Jubileum Rotary International ook in Zeeland gevierd WALCHEREN NATIONALE BEVRIJDINGSDAG FEEST VOOR HEEL DE STAD ZATKKUAG 26 FEBRUARI 1955 PROVINOIALE ZEEUWSE COURANT BIJEENKOMSTEN IN GOES EN SLUIS Vele hartelijke gelukwensen De Qoesse Rotarians, die Vrijdag in hotel „De Korenbeurs" op feestelijke wijze het 50-jarig bestaan van Rotary International vierden, mochten op do receptie in do namiddag vele genodigden verwelkomen. Hartelijke geluk wensen werden geuit en twee spreker s belichtten de doelstelling van de Ro tary. Behalve de burgemeester Van Goes, mr. VV. C. ten Kate en wethouder J. J. van Melle verschenen o.m. ook verschillende leden van zusterorganisa ties, als Soroptimistenclub en Rondetafelclub ter receptie. De voorzitter van de Rotary Club Goes, ir. J. D. Dorst, sprak een wel komstwoord en kon o.a. mededelen, dat een schriftelijke gelukwens was ontvangen van de Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen, ter wijl de plaatselijke U.V.V. eveneens van haar belangstelling blijk gaf. Verder gaf ir. Dorst een heldere uiteenzetting over het ontstaan en het doel van de Rotary. Middelburg was in Zeeland de eerste club, doch in ver band met het overlijden van één harer leden heeft zij van een feestelijke her denking afgezien. Met dankbaarheid memoreerde ir. Dorst dat de club Middelburg de stoot gaf 1 ting van de Goesse club. In haar doel om het dienstideaal meer ingang te doen vinden en niet te zoeken naar wat scheidt, doch wat sa menbindt, is Rotary van grote waarde in deze wereld. Met alle bescheiden heid meende spr. te mogen opmerken, dat wanneer de wereld zou lven naar de Rotary-idealen, deze er anders zou uitzien dan op dit ogenblik. De burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate bracht de gelukwens van Zeeuwse Confectiefabriek kreeg terrein in B. op Zoom Gemeenteraad accoord Ttfdens een vergadering van de ge meenteraad van Bergen op Zoom kwam o.m. een verzoek van de N.V. Zeeuwse Confectiefabrieken ter spra ke, betreffende de aankoop van een industrieterrein. Hierop zal een fa briekshal worden gebouwd. Voorts was verzocht aan deze fa briek een optie te geven voor de koop van een industrieterrein en het ter loen verstrekken van een bedrag van 80.000, onder pand-garantie. Verschillende raadsleden voerden hierover het woord. Zij vestigden er de aandacht op, dat het verstrekken van een dergelijke geldlening meer in de iyn ligt van de banken. Van de zijde van B. en W. werd er op gewezen, dat, wil men industrieën aantrekken, er offers gébracht" moe ten worden. Men moest blij zijn dat de transactie tot stand is gebracht. Ook in andere gemeenten, wordt op deze wijze geld ter leen verstrekt. De wethouder van Sociale Zaken deelde mede, dat deze industrie reeds 3 jaar in Bergen op Zoom is geves tigd. Er zpn plannen, aldlis deelde hij mede, dat het gehele bedrijf van Mid delburg wordt overgebracht naar Bergen op Zoom. Na uitvoerige discussie verklaarde de raad zich accoord. Huisvrouwen gaan kamperen Deputaten van de Gereformeerde Kerk ter besteding van de water snood-collecte hebben besloten in de zomer 1955 enkele kampen voor huis vrouwen te organiseren. Voor deze vorm van vacantie blijkt ondêr 'de Zeeuwse huismoeders nu reeds veel animo te bestaan. Centrale cultuur-technische commissie In de centrale cultuur technische commissie is benoemd als vertegen woordiger van het agrarische be drijfsleven ir. J. D. Dorst te Goes. Jeugdschaak kampioenschap In de finale van hét jeugdschaak- kamploenschap van Zeeland werd