„Slatogo" groeide uit tot een landelijk slagersevenement KAPPIE EN HET MONSTERKANON WALCHEREN GELUKKIGE PRIJSWINNAARS OP WALCHEREN! BIJBELTENTOONSTELLING IN PROVINCIALE BIBLIOTHEEK WUElNÖIiPAii -Lb MAAKT 1955 f is, O V I m U l A. Li tot Xi a U VV Éh Ir KJ U t* a. i» INITIATIEF WERD GROOT SUCCES Tentoonstelling in Goes wordt Vrijdagavond officieel geopend Drie jaar geleden opperde de heer J. M. Meijler, secretarie-ambtenaar te Goes, tegenover enkele plaatselijke slagers het idee eens een slagersten toonstelling te organiseren. Het zou een aantrekkelijk middel zijn om de schijnwerper der publieke belangstelling op het slagersbedrijf te richten en het zou tegelijk in de Ganzestad weer wat leven in de brouwerij brengen. Aan het einde van Maart 1952 is de tentoonstelling er gekomen, tegelijk met de jaarlijkse paasveetentoonstelling. Er kwamen inzendingen en be zoekers uit de gehele provincie. Een financieel succes werd het niet, omdat er geen entree werd geheven. Doch dat deed aan de vaarde van de exposi tie zelf niets af. In November 1953 is „Slatogo II" gevolgd, doch nu als nationale vakwedstrijd- en tentoonstelling. Thans is het zover, dat in alle delen van het land slagers koortsachtig aan het werk zyn, om hun inzen dingen gereed te hebben voor Slatogo III", welke als „Het Vleesparadijs 1955" Vrijdagavond a.s. in de zalen-Krijger te Goes haar poorten opent! De geestelijke vader van de „Sla togo", de heer Meijler, heeft als se cretaris-penningmeester van de rege lingscommissie zijn „hoofdkwartier" in het tentoonstellingsgebouw weer betrokken. In de zalen zijn reeds de eerste werklieden gearriveerd om de stands op te bouwen voor de exposi tie, welke ruim 1000 m2 zal beslaan. En als de heer Meijler dan vertelt over het ontstaan van de „Slatogo", moet hij eerlijk bekennen dat hij zelf nooit heeft kunnen denken, dat dit initiatief zö'n groot succes zou wor den. Het is nu immers zo, dat het de grootste nationale slagersvaktentoon- stelling is geworden! Met een ge rechtvaardigde trots toont de organi sator enkele inschrijvingsbiljetten met ongevraagde reacties van slagers uit andere delen van Nederland. Slagers, die in 1953 ook van de partij waren. De organisatie vonden zij toen zo uit stekend, dat zij zich verplicht achten om terug te komen. „Slatogo" met de keuringen van de S.V.O.-jury naar landelijke normen, heeft voor de in zenders een grote waarde gekregen. Het is eigenlijk zo geworden, dat een slager die geregeld aan vakwedstrij den deelneemt, zich niet meer kan permitteren op de „Slatogo" verstek te laten gaan. Stijgende belangstelling De steeds stijgende belangstelling van de zijde van de slagers, demon streert zich duidelijk in het toene mend aantal inzenders en inzendin gen. In November 1953 waren er 150 inzenders met 750 werkstukken, ter wijl deze aantallen nu resp. 200 en 1000 bedragen. Vooral de afdeling sierstultken, welke voor de gewone bezoeker het meest attractief is, zal dit jaar buitengewoon uitgebreid zijn. Terwijl er vorig maal ongeveer 25 inzondingen waren, zullen er thans 60 a 70 sier stukken zijn. Er komt zelfs een stuk, waarvoor het ge hele toneel is gereserveerd. Maar dat zal dan ook artistiek iets bij zonders worden! Voordat Vrijdagmiddag de burge meester van Goes, mr. W. C. ten Ka- te, de tentoonstelling zal kunnen ope nen, moet nog veel werk verzet wor den. Ook door de fabrikanten en han delaren, die met werktuigen enz. zul len exposeren. Trouwens tijdens de expositie, welke tot en met de volgen de week Dinsdag geopend zal zijn, moet ook