NIEUWS UIT ZEELAND RDTERDDN WALCHEREN tÉÉi Sti| SNEL EN ZEKER „SCHELDEMEEUW"-LEDEN ZIJN VERKNOCHT AAN DE VLIEGERIJ M.T.T.C. WON ONGESLAGEN DE TITEL IN DE TWEEDE KLAS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 16 MAART 1955 W andel-oriënteringsrit door Middelburg. De MAC „Scheldegouwen" houdt Zaterdag a.s. haar laatste clubavond in dit seizoen in het Nederlands Kof fiehuis te Middelburg. Deze avond be gint met een wandel-oriënteringsrit door Middelburg, welke ongeveer een uur zal duren en waaraan door ieder, een kan worden deelgenomen. Er is. zowel voor de dames als voor de he ren een wisselbeker beschikbaar, en ook zijn enkele medailles uitgeloofd. Jongetje dronk sproeimiddel. Het zoontje van burgemeester H. J. J. Derckx te Heinkenszand heeft bij de heer J. van der Does in een on bewaakt ogenblik uit een fles met een sproeimiddel gedronken. De ge volgen waren van dien aard, dat het knaapje naar het ziekenhuis in Goes moest wbrden overgebracht, waar hij enkele dagen zal moeten blijven. Westkapelle Dameskoor vergaderde. Het Westkappels Dameskoor hield zijn jaarvergadering in het gebouw „Westkapelle Herrijst", onder voor zitterschap van de heer W. J. K. Die- leman. Besloten werd om deze zomer een tochtje te maken naar Oostende en voorts om op 20 April a.s. op te tre den tijdens een congres van limonade fabrikanten in het Schuttershof te Middelburg. Bij de bestuursverkiezing werden voorzitter en penningmeesteresse, resp. de heer Dïeleman en mej. K. Verhulst, herkozen. In de vacature mevrouw Bostelaar werd tot be stuurslid benoemd mevrouw K. Boo- ne-Lievense. De contributie zal met vijf cent wor den verhoogd en gebracht op 30 cent per week. De donatiegelden zullen verhoogd worden tot 2.50 per jaar. Grijpskerke Coöp. Boerenleenbank. De Coöperatieve Boerenleenbank Grijpskerke hield een algemene ver gadering in het Dorpshuis onder lei ding van de voorzitter, A. J. Huys- man. De kassier, de heer De Wolf, bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek dat de bank zich nog steeds uitbreidt. De saldo winst bedraagt ruim f 5000. De ontvangsten en uit- faven wijzen een bedrag aan van 3.332.314,49. De bank telt thans 196 leden. Er zijn 1150 spaarboekjes in omloop. De heer K. Coppoolse werd herko zen als bestuurslid. Tot lid van de raad van toezicht werd herkozen de heer A. P. Koster. Chr. zangvereniging, De Chr. Zangvereniging te Grijps kerke gaf in de Geref. Kerk haar jaarlijkse uitvoering, die geopend werd door ds Wisse. Na zang, gebed en een korte toespraak werden ver schillende liederen gezongen, waaron der een kwartet en een duet. Na de pauze werden nummers van een enigszins andere strekking ten geho- re gebracht. Deze geslaagde uitvoering werd door ds Goumare met een slotwoord en dankgebed besloten. „Het Groene Kruis". De afdeling Grijpskerke van „Het Groene Kruis" kwam onder voorzit terschap van ds I. J. Wisse in verga dering bijeen. De penningmeester, burgemeester H. U. Bouwman, gaf een financieel overzicht. Het boekjaar sloot met een batig saldo. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental thans 231 bedraagt en dat het vergaderingsbezoek zich in stijgende lijn beweegt. Nadat de wijkzuster verslag van haar werkzaamheden had uitgebracht hield dr P. J. Bom een lezing over de kankerbestrijding, waar verschillende vragen over gesteld werden. In deze vergadering kwam voorts ter sprake de aanschaffing van een kleine auto voor de wijkzuster. Deze aangelegenheid zal behandeld worden door de besturen van de afdeling Oostkapelle en Grijpskerke. Voor het inzamelen van gelden in de gemeente gaven zich spontaan acht leden op. Arnemuiden Voorjaarsstierenkeuring. Voor de jaarlijkse verplichte stie renkeuring. gehouden door de Pro vinciale Commissie ter Bevordering van Rijkswege van de Rundveefokke rij in Zeeland, werden in Arnemuiden twee dieren aangevoerd, die beide af gekeurd moesten worden. Bu'<"»e"füVe Stand. MIDDELBURG. Bevallen: M. R. C. Parlnussa—Kayadoe, d.; N. Louwerse— Louis, d.; A. C. de Vis serHouterman, z.; A. BaljeuWeijberg, z.; J. J. de MunckSchot, z.; C. J. M. van WijnenDe Groene, d.; M. A. Huis- kesDe Visser, z.; P. SchipperDen Hol lander, z. en d. Ondertrouwd: W. Kroon, 62 j. en J. C. M. H. Kooman, 55 j.; J. B. van den Bus- sche. 67 j. en M. C. Machielsen. 44 j.; F. W. Sterenberg, 25 j. en P. H. Vriens, 24 j. Getrouwd: A. A. Struijk, 24 j. en J. Crucq, 23 j.; J. van Leerdam, 25 j. en M, Leijnse, 23 j, Overleden; H. A. Kanaar, 82 j., geh. met B. van der Wol'; N. de Bree, 94 j., wede. H. Polderman; C. Frakman, 75 j., wedn. J. A. Reijnoudt; P. Kroon, 84 j.. wedn. C. Schieman. SEROOSKERKE (W.) Bevallen: J. W. Vogel—Wondergem, z.; A. TonDe Visser, z.; J. M. JanseMarijs, d,: W. van DisMaljaars. z.; J. Janse Schoe, z. Overleden: M. Schoe. 78 j\, wed. van P. Polderman. ZOUTELANDE. Bevallen: M. SturmReijnierse. z. Getrouwd: K. Zachariasse, 27 j. en E. Boogaard, 26 j. Ds. Okke Jager sprak over „De Humor van de Bijbel". By Wijze van inleiding tot de ko mende Boekenweek heeft ds. Okke Jager, Geref. predikant uit Vrouwen polder, Maandagavond in het Middel burgse Schuttershof gesproken over zijn boek „De Humor van de Bijbel". In een boeiend betoog maakte ds. Jager zijn gehoor onder meer duide lijk, wat hij met dit boek heeft be doeld: „Men moet Jezus als een vriend door de achterdeur laten ko men en niet als een vreemdeling door de voordeur", aldus spr., die de hu mor zag als het zien van de dingen in hun Kleinigheid, als het afstand nemen tot zichzelf. „God lacht om on ze gewichtigheid", zo zei ds. Jager. „Dit is een tijd, waarin wij allen zo moe zyn en nog meer moe worden door over dit onderwerp te praten en te schrijven. De humor kan deze kringloop doorbreken". Hij zei te ge loven, dat in de toekomst de heilige humor van God meer op de voor grond zal komen, maar voegde er on middellijk aan toe, dat verwachtingen van de mens steeds weer „botsen op Gods glimlach, op Zijn humor". Bijbelse humor hebben wij nodig in het Christelijke leven van alledag, zo meende spr. Zijn boek schetste hij verder ook als een „Kruistochtje te gen de krampachtigheid", waarmee velen te kampen hebben, waarna ds. Jager nog enkele voorbeelden gaf van de humor die men in de Bijbel kan aantreffen. Na een pauze maakte spr. nog enkele opmerkingen naar aanleiding van zijn dichtbundel „Worden als een kind". O.a. merkte ds. Jager op, dat de blijheid vaak wordt gemist in de hedendaagse lit teratuur. Zijn bundel tracht als het ware een klein tegenwicht te zijn te gen dit gemis aan blijdschap. Aan deze bijeenkomst werd mede werking verleend door een viertal leerlingen van de Chr. Kweekschool organisatie was in handen van boek handel ,,'t Zoeklicht". Middelburg Rijwielbergplaatsen bij twee scholen noodzakelijk B. en W. van Middelburg stellen de raad voor een eenvoudige berg plaats voor 60 fietsen te doen aan brengen bij de school aan de Nieuwe Haven. De bestaande bergplaats moet dringend worden