JIMMY op het onbekende eiland P.Z.E.M.-KABEL GELEGD IN WOELIGE WESTERSCHELDE WALCHEREN ZUID-BEVELAND CLASSIS WALCHEREN WIL VROUW ALLEEN ALS DIAKEN DONDERDAG 24 FEBRUARI 1955 PJROVINViALE ZEEUWSE O O U R A N T OPERATIE HAD VLOT VERLOOP Werkzaamheden moesten wachten op springtij Met een plons gleed Woensdagmiddag het voorste deel van een elec- trische verbindingskabel ter hoogte van de Spijkerplaat in de woelige; wa teren van de Westerschelde. Op de stormachtige 23e December van het vo rig jaar werd een kabel van de P.Z.E.M., die Vlissingen met Westdorpe verbindt, beschadigd door een stuurloos geworden schip. De stroomvoor ziening van Zeeuvvsch-Vlaanderen geschiedde daarop vla do Isabel Goes- WeStdorpe. Deze toestand zal nu worden verbeterd medo dank zij hot aan brengen van een nieuw kabelgedeelte van ca 3 km door de Westerschelde, dat aansluit op het stuk, dat nog in tact was. Aan de operatie namen deel de sle- Eers „Bruinvis", „Walrus" en „Zee- ond", de drijvende bakken TB 5 en TB 6 het 'kabelschip, terwijl de R.P. 4 van de Rijkspolitie eveneens aanwezig' was. Uitvoerder Breen uit Wemeldinge dirigeerde het „kabelleggers-team", terwijl de supervisie berustte bij ir. H. Everwijn van de P.Z.E.M. Voorts wa ren o.m. aanwezig ir. H. Spier van de P.Z.E.M. en ir. A. Diepenveen van de Nederlandse Kabelfabriek. De werk zaamheden werden begonnen om streeks half drie, omdat gewacht moest worden op springtij. De aan sluiting van de beide delen het nieuwe en het oude diende name lijk te geschieden op de Spijkerplaat, die niet te bereiken is bij laag tij. Vanaf het kabelschip werd regel matig contact onderhouden met de vaste wal, namelijk een drietal pos ten in de Citterspolder, van waaruit om de drie minuten precieze peilingen werden verricht. In het stuk kabel, dat gistermiddag werd gelegd, bevond zich één z.g. mof, een verbindings stuk, waarvan de tewaterlating bij zondere voorzieningen eiste. Dit stuk mist namelijk de souplesse van de ka bel en moest daarom geheel recht standig overboord worden gezet. De sleepboot „Zeehond" en het daarach ter liggende kabelschip werden zo Vlissingen Aanvullend crediet voor gymnastieklokaal. B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor het college een aanvullend crediet te verlenen van 1 22.000, ten behoeve van de 'stichting van een gym nastieklokaal bij de Jacob Catsschool aan de Bonedijkestraat. Destijds werd reeds een crediet uit getrokken van f 124.500, nadat door B. en W. toezegging was gedaan om eerst nog met de Rijksinstanties con tact op te nemen teneinde de afme tingen van het gymnastieklokaal ver groot te krijgen. Voorts zou de moge lijkheid worden nagegaan om twee kleedkamers, douches en meer toilet ruimte in het plan te doen opnemen. Thans zijn de afmetingen voor wat betreft de oppervlakte van het lokaal gebracht op 12x21 meter, hetgeen toegestaan werd omdat het lokaal te vens zal worden gebruikt voor de vor ming buiten schoolverband. In het nieuwe plan zijn ook twee kleedka mers en toiletten opgenomen. Het aan vullend crediet wordt gevraagd in verband met de meerdere kosten, voortvloeiend uit deze voorzieningen. Brand in Baljuwstraat Bjj haar thuiskomst wachtte mevr. De N., Baljuwstraat 20 te Vlissingen een wel zeer onaangename verrassing Door oververhitting van de kachel was brand ontstaan in de woonkamer van haar woning. De schoorsteenman tel en een nabij de kachel geplaatste kast hadden vlam gevat. Met behulp van een emmer water trachtte zij de sterk verhittë kachel te doven, hetgeen