NIEUWS UIT DE KERKEN LANDBOUWHÜISHOUDSCHOOL C.B.T.B. IN MIDDELBURG WALCHEREN EINDLES CHR. ZLM-LANDB0UW- DAGSCH00L IN MIDDELBURG SPORT EN WEDSTRIJDEN VRIJDAG 18 MAART 1955 PROVINCIALE Z E E V W S E O O V R A N 1 SFEERVOLLE PROPAGANDAMIDDAG Ouders van adspirant- leerlingen op bezoek Onder enthousiaste leiding van di rectrice, mej. A. M. Boudeling, heb ben leraressen en leerlingen van de Chr. Landbouwhuishondschool in Middelburg Donderdag een propagan- da-middag gegeven, die speciaal was bestemd voor de ouders van meisjes, die misschien deze C.B.T.B.-school zullen gaan bezoeken. Daartoe uitge nodigd waren deze ouders uiter aard voornamelijk moeders in gro te getale opgekomen. Tjjdens deze bij eenkomst, die eei. zeer sfeervol ka rakter had, heeft de school zich in haar geheel op aangename manier ge presenteerd. De directrice vertelde aan het begin van deze middag iets over deze on derwijsinrichting, die is gehuisvest in een stenen gebouw het hoofdge bouw op het hoogste punt van het Noordbolwerk en in een tweetal ba rakken daarachter, die semï-perma- nent zijn en waarin vroeger de kraamkliniek huisde. Op de dagcur sus, die twee-jarig is, gaan thans on geveer 150 leerlingen uit Walcheren en Zuid-Beveland, de avondcursussen, vervolglessen en speciale cursussen zoals bijv. fijne keuken zijn even eens goed bezocht, zodat in totaal ruim 200 meisjes staan ingeschreven. Mej. Boudeling weidde uitvoerig uit over het leerplan, waarbij zij ieder vak speciaal noemde. Hierna was de „theorie" afgelopen en werd het tijd voor de „practijk" in de vorm van een rondleiding door de gebouwen. Van hoog tot laag had ieder zich ingespannen om een zo goed mogelijke indruk te maken en daarin is de school dan ook geslaagd. Veere Middenstandsvereniging opgericht In café „De Vriendschap" te Veere kwamen Dinsdagavond de midden standers bijeen. Na uitvoerige en vaak bewogen discussies werd beslo ten tot oprichting van een midden standsvereniging. Op uitnodiging van een der beide groepen, welke in Veere tot nu toe afzonderlijk werkten, voerde het woord de heer P. Dondrop, secreta ris van de Chr. Middenstandsbond. De heer Dondrop pleitte voor de oprich ting van een christelijke midden standsvereniging en gaf de nodige toelichtingen op zijn zienswijze. 'De heer Huibrecht daarentegen voerde aan, dat een neutrale midden standsvereniging in Veere beter op haar plaats zou zijn. De heer J. Vol- mer was het hiermede niet eens. Hier op ontspon zich enige discussie, waar na de heer Dondrop voorstelde een christelijke middenstandsvereniging op te richten, waarna wederom over en weer uitvoerig van gedachten werd gewisseld, waarbij o.m. het Drie- Eilandenplan ter sprake kwam. Het kwam evenwel niet tot de oprichting van een chr. vereniging; wél werd een neutrale middenstandsvereniging opeericht, met veertien tegen elf stemmen en met als voorzitter de heer S. Kodde. Tot secretaris werd gekozen de heer L. J. Huibrecht, tot penningmeester de heer J. v. d. San- de, tot 2e secretaris de heer A. Cal- jouw en tot vice-voorzitter de heer G. M. Poppe. De heer Kodde wekte nog op tot gezamenlijke inspanning, waarna nog een contributie-systeem werd vastge steld. De vereniging telt thans 27 le den. Oost- en West-Souburg Gemeente-avond. Tijdens de Maandag te Souburg ge houden gemeente-avond van de Ned. Herv. gemeente, sprak de zendings predikant ds. Baars, die drie en een half jaar op Nieuw-Guinea werkzaam was en in April weer daarheen ver trekt, over zijn zendingsarbetd. Aan de hand van filmstrips verduidelijkte hij het gesproken woord. Aan het eind van de avond bracht ds. Haitje- ma de spreker dank. Collecte De collecte voor het Zonnestraal-N.V.V. t.b.c.