Fiona's tweestrijd NIEUWS UIT DE KERKEN VOETBALVERENIGING ,ZEELANDIA' IN MIDDELBURG JUBILEERT ZEEUWSE RENNER JAN WESTDORP IN INTERNATIONALE AANDACHT .....bedenk dat U voor het beste scheersysteem ter wereld maar twee dingen nodig hebt: een Blue Gillette mesje en een Gillette apparaat. Zwitsaletten^ 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 FEBRUARI 1955 KERNGEZOND EN ééN VAN DE OUDSTE. Aantrekkelijk programma ter viering 45-jarig bestaan. De Middelburgse Voetbal- en Ath- letiek Vereniging „Zeelandia" bestaat Dinsdag 1 Maart a.s. 45 jaar. „Zee landia" is één van de oudste Zeeuwse voetbalverenigingen. Begonnen als .Molenwatervereniging", één van de clubjes, die reeds zeer lang geleden op het Middelburgse Molenwater- terrein hun speelveld bezaten, groeide „Zeelandia" uit tot een kerngezonde K.N.V.B.-vereniging met 5 elftallen. Het eerste speelt in de Sc klasse van het amateurvoetbal, het tweede in de reserve 2e klasse O, het Se in de afde ling Zeeland en dan zijn er nog twee juniorenelftallen. Zoals iedere voet balvereniging heeft ook „Zeelandia" een bewogen geschiedenis, met zijn hoogtepunten en dieptepunten. Toen de vereniging nog het Molen water „bespeelde" droeg zy de naam van „Klein-Zeelandia". In 1916 fu seerden „Oud-Zeelandia" en „Olym- pia" tot de vereniging „Middelburg". Daarna werd „Klein-Zeelandia" tot „Zeelandia". De kleur van het shirt was groen-zwart en dat is nu nog het tenue van de Zeelandianen. De vereni ging trad op 31 Mei 1921 tot tot de N.V.B. In datzelfde jaar werd het Nadorstterrein in gebruik genomen als sportveld. „Zeelandia" wist in het seizoen 1925-1926 de poort naar de tweede klasse te vinden. Daar vond het als tegenstanders: Longa, VSC, Dos- ko, Alliance, Middelburg, Roosen daal, Vlissingen, Breda en Dongen. Het tot dusver zo succesvolle eer ste elftal bezette in de jaren 1929 en 1930 achtereenvolgens de 2e en 4e plaats. Mede doordat enkele spelers de vereniging verlieten volgde daarna degradatie. Eerst in het. seizoen 1933-1934 werd het tweedeklasserschap herworven. Dit geschiedde met de voor de Zee landianen gedenkwaardige 6-1 over winning op H.K.J. in de beslissings wedstrijd, die in Goes werd gespegld. Nieuw dieptepunt. Een nieuw dieptepunt kwam in 1940. Bij het uitbreken van de oorlog ver- Crosskampioenschap voor athleten in Schoondijke. Staf Dobbelaere behaalde op fraaie wijze zege in A-klasse. Op het bekende Molenparcours in Schoondijke werden Zondagmorgen de Zeeuwse crosskampioenschappen fehouden, georganiseerd door de V.S. „Marathon" (VlissingenSchoon dijke). Ondanks de snerpende wind waren 80 athleten naar Wesfc- Zeeuwsch-Vlaanderen getogen om hier van de partij te zijn. In de A- klasse ontspon zich een spannende strijd tussen Staf Dobbelaere (Mar.) en A. Bilius (De Z.). Na een schitte rende race besliste Dobbelaere deze strijd in zijn voordeel. Zijn tijd was 45.9.4 en het resultaat is zeer goed te noemen, gezien het feit, dat Staf als outsider werd beschouwd. Bilius deed ongeveer 22 seconden langer over de 12,5 km, die de A- klassers hadden af te leggen. De D- klassers, die tegelijk met nun A-col lega's starten, legden ongeveer 5 km af. De eerste, die in deze catego rie de eindstreep bereikte, was H. Borstelaar van E.M.M. Bij de A-junioren, die 5 km moes ten lopen, was het S. Huigh, die zege vierde na een spannende strijd met R. Sanderse. beiden van Marathon. R. Picavet uit Huist toonde zich heer en meester in de B-klasse afstand 3 km. Bij de E-klassers arriveerde Zwartepoorte als eerste. Vermeld zij nog, dat