Sneeuwjacht en gladheid speelden verkeer parten MIDDELBURGS POLITIEKORPS HEEFT NIEUW GEBOUW NODIG imn MARGRIET" BRACHT GOEDE, DRAAGBARE MODELLEN NATIONALE BONDSDAGEN VAN DE C.J.M.V. IN MIDDELBURG Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 8 MAART 1955 KOSTBAAR HALF UURTJE Eert slachtoffer, vrij veel materiële schade De sneeuwjacht en de daardoor ontstane glaclheid hebben Maandag ochtend het wegverkeer in Missingen danig parten gespeeld. In een lialf uur tijd» hadden 3 aanrijdingen plaats, waarbij zich gelukkig geen ern stige persoonlijke ongelukken voordeden, doch waarbij wel vrij veel ma teriële schade ontstond. eveneens op het rempedaal, maar kon niet voorkomen, dat hj met een stevige klap met de legerwagen in „conflict" kwam. Zijn personenwa gen kwam daarbij ernstig in de ver drukking, hetgeen hem een vrij om vangrijke materiële schadepost ople verde. De militaire wagen kwam er met een paar lichte beschadigingen af. Ook bij dit gecompliceerde ongeval deden zich gelukkig geen persoonlijke ongelukken voor. OP ZUID-BEVELAND. De gladheid van de weg deed Maandagmorgen omstreeks negen uur op de 's-Heer Hendrikskinderendijk een vrij gecompliceerd verkeersonge val ontstaan. Een vrijwel nieuwe per sonenauto van N. uit Kortgene raak te door het gladde wegdek aan het slingeren en kwam aan de overzijde van de weg tegen een boom terecht, waarbij de wagen dwars over de rij weg kwam te staan. Op hetzelfde moment naderde van tegenovergestel- Op het kruispunt President Roo- seveldtlaanKoudekerkse weg bot sten omstreeks 9 uur een personen auto en een vrachtwagen. Bij 't kruispunt gekomen, minder de de chauffeur van de personen auto, de heer F. uit Vlissingen, vaart. Een tegelijkertijd naderende vrachtwagen, bestuurd door de heer W., werd door de chauffeur van de personenauto niet opgemerkt. Aan genomen wordt dat dit aan de dichte sneeuwval te wijten was. De heer W. meende echter, dat hij wel was opgemerkt en verhoogde zijn snelheid. Als gevolg daarvan botsten beide wagens met grote kracht tegen elkaar, waardoor de Eersonenauto enkele malen omsloeg. chauffeur kreeg een oogwond en klaagde over pijn in de rug. Zijn wagen een huurauto liep voor enige duizenden guldens schade op. De vrachtwagen '.werd licht bescha digd. Vrjjwel tegelijkertijd botsten op het kruispunt SingelPaul Kru- gerstraat een personenwagen, chauffeur de heer G. en een au tobus van de N.V. Stoomtram „Walcheren". De heer G. wilde aan de buschauffeur voorrang verlenen, doch slipte door de fladlieid en gleed tegen de auto- us aan. Beide voertuigen wer den min of meer beschadigd, doch niemand bekwam persoonlijk let sel. Terwijl beide voertuigen nog op de plaats des onheils geparkeerd stonden, naderde een militaire vracht wagen. De bestuurder trachtte te stóppen doch had eveneens met de gladheid te kampen. De achter hem rijdende Tilburgenaar Van B. drukte Kwestie „Ter Mantelinge" geregeld. Naar wij vernemen is thans de kwes tie van de schade, ontstaan aan het rusthuis „Ter Mantelinge" te Dom burg geheel geregeld. Zoals bekend werd destijds aan dit rusthuis schade geconstateerd, o.a. scheurende muren, die een gevolg zouden zijn van nala tigheden bij de bouw. Alle schade is thans hersteld, ter wijl de gehele kwestie tussen de drie partijen, namelijk architect, aanne mer en de Stichting Rusthuizen Wal cheren, definitief is geregeld. de zijde een andere personenauto, bestuurd door zekere M. uit Bussum. Deze kon een aanrijding niet meer voorkomen en reed de Noord-Beve- landse auto in de flank aan. Vervol gens kwam de auto uit Bussum te gen dezelfde boom terecht, terwijl de wagen van N. door de schok in te genovergestelde richting midden op de weg kwam te staan. Beide wagens werden uiteraard beschadigd, waarbij vooral de N.