-fonds heeft in Souburg f 230,23 op gebracht. Tijdens de rondgang door de diver se lokalen, de keuken enz. kreeg men dan ook een goed beeld van c!e leer stof, die hier te verwerken valt. Het werk van de leerlingen was ten toongesteld. Daaruit viel op te ma ken, dat ook het algemeen vormend onderwijs niet wordt vergeten. Getuige bijv. de speciale aan dacht, die aan het Deltaplan wordt besteed in de vorm van kaarten en krantenknipsels over dit belang rijke project van de nabije toe komst. OUDERMIDDAG. De dag daarvoor, Woensdag, werd in de school een oudermiddag gehou den die ook druk bezocht was. In deze bijeenkomst waren de ouders van leerlingen, die reeds op deze school gaan, aanwezig. Zij hebben hun kin aeren zien optreden, o.a. in het met gespannen aandacht gevolgde toneel stukje „Hoe Harm Jan toch boer werd". Uit alle acht klassen, die de school telt, kwamen leerlingen naar voren om hun kunnen op het podium te to nen. Het feit, dat onlangs een school vereniging werd opgericht, kwam tot uiting in de vorm" van de uitvoering van een schoollied. Ook deze catego rie ouders heeft de tentoonstelling be zichtigd, die toen reeds was ingericht en tenslotte mocht ook de bazar zich in grote belangstelling verheugen. Zilveren P.Z.E.M.-jubileum Donderdag vierde de heer H. J. Leuvelink, hoofdklerk ten hoofdkan- tore van dë P.Z.E.M. in Middelburg zijn zilveren dienstjubileum. Des mid dags werd de jubilaris thuis toege sproken door de directeur, ir. T Mi- chielsen, die hem hartelijk dank bracht voor de aan de vennootschap bewezen diensten en zijn grote te vredenheid uitsprak over de wijze waarop de heer Leuvelink zijn taak verricht. Een en ander ging verge zeld van de aanbieding van de ge bruikelijke enveloppe met inhoud. Vervolgt»s sprak de secretaris der directie, drs. J. K. de Jong, die zich eveneens in zeer waarderende be woordingen uitliet en namens het personeel een blijvend aandenken aanbood. Namens de personeelsver eniging sprak de heer J. Huser, die de jubilaris hartelijk dankte voor de ve le en belangrijke diensten aan de ver eniging bewezen; als blijk van erken telijkheid bood hij een boekwerk aan. Voor mevrouw Leuvelink waren er bloemen. De jubilaris dankte allen hartelijk voor de vriendelijke woorden en de aangeboden geschenken. Vijf en dertig jaar bij het onderwijs. Vanavond wordt in het Verenigings gebouw Middendorp te Zoutelande een or inbare huldigingsavond gehouden in verband met het feit, dat mej. A. S. Samuelse 35 jaar onafgebroken werk zaam is geweest aan de „School met de Bijbel". Tevens is mej. Samuelse ook 35 jaar leidster van de Chr. Meis jesvereniging „Martha". Aangezien de jubilaresse op allerlei terrein van de dorpsgemeenschap van Zoutelande werkzaam is, zal het haar zeker niet aan belangstelling ontbre ken. Vlissingen Evangelieverkondiging via het witte doek „Het is de grote verdienste van deze film, dat van de Luther-figuur geen heros, doch een gewoon mens met menselijke tekortkomingen is ge maakt. Daardoor heeft het filmwerk sterk aan betekenis gewonnen". Deze woorden sprak Donderdagavond in het Maarten Luther-huis te Vlissin gen de Lutherse predikant, ds H. Jo hannes, voor een zeer talrijk en aan dachtig luisterend gehoor. Zijn lezing was bedoeld als een inleiding op de Maarten Luther-film, welke thans in enkele theaters wordt vertoond en werd met behulp van een aantal beel den uit deze film verlevendigd. Ds Johannes schetste eerst het ont staan van de film, welke in opdracht van de Lutherse kerken in Amerika werd vervaardigd. Mede aan de hand van enkele citaten uit het boek van dr W. J. Kooiman „Luther", wees hij op de geloofskracht, waarin de een voudige monnik Luther, die wars was van alle valse heroïek, streed voor wat hij zag als zijn opdracht. Spreker sprak er zijn vreugde over uit dat een dergelijke filmvertoning mogelijk was. Bijzonder' vreugdevol noemde hij het, dat de onkosten reeds door de ontvangsten zijn overtroffen. In kringen der Lutherse kerk in de Verenigde Staten wordt overwogen van het batig saldo der Luther-film een rolprent over het leven van de grote Lutheraan Joh. Seb. Bach uit te brengen. Tenslotte gaf spreker een korte beschrijving van de hoofdrol spelers. Na de pauze vertoonde ds Johannes een aantal lichtbeelden, welke enkele flitsen uit de film in beeld brachten. Op onderhoudende wijze voorzag hij ieder plaatje van commentaar, waar na hij zijn gehoor opwekte de Luther- film te gaan aanschouwen. In de zaal was een stand ingericht, waarin lectuur over het behandelde onderwerp aanwezig was. Tevens was een Hollandse vertaling van de ver maarde 95 stellingen, welke Luther in 1517 op de Wittenbergse slotkapel be vestigde, aangebracht. Feestavond A.N.B.B. De afdeling Vlissingen en Souburg van de Algemene Nederlandse Bouw- bedrijfsbond hield Woensdagavond in het „Concertgebouw" te Vlissingen een feestavond, waaraan medewer king werd verleend door het cabaret gezelschap Adrie van Oorschot. Voor zitter C. Parent sprak voor een vrij wel tot de laatste plaats bezette zaal, toen hij de genodigden en leden met hun dames welkom heette op deze feestelijke bijeenkomst. De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord o.m., dat de afdeling Vlissingen-Sou- burg van de A.N.M.B. thans de groot- Ds. F. H. G. van Iterson overleden. In de ouderdom van 76 jaar is te Loosdrecht overleden ds. F. H. G. v. Iterson, emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk. Hij werd in 1902 predi kant te Spankeren; in 1907 vertrok hij naar Pieterburen, welke standplaats hij in 1910 mei Wirdum -sselde. Acht jaar later verbond hij zich aan de gemeente Nijmegen die hij heeft ge diend tot c.an zijn emeritaat op 1 Mei 1944, waarna h': zich metterwoon te Laren (N.H.) vestigde. Hij was secre taris van het hoofdbestuur van de Ned. Protestantenbond, voorzitter van de bond van vrijzinnige Zondagsscho len en lid van het hoofdbestuur van de vereniging tot steun aan de verwaar loosde jeugd. Jjlffnmeno yertrxWïnff „In dims! de*- Kerk" De Hervormde Mannenvereniging „In dienst der kerk" heeft in Utrecht haar algemene vergadering gehouden. In de morgenbijeenkomst, die ge leid werd door ■'e voorzitter ds. M. A. Krop werden huishoudelijke zaken besproken. Verslagen van secretaris en penningmeester werden goedge keurd. De penningmeester, de heer J Prikkel werd tot penningmeester her kozen, In de middagvergadering kwant de vraag aan de orde: „Gaan we door met collecteren?" De heer H. J. Ploon van Amstel uit Utrecht leidde het zakelijke gedeelte van dit onder werp in. De kerk heeft geld nodig om de ar beid in de plaatselijke gemeente, zo wel pastoraal als apostolaïr, voor de dienst der barmhartigheid tot volle ontplooiing te doen komen en om het algemene kerkelijke werk mogelijk te maken. Er is een zeer duidelijke toeneming van uitgaven te bespeuren bij een ver mindering van inkomsten. Ds. M. A. Krop belichtte de vraag van de pastorale kant. Ideaal zou zijn dat slechts eenmaal werd gecollec teerd in de kerkdienst, nl. voor de dia conale arbeid en op hoogtijdagen voor bijzondere doeleinden. Al hef andere werk' van de kerk zou bekostigd moe ten worden uit vrijwillige bijdragen van de gemeenteleden. Gebroken dient te worden met het dogma van de plaatselijke