MR. VAN DEN BRINK BESPRAK VOOR C.B.T.B. PACHTPROBLEMEN WALCHEREN P R EDi K BEURTEN Waar zijn onze schepen? WPP/F EN DE JUWELENROOF DINSDAG 8 MAART 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 VERGADERING GEWEST WALCHEREN Schriftelijke vastlegging gewenst. Voor de leden van het gewest Wal cheren van de Christelijke Boeren- en Tuinders Bond sprak Maandagmiddag tijdens een vergadering in de Bogard- zaal te Middelburg mr. W. C. van den Brink uit Den Haag over „Grond- en pacthzaken". Als uitgangspunt voor zijn causerie nam de heer Van den Brink enkele belangrijke artikelen uit het pachtbesluit, die hij nader uiteen zette en met voorbeelden uit de prac- tijk verduidelijkte. Als advocaat had spreker tal van ervaringen opgedaan over de uitvoering van het pachtbe sluit. Bijzonder belangrijk achtte hij het om pachtovereenkomsten schriftelijk vast te leggen. Was het vroeger zeer goed mogelijk om een mondelinge overeenkomst te goeder trouw na te leven, tegenwoordig is dit mede door het pachtbesluit heel wat moeilijker geworden. Overigens heeft het geen enkel nadeel een contract op schrift te hebben. Integendeel, voor beide partijen biedt het de nodige voordelen. Men voorkomt moeilijkhe den over de uitvoering van het con tract en voor de pachter geldt o.m. bij verkoop van de door hem gepachte grond het recht van voorkeur, dat hem in de gelegenheid stelt de grond in eigendom over te nemen vóór anderen deze kans krijgen. Bij de herverkaveling worden alleen schrif telijke contracten in aanmerking ge nomen. Ook de verlenging van de contrac ten onderwierp spreker aan een uit gebreide beschouwing, omdat zich daarbij nogal eens moeilijkheden voordoen. -ITij wees er met nadruk op, dat het aanbeveling verdient om geruime tijd, ongeveer 15 maanden, vóór het aflopen van het bestaande contract de verlenging ervan vast te leggen, niet alleen tussen de betrok ken partijen, maar ook bij de pachtka- mer. De heer Van den Brink belichtte het standpunt, dat vele gemeenten inne men, wanneer het er om gaat grond te kopen of te onteigenen. Hierbij komen de belangen van de pachter dikwijls in het gedrang en spreker wees er dan ook op, dat gemeentebesturen er be ter aan doen tot onteigening over te gaan, dan de eigenaar tot vrijwillige verkoop van verpachte grond te ver zoeken. In het eerste geval wordt de pachter namelijk schadeloos gesteld; in het tweede slechts ten dele of he lemaal niet. Op deze uiteenzetting volgde een uitgebreide discussie, waarbij een aantal vragen nog nader onder de lou pe werd genomen. HUISHOUDELIJKE ZAKEN. In deze vergadering, welke onder leiding stond van de heer P. Ton, brachten de secretaris en penning meester hun jaarverslagen uit. De penningmeester noteerde over het af gelopen jaar een tekort van 191,08, dat was ontstaan door de grote uitga ven voor de feestavond, zodat de kas- positie over het algemeen niet slecht was. Het kassaldo bedroeg eind 1954 1980,54. De begroting voor dit jaar gaf aan inkomsten en uitgaven een be drag van 710 te zien. „Sabrina" te Goes in „Schuttershof". Maandagavond hadden de Beve- landse leden van de Z.V.U. de gele genheid zich te amuseren met het kostelijke Amerikaanse blijspel „Sa- brina" van Samuel Taylor. De ge schiedenis van