Middelburg dient request in bij minister over woningverdeling ROTERDDN s BORSSELEPOLDER WIL DIJK VERHOGEN EN VERZWAREN SNEL EN ZEKER WANDSCHILDERINGEN VOOR C.O.A.K. IN MIDDELBURG VIRGINIA N9 10 'n Best nuiritner! 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen PROVINCIALE ZE.EUWSE COURANT WOENSDAG 9 MAART 1955 RAAD BEZORGD OVER ONTWIKKELING DER STAD é/ZeAeesf metSTOPHOEST B. en W. konden raad niet overtuigen inzake onbewoonbaar verklaren van woning De Middelburgse gemeenteraad, die Dinsdagmiddag byeen was, heeft na de officiële zitting tijdens een informele vergadering uitvoerig gesproken over de moeilijkheden, die de Zeeuwse hoofdstad ondervindt by haar ontwikkeling tengevolge van het woningverdelingssysteem. De voor zitter, burgemeester rnr. dr. N. Bolkestein, gaf nogmaals uiting aan zyn grote bezorgdheid ten aanzien van dit vraagstuk. Op voorstel van de heer B. A. Hesselink op wiens verzoek deze discussie werd gehouden werd besloten, dat B. en W. een concept zullen vervaardigen voor een aan de minister van wederopbouw' te zenden request. In dit stuk zal de huidige situatie duidelijk uiteen worden gezet en zullen verlangens kenbaar worden gemaakt. Het komt in de volgende raadsvergadering aan de orde. Tijdens dit informeel overleg over de woningverdeling deelde burge meester Bolkestein mee, dat thans nog 40 herbouwplichten niet verwe zenlijkt zijn. De bouw van de 9 wo ningen aan de Naereboutstraat eveneens herbouw zal dit jaar zijn beslag krijgen. Daarna kan Middel burg nog slechts 18 woningen bou wen tot 1957. Spr. gewaagde van de mogelijk heid, die er komt om te bouwen in de vrije sector, met een z.g. halve premie van rijkswege. Hij vroeg zich af of dit misschien aan te be velen zou zijn voor grote bedrij ven, die arbeiders willen aantrek ken, maar hen geen woningen kunnen aanbieden. Een en ander gaat buiten bezwaar van het bouwvolume om. De gemeenten mogen echter geen medewerking verlenen. Voordat hy met zyn voorstel ter tafel kwam, gewaagde ook de heer Hesselink van de moeilijkheden, die de industrie ondervindt bij het aan trekken van arbeiders. Wanneer er woningen beschikbaar waren kon het personeelstekort, waarmee men kampt, opgeheven worden. Drs. Th. J. Westerhout (P.v.d.A.) merkte op, dat er wel een kans be staat op liet verkrijgen van woningen uit het. z.g. migratie-contingent. Hier toe dient men echter een vestigings overschot van industriële krachten aan te tonen, hetgeen hem niet on mogelijk leek. De agenda van de officiële ver gadering werd vlot afgewerkt. Een uitgebreide discussie ontstond echter over het voorstel van B. en W. om de woning Veer se singel 158160 onbewoonbaar te doen verklaren. De verschillende woord voerders konden hiermee niet ac- coord gaan en bij stemming bleek Advertentie) Blttf niet doorlopen met die Rheumatisehe Pij non. Boei ze uit met wortel en tok. Boem Kruschen Salts. De zes minerale zouten, die Kruschen bevat, wekken lever, nieren en inge wanden weer tot nieuwe energie. Het bloed wordt weer gezuiverd èn zuiver gehouden en zo is er dan geen oor zaak meer voor stramheid, scheuten, steken en pijn Koop vandaag Kruschen bij uw apo theker of drogist en begin morgen ochtend die heilzame kuur. dan ook, dat slechts de vier wet houders vóór waren. De verhou ding luidde: 14; tegen 4. Het voorstel om de woning onbe woonbaar te verklaren sproot voort uit het advies van de hoofdingenieur directeur van de wederopbouw en volkshuisvesting. Deze had een on derzoek doen instellen naar aanlei ding van een klacht, die de bewoon ster van het benedenhuis had inge diend. Volgens het voorstel is de wo ning zeer vochtig. De kosten van verbeteringen