uitgebreid. De kos ten voor dit werk bedragen f 3400. Bovendien maakt een helling in het terrein omvangrijke verbeteringen noodzakelijk om een horizontaal op- stellingsvlak te verkrijgen. Hiervan bedragen de kosten f 2300.zodat in totaal f 5700.nodig zal zijn, tot welk bedrag dan ook credietveiiening wordt verzocht. Bij de semi-permanente openbare school op 't Zand bestaat behoefte aan een rywielbergplaats, eveneens voor 60 fietsen. De kosten voor dit gebouwtje, dat van beton.is gedacht, bedragen f 4100.waarin uitbrei ding van de tegelbestrating is begre pen. Het college verzoekt de raad tot dit bedrag een crediet te willen ver lenen. Luisteren naar muziek Zondagavond sprak de directeur van de Zeeuwse Muziekschool, de heer Henk Stam, voor de afdeling Middel burg van de C.J.M.V. over „Luisteren naar muziek". De heer Stam, die een vlot en humoristisch spreker bleek gaf aan de hand van vele voorbeelden nader toegelicht aan de piano en met gramofoonplaten een goed beeld van het werk van verschillende compo nisten. In het bijzonder belichtte hij de elementen, waaruit de muziek is opgebouwd. Aan het einde van de geslaagde avond dankte de voorzitter, de heer Hamelink, de heer Stam in harte lijke bewoordingen voor zijn causerie. Zomeravondvoetbal bijeen Onder voorzitterschap van de heer J. Sukkel hield het Bedrrjfs- en Zo meravond Voetbal in Middelburg de zer dagen zijn algemene jaarvergade ring in café Gillissen. In zijn over zicht van het afgelopen seizoen wees de voorzitter op een teruggang in de activiteiten. Men startte in 1954 met 9 elftallen, maar slechts 6 speelden de competitie geheel uit. Tot dusver schreven nog maar zes ploegen in voor het nieuwe seizoen. Spr. spoorde de leden dan ook aan om door samen werking het Z.A.V. te stimuleren. Uit het jaarverslag van de pen- ingmeester bleek, dat het vorig boekjaar met een batig saldo kon worden afgesloten. Bij de bestuurs verkiezing werden de voorzitter en de heer C. Lammers, commissielid bij acclamatie herkozen. Bij de verkie zing van de feestcommissie vaardig de iedere club één vertegenwoordiger af. Aan de winnaars van het vprig jaar de „Pingelaars" werd de beker uitgereikt, terwijl de andere clubs 'n herinneringsmedaille ontvingen. De competitie zal in de eerste weèk van Mei met 6 clubs worden begon nen; zij is dubbelrondig. LEZING NEDERLAND-FRANKRIJK In he museum van het Zeeuws Ge nootschap te Middelburg werd een le zing gehouden door César Santelli. in specteur van het onderwijs in Frank rijk. De titel van zijn causerie, die de vraag inhield, of de radio, de krant en de film evenzeer cultuur brengen als het boek, werd door de spreker in een zeer warm, soms heftig betoog beantwoord, waarin de culturele waarde van het boek een geestelijke rijkdom van de hoogste orde weid ge noemd, en onvergelijkbaar met de ge makkelijke verstrooiing. Spreker gaf met verschillende cita ten voorbeelden hoe, de grote schrij vers met diepe wijsheid een visie op de wereld geven, die veel later tot waarheid blijkt te worden. „Wat ons allen in de oorlogsjaren er boven hield", zo zeide hij, „da waren onze dichters". Een prachtig gedicht van Duhamel maakte grote indruk op de toehoor ders. „Wie geestelijk zich wil verrij ken", zo was ongeveer de zin van zijn betoog, moet hard werken, en steeds kiezen, niet als massa, maar voor zichzelf alleen". Een hartelijk applaus beloonde de spreker voor zijn boeiend betoog. OOGST VAN DE STRAAT. Bij de Middelburgse gemeentepolitie zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende in de week van 8 tot en met 14 Maart j.l. gevonden voorwerpen: verschil lende huissleutels, ijzeren ketting, ver schillende wanten en handschoenen, man chetknoop, passer en rode ballpointpen, breiwerk, vulpen zonder dop, rolschaat- sensleutel, bruine portemonnaie met inh.. luchtfilter van een auto. bruine portemon naie met inhoud, zakdoek. 