het levenslustige chauffeursdochtertje gaf ook de be zoekers van het Goesse „Schutters hof" enkele gezellige uurtjes van ontspanning. De toneelgroep „Thea ter", die voor een uitstekende en vlotte vertolking zorgde, oogstte, evenals by de opvoering in Vlissin- gen waarover wy uitvoerig schre ven een groot succes. Zonder twij fel zal dit ook hedenavond in Zie- rikzee het geval zijn. Solistenconcours op 19 en 26 Maart in Westkapelle. Op de Zaterdagen 19 en 26 Maart organiseert de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen in Zeeland zijn jaarlijks solistenconcours. Het concours wordt beide dagen gehou den in het Verenigingsgebouw „Westkapelle Herrijst" in Westka pelle. Voor dit evenement hebben vele Zeeuwse bondsleden ingeschre ven. De jury wordt gevormd door de Rotterdamse musicus Joh. F. Pala. Personeelsjubilea. Een achttal personeelsleden van de inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom herdenken dit jaar een ju bileum: de heer J. J. Boon zal in Mei 40 jaar aan de inrichting verbonden zijn; het 25-jarig jubileum vieren zuster J. de Nooijer, hoofdverpleeg ster, de heer J. G. v. d. Mast, schil der, de verpleger J. W. van Soelen, de verpleger J. C. Maat, de maga- zijnknecht A. J. van Eekelen, de sto ker C. de Weer en de tweede machi- nist, de heer G. Roelants. Geslaagd weekend „Hedenesse" Conferentie C.J.V.F. en Z.P.M. Een en dertig meisjes uit alle delen van Zeeland hebben in het afgelopen weekend in het Vormingscentrum „Hedenesse" drie leerzame dagen be leefd. Zy waren byeen op een confe rentie van het Meisjesverbond C.J.V. F. en de Z.P.M., waar verschillende practische onderwerpen aan de orde kwamen. De als proef opgezette drie daagse conferentie is volkomen ge slaagd, zodat zeker overwogen zal worden deze bijeenkomsten in de toé- komst te herhalen. De leiding berustte by wika M. A de Vlieger, regionaal secretaresse van de C.J.V.F., mej. M. Sanders van de Z.P.M. te Sluis en de directeur van „Hedenesse", wika R. Waterval. De heer'BeldersBg uit Oostburg ver telde de jongedames over de wonmgin richting en liet hen op papier hun woningen indelen. Een ander on derwerp dat zeer de belangstelling genoot was „De vrouw in het volle leven". Mevrouw Pel-Mellink arts te Middelburg gaf sexuele voorlichting en bezag liet leven uit medisch oog punt. Wika de Vlieger sloot hierbij aan, door dit onderwerp van de gees telijke zijde te belichten. Over een en ander, ontwikkelden zich goede ge sprekken. Voorts sprak de consulent van de Z.L.M., mej. A. v. d. Leede, over hui selijke feesten, terwijl onder haar lei ding als handenarbeid tal van attri buten voor deze feesten werden ver vaardigd. Daarnaast was er vanzelf sprekend nog plaats voor zang en spel op deze conferentie ingeruimd. De suggestie is gedaan ook eens een dergelijke conferentie, uiteraard met andere onderwerpen, voor jonge mannen te organiseren. Burgemeester van Terneu- zen sprak over Deltaplan De burgemeester van Terneuzen, mr. P. H. W. F. Teilegen, heeft te Antwerpen, onder auspiciën van de Ned. Stud ent en kring Senioren der Rijkshandelshogeschool een lezing ge houden over „Het Deltaplan en de Westerschelde". Onder de toehoorders bevonden zich tal van autoriteiten en hoofden van diensten. Na