking. Waaruit deze herinnering zal bestaan, moet nog worden beslist. Aanvullend crediet van 15.000 voor sportvelden B. en W. van Vlissingen stellen de gemeenteraad voor hun college een aanvullend crediet te verlenen van f 15.000 voor het treffen van voor zieningen aan de sportvelden aan de Baslcensburgweg. De nog uit te voe ren werkzaamheden zullen o.a. be staan uit het bijwerken van de drai nage, het egaliseren van enkele onef fenheden, het inzaaien van gras en het verwerken van een hoeveelheid com post. Het betreft hier twee terreinen, die gedurende twee jaren met veld vruchten zijn bebouwd geweest en nu definitief tot sportvelden zullen wor den afgewerkt. Voor de beide andere velden, die binnenkort tijdelijk in gebruik zullen worden genomen als oefenvelden, zal opnieuw een crediet worden aange vraagd. B. en W. merken nog op, dat voor de sportvelden nog een na der vast te stellen bijdrage in de kosten van oorlogsschade zal worden ontvangen. Middelburg Feestavond Veteranenlegioen In het Middelburgse Schuttershof hield de afdeling Walcheren van het Veteranen Legioen Nederland Zater dag een feestavond, die ingeleid werd door de waarnemend voorzitter, de heer A. K. v. d. Sluys uit Veere. Ad. Huisson's cabaret uit Breda bracht daarna „Hoofden op hol", een bonte mengeling van vlotte sketcthes, lied jes en conférence, waarmee het pu bliek zich uitstekend heeft vermaakt. Speciaal de leider van ensemble en zijn partner Koos mochten door hun gezamenlijk optreden op succes bo gen. Vermelding verdienen in dit ver band „Journalisten gebazel" en „Ge vangenis alarm". Maar ook beide charmante medewerksters oogstten veel bijval. Het enthousiaste groepje bereikte in deze revue over het alge meen een verdienstelijk peil. Na afloop was er bal onder leiding van de heer W. M. J. Meewse, met muzikale medewerking van Hugo Reinders' band. Schoorsteenbrandjes Zondagmiddag ontstond in het pand Molenberg 49, in Middelburg dat be woond wordt door de weduwe H. een schoorsteenbrand. De brandweer, die spoedig aanwezig was, kon het vuur spoedig blussen met enkele emmers water. De 'oorzaak was een vuile schoorsteen. De aangerichte schade is niet noemenswaard. 's Avonds moest de brandweer op nieuw uitrukken, ditmaal voor een schoorsteenbrandje in het pand Kin derdijk 80. Ook hier kon met behulp van emmers water het vuur worden gedoofd. Schade van betekenis werd niet aangericht en de oorzaak was eveneens een vuile schoorsteen. Jaarfeest C.J.M.V. De bij de C.J.M.V. in Middelburg aangesloten jongensclubs hebben Za terdagavond in de Bogardzaal een feestavond gehouden, waarvoor gro te belangstelling bestond. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer Th. Wijtman, sprak jeugdleid ster mej. M. A. Theunissen een in leidend woord over het onderwerp „De Vriendschap." Hierna brachten de clubs een vlot en gevarieerd pro gramma- Zo voerde de afdeling „Bosvogels" onder leiding van de heer M. I, van Houte het toneelstuk „Het betoverde Mondorgel" op. Han Willemse decla meerde „de gebroken plank" en een twintigtal leden van de „Strandvo gels" traden onder leiding van mej. Theunissen als „De vrolijke Zangers" op. Het programma voor de pauze werd besloten met een tweetal schetsjes. Na de pauze declameerde Bas Lo- kerse en voerden „De Stormvogels" onder leiding van de heer W. Oreel, het stuit „Hoe Kareltje genezen werd" op. De „Watervogels" kwamen even eens met een schetsje en de vrolijke zangers traden voor de tweede maal voor het voetlicht. „De inneming van Den Briel", opgevoerd door „De Stormvogels", vormde het sluitstuk van deze feestavond, die zeer ge slaagd mag heten. Examen. In Den Haag slaagden voor het Voorlopig Diploma Scheepswerktuig- kunde de heren G. J. Alberts en K. Seybel, beiden uit Middelburg. Vlissingen