evenwel een ne gatief resultaat opleverde De kachel barstte namelijk uit elkaar. De in middels ontboden brandweer deed het deskundiger en kon, nadat o.m. de schoorsteenmantel was weggebroken de vlammen doven. Er ontstond nog al wat materiële schade. Aanwinsten Nutsbibliotheek Het boekenbezit van de Nutsbibliotheek te Vlissingen is uitgebreid met de vol gende werken; Kirst Hans, 0815 De ka zerne De oorlog, 61842 Legionnair; Len- nart. Stad met rode huizen; Lyttkens, Buiten roept de lente; Oosterbroek, Ont moeting voor het leven; Robbertson, De .Zwarte Ridder, De uraniumbom; Schot man, Het mysterie van 'de zwarte pion nen; Simpson. De kleinzoon; Söderholm, Weerzien in Wenen; Sytzen, Niet iedere soldaat sneuvelt; Uris, Gezworen kame raden; Walschap, Een mens van goeden wil; Van Amstel. Boodschapper van de prins; Betlem, Circus Caspari; Hagers, Marjoleintjes; Van Heeteren, De andere Nina, In en om het seinhuis; V. d. Heide, Nummer negen seint New York; Hil'de- brand: B'rilstra's bromvlieg verovert het luchtruim; Johns, Biggleserie; Van der Laan, Dick en de Welostralen; Nowee, Arendsoogserie; Wilkeshuis, Patava de ko lenjongen. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK VLISSINGEN. Het boekenbezit van de Openbare Lees zaal en Bibliotheek te Vlissingen werd uit gebreid met de volgende nieuwe werken: Apperloo, Marcus Ketsebol; Christie, Moord op de Nijl; Ellert, Bittere vrijheid: Fabrïcius, Diana; Gann, De dood vloog mee: Söderholm, Weerzien in Wenen; Sytzen. God's ravijn; Terhune, Lex; Ces- born, Chïens perdus sans collier; Van der Hoop, Nieuwe richtingen in de zielkunde; Ruysch van Dugteren. De toekomst onzer jongeren; Tolsma, De parapsychologie; Baarslag, De Bijbelse geschiedenis, dl. 1; Kuituren en karakters; Seeger, China; Hacket. Hendrik VIII; Dana. Twee jaar voor de mast; Roos en Roos, De groene woestijn van de Gran Chaco; Fuchs, In het land van de gesluierde mannen: Met horst en Sirks, Het bevolkingsvraagstuk; Van Zwijndrecht, Hoofdstukken der eco nomie; Banning, Het communisme als po- litiek-sociale wereldreligie; Isaacs, Ouders vragen raad; Pesch. Wat wij van leer kun nen maken; Duke, Testpiloot-sneller dan geluid; Gilbert en Poustochkine, Jazzmu ziek; Ik werk bij de film: Boeket voor Betje en Aagje. In de maand Januari werden uitgeleend 2552 Ned. romans. 256 romans in vreemde talen en 940 studieboeken. In de jeugd leeszaal werden 1203 boeken uitgeleend, (tot. 4951). goed mogelijk stilgelegd, waarna de „mof" het water ingleed. Pas op het laatste ogenblik was gis teren beslist, dat de kabellegging zou doorgaan, ln verband met de weers omstandigheden. Daar men elk risi co wilde vermijden, werd de kabel, voordat zH het water inging electrisch verwarmd, waartoe een aggregaat voor de energie zorgde. Het leggen van de kabel slaagde uitstekend, mede dank zjj het prima werk van de bemanning van de „Zee hond", die het kabelschip trok: kapi tein Sperling uit IJmuiden, machi nist Pietersen uit Maassluis en ma troos Storm uit Rotterdam. „Mercurius" huldigde gouden jubilaris De afdeling Middelburg van de Al gemene Bond „Mercurius" heeft tij dens een bijeenkomst in „De Gouden Poorte" de heer W. J. van Iren gehul digd, die 50 jaar georganiseerd is. Aanvankelijk was deze jubilaris aan gesloten bij een plaatselijke vereni ging, later toen het N.V.V. opgericht was, werd hij lid van deze organisa tie. Wegens zijn zilveren jubileum zou ook gehuldigd worden de heer F. Lagendijk, doch deze was verhinderd. De heer W. van der Vlerk, lid van het