de eerste ronde gespeeld. Deze bracht een verrassing, Want de beide Mid delburgers zagen zich tegen alle ver wachtingen in geklopt door de beide Oostburgers. De uitslagen warenH. de RidderJ. Louwerse 10; B. Bruggeman—G. Woudstra 10. Officiële publicaties MIDDELBURG BEKENDMAKING. UITLOTING GELDLENING DER GEMEENTE MIDDELBURG, B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op 17 Februari 1955 is uitgeloot van de lening 1899, oor spronkelijk groot f 35.000,—. obligatie nr. 66, aflosbaar 1 Juli 1955, Betaling van rente en aflossing ge schiedt ten kantore van de Ontvanger de zer gemeente. Middelburg. 17 Februari 1955. MIDDELBURG. BEKENDMAKING. BESLISSING GEMEENTERAAD VAN 15 FEBRUARI. B. en W. van Middelburg vestigen de aandacht op de bekendmaking aan het publicatiebord betreffende beslissing Gementeraad van o15 Febru ari 1955, op de aanvraag ingevolge artikel 72 van de Lager Onderwijswet 1920, van de Vereniging voor Gereformeerd Onder wijs. Middelburg. 22 Februari 1955. VLISSINGEN. SLUITING BUREAU BEVOLKING, BURGERLIJKE STAND, ENZ. B. en W. van Vlissingeu brengen ter openbare kennis, dat het bureau van Be volking. Burgerlijke Stand. Militaire Za ken cn Paspoorten van de gemeente secretarie (afdeling 3) op Dinsdag 1 Maart a.s. na 12.30 voor het publiek gesloten zal zijn. Vlisslngen, 24 Februari 1D55. het gemeentebestuur over. Rotary heeft de mensen nader tot elkaar ge bracht, men heeft elkaar beter leren waarderen en de onderlinge hulpver lening bevorderd. Daarom stemde het hem tot grote dankbaarheid, dat ook in Goes een club is gevestigd. Namens de Soroptimistenclub voor de Bevelanden sprak méj. K. J. Dek ker woorden van gelukwens. Zij wees daarbij op het gelijkgerichte doel van beide organisaties en bood als ge schenk een presentielijst aan. „SERVICE-CLUB" Mr. J. P. G. Schlingemann bood de felicitaties van de Ronde Tafelclub Goes aan, waarna de oud-gouverneur van Rotary, mr. A. E. C. Groot van Embden uit Haarlem in een vlotte speech nader de betekenis van Rotary International schetste. De datum van 23 Februari 19U5 is niet alleen belangrijk, omdat toen in Chicago de eerste bijeenkomst van de door Paul Harris gestichte club werd gehouden, doch op deze dag is tevens de service-club gedachte geboren, die later door een enorm aantal andere organisaties is overgenoipen. Nog steeds breiden deze organisaties zich uit, waarmee bewezen wordt, dat hieraan behoefte bestaat. Dat Rotary met de padvindersorganisatie en het Leger des Heils tijdens de bezettings jaren moesten worden ontbonden, was niet verwonderlijk, omdat zft alle drie streefden naar bevordering van de broederschap. Spreker besloot zijn toespraak met het uitspreken van de wens, dat ook de club Goes erin zal slagen op de be kende weg voort te gaan. ambassa deurs van goede wil te zijn en bren gers van verdraagzaamheid en vriendschap, ten voordele van de ge- gebri lijke maaltijd. Met een dankwoord van de club- voörzitter, ir. Dorst, werd deze offi ciële herdenking besloten. IN SLUIS In hotel „De Korenbeurs" te Sluis kwamen de Rotarians uit West Zeeuwsch-Vlaanderen bijeen. Na een openingswoord door notaris J. Mijs, voorzitter van de Rotary Club Oost burg, werden enkele geluidB-smal- films vertoond, o.m. over de weder opbouw van Walcheren. Tot besluit ebruikte men een gemeenschappe- Middelburg Benoemingen Handelsavondschool Tot directeur van de Handelsavond school der Vereniging Handelsonder wijs in Middelburg is met ingang van 1 Maart benoemd de heer C. Abra- hamse, die reeds enige