GROENE KRUISGEBOUWEN IN ZEEUWSE GEMEENTEN WALCHEREN ZWEMONDERRICHT THANS OP LESROOSTER SCHOOLJEUGD ONGUNSTIGE FINANCIERING BIJ WATERLEIDINGBUI. flERT KAPPIE EN HET MONSTERKANON DINSDAG 15 MAART 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Slot van pag. 2) niet begonnen. St. Annaland dat een zelfde bedrag ontvangt, is even ver. In Stavenisse, waar men de beschik king krijgt over 25.000 voor wijkge- bouw met zusterswoning, heeft het bestuur het schetsplan aanvaard. De architect zal nu contact opnemen met aannemers. St. Maartensdijk dat een wijkgebouw met badhuis en zusters woning sticht en daartoe 35.000 uit de Zwitserse gift ontvangt, is reeds een flink eind met de bouw gevor derd. De kosten van het badhuis wor den hier door het Utrechtse Maar tensdijk gedragen. Poortvliet, dat eveneens 25.000 krijgt, heeft de ar chitect opdracht gegeven een schets plan te ontwerpen. St. Philipsland krijgt 25.000 en 10.000 voor A. J.-polder. In St. Phi lipsland is men reeds begonnen met de bouw van het wijkgebouw met badhuis en zusterswoning, doch in A. J.-polder waar het deel zal uitmaken van het te stichten Dorpshuis, is men nog niet zover. Daar men te St. Philipsland reeds vóór de ramp in bespreking was met de architect Beije uïfc Veere, zal men daar geen wijkgebouw van het stand aardtype krijgen, doch zal het plan van de eigen architect uitgevoerd worden. Dit is om dezelfde reden eveneens het geval in Bruinisse, waar gebouwd wordt naar het ontwerp van de Goesse architect De Bruijne. Uit de Zwitserse gift wordt hier 25.000 ontvangen. Uit andere middelen wordt ook een badhuis hieraan toege voegd. In Oosterland zal men spoedig met de bouw van een wijkgebouw met badhuis beginnen. Hier kreeg men 25.000, evenals in Dreischor, waar voor een zelfde object de gunning ook reeds is geschied. Elders Zonnemaire en Brouwershaven krijgen elk 20.000. Daar deze afde lingen samen één wijkverpleegster hebben, komt alleen bij het wijkge bouw te Zonnemaire een zusterswo ning en voorts een badhuis. De bouw is reeds gegund. De bouw van de zus terswoning kan worden gefinancierd door verkoop van de bestaande wo ning. In Brouwershaven is het schets plan voor het wijkgebouw aanvaard. Voor Elkerzee-Ellemeet komt een ge bouw van 25.000 in Scharendijke. Het schetsplan is reeds aanvaard, doch hier ondervindt men moeilijkhe den met het verkrijgen van de grond. Men had reeds een geschikt terrein, doch in verband met het verleggen van de dijk, kon daar niet worden ge bouwd. Renesse-Noordwelle, dat 25.000 krijgt, heeft lange tijd met terrein moeilijkheden gekampt, welke thans echter zijn opgelost. Het schetsplan moet nog gemaakt worden. In Ouwer- kerk, dat in aanmerking komt voor 20 000, is het wijkgebouw met bad huis reeds gegund. Te Nieuwerkerk is men reeds aan de bouw van het wijkgebouw en het badhuis begon nen, waarvoor 25.000 van de Zwit serse gift wordt ontvangen. Verder komt op Schouwen-Duiveland Kerk- werve nog voor 20.000 in aanmer king. Het schetsplan voor het ge bouw is reeds goedgekeurd. Tenslotte krijgt Zierikzee nog een bedrag van 25.000 voor de bouw van een nieuwe vleugel ten behoeve van een consultatiebureau voor zuigelin gen en kleuters. Op Beveland Voorts nog vier gemeenten op Zuid- Beveland. In Wolphaarsdijk (gift 35.000) is men reeds.druk aan het bouwen, te Baarland (ƒ25.000) en in Kruiningen 35.000) waar tevens een badhuis wordt gebouwd, is men eveneens met de bouw gestart, ter wijl Waarde een wijkgebouw met badhuis krijgt. De bouw is ook daar begonnen. Men ontvangt er 25.000 doch een deel van de opbrengst bij verkoop van het bestaande gebouw, moet worden ingebracht. Voorts