Drie grote Parijse revues willen elkaar overbluffen in pracht L E JIMMY op het onbekende eiland Bijtsen?... Prachthijts Fiona's tweestrijd 22 KOPLOPERS IN EERSTE KLASSE ZIJN DITMAAL NIET AAN BOD 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 19 MAART 1955 DINSDA ■MAART A G W0ENSDAG Syi*QBBDONDERDAG V RIJD AG /SP^IS ^23 ¥*24 ¥*25 rn JRl^^^B/^AR t W f MAART W W MA A RT g k G JpTOpW DJ NS DAG |W WOENSDAG DONDERDAG [f] 29 1*13° L^é 31 MA ART SÊ JgA W MAART B6 jg MAART DE STRIJD OM DE BEZOEKERS Het gaat om het geld van de buitenlanders en de provincialen (Bijzondere Correspondentie) Jaar-in jaar-uit komt een stroom van vreemdelingen uit de hele wereld en ook uit de Franse provincie naar Parijs. In het laatste jaar waren het alleen al 1.376.854 buitenlanders, bij wie tijdens de grote tentoonstellingen nog eens een millioen mensen uit de provincie kwamen; ongeveer 325.000 op de grote „Salon de l'Auto", 187.000 tijdens de tentoonstelling van de „Arts Ménagères", de „huishoudelijke kunsten", 143.000 ter bezichtiging van de tentoonstelling van landmachines. Bijna twee en een half millioen mensen dus, die na de dagelijkse beslommeringen interessant worden voor het geweldige apparaat van de Paryse vermakelykheidsindustrie, voor de talloze theaters van alle categorieën, voor de bioscopen en nachtclubs van Iedere soort, doch in de eerste plaats voor de grote musichalls en verma kelijkheidsinrichtingen, waar de groots opgezette kykspelen, de revue's be oefend worden. Het zijn vooral drie mannen, die hier het terrein beheersen, van wie ieder op zichzelf een traditie beli chaamt en die onder elkaar hun veld slagen om Zijne Majesteit de bezoe ker leveren. Daar is Pierre Louis Guérin, de directeur van het „Lido" aan de Champs Elysées, waar men evenveel vreemde talen hoort spre ken als bij de concurrentie, bij Paul Derval, sinds dertig jaar eigenaar van de „Folies Bergères" en bij Henri Varna, die de scepter zwaait over het „Casino de Paris". Het was Guérir.. die zijn collega's de handschoen toe wierp, toen hij verklaarde, dat hij het zover zou brengen, dat men in de he le wereld, als men over Parijse nach ten sprak, alleen het Lido zou noe men en niet de in ieder geval tot op heden wereldberoemde „Folies" of het „Casino". Over deze uitdaging lachten Der- val en Varna in het eerst, want wat zouden ze met hun lange ervaring ernstig te vrezen hebben van deze zoon van een universiteitsprofessor Alles, wat Guérin vroeger op dit ge bied was begonnen, was een fiasco, een millioendéficit geworden. Maar toen had hij een gelukkig idee, een voudig als het ei van Columbus: hij vond de nachtclub uit met de vaste prijzen, omdat hij als eerste had in gezien, dat het grootste deel van de clientèle niet uit Amerikaanse milli- ardairs bestaat, maar uit vacantie- reizigers met een beperkt budget. Nieuwe stijl In zijn „Lido" bracht Guérin een nieuwe, uit Amerika geïmporteerde styl in zwang, maar nog meer dan over deze nieuwigheid waren de con currenten Derval en Varna verschrikt over iets anders: Guérin verklaarde, (Advertentie) ofgepost ii glasgordijn „NAAR MAAT" 11 voor Uw vensters. f ROOS 1 f RIDEAUX 1 afgepaste glasgordijnen dat zijn nieuwe revue „Désirs" slechts vijftien maanden gespeeld zou wor den, geen dag langer. Derval, die niet van risico's houdt, verklaarde hem voor gek Guérin wilde hen alle maal en zichzelf ruïneren, want een grote Parijse revue moet zich, naar iedereen weet, vier jaar lang op de planken handhaven, om de geweldige kosten van de aankleding te kunnen afschrijven. De music-hall maakt toch al een ernstige crisis door, in New York zijn de „Ziegfeld Follies" het slacht offer geworden van de televisie en de overeenkomstige ondernemingen in Londen moesten het veld ruimen voor het eigenlijke variété. De