Twee grote scholencomplexen komen in Goes-Oost BERT WALCHEREN Waar zijn onze schepen? OOK IN WAARDE HEERSTE EEN FEESTELIJKE STEMMING MARKTBERICHTEN WOENSDAG 2 MAAKT 1955 PROVINCIALE Z F EU WSE COU RANT 6 ER KOMT SCHOT IN plaats komt, aan de voorzijde een grote tuin, terwijl het terrein achter het gymnastieklokaal geheel om muurd zal worden. Behalve dat daar bergruimte voor ongeveer driehonderd rijwielen wordt geschapen, zal er te vens een schooltuin worden ingericht. Ambachtsschool De plannen voor de nieuwe am bachtschool, ontworpen door hetzelfde architectenbureau ïn samenwerking met de Goesse architect J. A. de Bruijne, zullen eind April bestedings- klaar zijn. Dit gebouw, dat niet min der dan 700 leerlingen zal kunnen be vatten, zal ïn dezelfde omgeving als de Vakschool worden gebouwd. Ook op de Ambachtsschool wordt met groot ongeduld het ogenblik verbeid, dat het nieuwe gebouw zal worden betrok ken. Steeds ernstiger wordt het ruim- tetekort in het huidige gebouw. Aanbesteding ambachtsschool en vakschool binnen enkele maanden Reeds enkele jaren werkt het bestuur van de Vereniging „De Ambachts school" te Goes aan de plannen voor de bouw van een nieuwe Ambachts school en een nieuwe Vakschool voor Meisjes. De huidige gebouwen van beide scholen komen ruimte voor honderden leerlingen tekort. Thans zijn de voorbereidingen voor nieuwbouw zover gevorderd, dat er goede hoop bestaat, dat over enkele maanden de bouw van de beide enorme scholen complexen in Goes-Oost aanbesteed kan worden. Toch zal het Wel 1957 worden voordat deze scholen betrokken kunnen worden. Bij de behandeling van de Onder wijsbegroting in de Tweede Kamer heeft kortgeleden ook de Staatssecre taris van Onderwijs Kunsten en We tenschappen, mej. dr. De Waal, op de urgentie van deze nieuwbouw gewe zen. Zij erkende de ongunstige huis vesting van de Vakschool in het oude gebouw. „Het onderwijs wordt gege ven volgens een uitgeschoven lesroos ter, hetgeen betekent, dat de meisjes het onderwijs niet op de gebruikelijke tijden ontvangen. In Juli 1954 werd het definitieve bouwplan voor de nieuwe school goed gekeurd, doch de overspanning van de bouwmarkt op Zuid-Beveland vormde tot nog toe een beletsel de vereiste Rijksgoedkeuring voor de bouw te verkrijgen. De Staatssecreta ris verzekerde mevr. Fortanierde Wit, die hier de aandacht op deze school had gevestigd, dat deze school de volle aandacht heeft. Aan de bouw hiervan is door het departement een hoge urgentie toegekend. De trage voortgang van de bouw van de nieuwe ambachtsschool was, volgens de staatssecretaris, een gevolg van een aantal omstandigheden, wel ke elk voor zich aanleiding waren voor het bestuur, zijn plannen voor de bouw te wijzigen. Een der omstandig heden was, dat het bestuur zijn plan nen aan de gewijzigde inzichten ïn de eisen van het lager technisch onder wijs voor jongeren wenste aan te pas sen. In Maart 1953 is het schetsplan be houdens enkele opmerkingen goedge keurd, doch in Juli 1954 diende het bestuur in verband met de verkregen goedkeuring tot uitbreiding van het leerplan met twee afdelingen een nieuw lokalenplan in, dat in Septem ber 1954 werd goedgekeurd. Het defi nitieve plan werd tot op heden nog niet op het Departement ontvangen. De behoefte aan een nieuwe lagere technische school te Goes is voor mij geen punt van twijfel", zo besloot de staatssecretaris. Vakschool De Vakschool voor Meisjes, naar een ontwerp van het architectenbu reau RoosenburgVerhaveLuyt uit 's-Gravenhage, zal verrijzen op het terrein tussen de Kamperfoeliestraat- Bergweg en Vogelzangsweg. Het gebouw, dat een frontbreedte van ongeveer 100 