Kruiningen's standaardmolen wordt gerestaureerd LANDB0UWHUISH0UDSCH0OL KAN WORDEN AANBESTEED HET GEBOUWENCOMPLEX IN N00RDG0UWE GEOPEND van Imn ZeeuwspAlmanak tot „MAARTEN LUTHER-HUIS" TE VLISSINGEN GEOPEND pg. £>w 7^ 1^6 met mei Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 5 MAART 1955 CULTUURMONUMENT BLIJFT BEHOUDEN ,^Monumentenzorg^ voorkivam verlies In het vlakke, uitgestrekte polderlandschap van Kruiningen, staat een zaam en verlaten een oude, vervallen molen. Wanneer de wind komt aan stormen en tevergeefs probeert de twee nog overgebleven wieken in be weging ta krijgen, dan kraakt de molen in al haar voegen. De losse planken van de romp klapperen tegen de zware eiken balken van de onderbouw, „Het is gedaan met de oude molen", zegt men In Kruiningen, „binnenkort zal de sloper wel beginnen". Maar zover zal het gelukkig niet komen. Nog net op tyd heeft Monumen tenzorg het bestaan van de molen ontdekt. Binnen enkele maanden zullen er inderdaad mensen met hamers en andere gereedschappen komen, maar gelukkig niet om de molen te slopen. Integendeel, de bekende molen van Kruiningen zal geheel gerestaureerd worden en in bedrijf komen! straks zullen de zeilen van de wieken weer bol staan Voor Kruiningen zal dan een fraai cultuurmonument be waard zijn! Het Rijk heeft toegezegd in de restauratiekosten tot maximaal J 10.000 te zullen bijdragen; men oestert de hoop, dat ook provincie en gemeente subsidie zullen verlenen. De trotse eigenaar van deze stand- aardmolen is de Kruiningse molenaar C. W. v. Dijke. Brjna.100 jaar lang is zij thans in het bezit van deze mo lenaarsfamilie. Op een rondreis door Vlaanderen kwam de over-grootvader der van de tegenwoordige eigenaar in het jaar 1857 in de stad Gent, waar de molen toen al een paar honderd jaar in gebruik was. „Dat zou wel wat voor mijn zoon zijn", dacht de on dernemende molenaar, en hij kocht de molen. Een jaar later stond deze reeds in Kruiningen. Voor het trans port tezamen met de kosten van aankoop en de bouw van een nieuwe grote woning, moest hij toendertjjd 5800 gulden neertellen. Het ging de molenaars in die dagen wel voor de wind. Vele jaren lang oe- wees de molen haar diensten aan de landbouwbevolking van Kruiningen. In de laatste oorlog draaide zy nog lustig, tot de electriciteitskabels weer waren hersteld. Dat betekende het einde. Langzaam aan raakte de mo len in verval, er brak een wiek af en nog eenhet hout verteerde en de spil van de molenstenen roestte vast. De ramp kwam en met de ramp de zee, die de eiken onderbouw aan tastte en stukken van de molen afbrokkelde. Toen de dijken waren hersteld en liet water was bedwon gen, stonden daar de haveloze res ten van wat eens een fraaie molen was. Een der laatste „Het is een standaardmolen met een Franse kap" vertelde de heer Van Dijke", „in Vlaanderen zag je vroe ger niets anders, doch in geheel Ne derland zijn er maar weinige meer over en in Zeeland slechts vier". Met grote diep ingesneden letters staat nog de naam van een bezitter geschreven: „Josephu van den Bos sche 1807". Maar wanneer men het wankele trapje beklimt en de molen binnentreedt, komt men nog veel meer namen en jaartallen tegen. Het oudste jaartal dat nog duidelijk te le zen is, gaat terug tot 1633. De molen is geheel uit hout opge trokken, waarbij veelvuldig van ei- kehhopt gebruik is gemaakt. Driehon derd jaar geleden wist men wel dege lijk .werk te leveren „Voor de restauratie komt een mo lenmaken uit Limburg" vertelde de heer Van Dijke verder, „In ons land zijn er nog ongeveer vijftien molen makers Het zijn de enigen, die zo'n karweitje kunnen opknappen. Een gewone timmerman brengt er niet veel van terecht". Als straks de molen klaar is, zal er ook weer koren gemalen worden. De heer Van Dijke heeft ook een electri- sche