achtten B. en W. zo hoog, dat zij niet zonder meer konden besluiten deze voorzieningen voor te schrijven. „Vergaand voorstel" Het debat hierover werd geopenc door de heer A. J. Kaland (C.H.U.) die het voorstel vergaand noemde". De heer I. van Loo (P.v.d.A.) merkte op, dat het huis zeer goed bewoon baar is. Na de inundatie werd het opgeknapt en door Bouw- en Woning toezicht goedgekeurd. De eigenaar is bereid om verbeteringen aan te brengen. Waar blijft het recht van de huis eigenaar als men alleen afgaat op verklaringen van de huurster?, zo vroeg de heer L. A. Schenk (V.V.D.) en de heer A. J. Schot (S.G.P.) acht te het gewenst met de eigenaar con tact op te nemen. Deze spr. informeerde ook naar de motieven en somde de kosten op, die voor verbetering van deze woning werden gemaakt. Hy kwam tot een, bedrag van 40.000 in totaal. Een suggestie om het voorstel terug te nemen in afwachting van door de eigenaar te treffen voorzieningen, kwam daarna van de heer M. Wattel (A.R.). Mr. Eolkestein verklaarde, dat by eerste bespreking de eigenaar niet bereid was gevonden verbetering aan te brengen. Hij meende, dat de raad het advies van de hoofdingenieur-di recteur diende op te volgen. Deze is by de behandeling van de zaak op de onwil van de eigenaar gestuit. De dreiging van onbewoonbaarverkla ring was nodig de laatste van inzicht te aoen veranderen. Spr. wees nog op de in de Woningwet geopende moge lijkheid na het besluit van de raad alsnog verbeteringen te treffen, waarna de onbewoonbaarverklaring opgeheven kan worden. Vele andere huurders van vochtige woningen of woningen met andere gebreken, die er in Middelburg vele zijn, zouden in deze kwestie wel eens een voorbeeld ter navolging kunnen vinden. Nadat de heer Van Loo o.a. nog had opgemerkt, dat naar zijn mening ook de huurster onwillig was geweest, ging men tot stemming over met bovenvermeld resultaat. In het voorstel tot deelname van Middelburg aan de Stichting Werk plaats Walcheren ten behoeve van geestelijke en lichamelijke minder- validen, vond de heer Kaland aanlei ding te informeren naar de rechtspo sitie van de tewerkgestelde mensen. Hij kreeg van wethouder A. J. Be renpas (P.v.d.A.) ten antwoord, dat deze positie ongeveer gelijk aan die van het gemeentepersoneel zal zijn. De wethouder deelde voorts mee, dat de statuten van de stichting een kleine wijziging hebben ondergaan ten aanzien van de vertegenwoordi ging der deelnemende gemeenten in iet algemeen bestuur. Middelburg en Vlissingen wijzen elk drie raadsleden hiervoor aan en Souburg twee. Mr. P. van Empel (C.H.U.) drong er op aan, dat de stichting ook haar dacht zal besteden aan de geeste lijk onvolwaardige». In dit verband kondigde hij aan, dat binnenkort een Stichting Nazorg- voor de Walcherse b.l.o.-school, in Middelburg, tot stand zal komen. In hoeverre de Stichting- Werkplaats Walcheren en de op te richten instelling kunnen samenwer ken is thans nog niet aan te duiden. Het voorstel werd daarna goedge keurd. Ter navolging De heer J. S. Hoek (A.R.) vond het volstrekt niet noodzakelijk, dat de raad het oordeel van de hoofdin genieur-directeur volgt. VAN Imn TOT IN JEUGDGEBOUW. In de noodsehool te Scharendijke woedde Maandag een schoorsteen brandje, dat het hout van de muren en de zoldering dermate aantastte, dat in twee lokalen geen les meer kon worden gegeven. Tijdelijk zijn de leer lingen nu ondergebracht in de po diumzaal van het Jeugdgebouw. Deze zaal is eigenlijk speelzaal van de kleu terschool. De schoorstenen in de nood sehool zullen door nieuwe moeten worden vervangen. KLEUTERSCHOOL. In tegenwoordigheid van afgevaar digde hoofdbestuursleden van het Ne derlandse Rode