zal Kortgene nog met een bedrag van 25.000 worden geholpen voor de stichting van een wijkge bouw, zusterswoning en badhuis. Te vens zal daar in overig met de prov. vereniging voor tbe-bestrijding een kringbureau voor deze vereniging in het gebouw ondergebracht dienen te worden. Uiteraard zal ook de inrichting voor de nieuwe gebouwen, welke zeker 2500 a 3000 per geval zal ergen, voor verschillende kleine verenigin- fen zeer moeilijk zijn. Daarom hoopt e landelijke vereniging nog middelen te vinden om de kleinste en zwakste plaatselijke verenigingen hierbij te helpen. In elk der te stichten wijkgebou- wen zal een bronzen plaquette wor den aangebracht, die het nageslacht eraan zal blijven herinneren, hoe door de vorstelijke hulp van de Zwitserse radio-luisteraars dit alles mogelijk is geworden 1 Advertentie) Het bonzen van Uw bloed, dat drukkende gevoel in Uw hoofd. Uw trillende handen en al die pijnen, nu M eens hier dan weer daar—allemaal nervositeit Geef Uw zenuwen wat hun toekomt- Sanatogenl Een weldaad voor Uw gehele gestel. Begin direct met l c^flAÏOG^h het zenuwsterkend tonicum W Collecte. De collecte voor het Zonnestraal N.V.V.-t.b.c.-fonds, die Donderdag in Middelburg werd gehouden, heeft 706.97 opgebracht. Koudekerke Uitvoering „Zanglust". Zaterdagavond gaf te Koudekerke de zangvereniging „Zanglust" voor een talrijk publiek een geslaagde uit voering. De bijeenkomst werd geo pend door de voorzitter, de heer P. Janse. Het kinderkoor zong op uiterst verdienstelijke wijze „Zigeunerleven", hetgeen blijkens het applaus door het publiek bijzonder werd gewaardeerd. Na de pauze zong het grote koor onder leiding van Jan Kousemaker uit Goes. Er werd een programma uitge voerd, dat op hoog peil stond. Ge zongen werd o.a. „Musica, aldersoet- ste Const", in een bewerking van dr. Johan Wagenaar, „Avondlied" van Jos Henne, Lassus' bekende Echo-lied en Strauss' Beelden uit het Wener woud. De heer Janse sprak een dank woord, waarin hij o.m. betrok de heer Boone uit Goes, voor diens pianobege leiding, Ineke Olieslager uit Middel burg voor haar hulp bij het instude ren van het kinderkoor en zr. Kos ter voor haar begeleiding bij het in studeren der liederen. De heer Janse liet zijn dankwoorden vergezeld gaan van een klein geschenk. Middelburg Dr. ir. J. M. J. Kooij sprak over „Het uitdijend heelal" Dr. ir. J. M. J. Kooij ui heeft in de gecombineerde vergade ring van het Natuurkundig Gezel schap en de Nederlandse Vereniging voor Weer- en Sterrekunde, die in het Middelburgse Schuttershof werd gehouden, gesproken over „Het uit dijend heelalSpr. merkte op, dat de relativiteitstheorie bij de moderne be schouwingen over het heelal een be langrijke rol speelt. In verband hier mee gaf de heer Kooij als inleiding tot zijn eigenlijke onderwerp een kor te uiteenzetting van de grondgedach ten, waarop deze theorie berust. Hierna besprak hij de moderne op vattingen over de ruimtelijke struc tuur van het heelal. Daar men bij het aannemen van oneindige ruimtes tot conclusies komt, die in strijd zijn met de ervaring, is het zeer waar schijnlijk, dat de wereldruimte, waar in de galaitische stelsels zijn ver spreid, eindig is en toch onbegrensd, terwijl het verder voor de hand ligt aan te nemen, dat overal in kos mische maatstaf gedacht de ruim te-structuur dezelfde is. Zo komt men tot het denkbeeld van een sferische ruimte, die als het driedimensionale analogus var. een boloppervlak te be schouwen is. In verband met het verschijnsel van de algemene expan sie van hét systeem melkweg-stelsels, die het voor ons zichtbare deel van het heelal vormen, is men dan verder gedwongen aan te nemen, dat