maalderij, maar dat is niet de bedoeling van Monumentenzorg De molen moet zó gemaakt worden, dat zy weer productief wordt Nog staan de trieste resten van de molen klagend in de wind, maar OP TIJD ONTDEKT Auto's raakten elkaar Om kwart over tien Donderdag avond hebben twee auto's elkaar op de Nieuwe Vlissingseweg onder Mid delburg, ter hoogte van de Abeele, tijdens het passeren geraakt, waar door enige schade ontstond. Het be treft hier een personenauto, bestuurd door mevrouw H. B. uit Middelburg en een vrachtauto, .waarin I. A. B. uit Oostburg achter het stuur zat. De vrachtwagen reed met grote snelheid 80 k 100 km en raakte de perso nenauto. Dit vervoermiddel liep een groot aantal deuken op, terwijl de deurknoppen werden beschadigd en de linker richtaanwijzer werd afge rukt. B. was doorgereden en bleek met het veer VlissingenBreskens te zijn overgezet. Uit een door de Rijkspolitie ingesteld onderzoek in Oostburg, waar B. werd achterhaald, bleek, dat ook zijn wagen beschadigd was. Boven dien constateerde men, dat bij groot licht slechts één koplamp van deze auto werkte. De bestuurder van de andere auto had reeds verklaard, dat zij dit gezien meende te hebben. De Middelburgse politie zet het on derzoek naar de schuldvraag voort. Gereformeerde Gemeente wil Ulo-school in Goes De schoolvereniging van de Gere formeerde gemeente te Goes heeft dezer dagen een verzoek tot het ge meentebestuur gericht, om financië le medewerking krachtens art. 72 van de L.O.-wet, voor de bouw van een Uloschool. Daar men reeds per 1 September met deze nieuwe onder wijsinrichting zou willen starten, is aan de gemeente gewaagd voorlopig bestaande lokaalraimte beschikbaar te stellen. Het ligt !n de bedoeling, deze nieuwe school tot een zgn. centrum school voor Westelijk Zuid-Beveland te maken. De diverse Gereformeerde gemeenten in dit gebied, alsmede die van Middelburg zullen hieraan me dewerken. Het vereiste aantal leer lingen is reeds aanwezig. Vorig jaar heeft de gemeenteraad van Goes een uitgebreid scholenbouw plan goedgekeurd, dat geleidelijk ge realiseerd wordt, naarmate de inves teringsmogelijkheden dit toelaten. Bp de opstelling van de plannen was toen nog geen sprake van de oprich ting van een Uloschool der Gerefor meerde gemeente. Alvorens alle for maliteiten vervuld zullen zijn, zal het daarom waarschijnlijk wel een paar jaar duren, voordat tot houw van de ze nieuwe school kan worden overge gaan. BESTUUR ZEEUWSE C.B.T.B. In 's-Heer-Arendskerke Het Dagelijks - .-bestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. heeft in zijn jongste vergadering uitvoerig gesproken over de opbouw van de diverse organen van het Landbouwschap in Zeeland. Hel bestuur is van mening dat de samenstelling van de diverse commis sies (sociale zaken, grondgebruik, tuinbouw en technische commissie) en de districts-commissies in dezelfde verhouding dient plaats te hebben als de Gewestelijke Raad, dus in de ver houding 2—11. Het oprichten van plaatselijke com missies achtte het bestuur, zeker voor lopig, niet noodzakelijk. Eindelijk is toestemming ontvangen om over te gaan tot de openbare aan besteding van de Landbouwhuishoud- school in 's Heer Arendskerke. Tezamen met de N.C.L.B. is een aan vraag ingediend voor de oprichting (Slot van pagina 1) gouwe een toevluchtsoord gevon den hadden. Het glas-in-lood raam tegenover de raadszaal in het nieuwe ge meentehuls zal als een blijvend geschenk van deze nabuurge meenten die erkentelijkheid voor het nageslacht bewaren. De heer A. van Oeveren, evacué uit Nieuwerkerk, bood namens zijn lotgenoten een prachtig bewerkte voorzittershamer aan. Andere geschenken Het secretarie-personeel gaf enkele TOEBACK SUYGHEN. Het gebeurde weliswaar buiten het „ambtsgebied" van deze rubriek, maar toch't is