GRIEP! Zuid-Beveland verwelkomde twee nieuwe burgemeesters Zeeuwse Almanak Chefarine 4 „ZEELAND" OVERGEDRAGEN RODE KRUIS HEEFT RAMPENDEPOT GEHEEL AANGEVULD 9 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 2 MAAKT 1956 FEEST TE 'S HEER ARENDSKERKE EN WAARDE Lid van Gedep. Staten sprak over een gunstiger bouwregeling Met vrolijk wapperende vlaggen en vele hartelijk© woorden hebben Dins dag de Zuid-Bevelandse gemeenten 's Heer Arendskerke en Waarde hun nieuwe burgemeesters, resp. de heren D. M. Vermet en A. Lokker, feeste- Hjk verwelkomd. Het stralende winterzonnetje, dat de nieuwe burgemees ters op hun intocht begeleidde, zette aan deze feesten nog meer luister by en maakte deze dag, zowel voor de nieuw benoemde magistraten als voor de bevolking van de betrokken dorpen, mede tot een biy gebeuren. Een deputatie uit de burgerij van 's Heer Arendskerke begroette haar nieuwe burgemeester, de heer D. M. Vermet en gezin, in de nieuwe Quar- lespolder. Omstreeks kwart over één arriveerde daar uit de richting Wal cheren een lange stoet auto's, want ook vele bewoners van Zuidzande, de vorige gemeente van burgemeester Vermet waren meegekomen, om van deze blijde intocht getuige te zijn. De heer H. A. Zandee riep hier de nieuwe burgemeester met vrouw en kinderen een hartelijk welkom toe na mens de burgerij. Hij zag de benoe ming van burgemeeser Vermet, die 's Heer Arendskerke reeds van zijn jeugd af kent, als een bekroning op diens werk. Spreker hoopte, dat de nieuwe burgemeester een waardig en rechtvaardig burger en een goed, wys meester zal-zijn. Ook mevrouw Vermet werd welkom feheten, waarna de kleine Hanneke e Schipper, dochtertje van de ge meente-secretaris, mevrouw Vermet en de drie dochters bloemen aanbood. Na deze verwelkoming ging 't via de dorpen Nieuwdorp, Lewedorp en 's Heer Hendriksldnderen naar het verenigingsgebouw te 's Heer Arends kerke voor de installatieplechtigheid. Overal stond de bevolking langs de weg geschaard om de nieuwe burger vader te verwelkomen. Installatie De zaal was geheel bezet met o.a. tal van burgemeesters uit andere Zuid-Bevelandse gemeenten, toen na voorlezing van het benoemingsbesluit de loco-burgemeester, de heer J. Hommes de installatierede uitsprak. „Het feit, dat de nieuwe burgemeester bekend is met 's Heer Arendskerke, zal hem bij zijn werk ten goede ko men". In het bijzonder vestigde de heer Hommes nog de aandacht van burgemeester Vermet op het ernstig tekort aan woonruimte, een klacht welke overal in Zeeland wordt ge hoord. Iedere gemeente hoopt nog op een extra toewijzing. Wanneer echter al les naar enkele grote gemeenten zou moeten gaan, zoals uit een recente Nieuwjaarsrede tegenklonk, aldus spreker, zou het platteland weer aan het kortste eind trekken. Het zal me de de taak van burgemeester Vermet zijn, te trachten dit te voorkomen. „Wij treden U met vertrouwen tege moet en hopen dat U de belangen van deze gemeente op dezelfde energieke wijze zult behartigen als uw voorgan ger. Wij bidden U Gods zegen toe op uw arbeid. Op deze dag valt voor U een donkere schaduw", zo besloot de heer Hommes, „doch moge God U ook met Zijn troost in ruime mate omringen". Langgekoesterde wens Nadat de loco-burgemeester hem de ambtsketen had omgehangen, sprak burgemeester Vermet zijn nieu we gemeenteraad toe. Bovenal bracht hij dank aan God voor de vele zegen, welke hij mocht ontvangen. Met zijn benoeming tot burgemeester van 's Heer Arendskerke was een lang gekoesterde wens in vervulling ge gaan, daar hy met ontelbare banden aan deze gemeente