Goede vorderingen bij herstel op Schouwen-Duiveland WALCHEREN Waar zijn onze schepen? VOORUITGANG BIJ V.V.V. TEN OPZICHTE VAN HET JAAR 1953 NIEUWS UIT DE KERKUJN NIEUWS in eemWTEDOP -t xaoü pmoviHV1A.1jJo z t ts U W ts Js <j u U u a. N 'i' „WEDEROPBOUW" WORDT INGEKROMPEN Woningen nog dit jaar gereed Het herstel van Schouwen-Duiveland na de ramp is voorspoediger gegaan dan men over het algemeen verwacht had en er is zelfs gegronde reden om aan te nemen, dat de wederopbouw van de woningen nog dit jaar in grote lijnen een feit zal zyn. Het aantal bjj de ramp verwoeste huizen bedroeg, tezamen met de aan gekochte krotwoningen, 895. Op 1 Maart jl. waren de werkzaamheden zo ver gevorderd, dat op het gehele eiland 754 civiele woningen óf gereed, óf bestemd voor herbouw waren. De resterende huizen, ongeveer 140 in getal, zullen voor een gedeelte gebouwd worden, zodra door de gemeentebesturen de woningwetwoningen zyn uitgegeven. De uitvoering van de thans in aan bouw zijnde woningen berust niet bij Wederopbouw, maar bij architecten, aldus de heer D. Stam, hoofd van het bureau Wederopbouw „Schouwen- Duiveland", dat zoals gemeld thans zal worden ingekrompen. Met de boerderijenbouw ligt het enigszins anders. Tot heden is de bouw van 150 boerderijen gegund, en zeer spoedig zal tot de aanbesteding van een groot aantal worden overge- Eaan. De vorst is ook hier spelbreker. e herverkavelingsdienst spreekt bij deze herbouw ook een woordje mee, niet het minst door het overnemen van de zg. saneringsgévallen. Het behoeft wel geen betoog dat op die plaatsen, waar de herverkaveling nog in volle gang is of komt, herbouw voorshands onmogelijk is. De primaire taak van de wederop- bouwdienst: het op gang helpen van het herstel, is tot grote tevredenheid vervuld. Evenals destijds in Zeeuwsch Vlaanderen na de bevrijding, heeft de dienst zich op Schouwen-Duiveland altijd als een voorpost van de centra le Middelburg gevoeld. Het was van zelfsprekend nimmer de opzet hier een eigen bureau van permanente aard te vestigen. Het was veeleer als een service aan het eiland te beschouwen. De heer Stam bleef dan ook altijd gehand haafd in zijn functie als plaatsver vangend hoofd van de provinciale di rectie. Nu de wederopbouw derhalve in een zodanig vergevorderd stadium is ge komen, valt het te begrijpen dat er niet voldoende werk blijft voor het personeel van de civiele bouwsector. Onverflauwd zullen echter de belan gen van de bewoners van Schouwen- Duiveland door de dienst behartigd blijven. De werkzaamheden van de dienst boerderijenopbouw blijven on- „Om 7 uur thuis" v.o.v. door In het spel „Om zeven uur thuis" in 5 taferelen van R. C. Sherriff wijst alles er op, dat de hoofdpersoon in braak en moord heeft gepleegd, ter wijl hij zich niets herinnert uit een tijd van ongeveer 24 uur. De bewijs last stapelt zich op en het spel be reikt een climax, tot een snelle ont knoping volgt, die de nodige onthul lingen met zich brengt. De Vlissingse Onderwijzerstoneel Vereniging voerde dit spel Woens dagavond in het Middelburgse Schut tershof op voor „Volksonderwijs". Onder regie van de heer J. Ooster ling werd het een aannemelijke uit beelding van deze bijzonder interes sante „story". Toch hadden de V.O. V -ers nog voor een wat meer inten se" dramatische spanning kunnen zor gen, hetgeen bij een spel als dit zeer noodzakelijk is. D. Roodenburg, die de beschuldig de weergaf, had zich goed in zyn rol