gemeente. De gemeente met een gelijkblijvend aantal zielen staat voor minder zor gen dan die. waar b.v. de industriali satie nieuwe vraagstukken voor de kerk oproept. Tenslotte werden de geestelijke achtergronden van het „in dienst der kerk"-werk in discussie gebracht. Vastgehouden werd aan de vrijheid en de ruimte, die binnen de Hervormde kerk was gegeven met het oog op de houding, die net gemeentelid had aan te nemen ten aanzien van de organi satiekeuze op maatschappelijk en po litiek terrein Vooral van Friese zijde werd een positieve richtlijn in deze wenselijk geacht. ste in de provincie Is en op één na de grootste in Zeeland en Brabant men. De districtsbestuurder, de heer J. van de Hout, die namens het Bonds- bestuur sprak, wijdde enkele woor den aan de ram, welke het N.V.V. on geveer een week geleden trof, toen het Troelstra-oord afbrandde. In het propagandistisch betoog, dat hierop volgde, kende spreker een hoge plaats toe aan de vrouw, die direct of indi rect in het organisatieleven is be trokken. Vervolgens diende zich op originele wijze het cabaretgezelschap aan met een gewaardeerde „ouverture" op de revue „We nemen een Snipperdag". Evenals de vorige malen, dat deze revue in Vlissingen werd opgevoerd, oogstte deze wederom veel succes. Comité „Troelstra-oord" In een Donderdagavond te Vlissin gen gehouden buitengewone ledenver gadering van de Vlissingse Bestuur- dersbond is besloten een comité op te richten, dat gelden in zal zamelen om de opbouw mogelijk te maken van 't afgebrande studie- en vacantie-oord „Troelst-ra" in Beekbergen. In het comité hebben zitting geno men de heren R. Eijgelaar, voorzitter, H.. Schuys, secretaris; M. J. R. van Beer, penningmeester, J. v. d. Woes-: teijne eh mevrouw S. Florusse-Kêst. Het ligt in de bedoeling om bij geor- faniseerden zegels aan te bieden. Met e actie zal 1 April a.s. gestart wor den. In Souburg en Westkapelle zul len sub-comité's worden opgericht. Middelburg Vergadering Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting" Dezer dagen kwam de plaatselijke commissie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting in Middelburg in vergadering bijeen. Besloten werd het secretariaat tijdelijk in handen te ge ven aan mej. T. Dootjes. Voor de Nederlands Hervormde vrouwenver eniging zal de commissie een lezing organiseren, die Maandag 21 Maart a.s. in de Bogardzaal wordt gehou den. Hier zal mej. T. Duijvendak, lan delijk directrice van de Stichting „Huishoudelijke- en Gezinsvoorlich ting" spreken over „De Waarde van de mens voor zijn omgeving en uit eindelijk voor de wereld". Naar de scholïngsdag voor naaile- raressen gaan de dames E. van Zwie- nen-Van de Broek, lerares aan de cursus van óe commissie, E. Strubbe- Van Veen, presidente van de commis sie en M. van Loo-Van Loo. Aan de Hervormde vrouwenvereniging zal worden verzocht een vertegenwoor digster in de commissie te willen be noemen. Woensdag 27 April a.s. zal mevrouw dr. H. M. A. Zijlstra-Hart- mans spreken over „Moderne textiel- stoffen en hun behandeling. Geslaagde filmvoorstellingen Ongeveer tweeduizend leerlingen van Middelburgse lagere scholen de 6e klassen en van enkele mid delbare scholen hebben Dinsdag en Woensdag de, in totaal vijf, filmvoor stellingen van het Aardrijkskundig Jeugdcentrum bijgewoond in de Schouwburg. Vertoond werd telken male de rolprent „Bruin Goud", die een uitstekend beeld gaf van de ca caoplantages aan de Goudkust, van de bereiding van het product van ca caoboon tot poeder en van de statis tieken over het wereldverbruik van dit genot- en voedingsmiddel. De voorstellingen mochten dan ook zeer geslaagd