m. krijgt en een diepte van ca. 47 meter, is bestemd voor 350 leerlingen. Er komen 15 les lokalen, het maximum aantal dat voor een dergelijk schooltype wordt toege staan. Het complex zal min of meer in U- vorm worden gebouwd, namelijk met drie vleugels. De linkervleugel krijgt geen bovenbouw, terwijl op de mid den- en de rechtervleugel wel een ver dieping wordt gebouwd. Bovendien komt aan de rechtervleugel nog een gymnastieklokaal van 18 x 10 m. De hoofdingang, directricekamer, kantoor, eetkamer enz. komen in de middenvleugel. Op de bovenverdieping komt daar een cantine van 19 x 10 m., met daarnaast een zanglokaal, dat gemakkelijk bij de cantine zal kunnen worden gevoegd voor het houden van grote bijeenkomsten. Bij het gymnastieklokaal, dat een aparte uitgang krijgt, komt ook een waslokaal met 12 douches en voetwas- baden. Verder kan van dit imposante bouwwerk nog medegedeeld worden, dat er een grote ondergrondse berg- Ontslag genomen Ds. P. F. Th. Aalders, Nederlands Hervormd predikant in Middelburg, die in plaats van ds. P. J. F. van Voorst Vader, op voordracht van de gemeentelijke Hervormde Zendings commissie door de Centrale Kerke- raad tot voorzitter van die Commis sie werd gekozen, heeft als voorzitter van de Hervormde Commissie voor Kerk en School, alsmede van de Jeugddienst-Commissie, ontslag ge nomen. Er zijn nu ruim 400 leerlingen, waarvan de metselaars, automonteurs en de aid. voor tractors en landbouw werktuigen in loodsen naast de school zijn ondergebracht. Gedeeltelijk moet er zelfs reeds in de gangen worden ge werkt. Het gehele complex, dat zal bestaan uit een betonskelet met metselwerk, krijgt een oppervlakte van 86 x 72 m. Het hoofdgebouw zal uit drie verdie pingen bestaan, terwijl de rest als fa briekshallen zonder bovenverdieping zal worden gebouwd. In totaal komen er 18 werkplaatsen, 13 lokalen voor voortgezet lager on derwijs en 4 tekenlokalen. In het hoofdgebouw komt er op de begane grond een hall van 38 x 13 meter met daarnaast een cantine van 13 x 28 m. Boven deze cantine is een gymnas tieklokaal geprojecteerd. Bij dit laat ste lokaal komen ook 16 douches en een aantal voetwasbakken. In tegen stelling tot vroegere plannen, is de rijwielbergplaats nu onder het ge bouw gedacht. De uitwerking van de plannen is wat gestagneerd, doordat inmiddels een driejarige cursus is aangevraagd. Voorts wordt het leerplan uitgebreid met een opleiding voor gas- en water- fitter en loodgieter. Bovendien zijn er thans aparte lokalen voor montage, electrisch meten, de lasserij, de vuur- werkerij en de plaatwerkerij aan het complex toegevoegd. Wanneer het gebouw echter eenmaal gereed zal zijn, zal Goes een van de grootste en modernste ambachtsscho len van het gehele land bezitten Vlissingen W. L. Dommisse overleden Te Vlissingen is op 75-jarige leef tijd overleden de heer W. L. Dom misse, die in de Scheldestad een gro te bekendheid had verworven. De heer Dommisse, die te Vlissingen werd geboren, was o.m. in Middelburg werkzaam als winkelbediende, doch hij kwam al spoedig terug naar Vlis singen, waar hij reeds vóór 1914 werk zaam was als bode voor enige artsen. Bij de oprichting van het ziekenfonds in 1914 werd hij bode voor dit fonds, welke functie hij tot 1948, toen hij gepensionneerd werd, vervulde. Daar naast was de heer Dommisse, die zich immer deed kennen als een intelli gent en hard werker, o.m. agent voor verschillende verzekerings-maatschap- pijen en gedurende geruime tijd ook bewaarder voor het Groene Kruis. Gerepatriëerden gaven een cabaretavond Aantrekkelijk programma. De Belangenvereniging voor Ge- repatrieerden te Vlissingen heeft