P R E© I KB E.U R TE N BIJ VERKEERSOVERTREDING BROMFIETSER AANGEREDEN WALCHEREN Waar zijn onze schepen? LAATSTE NIEUWS NATIONALE RESERVE HIELD GESLAAGDE CONTACTAVOND ZATERDAG 19 MAART 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT H.B.S.-ERS IN DE RECHTSZAAL Inwoner uit Kortgene stond terecht Leerlingen van de H.B.S. te Goes hebben gisteren een deel van de zit ting van de Middelburgse rechtbank meegemaakt. President was mr. P. van Empel en Officier van Justitie, mr. J. L. Andreae. De scholieren vul den de getuigenbank en de kleine ruimte voor de publieke tribune geheel. Zij werden allervriendelijkst ontvangen in het heiligdom van Vrouwe Justitia; het is zonder twijfel een goed idee om aldus aan de middelbare scholieren ook eens een indruk te geven hoe onze rechtspraak in de prac- tijk werkt. Overigens ging de belangstelling natuurlijk ook uit naar een medescholier, die in een verkeerszaak als getuige optrad. De heer I. J. J. v. d. M. uit de ge meente Kortgene keerde op 25 Jan. j.l. van de markt in Goes naar huis terug. Hij wilde met de boot an 5.40 oversteken en daar het pas vijf uur was, had hij alle tijd. Bg elkaar re den een groepje fietsers op de Rijks- „Jonge Strijd" heeft haar nieuwe gebouw geopend „De Zilveren Poorte" Met een feestelijke bijeenkomst heeft de afdeling Middelburg van „Jonge Strijd", de jongerenorganisatie van het N.V.V., Donderdagavond haar nieuwe gebouw geopend. Het is ge vestigd in een gebouwtje, dat vroeger een bakkerij herbergde, aan de Kou- dekerkseweg, dicht bij het stadspark „Toorenvliedt". In vrij korte tijd hebben de leden van de afdeling kans gezien van de kale ruimte een fraai verenigingsgebouw te maken. Een zaaltje met ongeveer 60 stoelen en een toneel alles goed in de verf richtten zij zelf in. De afdelings voorzitter, de heer J. Harte, loste het probleem van de naamgeving op: „De Zilveren Poorte" zal dit gebouw voortaan heten, in tegenstelling tot het gebouw „De Gouden Poorte", waar de ouderen uit de moderne vak beweging plegen te vergaderen. Voor deze ingebruikneming be stond grote belangstelling. Het Hoofd bestuur van „Jonge Strijd" was ver tegenwoordigd, evenals de Middel burgse Jeugdraad, de Vrouwenbond en de Zierikzeese moderne jeugdbe weging. Ook de heren P. H. Geers, die het gebouw „ontdekte", M. Narre- bout en J. Goossen, achtereenvolgens degenen, die veel bijdroegen tbt het schilder- en timmerwerk en P. H. Wigard, de „voogd" van „Jonge Strrjd", ontbraken niet op het appel. Een rjj sprekers en spreeksters voer de het woord om de Middelburgse af deling met deze fraaie nieuwe aan winst geluk te wensen. Daarna wer den nog enkele liederen gezongen en een drietal lekespelletjes opgevoerd. De afdeling Middelburg van „Jon ge Strgd", die dit jaar haar eerste lustrum zal vieren, huisde voordien in een oude pindabranderij, gelegen aan het poortje „De drie Spuiten" bij de Korte Delft. Wat de huisvesting betreft, is zij er dus zeer op vooruit gegaan. Het nieuwe gebouw heeft ook een zolder. Men is van plan, die eer lang te gaan inrichten als handenar- beialokaal. V olleyprogramma Het programma voor vandaag luidt als volgt: Heren: Hoa Moa H—-UOC II; MTS— MVC; MTS II—M. de Ruyter; MVC EWC: VCU—Marathon: Zuidwes ters—MVC; M. de Ruyter n—VCU. De uitslagen van de vorige week luiden: Heren le klasse: UOCM. de Ruy ter 2—2; MVC—MTS 0—3; M. de RuyterHoa Moa 30; EVVCMV C 22; ZuidwestersMTS 03; MV CZuidwesters 30; MTSEWC 3 1. In de damescompetitie wordt het programma, dat vorige week werd uitgesteld, vandaag afgewerkt. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 18 Maart. Aardappelen: Bintjes 4.60— 8.50; Koopmans Blauwe 6—8,60: Meerïan- ders 4,50; IJselster 4,506. Appelen: Goudreinette I 25—37; keuken 18—37; Jonathan I 19—42; II 13—14; keu ken 8—28; Winston I 26-40; II 8: keu ken 15. Peren: Pondspeer keuken 14; St Remy I 17; II 1516; keuken 1415; Provisie peer I 2325; keuken 18. Groenten: Boerenkool 33—47; Savoye kool 3051; Rode kool 2645; Andijvie 91—99; Witlof 44—80; Spruiten 34—99; Spruiten (geschoond) 561,01; Prei 16— 50; Uien per kg 1114; Rapen por kg 211; Peen per kg 1418; Sla per kg 10 —66; Veldsla 46—1,32; Sla per stuk 23— 26; Spinazie 51—98; Rabarber 74; Radijs 36: Kroten per kg 28. De eerste rabarber werd aangevoerd door W. J. de Schipper te Koudekerke. De eerste radijs werd aangevoerd door mevr. Wed P. Ton te Serooskerke. weg, even voordat de automobilist moest afslaan naar het veer. Blijk baar heeft hij toen niet gezien, dat zich onder de fietsers ook een brom fietser bevond, die sneller reed. Bij het plotseling naar rechts zwenken vóór deze bromfietser, was een aan rijding onvermijdelijk. Pas toen zijn vrouw hem opmerkzaam maakte op hetgeen gebeurd was, ontdekte de heer v. d. M. de aanrijding. De scholier, de 20-jarige E. M. uit Kortgene bevestigde deze gang van zaken. Hij verklaarde, dat de brom fietser al iets vooruit was, toen de aanrijding plaats vond. De Officier van Justitie eiste een geldboete van 75 subs. 30 dagen. Hij was van mening, dat er in dit geval toch ook wel hoogst roekeloos en onachtzaam was gereden Mr. F. J. Adrïaanse stelde in zijn verdediging de vraag, wóar het criterium lag als er beslist wordt deze zaken voor de rechtbank of de Kantonrechter te brengen. Naar zijn mening is hier al leen maar een verkeersfout gemaakt en is er geen sprake van hoogst roe keloos rifden. Uitspraak 1 April. Globetrotter wandelde door Vlissingen Jan Rudolf Pas: 100.800 km Nogal onverwacht verscheen Vrij dagmiddag Jan Rudolf Pas op het re dactiebureau van onze krant in Vlis singen. Een opvallende verschijning: lnnge haren, een weinig grijzende baard en een fikse ransel met toebe horen op de nog rechte rug. Rudolf bevestigde snel het vermoe den, dat zijn verschijning wekte door een briefje te tonen, waarop enkele summiere gegevens stonden vermeld: „Prijs vrij J. Rudolf Pas Re cordman 100.800 kilometer. Dank u". Een globetrotter... In de ruim tien jaren van zijn glo- betrottersbestaan heeft Pas ruim der tig landen bezocht en meer dan twee- en-half-maal in afstand de we reld rondgewandeld. Rudolf Pas 47 jaar oudmoet in zijn jonge jaren wel een bekende figuur geweest zijn, want volgens de gegevens van zijn „logboek" was hij van 1925 tot 1930 amateur-bokskampioen van Neder land in het licht- en vedergewicht en nam hij in 1932 deel aan de Tour de France, welke hij volgens eigen zeggen als zestiende beëindigde. „Slapen doe ik in de open lucht en eten, och, aan negen glazen bier heb ik genoeg om een hele dag te leven". Te oordelen aan de niet onvriendelij ke geur, welke ons tegemoet sloeg, wilden we dit laatste wel geloven. Zo tippelt Pas dan de wijde wereld door, links en rechts zijn „kostje" bij een scharrelend en zijn overige tijd dodend met het verzamelen van hand tekeningen van diverse beroemdhe den. Hij is echter bijna aan het einde van zijn tocht. Over enkele weken hoopt hij weer in Enschede te zijn, waar hij dan een boek gaat uitgeven. Het komt ons voor, dat Rudolf Pas wel het een en ander te vertellen zal hebben.... Middelburg Ouderavond N.H. school De school der Nederlands Hervorm de gemeente in Middelburg hield Don derdag in de Schouwburg haar jaar lijkse ouderavond, die door ds. J. van