heten. Ontspanningsavond bejaarden Uitgaande van het damescomité „Ontspanning Bejaarden" werd Woensdag in het Middelburgse Schut tershof een ontspanningsavond voor de bejaarden gegeven. De Toneelver eniging van de Algemene Bond „Mer- curïus" bracht onder regie van de heer J. de Wever het stuk „Het Gou den Kalf" voor het voetlicht. Dit spel dat het talrijke publiek voortdurend deed schateren, vooral voor de vertol king van mevrouw J. v. d. Koorde als Bertha, werd voortreffelijk gebracht, zodat de strekking „Eerlijk duurt het langst" goed tot uitdrukking kwam. Tevoren en tussen de bedrijven door zorgde het orkest van de buurtver eniging Vlasmarkt onder leiding van mevrouw Zee voor een goede tijds passering. Aan het eind van de avond dankte de heer J. M. Jellema voor de medewerking, die velen aan deze gezellige en zeer geslaagde avond verleenden. „Het Kruisleger" De Stichting „Het Kruisleger" heeft een pand aan de Lange Giststraat in Middelburg betrokken. Er zal een vergaderzaaltje worden ingericht voor een 50-tal personen en een kan toor voor het maatschappelijk werk B.I.N.O. (bijstand in nood voor alle gezindten), het z.g. slumwerk, waar voor mevrouw Vos-Reinders als se cretaresse en inspectrice is aange steld. Kolonel J. Schuil zal als Komman- dant van Zeeland ook in dat perceel zp'n bureau vestigen, terwijl Stafka pitein P. Bakker hem terzijde zal staan. Men hoopt op Vrijdag 1 April a.s. het gebouw te openen. Er zal dan des avonds om 7.30 uur een bijeenkomst voor genodigden worden gehouden, waarin tevens een uiteenzetting zal worden gegeven van de arbeicf De opening zal geschieden door Com mandant J. de Koning van Amster dam, bijgestaan door enkele staf-of ficieren. Causerie voor „Barbus" Tijdens een bijeenkomst van de Middelburgse aquariumvereniging „Barbus Conchonius", die Woensdag avond in een der zalen van restaurant Wöhler werd gehouden, heeft de ere voorzitter van de Nederlandse Bond Aqua Terra, dr. J. M. Lodewijks uit Den Haag op interessante wijze ver teld over zijn reis naar Tirol. Spr. die zes weken in deze streek verbleef deed dit aan de hand van kleuren dia's en een kleurenfilm. De dia's ga ven met name een levendig beeld van de toeristische attracties van Tirol, terwijl de film zich meer op het ge bied van de flora en fauna bewoog. Daardoor kreeg het talrijk gehoor van dr. Lodewijks een indruk zowel van de bevolking van Tirol als van de planten- en dierenwereld. Het toon de zich daarvoor zeer erkentelijk. Sinl Laurens Jaarvergadering Z.L.M. Tqdens de vorige week gehouden jaarvergadering van de afdeling St. Laurens der Z.L.M. heeft de voorzit ter, de heer Joh. Marinissen, de leden C. Besuijen, J. Willemse en K. Wou- terse herdacht, die door de dood zijn ontvallen, de beide laatsten door een ongeval. Wijlen de heer Wouterse was gedurende 9 jaar secretaris-penning meester. Uit de verschillende jaarverslagen bleek een ledental van 44 en een ba tig slot van 210. De aardappelbe waarplaats leverde een voordelig slot op van 131. Het aftredende bestuurs lid, de heer W. Rooze, werd herkozen, terwijl in de vaeature-Wouterse werd benoemd de-heer P. Dekker. De heren P. A. Abrahamse en J. Kwekkeboom werden leden van de financiële com missie. Tot afgevaardigden naar de alge mene vergadering werden benoemd de heren Joh. Marinissen en P. Dek ker. Plaatsvervanger werd de heer J. Koole Jzn. Tenslotte bracht de heer P. Dekker verslag uit namens de vraagpuntencommissie. Gapinge Uitvoering mondorgelclub De Mondorgelclub in Gapinge gaf onder leiding van de directeur, de heer A. Jongepier, zijn jaarlijkse uitvoe ring, waarvoor grote belangstelling bestond. Het uit een dertiental num mers bestaande programma. werd op verdienstelijke wijze afgewerkt, ge tuige althans het dankbare applaus. Na afloop van het muzikale deel van deze avond werd het stuk „Het We reldwonder" opgevoerd, dat de aan dacht van het gehoor evenzeer tot zich trok en zeer bijdroeg tot het slagen van deze uitvoering. NIEUW LEERMIDDEL AANGEBODEN Diploma's werden aan 24 geslaagden overhandigd Na een cursus van vier jaren heb ben Donderdagmorgen 24 leerlingen van de Chr. Z.L.M.