vaklieden schrijven de oorzaak van deze crisis overigens toe aan het IJzeren Gor dijn, omdat de aantrekkelijke girls en mannequins uit de Donaulanden kwa men, vooral uit Boedapest, die rijke bron voor revueschoonheden. Investering Maar Guérin is het met dit pessi misme niet eens, hij wijst op de twee en een half millioen vreemdelingen, die ieder jaar naar Parijs komen en die hij als potentiële revuebezoekers beschouwt. Met hun hulp, meent hij, moet men het zover brengen, dat men de aankleding van een revue ook in minder dan twaalf maanden kan amortiseren. Om zijn stelling te bewijzen, heeft hij tegen zijn concurrenten ook op an dere gebieden van de Parijse verma kelijkheidssector de strijd opgenomen in de „Moulin Rouge" en het „Taba- rin". Op dit toneel bereidt hy voor het komende voorjaar zijn slag voor, waarvan de geheime formule luidt: „Vijf voet, tien inches" dat is voor hem de schoonheidscanon van de vrouw, die op het revuetoneel bewon derd wil worden, die dus 1 meter 75 lang moet zijn en daarom meestal En gelse zal zijn. Tegenwoordig treden in het „Lido" reeds de Blue Bell Girls allen meer dan 1 meter 74, als hoofd attractie op. In het voorjaar zal de première van de nieuwe revue plaats vinden, waarmee Guérin zijn concur renten definitief schaakmat wil zet ten, maar voorlopig moet hij er zich nog mee tevreden stellen cheques' ten bedrage van 100 millioen francs als investeringskosten te onderteken. Tegenover deze bedreiging hebben Varna en Derval reeds hun tegen maatregelen genomen. Varna heeft kort voor Kerstmis in het Casino de Paris met ongehoorde kosten zijn „Sensations" uitgebracht en een schit terend succes geoogst. Op de aankle ding werd niet bezuinigd: 64 struis vogels moesten hun veren laten en men ziet op het toneel de twee duur ste robes, die ooit op een revuetoneel zijn vertoond: de ene is bezet met edelstenen uit Tsjechoslowakije, heeft een 10 meter lange en 5 meter brede sleep en heeft de kleinigheid van 16.000 gulden gekost. De tweede is een kroningsmantel van de Byzan tijnse keizerin Theodora, die daarin hoogst decoratief een trap opschrijdt negen by acht meter. Het publiek blijkt avond aan avond diep onder de indruk van deze pracht. Tegenover een dergelijke dynamiek zag de derde van de grote drie der revue, Derval, zich met zijn „Folies Bergères" in een uiterst moeilijke po sitie gedreven. Zijn revue „Une Vraie Folie loopt thans voor de 46ste maand, ze heeft 2.515.000 bezoekers aangelokt. Hij wilde ze nog tot Mei doorspelen nu moet hij reeds Maart met iets nieuws komen, als hij niet achterop wil raken. Voor zijn medewerkers was dit plotseling be kendgemaakte besluit een sensatie, want hoe zou men in zo korte tijd een revue op touw kunnen zetten? Ver trouwenslieden reisden naar Londen en New York, om de grote nummers bijeen te krijgen, intussen werken er reeds 43 naaisters aan 1200 costuums. Eigenlijk vertrouwt Derval erop, dat hij het weer met het oude, met het goede, beproefde, traditionele re cept zal klaren. Reeds 28 revue's heeft hij in zijn theater uitgebracht en de 29ste zal er precies eender uit zien als alle voorgaande. Het merk „Folies Bergères" heeft nu eenmaal wereldvermaardheid, niet in de laat ste plaats door de gastspelen in Zuid- Amerika en de film „Folies Bergè res" met Maurice Chevalier, die voor al in de Verenigde Staten een gewel dig succes oogstte. Guérin wil er ove rigens op dezelfde manier komen: hij bereidt eveneens een tournée naar het andere halfrond voor en een film die de schoonheid van zrjn girls over de hele wereld zal verspreiden. (Advertentie) Ministers uit 60 landen naar San Francisco De ministers van buitenlandse za ken van alle 60 landen, die lid zijn van de organisatie van de Verenigde Na ties, zullen worden uitgenodigd om in Juni