Janus van der Zande voelt zich nogal onzeker tl BEHOUD OUDE STADSKERNEN EN BEPERKING VAN VERKEER NATUURSCHOON OP WADDEN WORDT NIET BEDREIGD SIMMY op het onbekende eiland pittig en tóch zuinig MAANDAG 7 MAART 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 SPORTIEVE WAARNEMINGEN Natuurtalent zonder leiding (Van een medewerker) „Janus, we zijn al tevreden als je hem uit loopt". Met deze wenk van een der leiders van de Nederlandse afvaardiging naar de Olympische Spelen ging Adrianus van der Zande in 1952 te Helsinki voor de marathonloop van start. Het was de enige morele injectie, die Nederlands beste lange af standloper daar in Helsinki isreeg. Temidden van de groten, zoals Zatopelc, Peters, Johansen, die zich maanden, ja jarenlang onder deskundige leiding op het reuzennummer der O.S. hadden voorbereid, ging de kleine bakker uit Halsteren 42 km en 195 meter tegemoet. Voor hem geen coaches, die hem na een uitgebalanceerde training met raad en daad terzijde stonden. Voor hem geen deskundigen, die wisten wat hij in zyn rappe benen en zy'n oer sterk hart had en met wier hulp hy zijn krachten tydens de loop zo econo misch mogelijk kon verdelen. Neen, niets van dit alles! Voor de Neder landse kampioen alleen maar een bemoedigend: „Als je hem uit loopt zyn we al tevreden"! Wel, Janus liep de marathon in Helsinki uit. Hy had nog nooit opge geven en in Helsinki zou hy dat ook niet doen. Ongeacht het goed bedoelde, maar van onmacht sprekende woord van een official: „Als je hem uit loopt En thans, bijna 3 jaar na Hensinki leest Janus van der Zande in de krant, dat Emil Zatopek volop in training is voor de Olympische Spe len 1956 te Melbourne. Hp leest van trainingsschema's, die er op ingesteld zijn om de athleet in topconditie te brengen; van een verschil in seizoe nen (zomer in Australië, winter in Europa), dat een zeer speciale voor bereiding vergt; van Zweden en Ar gentijnen, die een expert op de lange afstand van hun bonden toegewezen hebben gekregen. Dit alles leest Janus van der Zan de nog steeds Nederlands beste marathonloper als hij, na een ver moeiende werkdag in de bakkerij en op de bestellersfiets, zijn benen voor de haard uitstrekt. Hij, het natuur talent uit Halsteren, weet nog niets. De K.N.A.U. bemoeit zich nog steeds niet met hem. Voor hem geen trainer en voor hem ook geen steun in de vorm van enige schadeloosstelling voor het werk, dat anderen in het bakkersbedrijf van zijn vader moeten verrichten, als hij Janus gaat trainen. Zo maar trainen Janus klaagt niet. Hij voelt zich al leen maar wat onzeker. „Wat moet ik doen? Twee trainers hebben mij hun diensten aangeboden. Maar ik weet niet wat de K.N.A.U. wil. En ik heb geen tijd om regelmatig serieus te trainen. In de bakkerij kan ik niet femist worden. Een plaatsvervanger unnen we niet betalen. En dus train ik wanneer het mij uitkomt. Ja, ik train zo maar, voor me zelf, zonder schema, zonder overleg. Vaak ben ik 's avonds te moe om te trainen en gemiddeld loop ik niet meer dan twee of driemaal in de week een aantal kilometers. Ja, in weer en wind, want voor een indoortraining schiet er he lemaal geen tijd over Ziehier,, wat die gemoedelijke, altijd glimlachende kleine man uit Halsteren ons vertel de, toen wij hem dezer dagen in zijn eigen huis (op 2 Februari trad hij in het huwelijk met mej. Mientje Tal boom) opzochten. In de korte tijd, dat Janus van der Zande (thans 30 jaar) naar de top van de Nederlandse athletiek is „ge rend", heeft hjj nog nooit een trainer Nederlands kampioen op de 25 km, de afstand, waarop hij nog nooit ver slagen is. Ook driemaal nationaal kampioen op de marathon en verder houder van de Nederlandse records op de 20, 25 en 30 km. Janus is nog niet van plan met hardlopen op te houden. Hij hoopt