DE 10 MEW ODE 1955 IN BEELD naga. Rechts tenslotte een costuum een „maïtre Dior ■lienu zijn H-lijn algemeen aanvaard iszelfs nog ee. Hapje verder is gegaan en de A-lijn propageert: korte van boven zeer nauicshiitende jasjes op een ietwat uit staande rok, vaak met plooien. Ook de schoenen van deze foto zijn karakteristiek voor Dior's huidige opvattingen! Boven: een jasje van witte wollen stof, met licht aangegeven taille, aan gezette mouwen en een even opstaan de kraag. De punthoed is vermoedelijk een grapje van ontwerper Pierre Car- din! Rechts: Klassiek mantelpak van fijne blauwe wol met witte manchet ten, dito kraag en pothoed. Het jasje heeft een doorlopende knoopslmting en driekwart mouwen. Model: Fath. Onder: Ze lijkt op Audrey, maar ze is het niet, deze mannequin in haar roodwollen pakje piet in het decolleté een katoenen passement met rode noppen. Ontwerper Hubert de Given- chy noemt dit echter wel „de lijn- Audrey Hepburn Het beroemde Parijse modemagazijn Patou bekend ook om zijn parfums én cosmetica had dit zomerse hoedje in zijn voorjaarscollectie. Het is vervaardigd uit blauw en geel stro; de voile is marine. Eén hoofddekscltje, charmant en ietwat frivool als het Parijse leven zélf. Een drietal modellen van Paris' meest vooraanstaand modehuizen. Links een grijs-v it gestreept zomercos tuumpje van Fath. Jeugdig, met een slankmakende plooi rok.' Midden: een mantel uit kersenrood ribfluweel, ge dragen over een deux-pièces van natuur-shantung. Hoed je van wit piqué. De ontwerper van het geheel te Balen- Bovenstaande blouse uit océlot-bont, Cascadeurgenaamd, heeft ontwerpster Maggy Rouff waarschijnlijk bedoeld voor zeer koele zomeravonden. Ook kan deze blouse in het voorjaar als jasje gedragen wordenin combinatie met een mooie donkere rok en dito handschoenen. Het schitterende reiscostuum van de foto links (modehuis Bas ta) is gemaakt uit pastélkleurige Shetland-vjol. Op de kragen van mantel en mantelpakje is een knoop garnering aangebracht. De mantel heeft wijde aangeknipte mouwen. Onderstaand fantasie-ensemble, eveneens uit de collectie Basta, doet wel zeer sterlc denken aan de mode uit de twintiger jaren! Het is gemaakt uit zwart-wit gestreepte katoen. Het tailleur heeft onder de halsuitsnijding een grote zwarte ve- 'lóurs-strik; de bijbehorende, jas is met taffetas gevoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7