de straal van deze sferische ruimte met de tijd toeneemt. Om de theorieën van Eddington én Lemaitre op dit gebied- tot elkaar te brengen, is het nodig ook de tijd in aanmerking te nemen. Men komt dan tot het beeld van een hypersferische ruimte, een tijd-continuüm, dat als het analogus van een boloppervlak te beschouwen is, maar dan gelegen in een vijfdimensionale ruimte als be- grenzing van een vijfdemensionale bol. Teraardebestelling A. Wichman Maandagmiddag werd op de Alge mene Begraafplaats in Middelburg ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer A. Wichman, in leven ad ministratief assistent ten kantore van de P.Z.E.M. Een groot aantal bloem stukken dekte de baar. In de aula van de begraafplaats werden hartelijke woorden van deelneming en sympa thie gesproken door de directeur der P.Z.E.M., ir T, Michielsen. Namens de afdeling waar de heer Wichman werk te, sprak de technisch-hoofdambtenaar de heer K. Zelders, een afscheids woord, terwijl namens de oud-colle ga's van het Trambedrijf werd ge- GEMEENTERAAD KOUDEKERKE Klompendragen is in het verenigingsgebouw taboe Met een sneltreinvaartje heeft de gemeenteraad van Koudekerke zich Maandagmiddag door de vrij omvang rijke raadsagenda heengewerkt. Hoe wel er weinig gediscussieerd werd, bevatte de agenda enige belangrijke zaken. Na het openingswoord van burge meester J. L. Dregmans volgde de her benoeming van een 5-tal leden der commissie tot wering van het school verzuim, overeenkomstig het door B. en W. gedane voorstel. De raad verklaarde zich accoord met het advies van B. en W. tot deel neming aan de stichting „Werkplaat sen Walcheren", welke onlangs door de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Oost- en West-Souburg in het leven werd geroepen. Deze stichting beoogt het geschiktmaken van lichamelijk of geestelijk onvolwaardigen voor plaat sing in het bedrijfsleven. De heer K. van Sparrentak (A.R.) informeerde naar de concurrentie, welke hierdoor zou kunnen ontstaan. Nadat deze zaak door de voorzitter was toegelicht werd het voorstel aanvaard. De gemeente Koudekerke zal in het stichtingskapi taal deelnemen tot een bedrag van 20 gulden. De Koudekerkse schooljeugd zal in de gelegenheid worden gesteld het schoolzwemmen te beoefenen. Beslo ten werd hiervoor een crediet van 360 gulden beschikbaar te stellen. Over eenkomstig het voorstel van B. en W. werd de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1955 zodanig gewijzigd. Het aantal schoolzwemmers wordt ge raamd op 90. De gemeenterekening 1953 werd voorlopig vastgesteld. Enige bespreking leverde de aan koop van grond voor verbreding van de Middelburgsestraat en De Welle op. De heer P. Flipse (G.B.) had in deze discussie een belangrijk aandeel. De raad besloot tot grondaankoop over te gaan, met dien verstande dat de „rooilijn-kwestie" nog wordt aange houden. Met de aankoop is een be drag van 1100 gulden gemoeid. In de gemeentebegroting 1955 werd, conform het voorstel van B. en W. een wijziging aangebracht in verband met de aankoop van een zandstrooier voor 280 gulden. Tijdens de rondvraag ontspon zich een discussie tussen de heer J. W. Christiaansen (G.B.) en de burge meester. De heer Christiaansen gaf uiting aan zijn ontevredenheid over het verbod het gemeentelijk vereni gingslokaal met klompen te betreden. Dc voorzitter: Thuis doet men toch ook zijn klompen uit! De heer Christiaansen: Men kan toch de bezoekers niet de ge hele avond op hun kousen laten lopen. Dc voorzitter: Dan trekken ze maar schoenen of pantoffels aan! Kennelijk onvoldaan berustte' de heer Christiaansen in deze oplossing. Burgemeester Dregmans vond, dat de