-Be- velandse auto ernstig werd toegeta keld. De rijksverkeerspolitie, welke juist passeerde heeft door tijdig ingrijpen voorkomen, dat het verkeer stagneer de, terwijl later nog assistentie aan de gemeente-politie werd verleend. Ongeveer tezelfdertijd kwamen op de A. J. v. d. Goeskade een vrachtauto van de gemeente Goes en een bestelauto van B. uit Goes met elkaar in botsing. Ook daar liep het met materiële schade af. Voor goede maatkleding Prima ..offen voor prettige prijzen. Vraag! Uw kleermaker Wij maken uitsluitend uw eostuum van P. J. H. stoffen. Voor prima pasvorm en voordelige prijzen staan wij in. Vraagt reizigersbezoek. RAMMELOO—FONTENOY, Nieuwstraat 34, Terneuzen, tel. 2618 (Slot van pag. I) niet zo groot. Ook hierdoor beweegt zich het „verkeer", dat kan nu een maal niet anders. De kamer van de commissaris ziet weer uit aan de achterzijde op de binnenplaats en ver der op een nabijgelegen woning. Be zoekers worden er met enige schroom ontvangen, want van enige overeen stemming tussen de waardigheid van de officier, die er zetelt en die van het vèrtrek, is ver te zoeken. Rommelkamer Tot zover zou de opsomming com pleet zy'n, ware het niet, dat het poli- VAN TOT In St. Kruis is men een voortreffe lijke actie begonnen voor de inrich ting van het dorpshuls. De vereniging voor dorpsbelangen kwam daar in al gemene vergadering bijeen. Nadat de statuten waren vastgesteld, werd be sloten 200 renteloze aandelen van tien gulden per stuk uit te geven ter. investering in het dorpshuis. Staan de de vergadering konden reeds 71 aandelen geplaatst worden. Er wordt een werkgroep gevormd, welke bin nen afzienbare tyu een bazar zal or ganiseren. In het Concertgebouw te Vlissin gen zal men vaste zitplaatsen aan schaffen. St. Kruis profiteerde van die omstandigheid door 150 stoelen aan te kopen. JEUGD HELPT DE JEUGD. De leerlingen van de openbare la- fere school en de bijzondere school te t. Philipsland hebben zich bijzonder ingespannen voor de actie „Jeugd helpt de jeugd" van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis. Er werd een inza meling gehouden van kleding en speelgoed voor de rampslachtoffers in Griekenland. Een groot aantal kledingstuken werd door de jeugd voor dit goede doel bijeengebracht. NIEUWE DRUM-BAND. Aan activiteit ontbreekt het waar lijk niet in de Zeeuwse gewesten. De muziekvereniging Apollo" in Brou wershaven startte Zaterdag met een DOCUMENT Ergens op dc Bcvelanden stapte Jantje een Jantje souls er so veel Jantjes op de wereld zijn na een af wezigheid van een dag des morgens opgewekt de klas weer binnen. Meesier bezag hem ondersoekend en wilde bereids het woord tot Jantje richten, toen de knaap triomfantelijk een briefje uit zijn broekzak opdiepte. Hij was goed gedocumenteerd! Meester zweeg, las het epistel en gaf Jantje vervolgens, met nauv) verholen plezier, toestemming om z?n plaats in te nemen. Het document, dat Jantje een vrijgeleidebezorgdeluidde als volgt: Jantje is gisteren niet op school 