ingeleefd, terwijl mevrouw J. C. de Hamer-Bos een verdienstelijke ver tolking gaf van zijn vrouw, diè hem tot grote steun is. S. Lako gaf de rol van dr. Sparling, medicus, aanvaard baar gestalte en A. F. van der Pluijm benaderde als majoor Watson de ech te Engelse oud-offieier. M. J. A. Bil was als mr. Petherbridge een voorzichtig en schrander advocaat en A. Waasdorp inspecteur Heming way deed zyn plicht, ook wat de rol betreft Tenslotte mej. J. v. d. Ende, die voor de ontknoping zorgde als Peggy Dobson: zij had een korte, maar moeilijke rol, maar zij vervulde die goed. Het talrijk publiek toonde zich met deze opvoering ingenomen, hetgeen zich in grote bijval uitte. Donderdag avond bracht de V.O.V. wederom voor „Volksonderwijs" het stuk ten tonele. verminderd voortgang vinden. Voor de huizenbouw zal een ambtenaar re gelmatig een wekelijkse zitdag in Zie- rikzee houden. Het gedeeltelijk vertrek van een voor het eiland zo belangrijke dienst is dan ook als een teken te beschou wen, dat het zwaar getroffen Schou wen-Duiveland zich van haar groot ste slagen op woninggebied herstelt. De heer Stam prees tenslotte nog de prettige wijze waarop hij altijd met de verschillende gemeentebesturen heeft samengewerkt. Ook de bevol king bleek een open oog voor deze rijkstaak te hebben en veel begrip by de uitvoering daarvan. Temeuzen neemt deel in helicopterdienst In de Donderdagavond gehouden vergadering, besloot de raad van de gemeente Temeuzen, met slechts de stem van de heer F. Dieleman Staatk. Geref.) tegen, ten behoeve van de in stelling van een helicopterverbinding tassen Zeeuwsch-Vlaanderen en Rot terdam, een bedrag van maximaal f 5000.— voor het eerste (proef)jaar ter beschikking te stellen. De afwikkeling van de financiering zal daarbij aan het college van B. en W. worden overgelaten. Tevoren was over dit voorstel door verscheidene raadsleden het woord ge voerd, waarbij menenerzijds het initi atief tot het instellen van de dienst uit een oogpunt van doorbreking van het isolement toejuichte en van an dere zijde werd aangevoerd, dat het belang van zulk een dienst voor de gehele Zeeuwsch-Vlaamse bevolking niet kon worden ingezien. De raad besloot verder o.m. tot het verlenen van machtiging aan het col lege van B. en W. tot het exploiteren van een werkplaats voor minder vali den in de voormalige electrische cen trale aan de Tweede Kortestraat. (Op deze raadszitting komen wij nader te rug). Middelburg Benoeming Benoemd tot hoofd van de binnen kort te openen reconvalescenten- school in Rotterdam mej. A. van Dif- felen uit Schiedam, vroeger in Mid delburg. Voorlichtingsavond E.V.O. In de Groene zaal van het Middel burgse Schuttershof hield de Alge mene Verladers en Eigen Vervoerders Organisatie (E.V.O.)district Zee land, Donderdagavond een voorlich tingsbijeenkomst voor haar leden op Walcheren. Een dergelijke avond werd dezer dagen eveneens in Goes gehouden, waarvan wij toen uitvoerig melding maakten. Ook thans hield de districtssecretaris, de heer A. Drost een inleiding, waarin hij speci aal de verkeersonveiligheid behandel de. Daarna werd een aantal instruc tieve flims vertoond, waarbij de heer Drost een toelichting gaf. Voor de ze bijeenkomst bestond zeer grote belangstelling. Kaarttournooi P.Z.E.M. In de koffiekamer van het P.Z.E. M.