Kruis, gemeentelijke en kerkelijke autoriteiten zal de Christelijk Nationale Kleuterschool te Scharendijke Donderdag a.s. om 2 RETOURTJE... Het is altijd een prettig en met na me een „veilig" gevoel om m het be zit te zijn van voldoende contanten. Vooral wanneer men op reis is. De man, die in Goes een retourtje naar Vlissingen wilde aanschaffen, had dit gevoel beslist niet. Ten over staan van de loketbeambte kwam hij tot de onplezierige ontdekking, dat zijn portemonnaie niet mee op reis was gegaan.... ..Een ogenblik", riep de onfortuin lijke reiziger in paniek, „ik ben zó terug'." Hij had nog vijf minuten en 't moet gezegd worden, dat. hij er in slaagde 'dat tijdsbestek goed te benutten. Drie minuten later verscheen hij namelijk weer voor het loket, voorzien van een honderdguldenbiljet. ■'t Was genoeg voor een retourtje naar Vlissingen, maar :t viel niet mee om dat bedrag „klein" te krijgen. Met als gevolg, dat de trein toch verdwenen was.... uur officieel worden geopend door de Rijksopzienier van het kleuteronder wijs, mej. H. J. Glasz uit Dordrecht. LANDJUWEEL. De toneelafdeling van het muziek gezelschap „Heikant" te Sint Jan- steen heeft met de opvoering van An- toon Coolens „Kinderen van ons volk" zoveel succes behaald, dat zij met dit stuk zal deelnemen aan het „Zeeuws Landjuweel". Als datum van opvoering voor de jury wordt ge dacht aan 17 April a.s. MUZIEKFESTIVAL. Ook de fanfare „Sint Jan" uit Sint Jansteen neemt actief deel aan het culturele leven. In de laatst gehou den bestuursvergadering werd beslo ten om ook dit jaar weer een muziek festival te houden. De datum werd voorlopig bepaald op 8 Augustus a.s. BOTERSMOKKEL. Er zijn echter ook lieden, die aan het culturele lever part noch deel hebben en onder hen vallen onder meer degene, die zorgen, dat de doua niers aan het werk blijven. In De Klinge werd een bestelauto aange houden, welke bij nader grondig onderzoek blijk gaf als vervoermiddel voor 300 kg gesmokkelde boter te dienen. Voertuig en contrabande wer den in beslag genomen en de vervoer der ontving net gebruikelijke proces verbaal. „EERSTE HUWELIJK" In het i.ieuwe gemeentehuis van Noortlgouwe werd Zaterdag het „eer ste" huvvelyk voltrokken. Tydens dit feestelijk gebeuren overhandigde de ambtenaar van de burgerlijke stand, burgemeester Z. Cornelis, het jonge paar ter gelegenheid van deze „pri meur" een fraai bouquet bloemen. Dinsdagmiddag omstreeks twee uur gebeurde er op het kruispunt Maal stee-Ooststraat te Kapclle een ver keersongeval, dat gelukkig goecl af liep. Vanuit de richting Yerseke na derde een personenwagen, bestuurd door de heer O. uit Bergen op Zoom, toen uit de Ooststraat een vrachtwa gen van de heer N. uit 's-Heer Arendskerke kwam. Daar beide wa gens tegelijkertijd de bocht van de weg bereikten en deze ter plaatse ta melijk smal is, botste de personen wagen met het linkerspatbord tegen de vrachtwagen. De personemvagen liep hierbij wat materiële schade op, doch persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. (Foto P.Z.C.). Prettige schoenen voor M prettige prijzen Schoenhandel H Winkelgalerij, Middelburg. p Voetbalclub „Goes" gaat spelers niet betalen. Naar wij van de zijde van het be stuur van „Goes" vernemen, zal deze club niet tot betaling van de eerste elftal-spelers overgaan. Deze materie heeft in de kringen van het bestuur in de afgelopen periode een onderwerp van studie uitgemaakt. In principe is dit college voor amateurisme. Voorts werd in de kringen der leden spe ciaal de spelende leden geïnfor meerd, hoe men hier tegenover stond. Daarbij bleek, dat nergens enthousias me voor het semi-professionalisme be stond. Dit feit in