jaren als le raar aan deze school is verbonden. In déze functie volgt hij drs. G. W. Paap op, die met ingang van dezelfde da tum wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd heengaat. Tot leraren aan de Handelsavond school werden benoemd de heren J. iJsselstein, H. Wesseling en P. Geel hoed, eveneens per 1 Maart. „Soll Deo Gloria" Er Is een storende onjuistheid ge komen in het verslag van de zangbij eenkomst van „Soli Deo Gloria" in de Noorderkerlc (P.Z.C. van Vrijdag j.l.). Niet de voorzitter, de heer J. J. Ornée, sprak het openingswoord, doch de heer A. J. Kabboord. Van onze adverteerders In de zaak van de fa. J. Kónraad en Zn., Ijzerhandel in Middelburg, wordt thans een tentoonstelling ge houden van inzendingen voor de knut- s el wedstrijd, die deze firma organi seerde. In totaal kwamen er 21 in zendingen Van geheel Walcheren. De leeftijd der inzenders varieert van 12 tot 77 jaar. De meeste van hen heb ben zich aangetrokken gevoeld tot het maken van een of andere schip. Die vindt men er dan ook in velerlei vorm: van een vlerkprauw tot een oorlogsbodem. Maar ook andere knutselwerken kunnen er worden bewonderd. Zo is er ook een fraaie Zuidbevelandse wa gen, die uitermate „natuurgetrouw" is vervaardigd en bovendien geheel uitneembaar is. Voorts zijn er boe kensteunen, lampen en enkele voer tuigen. Het aardige van deze wedstrijd is, dat het "publiek zelf voor de beoor deling zorg zal dragen, door middel van een invulformulier. Hieraan zijn prijzen verbonden, evenals voor de in zenders van de expositie, die de moei te alleszins waard is. Zij duurt nog tot en met 5 Maart. Vlissingen Enkele besluiten der VÜssingse gemeenteraad De raad der gemeente Vlissingen, welke Vrijdagmiddag in openbare vergadering bijeen kwam verleende aan de heer A. Lokker met ingang van 1 Maart 1955 eervol ontslag als bezoldigd ambtenaar van de burger lijke stand in verband met zijn benoe ming tot burgemeester der gemeente Waarde. Aan het bestuur van het R.K. Kerk en Schoolbestuur zal medewerking worden verleend voor het inrichten van een hoofden- en personeelskamer in de Sint Jacobsschool. De door B. en W. voorgestelde sub sidiëringsverordening werd enigszins gewijzigd vastgesteld. Het subsidie-verzoek van de provin ciale bond „Het Zeeuwsche Wit-Gele Kruis" te Sluis ten behoeve van de voor- en nazorg voor psychiatrische patiënten werd afgewezen. Besloten werd tot het aangaan van jn definitieve geldlening van 500.000 gulden voor de financiering van di verse kapitaalswérken. Voor de uitvoering van het straat- verlichtingBplan In het gedeelte van de Bloemenlaan tussen de Singel en de Leliënlaan werd een crediet van f 3076 gevoteerd. Een crediet van f 1200 werd uitge trokken voor het houden van de ten toonstelling „Vier eeuwen Markie- zaat". Een wijziging in het „Uitbreidings plan Vlissingen 1953" werd vastge steld, evenal® de vierde begrotings wijziging der gemeente voor 1955. C.H.-leden bespraken toekomst van Vlissingen In het Nederlands Hervormd Ver- igsgebouw aan de Noordstraat isölngen vergaderde Vrijdag avond een aantal leden van de Chris telijk Historische kiesvereniging. De voorzitter, de heer H. van Rooij- en. sprak een openingswooi"d. Door de secretaris, de heer C. Dronkers, werd een jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat het ledental in het afgelopen jaar constant is gebleven. De penningmeester, drs. J. Smit, gaf een financieel jaaroverzicht. Een gewichtig punt van bespreking vormde de deelname aan de landelij ke ledenfractie, welke