Peitenfabriek wil atelier in eigendom De directie van de in Vlissingen te vestigen Nederlandse Pettenfabriek P. Mol N.V. heeft het gemeente- tuur medegedeeld er de voorkeur i te geven het te bouwen atelier in eigendom te verkrijgen. Aanvanke lijk was overeengekomen het te bou wen confectieatelier, met inbegrip van de grond, aan de N.V. in huur koop af te staan. B. en W. stellen de raad voor het in de vergadering van 7 Januari j.l. genomen principe-besluit dienover eenkomstig te wijzigen. Vlissingse zwemclub krijgt extra-subsidie. B. en W. van Vlissingen stellen de gemeenteraad voor aan de Vlissingse Zwemclub over het jaar 1954 een aan vullende subsidie te verlenen van f 727,82 ten laste van de gewone dienst der gemeentebegroting 1954. Blijkens de door deze vereniging op gemaakte exploitatierekening be draagt het tekort over 1954 f 3927.82. Bij het vaststellen der begroting was een tekort van f 3200 geraamd. Raadsvoorstellen De gemeenteraad van Vlissingen zal Vrijdag 25 Maart a.s. 14 uur in openbare vergadering bijeenkomen. De vry omvangrijke agenda ver meldt o.m.: Een voorstel van B. en W. om het verzoek van de Vereniging tot bevor dering van Christelijk Onderwijs om gelden beschikbaar te stellen voor uitbreiding van de Oranjeschool aan de Bloemenlaan met twee extra loka len af te wijzen, daar niet voldaan is aan het bepaalde in artikel 73 der L. O.-wet 1920. Voorts stellen B. en W. aan de raad voor een aanvullend crediet van f 11.600.te verlenen ten laste van de kapitaaldienst der gemeentebe groting 1955 voor de aanschaf van een noodaggregaat met een vermo gen van circa 25 K.V_A. ten behoeve van de B.B. Het aangaan van een geldlening groot 835.000.te^en een koers van 100 pet en een jaarlijkse rente van 3 5/16 pet, zal eveneens ter spra ke komen. Dit bedrag zal als bouw- voorschot worden verstrekt aan de woningbouwvereniging „Vereniging tot verbetering van de volkshuisves ting te Vlissingen en omliggende ge meenten". De aflossing zal geschieden in een periode van 40 jaar. De lening kan per 1 September a.s. zonder provisie betaling worden opgenomen. B. en W. stellen verder voor tot de uitvoering van bestratings- en riole ringswerkzaamheden in de Van der Helstlaan te doen overgaan en hier voor het benodigde crediet te verle nen. De oude boerderij van de heer P. de Visser op de hoek van de oude Bosweg en de Irislaan moet gesloopt worden. B. en W. verzoeken de raad voor enige bijkomende werkzaamhe den een crediet beschikbaar te stel len. Het bestratings- en rioleringsplan Breewaterstraat, 3e gedeelte zal even eens ter tafel komen. B. en W. advi seren de raad hiervoor een bedrag van f 19.000.beschikbaar te stel len. Jaarvergadering V.A.R.A. De Vlissingse afdeling van de V.A. R.A. kwam Vrijdagavond in het A.N. M.B.-gebouw in jaarvergadering bij een onder leiding van tweede voor zitter M. J. van Beers. Het jaarverslag van de secretaris, de heer L. J. Florusse, gaf een opge wekt beeld van het verenigingsleven en bracht in het bijzonder de groei van de afdeling tot uiting. In Vlissingen zijn momenteel 1675 leden-abonné's. Wegens drukke werkzaamheden be dankte de heer Van Beers als be stuurslid. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Hekhuis. Het omroep rapport en het jaarver slag van het hoofdbestuur hadden de algemene instemming der vergade ring. De aftredende hoofdbestuursle den werden opnieuw candidaat ge steld, evenals de aftredende leden van de verenigingsraad en de afge vaardigden in het districtsbestuur. Teleurstellend vond men de mede deling, dat „Willem Parel" niet te Vlissingen zal optreden. De zalen zijn te klein om een verantwoord budget te waarborgen. Medegedeeld werd, dat de eerstvol gende vergadering van het district te Goes een feestelijk tintje zal