Woerden, voorzitter van het schoolbe stuur, werd geopend. Hierna brachten de leerlingen een afwisselend pro gramma, dat onder meer bevatte zang onder leiding van het hoofd, de heer A. den Boer, met accordeon van de heer I. de Lange, solo-accordeonspel door een leerling, de nog zeer jeug dige Ad. de Priester, rhythmische gymnastiek door de meisjes der hoog ste klassen, die onder leiding van de heer Den Boer de lang niet gemakke lijke Schaatsen rij derswals dansten en enkele volksdansjes. Een aantal Ambonese meisjes, leer lingen en oud-leerlingen der school, dansten enige van hun eigen dansen, die door fijne handbewegingen en fraaie figuren zeer exotisch aandeden, Daarop volgde het blijspel in drie be drijven „De klompjes van de prinses", uitstekend vertolkt door de leerlingen, zodat het talrijke publiek meermalen schaterde van het lachen. Aan het slot van de avond boden Corrie Meeuwse en Riet Koppejan, leerlingen van de hoogste klas, hun hoofdonderwijzer een fruitmand aan. Na afloop van de bijeenkomst in de Schouwburg werden de ouders in de gelegenheid gesteld het werk van hun kinderen te bezichtigen. Daar naast was er eveneens in het school gebouw een handenarbeidtentoon- stelling, die vaak 'verrassend werk te zien gaf. Teraardebestelling H. Pagter Vrijdagmiddag werd op de algeme ne begraafplaats in Middelburg het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer H. Pagter, in leven ge durende ruim 45 jaar notarisklerk in de Zeeuwse hoofdstad. In de aula werd gesproken door de heer B. A. van Verre, de notaris, onder wie de overledene het laatst werkzaam was, en door de heer J. M. Wondergem, namens de Bond van Notarisklerken. De heer P. Wisse uit Sint Laurens, executeur-testamentair van de over- lédene, dankte voor de belangstelling en voor het gesprokene. Braziliaans marinevaartuig „Pirianda" omhooggevaren Donderdagavond omstreeks half zes is aan de Noord-Bevelandse kust on der Wissekerke het ca. 800 ton me tende Braziliaanse marinevaartuig „Pirianda" tijdens een proefvaart om hooggevaren. De „Pirianda", gebouwd op een van de Nederlandse werven, zou een snel heidsproef afleggen op de gemeten mijl, welke ter hoogte van Wisseker ke is uitgezet. Om de snelheid ver der op te voeren kwam het vaartuig dichter onder de kust en voer daar bij omhoog. Drie uur later is het op eigen kracht weer vlot gekomen. Vlissingen Garage Reinigingsdienst moet vernieuwd worden Kosten van verbouwing zullen 26.000 bedragen De garage van de gemeentelijke rei nigingsdienst aan de Paardenstraat te Vlissingen vertoont grote en hinder lijke gebreken. B. en W. stellen de raad dan ook voor het college een crediet van f 26.000 te verlenen voor het doen uitvoeren van verschillende verbouwingen aan deze garage. In een toelichting zetten B. en W. uiteen, welke gebreken de garage vertoont. Het plan voor de verbou wing behelst o.m. het dichtmetselen van de garagewand, waar nu nauwe lijks meer sluitende jalouzie-deuren zijn aangebracht. Aan de bovenzijde is een strook ramen voor verlichting en ventilatie geprojecteerd. Het in- en uitrijden van de vuilnisauto's e.d. zal via een drietal deuren in de Zuide lijke eindgevel kunnen geschieden. Dit zal, mede dank zij een meer com pacte opstelling van het automate- rieel, vlot en veilig kunnen verlopen. Voorts zal de magazijnruimte ver groot worden en zal de was- en kleed inrichting voor het personeel aan de eisen des tijds worden aangepast. In het huidige plan is rekening ge houden met eventuele verdere uit breiding van het wagenpark. Brandje in schoorsteen Vrijdagmiddag omstreeks 6.15 uur brak brand uit in de woning van de