Dobbelaere 'n beker won, die beschikbaar was ge steld voor de athleet, die de snelste ronde deed noteren, dat deze Mara thonloper wordt uitgezonden naar de Nederlandse kampioenschappen, die Zondag worden gehouden en dat de start om in stijl te blijven op het ijs geschiedde De uitslagen luidden: .Junior B-klasse (plm. 3 km)1. P. Picavet, Hulst 11.22; 2. Th.. De Frie ze, Op. U.L.O.. Vlissingen, 11.45.4; 3. A. Bouwens, E.M.M. 12.10; 4. G. Thijs Hulst 12.16; 5. P. Koster, Mar. 12.18 6. B. Bueninck. E.M.M. 12.30; 7. A van Overbeke, Op. U.L.O., Vlissingen loor men vele spelers en volgde de gradatie. Ondanks al deze moeilijkhe den werd in het seizoen 1943-1944 de kans geschapen om weer de 2e klasse te betreden. Maar .Internos" uit Et- ten versperde hier de weg, echter eerst na twee beslissingswedstrijden, die ten gunste van de Brabanders verliepen. In de na-oorlogse jaren trachtte „Zeelandia" het verloren terrein te herwinnen. Tot dusver leverden deze pogingen echter geen succes op. De feestelijkheden ter gelegenheid van dit negende lustrum zjjn over lan gere termijn „uitgesmeerd". Dinsdag 1 Maart houdt „Zeelandia" een bijeen komst in Intieme sfeer. Het alleszins aantrekkelijke programma vermeldt verder een reünie van oud-leden, een jubileumwedstrijd, een feestavond en een dansavond voor de spelers. Voor de adspiranten zal een jeugdtournooi worden georganiseerd. Het bestuur van de jubilerende ver eniging bestaat thans uit de heren C. L. Westerweel, voorzitter; D. Rijkse, vice-voorzitter; L. A. Jongepier, se cretaris; J. J. Onderdijk, penning meester; L. J. Nyssen, 2e secretaris; A. Blok, 2e penningmeester en C. v. d. Heide, P. Slabber en A. Lindenberg commissarissen. Uitslagen en klassement schaatskampioenschappen. De uitslagen van de nationale schaatskampioenschappen luidden: 500 meter: 1 Maarse (Aalsmeer) 46.-1 sec.; 2 Van der Voort ('s Gravenzan- de) 46.8 sec.; 3 Van 't Oever (Lisse) 47.4 sec.; 4/5 De Graaf (Rotterdam) en Paping (Dedemsvaart), beiden 47.8 sec.; 6 Dijkstra (Heerenveen) 48.1 sec.; 7 Charisius (Leeuwarden) 48.2 sec.; 9 Broekman (Hamar) 49.4 sec.; 10 Olst- hoorn (Maasdijk) 49,8 sec. 1500 meter: 1 Maarse 2 min. 28.4 sec. (Nieuw Nederlands record); 2 De Graaff 2,30.8; 3 Van der Voort 2.31.6; 4/5 Paping en Van 't Oever, beiden 2.32.6 Van den Berg 2.43.5; 7 Broekman 2.34.9; 8 Charisius 2.35.8; 9 Bruine de Bruin 2.36.810 Oltshoom 2.37.5; 11/12 Pesman en Hopman, bei den 2.38.813/14 Huiskes en Koeleman beiden 2.39, 5000 meter: 1 Maarse 9.06.6; 2 Van den Berg 9.06.6; 3 Broekman 9.06.8; 4 Van 't Oever 9.12.5; 5 Hopman 9.15.1; 6 Paping 9.17.0; 7 De Graaff 9.18.8; 8 Huiskes 9.25.09 Pesman 9.28.010 Doets 9.33.3; 11 Charisius 9.36.4; 12 Koeleman 9.37.9. 10.000 meter: 1 Maarse m. 18.34; 2 Van 't Oever 18.35.3; 3 Van den Berg 18.40.; 4 De Graaff 18.55; 5 Hopman 18.55. 7; 6 Paping 19; 7 Huiskes 19.24,8; 8.Charisius 19.31.2; 9 Doets 19.25.4; 10 Pesman 19.39,8. Het eindklassement luidt: 1 en kam pioen van Nederland (winnaar van alle vier afstanden) Maarse 205.897 punten; 2 Van 't Oever 209.082 pun ten; 3 De Graaff 210.697 punten; 4 Paping 211.167 punten; 5 Van den Berg 211.760 punten; 6 Charisius 216.333 punten. OPVOLGER VAN MIDDELKAMP? Contracten voor „Pijl van Zuiden" en Ronde België. De Zeeuwse wielerkampioen Jan Westdorp crekt thans sterk de inter nationale aandacht. Hy heeft dit te danken aan zijn prestaties in het vo rige seizoen. Westdorp werd enige tijd geleden een contract aangeboden voor de zesdaagse wedstrijd ,,La Flê- che du sud" (De pyl van het Zuiden". Hij zal