hebben, daar dit district zijn 25-jarig bestaan zal vieren. De heer Florusse nam tenslotte nog het ledenverloop in de afdeling Zee land onder de loupe, waarna hij de heer Van Beers dank bracht voor het werk, dat hij ten behoeve van de V.A. R.A. heeft verricht. Souburgse VARA-afdeling vierde 25-jarig bestaan In café „De Zwaan" te Souburg re cipieerde Zaterdagmiddag de afdeling Souburg van de V.A.R.A. ter gele genheid van haar 25-jarig bestaan in November van het vorige jaar. De heer M. Pierens opende als voorzitter van de jubilerende vereni ging deze drukbezochte receptie met êen overzicht van de groei der afde ling in de loop der jaren. De voorzit ter deed de verheugende mededeling, dat het ledental de 400 reeds gepas seerd is. De vertegenwoordiger van het hoofdbestuur, de heer A. "J. Wy- nands uit Goes, complimenteerde de afdeling met het 25-jarig bestaan en met het behaalde ledental. Hij behandelde o.m. het pas gevoer de debat in de Tweede Kamer over de televisie. Hij bood de voorzitter een afdelingshamer en bloemen aan. Na mens het district Zeeland bood hij een enveloppe aan ter dekking van de on kosten van dit jubileum. Namens het gemeentebestuur van Souburg sprak de heer J. de Priester de burgemeester was verhinderd. Het gemeentebestuur had een bloe- mengroet gezonden. Vervolgens sprak de heer L. J. Florusse, die indertijd de afdeling Souburg heeft opgericht en heropgericht. Namens de afdeling Vlissingen bood hij ook een envelop pe met inhoud aan. De heer Radder deed dit namens de afdeling Middelburg en de afdeling Dombürg deed hetzelfde. Verder wera de vereniging nog gecomplimenteerd door de afdeling Souburg van de P.v. d.A., Bouwbedrijfsbond, Metaalbe- drijfsbond en Vlissingse Bestuurders- bond. De heer S. de Graaf bracht de felicitaties over van de coöperatie „De Broederband". De heer J. Jansen, oud-voorzitter van de afdeling Souburg van de V.A. R.A., voerde als laatste spreker het woord met het aanhalen van enkele herinneringen uit het leven van de af deling. De heer M. Pierens dankte ten slotte voor de felicitaties en de aan geboden geschenken. Des avonds werd in de concertzaal „De Zwaan" een feestavond gehou den. Deze werd geopend met een her denkingswoord door de voorzitter. De heer Wijnands sprak een kort pro pagandistisch woord tot de feestge noten. Onder applaus der aanwezigen speldde deze het insigne van verdien ste op de borst van voorzitter Pie rens, die 25 jaare en bestuursfunctie in de V..\R.A. vrevulde. Dit was het derde insigne, dat in Zeeland werd uitgereikt, nl. aan A. J. Wijnands, L. J. Florusse en M. Pierens. Dit insigne ging vergezeld van een oorkonde en het aanbieden van een doos bon bons aan de echtgenote van de jubi laris. Daarna was het woord aan de artis- ten van deze avond. „Het Overschot je" uit Middelburg verleende zyn me dewerking door het opvoeren van de bekende revue „Twintig Jaar Over schotje". Evenals te Middelburg en Vlissingen behaalde dit gezelschap weer veel succes. Na afloop bood de voorzitter een cadeau onder couvert aan voor de prettige avond en het ju bileum. Daarna bleven de feestgeno ten nog enige uren aangenaam bij een. Verbetering straatverlichting B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor een bedrag van 3550 be schikbaar te stellen voor verbetering der straatverlichting in de volgende straten: Korenbloemlaan, Van Dis- hoeckstraat tussen de Paul Kruger- straat en de Ribesstraat, Rembrandt- laan, tussen de Anjelierenlaan en de Hogeweg, Vincent van Goghlaan, Jo zef Israëlslaan en Anielierenlaan. Voort3 bieden B. en W. het door de PZEM ontworpen straatverlich tingsplan aan voor de zg. bedrijven- hoek in plan Bonedijke met advies aan de raad hiervoor een bedrag ad 6250 beschikbaar te stellen. Het plan omvat de