I HH Zestig arbeiderswoningen uit extra bouwvolume aan Irislaan I ENKELE j VEL0URSI GORDIJNSTOF j DE KLERKeZN N.V.v.h. GEBR. POLAK VLISSINGEN VAN TOT Zeeuwse Almanak Heden fantastische aanbiedingen DIRECTEUR VAN MIDDELBURGSE HANDELSSCHOLEN NAM AFSCHEID AFDELING ZEELAND „HORECAF" NAM AFSCHEID VAN SECRETARIS Gupa: KNEEDBAAR H9UT van Geta Bever Agenda 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 26 FEBRUARI 1955 GEMEENTERAAD VLISSINGEN Onvoldoende toezicht en tal van vernielingen in de gymnastiekzalen De Vlissingse gemeenteraad, die Vrijdagmiddag In openbare vorgadertng bijeenkwam onder voorzitterschap van burgemeester mr. B. Kolff, nam een voorstel van B. en W. aan om aan de woningbouwvereniging „Vereni ging tot verbetering en uitbreiding van de volkshuisvesting te Vlisslngen en omgeving" voor de bouw van 60 woningwetwoningen op een terrein ten Westen van de Irislaan en ten Zuiden van de Van der Helstlaan een grond- voorschot te verstrekken van ongeveer 85.000 en een bouwvoorschot van ongeveer 750.000 en tevens tot het aanvragen van Rykssteun voor de exploitatie van deze woningen. Het bouwvolume voor deze woningen zal worden geput uit een extra toe wijzing van 100 woningen voor de huisvesting van Industrie-arbeiders. De resterende 40 zullen een plaats krijgen aan de Beatrlxlaan. Voor dit laat ste project wordt nog slechts op de gunning gewacht. De raad ging eveneens zonder hoofdelijke stemming accöord met de verlening van een aanvullend crêdiet van 22.000 voor de stichting van een gymnastieklokaal bij de Jacob Catsschool aan de Bonedijkestraat. De heer J. Koops (P.v.d.A.) dankte het college voor de snelle wijze van behandeling en deèd enkele waarde volle suggesties voor de inrichting van het interieur van deze zaal. Een ware ontboezeming gaf wethouder W. Poppe óver het gebruik, dat van de gymnastiekzalen in de gemeente wordt gemaakt, en dat hij dikwijls meer dan ergerlijk noemde. Het is Ongelooflijk, aldus de heer Poppe, wanneer men ziet welke vernielingen en verontreinigingen worden aange richt en men heeft strenge maatrege len moeten nemen. Een belangrijke oorzaak hiervan zag hij in de leiding bij trainingsavondèn van verschillen de verenigingen, welke besiist onvol doende mag heten. De hèer J. L. Ver hagen (V.V.D.) wees eveneens op de onverantwoorde leiding bij verschil lende trainingsavondèn, waardoor schade onvermijdelijk wordt. Ook wethouder J. Post noemde de uiteen zetting van de heer Poppe een open baring en zegde toe, dat dit punt ern stig zal worden besproken in het be- HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GERtEDSCHAPPEN ENZ. stuür van de stichting „Sportbelan- gen", waarvan hij voorzitter is, en met de adviescommissie, welke bin nenkort zal worden geïnstalleerd. De heer Koops zag maar één oplossing en wel de verdere doorvoering van het vakonderwijs op de scliolen, waardoor de leerlingen het behande len van de materialen wordt bijge bracht en dat tenslotte ook zal door dringen in de verenigingen. Met een positief voorstel kwam tenslotte de heer Verhagen. Hij wilde een bepaling doen maken, waardoor het eenvoudi ger wordt de schade op de gebruikers van de zaal te verhalen. Ir. J. H. Krletemeyer (AR.) zag zich gaarne ingelicht over een aan vullend credlet van f 17.750, dat was gevraagd voor de uitbreiding van de pompinstallatie aan de Paarden straat. Het aanvullend crediet over schrijdt de raming namelijk met ruim 200 hetgeen hij meende te moeten wijten aan een onjuiste schatting. Wethouder Post antwoordde hem, dat na de raming nog verscheidene noodzakelijke werkzaamheden aan het licht waren gekomen, maar de heer Krietemeyer vond, dat een aan vullend crediet van dergelijke om vang toch wel alle perken te buiten ging. Naar aanleiding van een voorstel tot credietverlening voor herstel van oorlogsschade