flink aangepakt worden. Al was het alleen maar om ervoor te zorgen, dat 's Maandags de tafels met inzendingen er weer fris uitzien. Een groot aantal inzendingen moet namelijk van Zaterdagnacht tot Zon dagnacht naar het. abattoir overge bracht worden, om daar in de koel cellen opgeslagen te worden. Veel verwachting hebben de orga nisatoren ook van de Maandag te houden reünie van slagersvrouwen. Een novum voor Nederland! De be langstelling voldoet aan de verwach tingen. Niet alleen is het verheugend, dat er zich reeds tientallen dames hebben aangemeld, doch meer nog, dat de aanmeldingen uit vrijwel alle delen van het land kwamen. Deze reünie, waartoe Goes het ini tiatief nam en hiervan dus de pri meur heeft, moet een jaarlijks terug kerend evenement worden. De dames zullen des morgens in hotel „de Ko renbeurs" officieel worden ontvangen door de echtgenote van de burge meester, mevr. H. C. ten Kate—Pop- pinga, waarna des middags een le zing wordt beluisterd over de positie van de slagersvrouw in het moderne slagersbedrijf. Voorts staat vanzelf sprekend een bezoek aan de tentoon stelling op het programma, terwijl de dag wordt besloten met een diner en een gezellig samenzijn. Bovendien zal Dinsdag nog de jaar lijkse paasvee-vetveemarkt worden gehouden, zodat verwacht mag wor den dat de „Slatogo IH" wederom een stroom van bezoekers naar Goes zal trekken! Veerse middenstanders ongerust over toekomst Dinsdagavond werd in de raadszaal te Veere een vergadering gehouden van een aantal middenstanders onder voorzitterschap van de heer Kodde. Spreker vreesde, dat de uitvoering van het drïe-eilandenplan de plaatse lijke middenstand zwaar zal treffen. Hij was van mening, dat bezoek van jachten en vreemdelingenbezoek het wegvallen van de vissersvloot niet zal compenseren. De heer L. J. Huibrecht, voorzitter van de vissersvereniging „Draagt elkanders lasten", bracht het lot van de voormalige Zuiderzee-vissers in herinnering. De heer H. van Kranen burg informeerde naar de schadever- goedings-mogelijkheden. De heer Kodde deelde hierop mede, dat hij het „recreatie-oord" onvol doende compensatie achtte, een stand punt dat niet geheel door de heer Van Kranenburg werd gedeeld. De heer G. M. Poppe wenste, dat er contact wordt opgenomen met de bur gemeester van Yerseke, die in1 zijn gemeente op dit gebied een actieve rol heeft gespeeld. Ook werd geadvi seerd contact op te nemen met enkele Kamerleden. Voorgesteld werd een commissie van vijf te benoemen, die de voorbereiding tot het voeren van besprekingen op hoger niveau zal treffen. De wenselijk heid van de vorming van een midden standsvereniging kwam nog ter spra ke. De heer Huibrecht voelde meer voor de oprichting van een „Vereni ging van gedupeerden". Besloten werd de Donderdag te houden vergadering af te wachten, waarop een hoofdbe stuurder van de Christelijke Midden standsorganisatie het woord zal voe ren. Nat. Hist, vereniging afd. Zeeland Tijdens een drukbezochte vergade ring van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Natuur His torische Vereniging te Goes hield de voorzitter, de heer Walrecht, een le zing over de gewone schelpen aan het strand. Aan deze lezing was een kleine ten toonstelling verbonden, waarvoor gro te belangstelling bestond. Vervolgens besprak de heer Palsen- burg de voordelen van een grote nest kast voor mezen, waarbij hij verschil lende afbeeldingen van mezen demon streerde. Van de gelegenheid tot vragen stel len werd druk gebruik gemaakt. Ge wezen werd o.m. op het misbruiken van windbuksen, waardoor