KAPPtS EN DE JUWELENROOF „NIHIL SINE LABORE" VIERDE HAAR ACHTTIENDE LUSTRUM WALCHEREN ZWENGELTURBINEBEDRIJF TE DREISCH0R GEOPEND MAANDAG 28 FEBRUARI 1955 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 BEDAAGD, MAAR VITAAL. Vele sprekers en geslaagde opvoering van Oscar Wilde's „Ernst" De Middelburgse Gymnasiastenvereniglng „Nihil Sine Labore" vierde Za terdagavond in het Schuttershof haar achttiende lustrum en zowel ouderen als jongeren waren in grote getale opgekomen om dit feest met de weliswaar bejaarde, maar toch nog altijd vitale en springlevende „Nihil" mee te maken. Praeses K. Michielsen sprak een openingswoord, waarin hy de vele gasten verwelkomde en voorts iets vertelde uit de geschiedenis van zijn vereniging. Daarbij wees hy er op, dat het karakte r van „Nihil" - toen aanzienlijk ver schilt met dat van „Nihil" - nu. werd voor een leuke, vlotte voorstel ling gezorgd, waarmede „Nihil" veel eer inlegde. Reünie. De lustrumviering van N.S.L. werd Zondagmiddag besloten met een reü- niet in de vorm van een thé-dansant, die gehouden werd in hotel „De Burg" in Middelburg. Vele oud-leden en een groot deel van het docentencorps woonden deze bijeenkomst bij. In ge animeerde sfeer werd vele uren ge danst onder leiding van de heer J. Koers. De gelegenheid tot het ophalen van oude herinneringen was gescha pen door de aanwezigheid van een aantal oude notulenboeken en foto's uit het 65-jarige leven van „Nihil". Wegens de slechte terreingesteld heid kon de geprojecteerde hockey wedstrijd tussen een team van oud-le den en een ploeg, bestaande uit tegen woordige leden niet doorgaan. Niet alleen verleden en heden kwa men in de vlotte toespraak van de heer Michielsen naar voren, ook de toekomst werd er in aangestipt, van zelfsprekend met de daarbij behorende wensen. En één van die wensen was een aula, waarin na de verhuizing- van de school naar het Militair Hospitaal, ook de Gymnasiastenvereniging zich zal thuis voelen. De president-curator, burgemeester mr. dr. N. Bolkestein, die aan het eind van de avond de ju bilerende vereniging toesprak, ging nader op die wens in en zei daarbij wat somber tot praeses Michielsen: „U hebt blijkbaar het gebouw nog niet van binnen gezienIk wel. Ik ge loof, dat het maar het beste is, dat niemand het ziet, zoals het nü is. Er zijn boven wel ruimten, die geschikt zijn voor „Nihil", maar dan zult U nog heel wat loterijen moeten houden om voor een behoorlijke inrichting te kunnen zorgen Niettemin was de burgemeester toch ook optimistisch en hij sprak de hoop uit, dat binnen afzienbare tyd een huisvesting tot stand zou komen, die by de school paste. Enerzyds is er dan een oud front en anderzijds 'n nieuw gebouw, als het ware een symbool voor het gymnasium, waar men mede met het schone van vroeger jonge men sen opvoedt voor de moderne maatschappij. Er waren nog meer sprekers: de rector, dr. H. W. Fortgens, die in een sympathieke toespraak wees op het grote belang van de vereniging met name voorde persoonlijkheidsvorming en die namens de docenten een ge schenk onder couvert aanbood; voorts de voorzitter van de H.B.S.