aanmerking genomen, achtte het bestuur het dan ook niet noodzakelijk, de vraag in de ledenver gadering aan de orde te stellen. Zoals men weet, heeft de ledenver gadering van „Vlissingen" zich enige tijd geleden tegen betaling uitgespro ken. ACHT-EN-HALVE METER BOVEN N.A.P. Minister van verkeer en waterstaat zal moeten beslissen De dijkraad van de waterkering van de calamiteuze Borsselepolder nam, zoals gemeld, dezer dagen het besluit om tot verhoging en verzwaring van de zeedijk over te gaan. Nog deze zomer zou men ongeveer een derde deel van de dijk, over een lengte van ca 1700 meter, op een hoogte van 8.50+ N.A.P. willen brengen. Het plan is thans toegezonden aan het Provinciaal bestuur, waarna uiteindelijk de beslissing zal zijn bij de Minister van Wa terstaat. Het dijkbestuur heeft in deze ge toond wel zeer actief te zijn. Hoewel de polder gelukkig voor overstroming gespaard bleef, nam de dykraad toch reeds in October 1953 het principe besluit tot verhoging en verzwaring van de zeedijk. Dit werd ter kennis gebracht van het Provinciaal Bestuur, waarna eind vorig jaar opdracht werd ontvangen een plan met kosten raming te maken. Daar de dijkraad het gevaarlijkste dijkgedeelte zo spoedig mogelijk wil verhogen en verzwaren, werd beslo ten voorlopig slechts een plan voor dit gedeelte op te stellen. By de voor bereidingen van verbetering van de gehele ruim 5 km lange dyk, komen namelijk zodanig grote problemen aan de orde, als bijv. de afwatering, dat het opmaken van de plannen dan zeker nog een half jaar langer ge vergd zou hebben. :et gedeelte ten Westen van het di rectiegebouw, over een lengte van 1700 meter, zal dus eerst aan de or de moeten komen. Het hangt thans van de ministeriële beslissing af, of dit nog deze zomer zal kunnen ge schieden. Wanneer de plannen doorgang kunnen vinden, zal de dijk aanzienlijk hoger komen dan momenteel het g< val is. De hoogte bedraagt thans pin 6.14 meter N.A.P.. Aan de hand van de gegevens over de stormvloed 1953 en berekeningen van de Delta commissie, heeft men thans aangeno men, dat voor Borssele met een moge lijke stormvloedhoogte van 5.60 meter N.A.P. rekening gehouden moet worden. Dit is ongeveer één meter hoger dan op 1 Februari 1953. Mede in verband met golfoploop e. d. is men daarom in de thans opge stelde plannen tot een dykshoogte van 8.50 meter N.A.P. gekomen. De binnenberm van de dijk zal on geveer 15 meter meer landinwaarts komen, terwijl door de verhoging de kruin van de bestaande dijk onge veer halverwege het buitenbeloop komt te liggen. Een groot probleem bij verhoging en verzwaring van zeedijken vormt het verkrijgen van de benodigde klei. Ge lukkig is de samenstelling van de be staande dijk uitstekend. Het is daar om de bedoeling, de klei van het oude dijklichaam aan de landzijde weg te graven en dit later weer te gebruiken voor bekleding van het uit zand op te spuiten nieuwe dijklichaam. Zoals gemeld, zijn de kosten op ca 808.000 geraamd, zonder aankoop van de ca. 2% ha grond, welke door de verbreding in beslag worden geno men. (H) stil gg) Uw pijn met Bejaarde wielrijder te Goes gedood. Ongeval op hoofdverkeersweg. Op de hoofdverkeersweg te Goes, ter "hoogte van hotel „Nieuw Goes", is Dinsdagmorgen omstreeks half twaalf de 68-jarige wielrijder J. de Klerk uit Kloetinge, door een per sonenauto uit Rhenen gegrepen. Na dat dr. H. Doeleman de eerste hulp had verleend, is de man in ernstige toestand naar het ziekenhuis St. Jo anna vervoerd, waar .hij ongeveer een uur later aan de bekomen ver wondingen is overleden. De man die op de Kloetingse weg een zakje uien had gehaald, kwam oi zijn rijwiel over de overweg en stal de hoofdverkeersweg