Fiona's tweestrijd AMUSANTE ENGELSE FILMKLUCHT OVER MEDISCHE STUDENTEN MÜNHARDT'S VIERING BEVRIJDINGSDAG IN RONDVRAAG VLISSINGSE RAAD Amsterdamse Beurs 8 PROVINCIALB ZBBUWBN COURANT ZATERDAG 26 FEBRUARI 1958 FILMS IN ZEELAND Ridderromantiek in Cinemascope Dokter worden is makkelijker dan u denkt, zon men kunnen zegden met een variant op de titel van de film „Dokter worden is niet moeilijk" (Electro, Middelburg). In deze Engel se rolprent gaat het allemaal inder daad nogal gemakkelijk, maar daar is het dan ook een klucht voor. Een amusante klucht bovendien. Men aanschouwt een aantal medische studenten, die nogal onwaarschijnlijke kwajongensstreken uithalen, ver pleegsters plagen en van wie er dan toch nog enige kans zien hun docto raal in de wacht te slepen. Een op pervlakkig verhaaltje derhalve, niet altijd even bijster geestig, maar be slist wel onderhoudend en vaak tot een lach nodend. Grand (Goes) brengt thans „Koning der melodieën", waarmede de Italia nen een uitstekend product toevoeg den aan de rij opera-films, welke de laatste jaren in dit opera-land bij uit stek verschenen zijn. In deze film (Advertentie) WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pün weg In 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en aL Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- caïne. Een flesje NOXACORN, Antisep tisch Likdoornmlddel van t. 1.85 be spaart U veel ellende. Werkzaamheden m het Herverkavielingsgebied. Voor ruim 3 millioen gulcfen. In do jonaste vergadering van de Herverkaveluigscommissie Zeeland werden na een korte bespreking en kele belangrijke beslissingen geno men over een aantal in uitvoering te nemen werken. De vergadering besloot, behoudens Ministeriële goedkeuring, de aanleg van. de weg Zonnemaire-Drelschor op te dragen aan de firma Van de Heu vel te Zierikzee. Met de aanleg van deze weg zal ongeveer een half jaar gemoeid zgn. In de weg tussen Brrjdorpe en Looperskapelle zal de Baileybrug worden vervangen door een heton- brug, welke in net voorjaar door de fa. De Oude en De Jonge uit Zierik zee zal worden aangelegd. Met de voorbereidingen voor de bouw van de beide grote gemalen voor de polder Schouwen te Den Osse en bij Prom- melsluis wordt deze zomer begonnen. De uitstroomkelders worden in het gunstige seizoen aangelegd. De wer ken bij Den Osse worden uitgevoerd door de firma Verhagen uit Breda. Verder zullen spoedig een aantal drainage-objecten tot uitvoering ko men, op die percelen, waar nu reeds of binnenkort de egalisatiewerken zullen worden uitgevoerd. Op Tholen zullen in deze zomer coimTexwerken worden uitgevoerd in de Schakerloopolder. De gebr. Scharrighuizen uit Badhoevedorp krijgen een gebied van ruim 200 ha te bewerken. In een drietal complexen bij Baar land (Zak van Zuid-Beveland) zullen binnenkort egalisatiewerken begin nen. Gelijktijdig worden wegen aangelegd en waterlopen verbetera. De fa's Van Oord uit Werkendam en Mulder uit Bergen kregen opdracht voor deze werken. Het bouwen van de onder- bemalingsinstallatie voor het Coudor- pegehied bil Ellewoutsdijk werd ge gund aan de fa. Schermers te Nieu- wendyk. Het totaalbedrag der aangegane verplichtingen bedroeg ruim 3 mil lioen gulden.' De Voorzitter kon mededelen, dat, nu de sluitingsdatum voor de aan melding voor Noordoostpolder of Braakmanpolder is gepasseerd, 200 personen zich hebben gemeld. scheppen gezonde regelmaat werd het levttn van Giuseppe Verdi behandeld en het behoeft geen be toog, dat de maizlek uit zijn bekende opera's in „Koning der melodieën" een voorname plaats inneemt. Daar naast werd de levensgeschiedenis van Verdi over het algemeen aanvaard baar en boeiend uitgebeeld. Het riddertijdpeork is voor de Cine- mascope-producenfcen wel een bijzon der dankbaar tijdperk. Geharnaste ridders, kleurige blazoenen, grootse kastelen en wijdse vergezichten, het Sast allemaal uitstekend in het brede- oeksysteem en ook in „Het zwarte schild" Alharabra (Vlissingen) kan men deze zaken weetr aanschouwen. Het gaat ditmaal om een avonturen- geschiedenis ten tijde van Hendrik IV van Engeland. Een ridder zonder vrees of blaam vecht tegen onrecht, knappe dames- bewonderen hem, een samenzwering ontbreekt niet en er wordt met veel élan gevochten. Dit alles in kleuren. Janet Leigh en Tony Curtis spelen de hoofdrollen. „Verdacht van spionnage" Luxor (Vlissingen) is niet zo zeer een spion- nage-verhaal, als wel een nogal be wogen liefdesgeschiedenis over twee jonge mensen van verschillende natio naliteiten. Het verhaal speelt zich af in Londen, waar de „hnj" in deze his torie werkzaam is op de Amerikaanse ambassade. Er ontstaan vele verwik kelingen, wanneer de jongeman in kwestie verliefd wordt op een meisje, woonachtig in een andere Londense ambassade. Een ietwat onwaarschijn lijk, maar niettemin goed uitgewerkt gegeven, met als zwakste punt de nog al melodramatische climax. Schouwburgbioscoop (Middelburg) tenslotte brengt de film „Invasie" met in de hoofdrollen John Derek en John Barrymore jr. Een oorlogsfilm in het zo langzamerhand klassieke genre. Voor degenen, die de beklemmingen en spanningen uit de laatste wereld oorlog nog eens nu veilig gezeten in de théaterfautéuil willen bele ven, kan ook „Invasie" dienen. m landbouw vordert snel Afscheid M. A. Kostense Vrijdagmorgen kwam de provin ciale herstelcommissie van de Stich ting voor dé Landbouw in hotel „Cen traal" te Goes voor de laatste maal bijeen. Geconstateerd werd, dat de af werking van de rampschade snel vor dert, zodat binnen enkele maanden voor de meeste districten een en an der afgewikkeld zal zijn. Voor Schon- wenDuiveland wordt 1 Juli a.s. als streefdatum aangehouden. De voorzitter, de heer M. A. Kos tense, heeft daarna afscheid genomen in verband met zijn vertrek naar de N.O. polder. Hij memoreerde de werk zaamheden van de commissie in de afelopen twee jaar, waarbij hij in het bijzonder dank bracht aan de diverse overheidsinstanties voor de prettige samenwerking, welke er steeds met het bedrijfsleven is geweest. De heer G. J. de Jager, uit St. Phi- lipsland bracht als vice-voorzitter de heer Kostense dank voor het vele werk dat hij in de commissie heeft verricht. Als tastbaar bewijs van er kentelijkheid werd hem een boeken- bon aangeboden. De heer A. Geluk dankte namens de Schouwense gedu peerden en schonk een fraaie schrijf map „om het contact te onderhou den". Voorts spraken nog ir. J. Post, inspecteur van Landbouwherstel en ir. J. D. Dorst, provinciale voedseleom- missaris waarderende woorden tot de heer Kostense. Des middags heeft de heer Kosten se afscheid genomen als voorzitter van de werkcommissie voor de ge schenkzending werktuigen, welke commissie ook voor de laatste maal vergaderde. Hij bracht daarbij dank aan het secretariaat voor het vele werk, waarna de heer W. Goeman op zijn beurt dankte voor de prettige sa menwerking. Eerste veiling van zaaioesters Door het voorlopig bestuur van de Coöperatieve Veilings vereniging „De Zeeuwse Oester" te Yerseke zal worden getracht, op 3 Maart 1955 de eerste