is verbonden. Burgemeester Vermet deed een be roep op de raad, het college van B. en W. en het personeel en gaf de ver zekering, de meest mogelijke objecti viteit te zullen betrachten. Hy verliet Zuidzande met grote weemoed, omdat het daar aan sfeer nimmer heeft on- broken. „Zie my alstublieft niet alleen maar als een politicus en een repre sentatief persoon, doch ontvang ons als vrienden". In de hoop, dat Gods zegen op het gemeenschappelijk werk zal mogen rusten, aanvaardde burge meester Vermet zijn taak. Gelukwensen Een veertiental sprekers heette daarop burgemeester Vermet en zijn gezin welkom en boden hun geluk wensen aan. De heer A. C. de Koo ning deed dit namens de raadsleden. Hij sprak daarbij het vertrouwen uit, dat alle gemeentenaren gelijkelijk zullen worden behandeld. Bijzondere aandacht vroeg hij voor de bescher ming van de gemeentegrens, waarbij hij aacht aan inpolderingen. Ook mevrouw Vermet wenste hij geluk met haar terugkeer in 's Heer Arendskerke. Namens het gemeentepersoneel zegde de secretaris, de heer G. M. de Schipper alle medewerking toe. In de na de officiële raadsvergadering ge houden bijeenkomst voerde als eerste het woord de vorigè burgemeester, de heer A. A. Elenbaas. Hij schetste zijn opvolger het karakter van deze ge meente met haar vier dorpskernen. Nauwlettend moet men steeds wa ken, dat de ene kern niet bijvoordeeld wordt boven de andere. Spreker wen ste burgemeester Vermet dezelfde grote medewerking en steun toe, wel- van |j| TOT Overal in het land wordt thans scherpe contröle gehouden op het ver keer en dit is wel nodigdaar het aan tal ongevallen veel te groot is. Voor komen is beter dan genezen, dacht de Rijkspolitie te Hoek, die een bijzonder goed initiatief nam. Het is namelijk zo, dat daar door het vernieuwen van scholen en de nieuivbouw van en verbouwing aan scholen verschillende verkeersproble- ment zullen ontstaan. In de nog aan te leggen Langestraat komen twee kruispunten, waarvan één in een snel verkeersweg naar het Westen. Men zal hier weliswaar een knip perlicht plaatsen maar de Rijkspolitie acht dit niet voldoende. Daarom wordt van Donderdag a.s. af een gratis cur sus gegeven voor volwassenen in ver keersproblemen. Men mag verwach ten, dat het de Rijkspolitie niet aan belangstelling zal ontbreken. „STORMVOGEL". Het motorsleepbootje „Stormvogel" van kapitein C. Hooglander, dat Vrij dagnacht te Zijpe plotseling lek werd en op de steenglooiing werd gezet, is Zaterdagnacht bij laag water voorlo pig gedicht. Het water werd er uit ge pompt en daarna werd het scheepje vastgezet op het z.g. Slikje. Gisteren ging het naar Wemeldinge, gesleept door de motorsleepboot „Nascotte". VEERDIENSTEN. Vertraging in de veerdiensten is al tijd minder aangenaam. Ditmaal wa- STAP Er wordt geschaatst in Zeeland! Op bevroren plassen en grachten kan men de aloude sport weer zien be oefenen, door jong en oud, maar vooral door jong In Bevéland, te Heinkenszanden in Zeeuwsch-Vlaanderen op het Gro te Gat te Oostburg, werd gisteren gezwierd dat het een lieve lust was. Deze winter heeft, ondanks langdu rige vorst- en sneeuwperioden, nog weinig gelegenheid geboden tot het beoefenen van de schaatssport en met des te meer vreugde worden thans de smalle ijzers ondergebonden, op plaat sen waar dit mogelijk is. Het ziet er bovendien niet naar uit, dat de pret lang zal duren, 'i Maart zonnetje wint elke dag aan i'racht, een verschijnsel, dat overigens even eens met vreugde begroet wordt. Ver moedelijk niet door de schaats-enthou- siasten, maar beslist