-club „M.H. B.", de heer Snip; vervolgens de praeses van het Collegium Illustre c.s. „Non Sordent in Undis", waarin de Zeeuwse studenten in Leiden zijn ver enigd, de heer K. W. Brevet, die met gepaste trots als oprichtingsjaar van zijn corps 1815 noemde en voorts eni ge weemoedige herinneringen aan de verdwenen „Nihil-band" ophaalde. Aan de heroprichting van deze band gaf de heer Brevet daadwer kelijke steun: hij bood een speel goedtrompet aan Namens de vereniging - van de. Rijkskweekschool „Concordia" sprak tenslotte mej. A. van Leeuwen. „Ernst" Een belangrijk deel van de avond was gewyd aan de opvoering van Os car Wilde's „Ernst", een geestig werk, waarin de verwikkelingen van twee Engelse jonge mannen op het moeilij ke pad der liefde worden uitgebeeld. De acht gymnasiasten, die de vertol king van dit werkelijk niet eenvoudi ge stuk voor hun rekening hadden ge nomen, wisten er een plezierig geheel van te maken. Zo was P. Minderhout als Algernon Moncrieff een vlotte En gelsman met véél Franse esprit, en deze „anglo-gallische" mengeling, plus het vanzelfsprekende gemak, waarmede deze jonge man zich op de planken bewoog, zorgden voor een al lergenoeglijkste vertolking van een der hoofdrollen. Daarnaast creëerde Marijke Ghijsen een wel zo overtui gende Lady Bracknell, dat iedereen in de zaal met dankbaarheid en op luchting vaststelde gelukkig géén fa milie te zijn van deze dominerende tanteThea Jeurgens was als Gwendolen een identieke dochter, zo dat het spreekwoord weer eens uit kwam, dat de appel niet ver van de stam valtMieke Snoep als Cecily Cardew maakte van haar rol, wat er van gemaakt moest worden; Algernon Moncrieff wist dan ook drommels goed wat hij deedLucie Kolff was een „taart" van een gouvernante en H. Kok een zéér plechtstatige dominee Chasuble. H, van Bergen bleek vooral in het laatste bedrijf als Jack Wor thing een waardig tegenspeler van Moncrieff en J. Teske was tweemaal een keurige butler. Mede dank zij- de regie, die in handen was van mevrouw A. A. Scheltens-Koops en de heren F. G. van der Poll en F. J. E. Tichelman, Studieweekend Jeugd en Evangelie. De jeugd- en Evangelie-kerngroepen van Goes, Middelburg en Vlissingen belegden in Middelburg een studie weekend. Zaterdagavond vergaderde men in het Geref. Jeugdgebouw onder leiding van de districtsvoorzitter, de heer H. van Rijswijk. Ds. E. Sneller, Ned. Herv. predikant te Middelburg gaf een duidelijke uiteenzetting over Gods leiding in deze wereld, waar op een levendige discussie volgde. Zondagmorgen werd in de Nieuwe Kerk de ochtendkerkdienst van de Ned. Herv. gemeente bijgewoond. Een huishoudelijke vergadering in het Prot. Militair Tehuis volgde. Ds. Pon tier uit Vlissingen besprak het beken de boek: „Geef Rekenschap" van dr. Visser. Er kwam zo'n stroom van vra gen los, dat tenslotte om der wille van de tijd de discussie moest worden af gebroken. Vervolgens bezocht men de Geref. (Noorder-) Kerk, waarna een gezamenlijke broodmaaltijd volgde, Het resterende gedeelte van de avond bracht men op gezellige wijze in eigen kring door. Crediet voor sporluitwisse'iing. B. en W. van Middelburg1 delen de raad mede, dat zij voornemens zijn de sportslieden uit Folkestone, die in Augustus naar Middelburg ko men, officieel te ontvangen in de Burgerzaal. Tevens wenst het col lege de Engelsen iets aan te bieden als tegenprestatie tot hetgeen het gemeentebestuur van Folkestone vo rig jaar voor de Middelburgers deed. Het staat nog niet vast wat dit zal zijn, maar B. en W. denken aan een trip per bus over Walche ren. Daar hieruit kosten zullen voortvloeien, die moeilijk te ramen zijn, stelt het college voor een cre diet van 1000 voor dit doel toe te staan. Voorjaarsstierenkeumgen. Vrij veel dieren afgekeurd. Dezer dagen werd in een Waloherse gemeenten de jaarlijkse verplichte voorjaarsstierenkeuring gehouden door de Commissie ter Be