over. Vermoe delijk heeft hij zich naar de langs de Patijnweg lopende parallelweg willen begeven. Op dat moment na derde echter uit de richting Bergen op Zoom een personenauto, bestuurd door zekere K. uit Rhenen. De wiel rijder werd door de auto gegrepen en kwam daarbij met het hoofd te gen de voorruit terecht, waarna hij tegen het wegdek werd geslingerd. Door de kracht waarmee de botsing plaats vond, werd zelfs de motorkap van de auto gedeeltelijk ingedrukt, terwijl de voorruit werd versplinterd. Protestants Christelijk Streekziekenhuis te Goes. Architect ontving opdracht. Het bestuur van de Stichting Prot. Chr. Streekziekenhuis voor Zuid- en Noord-Beveland heeft besloten aan de heer K. L. Sijmons, architect te Am sterdam, opdracht te geven, tot het maken van een voorlopig schetsplan voor een nieuw te bonwen ziekenhuis. (Slot van pagina 1) eerst „schilderrijp" worden ge maakt en dan zijn er nog veel la gen vei'f nodig om 'n schraal ef fect te voorkomen. Bovendien vergen de voorbereidingen veel tijd omdat het nu eenmaal niet eenvoudig is geschikte, ook psy chologisch verantwoorde onder werpen te vinden." Prince illustreert deze laatste op merking door er op te wijzen, dat men bij voorbeeld militairen, die hun vrije tijd in een cantine doorbrengen, in dit verblijf niet kan omringen met afbeeldingen, betrekking hebbende op de „militaire plichten" van elke dag. Ook is een zekere „neutra liteit" gewenst, gezien het feit, dat Êegüt (fa (fag. Onzt 7ë(r-jAM Specialiteit: Verse Sinaasappeljam 82 ct. per pot. de bewoners van een kazerne ver schillende overtuigingen zijn toege daan. Daarnaast stelt Prince zich echter tot taak schilderingen aan te brengen, Gie boeien en die uiter aard artistiek verantwoord zijn. Het brengen van kunst in de ka zerne is inderdaad geen eenvoudige opgave, maar deze jonge Zeeuwse kunstenaar voert haar met overgave uit! JAC. PRINCE. Jac, Prinse, die ook meewerkte aan het laatste nummer van het „Zeeuws Tijdschrift" en wel met een uiterst sfeervolle tekening en met een karakteristiek (getekend) por tret, werd in 1927 te Vlissingen ge boren. Zijn opleiding ontving hij aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam, waarna hij o.m. werk zaam was op de ontwerp-afdeling van een plateelfabriek in Zuid-Hol land. Voor uitgevers in Nederland en België verzorgde hij illustraties en ook vervaardigde Prince portret ten. Hij is thans gevestigd in Middel burg en prijst zich gelukkig met de opdracht van de C.G.A.K.! Teraardebestelling van wika mej. L. M. Hendrikse. Onder grote belangstelling werd Dinsdagmiddag' in St. Laurens het stoffelijk overschot ter aarde besteld'' van Wika L. M. Hendrikse* in leven maatschappelijk werkster in Schoon dijke, die Vrijdag j.l. door een val uit de trein om het leven kwam. Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd door ds. F. J. Pop, docent van „Kerk en Wereld", die de overledene schetste als een ijveri ge en voortvarende leerlinge. Verder spraken wika mej. Vos uit Rotter dam, mej. Lanis, maatschappelijk werkster, de heer Oosteinde uit Ou de Tonge, waar de overledene na de ramp een tijdlang werkte, de heer S. J. bij de Vaate uit Zierikzee, ds. M. W. J. Schopenhauer, Hervormd predikant in Schoondijke, namens de classicale commissie voor Maatschap pelijk Werk en Gezinszorg in West Zeeuwsch-Vlaanderen en namens de kerkeraad van Schoondijke. Getuigd werd daarbij van de grote werkkracht en van de naastenlie van de overledene en er werden woorden van troost tot de ouders* ge sproken. Vicaris B. van der Lelie las daar na Openbaringen 21 15, hield een korte toespraak en eindigde met het Onze Vader. Ds. Schopenhauer dankte voor de deelneming en de belangstelling. On der degenen, die deze droeve plech tigheid bijwoonden, bevonden zich vele wika's en maatschappelijke werksters. Zeeuwse boogschutters in Gent. Een deputatie van de Zeeuwse Schuttersbond bezocht Zondag jl. 