1000 PEKENS Chr. plattelandsorganisaties hielden ontwikkelingsdag ME KLERKeZN Kou en Pijn ZEELAND WERD VOORGELICHT OVER VIERING BEVRIJDINGSDAG VAN TOT Zeeuwse Almanak MORGEN KUNTU TIENTALLEN GULDENS BESPAREN DEKENS TEGEN PRIJZEN WAARVOOR U ZE NOG NIET GEKOCHT HEEFT i AFSCHEID IN EIGEN BEDRIJF VAN EERSTE CORRECTOR Agenda BKUVlMVlADE 2 JU Ju W JU C O U KANT L»UiSx>iiiiv^Av< PARAAT-ZIJN IS NODIG Ds. J. M. van Krimpen sprak over de jeugd in de oude stad „Wanneer met hét Deltaplan ook de grote stad haar greep doet op Zee land, laat het platteland dan zorgen paraat te zijn in innerlijke kracht. Men zal dan moeten getuigen, dat G od zich een volk heeft verkoren, dat Hy zal bewaren". Deze woorden sprak ds. J. M. van Krimpen, Geref. pre dikant voor buitenkerkeiyken te Rotterdam, Woensdag tot enkele honder den leden van de Chr. agrarische organisaties van Zuid- en Noord-Beve land, aan het slot van een causerie, waarin hy o.m. de vaak mensonterende toestanden in de oude woonwijken van Rotterdam en de ontkerstening van de bewoners had geschetst. De ontwikkelingsdag, welke in „de Prins van Oranje" te Goes gehouden werd voor de Chr. Plattelands Vrou wenbond, de Chr. Plattelandsmeisjes- bond, de C.B.T.B. en de C.J.B.T.B. in Zuid-Beveland, werd des middags op de gebruikelijke wijze geopend door de neer J. de Jager uit Kapelle. Na samenzang was daarop eerst het woord aan ds. Van Krimpen. Hij be gon met uiteen te zetten, hoe de ont wikkeling van de industrie rond de grote steden in het begin van deze eeuw, een grote trek van het platte land tot gevolg had. Op vaak onver antwoorde wijze werden grote woon wijken uit de grond gestampt en het zijn thans deze oude volkswijken, wel ke grote problemen vormen. Door het leven in de grote stad en de wijze van wonen hebben velen de oude le venszeden en -vormen overboord ge gooid. Gehele wijken zijn soms ook c. i van de kerk. Spr. erken de, dat ook de Kerk zelf hieraan schuldig is, omdat in het verleden niet voldoende de waarachtige bewogen heid tegenover de mens in nood is getoond. In felle Jjleuren schilderde ds. Van Krimpen de toestanden op huisves- tingsgebied en de levenswijze van de losgeslagen massa. Werkloosheid is er practisch niet, er worden vrij be hoorlijke lonen verdiend, doch de be steding van het inkomen gaat bij ve len alle perken te buiten. Het is ech ter te begrijpen, dat in een gemeen schap waar geen ruimte is om te wo nen en waar de jeugd niet meer nor maal kan opgroeien, het leven er ook puur materialistisch is. De kerk heeft de opdracht om de muur van nihilisme te doorbreken. Zij is daartoe begonnen met 't jeugd werk in clubgebouwen e.d. Een moei zaam werk, dat niet wordt verricht om „zieltjes te winnen", doch uit waarachtige bewogenheid voor de mens in nood. Er zyn echter nog te weinig Christenen, die zich van hun taak in deze bewust zijn. Spr. waarschuwde er voor, dat men ook op het platteland lang niet zo ver meer van deze toestanden verwijderd is als men wel denkt. Wanneer men niet ziet wat de jeugd nodig heeft, zal daar eveneens de ontkerstening voortgaan. De plattelandsjeugd zal daarom „ruimte" gegeven moeten worden in de geest, door o.a. sport, spel, gezonde vrije tijdsbesteding enz. Op deze met grote aandacht beluis terde causerie volgde nog een goede gedachtenwisseling. (Advertentie) wrijft U weg