aan een deel van het riool aan de Singel vroeg de heer H. van Rooijen (C.H.), hoe op het ogen blik de algemene toestand van de rio lering is. Het bleek, dat nog enkele straatsyphons niet in orde zijn, maar dat het daarbn blijft. De burgemees ter deelde mede, dat men vroeger by laag water de gewoonte had de rio lering door te spoelen en dat het in de bedoeling ligt hiermede In de toe komst weer te beginnen. Op zijn minst opmerkelijk vond de heer M. J. van Poelje (P.v.ck A.) de aanbeveling Voor enkele le den In de commissie van beheer van het Vlissings Studiefonds. In de plaats van pastoor Oüwendijk werden namelijk twee gerefor meerde predikanten aanbevolen en in de plaats van het hoofd dei- openbare u.l.o.-school Werden twee leraren van de chr. u.l.o.- söhóoi aanbevolen. Wethouder 'JOU1 VOOR VERWAARLOOSDE KINDEREN. In de eerste week van Maart zal ook in Zeeland in vele gemeenten de collectebus rammelen voor de combi natie van Protestantse Kinderbescher mingsinstellingen. Dit zijn de Hel dringgestichten in Zétten, de Stich ting Hoenderloó, de Martha-stich- ting in Aiohen aan de Rijn, de Stich ting Nederlands Mettray in Eefde, de Van 't Lindenhoutstichtingen Neer- bosCh en de Stichting Valkenheid in Maarsbergen. Deze inrichtingen ver plegen in totaal 2500 kinderen, slacht- GENERALE Net overdragen van een nieuw oor- logsschip aan de marine vergt enig oeremonieel. En wanneer de marine iets doet hetzij vechten of cere monieel plegen dan geschiedt zulks grondig. Met grote nauwgezet heid. Daarom was er gisteren generale repetitie voor manschappen en pers vertegenwoordigers aan boord van een onderzeebootjagergelegen te Vtissingen. De marinemensen kenden die nieuwe onderzeebootjager reeds als hun binnenzak .De persvertegen woordigers daarentegen liepen nogal eens blind in bak- en stuurboordgan- gen. in kombuizen, achterdekken en off icier shutt en Maar tijdens de generale repetitie stonden se allemaal keurig op hun plaats, ergens op een bovendek. Een ieder luisterde aandachtig naar de toespraak van de eerste officier, die het allemaal haarfijn uiteenzette, heel het komend ritueel. Net ging allemaal zoals het gaan moest. Alleen vroegen de persmensen zich plotseling af of die hand en die hoed, die plotseling boven de rand van een mangat, aan de voeten van de off icierverschenen^ook b7'et ritueel hoorden Maar dat was een vergissing. Hetgeen duidelijk werd, toen onder de hoed het ietwat benauwde gelaat bleek te zitten van een enigszins be jaarde collega. De man worstelde zich moeizaam uit het mangat, een actentas zorgvuldig onder een arm klemmend. Ootmoedig gebogen voor de eerste officier, die onbewogen zijn toespraak voortzette, kwam hij uit het gat gekropen Bij een „generale" moet er toch iets verkeerd gaanl offertjes van lichamelijks en geeste lijke verwaarlozing. 450 JAAR. In Augustus Is het feest in Philip pine. Dan zal men het 450-jarig be staan herdenken. Maar alvorens men een dergelijk feest organiseert is het natuurlijk ook gewenst iets meer te weten van de historische achter grond en ontwikkeling. Daarom be sloot de gemeenteraad de heer P, Cornelissen uit IJzendijke Uit te no digen om over de historie een lezing te houden. PLOTSELING UITGEWEKEN. De verkeersongevallen bljjven aan de orde van .de dag en meestal helaas met ernstige gevolgen. De fabrieks arbeider P. uit Terneuzen, die zich Donderdag met zijn bromfiets naar zijn werk begaf werd, doordat hjj plotseling uitweek, aangereden door eèn hem achterop komende vracht auto. Hjj viel en kreèg een hoofd wonde, zodat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk Bleek. De bromfiets werd geheel vernield. De chauffeur van de vrachtauto treft geen schuld. ORANJEVERENIGING Allerwege maakt men zich thans op om de bevrijdingsfeesten en na tuurlek ook het Koninginnefeest op 30 April op