vordering van Rijkswege van de vee fokkerij in Zeeland. Er moesten vrij veel dieren worden afgekeurd. De uit slagen luidden: Souburg: aanvoer 6, afgekeurd 2, toegelaten 1, goédgekeurd Annie's Adema, C. Jasperse; Jacoba's Ceres, A. Barendse, Vlissingen; Nora's Edu- ard, J. Brasser. Koudekerke: aanvoer 7, afgekeurd 3, goedgekeurd Leo, L. de Looff, Edu- ard, Iz. Verhage; Albert, L. Verhage; Cato's Adema, P. Verhage Wzn. Biggekerke: aanvoer 3, afgekeurd 2 goedgekeurd Dorus, A. Kodde. St. Jauskerke (Zoutelande)aan voer 4, afgekeurd 3, goedgekeurd Ru- di. P. Dingemanse. Meliskerke: aanvoer 1, die werd af gekeurd. r Aagtekerke: aanvoer 6. afgekeurd S, goedgekeurd Lea's Adema I, A. Bosselaar Jzn.; Leo, A. Maljers; Au gust, S. de Visser. Domburg: aanvoer 1, die werd af gekeurd. Westkapelle: aanvoer 1, goedge keurd Dora's Dirk, W. Verhage. Middelburg De fruitteelt op Walcheren. Vorige week werd door de Zeeuw- Groentetelers Vereniging een „praatavond" georganiseerd in de veiling te Middelburg. Ondanks het zeer slechte weer was er een flinke belangstelling voor deze avondverga dering. De voorzitter van de Z.G.V., de heer M. Ton, opende deze vergadering met een kort welkomstwoord. Hierna hield de heer M. Wattel, hoofdassi stent bij de Rijks Tuinbouw Voor- lichtings Dienst, een inleiding over de technische mogelijkheden voor de groenteteelt op Walcheren. In een in teressante beschouwing besprak de heer Wattel enkele teelten en wees vooral op het streven naar de teelt van zeer vroege groenten en aardap pelen. De Z.G.V., is reeds enkele jaren bezig het vervroegen van de teelten te onderzoeken. Na een korte pauze gaf de tweede voorzitter van de veiling „Walche ren", de heer W. J. de Schipper, een inleiding over de afzetmogelijkheden voor de groenteteelt op Walcheren. De heer de Schipper wees op de plaats, welke de veiling als verkooporganisa tie in de groenteteelt inneemt. De jonge Walcherse tuinders werden aangemoedigd grond te huren en teelt vergunning aan te vragen. Uitbrei ding van bestaande teeltvergunning is zeer moeilijk te verkrijgen. Het vastleggen aan contracten voor bepaalde teelten is in het belang van de fabrikant maar niet van de teler. Contractteelt is meestal tegen een minimumprijs. De heer Joziasse, secretaris van de veiling, merkte over deze contract teelt nog op, dat men dan de concur- rentiefactor van de markt wegneemt, zodat de fabriek vrij spel krijgt. De heer M. Ton, bedankte hierna de inleiders voor hun beschouwingen en de leden voor de reacties en sloot hierna de vergadering. Chr. Overheidspersoneel in jaarvergadering bijeen Onder voorzitterschap van de heer Chr. de Bruin kwam de afdeling Mid delburg van de Nederlandse Chr. Bond van Overheidspersoneel bijeen in jaarvergadering. Zowel in het openingswoord van de voorzitter als in een door de bondsbestuurder, de heer J. Ploeg Jr, gehouden referaat werd in het bijzonder de aandacht ge vraagd voor de stand van zaken ten aanzien van de salariëring van het overheidspersoneel. Aan de hand van concrete cijfers kon worden aange toond, dat hierin een duidelijke ach terstand is ontstaan in vergelijking met de beloning in het particuliere bedrijfsleven. De heren P. van Gilst, A. M. Hof man, C. Onderdük en S. Vader wer den als bestuurslid herkozen. Het C. N.V.