-Iandbouwdag- school in Middelburg het gebouw aan de Koudekerkseweg verlaten met het diploma in hun zak. Dit belangrijke document werd hun uitgereikt door J. Versteeg, Rijksconsulent voor het landbouwonderwijs op de Zeeuw se eilanden tijdens een geanimeerde eindles in één der schoollokalen, die Oostkapelle Ned. Chr. Vrouwenbond. De afdeling Oostkapelle van de Ned. Chr. Vrouwenbond organiseerde onder leiding van mevrouw Laubs- heer-Hoeufft de maandelijkse byecn- komst. Mevrouw Johannes-van de Brink uit Vlissingen sprak over „Ma ria als moeder van de gekruisigde Heer". Het grote verschil van opvat ting tussen de Protestanten én de Rooms Katholieken werd door de spreekster uitvoerig behandeld. Jaarvergadering C.J.B.T.B. De afdeling Oostkapelle van de Chr. Jonge Boeren en Tuinders Bond organiseerde dezer dagen de jaarver gadering onder voorzitterschap van de heer S. Corbijn. Door de heer A. Haandrikman werd een lezing gehouden over het onderwerp „beroepskeuze". Ter af wisseling was er proza. Het ledental van de afdeling be draagt thans 14. Westkapelle Vergadering Ziekenhuisverpleging Dezer dagen vergaderde de Zieken huisverpleging Westkapelle onder voorzitterschap van de heer P. Min- derhoud in café Gez. Kaland te West kapelle. Het financieel overzicht van de penningmeester gaf een batig sal do te zien. Als bestuurslid werd ge kozen de heer P. Hengst, terwijl tot lid van de controlecommissie werd benoemd de heer D. Verstraate. De beloning voor de secretaris-penning meester werd vastgesteld op 125 per jaar. Aangezien het huidige regle ment totaal verouderd is, werd beslo ten een nieuw reglement vast te stel len. Ondanks de verhoogde verpleeg- prijzen werd besloten voor 1955 de zelfde contributie te handhaven. Domburg Jaarvergadering „Onderlinge Hulp" Het Ondersteuningsfonds „Onder linge Hulp" te Domburg hield zijn jaarvergadering in café „Tramzicht". Door een batig slot van 691,99 kwam de stand van de kas op een be drag van 1763.25. De twee jaar geleden ingevoerde bekorting op de uitkering van 10 pet .werd ongedaan gemaakt, terwijl de maximum-uitke ring, waarvoor men zich verzekeren kan, werd vastgesteld op 60 per week. De aftredende bestuursleden, de he ren M. Passenier Jaczn., W. Passe- nier en Adr. Provoost Pzn., werden herkozen. De heer A. Dourleyn werd tot lid van de kascommissie benoemd. Het aantal leden bedroeg op 1 Janu ari 1955, 150. Centrale training K.N.V.B. Zeeland start in Goes Zaterdag 19 Maart a.s. om 15.15 uur begint op het gemeentelijk sport terrein in Goes de centrale training van de K.N.V.B. afdeling Zeeland. Enige tijd geleden kon reeds gemeld worden, dat het bestuur van de afde ling had besloten deze wijze van training voor de Zeeuwse voetballers in het leven te roepen ter verhoging van het spelpeil. De training zal ge schieden door de oefenmeesters P. Meertens, W. v. Pienbroek, J. Ra- venschot en A. de Smit. Zoals eveneens gemeld, zal zowel een centrale training als een gede centraliseerde training worden inge steld. Deze laatste oefenwijze is als volgt verdeeld: voor Zeeuwsch-Vlaan deren op het gemeentelijk sportter rein in Terneuzen en voor Walcheren