goede en waardige wij ze te vieren, In Krabbendqke hield de Oranjevereniging onder voorzit terschap van de heer Boucherie haar algemene vergadering. Het gaat de ze vereniging niet slecht, want men wist zélfs een batig saldo over te houden van f 398.45. De heer Jac. Vogelaar werd in het bestuur herko zen en de heer J. Kakebeeke volgde de heer Boucherie op, die voor het laatst de voorzittershamer zwaaide. Met algemene stemmen besloot de vergadering de afgetreden voorzitter tot erelid te benoemen. ONGEVAL. Kinderen kunnen door hun onver wachte manoeuvres de ouders soms lelijke schrik bezorgen en ongelukki gerwijs komen zij er zelf niet altijd zonder kleerscheuren af. Het zoontje van de familie B. in St. Jansteen trok plotseling een pot kokend water om, waardoor hij brandworden aan beide beentjes kreeg. Natuurlijk moest de dokter er aan te pas komen. Poppe zette uiteen, dat deze aan bevelingen zijn opgesteld volgens de bestaande regeling, maar dat de mogelijkheid onder ogen gezien zal worden hierin in, de toekomst wjjzlging te brengen. Voorts zal uitbreiding van net studiefonds worden overwogen, zódat o jtl alle directeuren en hoofden van u.lo.- en middelbare scholen er zitting in kunnen krijgen. Tot lid in het college van regenten over het gasthuis te vlissingen. werd gekozen in de vacature B. Hubregtse de heer A. P. Bil. In de plaats van pastoor C. A. Ouwendjjk werd in de commissie van beheer van het Vlis sings Studiefonds benoemd ds. A. Verschoor en in de vacature J. H. E. Weasels de heer A. Jorritsma. Me vrouw A. van Veeren—Spi'ejj Werd herkozen in de commissie van toe zicht op het nijverheidsonderwijs voor meisjes. De heer W. Buurman Werd benoemd tot bezoldigd ambténaar van de burgerlijke stand. Afdeling Zeeland A.T.C. bijeen. Dezer dagen vergaderde in het Ne derlands Koffiehuis in Middelburg de afd. 2eeland van de Automobiel Tech nische Glub (A.T.C.) onder voorzit terschap van de heer H. M. W. Mak kink. Nadat enige huishoudéiyké za ken waren afgehandeld, hield de voorzitter van Liquified Petroleum Gas (L.P.G.) een inleiding over de ze brandstof, L.P.G. zal in de toe komst waarschijnlijk een grote rol in de automobielwereld gaan spelen. Er zijn in Nederland reeds autoes, die op dit gas rijden. De duidelijke Uiteen zetting van deze spr. werd dan ook met grote aandacht gevolgd en er volgde een geanimeerde bespreking. Na de pauze werd een aantal an dere onderwerpen besproken, zoals zuigerstangen en kóppakkingen. De voorzitter besloot deze leerzame avond met een opwekking tot druk bezoek aan de bijeenkomst en tot 't werven Van nieuwe leden. Advertentie. B-KEUS, BIJZONDER ZWARE Geen ijdete bewering Sen fabrlakspnrtlj bijzonder moot» VELOURS «oor overgordijnen, met ra teer kleine, vrijwel onzichtbare weef- foutje*. In de kleuren terre, graan, nègre, bruin, wijnrood, beige, grijs •n goud. éÊMJÊ 120 cm. breed ven 15.90 per ntelér EN EEN PARTIJ MODERN BEDRUKTE! Waarheid In reclame Eveneens een fabrlekspsrtlj prachtige GORDIJNSTOF In een enorme sof* tering kleurige moderne dessins en exclusive bloemdesslns, Deze gor- V dljnilof (120 breed), dis wij het s 1 gehele Jè«r vóór 4,90 p.m, verkochten rtAMa m Betlamyparfc VLISSINGEN DRS. G. W. PAAP HARTELIJK GEHULDIGD Zijn verdiensten in het licht gesteld De hcelr G, Wi Paap, eo. dfS, heeft Vrijdagavond tijdens een bijeenkomst van bestuur, leraren en teerlingen afscheid ge&omeft als directeur van de llandelsdagschool en van de Handèlsavondsohool in Middelburg, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Sinds 1918 was drs Paap aan dit onderwijsinstituut verbonden als leraar, in 1951 werd hij bovendien directeur. Het afscheid van de Handèlsavondsohool per 1 Maart Is definitief, het afscheid van de dagschool niet. Want, zoals bekend, zal deze school Worden opgeheven, zodra alle leerlingen, die