de CHU deze maand heeft ingeluid. Verschillende middelen om tot een verhoging van het ledental van circa 25 procent te komen, werden belicht. Door middel van een intensieve huisbezoek-actie hoopt men de gestelde plannen te kunnen verwezenlijken. Onder het motto „De toekomst van Vlissingen" behandelden twee CH-ge- meenteraadsleden, de heren H. van Rooijen en P. van Sabben, de nroble- men, waarvoor de gemeente Vlissin gen zich gesteld ziet. Speciaal de uit breidingsvraagstukken en het bevol kingstoename-probleem werden aan de orde gesteld. Na afloop bestond er gelegenheid tot gedachten wisselen. Gevonden voorwerpen De Commissaris van politie te Vlissin gen maakt bekend, dat in de periode van 16 tot en met 22 Februari 1956 de volgen de voorwerpen als gevonden aan zijn bu reau zijn gedeponeerd: diverse wanten en handschoenen, nylonkous, rode kinder muts, loper, zwarte baret, bovenprothese en onderprothese en witte damesmutB; en dat omtrent, de volgende gevonden voor werpen ihlichtingen aan zijn bureau zijn te verkrijgen: diverse wanten en hand schoenen, ^huissleutel, zakmes, koperen huissleutel, portemonnaie met Inhoud, bruine portemonnaie met inhoud, deel van jasbeschermer, rode vulpen en rood vulpotlood in étui, wit kinderschoentje, bruin lederen sportriem met sleutel, rub berpop met jasje, nylonkous in zakje, witte schort, shawl, zwarte alpinomuts, armbandje, kinderarmbandje, blauw-wit geblokte das, zwarte vulpen. Serooskerke (W.) Uitslag verkoping. Notaris B. A. van Verre uit Mid delburg heeft in café Westdorp te Se rooskerke (W.) in het openbaar ver kocht: Een huis met erf en tuin aan de Noordweg 31 te Serooskerke, groot 2 a 20 ca. Het werd in koop toegewezen aan de heer J. Tazelaar te Colijnsplaat voor 2500. Film „Maarten Luther" binnenkort in Zeeland Vrijdagmiddag is in de Electro- bioscoop te Middelburg voor een aan tal genodigden de film „Maarten Lu ther" vertoond. Van Vrijdag 18 Maart a.s. af uitgezonderd Zondag 20 Maart zal deze film vertoond wor den in Electro, Middelburg; Alham- bra, Vlissingen en in Grand, Goes. Deze filmvertoningen worden gehou den op initiatief van het in Middel burg gevormd „Comié Lutherfilm". Dinsdag 22 Maart zal bovendien prof. dr. w. J. Kooiman, hoogleraar te Amsterdam, in de Lutherse kerk te Middelburg spreken over de film „Maartec Luther". Reeds bij de première in Nederland van dit belangrijke filmwerk brach ten wij een uittreksel uit de beschou wing van prof. Kooiman. Binnenkort zal onze film recensent een artikel wijden aan de film „Maar ten Luther". „NIET LANGER STIEFKIND MEER" Burgemeester Kolff wekte op tot waardige viering „Lang genoeg is de 5e Mei het stief kind van onze nationale feestdagen geweest. Dit Jaar zal echter in onze gemeente de bevrijdingsdag op waar dige wijze worden gevierd. Het ge meentebestuur verheugt zich over de ontworpen plannen en verwacht dat deze een succes zullen worden". Deze woorden sprak Vrijdag: de burgemeester van Vlissingen, B. Kolff, op een bijeenkomst van af gevaardigden van een groot aantal verenigingen cn organisaties, welke in het „Strandhotel" te Vlissingen werd gehouden. Als U wacht op de volmaakte bromfiets, dan is nu Uw tijd gekomen: De SIMPLEX-bromfiefs met de beroemde SACHS-mofor; Snel en... bvpe versnellingen I Veere Uitreiking E.H.B.O.