alleszins vermeldens waard. In het Belgische Heist werd namelijk een wedstrijd pijproken ge houden, alleen voorvrouwen! Van de negen en vijftig deelneemsters ging mejuffrouw De Cleer uit Oostende met de eer strijkenvijf en zestig minnten lang „sooch sy de toeback". SPEKOORLOG. Voor de zoveelste maal is aan de Belgisch-Nederlandse grens- de „spek- oorlog" wederom opgelaaid. De ver mindering van de export heeft in Bel gië de spekprijs dermate doen zakken; dat het voor de Nederlandse huismoe ders de moeite loont het spek in Bel gische winkels in te slaan. Zeeuwsch- Vlaamse winkeliers zien met lede ogen de „grote trek" aan. WERK De naam van onze minister-presi dent is in verband met de ouderdoms voorziening een begrip geworden voor een zekere stoffelijke vergoeding, waarop men na het bereiken van de 65-jarlge' leeftijd recht krijgt. Een „Drees-klant", is een pensioengerech tigde, die een zekere uitkering van overheidswege geniet. Daar is een ieder het at jaren hoog en breed over eens. In Sas van Gent is nog onlangs ge blekendat het ,J)rees-begripbur gerrecht heeft verworven. Op het arbeidsbureau aldaar ont ving men namelijk een contrölekaart van een ingezetene uit Philippine die meldde, dat aan zijn werkloosheids periode een einde tvas gekomen. Onder het hoofd „Ondergetekende deelt hierbij mede werk te hebben ge kregen bij:", méldde de ES.jarige werk te hebben gekregen bij „de firma Dreesstraat en huisnummer onbe kend, te 's-Gravenhage, en te zijn aangenomen als rentenier, te begin nen op 2 Maart 1955" De man heeft geen ongeschikte werkgever getroffen. LUCHTMACHTDAG. Acht en dertig leerlingen van de M. T.S. te Vlissingen zullen Donderdag a.s. in alle vroegte, bij het krieken van de dag in een autobus stijgen, welke hen naar het vliegveld Deelen bij Arnhem voert. Daar brengen zij een bezoek aan de luchtmaehttechni- sche school om belast en beladen met nieuwe indrukken de terugreis naar de Scheldeoever te aanvaarden. GOUDEN FEEST. In Poortvliet is het Woensdag 9 Maart groot feest. Het echtpaar M. W. GoudswaardVan Dalen viert die dag de vijftigste verjaardag van zijn hu welijk. OP DE BON. Met een frequentie van bijna één per twee minuten deelde de politie in Vlissingen dezer dagen bekeurin gen uit. Dat gebeurde tijdens een steekproef, welke twee uur duurde en gericht was tegen het voeren van on voldoende verlichting. Drie en vijftig personen ontvingen het weinig ge waardeerde papiertje. Het waren voor namelijk wielrijders, die het met de verlichting van hun rijwiel niet zo nauw namen. Ook enkele automobi listen, die verblinde verlichting voer den, gingen op de bon. luxe asbakken en burgemeester A. H. Vermeulen uit Dreisehor bood een klok aan. Eenzelfde geschenk, zij het voor het Groene Kruisgebouw, zegde namens het hoofdbestuur van de Algemene Nederlandse Vereniging „Het Groene Kruis", jhr. R. H. Q. Röell uit Haamstede toè. Nog velen maakten van de geboden gelegenheid gebruik de gemeente Noordgouwe geluk,te wensen, o.a. mejuffrouw R. Glasz, inspectrice van het kleuteronderwijs, de gemeente arts dr. J. H. van Eldik, voor wie de ze dag het einde betekent van school- kinder-onderzoek in de huiskamer van het schoolhoofd; de heer A, J. Argelo, hoofd van de Centrale Dienst Noord-Zeeland, ds J M. Barendrecht, Ned. Herv. predikant, alsmede de heer M. Schipper uit Hogerheide, die van de door hem vervaardigde schilderijen en het gedenkraam een verklarende uiteenzetting gaf. Van de burgemees ter van Zierfkzee, jhr. J. Schuurbeque Boeije was een schriftelijke gelukwens ingekomen. Zowel het gemeentehuis, badinrich ting en kleuterschool zijn onder één dak gebouwd. In frisse kleuren uit gevoerd en met moderne meubels in gericht, staat een ruime kamer het secretarie-personeel ter beschikking. Op de eerste verdieping