in deze Luxemburgse klassie ker, die zes dagen duurt en zeer zwaar geacht kan worden, deel uit maken van de Nederlandse ploeg, die 6 man telt. Dezer dagen werd hem een contract voorgelegd ter deelne ming aan de Ronde van België. „De Pijl van het Zuiden" is een wed strijd met bergritten Van nature ligt dit een Zeeuwse renner niet, maar Westdorp heeft het voordeel, dat hij als lid van de Limburgse wieler club „Mathieu Cordang" een tijd lang in de Ardennen heeft getraind. In dit verband zy nog vermeld, dat het sterke rijden van Jan Westdorp in de Heinkenszandse „Kaperprijs" vorig jaar de aandacht trok van L. Devies, de manager van de Luxem burgse ploeg in die wedstrijd. Voorts zijn zijn prestaties in de Ronde van Belgisch West-Vlaanderen en in de Zes Provinciënwedstrij d waar hij verschillende étappen op zijn naam bracht alsmede het veroveren van de Zeeuwse titel, debet aan de grotere bekendheid die hij nu op internatio naal gebied geniet. Geruchten, volgens welke West dorp voor de Zeeuwse wielersport verloren zou zijn, heeft hij ontze nuwd. Hij heeft integendeel het plan alle Zeeuwse wedstrijden mee te rijden. Zijn lidmaatschap van „Mathieu Cordang" ziet Westdorp als een tijdelijke leerschool voor het zware werk in bergritten. De Zeeuwse titelhouder neemt ook deel aan de trainingsritten van de Goesse club „De Locomotief". Wanneer het komende seizoen aan Westdorp's verwachtingen beant woordt, zal hy misschien aan het eind daarvan overgaan naar de profs. Wordt Westdorp de opvolger van oud- wereldkampïoen Theo „Fieleke" Mid delkamp? Velen hopen daarop, maar het is nog wat vroeg om deze hoop gerechtvaardigd te doen lijken. De komende wielerevenementen zullen het leren. 12.40; 8. C. Dieleman, Hulst 12.54; 9. Rijnhout, Marathon 12.59. A-junioren (plm. 5 km)1. S. Huigh, Marathon 19.24.2; 2. R. Sanderse, Marathon 19.25.1; 3. B. J. Stevens, Hulst; 4. Vernimmen, Hulst; 5. R. Kleyman, Hulst. Senioren E-klassers (plm. 5 km): 1. Zwartepoorte, Middelburg 18.53; 2. A. de Fouw, Zeevaartschool; 3. Won- dergem, Middelburg; 4. Veldhoven, Zeevaartschool. A-klassers (plm. 12'A km): 1. G. Dobbelaere, Marathon 45.9.4 A-klas- ser; 2. A. Bilius, Zeeuwen, 45.31.5, A- klasser; 3. H. Bostelaar, E.M.M., D- klasser; 4. Seghers Roger, A. S. Rie men; 5. J. Picavet, Hulst, D-klasser; 6. V. d. Voorde, E.M.M., D-klasser; 7. H. Blokpoel, E.M.M., D-klasser. Wordt een 3e „Zonneveld- Wielercriterium" gehouden De Middelburgse Wielersupporters- club hield zijn jaarlijkse algemene vergadering. Medegedeeld werd, dat fetracht zal worden deze zomer voor e derde maal het „Zonneveld Criteri um" te organiseren. Er zijn echter moeilijkheden gerezen in verband met „Miniatuur Walcheren", dat immers geheel door het parcours wordt omge ven. Intussen is het voor „Zonneveld" te hopen, dat er voor deze moeilykher den een oplossing wordt gevonden, want vorig jaar bracht dit criterium een flink bedrag in de kas van „Sport Steunt Zonneveld". Overigens was het voor de Middel burgse Wielersupportersclub zowel organisatorisch als financieel een gunstig jaar. De penningmeester kon een batig saldo noteren. In het ko mende seizoen zal met drie licentie houders worden uitgekomen: de amateurs Zwartepoorte en Van Schaik en de nieuweling Wonder- gem. Besloten werd om op een nader te bepalen avond in April een wed strijd op gewone fietsen te organise ren. Verder wordt de étappe-start te Middelburg van de Ronde van Neder land georganiseerd. Tijdens dit eve nement zal een ledenwerfactie wor den gehouden. Bijzondere vermelding verdient