-kantoorgebouw in Middelburg werd een kaarttournooi gehouden, dat was georganiseerd door de perso neelsvereniging der P.Z.E.M. Er wer den diverse spelen beoefend, voor de winnaars waarvan aardige prijzen be schikbaar waren gesteld. Het was een zeer genoeglijke, sportieve wed strijd, waarvoor veel belangstelling bestond. Vlissingen Kleurendia's in „Concordia" Voor een dankbaar en belangstel lend publiek hield Donderdagavond de bekende amateur-fotograaf H. du Mee uit Amsterdam in zaal „Concordia" te Vlissingen een boeiende lezing over zijn reizen door Oostenrijk en Noord- Italië, welke werd verlevendigd met een groot aantal kleurendia's. De heer Ch. L. Dert sprak een in leidend woord, waarna de heer du Mee zijn kleurenplaatjes toelichtte. Van de 265 plaatjes, waarvoor her haaldelijk een luid applaus opklonk, was vooral de verzameling, die onder de titel „Bloemen" werd aangeboden zeer geslaagd. De heer du Mee bleek eveneens met zijn camera te hebben rondgedoold in „Madurodam", het miniatuurstad je in Den Haag, waar hij enkele bijzonder geslaagde opna men heeft gemaakt. Voor zijn Itali aanse „shots" bestond eveneens grote belangstelling. Tijdens de pauze hadden de talrijke foto-vrienden gelegenheid de nieuw ste snufjes op foto- en projectiegebied te bezichtigen. Daarna vervolgde de heer du Mee zijn causerie, welke eni ge vermakelijke anecdotes bevatte. De avond, welke een zeer geani meerd karakter droeg, werd door de heer Dert met een kort woord beslo ten. Jan Lemaire Sr. droeg voor Amerskerlt 1 50 mijl N.O, van Ouessant. Arendskerk 28 te Manilla. Alchiba 25 te Buenos Aires. Aagtekerk pass. 28 Finisterre naar Ant werpen- Almdijk pass. 28 Finisterre. Amsteldijk 27 810 mijl van Colon. Andijk 27 te New Orleans. Bali 1 50 mijl Z.W. van Colombo. Beninkust 2 van Monrovia. Batavier 1 pass. 1 Kaap Roca. Cottica 3 te Paramaribo. Dongedijk 1 te Hamburg. Gouwe 1 30 mijl N. van Finisterre. Japaro 28 te Surabaja. Kalidon 1 320 mijl N.O van Azoren. KateJysia 1 van Genua naar Alexandrië. Lieve Vrouwekerk 27 te Hamburg. Leppoldskerk 2 te Rotterdam. Limburg 1 v. Antw n. Londen. Lutterkerk 1 80 m. O. v. Malta. Loppersum 1 te Ceuta. Macoma 1 350 m. Z.O. v. Paramaribo. Maetsuycker i 90 m. v. Christmas Eil. Meliskerk 2 te Amsterdam. Mataram 1 te Port Swettenham. Mijdrecht 1 60 m. Z. v. Kingston Ja. Manoeran 24 v Amsterdam te Djakarta Mataram l te Port Swettenham. Malea 28 te Sambu. Marisa I v. Calcutta n. Perz. Golf. PolydoFUs 28 te Singapore. Rijndam 1 te La Guaira. Soestdijk 28 360 m. O.N.O. v. Azoren. Sarangan 1 van Port Said n Vaneouver Schouten 1 v Seychellen n. Mombasa, Sinabang 1 te Sydney. Tegelberg 28 1740 m. W.t.N. van Kaap stad. Triton 2 te Port au Prince. Teiresias 2 te Singapore. Van Waerwiick 28 v, Semarang n. Makas sar. Weltevreden 1 v. Djeddah. Zaan 28 te Malta. SCHEEPVAART DOOR HET KANAAL VAN ZUIDtBEVELAND. Gepasseerd op 2 Maart. Italia, Butama 1, Martha Johanna, Sulina, Amedee, An- jo. Reveil. König Marcke. Rovereda, Te legraaf 4, Fortuna, alle naar Rotterdam; Tona, Maria, naar Amsterdam; Zeemeeuw naar Zutfen; Maria, naar Gorinchem; Cormoran, naar Amsterdam, Vertrouwen, naar Alphen a.d. Rijn; Suzanna, naar Schiedam; Doris, naar Zwolle: Patriotis me 2, naai Dordrecht, Louis naar Kerk- driel; Vlissingen, n. Groot Ammers; Hoi- landia naar Utrecht; Wallonia, Pax Patria. Isala 2. Fluviale 6, Schleswig Holstein, Nie^ersachsep 6, Bruno, Phenus 82, Wil helm Kuhne, alle naar Duitsland; Tessin, Valcava Alpina 8. Waixsee, I'adorna, Ma- rabu, Maloya, alle naar Basel; Dordrecht 