en Zuid-Beveland op het gemeentelijk sportterrein in Souburg. Beide trai ningen zullen veertiendaags zijn. Za terdag begint dus de centrale training waarna volgende week Zaterdag de gedecentraliseerde trainingen aan bod :omen en zo vervolgens. Opening van Zeeuws wielerseizoen Op 26 Maart in Goes Het Zeeuwse wielerseizoen wordt Zaterdag 26 Maart in Goes geopend met een course voor Onafhankelijken en amateurs in plan-Oost. Deze wedstrijd, die georganiseerd wordt door de wielerclub „De Loco motief" wordt verreden over een af stand van 120 km. Enkele bekende renners schreven Mixed hockeytournooi 19 en 20 Maart in Middelburg. De Midd Iburgse Mixed Hockey Club organiseert ter gelegenheid van het 44-jarig bestaan Zaterdag 19 en Zondag 20 Maart een mixed toumooi, waaraan de volgende teams deelne men: Koninklijke Marine (Vlissin gen), Rapide (Hulst). Pelikaan Roo sendaal). E.M.H.C (Eindhoven) en Middelburg. Een en ander gaat ge paard met festiviteiten en een prijs uitreiking met thé-dansant. Tevoren wordt een jeugdwedstrijd gespeeld, waarin twee Middelburgse teams zullen uitkomen. Het geheel wordt besloten met een mach Zeeland Brabant (heren). Voor de gewone competitie is voor Zondag een inhaalprogramma vast gesteld. In de 2e klasse heren A is CadettenZwart-Wit Hl van het grootste belang voor de bezetting van de onderste plaats. De thuisclub heeft de meeste kans. Warande zal op eigen veld een nederlaag incassere 'van de aanstaande kampioen Were Di. In de 3e klasse A dames wordt slechts ge speeld Forward IID.E.S., waarin mogelijk het terreinvoordeel de be slissing geeft. Terneuzen staat tweede in Kanaalzone-tournooi In het kader van het Kanaalzöne- tournooi speelden Terneuzen I en V. S. V. uit Sluiskil in Terneuzen een schaakwedstrijd welke werd gewon nen door Terneuzen met 4%ii£. Terneuzen I komt daardoor op d"e „Het Volk" uit Jeugdkampioen Woudstra verloor van Wismeyer In de finale van het toumooi om het persoonlijke schaakkampioen schap van Zeeland 1ste klasse speel de jeugdkampioen Gabe Wouostra tegen koploper Wismeyer. De jeugdi ge Middelburger trok aan het kortste eind en verkleinde daardoor zijn kans op een dubbele titel aanmerkelijk. De stand is nu: Wismeyer 3 uit 3; Gabe Woudstra 1 uit 2: Holster 0 uit 1; van Belzen 0 uit 2. Rit motorclub „De Zeeuwen" De Middelburgse motorclub „De Zeeuwen" opent Zaterdag 19 Maart a.s. het seizoen 1955 met een betromv- baarlieldsrit door Zuid-Beveland over een afstand van 75 km. Om half vier wordt gestart bij café Van den Dries in Lewedorp. waar eveneens de finish zal zijn. zeer druk werd bezocht. Daarbij moch ten de geslaagden er behoefde nie mand te worden algewezen van ve le zijden gelukwensen in ontvangst nemen. De namen van de gediplomeerden zijn: J. Wisse, Nieuwland: C. Ton, St. Laurens: Jac. Boone, Arnemuiden; D. Jasperse, J. Roeise en P. HolJebrandse Koudekerke; J. de Visser, J- Poppe en D. Koole, Souburg; H. Maljaars, Aag- tekerke; P. Dekker en J. de Korte, Meliskerke; R. Polderman, Biggeker- ke; P. v. d. Putte en L. Wattel, Mid delburg; J. Wisse en P. Lous, Kam perland; L. de Wolff, S. Lijnse en B. Goedhart, Ritthem; J. Dommisse, Westkapelle; J. Francke, Serooskerke (W.) en J. Kleinepier, Zoutelande. Tevoren hadden beide leraren, de heren J. K. Voogd en A. Nieuwen- huijsen, de leerlingen vragen gesteld, terwijl ook de consulent de kennis van de candidaten nog aan een proef onderwierp. Namens het hoofdbestuur van de Z L.M. werd een felicitatie uitgespro ken door mr. J. F. G Schlingemann, secretaris, terwijl de heei W. de Buck dit deed uit naam van de Kring Wal cheren. Burgemeester D. Kodde van Zoute lande, die