vele vo gels gedood worden. Overwogen wordt de gemeentebesturen hiervan op de hoogte te stellen. De voorzitter sloot daarop de geslaagde bijeenkomst. Dr. Oussoren vertelde over zijn verblijf in Amerika In een overvolle Hofpleinkerk heeft dr. A. H. Oussoren, voormalig voor- fanger van de Middelburgse Geref. ierk, die enkele jaren geleden een beroep van de Amerikaanse Christian Reformed Church naar Hoboken (New .York) aannam, Dinsdagavond verteld van zijn belevenissen en er varingen in de Verenigde Staten en in Canada, waar hij binnenkort in Vancouver zijn intrede zal doen. Ds. Oussoren, die thans voor een bezoek va.n ongeveer een week met zijn echt genote en zijn jongste zoon in Ne derland is en het grootste deel daar van in Middelburg doorbrengt, deed dit aan de hand van een grote en fraaie collectie kleurendia's. De gewezen gemeenteleden van de spreker kregen zodoende een zeer goede indruk van de levenswijze aan „de overkant". Onder meer werden foto's vertoond van New York en Vancouver, terwijl ds. Oussoren ook beelden van het landschap in de U.S.A. en in Canada liet zien. Voorts kreeg men ook de familie Oussoren herhaalde malen op het scherm te aanschouwen. In een boei ende en vaak geestige toelichting ver telde de predikant onder meer over zijn gemeente in Hoboken, die in de loop der jaren van 15 op 100 leden kwam en* die hij thans gaat verla ten en over de stad en de kerk van Vancouver, die hij in het vervolg zal dienen. Het talrijk gehoor, waaruit na af loop nog vele vragen naar voren kwa men, heeft een leerzame en mooie avond bijgewoond. Ds. Oussoren werd ingeleid aoor ds. P. van Til, Geref. predikant in Middelburg. H. Pagter t Dinsdag overleed in Middelburg de heer H. Pagter, in leven notarisklerk op de leeftijd van 76 jaar. De overle dene, die op 9 October 1878 werd ge boren, was aanvankelijk op een deur waarderskantoor werkzaam. Gedu rende meer dan 45 jaar diende hij ver volgens het Middelburgse notariaat, achtereenvolgens onder notarissen D. C. van Nimwegen, A. de Neeling, J. Terpstra en B. A. van Verre. Op het kantoor van de laatste notaris was hij tot aan zijn overlijden werkzaam. De heer Pagter, die in Middelburg en omgeving een bekend man was, ont ving bij zijn 40-jarig ambtsjubileum de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Tot referendaris benoemd Bij beschikking van de minister van Justitie is tot referendaris in vas te dienst op het departement van Jus titie benoemd, drs. P. Allewijn uit Den Haag, vroeger in Middelburg. Knaap aangereden De negenjarige B. J. v. d. W. uit Middelburg is Dinsdagmiddag bij het oversteken van de Koningsbrug door een passerende auto aangereden. Hij moest met een breuk in het rechter dijbeen naar het Gasthuis worden ver voerd. Het knaapje heeft, terwijl het over stak ,de auto, die bestuurd werd door De B., niet gezien, omdat een bespan nen wagen zijn gezichtsveld belem merde. Dokter Pel verleende medische bijstand. (Advertentie) Wie HAAR verlies', zij gewaarschuwd I De eerste ernstige waarschuwing voor haaruitval wordt in roos op Uw kraag geschreven. Wellicht hebt U die waarschuwing niet gezien en heeft niemand U iets durven zeggen. Vandaar het volgende. De man die roos op zijn kraag heeft en daar niets tegen doet, zal binnenkort haar in zijn kam vinden. Gelukkig is het nog niet te laat voor hem. Hij kan zijn verzuim nog inhalen en direct, van daag nog, Silvikrin gaan gebruiken. Silvikrin, de biologische haarvoeding, verhelpt de hoofdhuid-verhoorning die de oorzaak van haarroos is. Sil vikrin brengt