met ANDERE PUNTEN Na een korte koffiepauze werden on der leiding van mevrouw Op 't Hof de Bondsliederen gezongen en bracht een dameszangkoor, bestaande uit le den van de afdeling Noord-Beveland, enkele populaire melodieën ten geho re. Inmiddels had een gespreksforum, waarin zitting hadden de dames A. Dominicus en S. Dekker en de heren C. J. de Jonge, A. Sandee en J. de Ja ger, op het toneel plaats genomen en mochten de aanwezigen vragen op al lerlei gebied op het forum afvuren. Op gedegen en soms amusante wijze gaven de sprekers en spreeksters hun visie op de voorgelegde .problemen, welke varieerden van het nut van een Bureau voor beroepskeuze tot het vraagstuk, of de hedendaagse vrou welijke jeugd meer interesse heeft voor de mode dan voor de keuken. Hierna werd de middagbijeenkomst feschorst en werd gezamenlijk de offiemaaltijd gebruikt, 's Avonds gaf de Christelijke Reciteerclub uit Nieuwdorp een opvoering van het to neelstuk „Onder valse vlag", dat bij de vele aanwezigen zeer in de smaak viel, getuige de ware ovatie, welke de acteurs en actrices na afloop in ont vangst mochten nemen. Dodelijk ongeval op weg Hulst-Si. Niklaas. Op de verkeersweg tussen Hulst en Sint-Nik laas (B.) is, naar eerst thans bekend werd, Maandagavond een ver keersongeluk gebeurd met dodelijke afloop. Een Belgische wielrijder, De W., stak nabij De Paal (B.) plotseling de weg over en werd daarbij gegre pen door een juist passerende auto, bestuurd door de heer E. G. uit Hulst. De wielrijder werd op slag gedood. Middelburgs Muziekkorps viert 140-jarig bestaan. Dinsdag 1 Maart a.s. zal het Mid delburgs Muziekkorps 140 jaar be staan. Dit feit wordt gevierd met een concert op Donderdag 10 Maart a.s. in de grote zaal van de Concert- en Gehoorzaal. Het korps, dat in de laatste jaren met vele moeilijkheden te kampen heeft gehad, met name wat betreft het geringe aantal werkende leden, is thang weer op groter sterkte ge bracht. Men is er in geslaagd het aantal muzikanten tot 36 op te voe ren, nadat een dieptepunt van 18 was bereikt. Zoals bekend, staat het Middel burgs Muziekkorps onder leiding van dirigent Piet de Rooy uit Vlissingen. Aanvankelijk was het korps een on derdeel van de Schutterij, die bij K.B. van 27 Februari 1815 werd ingesteld. In Juni van dat jaar trad men voor het eerst in het openbaar op, namelijk bij de beëdiging van officieren. In 1890 kwam het korps onder leiding van Jan Morks, onder wiens leiding een hoog technisch en muzikaal ni veau werd bereikt. Na Jan Morks werd de heer Joh. H. Caro directeur. Slot van pag i element zorgde de heer Nico Flot, di recteur van de Stichting „Sport en Spel". Deze wees er op, dat het samen een spel beoefenen met name kinde ren, maar ook ouderen een intense vreugde verschaft. „Spelen is een taal die iedereen verstaat", zo zei de heer Flot. Daarna werd een enthousiast en leerzaam gebruik gemaakt van de ge legenheid om enkele spelen te beoe fenen. Een hoogtepunt werd het „wagen spel", waaraan een inleiding vooraf gmg van de heer Lou Hoefnagels, ar tistiek adviseur van het comité. Hij belichtte vele aspecten van de feest viering, zoals versiering, optochten, e.d. en brak een lans voor het „wa genspel". Dit spel wordt, zoals de naam reeds zegt, op een wagen ge speeld door een klein aantal mensen. Vooraf staan slechts enkele richtlij nen