het woord voerde namens de commissie van toezicht, wekte op tot verdere studie, evenais het hoofd van de school, de heer Voogd. Burge meester P. Dregmans van Seroosker ke gaf een kort overzicht van het landbouwonderwijs. De heer L. de Wolff sprak uit naam van de geslaagden een afscheidswoord op rijm en overhandigde beide lera ren een cadeau. De beste leerling, J. Wisse, ontving een boek. terwijl op één na de beste leerling, C. Ton, een boekenbon in ontvangst mocht nemen. Rest te vermelden, dat de school tij dens deze eindles een fraaie aanwinst rijker is geworden. Dit bestaat uit een monsterrek, dat goede diensten bij het geven van de verschillende cursussen kan bewijzen. Het werd aangeboden door het Centraal Bestuur uit Rotterdam, bij monde van de heer A W. Cevaal, kringvoorzitter van de Z.LM. op Walcheren. Nieuwe voorzilter Provinciale Commissie voor Hygiëne Kind Tot voorzitter van de Provinciale Commissie voor de Hygiëne van het Kind werd benoemd de heer M. C. Polderman, arts in Yerseke. Deze be noeming geschiedde ter voorziening in vacature, die ontstond door het Ernstig gewond na val Bij werkzaamheden aan de nieuw te bouwen R.K. Landbouwhuishoud- school te IJzendyke is de 20-jarige timmermansleerling S. de P. uit Oost burg Donderdagmiddag van de in aanbouw zijnde eerste verdieping ge vallen. De P. maakte een val van circa vier meter en werd daarbij ern stig gewond. Hij is in het ziekenhuis te Oostburg opgenomen. In 1956 expositie aquaria en planten in Middelburg De Middelburgse aquariumvereni- ging „Barbus Conchonius" za! in sa menwerking met de afdeling Walche ren van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde vol gend jaar in de Zeeuwse hoofdstad een grote tentoonstelling van aquaria en planten organiseren. Dit geschiedt ter gelegenheid van het tweede lustrum van „Barbus", dat in 1956 gevierd zal worden. De exnosi' zal in het najaar worden gehouden, in welke zaal is nog niet bekend. Beide besturen ple gen thans overleg over de nadere uit werking van dit plan. Examen Voor het examen scheepwerktuigkunde- A slaagde de heer J. A. de Groot, ieerlir.g van de .JDe Ruyterschool" te Vlissingen.' Officiële nubücaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. I. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secre tarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van A J. de Mul der, Inspecteur van het Felgisch Loods wezen te Vlissingen. in deze vertegen woordigende de Belgische Staat, om ver gunning tot het oprichten van een stook oliebergplaats met tank van 6000 liter op een perceel gelegen aan de Noordzee straat. Gedurende tien dagen, te rekenen van 14 Maart 1955 af. bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het verlenen der vergunning in te brengen, bij het gemeentebestuur. Bovendien zat op Dinsdag 29 Maart a.s. des voormiddags 10 uur ten Gemeente huize een openbare zitting worden ge houden, waarin mondelinge bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek kun- ïn worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. e aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning, en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot be roep gerechtigd degene die. zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 14 Maart 1955. HOOG EN LAAG WATER 19 Maart Vlissingen Terneuzen Hanswetrt Zierikzee Wemeldinge Ü.-+-? 10.26 10.50 11.10 11.30 11.45 1.29 1.47 1.66 0.98 1.16 U. .N A.P 23.07 1.15 23.32 1.33 23.52 1.50 U.- N Ar 3.57 1.34 4.16 4.40 4.49 4.47 1.46 1.64 1.32 1.48 U Pi.A.f 16.41 1.37 16.59 17.25 17.32 17.34 1.50 1.67 1.26 1.41

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 15