aanstaande in San Francisco de feestelijkheden ter gelegenheid van 'I 10-jarig bestaan van de wereldorga nisatie bij te wonen. Verontreiniging der zee door olie De minister van verkeer en watei'- staat heeft besloten een commissie in te stellen, aan welke wordt opgedra gen te onderzoeken welke voorzienin gen in verband met de voorschriften van het internationaal verdrag ter voorkoming van verontreiniging van de zee door olie, in belangrijke 5 havens, in reparatiehavens en boord der schepen, waarop het ver drag van toepassing is, dienen te worden getroffen, het probleem der olieverontreiniging van de zee door lopend in studie te houden en, mede met het oog op de ter conferentie aangenomen resoluties, terzake prak tische maatregelen aan te bevelen. Tot voorzitter werd benoemd de heer C. Moolenburgh, inspecteur-ge neraal voor de scheepvaart te 's-Gra- venhage. Internationale bescherming van vogels De ministers Luns en Beyen heb ben de Tweede Kamer overgelegd de tekst van het internationaal verdrag van Parijs van 18 October 1950 tot bescherming van vogels. De voor naamste beginselen van dit verdrag zijn de volgende: Alle in het wild levende vogels worden beschermd; al die vogels wor den tenminste beschermd gedurende de broedtijd zeldzame soorten het ~;ehele jaar. Gestreefd zal worden naar afschaf fing of beperking van het gebruik van middelen tot het massaal doden of vangen van vogels. Niettemin zul len vogels gedood mogen worden ter bestrijding van de schade, mits niet de soort wordt uitgeroeid. Op verschillende wijzen zullen de vogelbescherming en de internationa le samenwerking op dat punt bevor derd worden. Militair tournooi tafeltennis Op 24 Maart a.s. zal in de cantine van de Militaire Geneeskundige Dienst te Bergen op Zoom een tafel- tennistournooi worden gespeeld tus sen leden van de le Divisie van de Kon. Marechaussee. Er doen teams mee uit Bergen op Zoom, Terneuzeh èn Breda. Ieder team bestaat uit 5 man. ZATERDAGVOETBALPROGRAMMA A.Z.V.V.nog 2 punten voor titel Het Zaterdagvoetbalprogramnia van de K.N.V.B. afdeling Zeeland is dit maal minder interessant. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat de koplopers in de eerste klasse morgen niet aan bod komen. Noch Terneuzense Boys, nocli Colijnsplaatse Boys, noch Rillandia en noch Krabbendyke zo is de volgorde op de ranglijst zullen immers in het veld komen. Het zyn meer de „midden"- en „onder"-ploegen, die de strijd aanbinden. Nieuwdorp zal het daarbij op eigen terrein tegen Kapelle wel klaren. Wemeldinge, dat in dezelfde veldpositie verkeert zal het met Mevo niet moeilijk hebben, YVol- faartsdijk moet echter maar proberen VCK met een nederlaag naar Koude- kerke te sturen. Het zou de eerste winst worden, een winst, die wij nog niet voor het grijpen zien. Een gelijkspel is echter niet mogelijk. Zoals reeds ge meld, is het Zaterdag voor AZW, koploper van 2 E, een belangrijke dag. De titel kan worden behaald wanneer Zaamslag verslagen wordt. Het zal op een kampioensfeest uitlopen! In de 2e klasse A ontvangt Kapelle 2 Nieuwdorp 2 om zijn huid duur te verkopen, zodat een gelijkspel aanne melijk lijkt. Wemeldinge 2 tijgt naar Mevo en het is dus oppassen voor de Schouwenaren! Maar VCK 2 behoeft in Koudekerke van Wolfaartsdijk 2 weinig te vrezen. Voor nummer één Amemuiden 2, is de uitreis naar Krabbendyke 2 lastig, hoewel lang niet zonder kansen op de volle buit. In Serooskerke-Bevelanders zal het spannend toegaan. Beide ploegen resp. 4 en 2 op de lijst van 2 B zyn vrywel gelijkwaardig te achten en een voorspelling is dan ook uitermate moeilijk. Veere behoeft met het bezoe kende EMM 4 totaal geen moeite te hebben, maar Nieuwland zal van de Meeuwen niet veel rijker aan punten worden. Oostkapelle zal Middelburg 5 met lege handen naar