haar thans bezoeken, het diploma zullen hebben verworven. Tot zolang blijft dê heer Paap aan. In deze afscheidsbijeenkomst kwam duidelijk tot uiting, dat de scheidende zowel bij bestuur en leraren als bij de leerlingen een gezien man' is. Van verschillende zijden werd hierop de aandacht gevestigd. Zeker niet minder belangrijk zijn de verdiensten van de heer Paap voor het Handelsonderwijs in de Zeeuwse hoofdstad gedurende de afgelopen 37 jaar, dat hij dit dien de. Daarvoor werd hij gehuldigd en werd hem hartelijk dank gebracht. De heer J. W. Kogelfet, voorzitter van de Vereniging voor Handelson derwijs, die beide scholen bestuurt, verwelkomde bij de aanvang de fa milie van de heer Paap en drs H. J. van Alphen, directeur van de Chr. H.B.S., die in het gebouw van de Han delsscholen „inwoont", naar spreker opmerkte. „Wij nemen thans afscheid van een voor de school zeer belang rijke figuur", aldus de heer Kögeler. Hij vergeleek drs Paap met een ka pitein, die als laatste zijn zinkend schip verlaat, daarbij doelende op de liquidatie der handelsdagschool. Drs Paap was voordien leraar aan de Chr. H.B.S. in Leeuwarden. Toen hij naar Middelburg kwam telde de dagschool 102 leerlingen, zo bleek uit de rede van de heer Kögeler, waarin hij enige grepen in het verleden deed. Hij merkte daarbij onder meer op, dat de scheidende directeur niet al leen geschiedenis heeft gedoceerd, maar ook gemaakt. Drs Paap had een belangrijk aan deel in de uitbouw van de school in de twintiger jaren. In 1933 volgde een teruggang: de 5-jarige H.B.S.-A, die sinds enkele jaren aan de school was verbonden, viel aan de gevolgen van de crisis ten offer. Het aantal leer lingen van de dagschool bewoog zich in de dertiger jaren constant om de 50. In 1951 daalde het cijfer nog en in 1953 werd het subsidie ingetrokken. „Toen", zo zei de heer Kögeler. „proef de de heer Paap ook bitterheid, de af braak van zijn levenswerk". Na 1951 ging het met de avondschool crescendo. Het leerlingental kwam van 53 op 95 thans en, naar drs Paap mededeelde, zal volgende week de 100 worden bereikt. „Het moet een voldoening voor u zijn, dat u de avondschool niet als een zinkend schip moet verlaten", zo zei spreker tot de scheidende ert hij be sloot met do woorden: „U hebt alles aan de school gegeven en daarvoor brengen wij u hartelijk dank". Hier na worden namens het bestuur enkele geschenken aangeboden. VERDERE SPREKERS. Namens het personeel van de beide scholen sprak de heer K. Spruijt. Deze noemde -drs Paap een goed le raar en een goed directeur en dankte hem voor de prettige samenwerking. Uit naam van de leerlingen aan de dagschool sprak de heer L. de Nood de scheidende toe en voor de avond schoolleerlingen werd dit gedaan door de heer J. Bostelaar. Deze sprekers lieten hun woorden van geschenken vergezeld gaan. Drs Van Alphen dankte drs Paap voor de prettige samenwerking, die tussen de handelsscholen en de Chr. H.B.S. was Kapitaalsuitbreiding bij N.V. Vlisraar De N.V. Vlismar te Rotterdam gaat over tot een kapitaalsuitbreiding. Voor aandeelhouders (a en/of b) wordt de inschrijving opengesteld op 1.000.000 nieuwe aandelen serie b. ten volle delende ln de resultaten over 1955 en volgende jaren. In de verhou ding van 1 nieuwe voor 2 oude aan delen, tegen de koers van 135 procent. gegroeid. De opvolger van de heer Paap aan de avondschool, de heer C. Abrahamse, wees er nog op, dat de scheidende zeer velen uit. Middelburg en omgeving heeft „klaargestoomd" voor de practljk van het bedrijfsle ven. Hij dankte het bestuur voor zijn benoeming. Drs Paap richtte zich met woorden van dank tot alle voorgaande spre kers en in het bijzonder tot de leer lingen. „Wie 'wat ként, die kén wat", zo zei hij, „en de maatschappij doet een beroep op mensen,- die wat kun nen". Tenslotte sprak de heer Kögeler een woord