veiling van zaaioesters te hou den in Hotel ,De Oesterbeurs" te Yerseke. De heer A. C. Willemsen, burgemeester van Yerseke, heeft zich bereid verklaard, deze eerste veiling te openen. „ZAAK VOOR GEMEENTEBESTUUR" Enquête werkgelegenheid voor meisjes was juist Burgemeester mr B. Kolff beant woordde Vrijdagmiddag in de verga dering van de Vlissingse gemeente raad enkele schriftelijke vragen van de heren J. van Wagtendonk en J. Koops over de organisatie der tiende viering van dc bevrijdingsdag op 5 Mei a.s.. waarna de heer Van Wagten donk bedenkingen opperde tegen het feit, dat de organisatie hiervan was opgedragen aan de Bond van Buurt verenigingen. Weliswaar in overleg met het gemeentebestuur, maar hij had het beter gevonden, wanneer de eerste bijeenkomst, waar over dit on derwerp zal worden gesproken, door het gemeentebestuur was belegd. De heer Van Wagtendonk wees tenslotte nog op de mogelijkheid om het on derwijzerstoneel in samenwerking met het Vlissingsch Schouwspel het „Bevrijdingsspel" van Hella Haase te doen opvoeren. Een uitgebreide gedachtenwisseling werd gehouden over de nieuwjaars rede van burgemeester mr dr N. Bol- kestein van Middelburg, waarin deze de in Vlissingen gehouden enquête, in verband met de te scheppen werkge legenheid voor -meisjes, onvolledig heeft genoemd. De heer J. P. Vente- vogel stelde de vraag, of in het bedrijf alleen meisjes werkzaam zijn, die op een betrekking zaten te wachten, of dat er ook aan andere bedrijven zijn onttrokken. De voorzitter "was van mening, dat de enquête volkomen juist was geweest en geen enkele re den tot ongerustheid gaf. Weliswaar zijn enkele meisjes, die in Middelburg werkzaam waren naar Vlissingen ge komen, maar hij was er van overtuigd, dat deze vacant gekomen plaatsen ze ker weer kunnen worden vervuld. De heer J. L. Verhagen (V.V.D.) was ongerust over het binnenkort wegvallen van een drankwetvergun ning, waardoor de inkomsten van een inwoner der gemeente onzeker wor den. Hij zag gaarne, dat zo moge lijk in dit geval een noodvoorzie ning werd getroffen. Het ophalen van het huisvuil op de boulevards in de middaguren tijdens het badseizoen, dat door de heer F. van Sabben (C.H.) aan de orde werd gesteld, zal dóór Gemeentewerken nader in studie genomen worden en indien moge lijk zal een andere regeling wor den getroffen, hoewel men het te- zwaar niet zo ernstig ziet. De heer J. Marijs (A.tt.) vestigde namens zijn fractie-genoot, ir Kriete- meyer, die inmiddels was vertrokken, de aandacht op de plicht tot het ver wijderen van de sneeuw op de trot toirs door de „aanwonenden" en sprak zijn erkentelijkheid uit voor de snelle wijze, waarop de dienst voor Gemeentewerken de gladheid van de wegen heeft bestreden door het strooi en van zand e.d. Tenslotte wees hij er op, dat bij de bewoners van de voor malige Breewaterstraat ongerustheid bestaat voor over de boulevard slaand water tijdens storm en hij gaf in over weging hiervoor maatregelen te tref fen. Lisa Tetzner was aan de schoonmaak toen de speciale verslaggever van Libelle - op reportagerels door Zwitserland - bij haar aanklopte voor een exclusief interview. De beroemde paedagoge en schrijf ster van kinderboeken liet dweil en bezem in de steek om de bui tenlandse gast in een ongedwon gen gesprek te vertellen over haar werk en plannen. In Libelle van 5 Maart vindt U de weergave van dit gesprek, een geschreven portret van een begaafde en warmvoelende vrouw. In „Bekken" lokt de vrijheid heet de geïllustreerde reportage die U in hetzelfde nummer aan treft over de befaamde Rekkense Inrichtingen, waar veertig jaar geleden al de stelregel werd ge huldigd dat een gewonde ziel niet heelt achter prikkeldraad. Uit de verdere inhoud noemen we dan noghet gezellige artikel over twee Amsterdamse meisjes, die zingend en gultaarspelead door ...