vervolgens de haar groei weer op gang. Silvikrin heeft talloze mensen hun haar teruggege ven, omdat Silvikrin het enige fiaar- groei-preparaat is, dat de 14 natuur lijke haar-opbouwstoffen bevat in de juiste wetenschappelijke verhou ding: d.w.z. Tryptofaan, Tyrosine, Cystine en nog 11 andere microstof- fen uit de aminogroep. Bestrijdt roos en redt Uw haar! Met Silvikrin Waar ziin onze schepen? Aalsum 14 te Rotterdam. AJwaki 14 te Montevideo. Amerskerk p. 14 Straat Messina. Almdijk 14 te Havana. Alchiba 13 120 m. Z.t.O. van Recife. Averdijk 9 te Baltimore. Amsteldijk 14 te San Francisco. Baud 12 te Belawan. Beninkust 8 te Takoradi. Bontekoe 7 v. Donggala naar Kwandang. Batavier I 14 75 m. N.O. van Estaca Point Elmina 14 v. Havre n. Antwerpen. Grootekerk p. 13 Messina. Gouwe 11 v. Huil te Bremen. Kota Gede 11 484 mijl W. van Minikoi. Kateiysia p. 14 Gibraltar. Larenberg 14 te Belize. Lauwerskerk 15 te Rangoon. Lutterkerk 12 350 m. Z.W. van Ras Ma- diak. Lieve Vrouwekerk p. 14 Ouessant. L'oppersum 13 35 m. v. Lissabon. Maetsuyclcer 11 v. Djakarta naar Fre- mantlè. Lawak 15 te Mombasa. Malea 12 te Chittagong. Marisa 14 te Abadan. Macoma 13 720 m. N.O. van Martinique. Mijdrecht 14 te Punta Cardon. Noordam 14 te Rotterdam. Oranje p. 15 m. Kaap Guardafuï. Liberty Bell 13 400 m. van Azoren. Oranjefontein p. 13 Ouessant. Perna p. 14 nm. Gibraltar. Ronda 14 van Port Said. Rijndam 18 te Southampton. Saragan 12 200 m. v. Fayal. Schie 13 190 m. N.O. v. P. Rio Schiedijk 10 van Los Angeles. Soestdijk 11 te New York Stad Leiden 13 te Rotterdam. Sinabang 8 van Melbourne. Statue of Liberty 7 te Philadelphia. Tegelberg 12 te Durban. Telamon 13 750 m. Z.Z.O. van Kaap Hat- teras. Tomini pass. 4 Gibraltar. Tjibodas 11 240 m. N.t.O. v. Nhatrang. Tjimenteng 11 630 m.V. Chagos Archipel. Tibia 13 25 m. N.N.W. van Perim. Triton 14 te Aux Cayes. Utrecht 5 van Abadan n. Djakarta. Weltevreden 15 te Port Swettenham. Zaan pass. 13 Kaap Villano. Zuiderkruis 14 600 m. O.N.O. van St. He lena. N.V.V.-jubilarissen in Vlissingen gehuldigd Negen en twintig insignes uitgereikt In het Concertgebouw te Vlissingen werd Dinsdag 29 leden van de Alge mene Nederlandse Metaal Bedrijfs- bond, afdeling Vlissingen, een grootse huldiging gebracht in verband met 40- en 25-jarig lidmaatschap van 't N.V.V. Na een kort openingswoord van de tweede voorzitter, de heer A. S. Schinkel, werden de jubilarissen door de bondspenningmeester, de heer H. J. W. Koudijs, toegesproken. Onder luid applaus werden bij de heren M. V. Goeman en A. J. Bok het gouden N.V.V .-insigne, voor 40 jaar lidmaat schap, door de heer Koudijs op de borst gespeld. Daar het te veel tijd in beslag zou nemen alle 27 overige ju bilarissen persoonlijk het zilveren bondsinsigne uit te reiken, werd vol staan met de heren D. Romeijn, voor zitter van de afdeling Vlissingen van de Algemene Nederlandse Metaal Be- drijfsbond, de heer J. S. Steenman, bestuurslid van de afdeling Vlissingen en de heer A. Wildschut, lid van de vertrouwenscommissie. Bij het betreden van de zaal, was aan de echtgenoten van de jubilaris sen een enveloppe overhandigd. De bondspenningmeester verzocht de da mes de enveloppe te openen en het zich daarin bevindende zilveren in signe op de borst van hun echtgenoten te spelden!. „In lengte van jaren bent u en uw echtgenoten de bond trouw gebleven. Ik spreek de wens uit", aldus besloot de heer Koudijs, „dat u uw plichten met dezelfde geestdrift als voorheen zult blijven vervullen". De heer D. Romeijn sprak namens de jubilarissen een kort