-insigne voor het 25-jarig onaf gebroken lidmaatschap der Chr. vak beweging werd uitgereikt aan de heer A. K. Louws. Het jaarverslag van de secretaris vermeldde een ledental van 350. Het was een geanimeerde vergadering, die ondanks ongunstige weersomstandif heden goed was bezocht. Jaarverslag „Mercurius" Uit het jaarverslag van de afdeling Middelburg van de Algemene Bond „Mercurius" blijkt, dat het ledental gedurende 1954 steeg van 222 tot 225. In het verslag van waarnemend se cretaris G. J. Rijnten wordt herinnerd aan de actie, die werd gevoerd tegen het openstellen van de winkels in Middelburg op Zaterdagavond 27 No vember. „Waarnemingen hebben ons geleerd, dat deze actie niet zonder succes is verlopen", zo wordt opge merkt over de oproep, die tot de be volking werd gericht om op deze avond niet te kopen. Penningmeester D. de Vos meldt een batig saldo van 255.46 over het afgelopen jaar. Op de begroting voor dit jaar, die in to taaltelling f 1300 vermeldt, is een na delig saldo van 200 geraamd. Vlissingen Muziek- en zangavond in „Scheldekwartier". Voor een talrijk publiek hebben Zaterdagavond het Amusementsor kest van de personeelsvereniging „De Schelde", onder leiding van de heer A. Feij, en het Vlissings Mannenkoor „D.O.U." onder directie van de heer C. Hollaers, een cultureel programma verzorgd, waarin zowel koor als or kest tot goede prestaties kwamen. Nadat de voorzitter van de perso neelsvereniging, de heer W. F. L. Korff, de honderden bezoekers, die het „Scheldekwartier" te Vlissingen geheel vulden, welkom had geheten, luidde het orkest met de „Parachu tistenmars" van P. Leemans de avond in. Hoewel het orkest verdienstelijk musiceerde, bleek vooral het vocale deel van het programma, dat ver zorgd werd door het Vlissings man nenkoor „D.O.U." een succes. Het orkest voerde o.m. uit „The Ve- leta" van A. Morris en „Wiener Pra- terleben" van S. Translateur. Als so listen traden op de heer Milot, klari net, Van de Mé, trompet, De Hondt, cello en Kranendonk, saxophoon. Bij zondere vermelding verdient het pia nospel van de heer L. Zietse, die o.m. de tweede Hongaarse rhapsody van Liszt en de polonaise in A vanCho pin vertolkte. Vocale solisten waren mevrouw Van Marion, alt en de heer Maquelin, te nor. Het koor zong o.m. zeer verdienste lijk met pianobegeleiding van de heer Zietse „Sanctus" van W. F. Kools en a capella Verdi's „Slavenkoor". Tij dens het optreden na de pauze moest „De kapper" van W. F. Kools her haald worden vanwege de hartelijke ovatie, die het talrijke publiek de zan gers voor dit nummer bracht. „Le Rossignol" van Grety werd eveneens uitstekend ten gehore gebracht. Met enkele luchtige nummers, o.a. „El Relicario" van José Padilla be sloot het orkest de uitvoering. Er volgde hierop een gezellig samenzijn. De heer W. Lens kondigde de num mers aan en voorzag ze van een korte toelichting. Feestavond. De Belangenvereniging voor gere- patrieerden gaf Zaterdagavond in Vlissingen een feestavond. Plaatsge brek noopte ons helaas het verslag van deze avond aan te houden. Feestavond „Rood-Wit" De supporters-vereniging „Rood- Wit" van de voetbalvereniging Vlis singen", welke Zaterdagavond in het „Concertgebouw" haar feestavond hield, had zich verzekerd van de medewerking van het cabaretgezel schap „Willy Vervoort". Dit gezel schap, bestaande uit de bekende ra dio-conferencier Willy Vervoort, de cabaretière Tonny Boucher, de pia nist Ko van der Heide Wijma, de Annebelle's, zangeressen en danse ressen, de accordeonist mr. Antoine 3e muzikale clown Franski, heeft de talrijke aanwezigen enkele uren van onbezorgde ontspanning gebo den, in het welslagen waarvan voor al de bijdragen van Willy Vervoort -n Ko van der Heide