10, Caucasia, Meteor. Jaco, Anny, Anny, Anna, Sterna, Hendrika. Dalmatia, Tas? mania, Salf 6, Voor den Tijd. Branchine, Verandering, Lerobert, Robert, Riederalp, Beaumé, Analyse, Spes. Salf 10, Bal, Ex press 48, Magda, Bertha, Rival, Vasco, Mo- rette, Monique. Robinson, Edelweiss 4, Han. Kurier i Gounod, Fiducia, Comp- toir 51, Peguy Latour. Bellenzona. Wan derer, Branly, Moron, Bahia Wuka, alle naar België. Voor de personeelsverenigingen van de gemeente Vlissingen en van de Prov. Zeeuwse Courant, trad Donder dagavond in het Concertgebouw te Vlissingen op de voordrachtskunste naar Jan Lemaire Sr. De-voorzitter van de personeelsvereniging der P.Z. C-, de heer L. Breel, kon in zijn ope ningswoord in het bijzonder verwel komen de burgemeester van Vlissin gen, mr B. Kolff, de gemeente-secre taris, de heer A. de Beijl, en de oud ste directeur van de P.Z.C., de heer F. van de Vélde Sr. Jan Lemaire Sr., een voordrachts kunstenaar bij wie de last der jaren vrijwel niet schijnt te tellen gezien zijn vitaliteit en dynamische dictie, opende zijn programma met de pi kante schets „De dwaze rechter" van de advocaat-auteur Frangois Pauwels. Pauwels tekent in deze schets een hardvochtig rechter, die wat menselij ker wordt na zelf als gevolg van een weddenschap een week in de gevangenis te hebben doorgebracht. Na een werkje van Theo Thyssen, .,De gelukkige klas", te hebben voor gedragen, hield Lemaire de aandacht van zijn toehoorders sterk gevangen met het transformeren tot een boeiende dialoog van een werkje van Pauwels, getiteld „Oud Papier". Met een fijngevoelige' typering van de vrouw als grootmoeder een eigen werkje sloot hij het eerste deel van zyn optreden af. Met het fantastische verhaal „De Luchtballon" van Joh. Broedelet liet de voordrachtkunstenaar zijn audito rium in hoger sferen vertoeven, waar bij de lachtsalvo's niet van de lucht waren. Tot besluit kreeg men een aantal zeemanschetsen voorgescho teld van Anton Beu ving, Wim Kan, Kees. Stip en Lemaire Sr. Namens de personeelsvereniging van de gemeente Vlissingen sprak de heer A. J. Schermer een dankwoord tot de kunstenaar. Ritthem Ouderavond De Chr school te Ritthem hield haar jaarlijkse ouderavond. Na Schriftle zing en gebed sprak de heer Andr. Breel, voorzitter, een welkomstwoord. Enkele kinderen speelden een paar liederen twee-stemmig blokfluit en daarna nog een enkel éénstemmig met orgelbegeleiding. De heer G. de Zeeuw, hoofd der school, gaf na een overzicht van het schooljaar 1954 een' uiteenzetting over het geven van rap- port-cijfers. Hierover ontstond tijdens de rondvraag een interessante discus? sie. In de pauze werd gelegenheid ge geven het werk van de leerlingen te bezichtigen. Aan het eind van deze druk bezochte avond sloot de heer De Zeeuw met dankgebed. Zoutelande Vergadering Bouwkas Te Zoutelande werd een druk be? zochte vergadering gehouden door de afdeling Zoutelande van de N.V. Bouwkas voor Ned. Gemeenten. Deze vergadering stond onder leiding van wethouder P. Leijnse. Op duidelijke wijze werd door de heer Kloet namens het kantoor Zeeland voor de bouwkas uiteengezet, hoe het mogelijk is, voor kleine spaarders om in het bezit te komen van een eigen woning door middel van het spaar- en aflossings systeem. Het is van belang om tijdig met het sparen te beginnen, omdat de hypotheekrente slechts bedraagt als men 5 jaren regelmatig heeft ge spaard. Men krijgt over de gespaarde bedragen rente uitgekeerd. Het voor? deel