reinheid van het verenigingslo kaal voor alles gaat. Hoewel de heer Christiaansen nadrukkelijk verklaar de verheugd te zijn over de ijver, waarmee het lokaal wordt „schoon" gehouden, achtte hij Met klompen-ver bod „te ver gaand". Hierop zegde de voorzitter toe, dat de kwestie nader in het college zal worden onderzocht. sproken door de oud-wagenbestuurder, de heer H. Kieboom. De begrafenisplechtigheid werd ge leid door de officier van het Leger des Hëïls in Middelburg. Een familie lid dankte voor_de belangstelling. Aardrijkskundig Jeugdcentrum. Het Aardrijkskundig Jeugdcentrum geeft heden en Woensdag 16 Maart a.s. weer een aantal filmvoorstellin gen in de Middelburgse Schouwburg voor leerlingen van middelbare scho len e.d. De eerste dag zijn er drie voorstellingen: 8.45; 10.45 en 13.30 uur, de tweede dag twee: 8.45 en 10.45 uur. Vertoond wordt de film „Bruin Goud", die handelt over de ontwikke ling door de eeuwen heen van de ca cao van de cacoaboon af tot het eindproduct. Jubileumdansavond „Zeelandia". De Middelburgse voetbalvereniging „Zeelandia" heeft de reeks festivi teiten, die ter gelegenheid van het 45- ig bestaan worden gehouden, Za- dagavond geopend met een dans avond, aangeboden door het bestuur, in de bovenzaal van de Schouwburg. Voorzitter C. L. Westerweel kon bij" de aanvang vele leden met him da mes verwelkomen. Daarna hebben de Zeelandianen zich vele uren uitste kend geamuseerd op de dansvloer. De muzikale begeleiding was in handen van het Babyton-trio. Contactavond ulo-vereniging. De schoolvereniging van leerlingen der gemeentelijke ulo-school O.N.I. (Ontspanning Na Inspanning) hield haar eerste contactavond in „De Gou den Poorte" in Middelburg. Er was een programma opgesteld van muziek zang, voordracht en goochelen, dat vlot werd afgewerkt. Na afloop werd nog een dansje gemaakt. De directie der school en een aantal leerkrachten gaven door hun aanwezigheid blijk van belangstelling. Oost- en West-Souburg „Animo" vermaakte Ouden van Dagen Zaterdagavond bevatte de grote zaal van gebouw „Rehoboth" te Oost- Souburg vele vrolijke oudjes, die met veel genoegen het optreden van de cabaret-vereniging „Animo" volgden. Na het openingswoord van voorzit ter Van Maris kwamen de „Animo"- leden op de planken met een sterk afwisselend programma: Uit het har telijk applaus, dat de medewerkenden na afloop ten deel viel, bleek wel, dat de bezoekers nog weinig lust hadden huiswaarts te keren. Verschillende autobezitters hadden welwillend hun wagen beschikbaar gesteld om ge brekkige oudjes naar huis te vervoe ren, welk vriendelijk gebaar uiteraard zeer op prijs werd gesteld. Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Bevallen: C. C. de BruijnVan Orden, z.; E. S. C. Izeboudde Rijke, z.; N. En gelsmanDe Looff, z.; M. Manhave Huijsman, z.; M. H. v. d. BroekSiegers, z.; M. D. den Engelsmanv. d. Klooster, z.; B'. SohierWilsing, d.; L. de Smit Donze, d.; D. A. de VisAbrahamse, z.; J. PrinseTheune, d.; N. MaissanRuis- senMaissan, d,; G. OoijevaarDoorne- bos, z.; L, v. LieshoutSchild, d.; C. La- bruijèreBaart, z,; C. v, ZalenHooge- steger, z.; J. M. Boucheriev. Belzen, z.; M. P. BomBarentsen, z.; J. T. Jonckman Vercammen, z.; C. A. M. BorstAer- nout, d. Ondertrouwd: P. A. Saman. 26 j. en M. Mohof, 22 j.;F. M. v. Eekhout, 25 j. en M. Boucherie. 