Wijma een root aandeel hebben gehad. Een „leurig en kluchtig programma van het begin tot het einde brachten de artisten de bezoekers voor ogen en de meeste indruk maakte ongetwij feld het aardige slot, een spel van licht en donker, van lichtgevende blouses en franjes op het duistere to neel met een eveneens feëerie ver lichte achtergrond. Bij de aanvang van deze feestelijke bijeenkomst werd een kort woord ge sproken door de voorzitter van „Rood-Wit", de heer Koolwijk, en door de voorzitter van „Vlissingen", de heer Levering. De avond zal op 19 Maart worden herhaald. Na afloop van het cabaret-pro gramma werd onder leiding van de heer Matthijssen nog enkele uren gezellig gedanst. Ledenraadsvergadering „De Broederband". De ledenraad van de Coöperatieve Verbruiksvereniging „De Broeder band" VlissingenMiddelburg kwam in vergadering bijeen ter behandeling van het jaarverslag en bestuursver kiezing. De voorzitter, de heer S. de Graaf, herinnerde in zijn openingswoord aan de resultaten van de vereniging die bevredigend zijn te noemen. Er was een omzet van f 2.110.653.36. Na di verse afschrijvingen was er een over schot van f 19.498.88. Het reserve fonds werd gebracht op f 120.403.93. De in de verslagperiode aan de Coö peratie ontvallen leden werden her dacht. De jaarverslagen van secreta ris en administratie werden goedge keurd. Het overschot werd als volgt verdeeld: Moederschapfonds f 2500; Overlijdensfonds f 2500; Ziekenfonds f 2500; Reservefonds f 11.998.88. De duur van de uitkering uit het Ziekenfonds werd gebracht op 6 da gen voor de bakkerij en 6 dagen voor de kruidenierswinkels. De aan de beurt van aftreding zijn de bestuursleden de heren M. J. van Dis, P. F. J. Wanst en L. J. Florusse te Vlissingen en J. Overweel te Mid delburg werden herkozen. Aan het scheidende bestuurslid K. J. Net te Middelburg werden door de voorzit ter woorden van dank gebracht voor de vele werkzaamheden, door hem voor de coöperatie verricht. In het college van Commissarissen werd de heer L. J. Geldof te Vlissin gen herkozen. In de ledenraad werden de heren A. Kole en D. A. Velders te Vlissingen wegens het bereiken van de leeftijds grens vervangen door de heren D. Ro- mijn en A. A. Boussen, eveneens uit Vlissingen. Tot de aftredenden wer den woorden van dank gebracht. De heer Kole heeft ook lange tyd het bestuurdersschap van de coöperatie waargenomen. Na de vlotte afhandeling van de jenda deed de voorzitter enkele mededelingen aangaande de brand stoffen-positie, die op het ogenblik in Europa tot moeilijkheden aanleiding geeft. Verder deelde hij mede dat het studiewerk wederom ter hand geno men zal worden en dat deze zomer 'n bezoek zal worden gebracht aan de productie-bedrijven van de coöperatie te Utrecht en Rotterdam. Brandje in motorschip. Terwijl de kapitein, de heer Joh. van K., een middagwandeling maakte ontstond Zondagmiddag brand in het 342 ton metende m.s. „Landbouw" van de N.V. Gist en Spiritusfabrieken te Delft, dat gelegen is aan de Hout kade te Vlissingen. Door oververhitting van een kachel in de roef van het gezin van stuur man R. S. raakte het houtwerk ach ter een etemietplaat in brand. Stuur man S. en zijn vrouw, die op het schip waren, trachtten met behulp van een tweetal „koolzuursneeuw-flessen" de vlammen te bedwingen. De inmiddels gealarmeerde brandweer zag zich ge noodzaakt de etemietplaat weg te breken, waarna met een „nablusser" het vuur spoedig kon worden bedwon gen. Er ontstond nogal was materiële schade. Veere