een uiteen zetting gegeven te hebben over de geo logie der lage landen en het ontstaan van de Scheldedelta besprak mr. Tel- legen de na de Februariramp geno men maatregelen om herhaling van een dergelijke ramp te voorkomen. Spr. toonde zieh een voorstander van het beginsel „veiligheid voor alles" en meende, dat ook afsluiting van Wes terschelde'en Nieuwe Waterweg over wogen dient te worden. Door afslui ting zou de scheepvaart op Rotter dam en Antwerpen niet bemoeilijkt worden, zo betoogde mr. Teilegen. Op deze voordracht volgde een ge animeerde discussie. Marktberichten AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 7 Maart. Kleiaardappelen 35 mm. op waarts. Eigenheimers f 10.5013.00; Bin tjes f 6.00—6.75; Alpha's f 5.50—6,00; Be velanders f 10.50—11.50: Furore f 9.00— 9.50; Meerlanders en IJselster geen no teringen. Zandaardappelen geen notering. Voeraardappelen f 3.504.50, Prijzen berekend per 100 kg en op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM Rotterdam. 7 Maart. Binnenlandse gra nen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe, rode op vochtconditie tot 27.70. Voedergranen door geringe vraag flauw, met weinig handel. Zomergerst naar kwaliteit en vocht gehalte l 25,50—27.—, Geschoonde ge droogde daarboven. Haver naar kleur en vochtgehalte 24.50 I 25.25. Extra blanke tot f 25.75. Rogge doorsneekwaliteit 20.5021.50. Baksoorten ca 23. Peulvruchten, groene erwten en schok kers vrijwel onverkoopbaar. Bruine bo nen. enige attentie voor blanke van 52.50 53.Groene erwten ca 57.50. Schokkers tot ca 90. Middelburg Afdeling Walcheren van „Madjoe" kwam bijeen. Ónder voorzitterschap van de heer C. Moens uit Souburg vergaderde in het Nederlands Koffiehuis in Middel burg Zaterdag dg afdeling Walcheren van „Madjoe", de Vereniging van Oud-Onderofficieren van het Konink lijk Nederlands-Indisch Leger (KNI- L). De voorzitter gewaagde in zijn openingswoord van het feit, dat Prins Bernhard het beschermheerschap van „Madjoe" heeft aanvaard, hetgeen hij een zeer hoge onderscheiding voor de vereniging noemde. Hij verwelkomde voorts een aantal leden met hun da mes uit de afdeling Axel. Het verdere deel van de bijeenkomst was vrijwel geheel gewijd aan het rapport, dat door de heer F. Witkamp in opdracht van „Madjoe's" hoofdbe stuur werd uitgebracht. Dit document „betreffende de pensioenen van het voormalig K.N.I.L. bezien in het licht van een algemene sanering der Indi sch© pensioenen" werd besproken en toegelicht door de heer Th. B. M. van der Meer uit Amersfoort, lid en pen ningmeester van het hoofdbestuur. Hij gaf een uitvoerige uiteenzetting over het hoe en het waarom van dit rapport en betoogde, dat in dit stuk een weg wordt gewezen naar de enig aanvaardbare wijze van sanering dei- pensioenen van de oud-K.N.I.L.