fam. L. aan de Nieuwstraat 46 te Vlissingen. Door oververhitting van de kachelpijp geraakte de schoorsteen in brand. De brandweer slaagde er zonder veel moeite in de vlammen te doven. De materiële schade had wei nig te betekenen. Nieuw- en Sint Joosland Raad vergadert De gemeenteraad van Nieuw- en St. Joosland zal Maandag 21 Maart a.s. om 19.30 uur vergaderen. De agenda vermeldt o.a.: subsidie-verzoe ken. een onbewoonbaarverklaring, vaststelling nieuwe rechtspositierege ling secretaris, ontvanger en amb tenaren van de burgerlijke stand, be noemingen in commissies, eleetrifi- catie Binnendijk-Bijleveldpolder, toe kenning gelden voor schoolmeubelen. Amerskerk 17 van Suez n. Aden. Abbekerk 16 van Port Said. Albireo 16 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Arendskerk 18 te Colombo vepw. Aldabi 17 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alkaid 17 v. Las Palmas n. Antwerpen. Appingedijk 16 v. San Francisco. Akkrumdijk 17 te New Vork. Bali 16 te Sorong. Blijdendijk 17 te Rotterdam. Brltsum 16 110 m. v. Bermuda. Elmlno 16 te Antwerpen. Grootekerk 16 te /Port Said Gouwe 17 v. Bremen n. Dakar. Johan v. Oldenbarnevelt p. 17 Pantella- rla. Katelysla 18 te Heysham. Kota Agoeng 17 te Hollandia. Kota Gedeh p. 15 Perim Larenberg 16 April te Puerto Barrin ver wacht. Laurenskerk 15 te Rangoon. Lawak 15 te Mombasa. Liberty Bell 16 120 m. Z.O v. Pantellaria. Lieve Vrouwekerk p. 17 n.m. Gibraltar Leopoldskerk 18 van Genua. Macoma 25 te Stanlow verw. Meerkerk p. 17 Ouessant. Melïskerk 17 v. Hamburg n. Antwerpen. Nw. Amsterdam 17 700 m. W.N.W. van Las Palmas. Oranje p. 17 Minikol n. Colombo. Peperkust 16 te Amsterdam. Perna 17 te Marseille. Rondo 18 te Genua. Schiedijk 15 400 m. W.t.N. v. Libertad. Sliedreoht 15 van Rotterdam. Statue of Liberty 16 270 m. N.N.W. van Bermuda. Soestdijk 15 te Newport News. Sinabang 8 van Melbourne. Sehie 16 710 m. N.O. v. Puerto Rico. Tomori 18 te Genua. Teiresias 16 van Semarang. Tjibodas 14 ter rede v. Singapore. Tegelberg 16 van Durban. Teiamon 16 te Baltimore Tibia 16 v. Bremen n. Antwerpen. Utrecht 16 te Khorramshahr. Willem Ruys 18 te Napels. Westland 16 te Las Palmas. Van Waerwijck p. 15 Okinawa n. Kobe. Weltevreden 14 te Port Swettenham. Zaan 1645 m. N.O. v. Ouessant naar Londen. Officiële publicaties MIDDELBURG. BEKENDMAKING. BESLISSING GEMEENTERAAD. en W. van Middelburg vestigen de aandacht op de bekendmaking aan het publicatie-bord betreffende beslissing Gemeenteraad van 8 Maart 1955, op ae aanvraag ingevolge art. 72 van de Lager Onderwijswet 1920 van het Bestuur van de Vereniging „De Christe lijke Burgerschool". VLISSINGEN. Tijdelijke afsluiting van een gedeelte van de Gravenstraat. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de Gravenstraat tussen de Hendrikstraat en de Koren straat in beide richtingen gesloten zal zijn voor alle verkeer uitgezonderd voet gangers vanaf heden tot en met 24 Maart 1955 of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken. VLISSINGEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op Vrijdag 25 Maart 1955, des namiddags te 2.00 uur, een openbare vergadering van de ge meenteraad zal worden gehouden. Publicatie verslagen van alle oorlogsconferenties Naar Reuter uit betrouwbare bron verneemt, heeft het Amerikaanse mi nisterie V3n buitenlandse zaken bet plan om de verslagen van alle oor logsconferenties van geallieerde lei ders Cairo (1943), Teheran (1943), Potsdam (1945) te publiceren. De publicatie zou voor 30 Juni van dit jaar geschieden. Welingelichte func tionarissen hebben echter verklaard, dat de wereldreactie op de publicatie