Nieuwe vleugels Middelburgs Gasthuis in najaar gereed OUDE DAME TERNAUWERNOOD AAN VUURDOOD ONTKOMEN VOLKSTUINDERS MIDDELBURG ZITTEN „OP SCHOPSTOEL" AGENT NED. HANDEL-MIJ. VLISSINGEN MET PENSIOEN Zmsp Almanak VAL DA Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 21 FEBRUARI 1055 UITBREIDING VAN 135 TOT 200 BEDDEN Verbouwing van „oude gedeelte" wordt daarna uitgevoerd Dit najaar komen de beide nieuwe vleugels gereed, die achter het zieken huis in Middelburg verrezen zijn en voor deze instelling officieel Gast huis geheten een zeer belangrijke uitbreiding vormen. Althans, men hoopt, dat de voltooiing in dat jaargetijde een feit zal zyn. Indien zich geen onvoorziene omstandigheden voordoen, ziet het er echter wel naar uit, dat het imposante gebouw dit jaar in gebruik genomen kan worden. Vóór de winter was het gehele bouwwerk „glasdicht" en toen de vorst inviel, is men met volle kracht aan de afwerking van het interieur begonnen. De bouw kundige werkzaamheden aan het complex zullen in Juli of Augustus ge reed zijn. Maar daarna moeten nog zeer veel installaties, apparaturen e.d. worden aangebracht. Grote bedrijvigheid Het nieuwe complex, dat de zg. Kruidtuin vrijwel geheel deed ver dwijnen, bestaat uit twee vleugels. De een loopt evenwijdig met de Gasthuis- levels aan het Noordpoortplein, is wee verdiepingen hoog, de ander staat loodrecht daarop en telt voor het grootste deel drie verdiepin gen. Op de laatste vleugel bevindt zich nog een opbouw, waarin de lift schacht is ondergebracht. Dit is het hoogste punt, namelijk 18 meter. De derde verdieping reikt tot 13 meter boven de begane grond. Het geheel is Wanneer de nieuwe afdelingen vol- 1 ledig functionneren, komt een be langrijke en dringend nodige ver bouwing van het „oude gedeelte" dat niet zo heel oud is aan de or de. Een bevredigende capaciteit van het Gasthuis zal namelijk eerst be reikt z\jn, nadat een groot deel van deze gebouwen „gesaneerd" is. Men kampt daar immer aan alle zyden met ruimtegebrek: o.a. de kliniek en polyklinick zijn te klein behuisd en voldoen niet aan de gestelde eisen en met de röntgenafdeling is het van hetzelfde laken een pak. De wacht ruimte staat in een bespottelijke ver houding tot de huidige- en zeker tot de toekomstige grootte van dit zie kenhuis. Als beide verbouwingen ach ter de rug zijn, is de beddencapaciteit opgevoerd van 135 tot ongeveer 200. De enige droeve noot in dit geheel is het feit, dat de op stapel staande uit breiding van het zusterhnis om finan ciële rédenen geen doorgang kan vin den. De verbouwing van het voorste deel zal zowel voor het personeel als voor het publiek een enorme verbetering betekenen. Zij betreft voornamelijk de benedenverdieping. De polyklinielc wordt volgens de plannen in verschil lende afdelingen gesplitst, hetgeen uiteraard het werk zeer ten goede zal komen. De röntgenafdeling wordt be- langrijk vergroot. De verbouwing is ook belangrijk met het oog op de acti viteiten in het kanker-subcentrum voor Zeeland, da.t hier sinds enige tijd in opbouw is. Zoals gemeld, zal deze instelling op 9 Maart a.s. officieel in werking treden. Het werk op de eer ste verdieping bestaat alleen uit het verbouwen van de kinderafdeling. Welkome veranderingen zijn er op til voor de bezoekers. Op de eerste binnenplaats, dicht bij de hoofdingang staat thans nog de onvriendelijk aan doende barak, die luistert naar de uitermate ontoepasselijke naam „De Wijde Blik". Dit houten gebouw is. gedoemd te verdwijnen, daar deze bin nenplaats overkapt zal worden en dan de nieuwe grote wachtruimte zal vormen. Tot dusver moeten be zoekers als het druk is op de gang wachten, toestanden, die een zieken huis als dit natuurlijk onwaardig zijn. Dat de vergroting van het zuster huis niet doorgaat treft dat deel van het verplegend personeel, dat buiten het Gasthuis is gehuisvest. Verheu gend