'geweest, omdat hij een zusje heeft gekregen, 't Zal niet meer ge beuren". Hetgeen meester voor kennisgeving heeft aangenomen actie voor oud-papier om de kas te versterken. Doel is de uitbreiding op volle sterkte van de nieuwe drum band. Reeds de eerste inzameling werd een groot succes, gezien de gro te hoeveelheid oud-papier, oud-ijzer en lompen welke werd binnenge bracht. Het is wel noodzakelijk om een vasté regel 'in deze actie te bren gen. Daarom zal men de eerste Za terdag van de maand bij de burgerij aankloppen. VOOR HET RESTAURATIEFONDS. Er is thans definitief besloten tot restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Sint Anna ter Muiden. Evenals het rijk en de gemeente zal ook het kerk bestuur de nodige bijdrage geven. Men ham daarom het besluit een groots opgezette bazar te houden ten bate van het restauratiefonds voor de kerk. „DE ORANJEBLOEM". De Rederijkerskamer „De Oranje- bloem" uit Sluis bracht op Rozenoord het toneelspel „De beste jaren van ons leven". Men heeft volop kunnen genieten van het spel van „De Oran- jebloem", dat ook deze uitvoering tot een succes maakte. Er was een ver loting met wat snoeperij voor de da mes op Rozenoord en wat te roken voor de heren. Het dankwoord van de directie vertolkte aller gevoelens voor de wijze, waarop de rederijkers telkens belangeloos hun medewerking aan een goede ontspanning verlenen. GOUDEN BRUILOFT. Het echtpaar M. W. Goudzwaard van Ooien in Poortvliet hoopt op 9 Maart de gouden bruiloft te vieren. Aan belangstelling zal het dit echt paar op deze heuglijke dag niet ont breken. In Hulst vierde het echtpaar M. van Damme-Roctus het feit, dat het voor 50 jaar in de echt verbonden werd. Te negen uur was er in de ba siliek een plechtige H. Mis; namens de buurtvereniging Nieuw Hulst werd door de heer Ch. Willemstein een geschenk onder couvert aangebo den. De Kon. Sted. Harmonie bracht een" serenade en de buurtvereniging zorgde voor verschillende attracties. RECORD. De heer J. J. v. Dorsselaar te Hulst maakte in café Apollo een biljartse rie van 854 caramboles, waarover hij 2 uur deed. Hij verbeterde hiermede het record van de Z. Vlaamse kampi oen de heer Prudent Freyser, die houder \yas met een serie van 511 ca ramboles. txebureau eigenlijk twee gebouwen beslaat. Het naastgelegen pand, dat voorheen winkel en werkplaats was, in de oorlog het domein van de lucht beschermingsdienst vormde, werd na melijk na de bevrijding door de ge meentepolitie in gebruik genomen, wegens het gebrek aan ruimte, dat zijn oorzaak m de ondoelmatige inde ling vond. Beneden treft men er aan de voorzijde een ruimte aan, die het best met de naam rommelkamer aan te duiden is. Wat men ergens anders niet kwijt kan, wordt hier neergezet: inbeslaggenomen en gevonden voor werpen o.a. fietsen, waarvan nooit een eigenaar zich meldde en over compleet materiaal liggen en staan er in grote wanorde dooreen. Daarachter is het leslokaal, waar nog enig licht de troosteloosheid tracht weg te nemen. Hier worden ook wel getuigen ondervraagd, om dat daarvoor geen andere ruimte aan wezig is. Een afzonderlijk trapje leidt naar de eerste verdieping. Aan de voorzijde is de telexkamer, waar o.a. ook de telefoon wordt bediend en waar verder een mobilofoon staat op gesteld. De outillage is hier uitste ken, ruimte is er genoeg, maar het is er zeer donker. Door een portaaltje van de