Spoedige steun aardappelmarkt is noodzakelijk Zppiiwsp Aimanak MAKEN JEHOVA'S GETUIGEN „PROPAGANDA" MET BORDEN Uvin lijfje TWEE ZWAARGEWONDEN BIJ ERNSTIGE AUTOBOTSING Met VELP0H zie ie er geen barst van! «•SjS' WETHOUDER VAN ZIERIKZEE TER AARDE BESTELD Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG ia t'tüKUAKi xaoD DAGELIJKS BESTUUR DER Z.L.M. MEENT Plannen voor voorlichting in herverkavelingsgebieden In verband met de positie van de aardappelmarkt, is het dringend nood zakelijk dat het Consumptieaardappelfonds op korte termijn maatregelen treft, zeker speciaal voor het ras Bintje. Dit is de mening van het Dage lijks Bestuur van de Z.L.M., dat in zijn jongste vergadering uitvoerig over deze kwestie sprak. De hoofdafdeling Akkerbouw van het Landbouwschap heeft voorstellen uitgewerkt, die bij aanvaarding een steun aan de markt zullen geven. In de eerste plaats zal de 75 cent heffing by export voorlopig dienen te ver vallen, hetgeen de uitvoermogelykheden zal verhogen. De totale opbrengst aan consumptieaardappelen wordt op 6 meer ge schat dan in 1953. Do export is niet zoveel minder als wel eens werd ver ondersteld. Op 22 Januari waren er dit jaar 73.900 ton klei- en 31.200 ton zandaardappelen geëxporteerd, tegen 82.100 ton kleiaardappelen en 36.700 ton zandaardappelen in 1954. Voorgesteld wordt de areaalheffing op 50 te handhaven. De heffing voor pootaardappelen zal hoogstwaarschijnlijk 90 per ha worden. Op deze vergadering werden ook de uitkomsten van de wintertelling van Dec. 1954 voor een aantal ak kerbouwgewassen medegedeeld. Win tertarwe 38.880 ha (Dec. 1953: 91.540, Mei 1954: 58.832), Winterrog ge 152.434 (162.747 en 165.779), win- tergerst 3.667 (14.932 en 3.413), koolzaad 9.919 (7.657 en 6123), kar- wijzaad 3152 (oogst 1955) en 1747 (oogst 1954). Bij'het afsluiten van een nieu- we Internationale Tarweovereen- komst zal het wenselijk zijn, dat Nederland zijn verplichte afname- quantum afstemt op een eigen tarwe-uitzaai van tenminste 150.000 ha. Een dergelijk areaal is zeker niet onredelijk hoog, voor al, wanneer de nieuwe landbouw- gebieden, die uit landaanwinning ontstaan, mede in aanmerking worden genomen. De vergadering was voorts van oordeel, dat het menggebod in ieder geval behou den moet blijven. Dit is een van de voornaamste grondslagen voor de eigen tarweteelt, terwijl ook Bel gië een dergelijk menggebod kent. De Belgen zullen ook in 1955 4500 ha vlas in Nederland mogen telen, waarvan de opbrengst in ongerepel- de staat zal mogen worden uitge voerd. Het overige door Belgische kopers aangekocht ongerepeld vlas zal in Nederland gerepeld moeten worden. Aanvullende uitkering oorlogsschade Gesproken werd over klachten die uit een afdeling naar voren kwamen, over de trage afwikkeling van de aanvullende uitkering oorlogsschade. Er zal te bevoegder plaatse geïnfor meerd worden. Op 31 Dec. 1954 wa ren bij Landbouwherstel 2563 aan vragen voor aanvullende oorlogs schade uit Zeelandbinnengekomen, waarvan er 1539 waren afgewerkt. Van de 1539 werden er 1191 afgewe zen. De belanghebbenden hebben hiervan bericht ontvangen. Verschillende landbouwers waren bekeurd wegens het rijden met de tractor op ae openbare weg, waarbij grint4 voor het bedrijf werd vervoerd. Naast een boete werd meestal ook een maand wegenbelasting geëist. Het is het Z.L.M.