«et dweil en bezem in de steek... de wereld trekken en de eerste van een reeks Binnenhuis-Babbels over problemen van de woning inrichting. Libeke, Nassauplein 7, Haarlem N.C.R.V. in conflict met Engelse auteur over hoorspel Kort geleien zond de N.C.R.V. een seriehoorspel uit dat een bewerking was van de bekende roman „De Ci tadel" van de Engelse auteur A. J. Cronin. Door een toeval was verzuimd het gebruikelijke contact met de uit gever op te nemen over betaling der auteursrechten. Dit had tot gevolg, dat de N.C.R.V. onlangs van een Ne derlandse zaakwaarnemer van de heer Cronin een eis tot schadeloos stelling ontving, waarbij een bedrag van verscheidene duizenden guldens werd geëist. De N.C.R.V. heeft zich in middels via de Nederlandse Radio Unie in verbinding gesteld met de En gelse uitgever en de zaakwaarnemer van de auteur. De eis tot schadever goeding is ingetrokken, maar er wordt nu een bedrag aan auteursrechten geëist, dat het twaalfvoudige is van het bij de Nederlandse Radio Unie ge bruikelijke tarief. Daar de N.C.R.V. niet genegen is dit bedrag te betalen, mag worden verwacht, dat deze zaak in een proces voor de Nederlandse rechter zal dienen. Vrijdagmorgen heeft het verrader lijke ijs op de Loosdrechtse plassen een slachtoffer geëist. De 48-jarige rietsnijder G. Kroon uit Vreeland, die over het ijs met de fiets aan de hand naar een plek ging, waar hij riet wil de snijden, zakte plotseling in een groot wak en verdronk. Om het schaatskampioen van Nederland Gebrs. De Jager verdedigen de Zeeuwse kleuren Vandaag en Zondag zullen in Hee renveen de wedstrijden om het schaatskampioenschap lange baan van Nederland worden verreden. Dc febrs. De Jager, die vorig jaar bij de Joor de Heinkenszandse IJsvereni ging georganiseerde provinciale kam pioenschappen als eerste en tweede eindigden, zullen de Zeeuwse kleuren verdedigen. Eigenlijk komen voor dc nationale kampioenswedstrijden al leen de prov. kampioenen 1955 in aanmerking, doch daar in Zeeland dit jaar nog geen wedstrijden konden worden gehouden, werd voor deze provincie een uitzondering gemaakt. Niet minder dan 41 rijders zijn toe gelaten tot het Nederlandse kampi oenschap lange baan. Onder de in schrijvers bevinden zich alle leden van de kernploeg van de K.N.S.B. en vnzelfsprekend zij, die de Nederland se kleuren hebben vertegenwoordigd bij de Europese kampioenschappen te Falun en de wereldkampioenschap pen te Moskou. In 1946 werd op de baan van „Thialf" te Heerenveen ook het kam pioenschap van Nederland verreden, waarbij Piet Keyzer de nationale ti tel behaalde. Het vorig jaar is te Zwolle Egbert van 't Over kampioen van Nederland geworden. Het spreekt wel haast vanzelf, dat Kees Broek man ditmaal de grote favoriet is. Reeds één keer heeft Broekman op Oudejaarsdag 1950 te Zutfen de titel veroverd. Wedstrijden afgelast In verband met de weersomstandig heden zijn "de voetbal-, korfbal- en hockeywedstrijden afgelast. Over de wedstrijden le klasse K.N. Y.B. zal vandaag een beslissing wor den genomen. ^WIJ KOMEN NAAR MIDDELBURG In „Het Schuttershof" TOT ZIENS OP DE MARGRIET-MODESHOW 2 Febr. 25 Febr. Nederland 1947 (3%) 3 100% 100% Nederland 1937 3 99% 99% Dollarlening 1947 3 pet. 96% 96% Investeringscertificaten 3 101% 101% Nederland 1962-64 3 101% 101% Nederland N.W.S. 2% 80 80 Ned. Indlë 1937 A 3 100% 100% Grootboek 1946 3 100% 100% Nat. Handelsbank 169% 1683/4 Ned. Handelmö. 