-ers. De bedoeling van het rapport, waar voor grote belangstelling bestaat, is de regering een richtlijn te geven ter oplossing van dit vraagstuk. Hierna werd enige discussie ge voerd. Aan het slot van deze drukbe zochte vergadering werd bij de rond vraag de aandacht gevestigd op de trage wyze, waarop de rehabilitatie uitkering geschiedt. Met eervol ontslag. B. en W. van Middelburg stellen de raad voor aan de heer L. Heij- mans, tekenleraar aan het Stedelijk Gymnasium, met ingang van 1 Sep tember a.s. eervol ontslag te verle nen. De heer Heijmans bereikt in Juli a.s. de pensioengerechtigde leef tijd. Van onze adverteerders. Aan de Korte Noordstraat 2123 in Middelburg hebben de Gebroeders Schonis Zaterdag hun winkel en werkplaats in orthopaedisch schoei sel, maatschoenwerk en luxe schoen- herstelwerk heropend. Dit geschied de na een ingrijpende verbouwing, die belangrijke verbeteringen en moder niseringen met zich bracht. Zo werd de winkelruimte geheel vernieuwd en enigszins vergroot, waarbij van mo derne materialen gebruik werd ge maakt. Ook de etalage viel onder de ze vernieuwing. Achter de winkel be vindt zich nu een paskamer voor het orthopaedisch en maatschoenwerk, die aan alle eisen voldoet. Ook de ruime werlcplaatsen, die daarachter gelegen zijn, werden gemoderniseerd. Het geheel maakt thans een zeer aantrekkelijke indruk, met name door de frisse kleuren. De heropening van deze nieuwe aanwinst voor het winkelcentrum ondervond grote be langstelling. Botsing. Zaterdagavond om ongeveer half twaalf zijn twee personenauto's, de een bestuurd door De L., de ander door J. R.. beiden uit Middelburg, op de Middelburgse Markt met elkaar in botsing gekomen. Eerstgenoemde wagen kwam uit de Lange Delft, het tweede voertuig van de Pottenmarkt. Er ontstond slechts enige materiële schade. Jaarvergadering CJ.B.T.B.-C.P.M.B. Onder voorzitterschap van de heer A. Dekker hièlden de afdelingen Middelburg van de C.J.B.T.B. en van de C.P.M.B. Zaterdagavond een gecombineerde jaarvergadering in de Bogardzaal, die ook door vele andere leden van de Ring Walcheren werd bijgewoond. De gebruikelijke jaar verslagen werden door middel van samenspraak ten gehore, gebracht, waarna ds. J. Goumare, Géref. predi kant uit Grijpskerke, sprak over het onderwerp „Jeugd en verantwoorde lijkheid." Spreker nam hierbij speciaal de protestantse jeugd onder de loupe. Hij beantwoordde de vraag of de jeugd verantwoordelijkheid heeft be vestigend en noemde Jezus Christus de grond van de vrijheid en van de verantwoordelijkheid der jeugd. Na een pauze werd een vragen- wedstrijd gehouden en was er decla matie. Tot slot van deze drukbe zochte bijeenkomst voerden eigen krachten het toneelstukje „De oude palen" op. C.J.M.V. bezocht Antwerpen. Onder leiding van de voorzitter, de heer C. Hamelink, bracht de Middel burgse C.J.M.V. Zaterdag een bezoek aan Antwerpen. Na aankomst per bus via Bergen op Zoom werden in de Sinjorenstad verschillende be zienswaardigheden bekeken. Daarna bezocht men gezamenlijk in de Ko ninklijke Vlaamse Opera de opvoering van Verdi's „La Traviata". Vlissingen Ned. Padvindsfers-Gilde Donderdag 10 Maart a.s. zal in het gebouw „Concordia", Palingstraat te Vlissingen, een propaganda-avond ge houden worden, uitgaande van het Nederlandse Padvindsters Gilde. Het doel van deze avond is om in groter kring bekendheid te geven aan het werk en streven van de Padvindery. Daartoe zal door één van de trainers van het Gilde gesproken worden. Te vens zullen enkele films vertoond worden, die het Padvindsterswerk il lustreren. Op deze avond, die uitslui tend bedoeld is voor ouderen (boven 17 jaar), bestaat gelegenheid tot het stellen van