vast, een soort beknopt „scena rio", die de uitvoerenden dienen te volgen. De rest ontwikkeld zich van zelf. De wagen rijdt een of ander plein op tijdens een feest, het publiek ver zamelt zich en... men begint te spe len. Wagenspel Hoe zo'n wagenspel precies in zyn werk gaat, heeft men daar in de Mid delburgse Concertzaal uitvoerig kim- <3.tvin olijfje JO STERNHEIM. Dinsdag 1 Maart a.s. komt de be kende toneelspeler en voordrachtkun stenaar Jo Sternhelm uit Amsterdam naar Oostburg, waar hij In de Neder lands Hervormde kerk zijn voor dracht „Jeremia" zal uitvoeren. Deze avond wordt georganiseerd door de Nederlands Hervormde Kerk ln sa menwerking met de provinciale com missie „Cultureel Werk." In andere Nederlandse plaatsen en ook in Zeeuwse had deze voordracht veel WATER De gemeentelijke overheid van een Bevelundse gemeente heeft onlangs tot grote vreugde van de jeugd een nogal drastische maatregel genomen om een verstopte riolering weer bruikbaar te maken. De brandweer xoerd ingeschakeld. Waarop een aantalniet helemaal waterdichte slangen tverd uitgerold, hetgeen in korte tijd een waar wa terballet deed ontstaan. De school jeugd amuseerde zich opperbest met al die tijdelijke fonteintjes en wéldra liep het water uit vele klompen Een opgeschoten knaap ïoist van de zo onverwacht geboden gelegenheid een bijzonder nuttig gebruik tc ma ken; hij plaatste zijn bemodderd rij wiel voor één der waterstralen en boende er lustig op los! De volwassenen liepen met een gro te hooi/ om al dat spuitwaterheen... Dank zij een verstopte riolering had de schooljeugd van dat Bevelandse dorp een zeer geslaagde middag, waarop er zich niet één verveelde! De diverse ouderparen hadden des avonds overigens evenmin reden tot verveling, toen het kroost doornat thuis kwam Maar de riolering was in ieder ge val gerepareerd. AANRIJDING. In de bocht van de Weststraat te Axel slipte een Z.V.T.M.-bus tenge volge van de gladheid van het weg dek. Een botsing met een uit tegen overgestelde richting naderende vrachtauto, bestuurd door A. B. uit Zuiddorpe, was niet meer te voorko men. Het front van de vrachtauto werd beschadigd, maar persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. BR AND JE Een alarmerend begin van brand ontstond in de garage van de fa. C. van de K. te Oud-Vossemeer, toen daar een vat met olie vlam vatte. Onmiddellijk werd door middel van de sirene groot brandalarm gegeven, maar gelukkig liep alles nog goed af. Met behulp van enkele schuimblus- sers was men het vuur spoedig mees ter. De aangelichte schade was ge ring. JUBILEUM. De hartelijke gelukwensen van vele Hulsternaren gaan vandaag ongetwij feld uit naar pater G. M. van Beek hoven, die zijn zilveren priesterjubi leum viert. VOLKSDANSEN. De volksdanskring „Walcheren" te Vlissingen zal. vermoedelijk ook dit jaar weer om medewerking worden verzocht om de 5 Mei-viering luister bij te zetten, evenals dit vorig jaar het geval was, toen op de Grote Markt werd gedanst. Voorts zal de dansgroep op Dinsdag 12 April optreden voor de deelnemers aan het werkkamp in de jeugdher berg „Nieuw-Walcheren" te Dom burg. nen meemaken. Het waren weer leden van de vergadering, die daarvoor zorgden. Het onderwerp was zeer toe passelijk: een comité tot organisatie van het bevrijdingsfeest heeft daar voor een begroting opgesteld.