om te bouwen op een z.g. stan daardplan bleek voldoende uit het prijsverschil én de bouwkundige ser vice. NOORD ZEELAND Benoeming maatschappelijk werkster De Heryormde stichting voor maat schappelijk werk en gezinsverzorging op Schouwen-Duiveland heeft met in? gang van 1 Maart mej. J. J. M. Eras? mus als maatschappelijk werkster in het rayon Zierikzee benoemd. Door deze benoeming is de taak van mej, Hesselïnk, die voorheen twee rayons als werkgebied had, aanzienlijk ver licht. Uiteraard behoudt mej. Hesse- link het rayon Brouwershavèn, méj. Erasmus zal de normale spreekuren in hét gebouw Manhuisstraat blijven verzorgen. ZUID-BEVELAJID Goes De Maarten Lutherfilra Op uitnodiging van de directie van het „Grand Theater" te Goes en het „Alhambra Theater" te Vlissingen kwamen vele genodigden, onder wie predikanten van verschillende Pro testantse richtingen, Donderdagmiddag in het „Grand Theater" te' Goes bij een, voor het bijwonen van de verto ning vah de Duitse film over het le ven van Maarten Luther. In zijn openingswoord merkte ds. H. M. Strating, Nederlands Hervormd predikant te Goes, op, dat hoewel men van Protestantse zijde niet gewoon is om in een bioscoop met de zaken van het Geloof geconfronteerd te worden, voor deze film wel een uitzondering geldt. De film „Maarten Luther" geeft een uitstekend beeld van het levenswerk van de grote Hervormer, ook al om dat men bij de vervaardiging zich stipt aan de authentieke gegevens heeft gehouden. Met ingang van 18 Maart zal de film in het programma van beide genoemde theaters opgeno men worden, met uitzondering echter van Zondag 20 Maart. In ons blad van Zaterdag a.s. zal van deze film een uitvoerige bespreking worden gege ven. Verscherpte verkeerscontrole Woensdagavond hield de Goesse gemeentepolitie wederom een ver scherpte verkeerscontrole. Daar het weer gunstiger was dan de eerste keer, was er ook meer verkeer. Ge volg hiervan was dat ook een groot aantal overtredingen geconstateerd werden. In totaal werden ongeveer bekeuringen gemaakt, waarvan de meeste voor onvoldoende achter verlichting. Jubileum directeur „Van Gend en Loos" te Goes Vandaag (Vrijdag) herdenkt de heer A. Bonder, directeur van de vervoers onderneming „Van Gend en Loos" te Goes, de dag, waarop hij 25 jaar gele den in dienst van genoemd bedrijf trad. De jubilaris begon zyn loopbaan bij de afdeling van „Van Gend en Loos" in Meppel. In tegenwoordig heid van de hoofd-directie zal hij van daag in de wachtkamer van het sta tion te Goes worden gehuldigd. 's-Heer Hendrikskinderen Receptie burgemeester D. M. Vermet In verband met de komst van de nieuwe burgemeester van 's Heer Arendskerke, de heer D. M. Vermet, zal Zaterdagmiddag van twee tot half vijf in het gebouw Samuel te 's Heer Hendrikskinderen een recep tie worden gehouden. Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Bevallen: M. A. de GardeijnSijnesael, d.j J. Knoppert—Wesdorp, d.; .T.