* diploma's. Donderdagavond werd in de raads zaal te Veere door burgemeester jhr. I. P. den Beer Poortugael aan tien leden van de Bescherming Bevolking het diploma E.H.B.O. uitgereikt. In zjjn openingsrede verwelkomde de burgemeester overste J. L. R. Ka- pitz, Kringhoofd BB van de kring Walcheren. Hij bracht dank aan de leider van de cursus, dokter M, van der Sluis, voor diens werk. Vervolgens werden de diploma's uitgereikt. Overste Kapitz achtte het voor de femeente Veere een gelukkig feit, at zij weer kan bogen op tien ge diplomeerde deskundigen, om in ge val van rampen e.d. direct de helpen de hand te bieden. De heer C. M. Doum dankte Uit naam van alle cur sisten dokter Van der Sluis voor de prettige lessen. Namens de cursisten werd hem een schilderstuk van Vee re aangeboden. Voor mevrouw Van der Sluis, die niet aanwezig kon zijn, werd een fraaie bloemenmand aan geboden, Dokter' Van der Sluis sprak een hartelijk dankwoord. VOLLEYBAL Spanning in de damescompetitie E.V.V.C. n, dat doordat het van M.V.C. H verloor, vier punten op Ma rathon is achtergeraakt, kan vandaag haar achterstand verkleinen. Over de strijd tn de gesplitste eer ste klasse competitie valt nog maar Weinig te zeggen. In de damescompêtitie spant het tussen E.V.V.C. I en Marathon. Beide ploegen hebben zestien punten uit ne gen wedstrijden behaald. Zoals bekend, wordt deze competitie met een halve competitie verlengd. Het programma: Heren le klasse: M. de Ruyter—U.O.C. I; Hoa Moa I M. de Ruyter I; M. de Ruyter I M.T.S. H; E.V.V.C. I—M.T.S.I. Heren 2e klasse: E.V.V.C. HE.V. V.C. 3XE; V.C.U.Zuidwesters II; Hoa Moa HZuidwesters II. Damescompetitie: MarathonU.O.- C. I; E.V.V.C. I—U.O.C. H; Zuidwes ters—E.V.V.C. H; E.V.V.C. I—E.V. V.C. n; Zuidwestera—Marathon; U. O.C. HZuidwesters. ZATERDAG 26 FEBRUARI. Vlissingen (Engelse Kerk) 7.308 Interk. avondgebed. ZONDAG 27 FEBRUARI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Lindenberg; Biggeker- ke 9.30 ds. Abbing, 2 ds. Johannes; Gapinge 2 ds. de Boer; Grjjpskerke 10 ds. Wisse, 2.30 vic. v. d. Lelie; Kleverskerke 2 vic. Don; Koudekerke 10 ds. Durkstra, 10 jeugdkerk, 2.30 dhr. Bamard, Vliss.str. 7 ds. v. Duij- nej.'t Zandt 10 ds. v. Dujjne, 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Durkstra; Meliskgr- ke 2.30 ds. de Groot; Middelburg Nw. kerk 10 ds. Aalders, 6 ds. v. d. Linde, 7 ds. Lindenberg (Geref. bond), Oost- kerk 10 ds. Don (jeugdd.); Nieuw en St. Joosland 10 en 2.30 ds. P\jn- acker Hordijk; Oost- en West-Sou burg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7 ds. Corneldér (jeugdd.) 9.30 jeugdkerk in „Concordia"; Ritthem 10 en 2.30 ds. van 't Hof; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Theunisseh; St. Laurens 10 ds. v. d. Lelie, 2.30 ds. Wisse Veere 10 vic. Don, 7 jeugdd.; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kwast, 5 ds. Kloosterman; Engelse Kerk 9.30 kerk voor jongeren; Noor- derkapel 9.30 en 10.45 ds. de Groot, 7 ds. de Groot; Havendorp 10 ds. Kloosterman; Vrouwenpolder 10 ds. de Boer; Oostkapelle 10 ds. Richard, 7 vic. Don (jeugdd.). Eglise Wallonne. Middelburg 7 dans l'Eglise mermonite monsieur le Pasteur Risseeuw. Zevendedags Adventisten. Vlissin gen (Zaterdag 26 Febr.) 9.15 ds Van Drongelen, 10.15 Bijbelstudie. G.G.N. Middelburg (Veiling) 9.30, 2 en 6.30 leesd. Geref. Kerk. Middelburg (Hof- plelnkerk 9.30 ds Mak, 2 ds Van Til, 5 ds. van Til; (Noorderkerk) 9.30 ds. van Til, Bev. Ambtsdragers, 5 ds. Mak; Lulh. Kefk 7.15 ds. Pontier; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhui zen; Domburg 10 en 2.30 cand. Bach; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grijpskerke 10 ds Elshout, 2.30 ds Goumare; Koudekerke 9.30 ds. Gou- mare, 2.30 ds. Elshout; Mcliskcrke 9.30 en 3.30 ds. van Nes; Oostkapelle 10 ds. Dercksen, 2.30 ds. Boon; Se rooskerke 10 en 2.30 ds. van Woude; Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; St. Laurens 10 ds. Boon, 2.30 ds. Dercksen; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 drs. Jager, voorin. Voorb. H. Av.; Westkapelle 10 en 2.30 ds. v. d. Schaaf. Geref. Kerk (art. 31). Middel burg 8.30 en 4.30 ds. Trimp; Zoute- lande 10.30 ds. Trimp, 2.30 leesd. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Vrijdag 4 Maart 7.30 ds. v. d. Ketterij; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 lees dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees dienst. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom; Middelburg 9 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen (Lutherse Kerk) 9.30 en 3 ds. de Vuyst. Ver. van Vrüz. Herv. Middelburg 7 ds. v. Nieuwennuyzen. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen (Engelse kerk) 10.45 ds van Nieuwenhuyzen. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10.30 ds. Johannes; Vlissingen 5 ds. Roscam Abbing. Doopsgez. Gem. Middelburg geen dienst; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstr. 5) 10 en 5 dienst. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen kazerne „Willem HE" 10 en 5 ds. Groenewegen. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Vlissingen: de heer W. A. Bouwman, arts, Koudekerkseweg 78. telefoon 2525. Middelburg: J. C. B. Simons, arts, VÜs singse Singel 38. telefoon 2191. Koude kerke. Westkapelle en Zoutelande: L. Sloos. arts te Koudekerke. Middelburgse straat 1, telefoon K 1185—231. Veere, Serooskerke en Oostkapelle: de heer Huy- gens. arts tp Westkapelle. Apotheken VHssihgen: Apotheek J M. H. v. d. Sande. Badhuisstraat 22, te lefoon 2066; Middelburg: Nonhebei, Lan ge Delft 133, telefoon 2538. Ritthem „Atla?" feestte in gebouw „Ons Dorpsleven". De korfbalvereniging ..Atlas" te Ritthem gaf in „Ons Dorpsleven" een feestavond. Voorzitter H. P. Roelse heette in zijn openingswoord alle aanwezigen wel kom; in het byzonder burgemeester P. Daniëlse. De voorzitter deelde me de, dat de vereniging te kampen heeft met financiële moeilijkheden. Nu het sportveld geheel opnieuw wordt aangelegd, kan dit terrein dit jaar niet gebruikt worden. De heeT Roelse deed daarom een vriendelijk verzoek aan de aanwezige landbou wers dit jaar een speelterrein beschik baar te stellen. Hierna volgden enige rhythmische oefeningen, welke zo in de smaak vie len, dat ze aan het eind van de avond moesten worden herhaald. Een en an der werd afgewisseld met zang met gitaarbegelelding van de dames S. en M. Koppejan. Vervolgens werd op verdienstelijke wijze opgevoerd het toneelstuk in vier bedrijven „Een enigst kind", Voorzitter Roelse overhandigde aan het eind van deze geslaagde avond aan enkele medewerkers niet-leden een geschenk. Jaarvergadering Chr. Onderwijs, De vereniging voor .Christelijk Lager Onderwijs te Ritthem hield onder voorzitterschap van de heer Andr. Breel haar jaarvergadering. Na schriftlezing en gebed deelde de voorzitter in zijn openingswoord me de, dat 1954 een jaar is geweest, waarop met dankbaarheid kan wor den terug gezien. Wel heeft 'een ogenblik het gevaar gödfeigd, dat door mazelen en griep de school zou moeten worden gesloten^ Ook uitte de voorzitter zijn dankbaarheid over de goede samenwerking met B. en W. en de gemeenteraad. In de kascom- missle voor het jaar 1955 werden ge kozen de heren Joh. Cevaal Wz. en J. Cevaal. Hierna gaf de heer G. de