4 kolenzakken. rol tekenpapier, geblokte portemonnaie, 1 pr. veters, kinderarmbandje, padvinders pet, dubbel snoer pareltjes, bruine por temonnaie met inhoud, zwart vulpotlood, kinderwant, 1 pr. wollen meisjes hand schoenen, vulpen zonder dop, 1 pr. brui ne wanten, snoer parels, doublé kettinkje, broche met steentjes, zwarte motorwant, zakmes, muntbiljet, kinderwant, padvïn- dersfluit, huissleutel. Vlissingen Jeugdbibliotheek. Het boekenbezit van de Jeugdlees zaal te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende werken: De Booy, Avontuur op Hekseneiland; Bru- na, De appel; Bruna, Toto in Volen- dam; Bruyn, Hannes Brinker, of, De zilveren schaatsen; Dick, Suizebol en Bijdepink; Dickens, De lotgevallen van Olivier Twist; van Eyk, Bedel armband; van Eyk, Gabriël; van Dam Van ijzererts tot staal; Dronkers, Het nieuwe spoorwegboek voor jongens; van Genderen Stort, Kleine Inez; Groothedde, Op avontuur in Conne- mara; Hagérs, Lenny, waarom?; Ha- gers, Net iets voor Marjolein; Hart- raann, Hpe Bambi opgroeide in een Deens dorpje; Hoekstra, Het eigen wijze eendje; Hoekstra, De kladder katjes; van Havelte Josje's eerste reis; Hollands-roem der zeventiende eeuw; Johns, Biggies in Canada; Kastner, De vliegende klas; Kastner, De wonderbare reizen en avonturen te water en te land van baron van Münchhausen; Knorr, Op avonuur in Abessinië; van der Leeuw, De kleine Rudolf; Lennart, De wyde wereld; Leydendorf, Het groene paradijs; van der Meer-Prins, Elselinda; Milne, Nu zijn we zes; Niemeyer, Jan-baas en het paard; Niemeyer, Jan-baas en de kraai; Niemeyer, Jan-baas en het varkentje; Niemeyer, Jan-baas en de aap; Nierop, En toch vliegen wij ver der; Nierop, De vlaggen uit op „Wel- tevrêe; Norel, Van Doggersbank tot Barentszee; Petillon, Tinker's vrien den; Peter, Moet je horen; Peter, Op voetjes en pootjes; van der Plaats, Bloemen voor Else; van der Plaats, De merel zingt; Rutgers van der Loeff-Basenau, Lawines razen; Schmidt, De groeten van Jip en Jan- neke; Schmidt, Hoep, zei de chauf feur; Schmidt, Sambo, het kleine zwarte, jongetje; Schmidt, De lapjes kat; Smulders, Meneertje verkeerd; Sperry, De kip die de wereld redde; Steendéren, Het nieuwe luchtvaart- boek voor jongens; Valkenstein, Kee- sie Oranje; Vasalis, De muze en de dieren; Verbeeten, Misdaad op de Dubbele S; Velsen-Quast, Mijn moe der is beroemd; Wieland, Nieuwe va derlandse geschiedenis voor de jeugd; Wieland, Het jongens ontdekkingsrei- zenboek; Worm, De 3 paar dj es Zón- ruiter, Mannen van de koopvaardij. Feestavond V.A.R.A. Over de dezer dagen te Vlissingen gehouden feestavond van de V.A.R.A. zij gemeld, dat de artistieke leiding over het orkest dat deze avond op trad, berustte bij de heer Ko Kemper en niet, zoals abusievelijk werd ge schreven, bij de heer Leen Zietse. Vlaamse letterkundigen voor Nutsdepartement. Het is sedert enkele jaren een goede gewoonte van het Vlissingse Nutsdepartement om één of enkele malen per jaar een „nutsavond" te laten verzorgen door onze Zuiderbu ren. Het werkelijk goede van deze nog jonge gewoonte is ook