-bestuur bekend, dat door een uitspraak van de Hoge Raad, het vervoer van bepaalde pro ducten en benodigheden voor het landbouwbedrijf op losse schroeven is komen te staan. Mede op aan drang van Z.L.M. zijn met de Minister van Verkeer terstaat gaande. De vraag blijft, wat er nu precies met een kostenloze we genkaart vervoerd mag worden. vertegenwoordigers der hierover besprekingen rkeer en Wi Benoemingen Daar de heer M. A. Kostense per 1 Maart naar de N.O.P. vertrekt, werden voor de Adviescommissie Landbouwherstel voorgedragen de heer J. Glerum te Kruiningen, voor de Landbouwhuishoudcommissie de heer P. H. Polderman te Kruiningen en voor de Onderlinge Verzekerings Mg. der Z.L.M. de nieuw te benoe men secretaris van de Kring Ooste lijk Zuid-Beveland. Een schrijven van de heer Lens hoek, waarin voorstellen worden ge daan om te komen tot een drastische vereenvoudiging van de loonadmini stratie, kon "de volle instemming ver krijgen van het Dagelijks bestuur. Besloten werd dit schrijven bij de af deling werkgeversbelangen van het K.NX.C. aanhangig te maken. Opnieuw werd aangedrongen op spoedige bekendmaking van eventu ele gipsverstrekkingen in 1955, daar in vele ondergelopen polders gips nog hard nodig zal zijn. Voorts werd nog besloten een klei ne commissie te benoemen, die plan nen moet uitwerken om tot een ver antwoorde voorlichting in de herver kavelingsgebieden te komen. Uit elk der gebieden zal iemand worden aan- f ezocht om in deze commissie zit ing te nemen. PRINCIPEZAAK VOOR RECHTBANK Officier eiste - in appèl één gulden of één dag Wanneer Jehova's getuigen, zich met borden, die aankondigingen be vatten voor een lezing op de openba re weg bevinden, maken zij dan „Pro paganda" of is hier sprake van een vorm van godsdienst? Voor deze vraag en voor de vraag of de betrok kenen door hun optreden de Algeme ne Politievel-ordening van Axel had den overtreden, zag de Middelburgse rechtbank zich in zijn zitting, van Vrijdagmorgen gesteld. Drie Jehova's getuigen waren op 23 Juli van het vorig jaar wegens het lopen met aankondigingsborden door de Axel- se politie verbaliseerd. Eén van hen, de 49-jarige behanger en stoffeerder J. G. van H. uit Sas van Gent de anderen waren niet verschenen stond thans in appèl terecht. Nadat Van H. ter verdediging een verklaring had voorgelezen, waarin hy om vrijspraak verzocht, nog vóór dat het requisitoir was gehouden, eis te de officier van justitie, mr. J. L. Andreae, tegen hem één gulden of één dag. De Terneuzense kantonrechter had een boete van f 11.opgelegd. loteeht# behandeling wol en andere dierlijke een wetenschappelijke pioniers-prestatie van BAYER) tientallen jaren op zijn eugdelijkheid beproefd. YAN TOT VOOR DE RADIO. Het Ir waarlijk geen kleinigheid wanneer je nog zo klein bent en dan al je radio-debuut moet maken! De Cudzandse „kabouters" hadden daar Dinsdag jJ. echter geen moeite mee, toen een grote opname-auto van de Nederlandse Radio Unie in de gemeen te verscheen om hun stemmetjes en die van de padvindsters vast te leg gen op de geluidsband. Het was een opname van het programma van „Hoort zegt het voort", dat Maandag 21 Februari a.s. zal worden uitgezon den om half zes. Alle kabouters en padvindsters uit heel Nederland zul len dan aan de radio zitten om te luis teren naar wat het padvindstersven- del en de kaboutergroep uit Cadzand te zeggen hebben. PAASWERKKAMP. De Nederlandse Jeugdherbergcen trale zal. zo vernemen wij, één van BRUILOFT Ergens in Oost Zeeuwsch-Vlaande- den woont en werkt thans een echt paar, dat zonder het self te we ien een tikkeltje in de war is. :t Heeft te vroeg feest gevierd. Niet zo maar een week te vroeg, of een maand, maar een jaar- Zondag jl. namelijk vierde het echt paar met vrienden en verwanten op gewekt het zilveren bruiloftsfeest, maar 't ivas nog niet aan de beurt! Hetgeen ontdekt werd door een nauwgezet secretarie-ambtenaar, die aan de hand van de persoonskaarten uitdokterde, dat het f uivende echtpaar ccn jaar te vroeg de feestklok luidde. De man nam een sportieve houding aan en verstoorde de feestvreugde niet. Maar velen vragen zich thans ■f of het. bewuste echtpaar in het end jaar tot de ontdekikng zal ten, dat het in 1956 nog een zil veren bruiloft tegoed heeft haar Paas werkkamp en van 11 tot 16 April a.s. houden in de