- Voor het geld is uiteraard medewerking van het gemeentebestuur noodzake lijk. Dus: een bespreking ten gemeen tehuize tussen B, en W. en het co mité. Drie Zeeuwse burgemeesters vormden het comité en vier comi té-leden uit Zeeland namen zitting in het college van B. en W. deze verwisseling diende om h»t niet gemakkelijk te maken. Het bleek, dat .de optredenden zich zeer goed aan de voor hen onge bruikelijke rollen aanpasten.. Natuurlijk wilde het comité te veel geld en wilden B. en W. dat niet toe staan. En „natuurlijk" hadden B. en W. een ander plan 'in gedachten dan het comité en men kon dan ook niet tot elkaar komen en besloot men tot een volgende bespreking Sfeervol en vrolijk, zo kan men de ze vergadering kenschetsen. Maar te gelijk zeer leerzaam, want de deel nemers weten thans uit eigen erva ring iets van hetgeen voor net feest programma van hun gemeente wen selijk zou kunnen zijn. De Commissaris der Koningin, jhr. A. F. C. de Casembroot, die het laat ste dt»el van de bijeenkomst bijwoon de, kon dan ook het comité feliciteren met liet slagen van deze dag. Jhr. De Casembroot merkte daarbij op, dat vele psychologische factoren op de feestviering van invloed zijn. Met be trekking tot het geld, zei de Commis saris, dat G.S. de betrokken begro tingsposten welwillend zullen bezien. „Maar mét aandacht", zo voegde hij er aan toe Advertentie. Van een der grootste dekenfabrieken kochten wij de gehele restantvoor- raad WOLLEN DEKENS waar wij eigenlijk 'geen plaats voor hebben MOETEN WIJ IN ÉÉN DAG VERKOPEN 1-persoons WOLLEN DEKENS 150x200 2- persoons WOLLEN DEKENS 170x220 Morgen 9 uur begint de verkoop BELLAMY PARK V LI S SI N G E N Alg. Bond Ouden van Dagen vergaderde in Middelburg Hoofdbestuursleden hielden inleidingen In bet Mercurius-gebouw te Mid delburg hield de afdeling Middelburg van de Algemene Bond van Ouden van Dagen een propaganda-bjjeen- komst, welke werd geopend door de voorzitter, de heer J. Wondergem. In het bijzonder richtte hij zich tot de hoofdbestuursleden, de heren A, R. Könïg uit Vlissingen en C. Kitsz (82 jaar), die vanuit Amsterdam de reis naar de Zeeuwse hoofdstad liad ge maakt. Als eerste voerde de heer König het woord, die met nadruk er op wees, dat het lidmaatschap van de Bond ook na inwerkingtreding van het „staatspensioen" van groot be lang blijft, omdat er op velerlei ge bied nog huisvesting bijvoor beeld verbeteringen mogelijk en nodig zijn. In dit verband noemde spr. o.m. nog de vrijetijdsbesteding en medische verzorging. De heer Kö nig verklaarde, dat het hoofdbestuur vooral in 1955 nog veel werk wacht en versterking van de bondsgelede- ren achtte hy dan ook van groot be lang. De heer Kitsz gaf een uiteenzetting over de ontwikkeling van de bejaar denzorg in Nederland en memoreer de hoe net hoofdbestuur van de Bond zich nog onlangs tot de leden van Eerste en Tweede Kamer heeft ge wend, in verband met de voorgestel de uitkeringen, welke gezien ook de tijdsomstandigheden te laag worden geacht. Voorts wees spr. nog op de bezwaren, verbonden aan de overiveging, welke in sommige krin gen wordt"gehoord, om de pensioen gerechtigde leeftijd tot zeventig jaar te verhogen. Ook de heer Kitsz wek te op tot ledenwerving; bij het tien jarig bestaan van de Bond op 23 Juli a.s. zou een groot aantal nieuwe le den door het hoofdbestuur als een