- J. Kam- straMeijer, z.; J. J. van LoenenJacobs, d.; A. M. Theunissen—Geudjes, z.; M. KeerssemeeckersWalter, d.; Th. Schreurs—Capello, d.; L. MeiierDe Kok, d.; L. E. PapeHausschulz, z.; P. Meijer Boone, z.; C. JonkmanFruijmboom, Ondertruowd: J. C. W. Jongmans, 25 j. en J. W? Tabak, 27 j,: L. Pattenier, 31- j. en A. P. ter Horst, 28 j. Getrouwd: W. P. Woittiez, 27 j. en M. P, Zegwaard, 20 j.: S. Hawrylkiewicz, 28 a E. M. van Vlaanderen, 20 j.: J. Jas- perse, 46 j. en N. Hoogesteger, 39 j.; A. A, Versprille, 22 j. en J. Goedegebure, 21 jr. Overleden: B. B. Louis, 61 jr., echtge noot van B. C. Zijlstra; W. L. Dommisse, 75 jr., echtgenoot van T. M. SINT LAURENS. Bevallen: J. Marinissen-Louwerse, z.; M. Vinke-Willemse, d. A. Pieterse-Cop- poolse, d.; A. Janse-Roelse d. Getrouwd: P. B. Vogel, 23 jaar en N. C. van Keulen, 21 jaar. Overleden: A. Wattel, 68 jaar, gehuwd met J. E. Gideonse; K. Wouterse, 38 jaar, gehuwd met M. Francke; J. Willemse, 43 jaar, gehuwd met S. Huïjsman. AEG. JAARVERGADERING IN Weer een badcourant? In de te Renesse in hotel „Het Wa pen van Zeeland" gehouden algeme ne jaarvergadering van de V.V.V., constateerde de voorzitter, de heer J. Stevense, in zijn openingswoord, dat het afgelopen jaar ten opzichte van 1953 een vooruitgang te zien had ge geven. Het peil van voor de Februari- ramp werd echter in hot vreemdelin genverkeer nog niet bereikt, mede tengevolge van de sleohte weersom standigheden. Naar aanleiding van de notulen der vorige vergadering wer den enkele vragen gesteld, o.m. ten aanzien van het veer ZijpeAnna Ja cob», het plaatsen van een telefoon cel te Anna Jacobapoldcr en aantasting van het dorpsschoon. Een vertegenwoordiger van de R.T. M. zegde toe de vervoerskwestie met de directie te zullen bespreken. Ten aanzien van het „dorpsschoon" merk te de voorzitter op, dat dit probleem vermoedelijk het volgend jaar zal zijn opgelost. Momenteel is er geen oplos sing voor het parkeerprobleem. Uit het jaarverslag over 19531954 van de contact-commissie bleek o.m., dat ondanks grote publiciteit nog on voldoende tot uiting was gekomen hoe de schoonheid van de Westhoek door de ramp onaangetast is geble- MIDDELBURG. Bevallen: T. Roth—Dlngemanse, d.; J. M. PeeneBuijs, d.; A. J. Rijnbende— Mullié, d.; J. VersluisHejjstek, z.; M. PleijteWiekei, d. Ondertrouwd: H. J. Moens, 25 j. en M. Vader. 25 j. Getrouwd: A. Clement, 27 j. en C. P. Meeuwse, 25 j.; W. K. Zwigtman, 23 j. en N. C. Huibregtse, 21 j.; A. J. Freeken- horst, 26 j. en G. J. van der Hoek, 23 j.; J. H. Semeiln, 29 j. en A, L. de Kam, 24 jaar. Overleden: C. Cornelisse. 74 j., geh. met J. Davldse; C. G. Jolmers, 81- j., wede. P. J. Heijliger; J. L. Venteville, 60 j., geh. met M. E. Heijerman; J. de Jonge, 75 j., wedn. W. de Keijzer. RITTHEM. Bevallen: N. GideonseWondergem, z. BIGGERERKE. Bevallen: W. J. Meulenberg—Otte, z.\ L. Jakobsen—Willemse, z. Getrouwd: S. Corbijn, 30 j. en J. Wijk- huijs, 23 j. ARNEMUIDEN. Bevallen: T. van Belzen-Ventevogel, d.; A. Davidse-van Belzen, d.; M. Marijs- van Belzen, z. Getrouwd: W. van Belzen, 24 jaar en M. Dingemanse, 21 jaar; L. H. Dlelpyian, 23 jaar en N. van Belzen, 20 jaar. Overleden: Iz. de Waardt, 40 jaar, echt genoot van C. Meulmeester; A. Roelse, 80 jaar, weduwe van J. Sanderse. VROUWENPOLDER. Overleden: J. Verstraate, 72 we duwnaar van Joh. de Vos. VEERE. Getrouwd: B. van Beveren, 51 j. en P. H. Sturm, 31 j. Overleden: F. Minneboo, 76 jr. NIEUW? EN ST. JOOSLAND. Bevallen; J. Janse—Goverse, z.; T. Janse Vinke, z.; M. MeijerWouters, z. Overleden: C. Janse, 77 j„ echtgenoot van W. Wisse: C. van Helleman, 36 j., we duwe van I. Pleijte. DOMBURG. Bevallen: A. Brouwer—Verhage, z.; M. J. MaasVan de Kreeke, z. Ondertrouwd: J. de Pagter, 38 j. en K. B. Pape. 36 j. Getrouwd: H. J. Benjamin. 26 j. en J. L. Kodde, 22 j. OverledenJ. W. Schippers. 