wel door zeer véle anderen Want langzaam maar zeker komt de lente toch weer in zicht en dat is bij de ijspret toch ook wel een bijzonder 'plezierig vooruitzicht Van Maart tot Mei. Een stap ren de elementen in het spel. De ster ke Oostenwind van de laatste, weken geeft zoals steeds lage waterstanden deze lage ebstanden zijn er weer de oorzaak van, dat er bijna dagelijks stagnatie ontstaat in de veerdiensten met de „Krammer" op het veer Zijpe Anna Jacobapolder. Er kan dan een uur of langer niet gevaren worden omdat de pontons aan de grond zitten en er geen verbinding mogelijk is tussen brug en schip. VERBETERING. De Geref. kerk te Bruinisse kon enige maanden niet voor de kerk diensten gebruikt worden, omdat de kerk van binnen geverfd moest wor den. Inmiddels is men met dit karwei al een aardig eind op dreef en de fris se kleuren van beige en groen geven het interieur een geheel nieuwe aanblik. Maar de gemeenteleden hebben ook niet stilgezeten.Zij zorgden er voor,, dat er verschillende verbeteringen werden uitgevoerd. Oude vloeren werden uitgebroken en nieuwe ge legd, er werd een schot geplaatst ach ter in de kerk. De ingang van de kerk werd veranderd, terwijl verschillende andere verbeteringen tot stand kon den worden gebracht. VOORBEREIDING. Ook in Aardenburg wil men met de nationale feestdag dit jaar goed voor dag komen. In hotei „De Roode Leeuw" kwam men bijeen met een -tal vertegenwoordigers van ver schillende verenigingen. Burgemeester Van Dongen toonde zich erkentelijk, dat het initiatief uit de bevolking zelf naar voren was gekomen. De heer Th. Kouteren gaf een uiteenzetting de plannen, waaruit bleek, dat volksspelen zullen worden gehou den, alsmede voorts wedstrijden en spelen tussen de verenigingen onder ling. Uit iedere vereniging werd een contactman benoemd, om de plannen verder met het comité uit te werken. STREEK WEDSTRIJDEN. Te Heinkenszand worden door de „Heinkenzandse IJsvereniging" van avond te zeven uur bij kunstlicht on derlinge streekwedstrijden gehouden. GOUDEN BRUILOFT. Donderdag 3 Maart a.s. hoopt het echtpaar V. den Braber-Geense te Sint Philipsland zijn gouden huwelijks feest te vieren. Aan de grens van 's Heer Arends kerke, in de Quarlespolderwerden de nieuwbenoemde burgemeester van de ze gemeente, de heer D. M. Vermet uit Zuidzande, diens echtgenote en dochters, hartelijk begroet door een deputatie van de bevolking. Hanneke de. Schipper, een dochtertje van de gemeente-secretaris, bood mevrouw Vermet een fraaie bloemenhulde aan. (Foto P.Z.C.) Zeeuwse hondenfokkers waren succesvol in Roosendaal Op de hondententoonstelling in Roosendaal, georganiseerd door de Kynologenclub „West-Brabant" be haalde mevrouw Dicke Lugte uit Vlis- singen met dashond een le prijs. De heer T. Baak uit Waarde met boxer verwierf een le prijs ZG. De dames Ganseman-Lokerse uit Kapelle met Hongaarse herder le prijs. De heer C. Kempe uit Goes verwierf met boxer le prijs. De heer C. Joziasse uit Mid delburg zag zijn Engelse setter „Alex van Nieuw Walcheren" 't praedicaat uitmuntend toebedeeld. Dit dier werd tevens tot mooiste jachthond en op twee na de mooiste hond van de ex positie uitgeroepen. (Advertentie) 4 geneesmiddelen helpen elkaar en doen dan ook wonderen I 4 geneesmiddelen, cfk -afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamen in één labiet verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nóg krach tiger is dan kon worden verwacht. De combinatie Chefarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt baat waar andere middelen