bevindt zich de raadszaal, waarin de beide geschenken van de bevolking zgn op gehangen. Een tableau stelt een drei gende dijkbreuk voor, het tweede symboliseert de Noordgouwse am bachten. Het badhuis telt zes douche-cellen en een badkuip. In de kamer voor de kleuterverzorging is tevens ruimte voor hoogtezonbestraling aanwezig. De kleuterschool biedt een overvloed aan licht en lucht en heeft voldoende ruimte. De bevolking maakte van de moge lijkheid om deze nieuwe dorpsaan winst te bewonderen, druk gebruik! Binnenwegen afgesloten in West Zeeuwsch-VIaanderen Alle binnenwegen in het waterschap „Het Vrije van Sluis" zijn Vrijdag wegens de dooi voor het verkeer af- geslrten. Deze wegen, die veertien dorpen en gehuchten in W. Zeeuwsch Vlaanderen met elkaar verbinden, hebben een lengte van vijftig zestig Icilometer. van een Chr. Landbouwhuishoudschool in Bruinisse. Een uitvoerige bespreking werd ge wijd aan de reorganisatie van de be stuursvormen van de Ned. C.B.T.B. Het dagelijks bestuur kon zich ver enigen met de voorstellen van de be treffende commissie. Getracht zal worden de jaarverga dering van de Zeeuwse C.B.T.B. dit jaar in Noord-Beveland te houden. Mocht dit op onoverkomenlijke be zwaren stuiten, dan is Schouwen-Dui- veland aan de beurt. Wat de rampschadevergoedingen be treft, sprak het dagelijks bestuur zijn teleurstelling uit over de vergoeding voor levensonderhoud. Getracht zal worden hierin wat meer klaarheid en tempo te brengen. Nutsspaarbank Oostburg maakt 2 millioen vol Het Bijkantoor Oostburg van de Nutsspaarbank heeft thans het in- legerskapitaal van f 2.000.000 over schreden. Het verloop der saldi sinds de over came van de N.V. Zeeuwse Spaar bank is als volgt: Bij de overname op 1 Juni 1948 bedroeg het inleggerskapitaal met 489 boekjes f 242.648.59; per 31 De cember 1948 met 563 boekjes f 346.585.85; 1949 met 795 boekjes f 569.638.29; 1950 met 938 boekjes 707.951.56; 1951 met 1070 boekjes f 803.375.32; 1952 met 1196 boekjes f 958.217.70; 1953 met 14907 boekjes f 1.394.486.86; 1954 met 1584 boekjes r 1.848.760.69 en pér 2 Maart 1955 met 1611 boekjes f 2.000.322.23. FRAAI VERENIGINGSCENTRUM Bij de inrichting werd van vele zijden hulp ontvangen* Te Vlissingen is Vrijdagavond onder grote belangstelling het nieuwe Luthers Verenïgingscentrum „Maarten Luther" geopend. In de onmiddel lijke nabijheid van het kerkgebouw van de Evangelisch-Lutherse Gemeente is in de afgelopen maanden in het Groenewoud een oud pand geheel ver bouwd en gerestaureerd, zodat een fraai centrum ontstond, dat bovendien met de kerk in de Walstraat één complex vormt. By deze opening voerden vele sprekers het woord, waarbij wethouder J. Post namens liet gemeente bestuur sprak en het gebouw voor geopend verklaarde. In de grote zaal van het nieuwe centrum werden de genodigden be groet door ds H. Johannes, de plaat selijk Lutherse predikant van Vlissin gen, die na schriftlezing van psalm 145 in een toespraak gewaagde van de grote dankbaarheid, die er thans in de gemeente leeft Die dankbaar heid is er jegens God, die is er ook je gens de grote schare van medewer kenden uit de gemeente, die zich voor de verwezenlijking van dit px-oject met inzet vac alle krachten heeft ge geven Ds Johannes herinnerde er aan, hoe het gebouw mede tot stand kwani o.a. dank zy een gift van Lutheranen uit Zweden en de me dewerking van de hoogste leiding der kerk. Vervolgens ging ds Johannes in op de mogelijkheden, die door dit nieuwe gebouw zijn ontstaan, waarbij in het lijzonder het jeugdwerk en de biblio theek noemde. Deze bibliotheek is on langs aangevuld met 25 Finse boe ken, omdat het regelmatig voorkomt, 'dat Lutherse zeelieden uit Scandina vië in Vlissingen komen of in een zie kenhuis" verblijven. Ook boeken in an dere Scandinavische