van de conferentie-documenten van Jalta mogelijk een nieuwe beoorde ling van het publicatieprogram nodig zal maken. ZONDAGSDIENST ARTSEN Vlissingen, de heer C. C. Sluïjter. Bad huisstraat 70, telefoon 2225; Middelburg, de heer J. Z. S. Pel, Rouaanse Kaai 11. telefoon 2585; Koudekerke. Zoutelande en Westkapelle, de heer M. Huygens, De Casembrootstraat 26 Westkapelle. tele foon K 1187234. Veere. Serooskerke en Oostkapelle, de heer Bom, Dorpsstraat 2. Oostkapelle. telefoon K 1188—276. Apotheken. Middelburg: Nonhebei, Lan ge Delft 133, telefoon 2538. Vlissingen: W. Plinsinga, Walstraat 54, telefoon 2010. „Horecaf" Zeeland huldigde scheidende bestuursleden Reeds werd enkele weken geleden tijdens een algemene vergadering der afdeling Zeeland van de „Horecaf" afscheid genomen van de secretaris penningmeester dezer vereniging, de heer J. A. van Dixhoorn uit Middel burg,-die deze functie 32 jaar lang waarnam, en van de heer H. J. Smits uit Vlissingen, die acht jaar de voor zittershamer hanteerde. Maar Vrij dagavond werd dit tijdens een fees telijke contact-bijeenkomst van leden en dames in het „Strandhotel" te Vlissingen nog eens luchtig overge daan. Aan de dis waaraan ook aanzat de directeur der Provinciale V.V.V., de heer G. W. Oskamp sprak de nieuwe voorzitter, de heer J. N. van Anja uit Domburg, de beide scheidende bestuursleden toe, waarbij hij hen huldigde om het vele, dat zij in het belang der vereniging hadden verricht. Men nam slechts afscheid van hen als bestuursleden, want zij blijven lid van de organisatie. De voorzitter bood bij deze gelegenheid de heren Smits en Van Dixhoorn een kistje sigaren aan en hun echtgeno ten ontvingen een bloemenhulde. Des middags had het gezelschap een excursie gemaakt naar Yerseke, waar dr. P. Korringa een inleiding hield over de oestercultuur en hierover eveneens een film vertoonde. De da mes en heren bezochten de kreeften parken en proefden het zeebanket de oesters vers uit de put. In Vlissingen was men na het diner nog lange tijd gezellig bijeen. Tweede nieuwe O.L.S. in Goes Wanneer alles vlot verloopt, zal vol gende maand te Goes begonnen kun nen worden met de bouw van de tweede openbare lagere school. Na de Jan Ligthartschool en de in aanbouw zijnde Hervormde school, zal dit nieu we gebouw, dat verrijzen zal aan de J, P. Coenstraat in plan-West, de deri de school van het hal-type in Goes worden. De dienst van gemeentewerken heeft voor deze school, waarvan ge hoopt wordt dat zij bij het begin van de nieuwe cursus in September ge reed zal zijn, een aantrekkelijk plan gemaakt. Het „hart" van het gebouw wordt gevormd door de 16,50 x 8,80 meter grote hal. Rond deze mooie ruimte, welke voor verschillende doeleinden kan worden benut, zijn aan de Zuidzijde vier leslokalen van 7,50 x 7,50 meter gegroepeerd. Aan de andere zijde de garderobes, leermid delenbergplaats en overige dienst ruimten. Vanuit de hal leidt een brede trap naar de bovendieping, waar aan de Zuidzijde nog twee leslokalen zullen verrijzen. Boven de dienstruimten komt voorts een handenarbeidlokaal van 11,68x5,90 meter. Het is mogelijk gebleken, deze nieu we school op enkele punten een iets royaler aanzicht te geven dan de Jan Ligthartschool. In de hal, welke een plat dak krijgt, zal bijvoorbeeld de dagverlichting door middel van acht ronde glazen koepels de aandacht trekken. Het hoofdgebouw zal van een schuin dak met rubberoid-bedek- king worden voorzien. Het gehele complex, dat een oppervlakte van on geveer 600 vierkante meter zal be slaan, word met een oliestookinstal- latie centraal verwarmd. Burgemeester mr. B. Kolff sprak openingswoord In het „Scheldekwartier" te Vlis singen werd Vrijdagavond een con tactavond gehouden voor de verschil lende reserve-diensten der Nationale Reserve uit Vlissingen en Souburg, waaraan medewerking werd verleend door thet R.A.O.