225 228 A.K.U. 298% 3017a Bergh's en Jurgens 320 322 Calvé-Delft 264 260 Centrale Suiker 215 b Kon. Ned. Hoogovens 280 Unilever 380% 3771/4 Ned. Kabelfabriek 270 270 Philips 360 3533/4 Wilton-Feijenoord 229% 229 Biliton 372% 371 Kon. Petroleum Mij. 547 541 Amsterdam Rubber 116% 114% Holland Amerika Lijn 199% 196% Kon. Paketvaart 175% 172% Rotterdamse Lloyd 185% 184% Ned. Scheepvaart Unie 189% 189% Stv. Mij. Nederland 197% 195 H.V.A. 144% 142% Deli MIJ. 145% 143 Bank van Ned. Gem.4% 109% Kon. Mij. De Schelde N.B 186 186 Baltimore-Ohio 43% 43% Missouri K.T. 15 New York Central 36% 35% Pennsylvania 27% 27% Anaconda 52% 523/, Bethlehem Steel 121-% 12174' General Motors 943,4 93% Intern. Nickël' 65% 65 Kennecott 109% 109% Republic Steel 86% 85% U.S. Steel 78% 78% North American Cy. 29 287a Midcontinental 29 Shell Union 61% Tide Water 26% 26% Van Berkels Patent 120 121 AKU 3% 102% PREMIELENINGEN. Amsterdam 134 135 Breda 108% 109i/4 Enschede 112% 112% Den Haag 1952 I 132% 1331/4 Den Haag 1952 II 132 131% Rotterdam 1952 I 130% 130 Rotterdam 1952 II 135 1-37% Utrecht 119% Eindhoven 109% O Het vierde wereldpetroleum congres zal te Rome in Juni a.s, worden gehou den in het onlangs gereedgekomen con gresgebouw in de nieuwe stad vlak bij het oude Rome. Amsterdamse wisselmarkt. AMSTERDAM, 24 Pebr. Contante prijzen. Londen 10.60%—10.61-%, New York 3.79%—3.80%, Montreal 3.84%—3.85%, Parijs 1.0865—1.0885, Brussel 7.60%—7.01%, Frankfort 90.00—90.10, Zürich 86.53—86.63, Zürlch (vrije francs) 88.61—88.71, Stockholm 72.9873.08, Kopenha gen 54.70—54.80, Oslo 52.95—53.05, Braz. dollar 3.79%—3.80%, Argen tijnse verrekeningsdollar 3.79% 3.80%, Japanse verrekeningsdollar 3.81%—3.82%, Turkse verrekenings dollar 3.80—3.81. VWVWWAVAMMVWVMW BEURSOVERZICHT. IETS ZWAKKERE STEMMING, AKU GEVRAAGD. Al met al is de stemming op de Am sterdamse effectenbeurs niet tegengeval len. Vele fondsen noteerden weliswaar enkele punten lager, doch groot waren da verschillen niet. AKU stond in het cen trum van de belangstelling. Het rayoncon cern brak gemakkelijk door de driemaal pariprijs en sloot op 302% (299). Ter beur ze verluidde, dat binnenkort een gunstig slotdiviöend verwacht kan worden. Of ficieel ls echter niets bekend. De andere drie Internationale soorten brachten het er'niet zo goed af. Philips noteerde circa 6 punten lager. Kon. Olie 4 en Unilever 3 lager. De handel was echter niet al te omvangrijk. Ook de scheepvaartmarkt kwam op een lager niveau. Scheepvaart Unie was ech ter een uitzondering en kon zich aardig handhaven op circa 189%. Ook de cul- tuurmarkt gaf voor het overgrote deel verliezen te zien, die voor de hoofdfond sen beperkt bleven tot 1 2 punten. De beleggingsmarkt was eerder in mineur, hetgeen geen verwondering wekte, ge zien de discontoverhoging in Engeland, Prolongatie 2% procent. (Advertentie) Van der WE8FF 4 HUBRECHT Indonesische Specialisten sinds 1899 Beursbericht no 131 is verschenen D. S. M. RIJNSTAAL 27 Februari Vlissingen Terneuzen Kansweert Zierikzee Wemeldinge 28 Februari Vlissingen Terneuzer- Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. 0,-t-JM.A.Jf. U.—JN.A.K 4.47 2.26 17.13 2.12 11.23 2.33 5.19 2.41 17.43 2.28 11.56 2.45 5.52 2.48 18.25 2.39 12.29 2.63 6.16 1.49 18.42 1.58 11.48 1.76 6.36 1.74 18.59 1.81 12.13 2.05 5.28 2.11 18.00 1.94 12.06 2.23 6.00 2.27 18.31 2.11 0.01 2.14 6.35 2.36 19.11 2.23 0.35 2.32 6.54 1.48 19.26 1.54 12.34 1.65 7.15 1.71 19.44 1.77 0.29 1.65 U.