dankwoord. Vervolgens werd de revue „We nemen een snipperdag" onder leiding van Adri van Oorschot ten tonele gebracht, waarmede veel succes geoogst werd. Ook de muzikale bijdrage van „De spelbrekers" werd door het dank bare publiek met een warm applaus beloond. Tot slot van de avond werd door de heer J. van Wagtendonk, lid van het districtsbestuur, een slotwoord sproken. De volgende personen ontvingen het zilveren insigne van de Algemene Ne derlandse Metaal BedrijfsbondP. C. Bertijh, J. Bostelaar, C. Burgers, C. P. Go'edhart, Th. de Hamer, A. J. B. Hoeijdonck, L. J. Izeboud, P. de Kam, M. Kranendonk, W. Lammers, J. J. Luwema, W. K. M. Ossel; D. Peeman Jr, L. C. Schilleman, D. K. Smit, J. J. Versteeg, J. Vogel, J. P. van Oor schot, W. Fritz, P. Schets, J. de Rid der, F. L. Klaassen, M. P. Verheul en M. H. Kloosterman. Twee van de zeventien in een radio- prijsvraag beschikbaar gestelde tele visietoestellen zijn op Walcheren te rechtgekomen, zo werd gisteravond bekend! Het waren de hoofdprijzen een radio-luisterwedstrijd ten ba te van dc Stichting voor het Gebrek kige Kind, nazorg ^kinderverlamming. De gelukkige prijswinnaars zijn de fa- Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT, 14 Maart. Aanvoer in totaal 5402 (7:<H> Vette koelen en ossen 700, gebruiksvee 1126 (856): vette kalveren 50; graskalve ren 193 (186): nuchtere kalveren 2709; varkens 160; biggen 110; paarden 147; veu lens 11; schapen of lammeren 155: weide/ zuiglammeren 5: bokken of geiten 36. Vette koeien per kg. in ct. Ie kw. 256, 2e kw. 270, 3e kw. 230, per stuk in guldens le kw. 250, 2e kw. 200, 3e kw. 220. Vette kalveren per kg. in ct. le kw. 300 2e kw. 325, 3e kw. 280, per stuk in gul dens le kw, '295, 2e kw. 230, 3e kw. 260. Pr. p. kg ln ct. Pr. p. st. in gld. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren 325 250 170 Siuchtere kalveren 44 40 36 3iggen 62 52 42 Slachtpaarden 200 205 190 Schapen 135 120 90 Lammeren 130 i:o 95 iCalfkoeien 1050 900 750 Vare koeien 700 625 550 Vaarzen 650 550 450 Pinken 400 300 250 Vette koeien aanvoer iets minder, han del redelijk, prijzen even hoger dan vo rige week enkele prima's boven notering; vette kalveren aanvoer matig, handel vlug, stijver in prijs; graskalveren aanvoer redelijk, handel goed, prijzen canstant; nuchtere kalveren aanvoer groot, handel flauw, prijzen vooral niet hoger; biggen aanvoer ruimer, handel levendiger, prij zen onveranderd; slachtpaarden aanvoer iets groter, handel stroef, prijzen even stijver; schapen aanvoer even ruimer, handel stug, prijzen wat lager: lammeren aanvoer even ruimer, handel stug, prij zen wat lager; kalfkoeien aanvoer tame lijk, handel kalm, prijshoudend; melk koeien aanvoer tamelijk, handel kalm, prijshoudend: vare koeien aanvoer woon, handel redelijk, prijzen stabiel; vaarzen aanvoer iets mere, handel stil, prijzen ongewijzigd: pinken aanvoer iets meer, handel stil. prijzen ongewijzigd. VEILING MIDDELBURG. 15 Maart. Aardappelen: Koopmans Blau we 8—8,70. Appelen; Goudrelnelte I 2735; keu ken 31; Jonathan I 2036; keuken 833; Winston I 22—42; keuken 26; Golden De licious keuken 36. Peren: St Remy I 17; II 13—14; keuken 11—17. Groenten: Boerenkool 4655; Savoye kool 43—52; Rode kool 2247; Prei 17 60; Andijvie 78—97; Witlof 65—74; Peen per kg 619; Rapen per kg 412; Uien per kg 414; Sla per kg 1656; Veldsla 65—1,29; Sla per stuk A21—25; Spruiten 4090; Spruiten (schoon) 93; Spinazie —1,03. VISMIJN VEERE. 