prachtig geschenk Worden gezien, zo zeide spr. Nadat de sprekers nog enkele vragen hadden behandeld, sloot de heer Wondergem deze pro- paganda-vergadering. Botsing op singel Woensdagmorgen zijn op de Lange- vielesingel in Middelburg ter hoogte van de Griffioenbrug een vrachtauto, bestuurd door M. van H. en een per sonenauto, bestuurd door de heer M. V., beiden uit Middelburg, met elkaar in botsing gekomen. De personenauto werd aan de voorzijde vrij zwaar be schadigd. Beide voertuigen reden achter elkaar in de richting van de brug. Do botsing ontstond doordat de vrachtauto plotseling naar links af sloeg. Rotary Zierikzee schenkt jubileum-gift 6000 GULDEK VOOR MUZIEKVERENIGINGEN De afdeling Zierikzee van de Rota- ry-Inlernational herdacht Woensdag in besloten kring het vijftig jarig be staan van deze wereldorganisatie. Om haar doel, het dienen van de ge meenschap, met daden te bewijzen besloof de jubilerende afdeling aan twaalf op Schouwen-Duivelana be staande fanfare- en harmoniegezel schappen 500 gulden te schenken. Deze bedragen zullen dienen als ver sterking of tot stichting var? een in strumentenfonds. Onderhoudsaanbesieding In het gebouw van de Rijkswater staat, directie Zeeland, in Middelburg werd Woensdag aanbesteed het on derhoud van het Kanaal door Zuid- Beveland en van de Veerhaven Krui- ningen met bijkomende werken ge durende «1955. Op dit werk werd als volgt ingeschreven A. v. d. Straaten Jr's aann.bedrijf, Hansweert, f 126.500; A. de Bour- graaf, Wilhelminadorp, f 131.000; Fa H. van Noordenne en Zn, Giessen- dam, f 132.000; Aann.bedrijf C. v. d. Klippe, Vlissingen, f 134.500; Aann. bedrijf Dirk Verstoep, f 135.700. De gunning werd aangehouden. Burgemeestersfeest te 's Heer Arendskerke UITGEBREID PROGRAMMA De nieuw benoemde burgemeester van 's Heer Arendskerke, de heer D. Vermet, zal Dinsdag 1 Maart a_s. een hartelijk welkom in zijn nieuwe ge meente worden bereid. Des middags om kwart over één zal burgemeester Vermet aan de ge meentegrens in de Quarlespolaer worden ontvangen door een deputa tie uit de burgery, waarin alle vier dorpen vertegenwoordigd zyn. De stoet zaj vervolgens door de kom van Nieuwdorp trekken waarna via Lewedorp, waar eveneens een korte rondrit wordt gemaakt, naar 's Heer Arendskerke-aorp wordt ge reden. In een buitengewone raadsver gadering in hét verenigingsgebouw zal wethouder J. Hommes de instal latie verrichten. Door middel van een geluidsinstallatie zal het voor de be volking mogelyk zijn de plechtigheid buiten te volgen. In geval van slecht weer zal men een en ander kunnen beluisteren in een lokaal van de te genover gelegen school. Om vier uur volgt dan een receptie. voorts ligt het in de bedoeling om in elk der vier dorpskernen de komst van de nieuwe burgemeester nog feestelijk te vieren. Voor 's Heer- Arendskerke-dorp is het programma reeds vastgesteld. De schoolkinderen krijgen een poDpenkastvertoning en zullen getracteerd worden. Voorts is er des avonds avonds om zeven uur voor hen een lampionoptocht. Om half acht en negen uur organiseert de Oranjevereniging voor de volwasse nen een bijeenkomst in het vereni gingsgebouw, waar de heer Popma uit Middelburg zal optreden met zijn poppenspel. Opgevoerd zal worden het Vlaamse spel „De droom van Peerke". Voerman door geschrokken paard 50 m meegesleurd Doordat zijn