falen! TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 65 el ke hij steeds zelf mocht ontvangen. Het lid van Ged. Staten, de heer C. Philipse, die blij was er iets toe te hebben bijgedragen, dat de heer Ver met solliciteerde, bracht ook de ge lukwensen over van vice-admiraal F. T. Burghard en kapt. luit. ter zee Marcus. Opheffing woningnood? In verband met de opmerkingen over de woningnood, deelde de heer Philipse mede, dat besprekingen van het Prov. bestuur met minister Witte de hoop hebben gegeven, dat voor de kleinere gemeenten kan worden voor zien in het tekort aan woonruimte. Er is in dit verband een onderzoek ingesteld naar de werkloosheid onder de kleinere aannemers. Spreker had de stille hoop, dat ook voor 's Heer Arendskerke deze mogelijkheden aan gegrepen kunnen worden om de ny- pende woningnood op korte termijn op te heffen. Voorts spraken burgemeester H. G. van Suylekom van Kapelle namens de Vex-eniging van B. en S. op Zuid en Noord Beveland, dr J. J. Vermet uit Tiel namens de familie, de heer A. Luteyn als loco-burgemeester van Zuidzande, ds G. Aalbersberg uit Nieuwdorp namens de kerken, de heer M. D. A. Glerum, hoofdingenieur-di recteur van Wederopbouw en Volks huisvesting in Zeeland, mr W. C. ten Kate, burgemeester van Goes, de heer W. J. D. van Bijck, burgemees ter van Goudswaard, waar burge meester Vermet vóór zijn benoeming in Zuidzande, secretaris is geweest. Burgemeester F. A. van Rosevelt sprak namens de Vereniging van Bur gemeesters, Secretarissen en Ontvan gers in W. Zeeuwsch Vlaanderen, ma joor W. H. Van Ballegoyen de Jong als districtscommandant van de Rijkspolitie en de heer P. Raas als wnd burgemeester van 's Heerenhoek. Na dit officiële gedeelte volgde nog een druk bezochte receptie. Het ont vangstcomité uit de burgerij bood burgemeester Vermet en het gemeen tebestuur vervolgens een maaltijd aan waarop des avonds in 't dorp 's Heer Arendskerke met een lampionoptocht voor de jeugd en een gezellige bijeen komst voor de ouderen, het feest ver der werd gevierd. (Vervolg op nag. 5) Lading vlas brandde Op de" provinciale straatweg tussen Kortgene en Geersdijk raakte Dins dagavond een lading vlas op de aan hanger van een Belgische vlaskoop man in brand. De aanhanger werd door een tractor naar het Kortgeense Veer gebracht. De chauffeur ontdekte bovenop de lading een vlammetje, waarna hij stopte. Hij constateerde, dat enige schelven in brand stonden en trachtte met zijn pet de vlammen te doven. Dit lukte niet en evenmin kon hij de brandende schelven van de wa gen trekken, daar de lading stevig vastgebonden zat. De brandweren van Kortgene en Wissekerke waren spoe dig ter plaatse, doch konden weinig uitrichten, omdat er in de sloten geen water aanwezig was. Het brandende vlas werd met ha ken van de wagen getrokken. De la ding brandde geheel uit, doch de wa gen liep vrijwel geen schade op. (Slot van pagina 1) Marcus, die besloot met het doen uit brengen van een driewerf hoezee op H. M. de Koningin, waarop de Mari nierskapel nogmaals het Wilhelmus' ten gehore bracht. Hierna was het woord aan de Com missaris der Koningin, jhr. mr. A.F. C. de Casembroot, diu er zyn vreug de over uitsprak bij deze gelegen heid namens het provinciaal bestuur het woord te mogen voeren. „De Ko ninklijke Marine stond altijd in het eerste gelid, indien er voor Neer- land's vrijheid gestreden moest wor den", aldus de Commissaris der Ko ningin, die voorts gewaagde van de vreugde, welke heerst bij het provin ciaal bestuur over de keuze van de naam „Zeeland". Spr. verzekerde, dat de leden van het provinciaal bestuur de verrichtingen van de „Zeeland" met nog groter belangstelling zouden volgen, dan reeds de verrichtingen van alle schepen van II.M.'s vloot ge volgd worden, waarna hij tot besluit van zijn toespraak het geschenk van het provinciaal bestuur, een scheeps hol, door liet wegnemen van de Zeeuwse vlag deed onthullen. Andere geschenken. Namens het gemeentebestuur van Vlissingen bood vervolgens de burge- (fa (fag. 