15 Maart. Aangevoerd: 350 kg export garnalen 1,48—1,72; 59 kg schar 31—41; 80 kg bot 21—36; 3 kg rog 56; 41 kg schar- dijn 34—41. milies Schoonen in het Havendorp te Vlissingen en Van Dimmelen in de Van Teijlingcnstraat in Souburg. In de huize Schoonen heerste gis teravond een feestelijke en zelfs enigs zins opgewonden stemming. Buurlie- den cn tamilieleden kwamen geluk wensen aanbieden. Overigens heeft het maar weinig ge scheeld. of hel televisietoestel was de huize Schoonen ontgaanToen de brief met de oplossing gepost moest worden waren er postzegels te weinig en de postzegelautomaat in het Ha vendorp was leeg! Met veel moeite slaagde men er nog in de benodigde extra postzegels te verzamelen en achteraf hebben de Schoonen* daar geen spijt van. „Over het algemeen voel ik maar weinig voor prijsvragen" aldus de heer Schoonen, matroos bij de Provin ciale Stoombootdiensten in Zeeland. „Bovendien zijn de prijzen tot op he den het Havendorp altijd voorbijge gaan, maar gelukkig ging het dit keer anders". De familie Schoonen is het er nog niet over eens of ze zullen stemmen op een televisietoestel, of op een ra- dio-gramofooncombinatie, welke prijs eveneens gekozen kan worden. „Ik voel het meest voor het laatste", aldus mevrouw Schoonen, die een vreugdedans rond de tafel had ge maakt, toen de uitslag bekend werd. Bij de familie Van Dimmelen in Souburg was de opwinding aanmerke lijk geringer. Enige tijd na de bekend making van de uitslag was in de Van Teijlingenstraat tenminste geen ge hoor meer te krijgen. Biggekerke Raad vergadert. De raad der gemeente Biggekerke zal op Vrijdag 18 Maart des mid dags om 4 uur in openbare vergade ring bijeen komen. EXPOSITIE TE MIDDELBURG Opening door de heer A. Schout Te Middelburg zal in de Provinciale Bibliotheek een tentoonstelling wor den gehouden van Bybels en bijbel illustraties, georganiseerd door de Bi bliotheek in samenwerking met de Culturele Commissie van de Neder lands Hervormde Kerk. Het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, zal de expositie Zaterdag 2 April a.s. ope nen. De Bijbels, die hier tentoongesteld worden, komen grotendeels uit het bezit van de Bibliotheek, op enkele punten aangevuld uit particuliere verzamelingen. Er zullen buitenge woon fraaie exemplaren te zien zijn, o.a. de Delftse Bijbel van 1477, voorts geïllustreerde Bijbels, zoals van Rem- 6. „Ik ben van een wees huis weggelopen, omdat ze wilden, dat ik kantoorklerk werd". vervolgde Okki Tuinboon. „Ik wil geen pennelikker worden, maar zeeman!" „Zo", zei Kappie lang- .zaam. „Maar als je denkt, dat je iets kunt worden door van je opvoeders weg te lopen, dan heb je het mis! Als we niet zover on derweg waren, zou ik subiet omkeren en ie terug bren gen, aap van een jong! Maar dit wil ik je WEL zeggen: zodra deze reis ach ter de rug is. breng ik je terug". Het gezicht van de jon gen betrok. „Ik zal erg mijn best doen", zei hij met een onderworpenheid, die hem slecht afging. „Da's best" zei Kappie wat vriendelijker. „Maar al beval je nog zo goed, dat verandert niets aan mijn besluit. Direct na deze reis ga je terug. Voorlopig ben je hier scheepsjongen en moet je ook wat kokerellen. De Maat zal je wijzen, wat je moet doen". Met deze woorden verliet hij de Kombuis. Okki ging meteen aan de slag. Hij zette aardap pelen en groente op en schuurde ijverig potten en pannen. Terwijl hij hiermee bezie ,vas. Kwam de Maat binnen en monsterde hem met een wan trouwende blik. „Zo", zei hij streng, „dus jij bent die brutale rakker, die zich hier aan boord heeft verstopt? Je zult hier moeten werken, mannetje. Ik zal je wel wijzen, wat je doen moet. Ik Den de stuur man, dat