nog, dat Zwartepoorte en Wondergem Zon dag te Schoondijke zullen deelnemen aan de Zeeuwse athletiek-crosskam- pioenschappen. Jan en Jaap de Jager in üeerenveen niet bij top. Zeeuwse schaatsenrijders leverden goede prestaties. Gezien liet gebrek aan oefen gele genheid, dat onze provincie kenmerkt, hebben de beide Zeeuwse vertegen woordigers op de nationale schaats kampioenschappen in Heerenveen, de 46-jarige Jan G. de Jager uit Wol- faartsdijk en zijn broer, de 28-jarige Jan L. de Jagèr uit Kapelle, liet èr niet slecht afgebracht. Wel eindigden zij niet by de laatste 12, die voor de 10.000 meter waren geklasseerd, maar dit werd ook niet van hen ver wacht. Succes had Jaap de Jager vooral op de 500. Hij reed op deze afstand tegen Wim de Graaff, een zware tegenstan der dus. Deze maakte een tijd van 47,8 en bleek voor De Jager een sti mulans tot een tyd van 50.9, waarmee hij in het klassement op de 18e plaats van 39 rijders kwam. Daar stond hij vóór bekende „veteranen" als Herman Buyen en Hein Vermeu len. In zijn rit tegen de Gelderse kam pioen Westera uit Wapenveld, maakte Jan de Jager een tijd van 54,2. Weste ra liet 51,9 voor zich afdrukken. Op de 5000 meter vond Jan de Ja ger Herman Buyen tegenover zich, die te sterk voor hem was. Hij kon het tempo van de Amsterdammer na enkele ronden dan ook niet meer vol gen. De tijden luidden: Buven 10.01.8 en De Jager 10.20.5. Dit leverde hem de 35e plaats op. Jan de Jager reed op deze afstand tegen Westera. die won in de tijd van 10.00.5. De Jager kwam op 10.27.7, hetgeen de 36e plaats betekende. Op de 1500 leverde Jan de Jager een spannende strijd met de Groninger Ritsema, hetgeen de tijden demon streren: Ritsema 2.45.4 en De Jager 2.46.9. Het bracht de Zeeuw op de 36e plaats. Jaap de Jager reed op deze afstand tegen Zevalkink uit Ruurlo. De Gel derlander was hem iets te snel af. Tij den: De Jager 2.25.2, Zevalkink 2.50.6. De Jager bezette op Ideze af stand de 36e In de Houtrusthallen in Den Haag zijn de Nederlandse kampioenschappen zaal handbal gehouden. Bij de dames won Athene (Den Haag) en bij de heren PSV (Eindhoven). Actie van Belgische Katholieken. Het „Nationaal comité voor de ver dediging van de democratische vrijhe den" heeft Zondag o.m. besloten, dat op 25 Maart de 900.000 katholieke schoolkinderen in België thuis zullen blijven uit protest tegen de regerings- politiek. De dag daarop, 26 Maart dus, zal een „nationale dag voor protest te gen de hervormingen" op onderwijsge bied zijn. Ds. P. Moerman t Op 22 Februari is in de ouderdom van bijna 73 jaar te Amersfoort over leden ds. P. Moerman, emeritus pre dikant der Ned. Herv. Kerk. Na tot de Evangeliebediening te zijn toegelaten aanvaarde wijlen ds. Moerman het ambt te Kats op 4 De cember 1910. Achtereenvolgens diende de over ledene de gemeente van Moercapelle, Stavenisse (van 9 Juli 1922 tot 20 Ja nuari 1935) en Nieuw Loosdrecht tot zijn emeritaat op 1 Mei 1947. Daar na was hij als bijzonder hulpprediker werkzaam te Sirjansland van 23 Ja nuari 1949 tot 1 Januari 1952, waar op hy als bijzonder hulpprediker aan de gemeente te Amersfoort werd ver bonden. Op Tholen was ds. Moerman door zyn langdurig verblijf te Stavenisse geen onbekende. Zo was hij van Oc tober 1922 tot Maart 1925 en van Ju li. 1927 tot April 1933 consulent van St. Annaland. Het stoffelijk overschot werd Vrij dag j.l. te Amersfoort ter aarde be steld. Ambtsjubileum dsk C. J. Nolte Ds C. J. Nolte, Evangelisch-Luthers Predikant te Utrecht, tevoren te Mid- elburg en Vlissingen, die, zoals vvy meldden op 