53 j., echt genoot van A. H. T. Meijer. MEL1SKERKE. Bevallen: J. C. MaljersPolderman, z. Ondertrouwd: E. van der Puijl, 26 j. en G. Vreeswijk, 26 j.; R. Joosse, 23 j. en J. B. Matthijsse, 22 j. Ds. P. Zandt wordt Zondag 75 jaar. Ds. P. Zandt, emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk, hoopt Zondag a.s. zijn 75ste verjaardag te vieren. In 1906 werd hij predikant te Kam perveen, daarna stond hij achter eenvolgens te Loon op Zand, IJs- selmuiden,. Ede en Delft. In 1925 werd hij emeritus in verband met zijn benoeming in de. Tweede Ka mer, waarin hij voor de Staatkun dig Gereformeerde Partij zitting nam. Na het overlijden van ds. G. H. Kersten werd ds. Zandt voorzit ter der partij en fractieleider. Zijn verdiensten vonden erkenning in de benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. NED. HERV. KERI?:. Aangenomen als zendingspredikant (gchoolbeheer ressort Biak-Numfort, Nieuw-Guinea): D. A. tra Haaft te Hoek (Zeeland) (voorheen te Nieuw- Guinea). Aangenomen naar Noordeloos: J. van 't Ende, cand. te Kampen, die bedankte voor Molenaarsgraaf. Beroepen te Schoonhoven: J. J. Moll, legerpredikant te De Bilt. Bedankt voor Hoogeveen: E. E. de Looze te Hilversum; voor Middel- stumJ. B. Rynders té Angerlo, Beroepen te St Phiiipsland, P. v. Dieren te Hoornaar. Aangenomen naar BiezeJinge (toez.) D Schneider, vie. te Brunssum (L.). GEREF. KERKEN. Beroepen te 's-GravenmoerJ. J. Lamme, cand. te Haarlem; te Tuin- dorp-Oostzaan: J. C. Schouten, cand. te Amsterdamte ZwagerveenG. Haaksma te Smilde. Bedankt voor Yerseke en Vlissin? gen: H. Ligtenberg te Botterdam-W. GEREF. KERK£N (art. 31 K.O.) Beroepen te Den Helder: G. Visée te Kampen. GEREF. GEMEENTE. Bedankt voor Niewaal: ds F. Mallan. predikant te Bruinisse. Aan de Geref. gemeente te Scherpe? nisse is beroepen ds. T. Dorfesteijn te Opheusden. EXAMENS. Aan het seminarium der Rem. Broe derschap te Leiden is geslaagd voor het eerste deel van het prop. examen theologie mej. T. Mayer te Rotter? dam. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 2/3 Virgo van Gent. Armonia van Emden. Kitty van Antwerpen. Irland van Londen. Phoenix van Gent. 3/3 Margaretha van Kotka, Vlissingen vertrokken: 2/3 Virgo naar Safi. Armonia naar Pepel. 3/3 Kitty r Oostende. Irland naar Palermo. Gepaseerd naar Antwerpen: 2/3 Rien Teekman van Londen. Berend N van zee/ Terneuzen. Stad Haarlem van Boston. Joost van Calais. Stad Leiden van Free town. Paramount van Brest/Gent. Aagte-, kerk van Shanghai. Dollara van Rotter dam. 3/3 Tubo van Londen. Neeltje B van Requeada/Gent. Gepasseerd van Antwerpen: 2/3 Bos? koop naar Amsterdam. Aktjo naar Avon- mouth. Daniel naar Ipswich. IJsel r Boulogne. ArkeMijfc naar New York. 3/3 June naar Cork, Marktberichten VISMIJN VEERE. 3 Maart. Export garnalen aanvoer 324 kg, 1.74. Schar, aanvoer «8 kg. 51—55. Bot, aanvoer 31 kg, 21. Schop aanvoer 12 kg, 17. ven. Met financiële steun van de A.N. V.V. werd begin 1954 intensief ge werkt aan herstel van het contact met Schouwen-Duiveland; de resultaten van de gehouden persconferentie vie len evenwel tegen. Wat betreft het sei zoen 1954 kan van hertBel worden ge sproken de verhouding met V.V.V.'s in Zierikzee en Burgh Haamstede, was goed Er verschenen een nieuwe en een speciale „vogelfolder". In het jaarverslag werden voorts do propa- gandaplannen voor 1955 uitvoerig be handeld. Er wordt o.m. gedacht aan „spreiding" van toeristen over het ge hele eiland. Ook het jaarverslag van de V.V.V. „Renesse Vooruit" over 1954 gewaag de van een goed