is echter wel, dat men momen teel niet met een personeelstekort kampt, althans voor wat betreft het verplegend-personeel. Gebrek aan huishoudelijk personeel is er wel. Het is echter zeer de vraag of men de be hoefte aan verplegend personeel zal kunnen dekken als het nieuwe deel straks gereed is. ontworpen door ir J. van der Linden, een Amsterdams architect en specia list in ziekenhuisbouw. Een rondgang door het gebouw met zijn ruime gangen en breed trappenhuis leert, dat het er gonst van bedrijvigheid. Een respectabel aantal bouwvakarbeiders en lei dinggevend personeel vindt hier zijn bezigheid in de afwerking. Dit laatste woord dekt bij de zieken huisbouw een grote verscheiden heid van omvangrijke „karwei tjes", zoais byv. net leggen van vloeren, electriciteitskabels, ver- warmings- en andere buizen. Hier en daar is het dan ook nog een wirwar van materialen, die nog verwerkt moeten worden. De twee bovenste afdelingen zijn thans „schilderklaar" en de schilders zijn hier dan ook druk aan de gang. De hoogste verdieping omvat de ope ratie-afdeling, met o.a. een grote en een kleine operatiekamer, twee flats voor inwonende assistenten en een patiëntenkamer. Buitenom, langs een brandtrap, kan men van deze afde ling uit het ruime buitenterras berei ken, dat voornamelijk voor kinderen is bestemd en dat zich bevindt op het lage deel van deze vleugel. (Vervolg op pag. 7) (Advertentig Het beste uit de Virginia oogst! BUREN WAREN JUIST OP TIJD Val op petroleumkachel in Vlissingse woning Zondagmiddag ontsnapte de bijna 89-jarige alleenwonende mevrouw M. YV. uit de Kasteelstraat te Vlisslngen ternauwernood aan de verbrandlngs- dood. Doordat bewoners van de Gla- cisstraat uit de achterzijde van de bovenwoning rook zagen komen en enige Kasteelstraat-bewoners op het juiste ogenblik konden ingrijpen, Icon de oude dame gered worden. Omstreeks 2 uur werden de bewo ners van de Kasteelstraat opgeschrikt door de roep: Brand! Brand! In het perceel 66 was de bejaarde bewoon ster in haar keuken op de brandende petroleumkachel gevallen. Zij was niet bij machte op te staan, en moest in machteloze angst toezien hoe de vlammen haar keuken bedreigden. Zelf liep ze brandwonden op, o.m. aan hoofd en armen. Onmiddellijk nadat mevrouw C. S. de catastrophe, die zich in het huis van haar buurvrouw dreigde te vol trekken, had opgemerkt, snelde zij JAARVERGADERING KWEEKLUST Door opzegging erfpacht zijn 35 leden gedupeerd De Middelburgse volkstuinders, ge organiseerd in de vereniging „Kweek- lust" bebouwen in totaal een opper vlakte van 70.087 m2, die geheel in erfpacht is uitgegeven. Dit bleek tij dens de jaarvergadering van deze vereniging, die Zaterdagmiddag in restaurant „De Eendracht" werd ge- honden. Het betekent, dat ieder, die een perceel in gebruik heeft, gemid deld over 200 m2 bescliikt. De voor zitter, de heer M. Kleinepier, betreur de In zijn openingswoord, dat „Kweek lust" nog maar steeds geen vaste ter reinen kan verkrijgen. Telkenmale neemt de gemeente in verband met uitbreiding weer grond af, waarna de betrokken tuinders opnieuw op ande re nieuw toegewezen-pereelen moeten beginnen. Dit veroorzaakt het bestuur, de grondcommissie en de betrokken leden telkenjare vele moei lijkheden. „De volkstuinders zitten in Middelburg op een schopstoel", aldus de heer Kleinepier. De secretaris-penningmeester, de heer J. Antheunisse, maakte er in zijn jaarverslagen melding van, dat het ledenaantal in 1954 steeg van 322 tot 356. Het gemiddelde aantal vierkante meters grond, waarover beschikt kan worden, vond de heer Antheunisse Het heden en de toekomst in één beeld gevangen: hard wordt er ge werkt aan de voltooiing van het in terieur in het nieuwe complex, dat achter het Middelburgse Gasthuis is opgetrokken. Reeds nu geniet deze arbeid de belangstelling van degenen, die hier straks hun werk zullen