'htéó ?£&_- Jam Specialiteit: Verse Sinaasappeljam 82 ct. per pot. meester, mr. B. Kolff, een geschenk aan, bestaande uit twee ingelijste Zeeuwse munten, een tienschellings- stuk en een Zeeuwse ï'ijksdaalder, „die altijd geacht werd een dubbeltje meer waard te zijn", aldus spr., die de verwachting uitsprak, dat ook de „Zeeland" zich in de toekomst „iets meer waard zou tonen". Tenslotte bood de heer Hupkes na mens „De Schelde" een koperen ma quette aan, waarin de namen staan gegrift van Zeeuwse vlag-officieren uit de 16e, 17e en 18e eeuw, alsmede een in de werkplaatsen van „De Schelde" vervaardigd Rijkswapen. Namens de bemanning dankte ten slotte kapitein-luitenant ter zee Mar cus voor de waarderende woorden en de geschenken, waarna de genodig den zich naar het Strandhotel bega ven voor het gebruiken van een lunch. WIE ER WAREN. Naast de reeds genoemden werd de plechtigheid bijgewoond door o.a. de leden van Gedep. Staten A. Schout, mr. dr. A. J. J. M. Mes, C. Philipse en mr. A. J. van der Weel en voorts door de griffier der Staten, mr. J. M. Pilaar. Eveneens waren aanwezig de di recteur van het Ned. Loodswezen te Vlissingen, kapitein ter zee F. J. E. Krips, en de Commandant. Maritieme Middelen Vlissingen, kapitein ter zee N. W. Sluijter. Zoals bekend behoort de „Zeeland" tot het type A-jagers, metende 2400 ton, bewapend met geheel automati sche sneh-uurkanonnen van vier tot 12 cm. De „Zeeland" is uitgerust met een tvrbinemotor met een vermogen van 45.000 PJK. Het zusterschip van de „Zeeland", de „Noord-Brabant", zal vermoedelijk in Juni a.s. een vaart te maken. JAARVERGADERING AFDELING MIDDELBURG Ledental ging met een grote sprong omhoog. De afdeling Middelburg van het Ne derlands Rode Kruis heeft haar ram pendepót, dat vorig jaar in het pand aan de Kinderdijk werd ingericht, thans geheel aangevuld. Men heeft nu ook de beschikking over twee buiten boordmotoren, die in geval van inun datie uitstekend te pas zullen komen. De boten, waarop deze motoren in tijd van nood gemonteerd zullen worden, zijn reeds gecharterd. Dit werd medegedeeld tijdens de jaarvergadering van deze afdeling, die Dinsdagmiddag in restaurant Wöhler werd gehouden. De secretaris, de heer C. W. Visser, kon in zijn jaarverslag over 1954 de verheugende mededeling doen, dat het ledental in één jaar tijds van 600 gestegen was tot niet minder dan ongeveer 800. De NRK colonne, die vorig jaar het 40-jarig ju bileum vierde, behoefde niet op te treden; 45 heren en 30 dames maken er thans deel van uit. Voor de heren werden 40 en voor de dames 45 cur susavonden gegeven. Het wordt wen selijk geacht, dat het aantal colonne leden op 100 komt. Er staan thans in Middelbure 266 donors ingeschreven. In het verslagjaar moest 65 liter bloed worden afgestaan. Ten behoeve van de Bescherming Bevolking (BB..) zullen voor de leden nieuwe cursussen wor den gegeven. In kanaalzone een 42-urige werkweek Besprekingen in Terneuzen In Terneuzen worden heden bespre kingen gehouden tassen vertegenwoor digers van de verschillende werkne mersbonden en van de werkgevers in de kanaalzone. Er