telex kamer gescheiden, bevindt zich een ruimte van ondefinieerbare vorm. De afdeling fotografie en de verkeers dienst zijn er in ondergebracht en het behoeft geen betoog, dat deze com binatie verre van gelukkig is. Beide diensten hebben hinder van elkaar, maar alweer er is geen ande re mogelijkheid. Het bijgebouw bezit nog een zolder, die o.a. wordt ge bruikt als schietbaan. Ook het ar chief heeft er een plaatsgevonden, een ongeschikte plaats, omdat het op deze zolder zeer vochtig is Een doolhof! Dit alles leert een rondgang door beide gebouwen, die op verschillende plaatsen via doorbraken met elkaar zijn verbonden. Wie er niet thuis is, krijgt dan de indruk van een doolhof en de politiemensen vergissen zich daarin soms zelf nog! Indien men voorts nog bedenkt, dat stromend warm water in het gehele gebouw niet te vinden is centrale verwarming is er geluk kig wel dat het onderhoud jaarlijks een klein kapitaaltje vergt en dat de ventilatie zeer te wensen overlaat, dan wordt het wel duidelijk, dat spoedige voor ziening gewenst is. De commissaris van politie, de heer M. A. Reneman, die ons de rondgang toestond, wil het liefst een geheel nieuw gebouw, maar dan op dezelfde plaats, met de voorgevel aan de Dam, waar thans de Graanbeurs staat, die o.a. als fietsenbergplaats wordt gebruikt. En inderdaad, de plaats van het bureau is gunstig en goed bereikbaar, in ieder geval te verkie zen boven andere. Bovendien is er in de binnenstad nergens meer plaats voor een nieuw gebouw. Hopeljk zal dan ook spoedig geld beschikbaar komen om aan deze on- .ewenste toestand een einde te ma ren. Met verbouwing valt hier niets meer te verbeteren, eerder te verer geren. En voor een bedrag, dat wel licht weinig hoger zal zijn, kan een nieuw gebouw worden opgetrokken, dat deze aanklacht te^en de huis vesting van een overheidsdienst ver vangt. Maar dc politie zelf koestert bittor weinig hoop voor de toekomst... Dit is geen kijkje in een onbewoon baar verklaarde woning, maar een hoek in het gebouw van de Middel burgse gemeentepolitie. Deze ruimte, waar het licht vrijwel geen toegang heeft, wordt gebruikt als berghok voor inbeslaggenomen voonoerpen. Maar zelfs die naam is dit „vertrek" niet waardig,... (Foto P.Z.C.). Arbeidsmarkt in Zeeland. Blijkens opgave van het Districts bureau voor de Arbeidsvoorziening stonden per 1 Maart jl.' over geheel Zeeland in totaal 2379 werkzoekenden ingeschreven. Per 15 Februari luidde dit cijfer 2359. Mannelijke werkzoekenden waren er op 1 Maait 1929, waarvan geheel werkloos 1147, werkzaam op objecten voor aanvullende werkgelegenheid 494 en tewerkgesteld in het kader van de GSW-regehng 2S8. Men noteerde voor mannen 626 aanvragen van werkgevers. Er waren 470 vrouwelijke werkzoe kenden, waarvan 258 geheel werkloos en 212 niet werkloos. Van werkge verszijde werden hier 252 aanvragen gedaan. Meisje ernstig gewond door gevaarlijk speelgoed. Exploderende doosjes van Japanse makelij. Een ogenschijnlijk onschuldig stuk je speelgoed van Japanse makely, heeft bij liet uit elkaar springen een ca. 7-jarig dochtertje van de fani. Van W. te Goes in het gelaat getrof fen, waardoor het meisje vry ern stig werd gewond en tevens een oog zal moeten missen. In de Leliestraat was een broertje van het meisje aan het spelen met dit uit twee doosjes bestaande speel goed. Door het speeltuig op straat te werpen waarbij een