paard schrok van een voorbijrijdende auto is de kolenhan delaar P. B. uit Middelburg Woens dagmiddag op de Kanaalweg van zijn wagen gevallen. Hij werd ongeveer 50 m meegesleurd en liep letsel aan het hoofd op, zodat hij naar het Gasthuis moest worden vervoerd. B. trachtte het paard ln bedwang te houden, maar d-.arbij verloor» hij het evenwicht. Nf zyn val raakte hij verward in de leidsels. Aanvankelijk bleek B. bewusteloos. Hij bloedde uit verschillende wonden aan het hoofd. Muzikale hulde Woensdag herdacht het echtpaar HollestelleMulder uit Goes de dag, waarop het vijftig jaar geleden in de echt werd verbonden. Bij de velen, die het gouden paai de gelukwensen kwamen aanbieden ontbrak ook het voltallige harmoniegezelschap „Euphonia" niet. Nadat het gezel schap eerst een rondwandeling door de stad had gemaakt, werd de heer en mevrouw Hollestelle een serena de gebracht, die zij zeer op prijs stel den. BINNENVERING BED De beste bedden ooit gemaakt! (jooi/will SCHUIMRUBBER BED NA GROOT AANTAL DIENSTJAREN. Zeer gewaardeerde kracht. In het kantoor van de Provinciale Zeeuwse Courant te Vlissingen werd Woensdagmorgen afscheid genomen van de heer J. Morys. die wegens het bereiken van de pensioen-gerechtigde leeftijd zyn werkzaamheden als eer ste corrector by dit bedrijf beëindig de. De heer Marys, zo kwam in de toespraken, welke tot hem werden gericht duidelijk tot uiting, is sedert September 1903 met een onderbre king van zes jareneen zeer ge waardeerde kracht geweest, eerst in dienst van de firma Van de Velde en daarna, vanaf de fusie van de Vlis- slngse- en de Middelburgse Courant in 1940, in dienst van de Provinciale Zeeuwse Courant. Van jong zetters- maatje af doorliep de heer Marijs alle rangen en thans nam hy als eer ste corrector afscheid. De werkzaamheden van de heer Ma rijs strekten zich ook buiten het tech- HAZET BEDDEN. EN MAIRASSEN-F ABRIEKEN IE ZEVENBERGEN TELEFOON No 1 „Met de AVRO naar Canada" Mieke Telkamp, Gerda Ziller, Doen- ja Pietra, de Wama's en „Red Head and his Canadians" zyn reeds veel zeggende namen, die de trouwe radio luisteraar als „oude" bekenden in de oren klinken en wanneer daaraan ook nog die van Frank Rexis, Henk Meyer, Truce Speyk, Peter Mac Croy en Peter van Zon worden toegevoegd, belooft dit enkele uren van gezonde ontspanning en vrolijk amusement. Deze belofte ls Woensdagmiddag in „Het Schuttershof" te Middelburg, waar de première voor Zeeland van ae grote muzikale sho# „Met de AVRO naar Canada" werd gegeven, volko men invervulling gegaan. Honderden hadden zich van een plaats verzekerd om „hun" artisten te zien en horen optreden en zij allen zijn voldaan huiswaarts gekeerd, nadat het doek voor de laatste maal werd gesloten. „Red Head and his Canadians" be schikten over uitstekend instrumen taal materiaal en hebben dit ook dui delijk doen blijken, zowel in de be geleiding van de diverse nummers als voornameiyk in hun uitvoering van de ouverture „Orpheus in de Onder wereld". Peter van Zon, Henk Mever en Johan van Helvert toonden, dat hun vocale kwaliteiten van de boven ste plank waren, evenals die van Pe ter Mac Croy, Henk Janmaat en de Canadian Singers. De vedette Miek,e Telkamp en het jeugdige jodelzangeresje Gerda Ziller oogstten veel succes en hetzelfde eldt voor de muzikale fantast Frank lexis, die met zijn dwaze interpreta