jeugdherberg „Nieuw Walcheren" te Domburg. Jon gelui van veertien jaar en ouder zul len er dan lichte werkzaamheden bin- nens- en buitenshuis verrichten en zich voorts gedurende de avonden met de nodige afwisseling ontspannen. Ook staat voor één der dagen een excursie op het programma. NIEUWBOUW. Binnen niet al te lange tijd zal er in de Cureelanden te Sint An- naland hernieuwde bedrijvigheid heersen, want men gaat een bè- gin maken met de nieuwbouw. Er zal eerst een blok van zeven wo ningen worden opgetrokken. Dit zijn ééngezinswoningen, waaron der enkele van wat groter type. Het belooft een pracht van een nieuwe wijk te worden, waar ver moedelijk in Augustus de eerste van de nieuwe woningen zullen worden betrokken. AAFJE TOP. De bekende voordrachtskunstenares, mej. Aafie Top, hield Donderdagavond een boeiende voordracht in het Ne derlands Hervormd Jeugdgebouw te Wemeldinge. Haar gehoor bestond uit leden van de Bond van Plattelands vrouwen en als onderwerp had zij ge kozen „Marguerite Gautier" van Alex ander Dumas Fils. De voordracht vol deed aan alle gestelde verwachtingen en dit bleek o.m. uit de waarderende woorden, waarmede mej. Dekker de kunstenares dank bracht aan het ein de van de avond. Het was geen vaar wel, maar een tot ziens, dat de leden van de Bond haar bij haar vertrek toewensten Verdachte verklaarde „geordon neerd bedienaar" te zijn bij het Wachttorengenootschap in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen Het drietal Jehova's getuigen werd verbaliseerd op grond van artikel 16 van de Axelse politieverordening, waarin het reclamemaken door mid del van borden is verboden, behou dens ontheffing door B, en W. Van H. betoogde, dat dit verbod in strijd was met de grondwet en de gemeen tewet. Bovendien was er geen recla me of propaganda gemaakt, maar betrof het hier een normale aankon diging, die behoort tot hun predi king, Verder bracht hjj soortgelijke zaken in herinnering, die door de jusitie elders in den lande waren be handeld en waarin vrijspraak was verkregen. Mr. P. van Empel, president vail de rechtbank, meende dat de borden f een vorm van reclame waren, maar och wel een vorm van propaganda. „Is er ontheffing van het verbod gevraagd aan het gemeentebestuur?", zo vroeg hy. Van 'H. antwoordde ont kennend. Uit verdere vragen van de president kwam nog vast te staan, dat met de betrokken borden de dra gers niet meer ruimte innemen dan een normale voetganger. Niet overtuigend Mr. Andreae merkté in zyn requisi toir op, dat hij dit optreden niet an ders zag dan als een vorm van pro paganda. Overwegingen van andere aard spelen hierbij geen rol. Er is geen ontheffing gevraagd en de offi cier vond de aangehaalde voorbeel den uit de jurisprudentie niet overtui gend. „Het ïs niet de bedoeling van de justitie om in het bijzonder de Jeho va's getuigen iets in de weg te leg gen", zo zei mr. Andreae, „maar men kan gemeentelijke verordeningen niet naast zich neerleggen door een beroep te doen op godsdienstige op vattingen". De officier requireerde tenslotte be vestiging van het vonnis, dat de kan tonrechter had uitgesproken, behou dens de straf, die mr. Andreae op één gulden of één dag gesteld wenste te zien. Het bezoek van minister Mansholt aan Yerseke De minister van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening, ir. S. L. Mansholt, zal zoals gemeld, Vrijdag 25 Februari a.s. een bezoek brengen aan Yerseke. Daarbij zal de bewinds man zich persoonlijk op de hoogte stel len van de problemen, die voor de oester- en mosselcultuur en aanver wante bedrijven verbonden zijn aan een eventuele afsluiting van de zeega ten en in het bijzonder van de Oos- terschelde. Minister Mansholt zal bij zijn be zoek aan Yerseke vergezeld zijn van ir. Lienesch, directeur der Visserijen, dr. ir. F. P. Mesu en drs. Van