een druk bezochte feestavond gegeven in het gebouw „Concordia" aan de Palingstraat. Er heerste onder de uit het voormalig Nederlandsch Indië naar Nederland gekomen en een bij zonder opgewekte stemming ondanks het feit, dat zij zich door de sneeuw en een ijskoude wind naar het feest gebouw moesten begevensneeuw en wind, die weinig deden denken aan het zonnige land, waar velen van hen bijna een mensenleven hadden doorgebracht. De voorzitter, de heer Voorneman, sprak een kort openingswoord om te herinneren aan het doel van de vereniging en te pleiten voor steun aan de organisatie, die in Den Haag is opgericht om bij de repatriëring van Indische Nederlanders de hel pende hand te bieden. Daarna werd een alleraardigst ca baret-program afgewikkeld, dat ge heel was afgestemd op de kunst--en kleinkunst-wereld van Indonesië. Er werden bijzonder fraaie kleder drachten gedemonstreerd, er werden Oosterse dansen uitgevoerd van gro te bekoring, er was een conferencier, die toepasselijke grapjes vertelde en er werd ook bij de diverse kunstma nifestaties een duidelijke toelichting gegeven. Het succesnummer van de avond was ongetwijfeld de kaarsendans, die maar hoogst zelden wordt uitgevoerd. Daarnaast moet ook de „Patokaan" (Menadonees vreugdefeest) als bij zonder geslaagd worden genoemd en het slotnummer, dat in Oosterse Alamak 25 van Vizagapatam. Abbekerk 28 te Penang. Alwalci 24 te Rio de Janeiro. Alphard 27 te Rotterdam. Akkrumdijk 25 te Londen. Tibia 24 van Pladjoe naar Singapore. Arendskerk 1 te Manilla verwacht. Averdijk 28 te New York. E'cninkust 28 te Monrovia. Ban ka 26 te Calcutta. Batavier I 28 60 mijl O.N.O. van Estaca Point.. Dongedijk 25 van Londen naar Bremen. Gouwe 27 150 mijl van Kaap St Vincent. Katelysia 28 van Berre te Genua. Malea 27 425 mijl N.O. van Singapore. Marisa 27 van Madras te Calcutta. Rijndam 27 van St Thomas nr La Guaira. Sinabang 27 180 mijl N.N.O. van Brisbane. Stad Leiden 2 te Antwerpen verwacht. Almdijk 28 Finisterre naar Lissabon. Elmina 25 van Accra naar Freetown. Heemskerk 25 van Brisbane te Sydney. Japara 25 te Probolingo. Mataram 26 te Belawan. Sarangan 27 te Suez. Tjibodas 25 te Nagoya. Tj lm ent eng 23 van Sagay. Tegelberg 26 760 mijl Z.O. ten O. van Rlo de Janeiro. Albireo 27 van Kiel. Andijk 27 te New Orleans. Amsteldijk 27 810 mijl N.O van Colon. Cottica 28 van Barbados naar Trinidad. Delft 22 van Curacao. Eibergen 28 te Gent. Leopoldskerk 23 te Londen. Lutterkerk 26 40 mijl N.W ten N. van Oran. Maetsuycker 27 280 mijl W.Z.W. van Onslow. Muiderkerk 25 te Hamburg. Ridderkerk 26 te Mombassa. Scliiedijk 27 te Portland. Statue of Liberty 26 te Gibraltar. Westland 28 te Ilheus. Zaan 23 te Gibraltar. Zuiderkruis 25 te Amsterdam. Amerskerk 27 te Le Havre. Baud 26 te Makassar. Korovina 27 540 mijl Z. van Tjilatjap. Mariekerk 26 van Dagenham naar Almeria Meliskerk 27 te Antwerpen. Oranjefontein 26 te Hamburg. Peperkust 26 te Abidjan. Perna 28 van Curasao naar Marseille. Soestdijk 26 te Gibraltar. Willem Ruys 24 te Djakarta. Appingedijk 28 van Rio de Janeiro naar Victoria. Blijdendijk 27 te Norfolk. Britsum 28 N. Golf van Mexico. Laurenskerk 27 van Bombay. Lawak 20 te Lourenzo Marques. Polydorus 27 van Port Swettenham. Tomorl 27 Kielerkanaal Aagtekerk 28 Finisterre naar Antwerpen. Bali 27 250 mijl W. van Minikoi. Bontekoe 23 van Makassar naar Surabaja Macoma 27 1000 mijl Z.O. van Paramaribo. Teiresias 27 te Belawan. Utrecht 25 nog te Damman. Weltevreden 24 te Djeddah. dans-symboliek het afsmeken van de zegen en het terugwijzen van die ze gen verbeeldde. Vooral mevrouw Walter en me vrouw De Vries maakten zich door haar danskunst