zal gesproken wor den over de invoering van een 42- urige werkweek, met een vierploegen- stelsel van de continubedrijven. Onlangs is over deze aangelegen heid onder de betrokken werknemers een enquête gehouden, waaruit bleek, dat allen zich voor een 42-nrige werk week uitspraken. De resultaten van de besprekingen zullen nog in vanmiddag en vanavond resp. in Terneuzen en Sluiskil te houden bijeenkomsten aan de werk nemers worden medegedeeld. Wederopbouwbureau voor Schouwen wordt kleiner De werkzaamheden, verbonden aan de voorbereiding en uitvoering van de wederopbouw op het eiland Schouwen en Duiveland zyn thans zo ver gevor derd, dat handhaving van het te Zie- rikzee gevestigde Bureau Wederop bouw voor Schouwen en Duivëland althans in zyn huidige omvang niet meer noodzakelijk is. In verband hiermede ligt het in het voornemen de personeelsbezetting ge leidelijk. aan te passen aan de taak, welke nog moet worden verricht. De afdeling, die de herbouw van boerde rijen behandelt, zal voorlopig nog haar werkzaamheden op de oude voet voortzetten. De werkzaamheden, ver bonden aan de herbouw van woningen en bedrijfspanden zijn echter zo ver gevorderd, dat hier voor geen aparte afdeling meer nodig is. Wel zal er ech ter voor worden gezorgd, dat op. het bureau te Zierikzee steeds alle gewen ste inlichtingen, ook over deze zijde van de herbouw, kunnen worden ver kregen. Verder zal voortaan de hoofdinge nieur-directeur van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting of diens plaatsvervanger tenminste elke Don derdag van 11 tot 16 uur op het bu reau te Zierikzee aanwezig zijn, ten einde aan particulieren en overheids functionarissen de gelegenheid te bie den de problemen, welke nog mochten resten, met hem te behandelen en tot een oplossing te brengen. Voorlichtingsavond E.V.O. Maandag organiseerde het district Zeeland van de Algemene Verladers en Eigen Vervoerders Organisatie een voorlichtingsavond in de „Prins van Oanje" te Goes. Nadat de voorzitter van het district Zeeland, de heer J. Duvekot, de talryke aanwezigen had verwelkomd hield de districts-secre- taris, de heer A. Drost, een inleiding over tal van verkeersonderwerpen, welke momenteel in de belangstelling staan. Met vreugde kon hij mededelen dat het ledental van de E.V.O. thans de 17.000 is gepasseerd. Alvorens zijn inleiding te beginnen besprak de heer Dorst dé toenemende verkeersonvei ligheid, welke het karakter van een nationale ramp aan gaat nemen. Met enkele cijfers illustreerde spreker het ontstellende aantal verkeersongeval len, dat ieder jaar geschiedt. In ver gelijking met 1953 gebeurden er in het afgelopen jaar 5000 ongevallen meer. Teneinde mede te werken om dit aantal ongevallen te beperken wees spreker er met nadruk op toch met goed materiaal op de weg te verschijnen en het verstand te allen tijde te laten zegevieren. Aan de hand van filmstrips vertel de de heer Dorst vervolgens het één en ander over het rijtijdenbesluit, het voorkomen van bedrijfsongelukken en verkeersfouten waarna de byeen- komst met enkele films over 't trans portwezen werd besloten Koninklijke onderscheiding De heer P. de Heer, uit Tholen, hoofdcontröleur by de N.V. Centrale Suiker Maatschappij Beetwortelsui kerfabriek te Steenbergen vierde on der grote belangstelling zyn jubileum als controleur. In hotel „Hof van Holland" werd hy gehuldigd door de directeur in aanwezigheid van talrij ke administratieve en technische ambtenaren en collega's. Burgemeester mr. A. J. van der Hove deelde mede, dat de jubilaris wegens