hoofdbestuur, richtte zich in een korte openingstoespraak tot de heer Van Iren, waarna voorzitter G. J. Rtfnten de jubilaris namens de afde ling gelukwenste. De heer Van Iren ontving tevens een geschenk. Het overige deel van de avond werd verzorgd door de heer Mac Vawin en zijn assistente uit Amsterdam. Voor de pauze hield eerstgenoemde een in teressante causerie over psychome trie, telepathie, helderziendheid en zwendel. Hij belichtte enkele aspecten van de waarzeggerij en van de strijd, die gevoerd wordt tegen de kwakzal verij op deze gebieden van de „We tenschappen". Na de pauze hield de heer Mac Va- win enkele demonstraties, die hij daarna uiteenzette, zodat bleek, op welke wijze vele zogenaamde „fakirs" het publiek aan hun paranormale ga ven doen geloven. De talrijke toe schouwers hebben zich met een en ander uitstekend vermaakt. Middelburg Natuurkundig gezelschap Voor het „Natuurkundig Gezel schap" hield prof. dr ir J. C. van Staveren in het Schuttershof te Mid delburg een lezing over „De electri- citeitsvoorziening van Nederland". Uit berekeningen van productie- en transportkosten is gebleken, zo' zei spreker, dat Nederland het meest eco nomisch van electriciteit kan worden voorzien, wanneer er plm. 15 centra les zijn. Deze centrales moeten dan nog met elkaar verbonden worden door een zg. koppelnet. Zo is de cen trale in Vlissingen en dus het ge hele Zeeuwse net door een lijn van 50.000 Volt verbonden met de grote koppelring, die de centrales in het midden van het land met elkaar ver bindt. Deze koppeling heeft enige be langrijke voordelen. Mocht een cen trale door een of andere oorzaak geen stroom kunnen leveren, dan kunnen de andere centrales gezamenlijk hel pen. Ten tweede behoeft een bepaal de centrale niet zo gauw tot uitbrei ding over te gaan, daar de centrales aan elkaar stroom kunnen leveren Ten slotte behoeft de reserve aan ge neratoren, die iedere centrale moet hebben, niet zo groot te zijn, daar ook nu de ene centrale eventueel voor de andere kan inspringen. In Arnhem is liet centrale punt, dat in directe tele fonische verbinding staat met alle cen trales, van waaruit opdrachten tot stroomlevering gegeven kunnen wor den en waar automatisch gecontro leerd wordt, of alles volgens afspraak verlopen is. Tenslotte is ons net ge koppeld met dat in België en dat in Duitsland en verder ook met Frank rijk, Zwitserland en Italië. Op het gebied van de electriciteits- voorziening heeft zich vrij geruisloos een West-Europese integratie voltrok ken, die van het grootste belang is, zowel uit een oogpunt van economie als van samenwerking tussen de vol keren. Propaganda-avond „Barthimeus" Uitgaande van het Christelijk Blin deninstituut „Barthimeus" werd Woensdagavond in de Middelburgse Bogardzaal een propaganda-avond ge houden. Ds P. J. F. van Voorst Vader, Ned. Herv. emeritus-predikant uit Middelburg, sprak een kort wel komstwoord, waarin hij wees op de noodzakelijke uitbreiding, die het in stituut moet ondergaan. Daarna werd de film „In Holland staat een huis" vertoond, die een indruk gaf van het instituut en de wijze waarop de blin den er leven en worden opgeleid. De heer J. de Vlaming van „Barthi meus" gaf nog een korte toelichting. Hij vertelde o.m., dat er in ons land ongeveer 5000 blinden zijn. „Bartimeus" dat thans 35 jaar be staat, huisvest ongeveer 625 blinden. Uitbreiding is echter dringend nodig. De kosten van het plan, dat hiertoe is opgesteld, bedragen 700.000. Het R\jk draagt 300.000 bg. De rest hoopt men te verkrggen door