in aanmerking te komen voor uitzen ding naar Melbourne om de marathon te lopen. De marathon, waarop hij de laatste jaren in het buitenland een schat van ervaringen heeft opgedaan. De marathon ook, waarop hij in 1954 de grootste nederlaag in zijn sportie ve carrière leed. Dat was in het Tsje chische plaatsje Koeice, waar hij na 30 kilometer moest opgeven, omdat hy volkomen leeg was. Janus heeft toen gehuild. Niet om de nederlaag die hij leed tegen al die andere lo pers, maar omdat hij, die nog nooit opgegeven had, zichzelf niet had kunnen overwinnen. Maar als we dan weten, dat hy te Kocice zijn derde marathon in 6 we ken liep (eerst Bern, waar hy 6e werd in zyn persoonlijke recordtijd van 2 uur, 29 min. en daarna nog in Roe menië, waar hij tweede werd in 2 u. 33 min.), dan weten we ook, dat het zuiver en alleen door gebrek aan lei ding kwam, dat Van der Zande, die nederlaag tegen zichzelf leed. De T.C. van de K.N.A.U. had hem nooit naar Kocice mogen laten gaan gehad. „Het zijn de jongens van myn vereniging „Olympia"', die me gehol pen hebben", zo zegt hij. Met z'n zes sen gaan we altijd trainen en in die training zwepen we elkaar op. We vechten dan als de grootste vijanden. Wie 's Zondagsmorgens te lang in zijn bed ligt, wordt er door de ande ren uitgebeld. De 42-jarige De Ko ning hoef je er nooit uit te bellen. Hij is de oudste van ons ploegje, maar hij heeft een animo en een lief de, meneer Zo, vol geestdrift, vertelt Janus van de jongens, die hem hielpen een kampioen te worden en hem thans helpen een kampioen te blijven'. Loper met aanleg Janus van der Zande heeft niet van jongs af de athletiek beoefend. Vroe ger voetbalde hij in Halsteren. Met zijn maats van de voetbalclub liep hij wel eens een baantje op buurtfeest- J'es. Toen hij 20 jaar was zeiden en- :ele heren, die naar de voetbaltrai ning van Halsteren hadden staan kij ken: „Van der Zande, je moet je gaan toeleggen op de lange afstandsloop. Je hebt er aanleg voor". Janus kende de heren niet en hij kent ze nu nog niet. Maar hij denkt, als hij naar al die tropheeën, die zijn huiskamer thans versieren kijkt, nog wel eens met dankbaarheid aan hen terug. Na de wijze raad van die onbeken den duurde het nog enkele jaren, voordat Janus werkelijk aan athle tiek ging doen. Hij werd in 1947 lid van de nieuwe Halsterse sportvereni ging „Olympia". Zijn ster begon te x'ijzen in enkele onbekende veldloop- jes. Hij promoveerde in korte tijd van de D- naar de B-klasse en vervolgens naar de A-klasse. Het eerste spreken de succes kwam in October 1949 toen hij te Rotterdam de traditionele uur loop won door 'ruim 17 km af te leg gen. In 1951 vestigde hij in deze looi met 18.495 een Nederlands record, dat tot op heden niet verbeterd is. De sucessenreeks van Van der Zande is lang geworden. Driemaal achtereen Voor de liefdevolle verple ging tijdens de ziekte van mijn Vrouw, betuig ik mijn hartelijke dank aan de Zus ters van de klasse-afd., Dr. Merkelyn en de operatie- zuster van „Bethesda". Ltz. KM. B. GROOTJANF Vlissingen, 7 Maart 1955 Schuïtvaartstraat 4. JANUS VAN DER ZANDE kampioen zonder leiding Goedkope passen in Gelderland Het provinciaal bestuur van Gelderland maakt in affiches momenteel reclame voor een tijdige indiening van de aan vraag- om een nieuw paspoort. Geheel nieuw is wel het feit, dat paspoorten, die buiten de drie vacantiemaanden worden aangevraagd, in deze provincie een gulden goedkoper zullen zijn dan in genoemde periode. Daarnaast wist men te berei ken dat reeds 100 van de 112 Gelderse gemeenten bereid wer den gevonden niet meer dan een gulden leges te heffen, zo dat mede door de verlaging van de Rijksleges, een pas in Gel derland gedurende het grootste deel van het jaar niet meer dan vijf gulden gaat kosten. Het