Raad vergadert De gemeenteraad van Veere, die vandaag in openbare vergadering bij eenkomt, zal o.m. de volgende punten behandelen: Een voorstel van B. en W. om de Kampveerse toren (weder om) te verhuren aan de heer H. A. van Craneburgh voor het tijdvak van 1 Mei 1955 tot en met 30 April 1958 en een voorstel tot aankoop van het schoolgebouw der Vereniging voor Bijzonder Lager Onderwijs op Gere formeerde Grondslag. DANK ZIJ GELDELIJKE STEUN. Commissaris der Koningin stelde machines in bedrijf. Dreischor, het vlasersdorp van Noord-Zeeland, heeft sinds enkele dagen een eigen bedrijf, waarin liet geoogste vlas alle bewerkingen kan onder gaan. Jhr. mr. A. F. C. de Casenibroot, Commissaris van de Koningin in Zeeland, stelde Zaterdagmiddag officieel de motoren in werking van de grote in België gebouwde turbine en hierna kon met het zwengelen van het vlas worden begonnen. Tevoren was een groot aantal genodigden uit bestuurs- en iiulustriekringen in hotel „Het Centrum" bijeengekomen en verwelkomd door de voorzitter van de vereniging „Vlaszwengclturblnerin- dustrie Dreischor", de heer J. J. Klaasse. In zyn openingswoord bracht deze in het bijzonder dank aan de „Lions International" welke organisatie f 30.000 in dit vlasbedryf investeerde. De heer Klaasse sprak de verwach ting uit, dat in de toekomst in het bedrijf bergen vlas bewerkt mogen worden, waardoor wordt bijgedragen tot de bloei van Dreischor. De Commissaris van de Koningin wees er op, dat de eerste jaren in dit bedrijf nog niet op volle toeren ge werkt kan worden, maar wanneer al le krachten zich inspannen, kan veel worden bereikt. „Moge deze industrie voor de welvaart van Dreischor, dat een republiekje op zich zelf is, een waardige bijdrage vormen", zo be sloot spreker. De „Lions International" een we reldbond met 500.000 leden, verspreid over 62 landen, was vertegenwoor digd door dr. P. van Praag, die in een korte toespraak de nadruk legde op de basis van de „Lions-clubs": dienstverlening aan de medemens. De nieuwe fabriek kwam dan ook tot stand met giften onder meer uit de Philipprjnen en Zuid Afrika. Burgemeester A. H. Vermeulen te Dreischor, die met dr. Van Praag en burgemeester J. M. A. C. van Don gen uit Aardenburg het bestuur vormt van de vlasindustrie, roemde Domburg Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank De coöperatieve Boerenleenbank te Domburg hield in de zaal „Wilhelmi- na" haar jaarvergadering Uit het jaaroverzicht van de kassier bleek, dat de omzet gestegen was tot ruim 12 millioen gulden. Het ledenaantal bedraagt 654. In totaal staan 2700 spaarders ingeschreven. Er werd ruim f 800.000 meer ingelegd dan opgeno men. De netto winst beloopt bijna f 5000, welk bedrag bij de reserve werd ge boekt, waardoor deze op f 110.000 werd gebracht. De heer W. Brand werd herkozen als bestuurslid. In de plaats van de heer P. de Vis ser werd de heer S. de Visser Pz., be noemd als lid van de raad van toe zicht. Het plaatsvervangend bestuurslid, de heer. J. de Pagter Mz, werd herko zen. In enkele vriendelijke bewoordin gen richtte de voorzitter zich daarop tot de scheidende voorzitter van de raad van toezicht de heer P. de Vis ser. Hij overhandigde hem een aan denken een een rokertje. Besloten werd nog de rente van de voorschotten en de hypotheken met V*. procent te verlagen. Vergadering V.V.V. De Domburgse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer hield haar al gemene vergadering in de zaal „Tramzicht". Uit de verslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat de belangstelling voor deze bad plaats nog steeds toeneemt. Niet min der dan 1200 aanvragen om inlichtin gen kwamen bij het bureau binnen en 3000 verhuurlijsten werden verzonden. Het aantal overnachtingen op het kampeerterrein bedroeg in het afgelo pen jaar 4492. Ruim 5000 folders en 1000 wandelkaartjes van de omgeving werden in binnen- en buitenland ver spreid. De evenementen waarvan de hoogtepunten het tennistoumooi en de lampionoptocht waren leverden een aanmerkelijk tekort op, hetgeen men toeschreef aan de slechte weers omstandigheden. Ook dit jaar zal een uitgebreide pro- paganda-campagne worden gevoerd en er zullen tal van evenementen wor den georganiseerd. De vergadering ging accoord met een contributieverhoging van 25 om de steeds toenemende kosten te kunnen bestrijden. Het aftredende bestuurslid, de heer J. N. van Haringa werd herkozen en in de plaats van de heer P. J. Elout, die zich wegens zijn hoge leeftijd niet herkiesbaar stelde, werd gekozen jhr. ir- H. L. Boog-aert. De directeur der Provinciale Zeeuw se V.V.V., de heer G. W. Oskamp, gaf daarna een duidelijke uiteenzetting over de organisatievorm der Vereni gingen voor Vreemdelingenverkeer. Tevens wijdde hy de nodige aandacht aan het propagandistisch werk. het particuliere initiatief, dat met overheidshulp veel tot. stand bracht. Spreker zag ook nog uitbreidingsmo gelijkheden, daar de „Lions" besloten Hebben de afgeloste gelden t.z.t. op nieuw beschikbaar te stellen voor uitbouw. Verschillende sprekers uit bedrijf schappen en plaatselijke coöperaties boden hierop het bestuur hun geluk wensen aan. Voorts sprak nog ars. M. C. Verburg, directeur van het Eco nomisch Technologisch Instituut, die toezegde alle gewenste exploitatie-ad viezen gaarne te verstrekken. Van het lid van Gedeputeerde Sta ten, de heer A. L. S. Lockefeer en van burgemeester Van Dongen uit Aardenburg was bericht van verhin dering ontvangen. De vlassersfedera tie en Rotarybond zonden bloemen. Personenauto gekanteld. Zondagmiddag omstreeks drie uur is op de Kloetingseweg te Goes een personenauto, bestuurd door de heer v. G. uit Oosterhout, even voorbfl de bocht van de Poelweg door onopge helderde redenen aan het slingeren geraakt en gekanteld. De bestuurder, alsmede de inzittenden bekwamen geen letsel. De wagen werd aan één zijde vrij ernstig beschadigd. De per sonenwagen naderde Goes uit de richting Kloetinge. Automobilist gevonden De politie te Zierikzee is er in ge slaagd de automobilist op te sporen, die Zaterdag een op de Schuitnaven geparkeerde auto ramde en daarna doorreed. 52. Het plotselinge verschij nen van Kappie en Jel'le Kniep maakte de boeven wel even van streek. Maar in hun duistere loopbaan hadden zij geleerd om ook onder de meest schokkende omstandigheden snel en koel te handelen. Bas de Kruik kwam dan ook di rect tot actie. Hij smeet een der étalagepoppen met kracht tegen Jelle Kniep aan en, terwijl de veldwach ter met de pop in zijn ar men achteruit buitelde, maakten beiden zich uit de voeten. Maar Kappie was er ook nogl Als een kleine terrier zette hij de twee achterna, dwars door de porseleinafdeling van het warenhuis, tot grote schade aan serviesgoed en glas werk. Een ogenblik later voegde een wraakzuchtige Jelle Kniep zich bij hem, zodat hot er voor de twee bandieten lelijk uit begon te zien. „Halt, boeven!' bulderde dc .