middel van een obligatielening. Aan deze bg eenkomst, die druk be zocht was, werd medewerking ver leend door de voordrachtskunstenaar Anne Holtrop. Voor de pauze decla meerde hij uit werken van prot. Ne derlandse dichters van een meer ern stig genre, na de pauze kwam de luim aan de beurt. Oogst van de straat Bij de Middelburgse gemeentepolitie zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende, in het tijdvak van 15 tot en met 21 Februari gevonden voorwerpen; wanten en handschoenen, sleutels, porte- monnaie's met en zonder Inhoud, houten duimstok, vulpen in étui, groen militair regenzeil, stok van 6 m, step op luchtban den, linker rubber overschoen, boodschap pentas, poppendeken, broche, honden penning 240/1954. rood bruine step op luchtbanden, zwartealpinomuts, vulpen zonder dop, 4-delige duimstok, zwarte alpinomuts, verrekijker, goudkleurige das- spel. Gapinge Veefonds bijeen. Dezer dagen kwam het Veefonds Veere, Gapinge en omstreken in Ga pinge in vergadering bijeen. De voor zitter, de heer M. Arendse, opende deze di-ukbezochte vergadering. Uit de jaarverslagen, die tijdens het huis houdelijk gedeelte werden uitge bracht, bleek, dat het aantal ongeval len zeer hoog lag. De aftredende be stuursleden, de heren M. Arendse, J. Louwerse en Jac. Besugen, werden herkozen. Hierna sprak dokter P. J. Coppool- se, dierenarts uit Middelburg over „Koopvernietigende gebreken." Dit voor de vergadering belangrijke on derwerp kreeg een dankbaar gehoor. Zoutelande Uitvoering L.J.G. en Z.P.M. Zaterdagavond heeft de afdeling Zoutelande van de Landbouw Jonge ren Gemeenschap en de Zeeuwse Plattelands Meisjes een goed geslaag de uitvoering gegeven in „Midden dorp" te Zoutelande. De avond stond onder leiding van de voorzitter, de heer A. Dingemanse, die een ope nings- en een slotwoord sprak. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door het L.J.G.-orkest Walcheren. Voörts werd het programma gevuld met zang, voordracht en toneel. De spelers van het met grote aandacht gevolgde toneelspel „Spanning om Vredehoeve" mochten een welver diend applaus in ontvangst nemen. Het was een goed geslaagde en druk bezochte uitvoering. Jaarvergadering Chr. school. Dinsdagavond hield de „Vereniging tot stichting en instandhouding van een School met de Bijbel" te Zoute lande haar 38e jaarvergadering. Na opening met gebed en Schriftlezing door de voorzitter, ds J. F. Wagener, werden de verslagen voorgelezen. Het aantal leerlingen bedroeg gemiddeld 123, terwijl het aantal leden 119 be draagt. Het totaal der inkomsten be droeg f 30.382,59, uitgaven f 29.865,20, zodat het batig saldo f 517,89 is. De werkelijke schuld bedraagt f 3067,06, waartegenover de ambtswoning als bezit staat. De heer P. Dingemanse werd als lid van de commissie tot nazien van de rekening benoemd. De heren S. van Sluys en A. Jobse werden als be stuursleden herkozen. De voorzitter deelde mede, dat Zou telande door de minister op de ur- gentielijst geplaatst is wat betreft de bouw van een nieuwe school. De ouderavond zal gehouden worden op 4 Maart. Biggekerke Vakonderwijzeres. Tot vakonderwijzeres nuttige hand werken aan de School voor C.V.O. te Biggekerke is benoemd mej: J. Lam- pert te Biggekerke. Scheepvaartberichten Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen 22 Febr.: Jonex I van Londen; Spes van Kopenhagen; Actinia van Ierland; Rijnkerk van Hamburg; Coeta van Rot terdam; 23 Febr.: Ton S. van Rotterdam; Trio van Londen: Union van Rotterdam; Navis van zee. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen 22 Febr.: Eban naar zee; Prinses Wilhelmina naar Garston; Frema naar Stockholm; Rian naar Grangemouth; Prins Alexander nr Rotterdam; 23 Febr.: Amstelveen naar Bremen; Cateli naar Kopenhagen; Priola naar Avonmouth; Li berie naar Ierland; Depa naar Mistley; Farei naar zee. Goes Lezing J. van Elsacker Op de derde avond van dit seizoen bood de Vereniging voor Algemene Wetenschappelijke Belangen te Goes haar leden Woensdag in het Schut tershof het optreden van een oude be kende aan, in de persoon van de heer J. van Elsacker. De hernieuwde ken nismaking met deze bekende voor drachtskunstenaar was wederom van de meest aangename aard. Met zijn rustige verteltrant en een voortreffe lijk programma, waarbij voor de Vlaamse litteratuur een flinke plaats was ingeruimd, heeft de heer Van Elsacker zgn gehoor een goede avond- bereid. Voor de pauze droeg hij voor uit de novelle „Het been" van de Vlaam se schrijver Willem Elsschot. Even als met de vertelling over pastoor Munte van Ernst Claes in het bgzon- der wist hU door het sappige Vlaams deze kostelijke verhalen nog meer re- lief te geven. Fijn en overtuigend was ook de wijze, waarop .hij de schets over Veere uit „Zeeuwse reflexen" van mr J. C. van Schagen, voordroeg. Enkele stukjes van Simon Carmig- gelt completeerden het programma. Vanavond wordt het optreden voor de overige leden herhaald. De voorzitter, de heer B. van den Berg, kon er in zijn openingswoord van gewagen dat wederom verschil lende nieuwe leden waren toegetre den. Voorts wekte hij op tot een ge zamenlijk bezoek op 18 Maart aan de Antwerpse Opera. Hervormde gemeente-avond In zaaï-Krjjger te Goes wordt Vrij dag a.s, een Herv. gemeente-avond belegd, waar zal spreken mr. A. W. Kist, directeur van „Kerk en We reld" en van het vormingscentrum „Oud Poelgeest". Deze bekende spreker zal een in leiding houden over „Het koninkrgk Gods, het lijden en het gebed en de naastenliefde". Deze onderwerpen kwamen ook naar voren op de ge- sprekskringen, zodat deze avond thans gezien kan worden als een af sluiting van de Grote Trek-aetie. Filmavond N.C.G.B. Voor een groot aantal jeugdige le den van de Nederlands Christelijke Grafische Bond werd Woensdagavond in restaurant „de Opril" te Goes een bijeenkomst gehouden, waarbg de plannen voor jeugdkampen, welke de N.C.G.B. in verschillende delen van ons land organiseert, nader werden besproken. Na de uiteenzetting wer den enkele films over deze jeugdkam pen vertoond. Wemeldinge „Isala" vlot gesleept Dinsdagavond is het tankschip „Isala", schipper Bokslag uit Dor drecht, ter hoogte van de wemelding- se "Vlije aan de grond gelopen. Woens dagmiddag is het schip, dat 600 ton meet, vlot gesleept door de sleepbo ten „Mascotte" en „Louis" uit Dor drecht. Het schip is naar Wemeldinge febracht, vanwaar het zijn reis naar .ntwerpen heeft voortgezet. Officiële publicaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERGUNNING VERLEEND. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 1-2 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat by hun besluit van 15 Febru ari 1955 aan de N.V. Bronswerk, afdeling Pijpleidingen v/h Becht en Dyserink te Vlissingen op de daarby gestelde voor waarden vergunning ls verleend tot het uitbreiden van de werkplaats voor het vervaardigen van centrale-verwarmings- en sanitaire installaties door het by plaat sen van een gasoven voor het warmsto- ken van pypen, uitgerust met een electro motor van 1 pk in het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, Sectie