verdienstelijk, terwijl mevrouw Van Leeuwen organisato risch en muzikaal zeer actief was. Na afloop was het gezellig druk op de dansvloer. De band van de heer Rumalewan, die ook tijdens de cabaretvoorstelling ijverig medewerk te, zorgde voor pittige dansmuziek. Middelburg Tweede les Modern Klassiek" Een redelijk aantal belangstellen den was Dinsdagavond naar de grote zaal van het Middelburgse Schutters hof getrokken voor de tweede open bare les van ballet-cursus „Modern- Klassiek". De leerlingen van klein tot groot werkten onder leiding van mevrouw G. M. Soesman-Huffen- reuter hetzelfde programma af, dat onlangs in de Schouwburg werd ge bracht. De heer R. L. Soesman zorg de weer voor onderhoudende en leer zame toelichting, terwijl de pianobe geleiding in handen was van mevr. L. W. S. M. I. van Schagen-Dalman. Ook nu werd dit optreden een succes, zodat de goede indruk van de vorige keer waarover wij uitvoerig schre ven thans werd bevestigd. In Ridderkerk benoemd. De heer P. Tack uit Middelburg, is benoemd tot technisch-ambtenaar bij de dienst Gemeentebedrijven der ge meente Ridderkerk. Twee onderwijzeressen jubileerden in Souburg Feest in twee scholen Zowel van de Christelijke Juliana- school te Oost-Souburg als van de Christelijke Mamixschool te West- Souburg wapperde Dinsdag de vlag. Aan beide lagere scholen jubileerde namelijk een onderwijzeres. In de Ju- lianaschool stond mejuffrouw C. V. d. Harst 40 jaar voor de klas en in de Marnixsehool gaf mejuffrouw C. Brasser 25 jaar les. De voorzitter van de vereniging voor Christelijk Volks Onderwijs te Souburg, de heer G. Janse, sprak tij dens een feestelijke bijeenkomst in ge bouw „Rehoboth" aan de Paspoort straat mejuffrouw van der Harst toe. Ook het hoofd der school, de heer J. Dey, bracht zijn gelukwensen over. De burgemeester van Souburg, de heer A. H. S. Stemerding en zijn echt genote kwamen de jubilaresse even eens gelukwensen. Van de leerlingen ontving zij een fraaie Parker-vulpenset, terwijl het schoolbestuur en de collega's een aan tal boekwerken overhandigden. Onder leiding van mejuffrouw J. P. Antheu- nisse deden de scholieren nog enkele voordrachten en werden er enkele filmpjes vertoond. Natuurlijk werd er ook volop getraeteerd. Des middags volgde er een drukbezochte receptie, waarop een groot aantal ouders van leerlingen, oud-leerlingen en colle ga's mejuffrouw Van der Harst, die er nog niet aan denkt het onderwijs in de steek te laten, kwam feliciteren. In de „Marnixsehool" was het 's morgens feest geweest. Voorzitter G. Janse huldigde mejuffrouw C. Brasser, die talrijke fraaie cadcaux in ontvangst mocht nemen. De leer lingen boden een schemerlamp, een portefeuille-portemonnaie en bloem stukken aan. Van de collega's ont ving zij de nieuwe psalm- en gezan genbundel der N.H.-kerk. Namens het schoolbestuur werd een broodrooster overhandigd. In de 25 jaar, dat de zilveren onder wijzeres aan de Marnixsehool verbon den is, heeft zij niet minder dan 5 schoolhoofden meegemaakt. Tijdens de watersnood gebeurde het, dat zij op klompen voor de klas stond. Voor de Marnix-scholieren was het Dinsdag uiteraard ook feest. Er wer den filmpjes gedraaid en zelfs staken enkele leerlingen een „imitatie-vuur werk" af. Mejuffrouw Brasser, die circa 500 a 600 leerlingen heeft opgeleid, reci pieerde des avonds in de school. Be halve vertegenwoordigers van de N. H.