-eidwachter, „ik zal jullie ieren, om met de Wet dt spot te drijven!" „En mijn goeie schuit tussen bruggen te kraken!' vulde Kappie aan. „Landpiraten! .ieke oesters! Klonten! Blijf staan, dan zal ik jullie >akboord en stuurboord om de oren slaan!" Reeds hadden zij de bandieten bijna te pakken, toen plotseling een hoge stapel borden omkantelde en met rinkelend geweld op Kappie en Jellie Kniep Westkapelle Westkappels Dameskoor gaf geslaagde uitvoering. Onder grote belangstelling gaf het „Westkappels Dameskoor" in de ge meentelijke concertzaal te Westkapel le zijn winterconcert onder leiding van de heer Piet de Rooij. Nadat de voorzitter, de heer W. J. K. Dieleman een openingswoord had gesproken, werd begonnen met „Sanc tus" uit Deutsche Messe van F. Schu bert. Dit en enkele andere capella- werken kregen een beheerste vertol king. Naast de a capella-werken wer den verschillende stukken met piano begeleiding uitgevoerd, met als pianist de heer De Rooij. Diepe indruk maak te het „Laudate Dominum" van Mo zart, voor vrouwenkoor met sopraan solo, bewerkt door de heer De Rooij. De sopraansolo werd door mevrouw Van de Sande uitstekend vertolkt. „Onze klok" en de wals „Ein Sonntag auf der Alm" oogstten veel succes. Na de pauze werd opgevoerd het to neelstuk: „Een kruis kwam op be zoek" van Stuart Olivier en G. Middle- ton. Vermeldenswaard is nog dat het koor 20 April te Middelburg zingt op een congres en in Juni 2 dagen op de E 55 te Rotterdam. Inrichting veemarkt. B. en W. van Middelburg schrijven de raad, dat thans niets meer de in richting van de veemarkt in de weg staat. Met het aanbrengen van de no dige voorzieningen kan worden over- fegaan. Thans is echter gebleken, dat et wenseKjk is voor het stallen van 't vee alsnog twee wegneembare hek ken aan te Drengen. De totale kosten komen daardoor op 1300. Reeds eerder was een crediet van 660 toe gestaan voor een aantal palen en voor een verrijdbare los- en laadbrug. Het college verzoekt thans een aanvullend crediet van 64Q te mogen opnemen. Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Bevallen: F. Melger—Bassie, d.; J. W. Vogel—Wondergem, z.; M. E D. Telssen— De Pauw, d.; C. PolakVan Leeuwen, d.; H. van TongerenVan den Berg, z.\ A. MahuletteTelepary, z. Ondertrouwd: N. van den Broeke, 24 J. en M. Schoe, 23 j. Getrouwd: W. Hoogesteger, 22 J. en L. W. Friesema. 24 j.; D. Wüleboordse, 31 j. en S. Nieuwenhuijzen, 29 j.; J. P. de Groot, 34 j. en A. M. van Keulen, 40 J. Overleden: P. Maljaars 81 j„ geh. met W. U. Corné: J. J. C. Boel, 69 j.. wedn. E, J. D. Bakx; J. Steketee, 72 j., wede M. Meeuwse, VLISSINGEN. Bevallen: J. L. v. d. Enden—Warten- berg. d.; N. Castel—Visser,_ d.; M. J. C. de Roos—Sejjn. z.: A. A. Laernoesv. Ak keren, z.; F. Schuitv. Kogelenberg, z.\ C. T. C, Bierensv. Beurden, d.; H. v. Haaften—v. Maanen. d.: M. J Hamakers— Pieterse, d,; M. M. Bootsgezel—d. Outer, z. Ondertrouwd: A. Wielemaker. 54 j. en S. de Rijke, 42 j.; C. Lokhorst, 26 j. en H. T. v. Dierendonck; W. v. d. Hoek, 24 J. en C. Hubregtse, 25 J.; I. v d. Hoeven, 32 j. en H. L. Henschke. 23 J.; C. G. v. Bokseï, 21 j. en D. F. P. Jacobs, 28 J.: P. J. de Leeuwen, 23 J. en M. E. de Rijke, 23 jaar. Overleden: H. Sohier. "58 j.; F. J. v. d. Bulck, 85 j„ wedn. van A. Selj. OOST- EN WEST-SOUBCRG. Bevallen: J. Hoogesteger—OreeL z.; A. M. HaitjemaBraggaar. d. Ondertrouwd: J. van Wallenburg, 27 J. en E. T. de Smit, 20 j.; W. H. A. Brugge- rnan. 40 j. en C. Sameel. 34 J. Overleden: J. Puijpe. 38 A. Pouwer, 87 j.; M. C. de Mul, 63 j., wed. v. L. de Witte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3