2 Maart a.s. zijn 25-jarig jubileum als predikant zal vieren, heeft te kennen gegeven gebruik te maken van de mogelijkheid om dit voor versnelling en verlichting jubileum niet in het openbaar te vie ren. Dit laatste houdt verband met het feit, dat ds Nolte vóór twee jaar ziek geworden is. Ds. L. Schellevis nam afscheid van Biezelinge. Zondagavond nam ds L. Schellevis, Ned. Herv. predikant te Biezelinge wegens zijn vertrek naar Waalwijk tijdens een speciale kerkdienst, af scheid van zijn gemeente. Voordat de dienst werd begonnen met het zingen van psalm 65 vers 1 en 2, deelde ds Schellevis mede dat er op zijn ver zoek in deze dienst geen toespraken fehouden zouden worden. Hij dankte e burgerlijke- en kerkelijke instan ties voor de spontane medewerking, die hij altijd van hen mocht ondervin den. De Schriftlezing geschiedde uit Lucas 14: 15-24 en Openbaringen 19: 16-10. Na het uitspreken van de ge loofsbelijdenis en het zingen van Psalm 98 vers 1 en 2, ging de predi kant voor in gebed. Als tekstwoord had hij gekozen Lucas 14 vers 22 „En de dienstknecht zeide: Heer het is geschied, gelijk Gij bevolen hebt en nog is er plaats". Nadat gezongen was gezang 103 vers 1 en 3 en de voorganger het dankgebed had uitge sproken, zong de gemeente de predi kant staande toe gezang 111 vers 1 en 4 „De dorre vlakte der woestijnen" en „Waar eens vergeefs verdwaalden zochten". Na afloop van de dienst was er voor de gemeente gelegenheid van de voor ganger persoonlijk afscheid te nemen. HERV. KERK Ds C. J. Janse, Nederlands Her vormd predikant te Koog en Waal (Texel), tevoren hulp-prediker van de Hervormde gemeente van Middelburg ontving toezegging van beroep van de Herv. gemeente van Doetinchem (va cature ds Groeneboer). GEREF. KERKEN. Bedankt voor Wolvega, O. Jager te Vrouwenpolder (Z.) Poolse oud-strijders gaven brochure uit. Door de Vereniging van Poolse Oud strijders is een brochure uitgegeven over de Russificering van Oost-Euro pa (The Soviet conquest in Central and Eastern Europe) Hierin wordt in het kort de wijze uiteengezet, waarop Rusland tracht zijn invloed in deze gebieden te ver groten. De Russische taal is hierbij een belangrijk hulpmiddel. De schry- ver beschrijft niet alleen de situatie in Polen, maar ook in Roemenië, Bul garije, Hongarije en Tsjechoslowakye, er op wijzend, hoe de middelen, die tot de Russificering moeten leiden, telkens worden veranderd en aange past aan de plaatselyke verhoudin gen. Stefan Lochtin, de schrijver, is van oordeel, dat vooral de diep-gewortel- de Christelyke overtuiging in de lan den binnen de Russische invloedssfeer een machtig bolwerk tegen het stre ven van de communisten vormt. Een Argentijns burgervliegtuig is na bij de grens van Paraguay omlaag ge stort, waarbij zes der zeven inzittenden om het leven zijn gekomen. De zevende werd ernstig gewond. Prof. dr. J. Th. Ubbink 25 jaar hoogleraar. Morgen, Dinsdag 1 Maart zal het een kwart eeuw geleden zijn dat prof. dr. J. Th. Ubbink werd benoemd tot hoogleraar in de Theologische facul teit aan de Rijks Universiteit te Gro ningen. Prof. dr. Ubbink werd op 7 Juni 1885 geboren en promoveerde in 1917 aan de Rijks Universiteit te Gro ningen op het proefschrift „Het Eeu wige Leven by Paulus" tot doctor in de Godgeleerdheid. Nadat cand. Ub bink in 1911 door het Provinciaal Kerkbestuur van Noord Holland was toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 21 December 1913 te Gaast en Ferwoude (classis Franeker) in het ambt be vestigd. In 1918 verwisselde de jubila ris deze gemeente met die van