Maan dagavond weer duidelijk aan het licht getreden, toen in de Belgische Lood- sensociëteit twee bekende Vlaamse letterkundigen, de schrijver Hubert Lampo en de dichter Karei Jonck- heere, de Vlissingse leden van het Nut een blik lieten werpen in de keu ken van de Vlaamse literatuur. De beide sprekers werden verwelkomd door de voorzitter van het departe ment, de heer W. M. van Aller. Hubert Lampo liet een waarschu wing horen over de heersende rage onder Nederlandse uitgevers om wer ken van Vlaamse schrijvers te im porteren. Weliswaar heeft de Vlaam se literatuur de laatste kwart eeuw een ongekende opbloei gekend en is in evenredigheid daarmede de vraag naar werken van Belgische schrijvers gestegen, maar spreker zag hierin het zeker niet denkbeeldige fantoom van de ongemotiveerde verering drei gend oprijzen. In een geestige causerie gaf de heer Lampo een exposé van de be staande stromingen in de Vlaamse literatuur, waarbij hij bijzondere aan dacht wijdde aan enkele schrijvers, zowel van de „oudere" als van de „jongere" generatie. Dat „oud" en „jong" hier dikwijls in leeftijd niet ver van elkaar staan, doch dat deze betiteling voornamelijk wordt be ïnvloed door de aard van hun werken, werd uit de voordracht van Hubert Lampo in korte tijd duidelijk. Hoewel de waardering voor een schrijver in grote mate afhankelijk is van de le- zerssmaak, was de spreker toch van mening, dat enkelen, zowel onder de jongeren als onder de ouderen, de speciale aandacht verdienen. Lampo besloot zyn causerie met een en an der te vertellen over zijn eigen schep pingen. Na de pauze las Karei Jonckheere enkele zijner gedichten voor, die bij de aanwezigen een goede „ontvangst" genoten. De heer Jonckheere bezorg de de Nutsleden een ontnuchtering door te vertellen, dat men het werk van een dichter niet altijd serieus mbet nemen en hij stak "het daarbij geenszins onder stoelen of banken, dat dit zeer zeker ook betrekking had op de door hem gecreëerde poëzie. Aan het slot van de avond dankte de heer Van Aller de Belgische gas ten voor hun leerzame en interessan te bydrage en het bestuur van de loodsensociëteit voor het beschikbaar stellen van het établissement. Benoeming. Tot technisch-ambtenaar bij de Cultuur Technische Dienst werd be noemd de heer M. J. Dormaar uit Alkmaar, vroeger te Middelburg. Advertentie. ÜP' Uw pijn met VLIEGDEMONSTRATIES AAN DE ZEEKANT Vlissingse luchtvaartclub telt „piloten-in-de-dop". Met gespannen gezichten turen ze naar de hemel, vyftien, twintig jon gens, de klep van hun pet half over de ogen getrokken. Aandachtig volgen ze de capriolen van een miniatuurvliegtuigje, door een hunner „bestuurd". Op het Vlissingse strand, waar deze „vliegdemonstraties" gehouden worden heeft zich een groep belangstellenden, ouderen en jongeren verzameld, die evenveel aandacht hebben voor het snel duikende en wentelende vliegtuigje als de leden van de Vlissingse luchtvaartclub „De Scheidemeeuw" zelf. gens. Voor het clubwerk tonen zij een verblijdende interesse, zegt hij, en vooral voor de „lijnbesturing" bestaat grote animo. Wanneer de weersomstandigheden dit toelaten trekken deze Vlissingse luchtvaart-enthousiastelingen naar de zeekant. Om beurten geven ze dan een demonstratie „control-lining". Een der leden hanteert daarbij een handvat, dat met twee dunne stevige draden aan het vliegtuigje is beves tigd. Door middel van armbewegin gen van de „bestuurder" verliest of wint het toestel hoogte, daar alle wendingen van