vragen. Koudekerke Koudekerkse jeugd genoot. Met open mond volgden Zaterdag middag talrijke kinderen in het Ver enigingsgebouw. te Koudekerke de verrichtingen van goochelaar W. Barnard uit Meliskerke, die op uit nodiging van de Koudekerkse winke liers de jeugd enkele uren kwam vermaken. Propaganda-avond S.W.G. In café „Centraal" te Koudekerke werd dezer dagen een propaganda- avond van het instituut „Steun Wet tig Gezag" gehouden, welke onder leiding stond van burgemeester J. L. Dregmans. Het doel en de werkwijze van de Nationale Reserve werden uitvoerig besproken. Jaarvergadering Z.L.M. De afdeling Koudekerke van de Z.L.M. hield onder voorzitterschap van de heer Js. Vos een jaarverga dering in hotel „Walcheren". De voorzitter verwelkomde in het bijzonder de burgemeester van Kou dekerke, de heer J. L. Dregmans, de heer Maliën van de Nederlandse Heide Maatschappij en afgevaardig den van de L.J.G. en de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen. In zijn openingswoord wees de voorzitter o.m. op het tekort aar werknemers, waarmede de land bouw te kampen heeft. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer J. Koole, bleek, dat er in het afgelopen jaar goede re sultaten zijn geboekt. In de vereni gingskas is een batig saldo van 173,45. Het lid der financiële commissie, de heer Osté, sprak zijn tevredenheid uit over het gevoerde geldelijke beleid. Vervolgens sprak burgemeester Dregmans een korte rede uit, waar in hij opwekte steun aan de stands organisatie te verlenen. Uitvoerig behandelde de heer Jac. Wisse daarop talrijke vragen, waarna verschillende landbouwpro blemen aan de orde kwamen. Een koor van plattelandsvrouwen leverde een gewaardeerde vocale af- bijdrage. Het programma na de pauze be vatte o.m. een interessante film vertoning over het werk van de Nederlandse Heide Maatschappij. Nadat de heer J. Verhage Jr. er nog op gewezen had, dat de af deling Koudekerke in 1956 haar 60- jarig bestaan hoopt te vieren, sloot de voorzitter deze goedbezochte vergadering met een propagandis tisch woord. Tijdens de gehouden bestuursver kiezing werden de heren P. I. Kod de eh A. Jansen als bestuursleden herkozen. Sint Laurens Muziek en toneelspel in het „Vergaderlokaal" Het muziekgezelschap „Eendracht maakt macht" te Seroóskerke musi ceerde dezer dagen in het „Vergader lokaal" te Sint Laurens. Ónder lei ding van dirigent A. Joosse leverden de muzikanten, enkele fraaie muzikale prestaties," waërn'a eèh 'grbëpje tone listen verdienstelijk het toneelspel „De truc" op de planken bracht. De talrijke aanwezigen wisten zich zowel met het muzikale deel van het programma, als met het geboden to neelspel, goed te amuseren. Vrouwenpolder N.C.V.B. De afdeling Vrouwenpolder der N.C.V.B. hield haar maandelijkse ver gadering. Na afhandeling der huis houdelijke zaken, waarin aan de orde kwam de landdag te Axel, was het woord aan de spreker van deze avond de heer D. v. d. Berge, die een inte ressante lezing hield over „Vrede rust", met lichtbeelden. WOENSDAG 9 MAART 1955. Ned. Herv. kerk: Aagtekerke 10 ds Theunissen; Arnemulden 2.30 en 7.30 dhr Paul; Domburg 10 ds v. Willens- waard; Kleverskerke 9.30 vie. Don; Koudekerke 7.30 ds Durkstra; 't Zand 7.30 ds van 't Hof; Nieuw- en