Dijk, voorzitter van het Bedrijfschap voor Visserijproducten. Het gezelschap zal om ongeveer 10 uur in Yerseke arri veren, waar het door de Commissie tot Behartiging van de Belangen der Oester- en Mosselcultuur in het ge meentehuis zal worden ontvangen. Hierna zullen verschillende bedrij ven worden bezocht, waarna tenslotte een bespreking wordt gehouden. De V.A.R.A. heeft het plan om van dit ministeriële bezoek opnamen te ma- këft voor een televisieuitzending. Hoofdingenieur B. B. Louis van „De Schelde" overleden Een toegewijd werker In het Charitas-zïekenhuis te Roo sendaal is in de nacht van Donderdag op Vrijdag jl. overleden de heer B. B. Louis, hoofdingenieur en procura tiehouder by de N.V. Kon. My „De Schelde te Vlissingen. De heer B. B. Louis werd Dinsdag het slachtoffer van een verkeerson geluk toen de auto, waarin hij zich bevond, nabij Etten iu Brabant met vrij grote vaart tegen een boom ter zijde van de weg terechtkwam. Hoewel de heer Louis ernstige ver wondingen opliep, meende men een dag na het ongeval, dat hij toch niet in levensgevaar verkeerde. Helaas deed zich een inzinking voor, die noodlottig bleek te zijn. Wijlen de heer Louis werd op 15 April 1893 te Den Helder geboren. Hij volgde bij de Kon. Marine de opleiding tot officier marinestoomvaartdienst. Op 2 Maart' 1921 ging hij over in de dienst van „De Schelde" waar hij zijn loopbaan aanving als assistent van de hoofdingenieur der afdeling machine bouw. In die tyd heeft hij zich speci aal bemoeid met beproeving en ont wikkeling van Dieselmotoren. Hij deed zich kennen als een experimen tator van grote begaafdheid. Daarna werd hem de leiding opge dragen van alle machinebouw-afdelin- gen. Op 1 Januari 1948 kreeg hij de rang van hoofdingenieur. Enkele jaren geleden ging hij van de machinebouw over naar de afde- ing verkoop. In die functie heeft hij .,De Schelde" vele malen vertegen woordigd en bijgedragen tot het ver krijgen van opdrachten en het kwe ken van goede relaties. In de heer Louis verliest de Kon. Mij „De Schelde" een zeer toegewijd werker. Zyn gezin wordt door zijn heengaan wel bijzonder smartelijk getroffen, ook omdat een jaar geleden een zijner zoons eveneens bij een auto-ongeluk in Brabant om het leven kwam. OP RIJKSWEG BIJ SOUBURG Voor leven van één van hen wordt gevreesd Op de Nieuwe Vlissingseweg van Vlissingen naar Souburg heeft zich Vrijdagmorgen om kwart over elf on der de gemeente Souburg een ernsti ge autobotsing voorgedaan, waarbij twee personen ernstig werden ge wond. Een Volkswagen, welke met geringe snelheid in de richting Sou burg reed en linksaf wilde slaan, werd gegrepen door een inhalende Fort en met kracht tegen de langs deze weg lopende kanaaldijk geslin gerd. Twee inzittenden van de Volks wagen, de Tilburgse schilderspatroon F. M. en de ambtenaar van de Rijks gebouwendienst VV. de J. uit Zoute- lande, liepen daarbij ernstige verwon dingen op. De bestuurder, G. B. uit Terneuzen kwam met enige schaaf wonden vrij. De beide zwaargewon den werden overgebracht naar het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen. Zoals gemeld, reed de Volkswagen met geringe snelheid en wilde de be stuurder juist links-af slaan, toen de auto door een achteropkomende Ford bestuurd door de koopman K. M. uit Middelburg, aan de achterzijde werd gegrepen. Door de schok werd de Volkswagen aan de rechterzijde van de weg. ongeveer twintig meter ver der, tegen de dijk geworpen. De Volkswagen werd daarby aan de ach terzijde zwaar beschadigd en de Ford aan de voorzijde in elkaar gedrukt. De Tilburg er F. M., die hartpatiënt is, bekwam een schedelbasis-fractuur en voor zijn leven wordt gevreesd. De heer De J. liep een gebroken rugwer vel en een zware hersenschudding op. De bestuurder van de Ford, M., en zijn naast hem zittende knecht, H. H., bekwamen