ties van muzikaliteit en voortreffe- ïyke imitaties in pantomine de toeschouwers menigmaal deed schud den van het lachen. En wie over la chen spreekt denkt aan de Wama's, het komische duo, dat immer met nieuwe grollen op de planken ver- schynt. Al behoort dan de 16-jarige kunstfluiter Johnny Nelson nog niet tot de groten, het talent ontbreekt hem allerminst. Truce Speyk schilder de op treffende wyze de „Verliefde Goudvis" uit de Geisha en Doenia Piëtra tenslotte zong een uitstekende aria uit „La Tosca" en met Peter van Zon een duet uit de onera „Trouba dour", dat een welverdiend en warm applaus oogstte. Deze PVópd wordt ock gegeven in Vlissingen en Goes. nische vlak uit en vooral de in vroe ger 'jaren door hem verzorgde ge meenteraadsverslagen van Souburg, Koudekerke en Vlissingen, werden destijds zeer gewaardeerd. Ook in de Ned. Chr. Grafische Bond is de heer Marijs allerminst een onbekende. Hij is o.m. voorzitter van het afdelings bestuur en lid van het hoofdbestuur van deze bond. By dit tydelyk afscheid werd allereerst het woord gevoerd door de Vlissingse directeur, de heer F. van de Velde Sr. namens de directie, die een geschenk onder couvert overhan digde, en vervolgens door de adjunct directeur, de heer W. de Pagter na mens directie en personeel in Middel burg, de hoofdredacteur, de heer W. Leertouwer, namens de redactie, de chef van de drukltery, de heer J. Bui sing, die een geschenk van het ge hele personeel aanbood, de hoofdbe stuurder van de Ned. Chr. Grafische Bond, de heer Boomgaard en namens het afdelingsbestuur van deze bond, door de heer M. J. Hollestelle. Nadat tenslotte de adjunct-hoofdredacteur, de heer G. A. de Kok, nog een kort persoonlyk en geestig woord had ge sproken, gaf de heer Marijs uiting aan zy'n grote dankbaarheid. De direc tie was nij in het byzonder dankbaar, omdat deze hem altyd in de gelegen heid had gesteld zijn taken buiten het bedryf, waar het byvoorbeeld de bond of de gemeenteraad betrof, waar te nemen. Spreker memoreerde nog de grote technische groei en de sterke personeelsuitbreidingen, welke hy heeft mogen meemaken en prees zich tenslotte gelukkig in de gelegenheid te zyn voor de courant te blijven wer ken, zij het dan niet meer als correc tor, maar als archivaris. Dries Wiemen bij Z.-Vlaams Toneel. In verband met het feit dat de re gisseur van het Zeeuwsch Vlaams Toneel, de heer J. v. d. Broeck is be noemd by Radio Brussel (N.I.R.) heeft het bestuur in zijn plaats be noemd de heer Dries Wiemen, de ac teur-regisseur van het „Theater op Zolder" te Antwerpen. Hy is een der vaste medewerkers van Radio Brus sel en speelde mee by het Nederlands Kamertoneel. Hij is o.a. leraar aan de Koninklijke Stedelijke Muziekschool te Lokeren. VANDAAG: Middelburg - Electro: „Moeilijke jaren (14 jaarj. 19 en 21.15 uur; Schouw burg: blijspel „Het hemelbed", 20 uur; Noorderkerk: zangdlenst „Soli Deo Gloria", 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Door liefde onteerd", (18 jaar), 19 en 21 uur; Luxor: „Pechvogels" (alle leeftijden) 20 uur; Concertgebouw: „Met de A.V.R.O. naar Canada" 20 uur. Goes Grand: „Drie liefdes", (14 jaar), 20 uur; Slot Ostende: feestelijke jaar vergadering Christelijke Bouwbe- drljfsbond, 19.30 uur; De Prins van Oranje: Friese vereniging, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2