vinden. (Foto: P.Z.C.) (Advertentie) BIJ 35-JARIG JUBILEUM VAN w TOT olijfje AANRIJDINGEN. De heer D. Z. uit Heinkenszand parkeerde des avonds zijn auto aan de Schuithaven te Zierikzee. Onaan genaam getroffen was hij de volgen de morgen, toen hij by zyn vervoer middel ltwam en hem bleek, dat dit tijdens de nacht was aangereden. De politie onderzoekt nu wie verant woordelijk is voor de vernieling van het rechterspatbord en het glas van de rechter koplamp. Een autobus van de heer F. P. uit Nieuw-Namen, welke een dienst op Hulst onderhoudt, kwam te Hulst in botsing met de auto van de heer De M. Het bleef brj wat materiële scha de. Op de hoek PoststraatPaternos terstraat te Zierikzee reed een jeep, bestuurd door D. van A. uit Utrecht, RUITEN TROEF Een in vroeger jaren nogal gere nommeerde kwajongensstreek was het „ruitentikkertje" bedrijven. Hoe zulks diende te geschieden konden adspirant-kwajongens nauwkeurig nalezen in populaire jongensboeken. De Pietjes Bel en Dirken Trom wa ren over het algemeen nogal bedre ven in dit soort zaken! Li Axel heeft men onlangs een soort opleving van deze sport gecon stateerd. Er werden vrij veel ruiten „beklopt", maar dan op een zo gron dige manier, dat er van de ruiten in kwestie weinig meer overbleef Tot diepe verontwaardiging vanzelf sprekend van de ruitenbezitters! Een grap kunnen de Axelaars uitstekend waarderen, maar vernielzucht wordt, uiteraard, minder op prijs gesteld De politie werd ingeschakeld en weldra u-as het afgelopen met het ruitentikkertjeDe ruitentikkers kregen gelegenheid zich op het pc - tiebureau te bekwamen inhet schrijven van strafregels en sinds dien wordt er in Axel niet meer op ruiten geklopt Althans niet langer illegaal.... tegen een personenauto, bestuurd door A. B. M., die juist de Paternos terstraat wilde inrijden. Ook hier ont stond alleen geringe materiële schade, JONG GELEERD „Jong geleerd, oud gedaan", moet het motto zijn, waaronder de tienja rige jongedame A. H. P. van de Klun- dert uit Graauw enige maanden gele den ter type-les toog. Ze had succes, want dezer dagen behaalde zij na een te Axel afgenomen examen het be geerde diploma! BIGGEN Niet minder dan negentien biggen tegelijk bracht de zeug van de land bouwer J. Dorst te Oosterland ter wereld; voorwaar een niet alledaags aantal. „Moeder" en „kinderen" ma ken het goed, zo wordt gemeld. DOLFIJN VERKOCHT. Het patrouillevaartuig „Dolfyn" van de douane, dat onlangs bij Brou wershaven omhoog voer en daarna werd afgekeurd voor de Rijksdienst, is thans aangekocht door de heer YV. Kik Gz. te Brninlsse. TWEEDE COASTER. Voor de tweede maal verscheen een „zeevaarder" in de haven van Axel-Sassing. Het was ditmaal de coaster „Markab" uit Delfzijl, welke 300 t. gerst innam voor Hamburg. (Advertentie) Last van Znnrbraaden op Uw maag? Neem Bennies. 't Beproefde afdoende middel, dat ge inneemt voor uw genoegen en dat van de ene minuut op de andere alle zuurbrand blust en uw overtollig maagzuur elimineert. Geen wonder dat iedereen dweept met Rennies een uitkomst voor die vele mensen die nooit zonder zorg aan tafel gin gen met het vooruitzicht van hun maagklachten achterafmaar wien Rennies afdoende uitkomst brachten. Mr. J. Dolleman tot ovolger benoemd Per 1 Maart a.s. zal de heer R. Sor- gedrager, agent van de Nederlandse Handel-Maatschappij N.V. te Vllssin- i, gepensionneerd worden. De heer Sorgedrager zal evenwel als advi- r aan de N.H.M. verbonden bly- ven. Met ingang van dezelfde datum als zyn opvolger benoemd mr. J. Dolleman, thans procuratiehouder der N.H.M. te Maastricht. De heer Sorgedrager werd 6 Aug. 1892 te Vlissingen geboren. Zijn loop-' baan in het bankbedrijf begon de heer Sorgedrager in 1908 te Vlissingen. Tot 1920 was liy mede als procu ratiehouder werkzaam op drie ver schillende kassiers- en effectenkanto ren, in Vlissingen en elders. In ge noemd