de hoofdstad terugzenden. Goes 4 ontvangt in de 2e klasse C Cortgene zonder vrees. Hetzelfde kan gezegd worden van de thuisclub in het duel Kats-'s-Heer Hendrinkskin- deren, terwyl SVD, dat op de troon zetelt, het bezoekende Kloetinge geen schyn van kans zal geven. Zware toer De enige wedstryd in 2 D is Kloe tinge 2-Arnemuiden 3. De Kloetingers die enkele partijen minder hebben ge speeld, zijn geenszins zwak te achten en het wordt dan ook een zware toer voor de hoger geplaatste Arnemuide- naren om hier de volle buit weg te ha len. Behalve het belangrijkste duel AZVV- Zaamslag staat op het programma van 2 E nog Spui-Hoek waarvan de 52. Voor Jimmy stonden nu twee dingen vast: er was nog een dwerg op dit eiland en deze had bij zjjn drie metgezellen en soort geheugenverlies teweeg gebracht door hen een of andere stof in het bloed te brengen Hij begreep dat deze geheimzinnige figuur niets onbe proefd zou laten ook hem een dergelijke „bewerking" te doen ondergaan, ,,'t Komt er eigenlijk op neer", dacht Jimmy, „dat ik geen minuut meer veilig ben en het ergste is nog dat ik ook niet kan gaan slapen want dar, is 't een klein kunstje voor de heren om mij ook zo'n schrammetje te geven en dan weet ik morgen ook niet meer wat er vandaag gebeurd isJimmy dacht er een tijdje over na en hij besloot die avond gewoon naar kooi te gaan, „Ik zal proberen die meneer Kas- zijn heiper een valstrik te spannen"', zo over legde hi] met zich zelf. „Als hij denkt dat hij mij van nacht in slapende toestand aantreft, dan heeft hij het mis". Voordat hij ging slapen, besloot Jimmy de lege blikjes waarin de doperwtjes en de worst hadden geze ten goed te verstoppen, want nog altijd wist hij niet zé ker dat Ras Kassibo wist, dat hjj de levensmiddelen- voorraad had ontdekt. „Ik wou dat ik maar een sterke kop koffie kon drinken", mompelde hij. „Ik heb van daag een fikste tocht gemaakt en ik heb werkelijk slaap. Ik geloof, dat als ik mij uitstrek ik binnen drie minuten in een diepe slaap ben gevallenDit ge voel maakte Jimmy wel een beetje ongerust uitslag' niet moeilijk te voorspellen is. Gezien de krachtsverhoudingen zal Spui zegevieren. In de 2e klasse F alleen: Driewegen 2-Beren. Als de Beren winnen spelen zij in de kaart van Terneuzense Boys 2 en zij bewezen er zichzelf ook geen slechte dienst mee. Maar er is meer kans op een puntenverdeling. Programma Het volledige programma voor Za terdag luidt: le klasse: Nieuwdorp- Kapelle, Wemeldinge-Mevo, Wol- faartsdijk-VCK; 2e Klasse A: Kapel le 2-Nieuwdorp 2, Mevo 2-Wemeldin- ge 2, VCK 2-Wolfaartsdijk 2, Krab- bendijke 2-Arnemuiden 2; 2e klasse B: Serooskerke-Bevelanders, Veere- EMM 4, Nieuwland-Meeuwen, Oost- kapelle-Middelburg 5; 2e klasse C: Goes 4-Cortgene, Kats-'s-Heer Hen drikskinderen, SVD-Kloetinge; 2e klasse D: Kloetinge 2-Arnemuiden 3, 2e klasse E: AZVV-Zaamslag, Spui- Hoek; 2e klasse F: Driewegen 2-Be- BR0NCHIALE HOEST en ASTHMA Wat elke lijder moet weten. De hevigste aanval kan nu binnen één minuut gekalmeerd worden. Dat is de ondervinding van de tienduizen den lyders aan bronchiale hoest en asthma, die de wonderbaarlijke Ado- zo-tabletten hebben gebruikt. De me dicijnen, die Adozo bevat zijn zo samengesteld, dat één enkel tablet de felste aanval in 30 seconden ver licht en de normale ademhaling in 5 a 15 minuten herstelt. Adozo is doeltreffend in alle gevallen van asthma, bronchiale hoest, bronchitis, nacht- en ochtendhoest, beklemming op de borst, moeilijke ademhaling, enz. Neem eens de proef met Adozo. Bij apothekers en drogisten. Biljarthandicap- wedstrijden Voor de eindwedstrijden biljarten han dicap 2e en 3e klasse district Walcheren en Zuid-Beveland, die van 20 tot 26 Maart in café Centraal in Koudekerke worden gehouden, hebben zich de volgende deel nemers van de