-kinderkerk. de jeugdkerk. de C.J. V.H- en het C.J.M.V. kwamen talrijke' ouders van leerlingen, collega's en vrienden haar him gelukwensen aan bieden. Examen Voor het voorlopig diploma Scheeps- werktuigkundige slaagde in Den Haag de heer A. Simpelaar uit Mid delburg, leerling van de Middel burgse MachinistenschooL RAAD VEERE Levendige discussie over aankoop van schoolgebouw Onder voorzitterschap van burge meester jhr. I. F. den Beer Poortu- gael, vergaderde Maandagavond de gemeenteraad van Veere. Besloten werd op de gemeentelijke vergoeding ingevolge artikel 103 zesde lid der Lager Onderwijswet 1920 ten behoe ve van de bijzondere lagere school op Gereformeerde grondslag een voorschot toe te kennen. De heer G. M. Poppe werd herbe noemd als lid van het burgerlijk armbestuur. Op een voorstel tot ver huur van de Kampveerse toren aan de heer M. F. A. van Kranenburgh voor de tijd van drie jaar, vroeg de heer L. J. A. Huijbrecht (Vrije lijst) of er van de administratieve bepa ling, die hierop betrekking heeft, kan worden afgeweken. De voorzitter antwoordde hierop, dat indertijd de pacht grondig is herzien en gebracht op 2516,80 per jaar, doch dat de limiet werd be paald door de Pacht- en Huurwet. Het voorstel werd aangenomen, doch de heer Huijbrecht wilde aan tekening, dat hij tegen het verhuren voor die prijs was, daar hij meende dat dit object aan de gemeente meer kan opleveren. Een voorstel tot de verkoop van een stuk bouwgrond aan de Wage- naarstraat aan de Zuid-Nederlandse Bouw- en Handelscombinatie te Vlis singen voor de bouw van twee wo ningen, werd aangenomen. Goedkeuring werd verleend aan de wijziging van de begroting van in komsten en uitgaven van het burger lijk armbestuur en voor de gemeen te Veere van het dienstjaar 1954 als mede voor het jaar 1955. Tijdens de behandeling van een voorstel tot aankoop van een school gebouw van de vereniging voor bij zonder lager onderwijs op Gerefor meerde grondslag, werd door alle raadsleden het woord gevoerd. De voorzitter vond het niet sympathiek van het schoolbestuur, nu de ge meente dit bestuur terwille is ge weest om de nieuwe school te doen bouwen, en zij weet, dat de gemeen te Veere behoefte heeft aan een verenigings- en gymnastieklokaal, de hoge prijs van 9467 te bedingen. Daarin is begrepen 5717 welk be drag nog aan ae gemeente is ver schuldigd. De voorzitter wenste het school bestuur het voorstel te doen, de school aan de gemeente over te doen met gesloten beurs. De heer D. Kas- se Dz. (AR.) was van mening, dat men ook de zakelijke kant van deze zaak moet zien. De heer Huijbrecht kon de houding van het schoolbe stuur evenmin bewonderen en wees op de morel plicht, die dit bestuur in deze zaak heeft. Deze mening werd door de heer J. A. A. Mol (Vrije ly'st) gedeeld. Daarna werd het meerderheidsvoor- stel van B. en W. in stemming ge bracht. Dit voorstel behelsde de overdracht van de school aan de ge meente voor het bedrag, dat het schoolbestuur bij overdracht nog aan de gemeente is verschuldigd. Dit bedrag is momenteel 5717. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Huijbrecht of de huurverlaging van de gemeentewoningen aan de Wijngaardstraat nog doorgaat. De secretaris, de heer L. v. d. Hiele deel de mede, dat er nog wordt onderhan deld met enige eigenaren van wie de gemeente grond heeft overgenomen. Ook vroeg de heer Huijbrecht of de gemeente bereid is stappen te doen bij het Rampschadcburcau voor een spoedige afwikkeling van de zaken van gemeentenaren, die bedrijfsscha de hebben geleden. Wethouder S. Kodde (C.H.) licht te deze kwestie toe. (Slot van pag. 2) Ook In Waarde was de stemming op deze heuglijke Dinsdag opperbest. Even na twee uur hadden zich bij de hofstede Poley op de grens van de gemeente de sportverenigingen, de schoolkinderen en de leden van de C. J.M.V. en de C.J.V.F. verzameld en juist op het moment, dat de muziek