het handvat via de draden worden overgebracht op het In Mei 1953 zyn ze er mee begon nen, vijf jongens van om en nabij de vijftien, onder leiding van de heer H. van Hal. Thans, nauwelijks twee jaar later, telt de „Scheldemeeuw" circa twintig leden, die al hun vrije tijd op offeren aan deze fascinerende sport. Regelmatig komen de knapen, wier leeftijd uiteenloopt van 16 tot 20 jaar, in het clublokaal aan de Br eestraat 7 te Vlissingen bij elkaar. Samen be spreken ze luchtvaartproblemen of knutselen ze nieuwe vliegtuigtypen in elkaar; motorvliegtuigen, zweef vliegtuigen of siermodellen. De aviatiek heeft de leden van de Vlissingse luchtvaartclub vol komen in beslag genomen. Vol en thousiasme spreken ze nu al over rle nationale kampioenschappen, welke 18 September op het vlieg veld Ypenburg, bij Ben Haag, worden gehouden, en waaraan ook De Scheldemeeuw" hoopt deel te >emen. Harde training. Dit vereist natuurlijk training. Leider van Hal heel het volste vertrouwen in „zijn" jon- hoogteroer van het vliegmachientje. Hoewel de lijnbesturing zeer in trek is, valt de zweefvliegerij ook in de smaak. Bij „still air' gaan de lucht vaartmaniakken uit de Scheldestad er met miniatuur zweefvliegtuigen op uit, want zij benutten iedere gelegen heid om hun hobby uit te leven, Zodra de zon zich maar even laat zien kan men de leden van de „Schel demeeuw", die landelijk is aangeslo ten bij de K.N.V. v.L., bezig zien, twintig piloten in de dop! ZEEUWSE TAFELTENNISCOMPETITIE Eerste nederlaag voor Sorry V In de Zeeuwse tafeltenniscompeti- tie zijn weer enkele beslissingen ge vallen. In de eerste klasse, verloor Will van Zoelen II met 91 van het leidende Sorry, dat dus ongeslagen aan de kop bleef en weer wat dichter bij de titel kwam. Will van Zoelen zag echter kans om Sorry II in eigen huis een 28 nederlaag te bezorgen, waardoor het zich veilig stelde en P. Z.E.M. definitief op de onderste plaats kwam. De stand is nu: Sorry Will van Zoelen Spirit Be Fair Goes Will van Zoelen H 12 Sorry II 10 P.Z.E.M. 12 11 0 23 96 1 15 63 4 13 57 5 12 51 6 8 46 8 8 53 5 7 43 1 0 11 2 31 In de tweede klasse speelde M.T.T. C. twee wedstrijden. Tegen hekke- sluiter Sorry Hl ging het niet van een leien dakje en het werd tenslotte een benauwde 64 overwinning. Op Goes H, de naaste concurrent, be haalden de Middelburgers echter een schitterende 91 zege, zodat zij de competitie ongeslagen en zonder verliespunten beëindigden en dus de kampioensvlag konden hijsen, Spar ta stuurde Be Fair H met een 82 nederlaag naar huis, waardoor Be Fair H lantarendrager werd. Sorry Hl zag zich ook nog geklopt door V. S.V. (28). De stand is hier: M.T.T.C. Goes II V.S.V. Sparta Sorry Hl Be Fair H 8 8 0 0 16 57 10 5 1 4 11 51 8 4 2 2 10 46 10 2 2 6 6 44 8 13 4 5 32 8 12 5 4 30 Sorry V kreeg de eerste nederlaag te incasseren, want concurrent Spi rit H nam na een 37 overwinning de beide punten mee naar huis. Niet temin behield Sorry V de leiding in de derde klasse A, zoals uit onder staande stand blykt. Ritthem Algemene vergadering Coöp. Boerenleenbank. De Coöp, Boerenleenbank „Ritthem" hield in „Ons Dorpsleven" te Ritthem haar algemene vergadering. In zijn openingswoord belichtte de heer H. M. v. d. Putte, voorzitter, in het biizon- der wat 1954 voor de landbouwcre- dietinstellingen heeft gebracht. De notulen werden ongewijzigd goedge keurd. Uit het financieel verslag van de penningmeester bleek, dat 1954 een goed jaar was. Zo is het saldo der spaargelden met ruim 