hierin beves tigd lontje explodeert, springen de doosjes een eind weg. Ditmaal kwam het echter in het gelaat van het meisje, dat in de nabijheid stond. De politie heeft zich inmiddels tot enkele Goesse winkeliers gewend, die een en ander verkochten. Direct hebben zj hun volle medewerking toegezegd om dit gevaarlijke speel goed niet langer te verkopen. Afsluiting Bevelandse wegen wegens dooi. Nu de dooi langzaam maar zeker door gaat zetten, heeft men op vele Zuid-Bevelandse binnenwegen met 't euvel opdooi te kampen gekregen. Noodgedwongen moet tot afsluiting van diverse wegen voor zwaar weg verkeer worden overgegaan. Hoewel zoveel mogelijk getracht is het ver keer van autobussen en personenwa gens normaal door te laten gaan, kon echter in enkele gevallen niet voor komen worden, dat de route van bus diensten een kleine wijziging moest ondergaan. Dit kwam onder meer voor in de omgevnig van Ellewouts- dijk, Schore en Biezelinge. Ook in de gemeenten Kloetinge, 's Heer Arends- kerke, 's Heer Abtskerke, Kapelle, Nisse, Kattendijke, Yerseke, Kruinin- gen en Wemeldinge werden enkele j wegen geheel of gedeeltelijk afgeslo- j ten. KUNST Rotterdams Toneel. „WELTERUSTEN", BLIJ SPEL IN DRIE BEDRIJVEN. Voor de Z.V.U.- en de Nutsafdeling te Vlissingen voerde het Rotterdams Toneel in het Concertgebouw te Vlis singen het bijspel „Welterusten" op. Gerard Rekers, die het stuk uit het Engels (van A. P. DearsleyJ vertaal de, heeft het een blijspel genoemd. Dit moet een misverstand zijn, want het stuk is een klucht. Het is een dwaze geschiedenis van de kinderen, aangehuwde kinderen en wat er dan nog meer is, rondom de heer en mevrouw Hapgood, die zich in een klein landhuisje hebben terug getrokken. Het gaat er in dat huisje wel een beetje wild toe. Ieder komt er loge ren, ook als er geen logeerkamer, of bed beschikbaar is en ieder zegt op gewekt zijn mening over de anderen. Er is veel gelachen om de onzin nige situaties, die op het toneel ge creëerd werden. En er is ook wel hartelijk geap- plaudiseerd. Het heeft echter weinig zin namen van spelers of speelsters te noemen, want allen bewogen zich zo ongeveer op hetzelfde niveau Misschien moeten we een uitzonde ring maken voor Sara Hëyblom als mevrouw Hapgood en Wim v. d. Brink als Pa Hapgoodomdat zj de gehele avond zo fris en fleurig in actie waren De décors waren bijzonder een voudig en régisseur Bob de Lange moet net evenmin al te moeiljk ge had hebben bij het in elkaar zetten van deze voorstelling. Alle medewerkenden hadden een vlotte avond en het publiek ook. Daarmee is dan alles gezegd van Welterusten." Jammer genoeg moest Wim v. d. Brink het laatste bedrijf lichteljk hinkende spelen, omdat hj op het toneel zijn enkel had bezeerd. Hj hield zich kranig. Vermelden we ten slotte nog, dat de dames dozen bon bons in ontvangst te nemen hadden bj wjze van huldebetoon. MODESHOW IN MIDDELBURG Uitgebreide collectie in eenvoudige lijnen (Van onze verslaggeefster). De eerste voorjaarsmoueskow van dit seizoen in onze provincie is gis termiddag in het Middelburgse Schuttershof gehouden. Het dames weekblad „Margriet" bracht daar een mode-expositie, welke vele be zoeksters ongetwijfeld de miezerige kilte van deze Maartse dag heeft doen vergeten! Een groot aantal pakjes en japonnetjes, afgewisseld door een eDkele mantel, gaven de vrouw die zelf haar kleding pleegt te maken, ruimschoots