vereniging „Vooruit" zich had ge presenteerd, arriveerde de auto met de nieuwe burgemeester, de heer A. Lokker. Do lieer C. van de Zande, hoofd van de Openbare Lagere school, snrak een welkomstwoord, waarna de negenjarige Corrie Koot- stra, mevrouw" Lokker een fleurig bouquetje f-esia's aanbood. Nadat de muziekvereniging een couplet van het Wilhelmus had ge speeld, richtte mevr. Nooteboom na mens de Bond van Plattelandsvrou wen een woord van welkom tot de heer en mevr. Lokker en bood zij ook bloemen aan. Met de muziek voorop begaf de optocht zich naar café Kloet waar de installatie geschiedde. Voor 't gebouw hadden de jongste leerlin gen van de scholen een erehaag ge vormd. Zij zongen de nieuwe burgemeester uit Voorjaarsstierenkeuring Maandag heeft de Provinciale Com missie voor de bevordering van rijks wege van de veefokkerij in Zeeland in verschillende Walcherse gemeenten de jaarlijkse verplichte voorjaarsstie- renkeuringen gehouden. De uitslagen luidden: Middelburg: aanvoer 1, die werd af gekeurd. St. Laurens: aanvoer 5, afgekeurd 3, goedgekeurd Rudolf Jan, G. A. Abrahamse. Oscar van de Fruitberg, J. Koole Dzn. Serooskerke: aanvoer 10, afgekeurd 4, goedgekeurd Ida's Bertus, H. J. Al- laart, Dorus, S de Bruin, Adema, E. Israël, Aafke's Ferdinand, A. Kluyf- hout, Martha's Eduard, J. Louwerse, Friaa's Riant, cult. mij. „Loveren- dale". Grrjpskerke: aanvoer 6. afgekeurd 1, toegelaten 1, goedgekeurd Lena's Adema n, Iz. de Buck, Klaas Joh. Ge- schiere, Boudewijn en Bernard, beiden K. Poppe. Oostkapelle. aanvoer 4 stuks, af gekeurd 2, goedgekeurd Dorus. S. Louwerse, Bena van Adema, K. Pop pe. Vrouwenpolder: aanvoer 7, afge keurd 5. Hieltje's Mars, W. de Buck, Lena's Christiaan, C. Langenbeeke. Veere: aanvoer 1: goedgekeurd Adema n van de Lindenhoeve, W. Louwerse. Afscheid bij belastingen. De heer J. D. A. Notebaart, commies titulair, (kassier van 's Rtfks Belas tingdienst te Middelburg), verliet de dienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Ter viering van dit afscheid wa- .ren aanwezig de Ontvanger en het voltallig personeel van het Ontvang kantoor der Belastingen in Middel burg, alsmede de hoofdinspecteur ti tulair der Belastingen te Middelburg, de heer A. Vermeulen. Verder waren aanwezig deputaties van verschillende kantoren ressorterende onder 's Rijks belastingdienst. Als eerste spreker voerde de heer C. A. Romijn, ontvanger, het woord, en bood de heer en mevrouw Note baart geschenken aan. Voorts spraken achtereenvolgens de commies titulair, de heer J. J. Ornee, namens het personeel van het ont vangkantoor, de hoofdinspecteur titu lair, de heer Vermeulen de hoofdas sistent dienstgeleider, de heer J. H. Drioel, namens de actieve dienst der Directe Belastingen en tenslotte as- sistent-dienstgeleider V. de Voorde namens de actieve dienst der Invoer rechten en Accijnzen. volle borst een welkomstlied toe, waarna ook de inwoners van Waarde een welkomstlied aanhieven. Onder grote belangstelling werd vervolgens de heer Lokker tijdens een buitengewone raadsvergadering In zijn nieuwe ambt geïnstalleerd. De loco-burgemeester, de heer M. van Fraassen, memoreerde, dat hiermee voor de heer Lokker een langgekoes terde wens in vervulling ging. „Waar de is een aangename gemeente en het feit, dat U uit een landbouwersfami lie voortgekomen zijt, zal het begrip voor onze bevolking zeker ten goede komen", aldus spreker. „Vele plannen van de gemeente Waarde bevinden zich in een vergevorderd stadium van voorbereiding". Spreker hoopte, dat de nieuwe burgemeester een stuwen de kracht zou blijken te ziin om deze plannen te doen verwezenlijken. Ook