Roo- deschool, vanwaar hy 25 Juli 1926 naar Oost en West Souburg vertrok. Hier volgde eind 1929 zijn benoeming tot hoogleraar in de theologische fa culteit aan de Rijks Universiteit te Groningen. Hij aanvaardde het pro fessoraat op 1 Maart 1930 met een inaugurele rede over het onderwerp „Jezus Christus". Prof. dr Ubbink do ceert te Groningen Oud-Christelijke Letterkunde en Uitlegging van het Nieuw Testament. Tegen KOU, GRIEP, KOORTS: 4 FEUILLETON door MARGARET MALCOLM Een soort minderwaardigheids- compic::, maakte ze zichzelf hoog hartig wijs. Hij vindt het prettig om de baas te spelen, want dan kan hij tonen hoe 'n flinke kerel hij wel is! En daarom voegdè ze zich, als was dat de natuurlijkste zaak van de we reld, gedwee naar al zijn wensen, uitgezonderd die ene keer, toen ze er op stond. Marcel op te bellen. Ze zag met voldoening dat hij hierover ver baasd en een tikje spijtig was, om dat zodoende de overwinning hem werd ontnomen. Ze was da,n ook zeer verrast, toen hy haar aan de vier an dere passagiers, die reeds op het vliegveld wachtten, voorstelde en zei: „Miss Merryn was zo vriende lijk haar comfort terwille van ons op te offeren. Ze was nog maar net in haar hotel aangekomen toen ik arri veerde en ze is dadelijk meegegaan, opdat we verder geen tyd zouden verliezen". Er klonk waarderend gemompel van de andere passagiers de heer en mevrouw Rooksbridge, die een eind in de dertig waren, en twee he ren van middelbare leeftijd met Frans klinkende namen. Fiona had echter weinig aandacht voor hen. Ze staarde Wayne Mansard stom verbaasd aan, niet in staat haar oren te geloven. Toen zag ze het spotlach je in zyn donkere ogen en begreep dat hy haar gedweeheid aanvaardde voor wat die waard was en de strijd tussen hun beiden rustig voortduur de. Want strijd was het. Ze wist dat even zeker als ze geweten had dat Marcel een goede vriend zou z(jn. Hier was een vijand die onvermurw baar. onverzoenlijk en gauw op zyn teentjes getrapt was. Ze wendde' zich tot mrs. Rooks bridge en maakte in de enkele minu ten waarin haar bagage aan boord werd gebracht, een vriendelijk praat je met haar. Maar mrs. Rooksbridge schonk geen aandacht aan wat zy zei, hoe wel haar lichte ogen haar op een merkwaardige gênante manier aan staarden. Plotseling wendde zij zich tot haar man. „Vernon, vind je de gelijkenis niet merkwaardig? Met Lys, bedoel ik. Ze konden wel tweeling-zusjes zijn in plaats van nichtjes, zei u toch." „Ja", zei Fiona beleefd. „Mijn moe der was tante Nalla's zuster. Lyken Lys en ik zo op elkaar?" '„Sprekend!" hield mrs. Rooksbridge vol. „Er zyn natuurlijk wel velschil len, uw haar is wat donkerder en u maakt het anders op. U gebruikt ook minder make-up maar verder vind je het niet ongelofelijk Vemon?" Mr. Rooksbridge bestudeerde haar even nauwkeurig- en Fiona voelde zich klein worden onder die monsterende blikken. „Inderdaad merkwaardig", stemde hij toe en begon te lachen. „Ik vraag me af wat de reactie van onze dier bare Lys zal zijn?" Zyn vrouw hsialde haar schouders op. „Dat doet er helemaal niets toe", orakelde zij. Maar haar ogen ver nauwden zich toen Wayne hen na derde na de bagage te hebben ver zorgd. „Wayne, vind jjj het niet merk waardig die gelijkenis, bedoel ik?" „Gelijkenis?" vroeg hij verbaasd. „Ze lijkt sprekend op Lys", zei mrs. Rooksbridge ongeduldig. „Ge woon griezelig!" Gedurende een enkel ogenblik vlo gen Waynes donkere ogen over haar gezicht, en indien de blikken van de Rooksbridges al min of meer veront rustend genoemd mochten worden, de zijne waren eenvoudig