E no. 2115, plaatselijk gemerkt Lange Zelke 41. Vlissingen, 19 Februari 1955. GEMEENTE OOST- EN WEST-SOUBURG. AANGIFTE HONDEN. Zij, die na 1 Februari 1954 houder zijn geworden van één of meer honden, of thans meer honden houden dan op 1 Fe bruari 1954 en zy, die sedert die datum één of meer honden minder houden, zijn verplicht hiervan aangifte te doen vóór 15 Maart 1955 ten gemeentehuize. Zij, die na laatstgenoemde datum houder van een hond worden moeten hiervan binnen 14 dagen bericht doen. Oost- en West-Souburg, 22 Februari 1955. HOOG EN LAAG WATER 25 Februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.A.P 3.30 2.2: 4.02 2.42 4.46 5.07 5.24 2.49 1.47 1.74 O.+NAF. 15.57 2.29 16.26 2.44 2.54 1.62 1.89 U.N.A.P. 10.09 17.16 17.34 17.46 10.39 11.14 10.37 10.57 2.51 2.68 1.84 2.16 U.—N.A.P 22.11 2.09 22.42 2.21 23.19 2.39 22.40 1.46 23.13 1.73 EEN KERKENDAG OP WALCHEREN Discussie over de vrouw in het ambt Dc Classis Walcheren, die gisteren in Middelburg byeenkwam, besloot te onderzoeken in hoeverre het mogelgk is op Walcheren een Kerkendag te organiseren. De gemeenteleden kun nen door een dergelijke dag komen tot een eenheidsbesef, dat uitgaat bo ven het plaatselijk verband. Het is echter niet waarschijnlijk, dat deze dag nog dit jaar zal worden gehou den, omdat de tijd van voorbereiding daartoe te kort is Uitvoerig werd gesproken over het voorstel van de Generale Synode om de vrouw toe te laten tot do ambten der Kerk. De meerderheid der verga dering was van mening, dat de Syno de geadviseerd dienfc te worden de vrouw slechts toe te laten tot het ambt van diaken. Tot dit advies werd besloten. De vergadering begon des morgens met een bijeenkomst in de Koorkerk, waar voorging ds. P. F. Th. Aalders, uit Middelburg. Onder voorzitter schap van de oudste predikant, ds. H. J. Pijnacker Hordyk uit Nieuw- en St. Joosland, werd de vergadering voort gezet ln het Nederlands Koffiehuis. Tot praeses werd gekozen ds. E. Durkstra, die daarna de leiding over nam. Tot assessor werd gekozen ds. Aalders, tot secundus van de praeses ds. G. H. van Willenswaard uit Dom burg en tot secundus van de assessor ds, J. van Woerden uit Middelburg. De classicale commissie voor het op zicht werd als geheel herkozen, ter wijl aan deze commissie werd toe- Baarland Filmavond In het Verenigingsgebouw te Baarland werd een filmavond gehou den door de plaatselijke afdeling van de vereniging „De Macht van het Kleine". Ds. H. G. Beneder sprak een inleidend woord, waarna de heer Van der Meulen uit Heem stedeAardenhout sprak over de zorg voor lijders aan vallende ziekte en daarbij de Interessante kleuren film „Een leven staat op het spel" vertoonde. Deze film gaf een indruk van hetgeen voor de lijders aan epi lepsie wordt gedaan. Ds. Beneder besloot de leerzame avond met een woord van dank aan de inleider. „De Nieuwe Weg" In café J. J. Traas te Baarland hield de buurtverenls,lnrr „De Nieuwe Weg" haar jaarvergadering" onder voorzit terschap van de heer G. Wieckardt. De jaarverslagen van de secretaris, de heer C. de Vriend, en van de pen ningmeester, de heer J. de Vriend, maakten melding van een goed ver enigingsjaar, ook in financieel op zicht, waarbM het mogelijk bleek, de laatste renteloze aandelen af te los sen. By de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heren Jn. de Vriend f C. van Weele, herko zen. Besloten werd, aan de gemeente-, raad bericht te zenden, dat het inmid dels uitgevoerde besluit tot beplanting van de Nieuweweg met 1 rü lijsterbes bomen door de vereniging ten zeerste op prijs is gesteld. Nadat de vergadering door de voor zitter was gesloten, volgde nog een gezellig samenzijn. Marktberichten VEILING GOES. 23 Febr. Groehten: Spruiten A —I 49— 51; A II 46—49; B 26—31;: Witlof A I 39-63; A O 42—46; A afw 37—38; B 1 35-45; B afw 2931: Rode kool 30; Gr. Savoye kool 40: Witte kooi 2123; Boe renkool 39; Peen 14—15; Uien 815; Ra pen 57; Prei 4953; Kroten 31; Knol selderij 1—2,50. VEILING KAPELLE. 