namens het waterschap Waarde heet te hij de heer Lokker hartelijk wel kom. „Laten wij hopen", zo besloot hij, „dat het Waarde onder de zegen des Heren en uw leiding wel mag gaan". Vervolgens hing de heer van Fraas sen de nieuwe brgemeester de ambts keten om. „Het is met oprechte gevoelens van dankbaarheid, vooral tegenover God, die mjj het ambt heeft geschon ken, dat ik hier voor U sta", zeide de heer Lokker in zijn toespraak. „Ik geef de volie verzekering dat het mijn uitgesproken wens is In goede harmo nie de belangen van Waarde te mo gen dienen". In het kort behandelde hij de wen sen, welke thans in Waarde leven en aan de uitvoering waarvan hij zoveel mogelijk medewerking wilde verle nen. Spreker zeide te willen trachten steeds open te staan voor alle belan gen, welke er voor de bewoners be staan. „De historie van Waarde is een be wogen historie", zo vervolgde hij. Ve le rampen zijn reeds over deze ge meente gegaan en vooral de storm ramp heeft hier zwaar gewoed. Maar steeds heeft Waarde getoond een nij vere bevolking te bezitten. „Veel zal er nog gebouwd moeten worden maar laten wij hopen, dat de gemeen te Waarde haar oude waarde spoedig moge terugvinden", besloot de heer Lokker. Na de raadsvergadering voerde als eerste spreker de oud-burgemeester van Waarde, de heer J. C. van Burg, het woord. Spreker was ervan over tuigd, dat de bevolking van Waarde de heer Lokker en zijn gezin spoedig in hun hechte samenleving zou opne men". Namens de gemeente Vlissin gen sprak wethouder W. Poppe zijn gelukwens uit, waarna de gemeente secretaris van Vlissingen. ae heer A. de Beijl. het woord voerde. Namens de Vereniging van Burge meesters en Secretarissen in Zuid en Noord-Beveland bood burgemees ter J. Vader uit Krabbendijke de heer Lokker het lidmaatschap van deze vereniging aan. Voorts spraken de heer J. Lokker, namens de familie, Adjudant Kouwen namens de Rijkspolitie, de heer C. van der Meyde, ds. G. den Boer, na mens de Hervormde Gemeente, de heer C. Goud voor de Gereformeerde Gemeente, de heer J. J. Straub na mens het secretarie-personeel, de heer J. W. P. de Jonge, opzichter van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht, de heer C. van de Zande als hoofd van de Openbare lagere school, de heer P. W. Jobse, namens de Christelijke school, ir. J. Post, rijkstuinbouwconsulent, burge meester Th. J. Andriessen van Ove- zande, de heer G. Budde uit Middel burg, secretaris van de Kon. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Walcheren, ds. F. S. Kloosterman uit Vlissingen namens de Centrale Ker- keraad van de Ned. Herv. Gemeente, de heer J. P. Ventevogel, voorzitter van het Chr. Militair Tehuis in Vlis singen, de heer J. de Voogd, als vriend, de heer J. J. van Maldeghem namens de ZL.M. en de heer H. Dek VEEMARKT ROTTERDAM. Maart. Aanvoer in totaal 5102 (6951). Vette koeien en ossen 750; Gebruiksvee 1198 (662) Vette kalveren 55; Graskalve ren 168 (158) Nuchtere kalveren 2304; Varkens 150. Biggen 137. Paarden 159; Veulens 12. Schapen of lammeren 143; Bokken of geiten 26. Prijs in guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 250 200 220 Vette kalveren 290 230 260 Graskalveren 325 250 170 Nuchtere kalveren 46 40 36 Biggen 62 52 42 Schapen 140 130 100 Lammeren 135 180 100 Kalfkoeien 1050 900 750 Melkkoeien 1050 900 750 Vare koeien 700 625 550 Vaarzen 650 550 450 Pinken 400 300 250 Vette koeien aanvoer iets meer, handel flauw, prijzen vooral bij afloop neiging tot daling, enkele prima's boven notering. Vette kalveren aanvoer als vorige week, handel goed, prijzen hoger. Graskalve ren aanvoer iets minder, handel stroef, prijzen beste