St. Joosland 10 ds Pynacker Hordijk; Oost. en West-Souburg 7.30 ds van Duijne; Oostkapelle 10 ds Richard; Serooskerke 10 ds v. d. Wind; St. Laurens 10 ds v. d. Lelie, 7 ds v. cl Wind; Veere 11 vie. Don; Westkapel le 2.30 en 7.30 ds Oosthoek. Gereformeerde KerkArnemuiden 10 ds. Veldhuijzen, 2.30 ds. Rienks, Domburg 10 ds. Lammens, 2.30 ds. Streefkerk, Grijpskerke 10 drs. Ja ger, 2.30 ds. Goumare, Koudekerke 10 ds. Elshout, 7.30 ds. v. Wouwe, Middelburg. Hofplein 9.30 ds. Meister, 2.30 drs. Verschoor, 7 ds. v. Til, Oost kapelle 10 ds. Bom,, 2.30 ds. Derck- sen, Serooskerke 10 ds v. Wouwe, 2.30 ds. Elshout, St. Laurens 10 ds. Dercksen, 7.30 ds. Bom, Veere 10 Oudste inwoonster Sint Laurens (94) overleden De oudste inwoonster van Sint Lau rens, mevrouw de weduwe N. Polder manDe Bree, is Zondag in de leef tijd van 94 jaar en 3 maanden over leden. Westkapelle Canada-avond In „Westkapelle herrijst" sprak de heer C. v. Reemst. voorichtingsamb- tenaar van het Rijksarbeidsbureau, over de bestaansmogelijkheden in Ca nada. Het was een nuttige en zeer leerzame causerie, welke door enkele films werd verduidelijkt. Mede aanwe zig was de heer Armstrong van de Canadese ambassade. School met den Bijbel. Onder voorzitterschap van de heer H. Wouters, kwamen de leden van de school met de bijbel in Westkapelle byeen in 't schoolgebouw. Na gezang, gebed, schriftlezing en welkomst woord, werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester uitge bracht. Het leerlingenaantal is groei ende; het ledenaantal bedraagt 106. Na de pauze sprak de heer H. Wou ters over het onderwerp „Conserva tief in moderne tijd". De heer A. H. de Vree eindigde met dankgebed. öost- en West-Souburg Uitvoering „De Jonge Zangers". Zaterdagavond gaf het kinderkoor „De Jonge Zangers" onder leiding van de heer Ab Lichtendahl haar jaarlijk se uitvoering in de concertzaal „De Zwaan" te Souburg. In zijn openingswoord heette de voor zitter de talrijke aanwezigen van har te welkom en wel in het bijzonder de beschermvrouwe, mevrouw Stemer- dingBeyderwelle, en de heer De Priester als vertegenwoordiger van B. en W. Hierna volgde een serie leuke kin derliedjes, welke afwisselend door klasse A en B voor het voetlicht wer den gebracht, en waarvan de speel- ïiedjes door klasse A wel bijzonder in de smaak vielen. Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden, voerde klasse B de kinderoperette in drie bedrijven „De Pruik van de Koning" van v. d. Wouwv. Dongen op. Het decor en de costuums waren uitstekend verzorgd en in het acteren van de jeugdige zangers zat ook vooruitgang. De muzikale omlijsting van het geheel was bij de heer Lich tendahl in goede handen. De uitvoering werd door het pu bliek, getuige het gulle applaus, ten volle gewaardeerd. De kinderen boden de heer Lichten dahl een geschenk aan; mevrouw Lichtendahl en enige medewerksters achter de schermen ontvingen bloe men. Zaterdag a.s. wordt deze uitvoering herhaald. ds. Streefkerk, 2.30 ds. Lammens, 7.30 jeugdsamenkomst, Vlissingen 8 ds. v. d. Schaaf, Vrouwenpolder 10 ds. Goumare, 2.30 drs. Jager, Westkapel le 2.30 ds. Meister, 7 drs. Verschoor. Gereformeerde Gemeente: Vlissin gen 10, 2.30 en 7 ds. de Gier, .West kapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk: Middel burg i0 en 3 ds. Slagboom. Meliskerke Ouderavond. Onder voorzitterschap van burge meester A. J. Huijsman hield de vereniging tot instandhouding van de Chr. school op Gereformeerde grondslag te Meliskerke haar ou deravond. Mevrouw Van Nes hield een in leiding over de Nederlandse taal en het Zeeuwse dialect. Het hoofd der school, de heer G. Beukelman, ver toonde een aantal lichtbeelden over de walvisvangst. Nadat de ouders het werk der kinderen hadden be zichtigd, sloot de heer Beukelman de bijeenkomst met dankzegging. Ritthem Filmavond De Bijbel-Kiosk-Vereniging te Am sterdam gaf een filmavond in de Ned. Herv. kerk te Ritthem. Na openings woord en gebed door ds van 't Hof werd eerst vertoond de Film „Verbor gen Schatten" en daarna „Momenten uit het Evangelisatiewerk in ons land". Deze laatste film deed de grote geestelijke nood van deze tijd zien. Ter afwisseling zong de zangvereni ging „Ons Lied" onder leiding van de dirigent, de heer Jac. Suurmond, een viertal liederen. Ds van 't Hof sloot de ze avond met een kort slotwoord en dankgebed. Burgerlijke Stand. WESTKAPELLE. Bevallen: A. Pouwelse—Kaijouw, z.; M. P. HengstHuijbregsen, d.; N. Lous—Lou- weise, z.; W. Verslraate—Llevense, z. Ondertrouwd: C. Flipse, 32 j. en E. Minderhoud, 27 j. Getrouwd: J. Pouwelse, 25 j. en A de Wolf, 21 A. de Kam, 34 j. en A. Min derhoud. 30 j.; J. Westerbeke, 26 J. en F. Verhulst, 22 j. Overleden: S. Hengst, 84 j., weduwnaar van P. Lievense; W. Looijse, 81 j.. we duwe van I. Peene. OOSTKAPELLE. Bevallen: J. G. Wijkhuijs—Van Diepen, z.; A. JobseBastiaanse, z. Overleden: M. Vader, echtgenoot van J. Giffard, 85 j; A.. Polderman, weduw naar van P. Boogaard, 79 j. Biljartwedstrijden In café Verhulst te Vlissingen werden de handicap-bekerwedstrijden biljarten 4e en 5e klasse voortgezet, waarhij Ui) uit Aagtekerk 5 v. Rotterdam a Hamburg. Aalsdijk 5 v. Galveston n. Rotterdam 6 180 m. Z.Z.O. New Orleans. Akkrumdijk 5 v. Rotterdam n. New York 6 te Antwerpen. A lm dijk p. 5 Azoren n. Havana. Alwaki 6 te Santos. Amerskerk 7 te Marseille. Bali 5 te Singapore. Beninkust 5 te Winneba. Erinna t. 5 v. Singapore n. Bangkok. Etrema t. 6 te Kamble Indrapoera p. 5 Finisterre n. Napels. Jagersfontein 5 140 m. Z.W. Monrovia n. Las Palmas. Japara KRL 6 v. Tj. Priok n. Singapore. Langkoeas 5 te Halifax. Leopoldskerk 5 v. Amsterdam n. Marseil le p. 6 Dover. Leuvekerk 6 te Calcutta. Liberty Bell 5 v. Port Said n, 80 m. Z. Kreta. Loppersum p. 4 Finisterre n. Pt. Talbot. Lutterkerk 5 v. Suez n. Bahrein. Maasdam 5 te Rotterdam. Macoma t. 5 te Curacao. Mijdrecht 5 te New York. Nieuw Amsterdam 6 te Havana. Noordam 5 v. New York n. Rotterdam. Polydorus 6 v. Tj. Priok n. Cheribon. Rondo p. 5 Minikoi n. Suez. Rotti 6 v. Tj. Priok n. Semarang. Schiedyk 6 te San Francisco. Slamat 6 te Belawan. Sommelsdijk 5 v. Alexandria n. Pt. Said. Tomini 6 v. Rotterdam n. Nw.