jaar volgde zijn benoeming tot adjunct-inspecteur bij de N.V. Gelder se Credietvereniging te Arnhem en in 1921 werd de heer Sorgedrager toegevoegd aan de inspectie van het kantoor te Maastricht. In 1923 volg de zijn benoeming tot directeur van het kantoor Heerlen der Gelderse Credietvereniging. Nadien was hij van 1925 tot 1929 werkzaam als inspec teur op het hoofdkantoor te Arnhem en in het laatste jaar werd de heer Sorgedrager benoemd tot directeur van het kantoor Sneek. In 1931 verzocht men de Vlis- singer Sorgedrager in zijn geboor teplaats een kantoor te willen openen, mede in verband met de sluiting van twee plaatselijke kas sierskantoren. De heer Sorgedra ger aanvaardde deze opdracht. In 1932 kon het nieuwe gebouw wor den gesticht en in 1936 werd de heer Sorgedrager, nadat de N.V. Gelderse Credietvereniging was overgenomen door de Ned. Han del-Maatschappij N.V., agent van de N.H.M. In totaal is hij thans 35 jaar in het bankbedrijf werkzaam; een jubileum derhalve! In Vlissingen was de heer Sorge drager o.m. penningmeester van de Vlissingse Schoolvereniging, van het Ned. Rode Kruis, afd. Vlissingen en thans bekleedt hij deze functie nog voor het Departement Vlissingen van 't Nut en voor de sociëteit „Unitas". Het was ook de heer Sorgedrager die destijds de stoot gaf tot de oprich ting van de Nutshulpbank, geliqui deerd na oprichting van de Vlissingse Volkscredietbank. In het bestuur van de Nutshulp bank was de heer Sorgedrager voor zitter en voorts was hij enkele jaren secretaris van de Vereniging voor de Walcherse Geld- en Effectenhandel te Middelburg. Ook was hij geruime tijd gecommitteerde, belast met het R. SORGEDRAGER afscheid toezicht op de eindexamens van de Middelbare Handelsavondschool. Voor liefhebberijen was in het ar beidzame leven van de thans schei dende agent der N.H.M. geen plaats! Zijn opvolger, mr. Dólleman, was o.m. enige jaren werkzaam te Suri name voor de N.H.M., vervolgens drie jaar op de juridische afdeling van het hoofdkantoor en nadien nog als pro curatiehouder voor de Ned. Handel- Maatschappij N.V. te Haarlem en Maastricht. Goessenaar stal (iets uit gerechtsgebouw Een jaar gevangenisstraf met aftrek geëist Voor de rechtbank te Dordrecht heeft Zaterdag de 33-jarige fabrieks arbeider W. C. B. uit Goes terecht ge staan, omdat hij een bromfiets had gestolen. De officier van justitie was over de brutale wijze, waarop B. het vehikel had gestolen hoogst verbol gen. De officier bracht de rechtbank In herinnering, dat B. nog niet zo heel lang geleden het stoute stukje had uitgehaald om, direct nadat hij wegens fietsendiestal had terecht ge staan, uit de hal van het gerechtsge bouw een spiksplinternieuwe fiets mee te nemenGelukkig had Vrouwe Justitia het van onder haar blinddoek gezien, maar voor hij in de kraag gegrepen kon worden had de talentvolle dief nog kans gezien een costuum te stelen. De officier had weinig bewondering voor B.'s talen ten. Hij noemde hem onverbeterlijk en eiste 1 jaar gevangenisstraf met af trek van de preventieve hechtenis. De rechtbank zal over 14 dagen uit spraak doen. aan de krappe kant. Het bestuur ziet echter geen kans meer percelen te be machtigen. Juist dezer dagen heeft de gemeente de erfpacht opgezegd van het gehele areaal van „Kweek- lust" aan de Nadorst. Daardoor staat men thans weer voor het probleem, waar de gedupeerde tuinders onder te brengen. Spreker noemde de toestand op de terreinen over het algemeen goed. Aan de nieuwe percelen bij de Veerse weg werd veel werk besteed. Over het aïgelopen jaar werd een ba tig saldo behaald. Ook de secretaris van de grond- commissie, de heer A. Everaars, ge waagde van de moeilijkheden, die de opzegging van de Naaorsttuinen met zich brengen. Vijfendertig leden verliezen hier door hun percelen. Men dient eerst deze categorie tuinders te helpen, al vorens de andere