van welkom tot de nieuwe di recteur der avondschool. De bijeen komst werd gehouden in het Schut tershof. OOK VOORZITTER TRAD AF J. A. van Dixhoorn: 32 jaar op bres voor hotellerie De afdeling Zeeland van „Horecaf", de Nederlandse Bond van Werkgevers in hotel-, restaurant, café- en aanver wante bedrijven, heeft dezer dagen af scheid genomen van haar secretaris, de heer J. A. van Dïxhóorn uit Mid delburg. Twee-en-dertïg jaar lang is deze als zodanig Werkzaam geweest. Voor wat de heer Van Dixhoorn in die periode heeft verricht in belang van de hotellerie in Zeeland, werd hem bij monde van de afdelingsvoor zitter, de heer P. J. Smits uit Vlissin gen, dank gebracht. De heer Smits trad eveneens af, na een diensttijd van 10 jaar. Zijn opvolger werd de heer J. Hanja uit Domburg. Tot nieuwe secretaris werd gekozen de heer B. J. C. van Overbeeke uit Zoutelande. De zoon van de heer Va.n Dixhoorn, die dezelfde voornamen draagt als zijn vader, werd eveneens in het bestuur benoemd. De heer Van Dixhoorn trad af, om dat hij meende, dat een jongere nu de plaats moest innemen, die hij reeds van 1923 af bezette. De Middelburgse hotelhouder, die dit jaar 70 jaar zal worden, heeft in die 32 jaar vele „ups en downs" meegemaakt. Hij zag de afdeling groeien van ongeveer 20 le den tot het huidige cijfer van 44, het geen een weerspiegeling vormt van ile ontwikkeling in de Zeeuwse hotel lerie. Aan die ontwikkeling had hij zelf een groot aandeel. Zijn werk werd algemeen gewaardeerd. Niet voor niets wordt immers de secretaris wel eens „het naamkaartje van de vereniging" genoemd De Zeeuwse „Horecaf" neemt in de VOOR DUIZEND EN ÉÉN DOELEINDEN A. VAN DIXHOORN 32 jaar naamkaartje van vereniging" landelijke tgohd een belangrijke plaats in. Deze bond telt 19 afdelingen en zal dit jaar 65 jaar oud worden. De Zeeuwse afdeling is bijna evenveel ja ren oud. Tijdens de laatste wereld oorlog werd haar het werk onmoge lijk gemaakt, maar vrij spoedig na de bevrijding werd de afdeling, mede dank zij het ijveren van de heer Van Dixhoorn, heropgericht. Overigens heeft de ex-secretaris zich geenszins uit de hotellerie terug getrokken. Nog steeds leidt hij de za ken in zijn hotel „De Nieuwe Doelen", dat hij in 1949 op de Middelburgse Markt zag afbranden. Spoedig aan de Loskade werd heropend, in 1944 door het in de lucht springen van de Sta- tionsbrug zwaar werd beschadigd, maar daarna uitgebreid herrees. Rest te vermelden, dat deze krasse 70-jari- ge onder meer nog de actieve voor zitter is van de Middelburgse Red dingsbrigade, Zwem- en Poloclub „Luctor et Emergo" waarvan hij één der oprichters was en bestuurs lid van de Provinciale Zeeuwse Ver eniging voor Vreemdelingen Verkeer. KUNST Herman Krebbers en het R.K.O. in Middelburg Het is met het Rotterdams Kamer orkest een vreemd geval i in Vlissin gen en Goes werd een concert gege ven, waarover men met bgster en thousiast kon Zijft, doch Vrijdagavond speelde het orkest in Middelburg en plotseling bleken de resultaten beter te zijn. De oorzaak? Dat is moeilijk te zeggen allerlei factoren kun nen daarbij een rol spelen. Het is dan ook maar beter om niet lang bg dit verschijnsel stil te staan, doch om ditmaal met meer waardering tê schrijven over het orkest dan tot dus ver mogelijk was in dit seizoen. Die waardering gaat weliswaar in de eer ste plaats uit rtaar Herman Krebbérs, die Brahms Vioolconcert met een grandioze virtuositeit speelde, maar toch ook naar Piet Ketting en de zij nen, die Krebbers uitmuntend hebben gesecondeerd. Het schijnt, alsof Kreb bers' spel nog steeds vooruit gaat, voornamelijk zijn technische kwali teiten. Hij demonstreerde gisteravond een verbazingwekkend raffinement, dat evenwel gepaard ging met één groot gevaar, namelijk dat soms te veel aandacht werd geschonken aan de schone klank en de perfecte tech