voorwedstrijden geplaatst: 1 Verhage, ALM, kamp. vorig jaar 150 car. Middelburg; 2 De Jonge. OHGL, 1-15 car, Ovezande; 3 Post, VEG, 105 car. Sou burg; 4 Sohier, ABV, 150 car, Vllssingen; o B. Doene, DOS, 105 car, Ovezande; 6 Walraven, VEG, 105 car. Souburg; 7 Van Ham, ABV, IS5 car, Vlissingen; 8 De Nooijer. ALM, 105 car. Goes. Reserves zijn: 1 Oostdijk, DOS, 105 car. Ovezande en 2 Burgers, 115 car, Vlissingen. e Veldloop voor militairen Op 6 April a.s. zal te Bergen op Zoom in de omgeving van de inrich ting Vrederust een 3500 meter veld loop gehouden worden voor de leden van de le Divisie van de Kon. Mare chaussee. Er komen athleten uit Bre da; Terneuzen en Bergen op Zoom. FEUILLETON door MARGARET MALCOLM 24 Dat had hij gelukkig wel, maar hij bleef protesteren dat het beter was als hij by de wagen achterbleef. „Ik maak misbruik van je goede hart", zei hij. „Mijn huis in Rose Hill is een heel eind van Kiiclief af gele gen, een goede twaalf myl! En het zal laat zijn als je alleen terugrijdt. Je zult zenuwachtig worden". „Wat een onzin!" zei Fiona resoluut en weigerde aan het lange gedeelte door het bos te denkèn dat ze alleen zou moeten afleggen. „Het is het bes te wat we kunnen oden, dus hoe eer der we gaan hoe beter!" Het was geen prettige tocht, want het was de eerste maal dat Fiona een wagen sleepte en haar kleine auto- tje had moeite het grotere gewicht te trekken, vooral omdat het voor het grootste gedeelte berg-op-ging. Ze merkte dat ze een zucht van verlich ting slaakte toen ze, de instructies volgende die Marcel haar voor het vertrek had gegeven, stilhield voor een aardig bungalowtje. „Ik zal je nooit genoeg kunnen dan ken!" beweerde hij. „Het is heel moei lijk voor je geweest, dat weet ik! Ja, je bent er bleek van, arme Fiona! Kom, je moet een ogenblik uitrusten, ik zal je een glas wijn geven". „Neen, heus niet, Marcel", protes teerde zij, maar hij maakte zich blijk baar zo bezorgd over de overlast die hij haar had aangedaan, dat het niet aardig leek om te weigeren. Ze volg de hem schoorvoetend, terwyl hij druk pratend de deur open maakte en het licht aanknipte. De deur kwam uit in een zitkamre en Marcel stond er op dat ze zou gaan zitten, terwijl hij een karaf met twee glazen haalde. Hij schonk de gouden drank in en gaf een glas aan Fiona. „Op ons beider geluk!" toastte hij en Fiona stond juist op het punt het glas naar haar lippen te brengen, toen een andere stem haar zo aan het schrikken maakte, dat ze morste. „Ik geloof dat u er beter aan doet dadelijk naar huis terug te gaan, miss Merryn", zei Wayne Mansard op kou de toon vanuit de deuropening. Met een snelle beweging gleed Marcel de kamer door zodat hij tussen hen in stond. „Miss Merryn is vouw..«en veilig onder mijn bescherming." sprak hij scherp. „En ik verzoek u dringend mijn huis dat u zo brutaal betreden hebt, te verlaten." „Of Miss Merryn gaat dadelijk met mij mee, of ik ga naar de dichtstbij zijnde telefoon om haar oom op te bellen. Kies maar." „Maar dat is krankzinnig!" riep Marcel woedend uit. „U weet hele maal niet waarom Miss Merryn hier is, maai- u vermoedt direct het erg ste." Wayne antwoordde niet, en gedu rende een enkel ogenblik keken de beide mannen elkaar recht in de ogen. Toen draaide Marcel zich dramatisch om en kwam op Fiona toe. „Het is krankzinnig. Ik weet niet hoe ik dit moet goed maken. Nu mr. Mansard echter zo'n belachelijke hou ding aanneemt, geloof ik dat het maar het beste is dat je doet wat hij zegt, voordat hij de moeilijkheden gro ter maakt." „Neen!" sprak zij fel. „Ik ga wel, maar niet met mr. Mansard." ..Zoals u wilt," antwoordde Wayne onverschillig. „U kunt me echter niet verhinderen om dezelfde weg te ne men als u, weet u." Zij zou de moeilijkheden alleen maar groter maken wanneer zij niet deed