plaatsing van 16 licht masten. Verlichtingsplan voor 1955 B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor het Vlissings Actie Fonds een bijdrage te verlenen tot de helft van de te maken bosten voor een ver lichtingsplan voor 1955, in het bader van de bevordering van het vreemde lingenverkeer, met een maximum van f 3000. Dit verlichtïngsplan geldt voor een periode van 5 Mei a.s. af, tot en met de Markizaattentoonstelling. Tengevolge van technische voorzie ningen bij de aansluiting op het elec- triciteitsnet kwam het Vlissings Actie Fonds voor een extra uitgave te staan van naar schatting f 1500. Voorts is gebleken, dat de N.V. P.Z.E.M. de in haar bezit zijnde schijnwerpers met toebehoren, welke dienden voor de verlichting van de St Jacobstoren en van de kerk ,de watertoren en enkele andere objecten, voor het hoogseizoen verhuurd heeft aan de gemeente Vee- re. Dientengevolge ziet het Actie Fonds zich tot belangrijke investerin gen genoodzaakt, daar men het ver- lichtingsplan in ieder geval wil uit voeren. B. en W. achten dit met het oog op het vreemdelingenverkeer voor de stad eveneens van belang en stellen derhalve voor genoemde bijdrage te verlenen. De Bond van Harmonie en Fanfare verenigingen in Zeeland hield Zater dag j.T. in het Verenigingsgebouw „Westkapelle Herrijst" te Westka- pelle een solistenconcours. De jury werd gevormd door de heer J. F. Pa- la uit Rotterdam. De deelnemers wer den als volgt door hem beoordeeld: Derde afdeling solisten: C. Breure, bas sib.. uit Rilland 66 pnt, le prjjs; W. Begthel, bariton, Kamperland, 64 ont., le prijs; A. Koster, piston. Co lijnsplaat. 66 pnt, le pry's; A. Kors- huize, tuba, Kortgene. 65 pnt, le prijs; G. M. den Toonder, bugel, Kloe- tinge. 59 pnt, 2e prijs; C. C. de Jon ge, alt sax., Kruiningen, 59 pnt, 2e prijs; M. C. Veerhoek, bugel, wemel- dinge, 57 pnt. 2e prijs; A. Zandee, bugel, Borssele. 62 pnt, 2e prijs; A. Clement, cor., Colijnsplaat, 59 pnt, 2e prijs; J. de Regt, bes. clar., Kort gene, 59 pnt, 2e prris; L. Tissink, bu gel, Serooskerke, 49 pnt., 3e prfts; S. Reijerse, Kloetinge, 55 pnt, 3e prijs. Tweede afdeling solisten: P. Mol, tuba, 's Heer Arendskerke, 66 pnt, le prijs; A. Mullié, bariton, Kamperland, 67 pnt, le prijs; J. Huiszoon, bugel, Kamperland, 68 pnt, le prijs; L. Joos- Instrumentarium voor de muziekschool Voor het instrumentarium van de in Vlissingen te vestigen muziekschool werd bij raadsbesluit van 26 Novem ber van het vorig jaar een crediet van f 6300 beschikbaar gesteld, waar onder was begrepen een bedrag van f 5750 voor het aanschaffen van een drietal piano's en een harmonium. Blijkens een voorstel van B. en W. aan de raad moet het eerstgenoemde bedrag verhoogd worden met f 1300, daar tot aankoop van een Grotian- Steinway-vleugel, welke het gevo teerde bedrag met f 1000 overschreed, werd overgegaan. Bovendien werden enkele kleinere inventaris-onderdelen aangeschaft, waarmee een bedrag van f 150 was gemoeid. B. en W. stellen voor het college een aanvullend crediet van f 1300 te verlenen. „Het hing in de lucht" Voor de Scheldepersoneelsvereni- ging voerde Zaterdagavond in „Het Scheldekwartier" te Vlisisngen een to neelgroep het vrolijk spel in drie be drijven „Het hing in de lucht" op. De honderden aanwezigen hebben van de ze kostelijke vertolking ruimschoots genoten. De voorzitter van de perso neelsvereniging, de heer W. F. L. Korff, had in zijn openingswoord de hoop uitgesproken, dat deze avond bij zonder zou zijn, omdat zij met nog drie herhalingen van het toneelstuk het sluitstuk van dit seizoen vorm de. Zijn wens is volkomen bewaar heid geworden. Persoonsverwisselingen en onge wenste bezoekers vormden de hoofd schotel van het verhaal, dat eindigt met het gebruikelijke „happy end". Zonder een