talen zullen nog arriveren. Tenslotte herinnerde ds Johannes aan de verbondenheid der Luthe ranen in de gehele wereld en aan de grote plaats, die de Lutherse Kerk in de Oecumene inneemt. En hij voegde hieraan toe „Ook ande re kerken zijn in dit nieuwe ge bouw welkom. Ik zeg dit werkelijk niet alleen uit een zakelijk oog punt". De heer I. M. van de Berg droeg daar na namens de bouwcommissie het centrum over aan de Vereniging „Maarten Luther", waarbij hij tevens een woord van dank sprak jegens aannemers en onderaannemers. Na mens de vereniging werd het gebouw overgenomen door de heer J. L. van den Berge. Als voorzitter van deze in stelling gaf deze een kort overzicht over het verenigingsleven in de afge lopen 30 jaar en over het wel en wee van de bibliotheek Hij deelde daarbij mede, dat er in 1954 niet minder dan 12.500 boeken werden uitgeleend. Met ~rote dankbaarheid gewaagde de heer 'an den Berge van de medewerking, die allerwegë werd ontvangen en noemde in dit verband met name de ledert van dé bouwcommissie. WETHOUDER POST Wethouder J. Post, die namens het gemeentebestuur sprak de bur gemeester was verliinderd roemde de moed van kerkeraad en verenigingsbestuur om dit cen trum te doen bouwen en wees ver volgens op de belangryke functie van een dergelijk gebouw by de culturele opvoeding en het jeugd werk. Hij verklaarde tenslotte het Maarten Lutherhuis voor geopend. Vervolgens voerden nog het woord: de heer F. C. Wysveld namens de Sy node, de heer D. Bijl namens aanne mers en onderaannemers, onder aan bieding van een klok, de heer H. F. Koekman namens de Vereniging Maarten Luther uit Middelburg, de heer W. de Ridder namens de Her vormde Mannenvereniging „In Dienst der Kerk", de heer C. van der Mark, commissaris van politie, die daarbij in treffende bewoordingen aandacht vroeg voor het probleem van de jeugdvorming, mevrouw J. Ahn-Ap- pel namens de Doopsgezinde Gemeen te, mevrouw Poerstamper namens de Vrijz. Hervormden en de Remon strantse Kring en de heer J. de Nooijer namens de vereniging „Maar ten Luther" te Groede. J/an de oud predikant ds C. F. Nolte was een ge lukstelegram ontvangen en van de Synodale commissie een schriftelijke gelukwens. Deze brief was onderte kend door ds C. Pel en werd voorge lezen door de heer Sonneveld. De genodigden maakten na dit of ficiële gedeelte een rondgang door het gebouw. Op de begane grond be vindt zich een toneelzaal, met kleed kamers achter het toneel en een door gang naar het kerkgebouw. Boven is er een kleine vergaderzaal, alsmede een góed-ingerichte bibliotheek met ruim 2600 boeken De zolder kan wor den gebruikt als lokaal voor handen arbeid enz. Baggermolen voor het miniatuur Een fraai product van handenarbeid en vernuft vormt deze miniatuur bag germolen, die vervaardigd werd door de heer W. van Aartsen uit Middel burg. V3n 30 April af zal het werk stuk te zien zijn op „Miniatuur Wal cheren", dat dan, zoals bekend, ten tweede male geopend wordt, Deze baggermolen, die genaamd is „MW" (Miniatuur Walcheren), komt te liggen in de haven van Vlissingen die sterk vergroot is en zal één a de nieuwe attracties van het fraaie miniatuur worden. Want niet alleen is dit model geheel natuurge trouw zoals alle onderdelen van (Advertentie) Cc Iraam NEEM PER MAN meer mei fis driekwart kan „Miniatuur Walcheren" maar or' zal men de werking kunnen bewoncU ren. Een keten van „emmertje.