zijn verdiensten de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau was toegekend. Hij spele hem vervolgens de medaille op de borst. Getracht zal worden dit jaar ln to taal 6 chronische zieken en/of invali den uit zenden met een boottocht. Dit geschiedt in samenwerking met het N. R.K. in Rotterdam. Vorig jaar werden 3 zieken uitgezonden. De penningmeester, de heer M. I. van Houte, kon in zijn verslag wijzen op een batig saldo van 818.73 op de resultatenrekening. Het saldo ont stond voornamelijk doordat de op brengst van de inzameling en het aan tal giften de raming overtroffen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredenden, dr. J. J. Okker en voor zitter mr. W. H. Vermaas herkozen. Het bestuurscollege werd uitgebreid met de heren L. van den Bogert en W. de Boer. Voor deze vergadering bestond slechts zeer geringe belang stelling. Stoomschip „Panaghia-K" bij Westhinder aan de grond. Dinsdagmorgen liep het 7258 brt. metende Griekse stoomschip „Pana ghia-K" van de maatschappij Gerras- simos-G der Caraviaslyn te Athene zeven myl ten Oosten van de West- hinderbank aan de grond. Nadat het schip enkele uren had vastgezeten, is het er in de middaguren by hoogwa ter in geslaagd op eigen kracht vlot te komen. Uit Maassluis was de sleep boot „Maas" uitgevaren, terwijl de „Ebro" eveneens ter assistentie naar de ter hoogte van Oostende vast zittende Griek uitvoer. Het stoom schip was van New York op weg naar Antwerpen. Vlissingse Nutsspaarbank in Februari. Het totaal tegoed bij de Vlissingse Nutsspaarbank steeg in de afgelopen maand van 11.771.257,97 met 293.380,10 tot 12.064.638,07. Het aan tal rekeningen nam toe met 205 en bedroeg aan het eind van de maand 20.452. De opbrengst van het school- sparen was 3560,10 en uit de spaar- busjes ontstond een inleg van 7193,39 Onverdeeld over de verschillende diensten luidden de cijfers van inleg en terugbetaling in Februari respectieve lijk: hoofdkantoor '330.975,21 en 184.915,84; afhaaldienst 6722,75 en 4605,66; Souburg 37.353,73 en 18.056,30; Goes 183.899,14 en 98.205,35; Wolphaartsdijk 18.375,34 en 7724,83; Terneuzen 38.827,68 en 28.832,64; Zaamslag f 8350,11 en 892,02 en Axel 15.800,10 en 3691,32. Marinierskapel Dinsdagmiddag, na afloop van de plechtigheid ter gelegenheid van de overdracht van de onderzeebootjager „Zeeland" aan de Koninklijke Marine, maakte de Marinierskapel, onder lei ding van de kapitein der mariniers, Gijsbert Nieuwland, een mars door Vlissingen, welke door de burgerij ten zeerste op prijs werd gesteld. De voor Dinsdagavond aangekon digde taptoe, kon in verband met het vriesweer helaas geen doorgang vin den, aangezien de koude wind het be spelen der blaasinstrumenten in de open lucht onmogelijk maakte. Benoemd By de beschikking van de Minister van Verkeer en Waterstaat en de Staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zyn voor het jaar 1955 benoemd in de commis sie, belast met het .afnemen van de examens ter verkrijging van een di ploma als stuurman aan boord van zeeschepen tot plaatsvervangende le den de heren P. J. Marchand, J. H. Posthumus, leraren aan de zeevaart school te Vlissingen. VANDAAG: Midodburg Electro: „Jeugd in gevaar" (18 jaar), 19 en 21,15 uur. Vlissingen Alhambra: „Walking my baby back home", (alle leeftijden). 19 en 21 uur; Luxor: „The little kidnappers", (alle leeftijden), 20 uur; Concertgebouw: „Con Amore", con cert- en toneeluitvoering, 20 uur. Goes Grand: „Koning tier melodieën", (alle leeftijden), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2