wat hij wilde, en die moeilijkheden zouden zowel op Marcels als op haar eigen hoofd neerkomen. „Uitstekend," sprak zy koel tot Wayne. „Maar gelooft u me, het zal lang duren voordat ik dit ben verge ten!" Ze wendde zich tot Marcel en stak haar hand naar hem uit. „Dank je hartelijk voor de heerlijke middag!" Ze glimlachte. „Mr. Mansard, wilt u me misschien laten passeren?" Het was allemaal erg dwaas en me lodramatisch, dacht Fiona, terwijl ze in haar auto stapte, maar desalniette min was ze zo woedend op Wayne als ze nog nooit in haar leven op iemand was geweest. Van louter zenuwachtigheid liet ze de versnelling kraken, terwijl ze langzaam op weg sing naar huis. Ze wist dat het in deze stemming ge vaarlijk zou zijn om hard te rijden, maar het gevoel dat Wayne vlak achter haar aanreed, was onverdraag lijk. Ze had lust haar voet op het gas pedaal te drukken en hem ver achter zich te laten. Maar het zou haar niets helpen. Hij zou ook gas geven. Plotseling nam ze een besluit. Ze minderde vaart, stopte de auto en wachtte. Zoals ze had verwacht, stoute Wayne eveneens. Hij sprong eruit en kwam op haar toe. „Iets niet in orde?" informeerde hij zo vrolijk dat ze nog bozer werd. „Ja, een heleboel!" zei ze grimmig. „Maar niet met de auto, als u dat soms bedoelt. Mr. Mansard, ik moet met u spreken". „Ga uw gang!" zei hy kalm en stak een eigaret op. „Hoe durfde u!" hijgde ze. „Hoe durfde u!" Het was geheel donker, maar het lichtje van zijn aansteker brandde als een fakkel tussen hen in. Het licht te kende zijn orofiel scherp af, en voor het eerst realiseerde Fiona zich de kracht van zijn trekken. „Ut vraag me af," vroeg hij lang zaam „of u ooit zult leren op u zelf te passen?" „Ik.was volkomen veilig!" hield ze verontwaardigd vol. „Ilc ken Marcel al een hele tijdal van voor dat ik hier ben gekomen. Wij zwi vrienden." „Hij is een Fransman... o, ik weet wel dat hij zijn hele leven hier heeft gewoond, en generaties voor hem, maar traditie is taai en hij heeft de levensbeschouwing van een Frans man. Op dit eiland is een meisje dat zonder chaperonne wil uitgaan, een gemakkelijke prooi voor zo'n man." Fiona's woede bekoelde plotseling tot il'zige kalmte. „Die opmerking is onvergeeflijk, mr. Mansard," sprak ze vast. „Maal ais het u interesseert, kan ik u wel vertellen dat mijn gedrag hem onmo gelijk de indruk kan hebben gegeven dat ik... dat hri..." ,.U bent vanavond naar zijn bunga low eregaan," zei hij ruw. „Een vrij- eezellenhuis, voor het geval u de moeite niet heeft genomen om te in formeren. De meeste mensen zouden daar maar één ding uit afleiden, weet u." „Maar het verkeerde!" sprak ze verontwaardigd. „Begrijpt u dan niet dat er een reden voor was?" Hy zei niets en ze ging vlug voort; „We hebben de middag aan de baai van Souillac doorgebracht en toen we terug zouden gaan, wilde Marcels auto niet starten en dus sleepte ik hem terug. Hij dacht dat ik moe was geworden en vroeg me binnen te ko men en een glas wrin te drinken en het leek zo onaardig om te weigeren... maar u zult wel "zeggen dat ilc ook niet met hem had moeten gaan pick nicken." „Gezien het feit dat hij verloofd is, vind ik dat inderdaad", gaf Wayne toe. „Verloofd? Dat geloof ik niet!" zei ze verontwaardigd. „Dat zou hij me wel hebben verteld. Dat weet ik zeker! U verzint maar iets om om „Ja?" vroeg hij koel? „Om wat? Kindlief, gebruik je verstand. Wat zou ik er in 's hemelsnaam aan heli- ben om zoiets te zeggen als het niet waar was? Als ik verliefd op je was, zou ik misschien door jalouzie gedre ven iets dergelijks verzinnen, hoewel het doodeenvoudig voor je zou zijn om uit te vinden of ik de waarheid had sproken. En welk ander motief zou ik kunnen hebben, .nu dat niet het ge val is?" (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 4