soorten ruim prijshoudend. Verder ongewijzigd. Nuchtere kalveren aanvoer ruim, handel redelijk. Biggen aanvoer als vorige week, handel lui, prij zen stabiel Slachtpaarden aanvoer iets ruimer, handel stug, prijzer. iets lager. Schapen aanvoer even minder, handel ta melijk, prijzen ruim prijshoudend. Lam meren aanvoer even minder, handel ta melijk, prijzen ruim prijshoudend. Kalf koeien aanvoer tamelijk, handel stil, prijzen als vorige week. Melkkoeien aan voer tamelijk, handel stil, prijzen als vo rige week. Vare koeien aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen onveranderd. Vaar zen aanvoer matig, handel traag, prijzen ongewijzigd. Pinken aanvoer matig, han del traag, prijzen ongewijzigd. VEILING MIDDELBURG. 1 Maart. Aardappelen. Koopmans Blau we 9. Bintjes 6.70—8.50. IJselster 6. Appelen. Goudreinette I 2620, K 17 —19. Jonathan I 10—29, n 4—6, K 4—24. Winston I 23—32, K 12—13. Lombart Cal ville K 24. Peren. St. Remy I 14—15, II 11, K 10 —14. Groenten. Boerekool 3249. Savoye kool 1846. Spruiten 38—92. Spruiten (schoon) 58—100. Witlof 46—53, Veldsla 15—241. Uien per kg. 3—15. Rapen per kg. 4—11. Prei 52—82. Spinazie 114—129. Sla per kg. 238. Peen per kg. 23—31. Kropsla 30. Kroten per kg. 36. De eerste sla werd aangevoerd door mevr. wed. P. Ton, Serooskerke en de eerste spinazie door Gebr. van 't West einde, 's Heer Arendskerke. VISMIJN VEERE. 1 Maart. Export garnalen, aanvoer 188 kg., 2.84; Schar, aanvoer 7 kg., 0.65; Bot, aanvoer 30 kg., 026. Officiële publicaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secre tarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van de N.V. Koninklij ke Maatschappij „De Schelde" te Vlissin gen om vergunning tot het uitbreiden van de machinefabriek, afdeling tandwielen, door het plaatsen van 2 tandwielfrais- machines met 13 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 107.1 P.K. op het perceel Glacisterrein. Gedurende tien dagen, te rekenen van 28 Februari 1955 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op Dinsdag 15 Maart a.s., des voormiddags 10.00 uur. ten Gemeen tehuize, een openbare zitting worden ge houden, waarin mondeling bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeen te kennis nemen van de ter zake ingeko men schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tct beroep ge- spre- Nadat de heer Lokker alle kers persoonlijk dank had werd de aanwezigen gelegenheid ge geven kennis met de nieuwe burge meester te maken. De schoolkinderen werden in de Openbare school op lek kernijen onthaald. 's Avonds gaf de muziekvereniging „Vooruit" een concert in café Kloet, waarna nog een gevarieerd program ma werd opgevoerd. Advertentiej BEEF UW KEEL 'T BESTE: rechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woon achtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 26 Februari 1955. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN DE SCHOOLSTRAAT. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; brengen ter openbare kennis: dat de Schoolstraat tussen de Hellebardierstraat en de Bree- straat in beide richtingen gesloten zal zijn voor alle verkeer van 3 Maart tot en met 2 Juli 1955 of zoveel lan ger als nodig of korter als mogelijk zal blijken. Vlissingen, 2 Maart 1955. HOOG EN LAAG WATER 3 Maart (J.+N.A.P. D.+S.AJ. U.—M.AP. U.—N.AJ> Vlissingen 8.56 1.48 21.47 1.31 2.32 1.56 15.26 1 61 Terneuzen 9.22 1.66 22.16 1.49 3.01 1.67 15.53 1.72 Hansweert 9.47 1.78 22.39 1.61 3.26 1.86 16.20 191 Zienkzee 10.03 1.27 22.56 1.12 3.22 122 16.03 1.80 Wemeldinge 10.21 1.44 2316 1.29 3.25 1.43 16.21 L52

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3