gegadigden die op een wachtlijst staan van grond kunnen worden voorzien. Er wordt uitgezien naar meer grond, die even tueel zelf gekocht zou kunnen wor den. Tot dusver is men in deze opzet echter niet geslaagd. YVanneer voor het verlorene geen nieuw in de plaats komt, zullen de percelen van anderen misschien ver kleind moeten worden om de gedu peerden weer een stuk grond te ge ven. Dit zou een zeer betreurenswaar dige maatregel zijn. Dé aftredende bestuursleden, de he ren J. Antheunisse, J. L. I. Baljeu eu C. J. A. van der Linde werden herko zen. Tijdens de rondvraag kwam uit de vergadering de suggestie naar vo ren om het 35-jarig bestaan van „Kweeklust" op enigszins feestelijke wijze te vieren, evenals dit ter gele genheid van het zesde lustrum ge beurde. Deze idee zal nader worden uitgewerkt. De vergadering was zeer druk bezocht. Ledenvergadering C.H. Kamerkring Mr. W. F. E. baron v. d. Fe-ltz als voorzitter afgetreden "Unieleden uit geheel Zeeland kwa men Zaterdag naar Goes voor de alge mene ledenvergadering van de Chr. Hist, Kamerkringvereniging .„Mid delburg" in „de Prins van Oranje". Nadat de voorzitter, mr. W. F. E. Baron van der Feltz, uit Middelburg, met Schriftlezing en gebed had ge opend, werden de huishoudelijke za ken afgehandeld. Het jaarverslag van de secretaris, de heer C. Philipse uit 's-Heer Arendskerke, kon o.m. mel ding- maken van de oprichting van vier nieuwe afdelingen, tei"wijl ook in verschillende kringen een toenemende belangstelling valt te constateren. De penningmeester, de heer W. San- derse uit Vlissingen, kon eveneens een optimistisch geluid laten horen. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren P. J. van Wel, Ter- neuzen, J. Deij, O. en W. Souburg en C. Philipse, 's-Heer Arendskerke. In verband met de nieuwe indeling van de Statenkringen, waarbij Noord-Be veland niet langer meer bij Tholen, doch thans bij Zuid-Beveland behoort, was dr. J. L. J. Bruynzeel uit Wisse- kerke, niet herkiesbaar. In zyn plaats werd benoemd de heer W. C. v. Nieu- wenhuijze te St. Philipsland, Daar de voorzitter, mr. YV. F. E. Ba ron van der Feltz, de wens te kennen had gegeven, zyn werk in de Kamer kringvereniging aan een jongere te willen overgeven,, moest ook voor hem een nieuw bestuurslid worden geko zen. Als zodanig werd benoemd de heer J. A. Kaland te Middelburg. Het bestuur zal nader een voorzitter uit zyn midden kiezen. Bij monde van do heer C. Philipse, werd de scheidende voorzitter dank gebracht voor liet vele werk, dat hy in deze functie heeft verricht. Voorts heeft de vergadering zich nog beraden over de interne organisa tie, de propaganda, de activei mg van de jongeren e.d. Provincale toogdag C.J.V.F. De provinciale toogdag van de Christen Jonge Vrouwen Federatie zal dit jaar te Zierikzee worden ge houden. II fc voorbereidingscomité heeft als voorlopige datum Dinsdag 14 Juni aangenomen. Faillissementen in Januari In Januari werden in totaal over geheel Nederland 105 faillissementen uitgesproken, tegen 120 in Januari 1954. In Zeeland werd gedurende de ze maand 1 (v.j. 5) faillissement uit gesproken. naar de woning van de oude dame. Met behulp van een deken en een em mer water trachtte zij de vlammen te doven. Inziende dat dit onmogelijk was, bracht zij de oude dame in vei ligheid. De Vlissingse brandweer, die ge alarmeerd was door een achterbuur man, was spoedig ter plaatse. Onder bevel van Onder-commandant A. C. Kole werd het vuur met een droog- poederapparaat bestreden. Hiermede werd de oorspronkelijke felle brand grotendeels bedwongen. Een kleine straal uit de tank van de brandweer wagen deed de vlammen spoedig ge heel doven. Het bleek echter noodza kelijk het plafond van de keuken uit te breken, waardoor de materiële schade nog werd vergroot. In de wo ning van de benedenburen ontstond slechts geringe schade. De Vlissingse arts