enkele uitzondering gaven alle tonelisten goed spel te zien, waarin bijzonder opviel de ver tolking, welke Guusje Eekman gaf van de in het nauw gedreven me vrouw Groenendaal. Examens Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen schoonheidsspecialiste mevrouw W. van de SandeWolf uit Vlissingen. KERKNIEUWS. Afscheid ds. Veldhuizen Zondagavond nam ds P. M. Veldhuij- zen afscheid van de Geref. kerk te Arnemuiden wegens vertrek. Zijn af- scheidstekst was Deutconomium 30, verzen 19 en 20. Na de preek sprak ds Veldhuijzen de kerkeraad en de le den toe en dankte hen allen voor de medewerking, welke hij van hen mocht ontvangen. Verder richtte hij zich tot de afgevaardigden van de classis en de naburige gemeenten, de afgevaardigde van de Ned. Her vormde kerk, burgemeester en wet houders en het secretarie personeel van de gemeente Arnemuiden. Ouder ling K. J. Steketee sprak daarna ds Veldhuijzen toe namens de kerkeraad en de leden van de kerk. Staande werd ds Veldhuijzen toegezongen. Ouderling K. van de Ketterij sprak namens de Nederlands Hervormde kerk. Als laatste sprak de burge meester van Arnemuiden W. H- van der Heide namens het gemeentebe stuur en dankte ds Veldhuijzen voor de goede samenwerking. GEREF KERK KREEG LEGAAT De Geref. kerk te Sint Laurens ont ving van wijlen mej. C. J. Risseeuw een legaat van 250. GER. KERKEN 31 K.O. Beroepen te Bunschoten-Spaken burg (als missionnair pred. op West Borneo) G. Zomer te Vrouwenpolder. GER. GEMEENTEN Bedankt voor Waardenburg: J. B. Bel te Krabbendijke. 10. „Als U dit schip niet kunt redden, red dan in eik geval het kanonI riep de admiraal, „Zet het op Uw schip en breng het naar Ni- caras. U zult rijk beloond worden!" „Hm", bromde Kappie, die graag rijk beloond wilde worden, „dat zal een zwaar karweitje worden, maar ik geloof wel, dat het zal gaan". Gevolgd door admiraal ïmanuel en Okki klom Kap pie weer aan boord van de Kraak, waar hij de Maat en ie Meester opdracht gaf alles klaar te maken, om het kanon op de sleepboot over te takelen. ..Nemen we dat monster kanon aan boord?!" riep de Maat ontzet, „maar als dal ding eens afgaat?!" „Hou je duim op de loop, dan kan er niets gebeuren" adviseerde Okki. „Ga weg. kleine naar ling!" riep de Maat. En zich tot Kappie wendend, vervolgde :nj .Neem dat gru- wel-kanon niet aan boord, Kappie, daar komt el lende vanl" „Wat?!" schreeuwde admiraal Emanuel, „durf je de wapens van de Nicarase vloot beledigen?! Daar zul je voor boeten! Op de sabel, meneerrrr!" „Stilte!" oulderae Kappie. „Hier aan boord wordt niet gejammerd, getreiterd of gevochten. Hier aan boord ben IK de baas en zo is het maar net!" se, bugel, Kloetinge, 60 pnt, 2e prijs; M. de Pagtcr, piston, Serooskerke W, 61 pnt, 2e prijs; J. Korzuise, tenor sax., Colijnsplaat, 57 pnt, 2e pry's; P. J. Pleyte, piston, Borssele, 54 pnt, 3e prijs. Tweede afdeling duetten: J. van Keulen, bugel en C. Hoogesteger, bu gel. Kapelle, 63 pnt, 2e priis; C. van Weele. sopr. sax., en S. wagenaar, tuba, Borssele, 55 pnt. 3e prfls; P. J. Pleijte, piston en A. Zandee, bugel, Borssele. 55 pnt, 3e prijs. Eerste afdeling solisten: C. Ver burg, bariton, Nisse, 64 pnt, le prijs; J. W. Vogel, sopr. sax.. Serooskerke, 69 pnt. le pry's: T. Oudeman, piston, Wemeldinge, 65 pnt, le prijs; J. Pol derman, trombone, Rilland, 66 pnt, le prijs; C. Hoogesteger. bugel, Ka pelle, 55 pnt, 3e prijs. Eerste afdeling kwartetten: C. Rtfk, piston, A. Hannewijk, piston, A, v. d. Guchte, bariton, J. v. <1. Guchte, tuba, Heinkenszand, 66 pnt, le prijs. UITMUNTENDHEID. Afdeling uitmuntendheid solisten: C, v. d. Berge, bes bas, Kloetinge, 70 pnt, le prys; J. Walhout, bugel, Hein kenszand, 56 pnt, 2e prijs; H. Bliek es bas, 's Heer Arendskerke, 56 pnt, 2e pry's; J, Blok, cor., Rilland, 