-varieté onder leiding Burgemeester mr. B. Kolff sprak „Concordia" speelde Nijhoff De Rijkskweekschoolvereniging „Con cordia" heeft het Vrijdagavond aan gedurfd om van haar jaarlijkse uit voering iets bijzonders te maken: dit keer géén blijspel, thriller of iets an ders in het onderhoudende genre, doch niets meer en niets minder dan Martinus Nijhoffs „De Vliegende Hol lander", een spel in drie handelingen met proloog en exodus. Nijhoff schreef dit werk als een lustrum-spel, dat in 1930 door Leidse studenten aan de rand van de Kagerplassen werd opge voerd. Drie motieven zijn er in ver werkt, de sage van de Vliegende Hol lander, van het Vrouwtje van Sta voren en de levensgeschiedenis van Bonifacius. Het stelt aan de uitvoe renden hoge, zéér hoge eisen, vooral omdat de poëzie van Nijhoff lang niet eenvoudig en het karakter van het werk over het algemeen statisch is, dus met beperkte handeling. Dat de jongelui ondanks deze hindernissen er in slaagden de vele aanwezigen de grote Schuttershofzaal was vrijwel geheel bezet enkele uren in de ban van dit spel te houden, betekent op zichzelf reeds een grote verdienste van deze opvoering. En inderdaad, de kweekschoolstudenten voerden dit werk ten tonele op een wijze, die alle lof verdient. „Een ietwat hachelijke onderneming", noemde terecht de re gisseur, dr J. van Ham, in zijn voor woord deze bijzondere uitvoering. De kansen op een mislukking zijn im mers bij een dergelijk spel legio. Maar de vele klippen werden veelal met gunstig resultaat omzeild; zodat veilig en wel de slotepisode werd bereikt. Dat was aan allerlei factoren te dan ken: aan de goede bezetting zoweJ van de hoofdrollen (mej. A. van Leeuwen als Edwarda. N. J. Zandee als „de Hollander" en P. Stroo als Bo nifacius) als van de voornaamste bij rollen (vooral de torenwachter, H. Arendse) en niet te vergeten aan de uitmuntende decors van de heer J. van Kasteel en de fraai gestyleerde cos- tuums van mej. H. W. Dorleijn. De re gie was in goede handen bij ds Van Kam, die op deze wijze de liefde tot de Nederlandse letteren wel bijzonder weet te stimuleren. Wanneer men op deze plaats critiek wil laten horen een wellicht niet al te moeilijke taak, maar eigenlijk wat misplaatst, gezien het jeugdig enthousiasme, waarmee dit moeilijke stuk werd voorbereid en gespeeld dan alleen een kleine opmerking over de proloog. Juist van deze proloog hangt veel af, omdat het de eerste kennismaking is met de verzen van Nijhoff in dit stuk. Het publiek moet dus gelegenheid hebben deze poëzie tot zich te laten spreken, hetgeen Vrij dagavond practisch onmogelijk werd, doordat het drukke verkeer van de figuranten alle aandacht afleidde. Met deze opmerking zij echter volstaan. Het schoolkoor zong na de pauze onder leiding van Cor Schijve. En bij het luisteren naar deze zingende jon gelui was eigenlijk maar één gedachte mogelijk: de Middelburgse kweek school mag wel zuinig zijn op deze voortreffellijke musicus, die tevens zulk een goed paedagoog is. Wat Schijve met zijn onderwijzeressen en onderwijzers in spé weet te bereiken geeft alle hoop op goed muziekonder wijs in de toekomst op de lagere scho len.... Tenslotte zij vermeld, dat de voor zitter van „Concordia", John Jansen, een vlot en vaardig gastheer was, die de medewerkenden dank bracht voor hun werk. en dat de directeur van de school, de heer A. de Jonge, een sympathiek dankwoord sprak. Een bal besloot deze geslaagde uitvoering. Ned. Herv. Kerk: Zaterdag 19 Maart Middelburg (Koorkerk) 88.30 In- terk. avondgebed. Vlissingen (Engel se kerk) 7.308 idem. ZONDAG 20 MAART 1955 Aagtekerke 10 en 2.30 ds Theunissen; Biggekerke 9.30 en 2 ds Abbing; Domburg 10 ds Baars (Zendingspr.) 