20 j.; J. J. A. Kint. 21 j. en A. C. v. Overbeeke, 18 j.; M. W. de Bruine, 27 j. en A. C. v. d. Jagt. 30 j. Getrouwd: J. J. Goor, 29 j. en J. A. Corveleijn, 26 j. R.C.S. Vlissingen 3—1. RCS en Vlissingen speelden Zon dagmorgen een vriendschappelijke wedstrijd. De Vlissïngers, die met vijf invallers verschenen en het boven dien nogal gemakkelijk opvatten, kregen reeds in de eerste helft een 30 achterstand. Het was Keule- mans, die na vijf minuten spelen de score opende. Bijna een half uur la ter profiteerde Passenier handig van een fout van Piet Barten en het was 20. Een minuut voor de rust werd het 30 door R. Stro. In de tweede helft deden de Vlis- singers het iets beter, maar nu had den zij weinig geluk. In de 25e minuut wist P- v. d. Schraaf de achterstand met een goede kopbal te verkleinen, maar daarbij bleef het en dus kwam het einde met een 3—1 zege voor de Souburgers. Waar ziin onze schepen? Albireo 13 te Rotterdam. Algenib 12 mn. v. Montevideo n. Sao Fran cisco Do-Sul Alphard 13 te Rotterdam. Alwaki 12 v. Santos 13 170 m. N.O. Rïo- grande Do Sul n. Montevideo. Amerskerk 13 v. Genua n. Pt. Said. Amstelveen 13 v. Rotterdam n. Amster dam. Arendskerk 12 v. Singapore n. Pt. Swet- tenham. Bali p. 13 Kp Melville 16 Sorong verw. Caltex Delft t. p. 1-3 Algiers n. R'dam. Coryda t. 13 te Stockholm. Diemerdijk 12 v. Los Angelos n. Cristobal Dongedijk 13 v. Rotterdam te Londen. Indrapoera 12 ten Zd. v. Kreta n. Port Said. Johan van Oldenbamevelt 13 160 m. N. ten O. Finisterre n. Port Said. Kota Baroe 13 v. Belawan n. Suez. Lekkerkerk 13 v. Genua n. Port Said. Lieve Vrouwekerk 12 v. R'dam p. 13 Beachyhead n. Genua. Merwede 13 te Bremen.- Metula t. 14 te Hondagua. Noordam 12 200 m. W. Scillys n. R'dam. Oranjefontein 12 v. Southampton n. Las Palmas. Peperkust p. 14 Finisterre n. Amsterdam. Poelau Laut 13 v. Makassar n. Tegal, Teiresias 13 n.m. te Semarang. Tiberius n. 13-14 te Trinidad. Waterman 12 175 m. Z.O Pt. Sudan n. Suez. Weltevreden 13 te Penang. Zuiderkruis 13 630 m. N. ten O. St. He lena n. Walvisbaai. Aalsum 14 v. Londen n. Rotterdam. Alcycone 13 v. Recife n. Baliia. Aldabi 13 300 m. Z. Kaap Verdische Eil. n. Las Palmas. Alm dijk 14 te Havana. Groote Kerk p. 13 Messina n. Port Said. Indrapoera 14 te Suez. Jagersfontein 14 te Southampton, Japara KRL 14 v. Pt. Swettenham n. Be lawan. Mariekerk 13 v. Tanga 14 te Zanzibar. Waterman p. 13 Daedalus Rif n. Suez. Abbekerk n. 14-15 te Suez verw. Amstelveen 13 te Amsterdam. Leopoldskerk 14 te Marseille. Malea 14 v. Chittagong n. Bombay. Mapia 13 te Amsterdam. Merwehaven 12 v. Amsterdam n. Ham burg. Oberon 12 v. Amsterdam n. Laguaira. Oranje p. n. 13-14 Perim n. Colombo. Ouwerkerk p. 14 Lissabon n. Duinkerken. Arendskerk 13 te Port Swettenham. Delft 13 te Terneuzen. Titus 13 v. Malta n. Piraeus. Zijpenberg p. 12 Finisterre n. Dagenham. (Slot van pagina 1) aandelenkapitaal. Deze zou trouwens weer leiden tot vergroting van de vorderingen op de gemeenten en het financieringsprobleem niet oplossen. In verband met het structurele jaarlijkse tekort van 180.000 wordt verwacht, dat het ministerie by de Walcherse Vereniging voor Geld- en Effectenhandel Afscheid van R. Sorgedrager tijdens jaarvergadering Tijdens (le jaarlijkse ledenvergade ring van de Walcherse Vereniging voor de Geld- en Effectenhandel, die Vrydag onder voorzitterschap van de heer D. F. P. Hoegen in het Vlissing- se Strandhote! werd gehouden, werd afscheid genomen van het lid de heer R. Sorgedrager. De heer Sorgedrager werd, zoals gemeld, per 1 Maart j.l. gepensionneerd als agent der Neder landse Handels Maatschappij in Vlis singen. De voorzitter sprak de schei dende in hartelijke bewoordingen toe en heette tevens diens opvolger, mr. J. Dolleman, welkom. De secretaris, de heer P. van der Veen uit Middelburg, merkte in zijn jaarverslag op, dat 1954 als een gun stig jaar kan worden beschouwd. Me de dank zij de activiteit van de Ver eniging voor de Effectenhandel en ook door het