gelegenheid tot het kiezen van een modelletje ter aanvulling van haar zomergarde- robe. Het betrof hier namelijk geen con- fectie-show, maar een show van da mes- en meisjeskleding, uit overwe gend Nederlandse stoffen gemaakt naar „Margriet"-patronen. En niet alleen de stoffen, maar ook de model len waren „Nederlands", dat wil zeg gen: geschikt voor het dagelijkse leven van de Hollandse vrouw. Een voudige kledij zonder opschik, vanaf een sportief strand-ensemble tot ge distingeerde bruids- en avondkleding. De getoonde voorjaarspakjes, aan gepast aan de huidige modëvoor- scliriften voor dit genre kleding, kon den over het algemeen geslaagd ge noemd worden. Er was onder meer het traditioneel geworden tweed tail leur met een mooie garnering, en een zwart tailleur waaraan beige met-zwart gestreepte accessoires een aparte bekoring gaven. Opvallend maar alleen geschikt voor perfecte figuren! was een geklede japon met bijpassend jasje, vervaardigd uit beige jersey. Bij het grote aantal japonnen dat getoond werd, was ook het zwarte popeline exemplaar met rose geruite voering buitengewoon geslaagd, evenals een grijs-wit gestreepte jurk met ruime PROGRAMMA THANS VASTGESTELD Vergadertent komt op Toorenvliedt Zoals eerder gemeld, zullen op Woensdag 18 en Donderdag 19 Mei a.s. in Middelburg de Nationale Bondsdagen van de Christelijke Jonge Mannen Vereniging (C.J.M.V.) worden gehouden. Tjdens een vergadering van de regelingscommissie, bij wie de organisatie van deze bijeenkomsten berust, werd Maandag het gehele programma bekendgemaakt.' Als steeds, zal ook thans een speciale bondsdaggids verschijnen. Dit boekje heeft een omvang van 24 pagina's. Op de omslag komt een foto, die betrekking heeft op Mid delburg. De gids zal zjn voorzien van welkomstwoorden van de burge meester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein en van de regelingscommis- om 18.15 gedineerd, vervolgens is er een bidstond, waarna om 19.45 ip het Schuttershof de huishoudeljke verga dering onder leiding van de bonds voorzitter wordt gehouden. Mars naar tent. De tweede dag vangt aan met een dienst in de Nieuwe Kerk, waarin ds. E, Sneller, Hervormd predikant uit Middelburg, zal voorgaan. Na deze dienst die om 9.15 uur beëindigd zal zjn maken de deelnemers aan de bondsdagen een mars, met muzi kale begeleiding, naar de grote ver gaderingstent, die op de speelweide van het stadspark „Toorenvliedt" wordt opgesteld. Om 10,15 uur begint in deze ruim te de officiële bondsvergadering. Daarin zullen vermoedelijk o.a. de burgemeester van Middelburg en de Commissaris der Koningin het woord voeren. Voorts zal de C.J.M.V. dan afscheid nemen van de oud-voorzit ter, dr. G. P. van Itterzon. Om 12.30 uur breekt de lunehtjd aan en om 13.45 uur begint de mid dagvergadering. Hiervoor is een ont spanningsprogramma samengesteld, dat grotendeels door Rosa Spier en Wim Bei'khemer zal worden ver zorgd. Hiermee worden de bondsda gen besloten. In deze bijeenkomst der regelings- commissie, waar dit programma aan de orde kwam, heeft de voorzitter, de heer C. Leunis uit Terneuzen, in en kele treffende bewoordingen het overljden herdacht van de secretaris, de heer J. Lorier uit Middelburg. „Wij denken met dankbaarheid aan zjn persoon en zjn werk", zo zei spr. onder meer. Daarop werden staande enkele ogenblikken stilte ter nage dachtenis in acht genomen. Op