niek. Het publiek was terécht over Krebbers' spel opgetogen en beloonde hem met een ovationeel applaus. Zo wel voor Krebbers als voor de diri- Ïent Was er een verdiende bloemen- lülde. Thomas Meijer en Aart Smit had den ook hier het onvermijdelijke suc ces met de Tarentelle voor fluit en klarinet van Saint Saëns, die even als in Vlissingen gebisseerd werd en waarin zowel solisten als orkest zich van hun beste zijde deden kennen. Met waardering ook zij vermeldt de uitvoering van een „Sinfonietta" van Ötto Ketting, lid van het Orkest en zoon van de dirigent. Het is moeilijk om na een eerste auditie een oordeel over deze compositie te vellen, maar zy maakte in elk geval de indruk van een degelijk werkstuk, waarin mét aantrekkelijk thematisch materiaal uiterst verdienstelijk en Vooral óölc muzikaal werk is gepleegd. Ook de instrumentatie verdiende de aan dacht. Van het programma moest worden afgeweken, doordat Wegens ziekte van één der orkestleden de Sympho nic nr. 33 van Mozart moest verval len. Daarom werd gespeeld Canzonet ta en Scherzo van Sibelius, waarvan echter de vertolking niet tót het im ponerende deel van de avond behoor de. Een jeugdconcert was 's middags gegeven, waarvoor evenals Voor het avondconcert, behoorlijke belangstel ling bestond. De K. Advertentie „URGENT" BOOMGAARDVERNE VELAAR 'De op wetenschappelijke basis ge construeerde machine, volgens het geheel nieuwe principe van de mas sawerking. Proeven hebben duidelijk .aange toond, dat het niet voldoende is een wolk vloeistofdruppeltjes de lucht in te jagen en het verder aan de wind over te laten, of deze druppels wel op hün plaats komen, maar men moet de verstoven wolk opstuwen met een grote massa lucht om een positieve en regelmatige bedekking te krijgen op de plaats, waar men die hebben wil. De „URGENT"-machine heeft dan ook een luchtmond met een doorsnede van 40 cm en het werken mot deze machine kenmerkt zich vooral door positief richten, De machine leent zich voor het op brengen van zeer grote hoeveelheden nevel, zonder dat de druppels te grof worden. De capaciteit kan ingesteld Wor den van nul tot 1000 liter per uur brj de standaarduitvoering en van nul tot 1500 liter per uur bij de extra- Uitvoering. Een machine met maximale moge lijkheden aan zeer billijke prins. Vraagt geheel vrijblijvend inlichtin gen en technische gegevens met uit voerige beschrijving aan de dealers: GEBRS. DE JONGH Goes. Postbus 35, Windbuksschutter school door eigen hand. Menend dat het wapen ongeladen was, drukte de heer J. Verwijs te Sint Philipsland op de trekker van zijn windbuks. Het gevolg was, dat een zich nog in de buks bevindend kogel tje in zijn hand terecht kwam. Het slachtoffer zag zich genoodzaakt zich onder doktersbehandeling te stellen. VANDAAG: Middelburg Electro: „Dokter worden is niet moeilijk", (alle leeftijden), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „Invasie", (14 jaar), 20 uur; Schuttershof: vie ring 18e lustrum Gymn.vereni- ging „Nihil Sine Labore" met opvoe ring blijspel „Ernst", 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Het zwarte schild", (14 jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „Verdacht van spionnage", (14 jaar), 19 en 21 uur: Concertge bouw: feestavond Rood-Wit, 20 uur. Goes Grand: „Koning der melodieën", (alle leeftijden), 19 en 21 uur; De Prins van Oranje: lezing N.F.O.. 14 uur; Landbouw: vergadering Ned. Wandelsportbond, 16 uur; Schutters hof: jubileum-revue Goesse gezel schappen, 20 uur; De Prins van Oran je: Weekend Hervormde jeugd, 15 uur; Landbouw: vergadering Zebra, 16 uur. Middelburg Electro: als vandaag, 30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg, als vandaag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur. Goes Grand: als vandaag, 15, 19 en

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2