100.000 toegenomen, terwijl aan winst over dit jaar 1684,47 bij de reserve kon worden gevoegd. Als bestuurslid werd hei-kozen de heer W. Boogaard en als lid van de Raad van Toezicht de heer Adr. de Pagter Jz. De geldende spaar- geld- en lopende rekening zal voor 1955 gehandhaafd blijven. De voor- sehoti-ente voor voorschotten met per soonlijke zekerheid zal met ver laagd worden. Zendingsmiddag. De Ned. Herv. Kerk hield Zon dag te Ritthem een zendingsmid dag. Ds. I. P .C. van 't Hof opende deze samenkomst met schriftlezing en gebed en leidde met een kort woord ds. Baars in, die namens de classis Walcheren in April weer naar Sarmi op Nieuw Guinea ver trekt. Ds. Baars nam tijdens zijn verblijf de gelegenheid te baat om verschillende gemeenten op Walche ren, die voor zijn uitzending zorg dragen, te bezoeken. Hij vertelde van de moeilijkheden die hij bij zijn arbeid ondervindt. Zo is er het bijna geheel ontbreken van wegen en moet men meestal van de rivieren gebruikmaken om het binnenland in te gaan. De kustgemeenten zijn gemakkelijker te bereiken. Een an dere moeilijkheid is het aantal ta len, dat op Nieuw Guinea wordt ge sproken. Veel steun geniet men hierin van opgeleide inlandse krach ten. Ook is er voor de jeugd een groot gebrek aan vervolgonderwijs. Het in 1855 begonnen zendingswerk scheen tal van jaren vruchteloos, tot omstreeks 1905 ineens een ken tering kwam en dit werk meer ze genrijk werd. Ook is de oorlog niet zonder invloed geweest. De kerk te Sarmi werd verwoest maar is in middels weer hei-bouwd. Na beant woording van enkele gestelde vra- gen, sloot ds. Van 't Hof deze goed bezochte samenkomst met een kort slotwoord en dankgebed. RAAD ST. LAURENS. Uitbreiding van het bouw volume gewenst. De gemeenteraad van St. Laurens kwam onder leiding van de burge meester, de heer W. Baas, bijeen. Het was de eerste in dit jaar door hem gepresideerde vex-gadering. In de aanvulling op de Nieuwjaarsrede, uitgesproken door wethouder Boon, in de functie van loco-burgemeester, ,wees de bux-gemeester er op, dat uit breiding van het bouwvolume zeer gewenst is met het oog op de moge lijke vestiging van technici en arbei ders ter voorbereiding van het Delta plan. Na onderzoek van de betreffende geloofsbrieven, werd zonder hoofde lijke stemming besloten tot toelating van het nieuwbenoemde x-aadslia, de heer A. Francke Jzn. (C.H.) Tot lid van de Raad van Beheer Wegschap Walcheren (vacature wij len wethouder K. Wouterse) werd benoemd de heer J. Kool Dzn. Be sloten werd tot uitvoering van het door B. en W. voorgestelde plan tot beplanting van het sportterrein. Bij de rondvraag vroeg de heer K. Hamelink (Gem. Belangen) of het juist was, dat de speelweide uitslui tend bestemd is voor leex-lingcn van de Chr. school. Wethouder Boon deelde mede, dat alle jeugdige perso nen van Sint Laurens er gebruik van mogen maken. Sorry V 9 6 2 1 14 52 Spirit II 10 6 1 3 13 62 Will van Zoelen III 8 5 2 1 12 48 Wilno II 8 5 1 2 11 48 M.T.T.C. II 8 2 1 5 5 35 P.Z.E.M, III 7 1 0 6 2 26 A.T.T.C. 8 0 1 7 1 19x Kampioen Luctor van de derde klasse B besloot de competitie met de twaalfde overwinning in succes sie. Ditmaal moest het bezoekende V.S.V. II er n.et 10—0 aan geloven. Ook hier viel de beslissing voor de onderste plaats, want V.S.V. II zag kans om Sparta II een 55 gelijk spel af te dwingen en zich daardoor veilig te stellen ten koste van V.S.V. Hl, dat nu definitief op de onderste plaats kwam. De stand is Luctor 12 12 0 0 24 