de partement heeft voor dit expe riment veel belangstelling. MONUMENTENDAG TE UTRECHT Doorbraken schaden stedeschoon en bieden geen oplossing (Van onze speciale verslaggever). Tot zes conclusies kwam de oud-minister van Wcderopbouw. mr. J. In 't Nederlandse gezant in Finland overleden. De Nederlandse gezant in Finland, mr Jan I. Noest, is Zaterdagavond plotseling in een ziekenhuis te Hel sinki aan een hartkwaal overleden. Hij was eerst het vorig jaar benoemd tot gezant in Finland, als opvolger van mr Van der Vlugt, die eveneens te Helsinki overleed. Jan Izaak Noest werd 2 Augustus 1895 te 's-Gravenhage geboren. TERREIN VOOR OEFENINGEN Gedacht wordt aan de Noordvaarder. De minister van oorlog en van ma rine heeft op vragen van het CPN-lid van de Tweede Kamer, de heer Ha ken, over het eventueel gebruik van enkele Waddeneilanden voor militaire doeleinden geantwoord, dat hy niet voornemens is enig plan door te voe ren, dat een ernstige belemmering zal vormen voor de duizenden vacantie- gangers op de Waddeneilanden. De minister is voornemens verte genwoordigers van het provinciaal be stuur en van de betrokken economi sche, recreatie- en natuurschoonbe- langen te raadplegen en waarnemin gen ter plaatse te doen, om ter be perking van ket gebruik van de in ons land zo schaarse terreinen oefeningen van de Koninklijke lucht macht in het schieten, bommen- en raketwerpen en van de tanks der Ko ninklijke landmacht, in het vuren op bewegende doelen, zoveel mogelyk bo ven water moeten geschieden. Hiertoe is echter toch nog een mi nimum aan vaste grond voor opstel ling der doelen, resp. der tanks ver eist. Op de Vliehors op Vlieland is een doelterrein in gebruik. Thans wordt overleg gepleegd om dit terrein tevens dienstbaar.te maken als opstel lingsplaats voor enige tanks, waar van het gebruik zeer wel op tijden buiten het toeristen-seizoen kan wor den gesteld. Voorts is overleg gaande omtrent het inrichten van nog een doelterrein voor de Koninklijke luchtmacht. Hier voor is echter geen grote oppervlak te en ook geen begroeide of als na tuurschoon waardevolle grond nodig. Gedacht wordt aan de Noordvaarder bij Terschelling. Het overleg heeft er bereids toe geleid, dat de Boschplaat op Terschelling buiten beschouwing wordt gelaten. De minister is nog in beraad om trent de verwerving van een oefenge legenheid onder Budel, groot onge veer 1000 ha, ten dienste van herha- lingso efeningen. Dit terrein zal in ieder geval voor recreatieve doeleinden opengesteld blijven. De in gebruik zijnde oefenterreinen zijn onvoldoende voor een doelmatige oefening. Desalniettemin aanvaardt de minister, dat belangryke uitbrei ding niet kan plaats vinden zonder dat aan de voornaamste doelstelling van de militaire inspanning te weten 't lichamelijke en geestelijke welbevin den van ons volk op het eigen grond gebied tekort wordt gedaan. Hij zoekt de oplossing van zijn problemen dan ook in Navo-verband. Hij kan hierin slechts slagen, wanneer hij kan wijzen op de wezenlijke offers, die ons land in deze brengt. Sobere herdenking van Stalins dood. In vergelyking met het vorig jaar hebben de grote Russische bladen Zaterdag weinig aandacht besteed aan het feit, dat Stalin op 6 Maart 1953 overleed. De „Prawda" bevatte slechts op de tweede pagina een lang artikel van de hand van Konstantinof, geti teld: „Stalih en het vraagstuk van de opbouw van het communisme." De „Izwestia" en de „Troed" maakten ditmaal in het geheel geen melding van het feit, dat Stalin twee jaar geleden stierf. g Bij K. B. Is benoemd iot kantonrech ter te Arnhem mr J. P Bervoets, thans kantonrechter te Bergen op Zoom. Nederlands visserijbedrijf in Oostende. In December 1954 is door de N.V. Vissery Mij. Jaczon Scheveningen in nauwe samenwerking met de