stijgen van het cijfer der netto-inkomsten in het gehele land, zrjn de financiële resultaten bij het bankwezen alleszins bevredigend ge weest. Het sterk toegenomen toeris me betekent voor de leden een niet te versmaden bron van inkomsten. De vooruitzichten op dit gebied worden als veelbelovend beschouwd. Het ledental van de vereniging bleef onveranderd. De penningmees ter, de heer B. J. Schreuder uit Vlis singen, kon in zijn jaaroverzicht mel ding maken van een batig saldo. Verder kwam in deze vergadering aan de orde een bespreking van de valutakoersen en van de kosten voor het a.s. seizoen. In de rondvraag werd nog een aantal andere bank- teehnische zaken in discussie ge bracht. Ingenieursexamen Geslaagd te Delft voor het inge nieursexamen voor civiel-ingenieur: W. J. van der Ree te Hoedekenskerke en M. Wilschut te Middelburg. vaststelling van een subsidie de hoog te van de tarieven ongetwijfeld mede in zijn beoordeling zal betrekken. Rap porteurs nemen aan, dat de tarieven tót dusver redelijk zijn men spreekt zelfs van een sterke sociale inslag toch zullen kosten en opbrengsten bij de maatschapp" op Schouwen-Duive land pas in evenwicht kunnen zijn bij een hoger tarief dan zustermaat schappijen. Vermindering personeel Tenslotte wordt het dringend nodig geacht, dat gestreefd wordt naar zo laag mogelijke exploitatie-uitgaven. De thans op het bedrijf drukkende sa larissen en lonen belopen voor 34 man personeel 160.000, terwijl nog op enige uitbreiding moet worden gere kend. Een belangrijk deel van deze personeelskosten neeft betrekking op de uitvoering in eigen beheer van her stel en vernieuwingswerkzaamheden. Er zal echter zo besluit dit over zicht gewaakt moeten worden, dat een zo efficiënt mogelijk gebruik van arbeidskrachten plaats vindt. Voorts zal, na afsluiting van deze periode, de personeelsbezetting weer belangrijk dienen te worden ingekrompen, over eenkomstig het voor de normale ex ploitatie benodigde niveau. Binnenkort zal het accountants kantoor, welks rapport zonder twijfel binnen de kring van aandeelhouders groot opzien baart, nitgewerkte voor stellen doen tot herziening van de or ganisatie en tot verbetering van de efficiëntie van het bedrijf. Raadsbesluit tot bouw dorpshuis in Kattendijke De gemeenteraad van Kattendijke nam in de Maandagavond gehouden openbare vergadering het belangrijke besluit om over te gaan tot de bouw van een dorpsbuis in bet dorp Kat tendijke. Wanneer, naar gehoopt wordt, spoedig de nodige goedkeurin gen verkregen zullen zijn, zal een ge bouw verrijzen, dat in velerlei opzicht in een dringende behoefte zal voor zien. Niet alleen als vergaderzaal voor het bloeiende verenigingsleven, dat thans slechts de beschikking heeft over een klein dorpscafé en een schoollokaal. Er komt in dit dorpshuis ook een kleuterschool, waaraan het tot dusver in Kattendijke ontbrak, en voorts een badhuis. Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. 14 Maart. Aanvoer in totaal 1702 stuks. Vette koelen en ossen 11-20; varkens 582. Varkens (lev. gew.) per kg. in ct. le kw. 188, 3e kw. 186, per stuk in guldens le kw. 182. Vette koeien aanvoer Korter, handel tamelijk, prijzen iets stijver, enige pri ma's boven notering: varkens (lev. gew.) aanvoer kleiner, handel traag, prijshou dend behalve 3e kwaliteit, welke iets min der, enkele prima exemplaren boven no tering. A.ARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 14 Maart. Kleiaardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers f 7.0015.00; Bintjes f 6.507.00; Alpha's f 5.506.00; Bevelan ders f 10.50—11.50; Furore 9.00—10.00; Meerlanders 8.00; IJselster f 6.50—6.75; Rode Ster 15.