Zeeuw, hoofd der school, een over zicht over het verstreken schooljaar. Tijdens de rondvraag bleek, dat de aangeschafte olie-kachels zeer vol doen. De heer De Zeeuw sloot de vergadering met dankgebed. Westkapelle Feestavond Chr. Gem. Zangvereniging De Chr. Gem. Zangvereniging hield in het Hervormd jeugdgebouw „Looft den Here" te Westkapelle een feestavond, welke geopend werd door ds. Oosthoek. De verslagen van secretaresse en permingmeesteresse gewaagden van een stabiel verenigingsleven. Onder leiding van de directeur, de heer J. Hekhuis, zongen de zangvereniging en het kinderkoor verschillende liede ren. De heer Hekhuis hield een cau serie over .Mens en melodie". Voorts £af hij een schets over het leven van ouis Tulder getiteld: Van kantoor kruk tot hoge C. Tot slot werden twee toneelstukjes opgevoerd: „Ge trouwd" en „Babysitters". Sint Laurens Jaarvergadering Ned. Chr. Bouwbedrijfsbond. De afdeling Sint Laurens van de Ned. Chr. Bouwbedrijfsbond hield haar jaarvergadering onder leiding van de heer P. Polderman. De secretaris, de heer J. Wille- boordse, deelde in zyn jaarverslag mede, dat er 18 leden zijn. De pen ningmeester, de heer J. Christiaanse, meldde een batig saldo van 83 gulden. Voor een bedi-ag van ruim 6000 werd aan vacantiebonnen verzilverd. Het hoofdbestuurslid, de heer W. van der Leg, wekte in een rede op tot pro paganda voor de Chr. vakbeweging. Het programma werd verder gevuld met muziek, voordracht en wedstrij den. Dit bracht een bedrag op van 10.voor ftet T.B.C.-fonds „Draagt elkanders lasten". Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 25 Febr. Aardappelen: IJseJster 5,50—6; Koopmans Blauwe 8,10: Binties 6.60—7,20; Meerlanders 67. Appelen: Goudreinette I 2o—28; keuken 17—21: Jonathan I 15—34; II 7: keuken 423; B 2425: Cox Orange Pippin I 32—35; II 20—24: Lombari Calville I 32 —34; keuken 15—25. Peren: St Renay 1 14—15; n 14; keu ken 1013: Momtessa de Paris I 5—7; 3: keiiken 3—11. Groenten: Boerenkool 2847: Savoye kool 24—46: Rode kool 1810. Pre: 49—70; Andijvie 68; Witlof 49—61; Spruiten 53— Spruiten 'schoort) 84—93: Rapen per kg 2—13; Peer, per kg 6—25; Uien per kg 5—15; Veldsla 1.37—1.85. Waspeelt 17 —35; Kroten per kg 38. Tijdens deze vergadering, waarvan het initiatief was uitgegaan van de Bond van Buurtverenigingen, cn die onder presidium stond van dr H. Vee- ning, werd een voorlopig feestpro gramma ontvouwd. De organisatoren wensen in grote lijnen het ontwerp-programma, dat, zoals gemeld, op een vorige vergade ring ter sprake kwam, aan te houden. Dat betekent dus, dat Vlissingen de 5e Mei een attractief en rijk gevari eerd feestprogramma krijgt aangebo den, dat tot een ware eenheidsmani festatie van de bevolking kan uit groeien. Klaroengeschal zal de feestdag ope nen. Hierna volgt een muzikale rond gang door de stad en een jeugd-appèl nabij de Leeuwentrap. Voorzitter Veenlng kon echter nog geen positieve mededelingen doen over de parade op de boulevard. Bij de organisatoren leeft de ver wachting, dat niet alleen de ma rine, maar ook de C.OA.K. uit Middelburg met haar aanwezig heid het feest zal opluisteren. Het ochtendprogramma zal voorts, indien de parade niet mocht door gaan, gevuld worden met een voet bal-ontmoeting Vlissingen—Middel burg. OPTOCHT. In de optocht, welke een groot deel van de middaguren zal vullen, zal onder meer een wagen meerijden, waarop een hakenkruis de herinne ringen aan de bezetting zal oproepen. Achter deze wagen wil men een aan tal geboeide personen laten lopen. Het verzet