't congres van de Kon. Nat. Bond van de Belgische Wipschutters te Gent. Nadat de Gedeputeerden en con gresleden zich des morgens op het Wilsonplein hadden verzameld, werd een bloemenhulde gebracht aan het monument van Koning Albert, de „hoge beschermer en weldoener" van de Belgische bond. Met de harmonie van het politiecorps voorop ging het hierna naar het Stadhuis, waar de congressisten officieel door het stads bestuur werden ontvangen. In de Aula van de Universiteit werd vervolgens het congres gehou den. Een viertal jubilerende bestuurs leden, de heren Evariste Bosman, 25 jaar schatbewaarder, Wilfrid Rooms, 25 jaar algemeen secretaris, Louis Rosseels, 10 jaar onder-voorzitter en Frans Possemiers, 25 jaar raadslid, werden met een schat aan geschen ken overladen. Besloten werd het con gres volgend jaar in Luik te houden. Na afloop werd naar het stadspark gereden, waar in de feestelijke salons van het Paleis der Floraliën „Casi no", het feestmaal werd aangebo den. Tijdens deze maaltyd werden verschillende redevoeringen gehou den, o.a. door de ere-voorzitter van de Zeeuwse schutters, burgemeester Th. J. Andriessen van Ovezande. waarschuwen legen Als u geregeld laxeermiddelen slikt, ls er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het: u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor stoelgang. Neem de le week elke avond avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw inge wanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en ver valt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. 62 C.J.M.V.-bondsdag te Kapelle. Op Tweede Paasdag zal, zoals ge meld, in Kapelle de provinciale bondsdag worden gehouden van de C.J.M.V. De organisatie voor deze dag is thans in grote lijnen vastge steld. Het programma zal dezer da gen verschijnen en bevat een wel komstwoord van burgemeester H. G. van Suylekom en een voorwoord van het oudste ere-lid van de provinciale commissie, de heer C. Duvekot. De bondsdag begint met een wijdings- en Tebedssamenkomst onder leiding van ie heer M. Alewyn. De morgenver- 'adering begint om kwart voor elf. ïan deze vergadering wordt mede gewerkt door het strijkorkest „Apol- o" onder leiding van de heer Adr. S. Holster. De bondsrede wordt uit gesproken door ds. P. Veen. De mid dagbijeenkomst duurt van 2 tot ca. 6 uur. Opgevoerd wordt „Een Zo merzotheid" door een toneelgroep uit 's-Gravenpolder, voorts is er optre den van een ensemble uit de man dolineclub „Excelsior" uit Kruinin- gen, ook demonstraties van de gym- Q stiekvereniging „Luctor et Emer- staan op het programma, alsme- zang door een koor onder leiding van de heer D. Burger. Een hoogte punt is ongetwijfeld de aanbieding van een jubileumgift, bijeengebracht door leden, oud-leden, kerkeraden van Herv. en Vrij Evangelische Ge meenten en belangstellenden. Bouw Boerenleenbank in Lewedorp Door de coöperatieve Boerenleen bank te Lewedorp wordt overwogen, in liet kader van het uitbreidings plan, binnenkort tot de bouw van een dienstgebouw over te gaan, dat behal ve de benodigde kantoorruimte en een kluis, ook een kassierswoning zal be vatten. VANDAAG. MIDDELBURG Electro: „Schots en scheef". (aJ.), 19 en 21'.15 uur; Schouwburg: ZVTJ, Ton. groep „Theater" met „Sabrina", 20 Vlissingen Alhambra: „Het Venster", (18 jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „Ban deloos", (18 jr.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2