—W.A.P, 23.29 2.02 12.39 2.35 13.10 2.53 FEUILLETON door MARGARET MALCOLM Maar de narigheid was nog niet voor bij. Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden was de trein voor hen uit de rails gelopen, en daar het hier enkel spoor was, zat er niets an ders op {lan geduldig te wachten tot de zaak weer in orde was. Het op onthoud scheen een eeuwigheid te du ren. Om het nog erger te maken, bleek de restauratie-wagen te zgn afge haakt, zodat er geen eten te krijgen was. Voordat zc Pietermarltzburg bereikten, was ook liet drinkwater op en de toestand bepaald onaangenaam geworden. Toch slaagde Marcel er in 2ijn opgewektheid te bewaren en toen de trein te Pietermaritsburg stopte kochten hfl en de andere mannen vruchten en biscuits en deelden zij tezamen een huns inziens overheerlij ke maaltijd. Het laatste deel van de reis ging steil omlaag door bergklo ven naar Durban en nu werd de at mosfeer warm en benauwd nadat ze zo lang boven dè zeespiegel waren geweest. Marcel bracht haar naar haar hotel en ging toen op zoek naar zijn eigen met de belofte dat hij haar zou komen halen zodra hg zich had laten inschrij ven. Dankbaar ging- ze naar haar ka mer, vastbesloten om allereerst een bad te nemen, Maar ze had haar kof fertje nog niet geopend of er werd op de deur geklopt. Een bezoeker wachtte op haar in de hall. Een heer hier was zijn vi sitekaartje. Dat was natuurlijk de vriend van oom Robert, Wayne-Mansard, in wien hij zoveel vertrouwen stelde. Fiona zuchtte. Was hg maar iets minder punctueel geweest slechts een half uurtje. Ze haastte zich naar beneden en vond een lege hall, op één man na wiens donkere hoofd juist boven een bank uitstak. Hg wierp de krant, welke hij aan het lezen was, neer en stond op toen zij naar hem toe kwam. Onwillekeurig hield Fiona haar adem in. Hij was helemaal niet zoals ze zich hem had voorgesteld. H|j was lang en slank en niet meer dan der tig. Dat was een grote verrassing. Ze veronderstelde, dat hij een vrien delijk, beminnelijk mens moest zijn, daar hij immers een vriend van oom Robert was. En dat was hij aller minst! Zijn gezicht met de gefronste wenkbrauwen en de scherpe, vastge- sloten smalle mond stond somber. Hij heeft er het land over dat hij zich met me moet bemoeien, dacht ze en toen opende hij zijn mond. „U bent laat!" sprak hij verwijtend. „Het spijt me welbegon ze en hield toen op. Waarom zou ze te genover deze onaangename kerel haar excuses maken voor iets waaraan zij geen schuld had? „Wanneer u de moeite zoudt hebben genomen te in formeren, zoudt u hebben vernomen dat de trein voor ons uit de rails is gelopen en wij daardoor zijn opge houden", sprak zij zo waardig moge lijk. Hg haalde even zijn schouders op, als interesseerde deze mededeling hem niet in het minst en zei kortaf: „Wel, nu u er dan bent, kunnen we meteen vertrekken. Ik heb al op dracht gegeven om uw bagage naar beneden te brengen." „Maar dat kan niet!" protesteerde zij. „Ik ben hier nog maar net! Ik moet absoluut een bad hebben en me verkleden". Hij zette zijn handen in zijn zij en keclc op haar neer met het beheerste geduld waarmee men een lastig kind benadert. „Miss Merryn, ik geloof niet dat u de situatie goed begrijpt. Uw oom en enige van zijn vrienden, onder wie ik zelf, hebben een vliegtuig gechar terd om ons hier te brengen. Wij heb ben hier allen zaken gedaan en we nemen heel wat