-- glijdt door het water, aangedrevei door een motortje, dat in het vaartuig is gebouwd. Ook 's avonds zal de bag germolen „in bedrijf" zijn. Zij is na melijk verlicht, op het dek staan lan- taarntjes en ook in de kajuit zullen lampjes branden. De heer Van Aartsen, die op de foto de laatste hand aan het object legt, heeft er ongeveer 640 werkuren aan besteed. Hij begon op 15 December en Vrijdag kwam het werk gereed. De molen weegt 55 kg, is ongeveer 1% m lang en 35 a 40 cm breed. Het ma teriaal is voor het grootste deel koper. De vervaardiger, die bij zijn kennis sen bekend staat als een verwoed en handig knutselaar, werkte aan de hand van tekeningen en van een mo del, dat tot het bezit van het Zeeuws Oorlogsmuseum behoort. De heer Van Aartsen heeft zijn ar beid met plezier verricht en hij denkt er zelfs reeds aan volgende winter op nieuw iets voor het miniatuur te ma ken! Zodat men kan zeggen, dat ook deze Middelburger de ware geest be zit, die alle medewerkers aan dit grootse project heeft bezield. (Foto P.Z.C.) Als presidente bedankt Mevrouw I. A. Jebbink-Paap te Kapelle heeft- als presidente van het meisjesverbond C.J.V.F. in Zeeland bedankt. Uit de trein gevallen en naderhand overleden Maatschappelijk werkster uit Schoondijke verongelukt Een triest ongeval Is m.ej. L. H., maatschappelijk werkster uit Schoon dijke overkomen, die uit de trein is gevallen en naderhand aan de gevol gen is overleden. Zij bevond zich in de trein, die gis termiddag te tien over half één Til burg verliet xn de richting Den Bosch. Mej. H. was op weg naar de „De Horst" in Driebergen, om daar een conferentie bij te wonen. Op tot dus ver niet opgehelderde wijze is zij toen de trein Berkel-Ensehot gepas seerd was, uit de wagon gevallen. Haar verdwijnen wérd spoedig, op gemerkt aoor haar mede-passagiers, die daarop aan de noodrem trokken. Toen de trein tot stilstand was geko men, ging men langs de rails terug, waar weldra mej. H. werd gevonden. Vrijwel onmiddellijk werd medische hulp verleend door dokter Keep uit Udenhout, doch dit mocht niet meer baten. Ruim een half uur na het on geval is mej. H. aan de bekomen ver wondingen overleden, nadat zij nog per ziekenauto naar het ziekenhuis te Tilburg was vervoerd. Naar de oorzaak van dit droeve on geval wordt door de Rijkspolitie te Udenhout een onderzoek ingesteld. IJzendijke etappeplaats in Ronde van West-Vlaanderen. Aankomst 5e étappe Belgische wielerklassieker op 16 April. De route van het Belgisch Wieier- evenement Ronde van West-Vlaande ren zal dit jaar ook door West- Zeeuwscli-Vlaanderen lopen. De finish van de 5e étappe, op Zaterdag 16 April, is namelijk in IJzendijke ge projecteerd. Dc start geschiedt in Brugge. Om ongeveer 17.50 uur worden de renners in IJzendijke verwacht, waar de finish zal zijn bij „De Veste", 's- Avonds wordt in het Hofzichttheater een sportavond gehouden. Het pro gramma'vermeldt o.a. interviews met de renners en enkele andere attrac ties. Het ligt in de bedoeling, dat de renners bij ingezetenen onderdak zul len vinden. De volgende dag, Zondag 17 April, wordt in IJzendijke om 14 uur het startschot gegeven voor de 6e étappe. Naar wij nog vernemen, zal aan de •onde een sterke Nederlandse ploeg 'eclnemen. De organisatie van aankomst en ver- ek ligt in handen van de V.V.V. VANDAAG. Middcllniri; - Electro: „In de schaduw van de .-troon". (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Meisjesslaapzaal", (18 jr.), 20 uur. Vlissingen: Alhambra: „Zij die zich ver kopen", (18 jr.), 19 en 21 uur; Luxor; „Boem bij de luchtmacht", Ta.l.), 19 en 21 uur; Concertgebouw: „Mercu- rius", feestavond. 20 uur. Goes: Grand: „Zij die zich verkopen", (18 jr.), 19 en 21 uur; Schuttershof: Cabaretavond Supportersvereniging Rood-Wit, 20 uur. MORGEN: Middelburg Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21-.15 uur; Schouwburg: als vandaag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen: Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag. 15, 19 en 21 uur; Concertgebouw: Revuege- zelschap „De Voltreffers'20 uur. Goes: Grand: als vandaag, 19 en 21 uur, „Door dik en dun", (a.l.), 15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2