verpletterend. Ze had het gevoel dat hy tot in haar diepste binnenste keek, en wat hij daar zag niet bijzonder aangenaam vond. „Neen", sprak hij onbewogen, „ik zie helemaal geen gelijkenis. Zullen we gaan Een ogenblik heerste er een ge dwongen stilte, toen haalde mrs. Rooksbridge haar schouders op en liep naar het vliegtuig. Een ogenblik later waren ze los. Het was een groot toestel voor slechts zes passagiers, maar Fiona herinnerde zich wat Wayne over de bagage had gezegd en ze begreep dat het gewicht daarvan een aanzienlijke rol speelde. Natuurlijk gingen mrs. en mr. Rooksbridge naast elkaar zitten en de beide andere heren schenen van allerlei met elkaar te bespreken te hebben, in Frans dat zo snel was dat Fiona het niet kon verstaan. Het gevolg hiervan was dat zij en Wayne min of meer verplicht waren naast elkaar te gaan zitten en zij vond zijn nabijheid niet bijster aangenaam. Het was des te erger omdat hij niet probeerde met haar te praten en hoe meer de tijd verstreek, hoe moeilijker ze het ging vinden om de stilte te verbreken. Onwillekeurig maakte ze een gebaar van ongeduld. Het was wel pech dat haar eerste kennisma king met de mensen met wie ze voortaan zou leven ongelukkig was begonnenniet alleen wat de man naast haar betrof, maar ook ten op zichte van de Rooksbridges. Ze had een gevoel van wrok, tegenstand? Ze kon het niet zeggen, daarvoor was het gevoel te vaag. Maar dat het iets te maken had met haar z.g. gelijké nis met Lys was zeker. Blijkbaar wekte haar beweging Wayne uit zijn gepeins, want hy draaide zich plotseling om en keek haar scherp aan.. „Misselyk?" vroeg hy. „Neen, dank u", antwoordde ze ge reserveerd, dankbaar dat het de waarheid was en ze het dus met over tuiging kon zeggen. Gedukkig!" antwoordde hy opge lucht, dat kennelijk meer als een mee valler dan als een verdienste van haar kant beschouwend... hoewel hy het haar ongetwyfeld kwalijk zou hebben genomen wanneer ze zich niet lekker had gevoeld. „Koud?" ging hij voort en ditmaal moest ze tot haar spyt bekennen dat dat inderdaad het geval was. „Heeft u geen dikke mantel?" „In mijn koffer wel, maar daar kunnen we op het ogenblik niet bij, is het wel?" Hij reikte haar een opgevouwen plaid en sloeg die om haar schou ders, maar bedierf het vriendelyke gebaar door te zeggen: „U weet toch zeker wel dat u altyd met het hoogte verschil rekening moet houden wan neer u vliegt? Het is altyd koud." „Ik heb nooit eerder gevlogen en daar niet aan gedacht", gaf ze toe. „In ieder geval heeft u me niet veel tyd gelaten om iets te doen, vindt u wel?" Wayne gaf daar geen antwoord op, maar nu de stilte eenmaal was verbroken, trachtte hij de conversatie voort te zetten. Fiona vond het ech ter erg moeilijk toescliietelyk te zijn. Hij moest iets van bedryfsleider of zo in dienst van haar oom zyn, dacht ze, want uit vrye verkiezing zou hy er blykbaar nooit in hebben toege stemd zich haar lot aan te trekken. Waarschynlijk besefte hij, dat hij er verstandiger aan deed te trachten de eerste ongunstige indruk, die hij op haar had gemaakt, weg te werken voor dat zy haar oom ontmoette. „We vliegen in-één ruk door, zon der tussenlanding", legde hij uit. „Het is meer dan 1500 mylen en we doen er tussen de zeven en acht uur over. U zult het waarschijnlyk tamelijk warm vinden wanneer we landen, maar het einde van dit warme broei erige weer is in zicht. Dan zult u ho- pelyk gaan merken hoe heerlijk het leven op ons eiland kan zyn. Oordeelt u dus niet te vlug." (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 6