7 ds v. Willemswaard; Gapinge 10 ds de Boer; Grijpskerke 10 ds v. Win terswijk, 2.30 ds Wisse (H.D:)Kle- verskerke 10 vie. Don; Koudekerke 10 ds Haitjema, 10 jeugdkerk, 7 ds Oostenrijk (jeugdd.) Vliss. str. 2.30 ds van 't Hof; 't Zandt 10 ds Durkstra, 10.15 jeugdkerk 7 ds Kwast (jeugdd.) Meliskerke 2.30 ds Wagener; Middel burg Nw. Kerk 10 ds v. d. Linde (Openb. bel.), 5 ds Sneller; Nieuw- en St. Joosland 10 ds Pijnacker Hordijk, 7 ds S tra ting (jeugdd.)Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds van Duij- ne 7 ds Haitjema 9.30 jeugdkerk in „Concordia"; Oostkapelle 10 en 2.30 ds Richard; Ritthem 10 ds van 't Hof 2.30 ds Durkstra (Biddag)Seroos kerke 10 en 2.30 ds v. d. Wind; St. Laurens 10 en 2.30 ds v. d. Lelie; Veere 2 ds Baars (Zendingspr.)Vlis- snigen St. Jacobskerk 10 ds Maas, 5 ds Kloosterman; Engelse Kerk 9.30 kerk voor jongeren; Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds Kwast, 7 ds Maas; Havendorp 10 ds Kloosterman; Vrou wenpolder 2 ds Boer; YVestkapelle 9.30 ds Oosthoek, 2.30 ds v. Winters wijk; Zoutoelande 9.30 ds Wagener, 2.30 ds Kwast. G.G.X.: Middelburg (Veiling) 9.30, 2 en 6.30 leesdïenst. Zevencledags Adventisten: Vlissingen (Zaterdag 19 Maart) geen dienst. Gereformeerde Kerk: Middelburg (Hofpleinkerk), 9.30 ds. Vogel, 2 ds. van Til, 5 ds. van Til, (Noorder- kerk), 9.30 ds. van Til, 5 ds. Vogel; Luth. Kerk 7.15 ds. Pontier; Arne- muiden 10 ds. Veldhuiizen, voorber. H. A. en O. B., 7 ds. Veldhuijzen, af scheid; Gapinge 9.30 en 2 uur ds. Spoelstra; Grgpskerke 10 en 2.30 ds. Goumare; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Nes; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wou- we; Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brcder- veld; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; "Veere 10 en 2.30 ds. Meijer; Vlissin gen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrou wenpolder 10 en 2.30 drs. Jager; Westkapelle 9.30 en 2.30 drs. Ver schoor, voorber. H. A. Gereformeerde Gemeente: Aagte kerke 9,30, 2 en 6 leesdïenst; Arne- muiden 9.30. 2 en 6 leesdienst; Melis kerke 9.30, 2 en 7 leesdienst; Middel burg 9.30, 2 en 6 ds. Rrjksen; Oost kapelle 10 en 2.30 leesdienst; 19 Mrt. 7 ds. Hage, 24 Mrt. 7.30 ds. Riksen; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 lees dienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees dienst; Zoutelande 10, 2.30 leesdienst; Chr. Gereformeerde Kerk: Arne- muiden 6.15 ds. Slagboom; Middel burg 10 leesdienst, 2.30 ds. de Vuyst; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de Vuyst. Ver. van Vrijz. Hervormden: Mid delburg 10 ds. v. d. Wall. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring: Vlissingen (Engelse Kerk): 10.45 prof. Sirks. Evangelisch Lutherse Gemeente: Middelburg 5 ds. Johannes; Vlissin gen 10.15 ds. Johannes. Doopsgezinde Gemeente: Middel burg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissin gen 10 jeugddienst. Hersteld Apostolische Zendingsge- meente: Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst 6 Leger des Heils: Middelburg 10 heildienst, 7.30 Verloss. samenkomst 0.1.v. kapt. van Greven; Vlissingen: 10 heildienst. 