97 M.T.T.C. H 10 7 1 2 12 58 Sparta U 9 3 3 3 9 40 P.Z.E.M. n 10 3 2 5 8 42 R.T.C. 9 3 1 5 7 46 V.S.V. H 11 2 3 5 7 41 V.S.V. Hl 9 0 0 9 0 21 Bij de dames tenslotte wonnen zo wel M.T.T.C. D I als Goes D H met 100 van Spirit D n, dat hierdoor definitief hekkensluiter werd. De s' xnd is Goes D l 8 7 1 0 15 57 Wilno Dl 73228 40 Spirit Dl 73137 42 M.T.T.C. Dl 72236 41 Spirit Dn 700700 Advertentie Open-parenwedstrijd bridge te Vlissingen. De Open-Parenwedstrijd bridge, die dezer dagen te Vlissingen werd ge houden. was door de deelname van vele huiskamer-bridgers, waarvan er ook enkele een prijs wonnen, een groot succes. De resultaten waven: Groep I: 1 en 2 H. H. v. Oppen Corveleijn, 36% pnt.; H. H. Doek- heerv. Iren, 36% pnt. Groep H: 1 D. D. ICortevvegv. d. Rest, 40% pnt.; 2 H. H. Braak— Simpelaar, 36 pnt. Groep Ut: 1 echtp. v. d. Werf, 37% pnt.; 2 echtp. v. d. Wal, 36% pnt. Groep IV1 mevr. Mullerde heer Wijnen, 43 pnt.; 2 mevr. Lievense de heer Baart, 38 pnt. Sint Laurens Vergadering vleesfonds. De leden van het vleesfonds St. Laurens vergaderden onder voorzit terschap van de heer J. Koole Jzn., die in zijn openingswoord de ontvallen leden J. Willemse en K. Wouterse her dacht. Uit het jaarverslag van de se cretaris, de heer J. Koole Dz, bleek, dat het jaar 1954 voor de 17 leden éen ongunstig jaar is geweest. De heer L. Gideonse werd in het bestuur herkozen, terwijl in de vacature-Wil lemse de heer Jac. den Boeft werd be noemd. De vleesprijzen en de contri butie werden onveranderd vastge steld. Aagtekerke Jaarlijkse ouderavond. Vorige week werd te Aagtekerke de jaarlijkse ouderavond gehouden van de diaconieschool, onder leiding van de vooi'zitter van het schoolbe stuur, ds L. H. W. Tlxeunissen. De voorzitter opende de avond met het voorlezen van psalm 103, waarna hij in chronologische volgorde de ge beurtenissen van het afgelopen jaar nxemoreerde, o.a. de verhuizing naar de nieuwe school en het overlijden van het hoofd der school, de heer J. Birza. Vervolgens wendde de voorzit ter zich tot het wnd. hoofd der school de heer L. A. de Vos, waarbij hij hem dank bracht voor de bereidheid deze taak op zich te nemen. Gezamenlijk zong men gezang 136, vers 1 en 2, waax'na ds Theu nissen een uiteenzet ting gaf over de voox-gelezen psalm. De onderwijzeres, mejuffrouw C. v. d. Linde, riep het verleden wakker met een Vlaamse schets. De heer de Vos gaf een beschouwing over het vak lichamelijke opvoeding. Spreker acht te een speelweide en de nodige attri buten van groot belang voor dit zo voorname vak. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vx'a- gen. Aan het einde van de avond zong men psalm 105, vers 1, waarna de heer de Vos met dankgebed sloot. Serooskerke (W.) Vergadering Boerenleenbank. In de dezer dagen gehouden jaar vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank in Sersooskerke, deelde de voorzitter, de heer P. Me lis, mede, dat in het afgelopen boek jaar 1954 gunstige resultaten waren behaald. De heer S. Meyers bracht daarna zijn jaarverslag "uit. Beslo ten werd het winstsaldo 1954 van 3193,27 toe te voegen aan het re servefonds. De heren P. Melis en W. C. Allaart wex'den herkozen, resp. als lid van het bestuur en als lid van de raad van toezicht. Na het huishoudelijk gedeelte hield de vice- voorzitter, de heer J. de Visser, een referaat over het onderwerp ..De be tekenis van de Coöp. Boerenleen bank voor boer en tuinder".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 12