-Guinea. Westerdam 5 v. Rotterdam n. New York p. 6 Startpoint. Willem Ruys 5 v. Belawan n. Colombo. Zaan p. nacht 56 Kp. Bon n. Londen. Alioth p. 66 Kp. Finisterre n. Rio de Ja neiro. Alnati 6 dw. Hoek van Holl. n. Bremen. Lekkerkerk p. 6 Gibraltar n. Marseille. Lieve Vrouwekerk 6 nm. te Antwerpen. Noordam 66 380 m. Z.W. Sable Eil. n. Rot terdam. Peperkust 6 nm. v. Freetown n. Dakar. Alhena 6 te Montevideo. Alnati p. 6 1500 u. Vliss. n. Bremen. Arendskerk 6 v. Hongkong n. Singapore. Groote Beer 6 v. New York n. R'dam. Sibajak 6 v. Sydney n. Singapore. Stad Dordrecht 9 vm. te R'dam verw. Stad Vlaardingen 7 te R'dam verw. Blommersdijk 6 nm. te Rotterdam. Delfshaven 6 n.m. te Rotterdam. Limburg 7 te Rotterdam. Maetsuycker 4 te Singapore. Mariekerk 8 te Tanganyika verw. Oranje p. 6 nm. Gibraltar n. Pt. Said. Rijndam 6 660 m. Z. New York. Tomini 7 te Southampton. Zuiderkruis 7 te Las Palmas. Uü 40 31 6 1.29 Gabrielse 40 31 9 1.29 Vertroost 55 37 5 1,48 Van Noppen 45 37 11 1.21 Gabriëlse 65 35 li 1,85 Kemeling 65 35 11 1,85 Knopjes 65 29 18 2,24 Kemeling 37 29 7 1,27 Van Steenbergen 55 31 9 1,77 Verkroost 48 31 11 1,54 Knopjes 65 39 10 1,66 Gabriëlse 58 39 10 1,48 Van Steenbergen 55 41 8 1.34 Van Noppen 53 41 5 1,29 Knopjes 65 39 12 1,66 Janse 39 39 6 1,00 Uil 40 28 10 1,42 Van Steenbergen 41 28 7 1,46 EINDSTAND: Uü 14 10 1,22 Knopjes 12 18 1,90 Van Steenbergen 8 9 1,48 Janse 8 12 1.15 Gabriëlse 6 11 1,60 Verkroost 4 11 1.64 Kemeling 2 11 1.69 Van Noppen 2 li 1,44 60. Met de komst van de po litie was het spelletje voor B'as de Kruik en Peukie uit. Met enige moeite werden zij uit de defecte lift be vrijd, maar deze bevrijding betekende voor hen meteen gevangenname. „Ziezo", zei Kappie, „dat hebben we ja alweer ge had. Ik zal nu maar vlug naar de Kraak terugkeren". Hij keek rond naar de Maat, maar kon deze ner gens ontdekken „De bange klont is 'm na tuurlijk gesmeerd, toen het begon te spannen", dacht hij. „Hij zal wel op de Kraak zijn". En zonder verder te zoe ken, begaf hij zich naar de haven. Maarzoals wij ons zuilen herinneren, was de Maat helemaal niet wegge vlucht. Hij bevond zich nog steeds in het étalagebed, waarin hij dekking had ge zocht. Hier had hij liggen sidderen, tot de slaap zich over zijn geschokte ze nuwen had ontfermde... Het werd langzamerhand drukker op straat. Haastige kantoorgangers liepen voorbij de étalage. totdat een slagersjongen ontdekte, dat daarin iets bijzonders te zien was. „Kijk DAAR es!" riep hij, „er ligt een vent in dat bed!" In minimum van tijd ontstond ex een hele op loop voor het raam. „V/at een rare reclame", zei :emand, „maar ze trekken er wel publiek mee". Souburg de beker den als volgt: De uitslagen lul- Collecte De collecte voor de Protestants Christelijke Kinderbescherming in Middelburg heeft 513 opgebracht. Nagekomen advertenties. Heden is te Utrecht, tot onze diepe droef heid, overleden, onze beste Vader, Behuwd- vader en Grootvader, GERRIT DE JAGER Weduwnaar van GEERTJE JANNETTA VAN BEUZEKOM, op de leeftyd van 66 jaar. Deil: W. G. DE JAGER H. J. DE JAGER Waarde: G. R. DEES— DE JAGER A. D. J. DEES JEANNETJE en NELLEKE. Deil, 5 Maart 1955. ..Lingezlcht". De teraardebestelling zal plaats vinden Woensdag 9 Maart a.s., des namiddags te 2.30 uur. 'e Deil. Heden overleed plot seling, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader FRANCOIS KOOLE, op de leefijd van 72 jaar en 3 maanden G. KOOLE— WIECKARDI P. KOOLE C. P. KOOLE HOOGESTEGER FRANS CHRISTINA Driewegen. 6 Maart 1955. Smidsweg 22.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7