23 Febr Export- en mdustrlevelling. Goudreinette I m. 75, 23,8025: m. 70. 15,70-^19,20; m. 65, 12,10—14,40; groen 1 na. 75. 17.10; m. 70. 14,80; m. 55 11.30 Verpakt fruit: Goudreinette 1 m. 85, 31; m 80, 30—35: m. 75, 22—28: m. 70. 21: Jonathan na. 80, 38; m. 75, 3138; tn 70, 28—35: m. 65, 25—29; m. 60 20—23. Gewone veiling: Goudreinette 4—23. Jonathan 321; Golden Delicious 727: Zoete Ermgaard 841; Winter Banana 10—13; Lombart Calville 4—29; Cox Oran ge Pippin 4—18; Sterappei 3—6(4; Wtn- terlouwtje 46^: Conference 13—26; Bre- derode 816. Klelpeer 311 Gieser Wil deman 1041; St Remy 614. Groenten: Spruitkool 2867; Rode kooj 23 -24; Witlof 40—64; Koolrapen 3—4; Uien 11I-S:Prei 56; Sreekpeen I15; Knolselderij 711. 32. De volgende morgen, xort nadat de zon was op gegaan. trokken Jimmy. Jackj: ei kapitein Brulboei naar het strand, naar de plek waar de „Voorspoed" op de kust was gelopen Pas Ka wist hier niets van Zij hadden hem er op aanraden van Jimmy geheel bui ten gehouden. Toen zti ei it- vorige avond over hadden zitten praten, over ai die leve ismiddelen. die zich aan boord van de .Voorspoed" bevonden, was Ras Kassibo toevallig niel in het 'ram. w-est. Hij was eerst een paar uur later thuis gekomen met een l-orf vol met sappige bladeren die zij graag als groente aten. Jim my had allen op het hart gedrukt de dwerg niets van hun plan te zgggen, -aat die er maar buiten" had hij gezegd. „Daar heb m'n reden voor." De anderen hadden daar net veeJ van begrepen, maar zy hadden verder niet gevraagd. Dt tocht naar net Wrak duur de bijna twee uur en toen zy er aankwamen, was het juist hoog water, zodat zij onmogelijk naar het wrak konden waden, "ij besloten tr wachten, totdat het wa ter wat gezakt zou zijn. Kapit -in Brulboei ging samen ™el Jimmy wat zitten uitblazen van de voettocht, die zij achter de ug hadden, maar Jackie begon de om geving wat te verkennen en hij was daar oog geen kwartiertje mee bezig of hij gaf een luide schreeuw In een kreekje, vaarin nog wat water stond, dreef een sloep, een sloep die uetjes aan een in de grond gesla gen paaltje gemeerd wasJackie holde er naar toe en bemerkte dat de sloep er nog gced uit zag. gevoegd ouderling A. J. Lievaart uit Middelburg. Ds. Baars, zendingspredikant te Sarwi op Nieuw-Guinea, was met zijn echtgenote ter vergadering aan wezig. Ziin zendingsterrein is aan de Classis Walcheren toegewezen. Het is de bedoeling, dat hg op 2e Paas dag tgdens een dienst ln de Nieuwe Kerk officieel zal worden afgevaar digd namens de Classis. Ds. Baars, die op 24 April a.s. opnieuw naar Nieuw-Guinea vertrekt, heeft het voornemen om voordien nog de ge meenten op Walcheren te bezoeken. Ds. E. Sneller sprak nog namens de sectie voor de Strijdkrachten. Binnenkort zal er een vergadering worden gehouden door liet modera- men met de kerkeraden van dc bad plaatsen, teneinde na te gaan welke taak de Kerk heeft ten opzichte van de badplaatsen. 