vreemdelingenbe- zoek. In het ledental kwam geen ver andering. Binnenkort zal een nieuwe verhuurlijst verschijnen, zo word voorts medegedeeld. Gebleken is, dat de belangstelling voor de streek steeds meer internationaal is geworden. De rekening over 1954 gaf een klein nadelig sajdo te zien. Tot leden van de financiële commis sie werden benoemd de neren L. Bod bijl en J. Verseput. De aftredende be stuursleden, de heren M. Verseput en J. H. Borgmeijer, werden met meer derheid van stemmen herkozen. Als voorzitter van de attractiecommissie 1955 werd benoemd de heer L. de Rui ter. RONDVRAAG. Bij de rondvraag werd de aandacht gevraagd voor de uitwisseling van concerten en voorts kwamen de pro blemen bij het afbreken van zomer huisjes in het gesloten seizoen ter sprake, hetgeen hoge kosten met zich brengt. Bovendien kunnen de huisjes in het voorseizoen niet aan adspirant- huurders getoond worden. Voorts kwam ter sprake het verlo ren gaan van recreatiegebied door herverkaveling. Bij het bestuur werd er op aangedrongen al het mogelijke te doen om dit te voorkomen. Via de contact-commissie zal ge tracht worden de badcourant in het seizoen weer te doen verschijnen. Tot slot werd medegedeeld, dat de leden binnenkort een V.V.V .-embleem zul len kunnen aanschaffen. m Gistermiddag om één uur is op Goeree-Overflakkee het telefoonver keer geheel geautomatiseerd. Te Oolt- gensplaat werd de laatste centrale in gebruik gesteld onder grote belang stelling van diverse functionarissen van het PTT-bedrijf, de Zweedse fir ma Ericsson die de apparatuur heeft geleverd en aangelegd en plaatselijke functionarissen. Burggraaf Terlinden is te Brus sel tot Ridder in de Orde van het Gulden Vlies geslagen. Hy is hiermee de derde Belg, die onderscheiden is met deze uiterst zeldzame, door Phi lips de Goede ingestelde Ridderorde. De beide andere Belgen zyn Koning Leopold en Prins Antoine de Ligne. Otto van Habsburg is de huidige grootmeester van de orde van het Gulden Vlies. A De commissie verzetsster Oost- Azië 1942-1945 is met ingang van 1 Maart 1955 opgeheven, onder dankbe tuiging aan de leden van de com missie, voor dé als zodanig belange loos bewezen diensten. ^Donderdagavond is onder Twello een personenauto met vyf inzittenden op een met paard bespannen wagen gereden. De inzittenden van de per sonenauto werden vry ernstig ge wond- De voorbereidingen voor de Pieter Stuyvesantfeesten, die in Woivega wor den gehouden van 1216 Juli zijn in volie gang. De onthulling van het standbeeld van Stuyvesant, ontworpen door de Frie se beeldhouwer Jentsje Popma, dat wordt geplaatst op het Sickengaplein, zal tij? aens de feesten geschieden. A In de Zuidamerikaar.se staat Co lumbia zyn Donderdag als gevolg van een ontploffing van 9 ton dynamiet in de omgeving van Puerto Barrio 12 soldaten om het leven gekomen. Een viertal anderen liep ernstige verwon dingen op. NAGEKOMEN ADVERTENTIES Heden overleed, na een langdurig lijden onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrpptmoeder, CLASDTA ANGENITA ISENDOORN Weduwe van A. O VER WEEL in de ouderdom van 72 jaar. Namens de Familie, G. LIGTENDAG— OVERWEEL Middelburg, 3 Maart 1955. Verwerrjstraat 29. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Moeder CORNELIA SUZANNA BOGWENS, Wedywe van IZAAK DU MEZ, in de ouderdom van ruim 90 jaar. Uit aller naam: ABRAHAM DU MEZ Groede. 3 Maart 1955. W 86.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3