7.30 Verloss. samenk. o. 1.v. kapt. Eikenaar. Evang. Ver. op G.G.: Vlissingen Kazerne „Willem 371" 10 en 5 ds. de Reuver, van kapitein Van Ewjjck. namens het plaatselijk comité „Steun Wettig Gezag" een openingswoord, waarin hij o.m. speciaal de aanwezige autoriteiten van leger, marine en politie welkom heette. Nadat de drumband een mars had uitgevoerd, werd aan luitenant C. Antheunisse namens de Vlissingse leden van de Nationale Reserve een statieportret van H.M. de Koningin aangeboden, dat een waardige plaats zal vinden in de cantine van de N.R. Voor zijn echtgenote, die wegens ziek te niet aanwezig kon zijn, werd hem een formidabele bloemenmand over handigd. Vervolgens reikte de heer Antheunisse aan tien vrijwilligers, die aan de oprichting van het oefenver- band hadden medegewerkt, een aan denken een metalen asbak met in scriptie uit. Enkele uren lang heeft daarna het R.A.O.-variété de aanwezigen ver maakt met een goed programma, waarin het muzikale gedeelte sterk de overhand had. De medewerkenden waren de dienstplichtige militairen enkelen van hen waren beroepsartis- ten Frans van Dusschoten, confe rencier, die ook enkele verdienstelijke imitaties „weggaf". Koos Hunnego, tweede violist van het Rotterdams Philharmonisch Orkest, Jack Coleti, goochelaar, René Koopman, pianist en xylefonist. Jack Reijnders, kunst fluiter, Fraveli, telepaath, Johhny Olson, zanger van negro-spirituals, Woud Gerritse, pianist, het R.A.O.- orkest en het R.A.O.-combo onder lei ding van Piet Noordijk. Voorlopig Ned. elftal tegen London Comb. Het voorlopig Nederlands elftal, dat Woensdag 23 Maart in het Fey- enoord stadion te Rotterdam zal aan treden tegen de London Combination is als volgt samengesteld: Doel: De Munck (Fortuna 'o4); achter: Wiers- ma (Donar) en Mesman (Amster dam); midden: Schaap (Gooi), te vens aanvoerder, Van der Hart (For tuna '54) en Klaassens (V.V.V. '03); voor: Dillen (P.S.V.), Timmermans (A.D.O.), Roosenburg (Sneek), Len stra (Heerenveen) en Cor van der Gijp (Emma). KERKNIEUWS. Zeeuwse Geref. ouderlingen vergaderen in Goes De ouderlingen van de Geref. Ker ken in Zeeland komen op 27 April a.s. te Goes in vergadering bijeen. Op de ze gewestelijke vergadering zal bet woord worden gevoerd door dr. N. J. Hommes, Geref. predikant te Rotter dam/Hillegersberg, tevoren in Mid delburg en door de heer J. Bij de Vaa- te uit Nieuwerkerk. NED. HERV. KERK. Ds. C. J. J. Janse, Herv. predikant te Koog en Waal (Texel), tevoren in Middelburg, heeft de hem door de Hervormde gemeente van Doetinchem gedane toezegging van beroep, aange nomen. Bedankt voor Schiedam: ds. W. C. F. Metz. predikant te Middelburg. NAGEKOMEN ADVERTENTIES Heden overleed in het ziekenhuis Oostwal tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze ge liefde Vrouw. Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder en Zuster CORNELL! VAN WEELE, geb. ALMEKINDERS. in de ouderdom van 77 jaar en zes maanden. Driewegen: C. VAN WEELE. Borssele: P. SCHIPPER— VAN WEELE. W. SCHIPPER. P. VAN WEELE. S. VAN WEELE— JANSE. Wolf aartsdijk: J. DE LEEUW- VAN WEELE W. DE LEEUW. Driewegen: C. VAN WEELE. Rilland: J. LOBBEZOO— VAN WEELE. L. LOBBEZOO. Borssele: G. VAN WEELE. J. VAN WEELE— MOL. Driewegen: J. VAN WEELE. Canada: L. VAN WEELE. C. VAN WEELE— WESTSTRATE Biezelinge: J. DELZENNE— VAN WEELE J. DET "ENNE. Klein- en Achterklein kinderen. Driewegen, 18 Maart 1955. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, Weduwe MARIA JOZIASSE BOOGAARD in de ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam W. JOZLYSSE Middelburg, 18 Maart 1955. Emm astraat 11. De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag 22 Maart 1955. Vertrek 14 uur van het sterf huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15