—. Zandaardappelen: IJselster f 5.50; Li- bertas f 7.00: Zandaardappelen veldgewas f 4.50. Voeraardappelen 3.504.50, Prijzen berekend per 100 kg en op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM. 14 Maart. Einnenlandse granen, offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rot terdam. Tarwe: rode od vochtconditie tot f 27.70. Voedergranen, prijshoudend. Zomer- gerst naar kwaliteit en vochtgehalte f 25.5027.00; Geschoonde gedroogde tot f 23.00: Haver, naar kleur en vochtgehal te, f 24.7525.50; Extra blanke tot f 26.25; Rogge doorsneekwaliteït f 20.5021.50; Baksoorten 22.75. Peulvruchten, met iets meer belang stelling, Groene erwten tot f 57.50; Schok kers tot f 90.00: Bruine bonen tot t 51.00.. EIERVEILING MIDDELBURG. 14 Maart. Minimum eierprijs voor pluimvee-houders 1,85. VISMIJN VEEEE. 14 Maart. Aangevoerd: 919 kg export garnalen l-,571,72; 173 kg schar 2941: 62 kg bot 16—21; 6 kg schol 20. HOOG EN LAAG WATER 16 Maart -FN.A.P U.-P AF U.—N .A.F. u.—w A.F, Vlissingen 6.34 1.64 19.05 1.38 0.24 1.51 12.53 1,57 Terneuzen 6.57 1.82 19.32 1.56 0.50 1.64 13.17 1,70 Hansweert 7.25 1.97 19.55 1.75 1.22 1.81 13.48 1.87 Zierikzee 7.47 1.18 20.16 1.06 1.23 1.41 13.49 1.50 Wemeldinge 8.06 1.39 20.36 1.26 1.27 1.61 13.51 1.69 ROKERSHOEST ordt voorkomen bestreden KERKNIEUWS. Kerkelijke scheuring te Nieuwaal In de Geref. gemeente te Nieuwaal heeft zich een scheuring voorgedaan. Een deel van de gemeente is overge gaan tot het verband van de Oud- Geref. gemeenten in Nederland. De gemeente behoorde oorspronke lijk tot het verband van de Geref. ge meenten, maar tijdens het conflict dat in 1952 in dit kerkverband ontstond, ging de gemeente in haar geheel met dr C. Steenblok te Gouda mee en voegde zich in het kerkverband van de Geref. gemeenten in Nederland. Men hoopte nu door het uitbrengen van een beroep verdere scheuring te voorkomen, maar de beroepen predi kant, ds F. Mallan te Bruinisse, heeft inmiddels voor het beroep bedankt. Nagekomen advertentie. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Moeder. Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder en Zuster MARIA JONASSE, Wed. van D.J. LABRUIJERE. n de ouderdom van 80 iaat'. Uit aller naam, D. J. LABRUIJERE. Vlissingen, 14 Maart 1955. Steenhuisstraat 15. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 17 Maart a.s., des namiddags 2 uur vanaf Steenhuis- 5. „Een blinde passagier..", bromde Kappie. terwijl hij zich haastig naar de kom buis begaf. „Dat ontbrak er ja nog maai aan!" Nijdig rukte hij de deur van de kombuis open en keek in de kolenkist. Maai behalve kolen, was daarin •niets te bespeurengeen blinde passagier. „Zou die klont van een Maat me voor de mal heb ben gehouden?" bromde Kappie. rondkijkend. Maar toen viel zijn blik op een geweldig zwarte handdoek, die op de grond lag. Dil wees er op, dat iemand zich haastig wat had gewassen en blijkbaar bij Kappie's komst was gevlucht Waar zou hij nu zitten? „Ha, die kapitein!" klonk plotseling een heldere jon gensstem. „kom Je kijken of de vette hap klaar is?" Kappie maakte onwllleke- rig een luchtsprong en keek met grote ogen naar een jongen, die van onder de talei vuurschijn Kroop. „Ik moest me even verschonen", vervolgde de jongen onbevangen, „maar ik ga nu meteen aan de slag en zal een betere hap voor je koken dan die bolle stuurman oij elkaai prutste „Wacht eens even. jeugdige brasem zei Kappie. die inmiddels wat van zijn verbazing was beko men, „dat gaat Ja zo maar niet! Wat doe je hierïl Hoe heet je?' „Ik heet Okki Tuinboon", „Ik wil zeeman worden". antwoordde de jongen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7