groot ste rederyen en visverwerkende in dustrieën in Oostende opgericht Jac zon S. A. Oostende met als hoofd doel de export van Belgische visserij producten. Dank zij de goede verhou ding tussen Jaczon S. A. Oostende en de plaatselijke industrie, kon reeds de eerste twee maanden, dus tot 1 Maart 1955, een opmerkelijk succes worden geboekt en werd een export- omzet bereikt van 650 ton vis, d.w.z. dat de totale Belgische visexport werd uitgebreid met niet minder dan 20 procent. Het belang van Oostende is van zelfsprekend in de eerste plaats de export, zodat in belangrijk mindere mate werd deelgenomen aan de im port. Deze bedroeg 35 ton en be stond hoofdzakelijk uit grondstoffen voor de plaatselijke conservenindu- strie. Visfilets werden in het geheel niet ingevoerd. Jaczon S. A. Oostende is geen fi liaal van het Scheveningse bedrijf doch een geheel zelfstandige Belgi sche Maatschappij, zo deelt men ons mede. Pater Bissonnette werd uit Moskou uitgewezen. Te Helsinki gearriveerd. Per vliegtuig arriveerde uit Moskou te Helsinki de 33-jarige r.k.-geestely- ke, pater Bisonette, die gedurenre twee jaren te Moskou was geplaatst, hoofdzakelijk voor de geestelijke ver zorging van idiplomaten-gezinnen. Pa ter Bisonnette, die Amerikaan is, werd door de Russen uitgewezen. Men neemt aan, dat deze uitwijzing; een maatregel van weerwraak is, omdat de Amerikanen kort geleden weiger den de verblijfsvergunning voor een Russisch geestelijke in de Verenigde Staten te verlengen. Pater Bisonnette verklaarde te Hel sinki, dat hij vrijelijk door de gehele Sowjet-Unie had kunnen reizen en plaatsen had bezocht, die voor buiten landse militaire attaché's verboden zijn. Overal waar hij gekomen was, bleek dat de bevolking van de Sowjet-pro- paganda doortrokken was, maar ten aanzien van de godsdienst had hij een diepgeworteld respect aangetroffen, ondanks de gestadige propaganda te gen de religie. Wat de kleding betreft zei hij, dat de buitenlanders niet lan ger de bestgeklede mensen in Moskou zijn. Louis Bouwmeester overleden. Tengevolge van een hartaanval is in Den Haag op 39-jarige leeftijd plotseling overleden Louis Bouw meester. De heer Bouwmeester is onder de naam „Stoethaspel", menigmaal in revues opgetreden. AUfc wiHwuoreo «v. ----- - Veld, Zaterdag in zyn referaat „Stadsvernieuwing als steil ebouwkunclig vraagstuk" op de 25ste Monumentendag, die In Utrecht gehouden werd. Het centrum van elke stad moet bewaard blijven als winkel-, vermaak- eii cultureel centrum. 1. Voor het stadhuis en voor bureaux, die veel publick trekken, moet In de city plaats zyn. 2. Een redelijke woongelegenheid moet aanwezig zijn. S. De bebouwingsdichtheid moet worden verminderd, zodat er ook een an dere speelgelegenheid voor de kinderen kan worden geschapen. 4. Voldoende ruimte voor het verkeer. 5. De verkeerschaos dient te worden ontward, opdat de verschillende soor ten van het verkeer elkaar zo weinig mogelijk hinderen en vooral de voetganger meer rust krijgt. Uitgaande van deze conclusies ont wikkelde mr. In 't Veld een program van werkzaamheden, die in vele ste den voor een grondige verbetering no- *Van urgent belang achtte hij ook de verbetering van ae woongelegen heid. Het aantal krotten is in vele ste den ontstellend groot. Er zou overal een zeer zorgvuldig onderzoek moe ten worden ingesteld om aan de hand van de resultaten te sar.eren wat no dig is en oude patriciërshuizen te her stellen waar dat nog mogelijk is. Financieel zag mr. In 't Veld, schert senderwijs al eens „Joris de Krotten- bestormer" genoemd, geen beletselen. We moeten onze steden en dorpen meer allure geven Dat zal geld kos ten, maar met tweehonderd of drie honderd milüoen gulden per jaar ko men we al een heel eind. Sinds 1946 hebben we elk jaar kans