bagage mee terug. Ik heb het vliegtuig en de andere passagiers al enige uren moeten la ten wachten. Het is absoluut nood zakelijk dat we onmiddellijk vertrek ken. Een vliegveld is niet bepaald 'n plaats waar je op ie gemak kunt par keren, weet u". „Uitstekend", sprak zij ijskoud. „Ik ga met u mee, zodra ik getele foneerd heb". „Dat is nergens voor nodig", be gon hij, maar zij viel hem in de re de. „Dat is m\jn zaak", sprak ze rus tig. En toen ze zag dat hij nog steeds van plan was zijn zin door te drij ven, voegde ze er nog rustiger aan toe: „Ik oen volledig bereid om hier over met u te kibbelen, maar ik waarschuw u, dat dat veel langer zal duren dan de hele telefoon!" Een ogenblik keken zij elkaar recht in de ogen. Toen naaide hij zijn schouders op. Met haar hoofd fier omhoog maar met woedend kloppend hart, stapte Fiona naar de portier en vroeg het nummer van Marcel's hotel. Zij was bozer dan zij ooit in haar leven was geweest! Wat een onmogelijk product, die Wayne Mansard! Onhebbelijk, verve lend, arrogant. Zij hoopte maar, dat hij niet dikwgls bij haar oom op be zoek zou komen. Toen kreeg ze bericht, dat haar nummer was doorgekomen en stapte ze een van de telefooncellen binnen, de deur achter zich openlatende. Een paar korte woorden en Marcel be greep de situatie. En wat meer was: hij vond 'het niet onredelijk, hetgeen een kleine teleurstelling' voor haar was. Ze vroeg- zich zelfs even af of zijn stem niet opgelucht klonk, maar dat zou toch al te gek zijn geweest! En ze zette dat denkbeeld dan ook uit haar hoofd tóen hg eindigde: „We £ien elkaar spoedig terug! Re ken daarop, cherie! Au revoir!" „Dag, beste Marcel!" sprak ze au tomatisch en hing de hoorn op de haak. Ze draaidezich om en zag, dat Wayne -Mansard had staan luisteren. „Merkwaardig", sprak hij pein zend, „ik zag u niet voor erg toe schietelijk aan, maar u schijnt ver bluffend snel vrienden gemaakt te hebben!" Ze haatte het mengsel van min achting en plezier in zgn langzame stem en ergerde zich aan zichzelf, omdat ze voelde hoe het bloed in haar hals en wangen opvloog. „Maakt u zich niet ongerust, mr. J Mansard", zei ze op vreemde, onna tuurlijke toon. „Het lijkt me hoogst onwaarschijnlijk, dat ik u ooit met mg'n vriendschap zal- lastig vallen". Ze mocht tevreden zijn. Ze had het laatste woord gehatf. Maar in plaats daarvan was ze alleen maar hevig geërgerd. Ze kon op zgn gezicht le zen, dat hij -geen antwoord had ge geven, niet omdat hij daartoe niet in staat was, maar uitsluitend om haar niet de voldoening te geven, dat hij uit zijn humeur was geraakt. Zij wist zeker, dat hij zo'n soort man was. HOOFDSTUK II De woede en wrok die Fiona te genover Wayne Mansard voelde, wa ren tenminste in één opzicht nuttig: haar gedachten waren er zo mee be zig, dat ze geen tgd had zich zenuw achtig te maken over haar eerste vliegtocht of zich af te vragen of ze ook luchtziek zou worden. Hij had zich aileronhebbelijkst gedragen en het feit dat er zo'n l.aasc bij het ver trek was geweest, was geen excuus voor zijn ongemanierd optreden. Hij had toch tenminste enige belangstel ling kunnen tonen voor haar onaan gename reis en zijn excuses kunnen maken voor de noodzaak om zonder zelfs een bad te kunnen nemen, da delijk verder te reizen. Maar neen, hij vond het blijkbaar prettiger, mensen te bruskeren en hij zou het zeker leuk hebben gevonden wanneer zij met hem was gaan kibbelen, want uiteindelijk zou ze immers toch zijn zin moeten doen. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8