de reerste dag, Woensdag, be gint het programma met een ont vangst van het bondsbestuur in de Statenzaal door het provinciaal be stuur van Zeeland, om 10.30 uur. In het Schuttershof wordt daarna een werkvergadering gehouden, die om 11.45 begint. In deze bijeenkomst wordt het onderwerp „Leiders ge vraagd" behandeld. Dit onderwerp zal ter vergadering door een spel aanschouwelijk worden voorgesteld. Na afloop daarvan biedt de provinci ale commissie het bondsbestuur een maaltijd aan. j Middags maakt het gezelschap een rondrit over Walcheren. Er zal een oponthoud zijn in WesLUapelle en één in Boudewjnskerke (Zoutelan- de). Tjdens het laatste zal men ge tuige kunnen zijn van een ringrijderj te paard door C.J.M.V.-ers uit Zoute- lande, die hierin bedreven zjn. Na terugkomst in Middelburg wordt rok en witte accessoires, en een zwart wit geruite everglaze japon met fraaie halsljn gecompleteerd door een jasje in dezelfde stof. Er was vry veel strandkleding in deze collectie te zien; extra applaus oogstten een Spaans- aandoende zwart-wit genopte zon- nejurk met vuurrode stola, een rood-zwarte genopte zonnejurk en een geestig roodgeruit katoe nen strandpakje. Ook bracht deze show een aantal ideeën voor goe de bakvisklcding, onder meer een aardige variatie (met matrozen kraag) op de langzamerhand ietwat afgezaagd geworden marineblauwe „jopper", en een leuke zwarte popeline overgooier met rose blouse. Een verrassende combinatie werd gevormd door een rode ribfluwelen regenmantel, waaronder een zwarte linnen japon, welke ook voor grote maten geschikt was. Dat laatste was ook het geval met een lichtgrijs man- telcostuum, waarover een donker- grjze mantel werd gedragen, welke wel heel mooi, maar door het ontbre ken van een sluiting, voor 't Hol landse klimaat minder geschikt was. Naast de vele fleurige katoenen japonnetjes waren er geklede toilet ten, waaronder een „haute couture"- model uit een der Parijse modehui zen. Dit model had een opstaande kraag, verlopend in de mouwtjes. Verder was er cocktail- en avond kleding, waarbj vooral de lange ka toenen avondjapon een verrassing vormde. Tot slot was er een bruids stoet, waarvan de in heel lichtblauwe nylon gehulde bruid uiteraard de meeste belangstelling, kreeg! Een extra compliment verdienen de vier mannequins, die in een zo vlot tempo wisten te werken, dat de uitgebreide collectie kleding toch in betrekkelijk korte tjd kon worden getoond. Gisteravond werd deze show in het' Middelburgse Schuttershof herhaald. Vrouw sinds Vrijdag vermist. Sinds Vrjdag j.l. om 20 uur wordt in Middelburg de weduwe A. v. d. D. K. vermist. Mevrouw v. d. D. heeft op dat tjdstip haar woning aan het Oostkerkplein verlaten om een brief te posten. Sindsdien heeft niemand haar teruggezien. Een ongeluk wordt gevreesd. Het signalement luidt: lengte 1.60 h 1.65 m, grjzend haar, mager, spits gezicht, lichtblauwe ogen, draagt hril en loopt enigszins voor overgebogen, draagt zwarte schoe nen en vermoedeljk een lange zwarte mantel. De politie heeft reeds een uitge breid onderzoek doen instellen, dat echter tot dusver geen resultaat op leverde. MIDDELBURG. Electro: „Schots en scheef" (a.l.), 19 en 21.15 uur. VLISSINGEN. Aïhambra: „Het venster", (18 jaar), 19 en 21 uur. Luxor: „Bandeloos". (18 jaar), 20 uur. GOES. Grand: „Door dik en dun", (a.l.), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2