L. P. Boone uit de Badhuisstraat behandelde de be jaarde dhme, die door de doorgestane emoties geheel van streek was. De familie S. uit de Kasteelstraat heeft zich over het slachtoffer ontfermd. Mevrouw S„ die de sleutel van per ceel 66 in haar bezit had, kon ziek met behulp daarvan toegang tot de brandende woning verschaffen. Het tragische ongeval heeft van zelfsprekend niet nagelaten de nodi ge beroering te wekken in deze rusti ge Vlissingse buurt. Zeeuwse schilders in Goes bijeen Vele Zeeuwse schilders hadden Za terdag gehoor gegeven aan de uitno diging voor de algemene vergadering van de Zeeuwse Schildersbond, welke in de „Prins van Oranje" te Goes werd gehouden. Na 'n welkomstwoord door de voorzitter, de heer C. Wisse, hield de heer de Weier een bespreking over de Publiekrechtelijke Bedrijfs organisatie. In grote trékken schetste hy de overeenkomst tussen de P.B.O. en het vroegere gildewezen. waarna hij het tot stand komen van de P.B. O. uitvoerig besprak. Na tenslotte de taak van.de P.B.O. te hebben uiteen gezet beantwoordde de heer de Weier verschillende vragen. Na een geza menlijke koffiemaaltijd werden 's mid dags de huishoudelijke zaken aan de orde gesteld. De voorzitter, de heer C. Wisse juichte het toe, dat het sub- sidiewerk van Mebesal thans werke lijkheid geworden is. Het brengt in de wintermaanden behoorlijk wat werk met zich mede waardoor de werkloosheid aanzienlijk minder ge worden is. Met betrekking tot de bond sprak de voorzitter zyn voldoening uit over het feit, dat thans de beschikking werd gekregen over een handboek, een waardevol kleurenboek en het stempel. Met nadruk wees hij er op zoveel mogelijk te trachten het aan tal bij de bond aangesloten schilders te. vergroten. Uit de verslagen van de penningmeester en de secretaris blijkt, dat het afgelopen verenigings jaar gezond is geweest. Aangaande het punt partiële besteding is des- tyds aan alle architecten, bouwbu- reaux en districtsopzieners een schrij ven gericht, teneinde te komen tot de zo gewenste partiële besteding. Uit verschillende reacties blykt, dat ver scheidene architecten en bouwbu- reaux hiermede een pi-oef willen ne men. Bij de rondvraag kwam de nieu we oihzetbelasting nog even ter spra ke, waarna de voorzitter de vergade ring sloot. (Advertentie) BIJ HOEST EN KEELPIJN PASTI LLES ONTSMETTEND-VERZACHTEND Eerste minmier van „Poseidon" Orgaan van oud-leerlingen en leerlingen „De Ruyterschool" Verschenen is het eerste nummer van „Poseidon", orgaan van de ver eniging van oud-leerlingen van de „De Ruyterschool" en van de vereni ging van leerlingen van de „De Ruy terschool": „Michiel de Ruyter" te Vlissingen. In een voorwoord zegt de heer D. Vijn, directeur van de school, dat het al weer meer dan 15 jaar geleden is, dat het laatste nummer van het or gaan van de vereniging van oud-leer lingen van de „De Ruyterschool" het licht zag. Overal ter wereld, waar oud-leerlingen van de „De Ruyter school" verbleven, werd met verlan gen naar een nieuw nummer uitge zien. Terecht constateert de heer Vijn, dat de school bloeit en men kan ze ker zyn conclusie onderschrijven, dat dit orgaan daartoe verder zal bijdra gen. Het is in prettige vorm uitgege ven en men moet bewondering heb ben voor de ondernemingslust, waar van dit eerste nummer reeds getuige nis aflegt. Men vindt er een uitvoerig verslag in van de eerste algemene le denvergadering van de vereniging van oud-leerlingen, jaarverslag en finan cieel verslag. Het is prettig, dat men tot over eenstemming kwam dit orgaan te la ten samengaan met het orgaan van de leerlingen. Een goed begin dus van „Poseidon", dat naar men nuwr hopen, de verwachtingen niet zal teleurstel len. Middelburg Electro: „Scaramouche", (14 jaar). 19 en 21.15 uur; Schouw burg: „De terugkeer van bulldog Drummond", (14 jaar), 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2