's-Heer Arendskerke Gebedsure Vrijdagavond aanstaande wordt in de Ned. Herv. kerk te 's Heer Arends kerke een gebedsure gehouden in het kader van ae Vrouwen-Wereldgebeds dag. Deze bijeenkomst, welke te 8 uur aanvangt, wordt georganiseerd door de samenwerkende vrouwenorganisa ties. President-kerkvoogd. Tot president kerkvoogd van de Ned. Herv. Gemeente te 's-H. Arends kerke is benoemd de heer C. Phi- lipse. Nieuwdorp N.C.L.B. vergaderde De afdeling Nieuwdorp van de N.C. L.B. kwam in jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer J. Traas. In de vacature van de heer G. Schipper werd voorzien door benoe ming van de heer Jb. v. d. Berge. In de pauze werd er een collecte ge houden voor het t.b.c.-fonds „D.E.L.". Deze bracht op de som van 17,40. De hoofdbestuurder, die deze avond zou spreken, was helaas verhinderd. Na enkele schetsjes te hebben ge bracht, sloot de heer P. de Kok deze vergadering met dankgebed. Kerkvoogd gekozen Te Nieuwdorp in de Ned. Herv. Kerk is tot kerkvoogd gekozen de heer M. B. Slabbekoom, die deze be noeming inmiddels heeft aangenomen. „Onder valse vlag" De reciteerclub te Nieuwdorp voer de op in het verenigingsgebouw te Nieuwdorp het toneelstuk „Onder val se vlag". Dit werd op voortreffelijke wijze gespeeld, na het openingswoord door ae heer J. Steketee. In de pauze werd er een collecte ge houden voor het Groene Kruis. Deze collecte bracht op de som van ruim dertig gulden. De opbrengst van deze avond kwam eveneens ten goede aan het Groene Kruis. Namens deze vereniging sprak de heer A. Braamse een woord van dank. SCHAKEN Middelburg III en Souburg deelden de punten (55). Voor de Zeeuwse schaakcompe titie werd in de afgelopen week slechts één wedstrijd gespeeld. He was de ontmoeting tussen Middel burg m en Souburg, welke in een 55 gelijkspel eindigde. De uitslagen waren; K. J. Hol sterA. Niemarkt 01; D. Faas- se n.o. 10; A. Liebtendahln.o 10; J. GoedbloedI. Kense 01 C. A. v. d. KoordeA. Bruinooge 0--1; H. VermeuleW. Goor 01 R. van BennekomM. Essers 10 S. v. d. BroekeP. de Rijke J. D. SamanL. Koppejan M. P. v. d. HeuvelJ. H. Fran- gois 10. De stand is nu; Koudekerke 4 4 0 0 8 27, Vissingen H 6 4 0 8 8 36, Middelburg Hl 5 1 1 3 3 23, Sou burg 5 1 1 3 3 19, Vissingen Hl 4 1 0 3 2 15. Waar zijn onze schepen? Ampenan 22 v Balik Papan n. Makassar. Axeldyk 22 ie Boston. Bloemfontein 22 230 m. Z.W Kp. Palmas n. Kaapstad Ceronia 22 v Massawa n. Fanara Congostroom 22 v. Lagos n Calabar. Helena 22 vm. v. Port ol Spain n. Para maribo. Jagersfontein 21 v. Port Elizabeth naar Kaapstad. Japara KRL 22 v. Surabaja Banjuwangl Loosdrecht 22 v. Genua n. Marseille. Manoeran 24 te Tj. PrJok verw. Radja 22 nm te Genua. Aagtekerk 22 nm. v Marseille n. Casa blanca. Almdijk 22 te Rotterdam Aludra 23 te Karachi Annenkerk 22 v. Singapore n Bangkok. Appingedyk 23 vm. te SantOB. Arendsdijk 23 vm. ie New Vork. Arnedijk 23 te Tampa. Boschfontein 23 vm. v. Aden n. Suez. Caltex The Hague t 22 nm. te R'dam. Delft 22 v Curagao n Londen. Johan van Oldenbarnevelt p 22 Kp. Fl- nisterre n. Amsterdam. Korovina t. 20 v. Geelong o Mlri. Muiderkerk 22 v. Rotterdam n. Bremen. Mydrecht t. 22 v. New York n. Aruba. Oranjestaa 22 v Barbados n Plymouth. Perns t. 22 nm te Curacao Ridderkerk 24 Tanga verw Straal Malanks 20 te Yokonama. Weltevreden 2? v Suez n Ojeddah. Westerdam 22 120 m Z.Z.O Kp. Race n Rotterdam. Willemstad 22 :80 m N_N.»j Fayaj n Pt of Spair. Kieldrecht 23 v Rotterdam n. Genua Laagkerk 23 v Karachi o Bombay Luna 22 v Amsterdam n. Hamburg. Maasdam 22 te New York. Oranjefontein 22 v. Amsterdam a. Bre men.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 3