schaafwonden aan het ge laat en de handen. (Advertentie./ ONDER GROTE BELANGSTELLING Laatste gang van wijlen R. Gerritsen Honderden vrienden en belangstel lenden begeleidden Vrijdagmiddag wethouder R. Gerritsen op de laatste tocht door Zierikzee, de stad waarin de overledene een zo belangrijke plaats innam en waarvan hij 30 jaar de belangen heeft bepleit in verschil lende besturen en organisaties. Het college van B. en W. volgde met gemeenteraad en vertegenwoor digers van talrijke corporaties de baar met het stoffelijk overschot, welke gedekt was met de krans van het gemeentebestuur, getooid met de rood-zwarte stadskleuren. De plech tigheid op de begraafplaats droeg een sober karakter. Jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije nam allereerst het woord, nadat, zoals hy zeide, de laatste reis van wethouder Gerritsen door zijn geliefd Zierikzee was volbracht. Bijzondere dank en grote erkentelijkheid uitte spreker voor de grote steun van de overlede ne ondervonden bij het besturen van de gemeente Zierikzee. De Maatschappij tot Nut van het Algemeen, de besturen van Nuts- spaarbank, de Concertzaal en de Kleuterschool herdachten bij monde van mr. C. J. B. du Croo de grote liefde door de heer Gerritsen voor al dit werk betoond. Een bijzonder woord wijdde spreker aan de per soonlijke vriendschap, die hij van de overledene lange tijd had ontvangen. Namens de fractie van de P.v.d.A. en het hoofdbestuur van het N.V.V. be tuigde de heer C. Hoek, zich tot de familie richtend, zyn warme dank voor wat de heer Gerritsen voor de minst draagkrachtigen in Zierikzee heeft gedaan. „Hij was een mens, die altijd Klaar stond, aldus spreker. Het gemeentepersoneel, dat voor zover mogelijk de plechtigheid bij woonde, bracht by monde van de ge meentesecretaris, de heer D. H. Mul der, zijn erkentelijkheid tot uitdruk king voor de morele en materiële steun van de overledene ondervonden. Koole-Bank, de heer M. C. Verheije, uit naam van de Partij van de Ar beid, de heer S. Ochtman van de drukkerij Latenman en Ochtman, de heer M, Veltkamp, vertegenwoordi gend de stichting Zeeland voor Cul tureel en Maatschappelijk werk, de heer J. M. Olree, namens „Kunst en Sier", de heer J. van Liere, hoofdbe stuurslid van de Nederlandse Bio scoopbond en de heer L. Peute na mens een grote groep dankbare in woners van Zierikzee. Nadat ds. D. C. A. van den Bosch, Nederlands Hervormd predikant te Ginneken, die de overledene in Breda veel heeft bezocht, enkele verzen uit Openbaringen 7 had gelezen, werd het stoffelijk overschot aan de aarde toevertrouwd. D.e heer H. G. Gerritsen dankte daarop namens de familie voor de belangstelling bij het overlijden van Opening vlasfabriek te Dreischor De Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. C. C. de Casem- broot, zal op 26 Februari de officiële opening verrichten van het nieuwe fa brieksgebouw van de coöperatieve vlasbewerking te Dreischor. Tweede slachtoffer van auto-ongeval overleden Vrijdagmorgen omstreeks vyf uur is in het Gasthuis te Goes het twee de slachtoffer van het auto-ongeval bij Borssele, de 43-jarige landbouwer J. Willemse uit Sint Laurens aan zyn verwondingen overleden. De heer Willemse was een der inzittenden van de personenwagen, welke Woens dagmiddag bij de onbewaakte spoor wegovergang te Borssele door een passerende dïesel-electrische locomo tief werd gegrepen. Departement Zeeland der Mij. voor Nijverheid (Slot van pag I Spreker wees er op, dat bij het re- searchwerk voor de kernenergie ook het Nederlandse bedrijfsleven is inge schakeld en noemde o.a. het labora torium van de Kema (samenwerken de electriciteits-maatschappijen te Arnhem). Nederland zal ook een re actor krijgen, maar de plaats waar dit apparaat zal verrijzen is nog niet bekend. Tot de Nederlandse bedrijven, die mede de kosten van het onderzoek dragen, behoort de N.V. Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen. In dit verband ging de heer Milatz nog even in op de scheeusvoortstu- wing via de kernenergie. Een kernre actor voor de voortstuwing zal veel kleiner zijn dan een stoommachine; men zal 2y° maal minder aan machi ne- en bunkerruimte nodig hebben voor een schip van ca. 5000 ton. Als de technische ontwikkeling voortgaat zullen er zeker schepen ko men, die door kernenergie worden voortgedreven tegen gelijke kosten als de huidige voortstuwing, maar die schepen zullen gemakkelijker ma- noeuvreerbaar zyn en grotere afstan den kunnen afleggen. Juist het mogelyke nut voor de scheepsvoortstuwing verklaart de Noorse interesse in de kernenergie, aldus eindigde spreker. Nadat een drietal vragen door prof. Milatz waren beantwoord, herinnerde ir. C. Kapsenberg er in zijn slotwoord aan een beschouwing van prof. Op- penheimer, die een tegenstelling zag tussen de vorige generatie en de hui dige. Reizende van dorp tot dorp kon men vroeger doordringen tot het hart. Tegenwoordig ziet men een veel gro ter stuk van de wereld, maar men vat het essentiële van die wereld niet meer. In de nieuwe wereld, die zo zeer gaat veranderen, moeten we het even wicht zien te bewaren tussen opper vlakkige kennis en diepgaand inzicht. De heer Kapsenberg dankte prof. Milatz hartelijk voor het inzicht, dat hij gegeven had. zyn vader ondervonden. De begrafe nis werd onder meer bijgewoond door burgemeester H. K. Micliaëlis van Bruinisse, burgemeester S. Francke uit Kerkwerve en de heer P. Besan- ger, adoptie-ambtenaar te Amster dam. (Advertentie) Het zijn niet alleen de ad vertenties die belangrijk zijn voor de leden van onze post orderclub, neen, regelmatig ontvangen zij per post, aan hen persoonlijk gericht, di verse aanbiedingen voor prij zen, stuk voorstuk beduidend lager dan zij gewend zijn te betalen. En dit is één van die aan biedingen, die alléén bedoeld is voor onze postorderclub en waar het voordeel duimen- dik opligt. Iedere man die prijs stelt op een goed scheermesje, heeft wel eens de bekende Canuck scheermesjes van 45 cent per pakje van 10 stuks gebruikt. De verpakking van deze mes jes, die jarenlang dezelfde gebleven was, wordt nu gron dig gewijzigd en om nu ineens van de hele voorraad in oude verpakking af te zijn, ver kocht de fabrikant ons de hele voorraad. De originele chroom staal „Canuck" mesjes, 0.10 mm kunt U nu kopen per doos van 100 stuks voor minder dan een derde van de waarde. Bestel (en word daardoor lid van onze postorderclub) zo'n doos Canuck scheer mesjes, honderd stuks chroom staal scheermes- jes, een waarde WÈ van 4^jö~voor E Ir* WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800-117680 R'DAM IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND VANDAAG: Middelburg Electro: „Walt Disney Festival", (alle leeftijden), 15.30 uur; „Scaramouche", (14 jaar), 19 en 21.15 uur; Schouwburg: „De terugkeer van Bulldog Drummond", (14 jaar), 20 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jut ting: Expositie oude muziekinstru menten. 9—18 uur; Graanbeurs Dam: postzegelruilbeurs „Philatelica", 14— 17 uur. Vlissingen Alhambra: „Koning der me lodieën". (alle leeftijden), 19 en 21 uur; Luxor: „De fantastische rit", (14 jaar), 19 en 21 uur; Concertge bouw: A.G.V. „De man in het bruin", 20 uur. Goes: Grand: „De prins student", (alle leeftijden), 19 en 21 uur; De Prins van Oranje: feestavond P.T.T., 20 uur; Slot Ostende: bazar t.b.v. oorlogs slachtoffers, 20 uur. MORGEN: Middelburg Electro: als vandaag, 15.30 uur; als vandaag, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als vandaag, 14.30 en 20 uur. Vlissingen Alhambra: als vandaag, 15, 19 en 21 uur; Luxor: als vandaag, 15, 19 en 21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 2