52 pnt, 3e prijs. Afdeling uitmuntendheid duetten J. den Toonder, bugel en L. Zwarte- poorte, tuba, Kloetinge, 60 pnt, 2e prijs. Ere afdeling solisten: L. Zwarte- poorte, tuba, Kloetinge, 72 pnt, le prijs met lof van de jury; M. C. Ste ketee, piston, Kloetinge, 71 pnt, le prijs; J. den Toonder, bugel, Kloe tinge, 71 pnt, le prijs. Ere afdeling kwartetten: J. Wal hout, bugel. A. Geus. bugel, M. van Hoek van Dyke, tuba en M. Malle- koote, bariton, Heinkenszand, 71 pnt, le prijs. Hoogste ere-afdeling solisten: W. M. Dingemanse, bes. clar., Kortgene, 72 pnt, le prys met lof van de jury; C. M. Wissekerke, bes. bas, 's Heer- Arendskerke, 69 pnt, le prijs. Zaterdagmorgen 26 Maart a.s. zal het tweede gedeelte van het solisten concours te Westkapelle gehouden worden. Waar zijn onze schepen? Aagtedijk p. 18 Kaap Race. Abbedijk 19 v. Bremen n. Antw. Alwake 19 te Buenos Aires. Almdijk 17 van Havana. Alphard p. 18 Kaap Finisterre. Axeldijk 20 te Rio de Janeiro verw. Baud 18 v. Tj. Priok. CoriHa 18 te Parariver. Delft 19 te Hamburg. Elmina 18 te Amsterdam. Gaasterkerk 20 te Melbourne verw. Johan van Oldenbarnevelt 20 Port Said, 21 Suez en 24 te Aden verwacht. Koia Baroe p. 18 Mïnikoi. Kota Gedeh 19 te Suez. Lekkerkerk 19 te Port Said. Maasdam 19 te Hallfax. Meerkerk 18 Kaap Finisterre gep. Mellskerk 18 te Antwerpen. Nieuw Amsterdam 19 té Las Palm as. Noordam 19 v. Rott. naar New York. Oranje 21 te Belawan verw. Oranjefontein p. 18 Dakar. Perna 18 van Marseille. Rijndam 19 te Rotterdam. Rotula 18 v. Lissabon. Schouten 18 v. Dar Es Salaam. Sacuno 18 van Pladju. Tarakan 19 te Singapore. Tegelberg 21 te Mauritius verw. Westland 22 nm te Amst. verw. Westerdam 19 v. New York n. R'dam. Willem Ruys 18 v. Napels, 24 te Rotter dam verwacht. Zuiderkruis 19 te Kaapstad. DINSDAG 22 MAART. HILVERSUM L 402 m 74S bc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AV RO: 8.00 Nws- 8.15 Gram. 8-50 Idem. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Kookpraatje. li.305 Sopr. en piano. 12.00 Musette ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Am us. muz. 13.55 Koersen 14.00 Gram. 14.40 Schoolra dio. 15.00 Pianorecital. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Gram. 16.30 Voor de Jeugd. 17.30 Dansmuz. 18.00 Nws. 18.15 Piano spel. 18.30 Amus. muz. 19.00 Voor de kin deren. 19.05 „Paris vous parle". 19.10 Amateursprogr. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Radiojourn. 20 15 Gevar. pro gramma. 22.20 De Antwoordman. 22.35 Hongaarse muz. 22.55 „Ik geloof, dat 23.00 Nws. 23.15 New York railing 23.20 Gram. 23.25—24.00 Fllmprogr. 24.0 KRO: 7.Q0 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en kath. nws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 „Lichtbaken", caus. 10.00 Voor de kin deren. 10.15 Gram. 11.00 Voor de hulsvr. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luis tert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12,55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nw. 13.20 Lichte muz. 14.00 Gevar. progr. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de kinderen. 17.40 Koersen. 17.45 Rege- ringsuitz.: Nederland en de wereld: „Cul turele contacten Nederland—Amerika". 18.00 Voor de Jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Instr. trio. 19.30 Gram. 19.45 Lijdensmeditatie. 20.45 Gram 21.00 Act 21.1" Caus. over de 5 Mei-viering. 2120 Vioolduo en plano. 21.45 „Uit het Boek dei boeken", caus. 22.00 Studentenork. 2220 Alt en piano. 22.45 „Ken 'n haan een ei liggen?" 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIE-PROGRAMMA KRO. 20.15 „De woesteling", klucht. 20.50 Act., jcurn. en weerber. 21.10 .Het reisje naar Biarritz", toneelstuk. 21.45 Het Neder lands Ballet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3