gezien om 400 millioen gulden oor logsschade te vergoeden en de afge lopen jaren nog eens 400 millioen gul den voor de watersnood. Eovenaien traten we nu over een belastingver laging van 500 millioen! Mar- [aar behalve geld zijn er mensen nodig. En dat is een moeilijker pro bleem, want we hebben architecten te veel, maar stedebouwkundigen te weinig. Daar moet eerst zelf meer aandacht worden besteed. Tenslotte achtte de heer In 't Veld het van grote betekenis om de burge rij voor saneringsplannen warm te maken. Dat is minstens even belang rijk als het maken van de plannen zelf. van De Hollandsche Molen. Provinciale verordening gewenst. Zaterdag heeft in Amsterdam de Vereniging tot behoud van Molens in Nederland „De Hollandsche Molen" haar 31e jaarvergadering gehouden. In zijn openingswoord gewaagde de voorzitter, ir F. Stokhuyzen, van de waardering die de vereniging heeft voor de steun die van overheidswege wordt ondervonden. Met behulp daar van zijn vele molens weer draaiende molens geworden. Ook Zeeland komt met enige behouden molens voor de dag: die in Veere, „De Hoop" in Middelburg, de korenmolen te Morïaanshoofd, de ko renmolen te Nieuwerkerk, twee klei ne korenmolens te Eikerzee, één te Hulst en „De Korenbloem" te Goes. Vernieuwd wordt de standaardmolen te Retranchement. Dank zy de provinciale molenver ordeningen valt in de provincies Zuid- Holland, Zeeland, Gelderland en Utrecht geen molen meer dan nadat er een ernstig onderzoek is ingesteld. Het wordt dan ook met de dag klem mender, dat op korte termijn iedere provincie haar molenverordening Tot nieuwe bestuursleden van „De Hollandsche Molen" werden gekozen mr. M. C. Bergsma, voorzitter van de stichting „De Overijsselsche Molen" en ir. W. M. J. Mols, hoofdingenieur directeur van de provinciale water staat te Gelderland. 41. Jimmy zocht ijverig naar de verse voetafdrukken van de dwerg en die had hij gauw gevonden. Zij maak ten eensklaps een bochten verdwenen tussen wat struikgewas. Had Ras Kassibo gemerkt dat hij werd ge volgd en had hij zich hier verborgen? Jimmy naderde de plek heel behoedzaamHij tuurde tussen het ge bladerte en was er geheel op voorbereid eensklaps oog in oog met Ras Kassibo te staanHij ontdekte ech ter niets van de dwerg. Voorzichtig baande Jimmy zich een weg tussen de takken. Het was een klein bosje met een vrij rotsachtige bodem. Hier en daar sloeg een fel groen gekleurde hagedis ritselend op de vlucht. Jim my sloop behoedzaam verder en plotseling begreep hij waar Ras Kassibo was gebleven.... Voor zijn voeten gaapte een diep gat in de rotsgrond. Er was zelfs een trap in uitgehaktJimmy luisterde scherp of hij ieti hoorde. „Ik zal daar beneden ook maar eens een kijkje gaan nemen", mompelde hij en juist wilde hij zijn voet op de eerste trede van de trap zetten, toen hij achter uit deinsde, vijf snelle stappen deed om zich daarna bliksemsnel tussen het struikgewas te verbergen Hij had voetstappen gehoord en vermoedelijk maakte Ras Kassibo aanstalten het hoï onder de grond te ver. laten. Jimmy had het bij het rechte eind gehad. De dwerg klauterde tegen de trap op, onder beide armen droeg hij een vrij groot pak, Jimmy schoof een paai takjes opzij om beter te kunnen zien. „Dat zullen wel levensmiddelen zijn van de „Voorspoed" afkomstig", dacht hjj. Nooit snel genoeg Er zyn op deze Monumentendag meer en ook hartstochtelijker woorden gesproken over de verkeersproble men van de oude binnenstad. Ook de heren A. G. M. Boost en Geurt Brinkgreve hebben daarover het hunne gezegd. Eenparig was de conclusie: met afbraak van in de weg staande gebouwen, met verbreding van straten en het dempen van TóLchten komen we er niet. Zelfs de ioulevards in Parijs geven geen blij vende oplossing. Het verkeer maakt er alleen