is de hoogste positie na de kapitein". „Da's krent, hoge Ome", zei Okki met zijn oude zelfverzekerdheid, „maar hoe ik moet koken, hoef JIJ me niet te wijzen". brandt, Jan Luijken, en Gustave Do- ré. Verder worden reproducties van bijbels in handschrift getoond. In de illustraties, die meer als omlijsting van het geheel zijn bedoeld, zal wor den aangesloten aan het kerkelijk jaar, namelijk aan de lijdenstijd. De Provinciale Bibliotheek bezit name lijk verscheidene fraaie reproducties van oude schilderijen en tekeningen over Christus' lijden. Deze tentoonstelling, waarmede er opnieuw blijk van wordt gegeven, welk een belangrijke actieve plaats de Provinciale Bibliotheek in Zeeland meer en meer gaat innemen, zal veer tien dagen duren en gratis ter bezich tiging zyn tijdens de bibliotheekuren. Ook 's avonds zal de expositie ge opend zijn, n.l. van 79 uur op twee de Paasdag is zij eveneens geopend. Officiële publicaties VLISSINGEN. Aangifte van leerlingen voor dc Openbare Scholen voor Gewoon Lager Onderwijs^te Vlissingen. B. en W. van Vlissingen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op Maandag 21 Maart en Woensdag 23 Maart a.s. van 19—21 uur gelegenheid bestaat tot aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Scholen voor Gewoon La ger Onderwijs in het schoolgebouw: I. Frans Naereboutschool aan de Grote Markt (hoofd de heer P. A. Bil). II. Bouwen Ewoutschool aan de Bou wen Ewoutstraat (hoofd de heer J. W. G. Leeflang). III. Vincent van Goghschool aan de Ho- geweg (hoofd de heer A. W. de Vries). IV. Bonedijkeschool aan de Sottegem- straat (hoofd de heer P. H. Cornelis). V. Jacob Catssehool aan de Bonedijke- straat (hoofd de heer J. Oosterling) Voor de bewoners van het Havendorp kan op Maandag 21 Maart en Woensdag 23 Maart a.s. van 1921 uur aangifte ge schieden in het perceel Havtndorp >"o. 391 (Havenplein). Toegelaten kunnen worden de kinde ren, die voor 1 October 1951 zes laar zul- ien worden NAGEKOMEN ADV Er. LNTIES Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de ge boorte van ons Dochtertje SARA JOHANNA. I. C. HAGE A. E. HAGE— DE VLIEGER Oud Vosmeer, 12 Maart 1955. Duivekeet. A. J. BOUWMAN, arts. Wegens ziekte verhinderd praktijk uit te oefenen. De praktijk wordt waarge nomen door de andere artsen. In Jezus ontslapen onze lieve Vrouw, Moe der, Behuwd- en Groot moeder WIBBINA KAKS geb. WIEGERS, op de leeftijd van 55 jaar. Vlissingen: J. KARS. CHR. M. KARS— DOEKES. Den Haag: H. KARS. J. KARS— v. d. DRIEST. T-eïden: H. D. KARS. Vlissingen: G. J. KARS. En Kleinkinderen. Vlissingen, 15 Maart 1955. Lambrechtsenstr. 13. De teraardebestelling zal plaats vinden op Vrijdag IS Maart a.s., des namiddags 2 uur vanaf Lambrechtsen- straat 13. God nam onverwachts tot Zich onze lieve Va der en Grootvader ABRAHAM DIN GE MAN LITTOOU Weduwnaar van ELIZABET HANSE. Ridder in de Orde van Oranje Nassau, op de leeftijd van 83 jaar. Bergen op Zoom: L. C. LITTOOIJ. Middelburg: C. P. H. LITTOOU. A. C. HAMMING— LITTOOIJ. P. I. HAMMING en Kleinkinderen. Middelburg. 15 Maart 1955. Molstraat 11. De bijzetting in het familiegraf is bepaald op 18 Maart a.s., ver trek van het sterfhuis om 15.30 uur. Liever geen bezoek. Geen bloemen. Geen toespraken. Heden overleed plot seling tot mijn groot leedwezen mijn oud compagnon de heer A. D. LITTOOLJ op de leeftijd van 83 jaar. Aan de tijd, waarin ik met hem mocht sa menwerken, houd ik de meest prettige herinne- ing. J. OLTHOFF Middelburg, 15 Maart 1955. Spanjaardstraat 47.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3