zal worden uitgebeeld door een draak, waarna de bevrijding wordt gesymboliseerd door een aantal wa gens, waarin het wederopbouw-motief zal zijn verwerkt. Bij de verwezen lijking van deze plannen zal de Kunstkring „Het Zuiden" een belang rijke rol spelen. Volkszang, volksdansen, een vreug devuur en, indien mogelijk, een groots vuurwerk, zullen de feestelijkheden eveneens vergroten. Van verschillen de zijden werd er tijdens de vergade ring op gewezen, dat, willen de festi viteiten tot hun recht komen, het zaak is het publiek in het centrum van de stad te houden. Eveneens kwam aan de orde het houden van turndemon- straties in do avonduren van de 5e Mei. Burgemeester Kolff gaf, naar aan leiding van zijn bezoek aan de „voor- lichtings-bijeenkomst" welke dezer da gen in Middelburg werd gehouden, nog enige practische wenken. Hij wees er op, dat het publiek In staat moet zijn de radio-uitzendingen over het gebeuren in Wageningen en de kerk dienst in de Amsterdamse Nieuwe Kerk te volgen. De burgemeester ver klaarde sympathiek te staan tegen over de idee, invaliden en zieken op de 6e Mei een aandenken te overhan digen. Het programma van de 4e Mei is thans grotendeels vastgesteld. Nadat een tocht naar het kerkhof is ge maakt, zal een interkerkelijke her denkingsdienst worden gehouden in het kerkgebouw van de Gereformeer de Kerken. Ter nadere uitwerking van de 5 Mei-plannen wordt een aantal werk- commissies gevormd. Zo spoedig mo gelijk zal een opgave van de geraam de kosten bij het gemeentebestuur worden ingediend, vergezeld van een verzoek om subsidie. Naar verluidt is in principe reeds tot subsidie-verlening besloten. 350 jaar Dinteloord Het feest waarmee het 350-Jarlg be staan van de gemeente Dinteloord de ze zomer zal worden gevierd, kan doorgaan maar het heeft aan een zij den draadje gehangen. Slechts met 1 stem meerderheid vond de crediet- aanvrage van de stichting die het feest voorbereidt, genade bij de raad. Zes raadsleden stemden voor, vijf tegen. De tegenstemmers hadden ernstige principiële bezwaren tegen wat een hunner „een goddeloos feest" noemde. Het voorlopig programma van de herdenkingsfeesten omvat dankdien sten in de kerken, een muziekfeest, een wielerronde, een algemene sport dag, een feest voor de jeugd en de op voering van een openluchtspel „Een heid door Oranje" De festiviteiten worden gehouden in de laatste week van Juli. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 24 Fetr. Bir Ha- keim van Antwerpen. Bessa van Gent, Angeja var Londen, Mapledöre van Gent, 25 Febr.: Realta var. Parijs, Hebe Nobel van Antwerpen, Actinia van Antwerpen. Naar Antwerpen gepasseerd 24 Febr.: Hector van Rotterdam, Albion van Lon den, Alphard van ftecochea, Diana V van Londen; 25 Febr.: Almkerk van Hamburg. Vlissingen vertrokkén 24 Febr.: Lacra naar Antwerpen, Volonta naar Itaüa, Va- saborg naar Kaapstad, Holdernook naar Rotterdam. Bir Hakeim naai Duinkerken; 25 Febr.: Bessa naar Setubal, Angeja naar Antwerpen, Hebe Nobel naai Fulhom, Van Antwerpen gepasseerd 24 Febr.: imerskerk naar Rotterdam Hoogezand naar Elthreim. Coeta naar New Rosa, Noordstad naar zee. import naar Rotter dam; 25 Febr.: Navis naar Swansea. Ton S naar Ipswich, Akkrumdijk naar Rotter- Nagekomen advertentie Heden nam de Heer tot Zich na een gedul dig gedragen lijden, mijn lieve Zuster, mej JACOBA KLOOSTERMAN in de ouderdom *'an Ti jaar. Uit aller naam. D. F. KLOOSTERMAN Goes, 25 Februari 1955. Gasthuis, Oude Vismarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3