ge bruik van constateerde de voorzit ter van de Commissie Monumenten dag, prof. dr. A. W. Eyvanck, in zijn openingswoord om nog sneller door de stad te razen en bovendien wordt die doorbraak gewoonlijk na korte tyd al weer te smal. „Ja", zei later de heer Boost, het gaat nooit snel genoeg. Zelfs de su personische snelheden vindt men al weer klein". Overigens zag de heer Boost maar één oplossing voor het verkeersprobleem van de Historische stadjes, die in de loop der tijden stadskernen geworden, maar daarop allerminst berekend zijn: het verkeer beperkingen opleggen, zodat de inoonheid van die stadskernen niet behoeft te worden beschadigd of ver nield. Achterlijk. Wrj leven in een achterlijk land, al dus de heer Brinkgreve; we hebben nog steeds geen monumentenwerk. En inmiddels dreigt er een nationale ramp, die de vroegere ravages van demp- en sloot-activiteit nog ver zal overtreffen. In sombere kleuren schil derde hij het trieste lot, dat overal de oude binnenstad bedreigt: de vloed golf van het toenemende autoverkeer die wordt opgezweept door de orkaan der steeds toenemende dreiging om frote gebouwen te bouwen in die oude innenstad en die ee: dubbelgroot ge vaar vormen, zolang het gebrek aan zorg voor de historische erfenis de besehermende dijken ondergraaft. „Wij hebben geen tijd meer", alar meerde de heer Brinkgreve. „Hoelang zal het duren om specialisten op te leiden, wetten en maatregelen op te stellen en plannen te ontwerpen? En inmiddels raast de vloedgolf voort". Op deze referaten volgde nog een be spreking. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllji Getallenexpert M Heeft Den Helder een won- M derkind of is het een toevalll- ge begaafdheid die de 5-jarige Hansje K., leerling van een 1 Fröbelschool een byzondere voorliefde voor jaartallen en L cijfers doet hebben? Zijn Frö- beljuffrouw weet het niet en ook zijn ouders kunnen de op- lossing niet aan de hand doen. Als men hem vraagt op wel- ke dag een bepaalde datum M valt, zal hij prompt antwoorden daarbij rekening houdend met schrikkeljaren. H Mocht er al een kleine on- nauwkeurigheid ontstaan dan verbetert hy zichzelf dadelyk |e eigener beweging. Overigens is hij precies als andere kinderen van zijn leeftijd en uit zijn voor- liefde voor kranten zal Hansje zyn cijferbegaafaheid wel niet putten. Neen, aan een wonder- H kind gelooft men niet. maar voor een vijfjarige kleuter is Hansjes wijsheid toch wel op- H merkelyk. Illlllllllllllllllllllll!llllllllllllllllll!llll!lllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllll Keizer Boa Dai nog niet naar Indo-Chma. In welingelichte kringen in Saigon werd Zondagavond vernomen dat Kei zer Bao Dai heeft besloten zijn te rugkeer naar Indo China uit te stel len teneinde in zijn villa aan de Fran se Rivièra besprekingen te voeren met gedelegeerden van de drie par ticuliere Zuidvietnamese legers. Bao Dai heeft een afspraak ge maakt met vertegenwoordigers van de particuliere legers voor Vrijdag aanstaande. De plannen voor zijn te rugkeer naar Indo China blijven ech ter gehandhaafd, aldus deze kringen. Intussen heeft een vertegenwoor diger van Bao Dai in Nice Zondag avond de berichten over komende besprekingen met vertegenwoordigers van de particuliere legers tegenge sproken. P. K. DE HAAS KINDERARTS, geen spreekuur te Goes van 8 tan. 23 Maart Keuze uit 5 modellen in moderne attractieve kleurer mat POP KL EPMOTOR N V;. INÏERN'AÜTOMOBIEI MIJ:. DÉN HAAG, SCHELDESTR.2, TE1.77200Ö en de HILLMAN HUSKY reeds voor f. 5950 Maakt een proefrit, U zult verrast zijn j£\ MIDDELBURG: C. Huybregts, Blauwe Dijk 45-47, tel. 2155 STAVENISSE: M. Mol, Kerkstraat 305, teh 42 ZIERIKZEE: Fa. J. H. Braai, Varremarkt B 445, tel. 204

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7